Békés Megyei Hírlap, 2004. június (59. évfolyam, 126-151. szám)

2004-06-14 / 137. szám

16. OLDAL - 2004. JÚNIUS 14., HÉTFŐ SPORT 4 Kezdetét vette a labdarúgó Eb Már az első napon meglepetés született Ismét útjára indult a labda a labdarúgó Európa-bajnokságok történetében. S ismét nélkülünk. De azért nem kell bár' ód- nunk, jó néhány érdekes és izgalmas meccsnek leht nk szemtanúi mi is, akik „csak” itthonról követjük az eseménye­ket. Mindjárt itt van az első mérkőzés, ami máris meglepetés­sel szolgált: a házigazdáknak fejet kellett hajtaniuk a görögök előtt. Az oroszok pedig csak egyetlen kicsiny góllal maradtak alul az aranyra is esélyes spanyolokkal szemben. A mérkőzések jegyzőkönyvei Görögország—Portugália 2—1 (1—0) Európa-bajnoki labdarúgó-mérkőzés, A-csoport. Porto, 52 000 né­ző. V: Collina (olasz). Görögország: Nikopolidisz - Fisszasz, Dellasz, Kapszisz, Szeitaridisz - Karagunisz (Kacuranisz, a szünet­ben) Zagorakisz, Jannakopulosz (Nikolaidisz, 68.), Baszinasz- Hariszteasz (Lakisz, 74.), Vrizasz. Portugália: Ricardo — P. Ferreira, Andrade, Couto, Rui Jorge - Costinha (Nuno Gomes, 66.), Maniche, Figo, Rui Costa (Deco, a szünetben) — Pauleta, Simao Sabrosa (C. Ronaldo, a szünetben). Gólszerzők: Karagunisz (6.), Baszinasz (51.), ill. C. Ronaldo (93.) Spanyolország—Oroszország 1-0(0—0) A-csoport, Faro-Loulé, 30 ezer néző, V: Meier (svájci). Spanyolor­szág: Casillas - Puyol, Marchena, Helguera, Ráül Bravo - Etxeberria, Albelda, Baraja (Alonso, 59.), Vicente — Morientes (Valérén, 59.), Raul (Torres, 78.). Oroszország: Ovcsinnyikov— Jevszejev, Szmertyin, Saronov, Szennyikov — Aldonyin (Szicsev, 68.), Guszev (Ragyimov, a szünetben), Alenyicsev, Mosztovoj, Izmajlov (Karjaka, 74.) - Bulikin. Gólszerző: Valérén (60.). Kiállítva: Saronov (88.). Svájc—Horvátország 0—0 B-csoport, 1. forduló, Leiria, 24 090 néző. V.: Lucillo Batista (por­tugál). Svájc: Stiel — Haas, Müller, M. Yakin, Spycher - Wicky (Henchoz, 83.), Vogel, Huggel - H. Yakin (Gygax, 87.) - Chapuisat (Celestini, 54.), Frei. Horvátország: Butina-Simic (Sma, 61.), R. Kovac, Simunic, Zivkovic - Momar, N. Kovac, Bjelica (Rosso, 74.), Olic (Rapaic, a szünetben) - Prso, Sokota. Kiállítva: Vogel (50.). Portugália ______ A portugáliai labdarúgó Európa- bajnokság első gólja egyben a kontinenstorna történetének 350. találata is volt, mégpedig a görög Karagunisz nevéhez fűződik, aki a 6. percben betalált a portugálok hálójába. Négy éve a szlovén Zlatko Zahovic talált 300-adszor a kapu­ba, a 250-es jubileum pedig a cseh Jan Suchoparek nevéhez fű­ződik 1996-ból. Az Eb-k legelső gólját 1960. július 16-án az egyko­ri Jugoszlávia válogatottját erősí­tő Milan Gabic érte el. M M U ® ® ® Nemcsak a szurkolók, hanem az Eb-n résztvevő 16 együttes szak­vezetői is a franciák győzelmét tartják a legvalószínűbbnek. Az egyetlen kivétel Dick Advocaat: a holland szövetségi kapitány saját gárdájától várja a diadalt a július 4-i döntőben. M M M ® ® ® Nem filmezi Portugáliában a vá­logatott szereplését Sepp Maier, a németek kapusedzője. A legen­dás hálóőr évről évre kamerával a kezében járta a világeseménye­ket, ezúttal azonban nem kívánja rögzíteni a Nationalelf teljesítmé­nyét.- Ilyen szintű játéknál minden milliméter filmért kár - hangzott az 1974-es világbajnok önkritikus indoklása. Nem sikerült a nyitány a portugálok számára, akik Figo jó játéka ellenére 2-1-es vereséget szenvedtek a görögöktől, hátul Fisszasz __________________________________________________________________________________________________________________________ D-FOTÓ: EPA Ke ttős vereséggel zártak Békéscsaba Békéscsabai Előre FC— Pécsi MFC 1-3 (0-0) NB I A csoportos (U-19) labdarúgó-mérkő­zés, Békéscsaba, Bessenyei utca, 50 néző. V.: Flinta. Békéscsaba: Fábián — Ladányi (Süli), Szenti, Pribolyszki, Sipka — Matuz (Kondoro- si), Czira, Zsilák (Kepenyes), Csejtei (Lengyel) — Csikai, Miklya. Edző: Silviu Iorgulescu. Pécs: Garai — Horváth Á„ Neher, Tolnai (Péter), Fischer (Bozó) - Witfrédi, Krász (Takács), Var­ga, Schvedics (Farkas) — Molnár, Gillich. Edző: Herke Imre. A tavaszi szezon utolsó mérkőzésén az első félidőben kiegyenlített játék folyt a pályán, mindkét kapu előtt több helyzet kimaradt. Fordulás után a lila-fehérek ve­zetést szereztek, de három perccel később egy ajándék 11-essel egyenlítettek a ven­dégek, majd a maguk javára fordították a mérkőzést. A békéscsabaiak a tizenkette­dik helyen zárták az idényt. G.: Miklya, ill. Varga (11-esből), Schvedics, Gillich. Jó: Szenti, Sipka, Matuz, Miklya, ill. Horváth Á., Varga, Schvedics, Gillich. Békéscsabai Előre FC—Pécsi MFC 0-1 (0-1) NB I B csoportos (U-17) labdarúgó-mérkő­zés, Békéscsaba, Bessenyei utca, 50 néző. V.: Csatári. Békéscsaba: Andó — Balogh M„ Fabulya, Varga A., Kurilla - Serák (Germán T.), Forró, Búzási, Gál (Kubik) - Pankotai, Csende (Nagy B.). Edző: Szenti Zoltán. Pécs: Tasselmayer — Kelemen, Csendes, Bozó, Luczek — Kalmár Zs„ Janovics (Horváth And­rás), Szabó, Kalmár B. (Kása) — Horváth Adri­án (Soltész), Tóth T. (Szuper). Edző: Varga László. Az első félidő kiegyenlített mezőnyjáté­kot hozott. A vendégcsapat hatalmas egyéni hibából szerzett vezetést. Fordulás után a békéscsabaiak Pankotai révén há­rom százszázalékos ziccert hibáztak. A lá­tottak alapján a döntetlen reálisabb lett volna. A lila-fehérek a tizenegyedik he­lyen zárták a szezont. G.: Tóth T. Jó: Andó, Balogh M., ill. Tasselmayer, Kalmár B„ Tóth B. Nem sikerült a szezon záró, a sötét mezes ifi csapat hazai könyezetben kikapott D-FOTÓi VERESS ERZSI Bronzérmesek a fürdővárosiak Karcag-Gyulai Termál FC 0-0 NB Il-es labdarúgó-mérkőzés Karcag, 235 néző. V.: Telek (Vida, Takács). Kar­cag: Rácz — Fekete II., Orosz, Pintér, Kádár — Balogh, Szalai, Trencsényi, Bé­kési — Fekete L, Berecz. Játékos edző: Rácz Róbert. Gyula: Steigerwald — Czipó P., Czipó Z., Futaki, Géczi — Papp, Tamási, Sirbut, Lázok, Karda — Ba­lázs. Edző: Pásztor József. Csere: Balogh helyett Bese a 46., Sirbut h. Dobray a 67., Lázok h. Somogyi J. a 71., Karda h. Raducu a 84., Békési h. Ulveczki a 88. percben. Sárga lap: Futaki (buktatásért) a 40., Papp (lerántásért) a 74., Kádár (bukta­tásért) a 79. percben. Szögletarány: 4:6 (1:3). Karcag Közepes színvonalú és iramú já­ték jellemezte mindkét gárda pro­dukcióját az első húsz percben. A játékrész közepétől a vendégek átvették az irányítást és több al­kalommal is veszélyeztették a ha­zaiak kapuját. A karcagiak csak egy alkalommal ijesztettek rá Steigerwaldra, ő azonban reme­kül hárított. A hajrában két Ba- lázs-szóló okozott izgalmat, de gól nem lett belőle. Néhány szur­koló úgy látta, hogy akár két ti­zenegyest is adhatott volna a já­tékvezető, aki ettől függetlenül jól vezette a találkozót. Semmit nem változott a játék a második félidőben, arra vigyáz­tak az együttesek, hogy ne kapja­nak gólt, támadásaikat pedig ahogy esik, úgy puffan alapon ve­zették. így is kialakult néhány helyzet mindkét oldalon, de ered­ménytelenül céloztak a támadók. Közelebb állt a győzelemhez a gyulai gárda, de a mai teljesítmé­nyért nem dicsérhetjük igazán a csapatot. Azért viszont igen, hogy az egész évben az élmezőnyben tanyáztak, és összességében az előzetes várakozás felett produ­káltak és bronzérmet nyertek. Jó: Kádár, Pintér, Fekete II., Berecz, ill. Czipó Z., Czipó P., Papp. Rácz Róbert: - Taktikusan ját­szottunk, és kiderült, hogy dobo­gós csapat ellen is van esélyünk. Pásztor József: — A csapat jó tel­jesítményt nyújtott, közelebb áll­tunk a győzelemhez, mint ven­déglátóink. OLÁH FERENC A labdarúgó NB II. Winner Sport csoport további eredményei: BVSC- Putnok 6-3, Mátészalka-Makó 0-4, Szentes—Soroksár 1—1, Sátoraljaúj­hely—Kistarcsa 5—3, Saigótarján—Kis­kunhalas 2-0, Kazincbarcika—Baktaló- rántháza 1-3. Az NB II végeredménye 1. Makó 19 7 4 70- 18 64 2. Orosháza 19 7 4 53-25 64 3. Gyula 17 8 5 55-29 59 4. B.lórántháza 17 6 7 57-25 57 5. Szentes 13 8 9 61-39 47 6. K.barcika 12 9 9 59- 57 45 7. Soroksár 11 10 9 50-31 43 8. M.szalka 12 6 12 58-56 42 9. Karcag 9 14 7 44-36 41 10. Putnok 11 5 14 49-56 38 11. Kistarcsa 11 4 15 41-58 37 12. Salgótarján 10 3 17 30-48 33 13. K.halas 8 7 15 36-56 31 14. Vecsés 8 3 19 37-75 27 15. BVSC 4 9 17 35-65 21 16. S.újhely 4 4 22 36-97 16 Orosházi birkózó aranyak Miskolc _________ Sz ombaton rendezték meg a bor­sodi megyeszékhelyen az Imrik Károly birkózó-emlékversenyt, amely egyben junior szabadfogá­sú országos bajnokság is volt, va­lamint a Hegyi László-emlékver- senyt, amely az idei kötöttfogású veterán országos bajnokság. A két viadalon harminckét egyesület, 124 versenyzője in­dult, köztük az Orosházi MTK sportolói. A junioroknál jól szerepeltek az OMTK-s fiatalok, hiszen az 50 kilogrammosok mezőnyében Börcsök László végig magabizto­san versenyzett, valamennyi el­lenfelét legyőzte, így aranyérmet nyert. A 84 kilogrammban induló Szentiványi Csaba is a döntőbe verekedte magát, ahol vereséget szenvedett, így ezüstéremmel térhetett haza. A kötöttfogású veterán orszá­gos bajnokságon az orosháziak közül 69 kilogrammban Páli Sán­dor állhatott a dobogó legmaga­sabb fokára, miután két ellenfelét is legyőzte. A 76 kilogrammosok mezőnyében orosházi házi dön­tőre került sor, itt Györgyi István legyőzte Hencz Gyulát, így előb­bi arany-, utóbbi ezüstérmes lett. Ismét M. Schumacher Forma—1 Az összetett verseny hatszoros győztese, Michael Schumacher (Ferrari) nyerte a Forma—1-es vi­lágbajnokság nyolcadik futamát, a montreali Kanadai Nagydíjat. A német pilóta pályafutása 77., idei hetedik diadalát aratta. Mö­götte Ralf Schumacher, valamint Rubens Barrichello végzett. Kanadai Nagydíj végeredménye: 1. M. Schumacher (német, Ferrari) 1:28:24.803 óra, 2. R. Schumacher (német, Williams-BMW) 1 mp hát­rány, 3. Barrichello (brazil, Ferrari) 5.1 mp h., 4. Button (angol, BAR- Honda) 20.4 mp h., 5. Montoya (ko­lumbiai, Williams-BMW) 21.2 mp h., 6. Fisichella (olasz, Sauber-Petronas) 1 kör hátrány, 7. Räikkönen (finn, McLaren-Mercedes) 1 kör, 8. da Matta (brazil, Toyota) 1 kör, 9. Coulthard (skót, McLaren-Mercedes) 1 kör, 10. Panis (francia, Toyota) 1 kör, 11. Glock (német, Jordan-Ford) 2 kör, 12. Heidfeld (német, Jordan-Ford) 2 kör, 13. Klien (osztrák, Jaguar-Cosworth) 3 kör, 14. Baumgartner Zsolt (Minardi-Cosworth) 4 kör. ■ Úszótanfolyam Békésen Úszótanfolyam kezdődik mától Békésen a fürdőben általános iskolás diákoknak. Jelentkezni a békési fürdőben lehet, illetve a (30) 2298— 397-es telefonszámon Izsó Gábor oktatónál. ■ Feljutottak a vendégek Vecsés-Orosháza FC 0-2 (0-1) NB 11-es labdarúgó-mérkőzés Vecsés, 100 néző. V.: dr. Bendik (Szabó Z., L. Tóth L.). Vecsés: Retezi — Szigeti, Csirinyi, Balogh, Fülöp — Czipper, Kormos, Kun, Schiller — Fekete, Menyhárt. Edző: Csábi József. Orosháza: Such — Sza­bó N., Csiszár, Serban, Szrenka — Búza, Pozsár, Pardi, Jakab — Majoros, Ba­ranyai. Edző: Belvon Attila. Csere: Majoros helyett Dobi a 25., Menyhárt h. Moll a szünetben, Jakab h. Ugrai a 66., Schiller h. Tomasek a 71., Fülöp h. Földváry a 74., Baranyai h. Ko­vács P. a 77. percben. Sárga lap: Csiszár (gáncsolásért) a 66., Szabó N. (időhúzásért) a 81. percben. Kiállítva: Szigeti a 43. percben. Szögletarány: 8:4 (1:2) Vecsés Pus meHett a kapu bal alsó sarká­ba lőtt, 0—2. 43. perc: Szabadrúgásból Pozsár A nagy tét miatt mindkét csapat ívelte a labdát Retezi kapuja elé, idegesen kezdett, a hazaiak a ki- ott a védők gyűrűjéből Dobi emel- esés elkerüléséért, a vendégek a kedett a legmagasabbra, és nyolc második helyért küzdöttek. Mind­méterről, védhetetlenül fejelt a ha- két csapat játékába sok pontaüan- zaiak kapujába, 0-1. A gól után ság csúszott, ami elsősorban az Szigeti megsértette a játékvezetőt, idegesség rovására írható. Az első ezért a kiállítás sorsára jutott. játékrész hajrájában egy szép 90. perc: Kovács Péter indítót- kombináció után vezetéshez jutot­ta a védők közül jó ütemben kilé- tak a vendégek. A második játék- pő Pozsárt, aki a kimozduló ka- részben tovább folytatódott az ide­ges, kapkodó játék, a tíz emberre fogyatkozott hazaiak mindent megtettek az egyenlítő gól érdeké­ben, de a lefújás előtti pillanatok­ban egy szép egyéni megmozdu­lás a vendégek javára döntötte el a három pont sorsát. A mérkőzés le­fújása után a lelkes, mintegy 40-50 főnyi vendégszurkoló óriási ün­neplésben részesítette a második helyen végzett orosházi csapatot, amely feljutott az NB I B-be. Jó: Kormos, Fekete, ill. Such, Szren­ka, Pardi, Dobi, Pozsár. Csábi József: - Igen jó mérkő­zést játszottunk a feljutó Oroshá­za ellen. Belvon Attila: — A mai mérkőzésen vért izzadtunk, de si­került a győzelem, köszönöm mindenkinek, aki segített a koro­nát feltenni egész éves munkánk­ra. GUTI FERENC