Békés Megyei Hírlap, 2004. május (59. évfolyam, 102-125. szám)

2004-05-04 / 103. szám

SPORT 2004. MÁJUS 4., KEDD - 15. OLDAL Kisebb csoda Csanádapácán BÉKÉsNET MEGYEI II. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Körösladány—Tarhos 5—2 (3-0) Körösladány, 250 néző. V.: Vozár. Körösladány: Sipos — Hor­váth T., Szabó L, Keresztesi Zs. (Tóth), Papp, Keresztesi J., Darócz (Kovács), Szántó L, Keresztesi K. (Horváth I.), Novák, Bakos. Edző: Zsombok Attila. Tarhos: Kohut - Ronyecz, Szabó Z„ Uhrin (Püski), Mészáros (Vári P.), Kubik, Kardos, Gézárt, Pősze (Djabbar), Nagy I., Méhes. Edző: Kovács György. A ha­zaiak hozták a kötelező győzelmet. G.: Bakos J. a 3., az 5., a 21., az 53., Novák a 82., ill. Méhes (11-esből) a 46., Nagy I. a 79. percben. Jó: Bakos J. (a mezőny legjobbja), Sipos, Novák, Papp, ill. Püski, Kubik, Nagy I. Zsombok Attila: - Az elején el­döntöttük a mérkőzést. Szurkolóink ezt várták tőlünk. Kovács György: - Az első öt perc eldöntötte a mér­kőzést. A szövetségi ellenőrnek azt üzenem, hogy ha ma is labdarúgó edző lenne, akkor lehet, hogy meg­szólna egy-két játékvezetőt. (Ponta Sándor) Küzdelmes mérkőzésen a hazai csa­pat nagyon fontos győzelmet szer­zett. G.: Boér a 8. percben. Jó: Lip­csei, Sárosi, Boér, Brachna, ill. Sán­dor, Báli. Horváth Zsolt: - Ezt a győzel­met a technikai vezető, Holecska Miska bácsi emlékére ajánljuk, kö­szönöm a csapat hozzáállását! Démusz Zsolt, Balogh Csaba: — Egy talált góllal elvesztettük ezt a nagyon fontos mérkőzést. (H. Zs.) Csárdaszállás—Kamut 2—3 (1-2) Csárdaszállás, 200 néző. V.: Bar­na. Csárdaszállás: Kovács A. — Bo­kor, Sztraka, Horváth A. (Geszti A.), Ulrich, Kovács 1., Nagy M., Bartyik, Tóth I., Varga, Farkas. Edző: Halmo- si József. Kamut: Gál - Pozsár, Za- horán, Skumáth, Knapp (Varga Z.), Sajben, Gera, Kiss, (Kukely), Bo­tyánszki, Oláh, Szarvas. Játékos edző: Szarvas János. A hazai csapat két súlyos védelmi hibáját kihasz­nálva nyerte a Kamut a mérkőzést egyenlő erők küzdelmében. G.: Bartyik a 26., Farkas az 55., ill. Kiss a 17., a 34., Botyánszki a 87. perc­ben. Jó: Varga, Sztra­ka, Farkas, ill. Kiss (a mezőny legjobbja), Zahorán, Pozsár, Bo­tyánszki. Halmosi József: — Megérdemelt kamuti győzelem. Szarvas Já­nos: - Nehéz, küzdel­mes mérkőzésen re­mek siker. (Gulyás Ist­ván) CSANÁDAPÁCA—MEZŐ­HEGYES 2—1 (0—1) Csanádapáca, 250 néző. V.: Hegedűs. Csanádapáca: Liszkai — Furák, Ilyés, Göcző, Matyelka (Nagy M.), Kovács Á„ Náfrádi (Hajdú G.), Zsadány, Elekes, Rózsa, Keresz- tély (Herczeg). Edző: Szikora Pál. Mezőhe­gyes: Relu — Faragó, Gróf, Kovács Zs., Kovács R., Zsoldi, Varga, Roszkos, Csizmadia, Szatmá­ri, Acs. Edző: Rédli Tamás, Varga Péter. Küzdelmes találkozón a lelke­sen játszó apácaiak rászolgáltak a három pontra az ezüstérmes pozíci­ót őrző Mezőhegyes ellen. G.: Ke- resztély a 70., a 78., ill. Zsoldi a 41. percben. Jó: Liszkai, Zsadány,- Ele­kes, Keresztély, ill. Ács. Szikora Pál: — Ez egy kisebb csoda volt. Nagyon jól játszottunk, nagyon akartuk a győzelmet. Az egész csapat dicséretet érdemel. Rédli Tamás, Varga Péter: - A leg­nagyobb helyzeteket sem tudtuk ér­tékesíteni, így megérdemelten nyert az igen lelkes hazai csapat. (T. B. 1.) Békéscsabai MÁV—Telekgeren­dás 2-1 (0-1) Békéscsaba, 250 néző. V.: Kepka. Békéscsaba: Lovas - Susánszki, Prekop, Szarka, Szalai, Mesterlövészek A BékésNet megyei II. osztályú labdarúgó­bajnokság góllövőlistájának élmezőnye. 31 gólos: Gróf (Mezőhegyes). 19 gólos: Ba­kos (Körösladány). 18 gólos: Multyán Cs. (Kunágota). 17 gólos: Botyánszki (Kamut), Balogh (Sarkad), Tóth I. (Csárdaszállás), 16 gólos: Kapocsén (Elek). 14 gólos: Janis (Nagyszénás), Méhes (Tarhos). 13 gólos: Novák (Körösladány). 12 gólos: Szarvas (Ka­mut), Nouas (Bcs. MÁV), Gulyás (Nagyszé­nás). 10 gólos: Oláh Zs. (Gyulai TFC II.), Karakas (Sarkad), Kiszely (Nagyszénás), Multyán L. (Kunágota). 9 gólos: Keresztély (Csanádapáca), Szatmári (Mezőhegyes), De­ák, Petrusán (Sarkadkeresztúr). 8 gólos: Zsoldi (Mezőhegyes), Nagy I. (Tarhos), Zsoldos (Sarkadkeresztúr), Kiss (Kamut). 7 gólos: Hrabovszki (Telekgerendás), Vincze (Gyulai TFC II.), Szegedi (Sarkad). Sarkadkeresztúr—Füzesgyarmat 4-0 (2-0) Sarkadkeresztúr, 250 néző. V.: Bodó. Sarkadkeresztúr: Cserháti - Cseke, Ancsin, Bányai P., Zimbrán, Koszta (Rózsa), Erdei, Csúz (Papp), Bányai T., Petruzsán, Zsoldos (Gimesi). Edző: Cserháti István. Fü­zesgyarmat: Dávid — Kovács (Kiss), Bak, Várkonyi (Pardi), Bak- sa, Kövér, Nagy, Kincses, Gyáni, Bo­ros, Tóth. Edző: Lázár István. A job­ban játszó Sarkadkeresztúr megér­demelten nyerte az összecsapást. G.: Zsoldos a 2., Bányai T. a 33., Er­dei a 67., Papp a 86. percben. Jó: Er­dei, Bányai P„ Bányai T„ ill. Dávid, Nagy, Kövér. Cserháti István: — A hirtelen jött nagy meleg rányomta a bélyegét a Kohanyecz (Marik, Galovicz), Pa- taj, Dinya (Török), Nouas, Bíró, Tóth M. Edző: Braun Attila. Telek- gerendás: Gregovszki — Balogh, Tóth L., Szász, Kovács I. István, Ko­vács T„ Kovács K„ Hrabovszki L„ Pintér (Ránkli), Hrabovszki J., Kiss (Kovács II. István). Edző: Szabó At­tila. Négy vereség után a jól játszó csabaiak megérdemelt győzelem­mel szakították meg a negatív hazai sorozatukat. G.: Bíró a 68., Marik a 85, ill. Hrabovszki L. a 12. percben. Jó: Bíró, Marik, Nouas, ill. Gregovszki. Braun Attila: - A munka ünne­pe után az uniós életünk másnapján ezzel a győzelemmel köszöntjük édesanyáinkat. Szabó Attila: — A hozzáállásunk és a játékunk is kriti­kán aluli volt. (B. A.) Elek—Kunágota 2—1 (0—0) Elek, 150 néző. V.: Makay. Elek: Pataki - Gyulai, Bállá (Krisán), Ko vács, Puskás, Sarkadi, Resetár Márk, Papucza, Kapocsán, Guti Edző: Kiss Tibor. Kunágota: Cso­mós - Laczkó, Dumitriu, Samu, Kő rösi, Multyán L., Multyán Cs. Multyán Zs„ Dómján, Besenyei (Varga), Suhanyeczki (Gyura) Edző: Szilágyi János. Az eleki csa pat a városnak az uniós ünnep záró akkordjának szánta ezt a győzel­met. G.: Samu (öngól) a 65., Resetár a 84., ill. Varga a 80. percben. Jó: Papucza, Gyulai, Puskás, Guti, ill. Laczkó, Multyán Cs., Dumitriu. Kiss Tibor: — Mezőnyfölényün­ket csak a mérkőzés végére tudtuk három pontra váltani. Szilágyi Já­nos: - Egy olyan mérkőzést veszí­tettünk el, amit a tiszta helyzetek alapján gólokkal kellett volna nyer­nünk. (Hotya Mihály) Ifjúságiak: Körösladány-Tarhos 5— 2, Sarkadkeresztúr—Füzesgyarmat 4— 2, Gyulai Termál FC II.-Újkígyós 2—1, Nagyszénás-Sarkad 1-2, Csárdaszál­lás-Kamut 3-2, Csanádapáca-Mező- hegyes 1-2, Békéscsabai MÁV-Telek- gerendás 20-1, Elek-Kunágota 2-0. Az állás 1. S.keresztúr 20 2 1 54- 10 62 2. Mezőhegyes 15 5 3 68-25 50 3. Nagyszénás 15 4 4 57- 30 49 4. Sarkad 14 3 6 60-32 45 s. Bcs. MÁV 12 3 8 30-33 39 6. Cs.szállás 9 7 7 38-34 34 7. Kamut 8 9 6 47-41 33 8. Körösladány 10 1 12 62-54 31 9. Kunágota 10 1 12 47- 57 31 10. Tarhos 8 6 9 50-40 30 11. Elek 7 4 12 43-45 25 12. Gyula 11. 5 9 9 36-48 24 13. T.gerendás 6 3 14 33-64 21 14. F.gyarmat 6 3 14 38-78 21 15. Csanádapáca 4 4 15 22-55 16 16. Újkígyós 1 4 18 32-71 7 játékra, tompábbak voltunk a meg­szokottnál, de a legfontosabb az újabb győzelem. Lázár István: — A jobb játékerőt képviselő hazaiak ér­vényesíteni tudták nagyobb tudásu­kat. (Bakucz Péter) Gyulai Termál FC II.—Újkígyós 3-2 (2-1) Gyulavári, 100 néző. V.: Rácz A. Gyula: Gróh - Gergő (Mihucz), Tar, Oláh Zs., Kakas, Fülöp, Tóth, Perlaki, Oláh F., Kurta,^ Vincze. Edző: Szekeres Lajos. Újkígyós: Gedó (Szekerczés) — Uhrin, Gyara- ki, Jantyik, Zsombori, Turcsek, Be­csei, Karlovszki, Burkus, Szilágyi (Károly), Kerepeczki. Edző: Bugyik János. A két alsóházi csapat mérkő­zésén a szerencsésebb csapat győ­zött. G.: Tóth R. a 26., Vincze a 30., Mihucz a 84., ill, Jantyik a 10., Kerepeczki a 71. percben. Jó: Oláh F. (a mezőny legjobbja), Tar, Gróh, ill. Uhrin, Kerepeczki, Turcsek. Szekeres Lajos: - Küzdelmes mérkőzés, mindkét oldalon kima­radt gólhelyzetek, a szerencsésebb csapat győzött. Bugyik János: — Nem érdemeltünk vereséget. (Al­berti János) Nagyszénás—Sarkad 1—0 (1-0) Nagyszénás, 200 néző. V.: Do­mokos. Nagyszénás: Lipcsei — Kiszely, Moszheim, Sárosi, Faragó, Boros, Horváth Zs. (Brachna), Janis (Gyuris), Pusztai Zs. (Trabak), Gu­lyás, Boér. Játékos edző: Horváth Zsolt. Sarkad: Sándor - Mázán (Bende), Démusz, Bagi, Kocsis, Tóth, Balogh, Szűcs, Karakas, Báli, Matus. Edző: Démusz Zsolt, Balogh Csaba. Egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, a technikai vezető, Holecska Mihály emlékére. A BékésNet megyei II. osztályban következik. Május 8., szombat: Ka­mut—Csanádapáca, 17.00, Mezőhe­gyes-Békéscsabai MÁV, 17.00, Telek- gerendás-Körösladány, 17.00, Tarhos— Sarkadkeresztúr, 17.00, Kunágota-Fü- zesgyarmat, 17.00, Újkígyós-Nagyszé­nás, 17.00. Május 9„ vasárnap: Elek- Gyula II., 17.00, Sarkad-Csárdaszállás, 17.00. Csabacsüdi lecke a Dévaványának BékésNet megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokság land. Mindkét csapat nyílt sisakkal, sportszerűen játszott, a hazaiak kö­zelebb álltak a győzelemhez. G.: Szegedi, ill. Petrovszki Zs. Jó: Csumpilla Cs., Krajcsovics, Gálea, Dila, ill. Krátki, Leszkó K., Leszkó Sz., Priskin. Árgyelán Krisztián: — Csak helyzetekkel, kapufákkal nem lehet nyerni. Purzsa Roland: - Remek első félidő után egy perc kihagyás elegendő volt ahhoz, hogy az ellen­fél góllal büntessen. (Bence László) Békéssámson—Lökösháza 3—0 (1-0) Békéssámson, 250 néző. V.: Zsi­ga. Békéssámson: Döme — Fekete, Kerekes (Zádori), Somogyvári, Fo­dor, Doktor (Tarján), Dávid, Nagy I. (Rancz), Molnár, Krajcsovicz, Csenki. Edző: Újvári János. Lökös­háza: Bajusz - Zima, Szántó, Tere­szán, Farkas, Murvai, Szincsák, Domsik, Lénáit, Stír, Bartók. Edző: Varga István. A hazaiak szebbnél szebb támadásokat vezettek, ám a mérkőzést csak a második félidő­ben tudták eldönteni. G.: Kerekes 2 (egyet 11-esből), Nagy I. Jó: Doktor, Fekete, Kerekes, ill. Bajusz, Stír. . Újvári János: - Csapatom idei leggyengébb produkcióját mutatta be. Varga István: - A hazaiak job­ban akarták a győzelmet. (Kutasi Ferenc) Medgyesegyháza II.—Kaszaper 3-2 (1-0) Medgyesegyháza, 50 néző. V.: Szpisják. Medgyesegyháza II.: En­gelhardt J. - Valyuch, Vígh Z., Cze- ne, Gera, Horváth (Széli), Temesvá­ri (Csete), Kovács, Almási (Gyovai), Bessenyei, Bozsó. Edző: Gellény Fe­renc. Kaszaper: Roszkos - Kőszegi J., Kun, Kőszegi L., Kőszegi O., Ba­kó, Dán, László, Halász, Toncseff, Borsi. Edző: Sajtos Tibor. Magabiz­tos játékkal megszerzett háromgó­los előnyét a végére majdnem elher­dálta a hazai csapat. G.: Bessenyei 2 (egyet 11-esből), Kovács, ill., Kun (11-esből), Dán. Jó: Bessenyei, Vígh Z., Kovács, Valyuch, ill. Kun, Kősze­gi J., Bakó. Gellény Ferenc: — Kihagytuk a helyzeteket, ez a végén majdnem megbosszulta magát. Sajtos Tibor: — Ahogy Garas Dezső mondaná: egyedül nem megy... (Uhrin Pál) A 11. FORDULÓBAN ELMARADT MÉR­KŐZÉS: Békéssámson—Medgyes­egyháza II. 7—0 (5—0) Békéssámson, 100 néző. V.: Ho­lecska. Békéssámson: Döme — Fe­kete, Kerekes Cs., Somogyvári, Dok­tor, Fodor, Dávid, Nagy L, Krajcso­vics A., Varga, Csenki. Edző: Újvári János. Medgyesegyháza II.: Va­lyuch - Bozsó, Gera, Ale, Tóth, Sza­bó, Almási, Rucz, Bessenyei, Gyo­vai, Földesi. Edző: Gellény Ferenc. A hazaiak magabiztos győzelmet arattak, szinte tetszés szerint érték el góljaikat. G.: Nagy L, Kerekes Cs. 2-2, Döme (11-esből), Krajcsovics A., Varga. Jó: Nagy L, Kerekes Cs., Somogyvári, Krajcsovics A„ ill. Valyuch, Bessenyei. Újvári János: — Kellemes idő­ben, kellemes mérkőzésen gólzápo­ros győzelmet arattunk. Gellény Fe­renc: - Elismerésem azoknak akik eljöttek erre a hétközi találkozóra. (Kutasi Ferenc) Az állás Északi csoport 1. Dévaványa 14 1 2 89- 9 43 2. Doboz 12 4 1 46- 18 40 3. Csabacsüd 11 4 1 59- 19 37 4. Kardos-Ö. 10 3 3 37-25 33 5. Kötegyán 7 3 6 33-39 24 6. Mezőberény II. 6 2 8 22-28 20 7. Zsadány 6 1 10 22-39 19 8. Szarvasi LSZK 5 1 10 19-43 16 9. Okány 4 3 10 26-38 15 10. Bucsa 2 1 13 18-64 7 11. Gerla 1 1 14 18- 67 4 Déli csoport 1. Békéssámson 13 1­58- 14 40 2. Lökösháza 9 3 2 29- 17 30 3. Pusztaföldvár 7 2 5 27-24 23 4. M.egyháza n. 6 3 5 31-34 21 5. Dombegyház 5 3 6 26-25 18 6. Kétsoprony 5 3 6 20-28 18 7. Nagybánhegyes5 1 8 24-33 16 8. Kaszaper 3 2 8 25-27 11 9. Gerendás 2 5 7 16-29 11 10. Kétegyháza 1 3 9 10-35 5 A megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokságban egy gólokban gazdag mérkőzésen (4-3) a fehér mezes csabacsüdiek alaposan meglepték a listavezető Oévaványát__________________________________________ d-fotó: kovács Erzsébet A Kétegyháza csapatától egy bün­tetőpont levonva. A BékésNet megyei III. osztályban következik. Május 8., szombat. Észa­ki csoport. Zsadány-Csabacsüd, 17.00, Mezőberény II.-Szarvasi LSZK, 12.30, Kardos-Örménykút-Bucsa, 17.00, Kötegyán-Okány, 17.00. Déli csoport. Nagybánhegyes-Békéssámson, 17.00, Kaszaper-Dombegyház, 17.00. Május 9., vasárnap. Északi csoport. Gerla- Doboz, 17.00. Déli csoport. Kétsop- rony-Lökösháza, 17.00, Gerendás- Medgyesegyháza II., 17.00, Kétegyhá- za-Pusztaföldvár, 17.00. ■ l t A., Gombár Cs., Fekécs (Hangya), Jansik (Szilágyi), Urbancsok, Lé­nárt, Janecsko (Varga). Játékos edző: Varga Tamás. Dévaványa: Végh (Darvasi) — Czakó I., Bakos Z., Borbíró, Ilyés, Nagy (Kovács), Pesztránszki (Gyáni), Adamecz, Czakó L., Farkas, Tóth. Edző: Mol­nár Tamás. Gólokban gazdag, jó ira­mú mérkőzésen megérdemelten nyerte a rangadót a hazai csapat. G.: Lénárt 2, Gombár Cs. 2, ill. Tóth, Pesztránszki, Czakó I. Jó: Lénárt, Gombár Cs., Fekécs, Urbancsok, ill. Tóth, Czakó I. Varga Tamás: — Megérdemelten győztünk. Molnár Tamás: - Ámok­futásban a hazaiak jelesre vizsgáz­tak, örülünk, hogy sérülés nélkül megúsztuk. A több százezres neve­zési díjból talán szövetségi ellenőr­re is futná... (V. T.) Doboz—Kötegyán 3—1 (1—1) Doboz, 250 néző. V.: Salamon. Doboz: Balogh 1. — Tímári (Dézsi), Tóth S„ Szabó J„ Bodó (Mikiién), Lukucz, Balogh Zs., Kovalovszki L, Szatmári, Bíró (Kovalovszki J.), Sztojka. Edző: Zsigmond Károly. Kötegyán: Dobi - Nagy A. (For­gács), Czirle, Ujj, Belanka, Herczeg, Tóth I., Nagy J„ Berényi (Gombos), Szabó Krisztián, Szabó Károly. Edző: Kocsis László, Berényi József. A hazaiak az első félidőben sok hi­bával, tompán játszottak. Szünet után nagyobb sebességre kapcsol­tak, több gólhelyzetet is kialakítot­tak. G.: Bíró, Szatmári, Szabó J„ ill. Szabó Károly. Jó: Kovalovszki L, Szatmári, ill. Szabó Károly, Szabó Krisztián. Zsigmond Károly: — Második félidei játékunkkal rászolgáltunk a három pontra. Kocsis László, Berényi József: — Megérdemelten nyert a hazai csapat. (Zs. K.) DÉLI CSOPORT Dombegyház—Nagybánhegyes 4-3 (1-3) Dombegyház, 200 néző. V.: Viczián. Dombegyház: Kontró - Szatmári, Tapasztó T., Csabai, Ta­pasztó Zs. (Tóth), Szilágyi (Méne­si), Bajkán, Lugasi, Mladonyiczki, Papp, Talpai (Kiss). Edző: Ménesi Róbert. Nagybánhegyes: Demkó - Nagy, Szentandrászki, Pilinszki, Vass, László, Takács, Deák, Bá­nyász (Kender), Balázs, Demkó (Petró). Mb. játékos edző: Deák Pé­ter. A pontatlan helyzetkihasználás miatt a bánhegyesiek egy félidőnyi előnyt kaptak. Fordulás után a dombegyháziak fokozták az iramot és legfiatalabb játékosuk beindította a gólgyártást. G.: Ménesi 2, Papp, Bajkán, ill. Demkó, Vass, Takács. Jó: Csabai, Tapasztó T., Ménesi, Bajkán, ill. Demkó, Vass, Takács. Ménesi Róbert: — Ez a mérkő­zést az első perctől a végéig a mi ke­zünkben volt. A csapat hitt abban, hogy ezt a találkozót csak mi nyer­hetjük meg. Deák Péter: — Egy-há- romnál ezt nem gondoltam volna, helyzeteink voltak, és mégis lógó orral hagytuk el a pályát. Számomra ez hihetetlen, rutintalanok va­gyunk. (M. R.) Gerendás—Pusztaföldvár 0—2 (0-1) Gerendás, 60 néző. V.: Gábor. Gerendás: Kis (Farkas) — Németh (Zlehovszki), Adamik, Zatykó, Oláh, Bakos, Botyánszki, Kun, Mezőfi (dr. Nagy L), Zsiga (Tóth L.), Benyovszki. Edző: Lengyel Jó­zsef. Pusztaföldvár: Ökrös - Miha- lecz (Fülöp), Vokanics, Fekete (Ba­logh), Gyömrei, Holecska, Klem- bucz, Sinka, Nagy L, Gulácsi, Svecz (Göböly). Mb. edző: Kormányos Antal. A sorsolástól eltérően, Geren­dáson megrendezett mérkőzésen a számtalan helyzetet elpuskázó há­zigazdák nem bírtak a jól játszó vendégek ellen. G.: Gyömrei, Svecz. Jó: Adamik, Oláh, Zatykó, Tóth L„ ill. Ökrös, Svecz, Gyömrei, Nagy L, Holecska. Lengyel József: — Az első félidő­ben kihagyott helyzetek megbosz- szulták magukat. Kormányos An­tal: - Győzelmünk megérdemelt. (T. B. I.) Kétegyháza-F erbonex—Kétsop- RONY 1—1 (0—1) Kétegyháza, 60 néző. V.: Priboj- szki. Kétegyháza-Ferbonex: Mócz — Faur, Csumpilla Cs., Uhrin, Búkor (Majorovics), Mészáros, Gálea, Grósz (Árgyelán), Dila, Csumpilla N., Szegedi. Edző: Árgyelán Kriszti­án. Kétsoprony: Krátki - Lauri- nyecz I. T., Leszkó K., Szenczi (La- urinyecz II. P.), Laurinyecz I. (Ancsin), Petrovszki A., Leszkó T., Sánta, Priskin, Petrovszki Zs. (Viczi­án J.), Leszkó Sz. Edző: Purzsa Ro­ÉSZAKI CSOPORT Bucsa—Mezőberény II. 2—1 (1—0) Bucsa, 150 néző. V.: Hajdú. Bu­csa: Vágner - Kónya, Boros, Csur- ka, Zagyva, Szabó T., Kiss Á., Bá­nyai (Koczka, Dániel, Koós), Kiss J., Dede, Szilágyi. Edző: Kocserák Já­nos. Mezőberény II.: Havasi - Bod­nár, Zsolnai, Szabó L, Burai, Schaf­fer (Pojendán), Balogh, Maléth, Nyeste, Pecze P. (Jónás), Pecze G. Edző: Gál András. Kiegyenlített já­ték folyt a pályán, a hazaiak megér­demelték a győzelmet. G.: Szabó, Boros (11-esből), ill. Gál. Jó: Boros, ill. Havasi, Burai, Nyeste. Kocserák János: — Tavasszal ez az első sikerünk, és ezt szeretnénk fájdalomdíjként ajándékozni két sé­rült játékosunknak. Gál András: — Jobb lett volna, ha a partjelzők ve­zetik a mérkőzést. Megérdemelt ha­zai siker. (K. J.) Szarvasi LSZK—Zsadány 2—1 (2-1) Szarvas, 50 néző. V.: Laurovics. Szarvas: Hlobocsányi - Petrovics, Rumi, Hajduch, Homonnai, Korbely, Gábos, Molcsan (Kókai), Melis (Ju­rák), Szabó L. (Csire), Pozderka. Edző: Szloszjár Mihály. Zsadány: Sütő — Eszenyi, Fábián, Szabó S. (Balogh), Muntyán, Vakarcs, Kiss B. (Száva), Szabó Z., Kutasi, Kis P. (Bí­ró), Szabó F. (Mészár). Edző: Nagy Róbert. Jó iramú, fordulatos mérkő- | zésen a hazaiak mindkét kapu előtt J határozottabbak voltak, s ezzel nyer- í tek. G.: Pozderka, Korbely, ill. Kis P. Jó: Pozderka, Korbely, Rumi, Molcsan, ill. Eszenyi, Szabó Z., Kis P. Szloszjár Mihály: - Megérde­meltük a győzelmet. Nagy Róbert: — Hiába támadtunk többet, helyze­teinket nem tudtuk gólra váltani. (K. Gy.) Okány—Kardos-Orménykút 3—3 (1-D Okány, 300 néző. V.: Benyovszki J. Okány: Irázi - Papp, Sújtó, Csu- rai (Porcellán), Fazekas, Mártha (Kispéter), Tari, Jámbor, Szabó S., Szabó L. (Silling), Tóth. Edző: Hé- gely Sándor. Kardos-Örménykút: | Galáth — Viszkok (Zahorecz I.), Opauszki, Varga, Tímár, Lestyán, Becsei, Mizik, Bohák, Jelen (Brlázs), Zahorecz Gy. Edző: Galáth Pál. Az Okány-Méhkerék (5—0) öregfiúk mérkőzés jó felvezetése | volt a gólokban gazdag, jó iramú megyei harmadosztályú összecsa­pásnak, ahol egyenlő erők küzdel­me zajlott a pályán. Igazságos dön­tetlen. G.: Jámbor 3, ill. Bohák 2, Je­len. Jó: Jámbor, Fazekas, Sújtó, ül. Bohák, Mizik, Opauszki. Hégely Sándor: - Fortuna isten- asszonyát megcsókolhatjuk. Galáth Pál: — Idén most játszottunk a leg­gyengébben. Öngól, potyagól és a kilencedik percben egy kapitális hi­ba. Mi kell még? (Mártha Lajos) Csabacsüd—Dévaványa 4—3 (3—2) Csabacsüd, 300 néző. V.: Rózsa. Csabacsüd: Wéber - Valencsik, Knapp (Sechna), Bracsok, Gombár