Békés Megyei Hírlap, 2004. május (59. évfolyam, 102-125. szám)

2004-05-03 / 102. szám

14. OLDAL - 2004. MÁJUS 3., HÉTFŐ SPORT Őszi önmagát idézte a Szabadkígyós LANCAST MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Vésztő—Gádoros 8—0 (3—0) Vésztő, 250 néző. V.: Pataki. Vésztő: Váradi - Komáromi, Rá­bai, Czinanó B. (Pál), Lázár (Szán­tó), Jánosi, Turbucz, Varga, Tóth Cs., Papp, Czinanó E. (Tótfalusi). Edző: Királyvári Károly. Gádoros: Berki - Szilágyi, Pisont R., Szkalo- nai, Bencsik, Jámborcsik, Liszkai, Tasi, Szabó, Maglóczki, Csapó. Edző: Kozmer Imre. Nem volt egy súlycsoportban a két együttes. A hazaiak győzelme még nagyobb arányú is lehetett volna. G.: Tóth Cs. az 5. és a 68., Lázár a 11., Czi­nanó B. a 21., Jánosi az 54., Szán­tó a 73., a 76. és a 86. percben. Jó: Szántó, Varga, Komáromi, Tóth Cs., ill. Liszkai, Berki. Királyvári Károly: - Nagy kedvvel, nagy lendülettel, gólerő­sen játszottunk. Kozmer Imre: - Mondhatnám azt, hogy nem vált be a taktikánk, de az igazság az, hogy négy kezdőjátékosunk hiá­nyát ennyire megérezzük. (Buz- gány József) Mesterlövészek A Lancast megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság góllövőlistájának élme­zőnye. 17 gólos: Turbucz (Battonya). 16 gólos: Bíró T. (Mezökovácsháza). 13 gó­los: Fejes M. (Magyarbánhegyes). 12 gó­los: Vámos A. (Szeghalom). 11 gólos: Toldi, Hunya (Gyomaendrőd), Szabó G. (Mezökovácsháza), Málik (Magyarbánhe­gyes), Boér (OMTK-Rákóczi). 10 gólos: Boruzs (Szabadkígyós), Moldván (Békés- szentandrás). 9 gólos: Tarján (Tótkomlós), Tapasztó (Méhkerék). 8 gólos: Marik (Bé­kés), Szántó, Tóth Cs. (Vésztő). 7 gólos: Wagner (Mezőberény), Borbola (Békés), Ekker G. (Szabadkígyós), Nedelea (Batto­nya), Barcsay (Méhkerék), Abrudán (Csor- vás), Nagy K. (Szeghalom). Battonya—Méhkerék 4—0 (2—0) Battonya, 350 néző. V.: Flinta. Battonya: Szőke - Szabó, Rocz- kó, Pilán, Számfira, Putnoki, Po- dina (Lovász), Baukó (Szatmári), Nedelea, Turbucz, Zsóri (Hor­váth). Edző: ifj. Lukács István, Ju­hász Zoltán. Méhkerék: Patka Gy. - Rúzsa, Burai, Semjéni, Haj­dú, Séllei Gy. (Patka J.), Tapasz­tó, Fábián, Martyin, Csotye, Boz- gán. Edző: Boka Demeter, Séllei Gyula. A nagy kedvvel és jól is játszó hazai csapat megérdemel­ten győzte le a sportszerű Méhke­rékét. G.: Nedelea a 10. és a 85., Turbucz a 20., Putnoki a 85. perc­ben. Jó: Szabó, Pilán, Putnoki, Nedelea, ill. Patka, Burai. Ifj. Lukács István, Juhász Zoltán: — Egy könnyebb kategó­riájú mérkőzésen hoztuk a köte­lező győzelmet. Boka Demeter, Séllei Gyula: - Elismerésem a hazai csapatnak, ma ők játszották a futballt. (Lukács István) Szabadkígyós—Gyomaendrödi FC 2-1 (0-0) ) Szabadkígyós, 250 néző. V.: Dajka. Szabadkígyós: Sódar - Süli, Kovács L, Szalai (Kovács G.), Bánfi A., Lipták, Ekker G., Ekker A. (Zatykó), Bánfi R. (Ho- lecska), Bozsó A., Boruzs. Edző: Nemes László. Gyomaendrőd: Szabó - Dobó, Dinya (Vatai), Furka S„ Tolnai, Béla (Kovács Gy.), Szegedi, Kéri, Toldi, Furka L. (Mátyus), Hunya. Edző: Plás- tyik János. Jól előkészített pá­lyán, szikrázó belemenésekkel tarkított mérkőzésen őszi önma­gát idézve tartotta otthonában a három bajnoki pontot a kígyósi csapat. G.: Boruzs a 64., Ekker G. a 70., ill. Kovács Gy. az 58. perc­ben. Jó: Sódar, Bánfi A., Kovács L, Boruzs, Ekker A., Bozsó A., ill. Toldi, Hunya, Kovács Gy. Nemes László: — A csapategy­séget bizonyította, hogy null- egyről megfordítottuk a meccset, s így örömet szereztünk szurko­lóinknak és másoknak is... Plástyik János: - A hozzáállá­sunk katasztrofális. (Tóth Lajos) Medgyesegyháza— Békés 4—4 (2-3) Medgyesegyháza, 100 néző. V.: Szabó Z. Medgyesegyháza: Vígh T. - Szekeres, Göcző, Van- tara, Petruzsán (Horváth), Ho- lecz, Pintér, Zsurzsucz, Kiss II. Á., Szabó A. (Vígh Z.), Bessenyei. Edző: Temesvári Csaba, Szabó András. Békés: Kovács - Kubik Cs., Sándor, Kubik T., Szűcs, Ungor, Szarvas, László, Szenti (Pálfi T.), Borbola, Vadas. Játékos edző: Szenti Zoltán. Alacsony színvonalú mérkőzésen a gyenge kapusteljesítmények tették gólgazdaggá a mérkőzést. G.: Kiss II. Á. a 3., a 80., Pintér a 9., Holecz a 85., ill. Vadas a 8., a 26., Szenti a 36., Borbola a 81. perc­ben. Jó: Petruzsán, Kiss II. Á., Holecz, Zsurzsucz, ill. Vadas, Borbola, Kubik T. Temesvári Csaba, Szabó And­rás: — Ha hamarabb belépünk az unióba, talán bent is maradunk. Szenti Zoltán: - Egy jobb csapat­tól szereztünk egy pontot. (Uhrin Pál) Orosházi MTK-Rákóczi—Tót­komlós 1—2 (0—0) Orosháza, Rákóczitelep, 400 néző. V.: Suck. OMTK-Rákóczi: István - Papp Lajos (Mátyus R.), Godár (Kruzslicz), Skorka, Horváth, Szűrszabó, Kánya, Belvon, Székely (Deb­receni), Lövei, Lovas. Edző: Pólyák László. Tótkomlós: ifj. Bordás - Dobi, Pásztor S., Bányik, Pásztor L., Zsigovics (Karasz), Fazekas, Papp Lajos, Juhász (Krátky), Sín, Kaliska (Paksi). Edző: Bordás Sándor. A győ­zelem kényszerétől hajtott hazai csapat mindaddig csak ezt az eredményt tudja pro­dukálni, amíg a tiszta gólhelyzeteit nem ké­pes kihasználni. G.: Lövei a 86., ill. Kaliska a 49., Sín az 53. percben. Jó: Belvon, Szűr­szabó, Kánya, Horváth, ill. Bor­dás (a mezőny legjobbja), Bá­nyik, Pásztor L., Pásztor T., Faze­kas. Pólyák László: — Ritka egy csapat vagyunk, mivel voltak olyan időszakok, amikor kimon­dottan jól játszottunk. Szinte az egész mérkőzést mi irányítottuk és hat-három helyett sikerült ki­kapni kettő-egyre. Bordás Sán­dor: — A munka ünnepén a játé­kosaim megdolgoztak a győzele­mért. (Bot Ferenc) Csorvás—Mezökovácsháza 2-1 (1-0) Csorvás, 250 néző. V.: Mózes. Csorvás: Farkas - Gajdács, Fabu- lya, Benyovszki, Tárnyik, Kaszai (Sütő Zs.), Lábos, Sznopek, Beli- cza (Szurgyi), Abrudán, Ivanics. Edző: Turcsek Zoltán. Mezőko- vácsháza: Bíró G. - Kapócs (Szűcs), Kindel, Zsótész, Zábrák, Németh, Koncz (Metál), Mészá­ros, Bíró T. (Kovács), Husvéth, Szabó. Edző: Vágó Mihály. Egyenlő erők küzdelmében mindkét kapu előtt sok ziccer ki­maradt. A helyzeteit jobban ki­használó hazai csapat megérde­melten nyert. G.: Lábos a 33., Be- licza a 67., ill. Szabó a 75. perc­ben. Jó: Farkas, Fabulya, Szno­pek, Abrudán, ill. Bíró G„ Hus­véth. Turcsek Zoltán: - Az első fél­idei játékunk alapján megérde­melten tartottuk itthon a három pontot a jó képességű vendégek ellen. Vágó Mihály: - A helyze­tek sokaságát hagytuk ki, leg­alább a döntetlent megérdemel­tük volna. (Evanics István) Békésszentandrás— Mezőberény 0—2 (0—1) Békésszentandrás, 250 néző. V.: Fehér. Békésszentandrás: Petrás — Bencsik, Molnár, Gugo- lya, Csipái (Palyov), Kovács, Bob- vos F„ Moldván, Bakró, Virág (Sinka), Pisont (Chlebik). Edző: Varga László. Mezőberény: Bara­bás — Gidófalvi A., Gézárt, Bokor, Bereczki, Benyovszki, Várhalmi, Wagner, Gidófalvi Z. (Pántya), Gyebnár (Gál), Vári (Kocsor). Edző: Vrbovszki János. Sorra hagyta ki helyzeteit a hazai csa­pat és ennek csak vereség lehetett a vége. G.: Wagner a 30., Benyov­szki a 75. percben. Jó: Petrás, Bencsik T„ ill. Barabás, Bereczki, Wágner, Várhalmi. Varga László: - Megvagyunk átkozva góllövés ellen. Vrbov­szki János: - A csapat átérezte a meccs súlyát és amit a Kígyós el­len nem tudtunk hozni, most si­került. (V. L.) Magyarbánhegyes—Szeghalom 2-1 (0—1) Magyarbánhegyes, 320 néző. V.: Brusznyiczki. Magyarbánhe­gyes: Jambrik - Unyatinszki, Bozsár, Fejes I., László, Szlanyin- ka, Sajben, Vágási, Málik, Kanál, Fejes M. Edző: Sebestyén János. Szeghalom: Komáromi - Nagy (Kincses), Bihari, Simon, Macsá- ri, Zsigovics, Hajdú, Vámos, Elek T., Sáfián, Komróczki (Elek S.). Edző: Tar Zoltán, ifj. Zsombok Já­nos. Megérdemelten nyert a ha­zai csapat. G.: Sajben az 53., Fejes M. a 71., ill. Elek T. a 37. percben. Jó: Jambrik, Bozsár, Fejes M„ Sajben, ill. Komáromi, Zsigovics, Sáfián. Sebestyén János: - Az első félidőben a vendégcsapat jobban játszott, de nagyobb lehetősége­ink nekünk voltak. A második­ban rendeztük sorainkat, és ez a játékunkon is megmutatkozott. Tar Zoltán, ifj. Zsombok János: — Az első félidőben gólokkal nyerhettük volna a mérkőzést, szünet után viszont ólomlábak­kal jöttünk ki az öltözőből, és ez csak vereséghez vezethetett. (Fe­jes Mihály) Ifjúságiak: Vésztő—Gádoros 7—0, Battonya-Méhkerék 2-3, Szabadkí- gyós-Gyomaendrődi FC 1-3, Med- gyesegyháza-Békés 2-8, Orosházi MTK-Rákóczi Vasas-Tótkomlós 2-4, Csorvás-Mezőkovácsháza 3-2, Békés­szentandrás-Mezőberény 6-0, Ma­gyarbánhegyes­-Szeghalom 0—10. Az állás 1. Battonya 16 5 2 47- 14 53 2. Gyomaendrőd 16­7 47-22 48 3. Mk.háza­12 5 6 45-36 41 4. M.bánhegyes 12 3 8 41-28 39 5. Méhkerék 10 7 6 40-28 37 6. Szabadkígyós 10 5 8 31-28 35 7. Vésztő 11 2 10 37-35 35 8. Mezőberény 10 3 10 27-25 33 9. Csorvás 9 4 10 29-34 31 10. Szeghalom 7 9 7 41-32 30 11. Tótkomlós 8 5 10 31-38 29 12. Békés 7 6 10 37-41 27 13. Gádoros 8 3 12 33-55 27 14. OMTK-Rákóczi 6 5 12 33-46 23 15. B.szentandrás 7 2 14 31-47 23 16. M.egyháza 2 2 19 24-65 8 Idegenben nyert a Jamina és a Szarvas Labdarúgó WB Hl, Alföld csoport Kondoros—Algyő 0—2 (0—0) Kondoros, 250 néző. V.: Pata­ki. Kondoros: Adamik - Kerekes, Jansik, Ancsin, Kasik P. — Csicsely, Palyusik, Dián, Glózik - Tóth R., Ladnyik R. (Takács). Edző: Sztvorecz Sándor. Algyő: Dénes - Daróczi (Pataki), Krisz­tin (Kiszner), Gál, Krajczár - Krucsó, Rau, Kothencz, Sebők (Terhes) - Vass, Miklós. Edző: Lóczi István. 53. perc: Krajczár bal oldali szabadrúgása átszállt a védők fe­lett és a hosszú oldalon érkező Kothencz a hosszú sarokba fe­jelt, 0—1. 81. perc: bal oldali beadás után az üresen maradt Terhes újabb gólt fejelt, 0-2. A mérkőzés első felvonásában a hazaiak átadták a területet a jobb játékerőt képviselő vendé­geknek és kontrajátékra építettek. A félidő közepére kiegyenlítetté vált a játék és említésre méltó na­gyobb helyzet nélkül telt el a fél­idő. A folytatásban a vendégcsa­pat felgyorsította a játékot és ha­mar gólt értek el. A hazaiak újból olyan gólt kaptak, mint az elmúlt mérkőzéseken rögzített szituáci­ók után nem figyelnek kellőkép­pen a védők és ezt a vendégek kö­nyörtelenül kihasználják. Megér­demelt vendégsiker született a jó iramú mérkőzésen. Jó: Palyusik, Csicsely, ill. Kothencz, Krajczár, Krucsó. Sztvorecz Sándor: — Helyt áll­tunk, becsülettel küzdöttünk, de az „ügyeletes” gólunkat ismét megkaptuk. Szervezett, jól kép­zett és jól futballozó csapattól kaptunk ki. Lóczi István: - Na­gyon nehéz volt a győzelmünk a stílusosan játszó hazaiak ellen. (Jankovics László) Nagykáta—Szarvasi FC 1—3 (1-2) Nagykáta, 100 néző. V.: Kárász A. Nagykáta: Bak - Tóth, Czakó G., Balogh, Tasi — Szekeres (Czakó M.), Josephus, Collins, Szabó — Schlachtovszki, Bori. Edző: Fejős Pál. Szarvas: Balato­ni - Rónyai, Nemcsényi, Ben­czúr, Kugyela Zs. - Rohony, Kli- maj (Fehér), Darida P. (Kondacs), Kis M. — Bencze, Kiszel (Med- vegy). Edző: Somogyi János. 5. perc: Rohony végzett el köz­vetett szabadrúgást a 16-oson be­lülről. A kapus kiütötte a labdát, amelyet Darida P. tíz méterről a léc alá bombázott, 0—1. 33. perc: A szarvasi védők a 16-oson belül buktatták Tasit. A megítélt büntetőt Schlachtovszki biztosan értékesítette, 1—1. 45. perc: Egy bedobás után ka­varodás támadt a hazai kapu előtt, Klimaj Darida P. elé tolta a labdát, aki a jobb sarokba lőtt, 1-2. 70. perc: Bencze jobb oldali beadása után Rónyai öt méterről a hálóba fejelte a labdát, 1—3. Korán vezetést szerzett a Kö­rös-parti együttes, majd a folyta­tásban büntetőből egyenlítettek a hazaiak. A félidő utolsó percében lélektanilag fontos percben szer­zett vezetést a szarvasi csapat. Közepes színvonalú mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó és a győzelmet jobban akaró vendé­gek megérdemelten szerezték meg a fontos három pontot. Jó: Schlachtovszki, Collins, Tasi, Sza­bó, ill. Balatoni, Rónyai, Rohony, Darida R, Bencze. Fejős Pál: — Nem nyilatko­zom. Somogyi János: — Ez jó mulatság, férfimunka volt. (K. Gy.). Szajol—Frühwald-Jamina SE 1-5 (1-2) Szajol, 200 néző. V.: Futó. Szajol: Tóth Z. — Donkó, Tóth Gy., Kovács, Hegedűs — Tóth J. (Tóth T.), Földi, Csányi, Mora- uszki - Dudás (Hegymegi), Liszka. Edző: Munkácsi József. Jamina: Metzger - Szabó, Pusz­tai, Varga, Hrabovszki - Fehér­vári, Kurilla, Nagy M. (Zsibrita), Kis-Szabó (Kiss J.) — Horváth, Göblyös (Váradi). Edző: Fülöp Csaba. 2. perc: Egy hazai támadást követően Dudás kilépett, és a ki­mozduló Metzger mellett a kapu közepébe gurította a labdát, 1-0. 7. perc: Szabó jobb oldali be­dobását Göblyös továbbcsúszat- ta, az érkező Kurilla nyolc méter­ről a jobb felső sarokba fejelt, 1-1. 10. perc: Egy vendégtámadás végén Varga kényszerítőzött Hor- váthtal, és tizennégy méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1-2. 63. perc: Fehérvári betört a 16- oson belülre, ahol lerántották, a megítélt büntetőt Horváth a bal alsó sarokba lőtte, 1—3. 89. perc: Horváth huszonöt méterről óriási gólt lőtt a jobb fel­ső sarokba, 1—4. 90. perc: Fehérvári jobbról ívelt be szabadrúgást, az érkező Kurilla öt méterről a kapuba bó­lintott, 1—5. A korai hazai gól után rögtön magára talált a Jamina, és tíz per­cen belül megfordította a mérkő­zést. A második félidőben nyo­masztó fölényben játszottak a vendégek, és szép gólokat szerez­ve, magabiztos győzelmet arat­tak. Jó: Tóth Z., Tóth Gy., Mora- uszki, ill. Szabó, Nagy, Pusztai, Kurilla, Horváth, Hrabovszki. Munkácsi József: - Ilyen arányban is megérdemelten győ­zött a jó erőkből álló vendégcsa­pat. Fülöp Csaba: - Örülök, hogy folytatni tudtuk a három he­te megkezdett felzárkózást. (F. Cs.) Hetényegyháza—Gyomaendrödi VSE 3-0 (1-0) Hetényegyháza, 100 néző. V.: Palla. Hetényegyháza: Fehér - Molnár, Kovács J„ Túri-Kovács, Vörös - Guttyan (Kisjuhász), Ró­zsa (Mohácsi), Kocsis, Péntek — Parti, Torbán (Bende). Edző: loan Patrascu. Gyomaendrőd: Kiss - Csikós, Séllei, Mester, Litauszki - Beinschróth, Hídvégi (Gyuricza), Zsibrita, Farkasinszki (Uhrin) - Feuerwerker, Mester. Játékos edző: Hídvégi Imre. 40. perc: Egy kontratámadás után Torbán középre passzolta a labdát, és Parti tíz méterről a ka­pu közepébe lőtt, 1—0. 67. perc: Az ártatlan akció vé­gén Kocsis 16 méterről emelt a hálóba a kifutó Kiss fölött, 2—0. 80. perc: Kocsis az alapvonalig vitte a labdát, amit be akart adni, de a szél a hosszú sarokba fújta, 3-0. Két osztállyal alacsonyabb színvonalú mérkőzést láthatott a közönség. A hazaiak óriási lelke­sedéssel pótolták tudásbeli hiá­nyukat. A VSE-játékosok nagyon gyengén futballoztak. A játékve­zető kritikán aluli teljesítményt nyújtott. Békés megyében a ser­dülőcsapatokat jobb játékveze­tőkkel látják el, ugyanis mindkét részre óriásiakat tévedett. Jó: Par­ti, Kovács J., Kocsis, ül. Séllei. loan Patrascu: — Szerdán ku­pamérkőzést játszottunk, ez meglátszott a teljesítményünkön. Kötelezően hoztuk a győzelmet, sok a bepótolnivalónk. Hídvégi Imre: — Akarat nélküli, lélektelen futballal még ilyen csapattól sem lehet pontot szerezni. (Feuer­werker Béla) További eredmények: Örkény- Cegléd 2-2, Rákóczifalva-Túrkeve 1- 1, Hódmezővásárhely-Monor 1—3, Tápiószecső—Fegyvernek 5-0. Az NB III Alföld 1. Örkény csoport állása 17 5 2 61- 16 56 2. Tápiószecső 18 2 4 61-21 56 3. Algyő 15 7 2 51-14 52 4. Túrkeve 15 4 5 50-26 49 5. Monor 13 8 3 68- 31 47 6. Cegléd 12 6 6 62-36 42 7. R.falva 11 7 6 57-32 40 8. Hmv.hely 7 9 8 25-32 30 9. H.egyháza 6 10 8 34-29 28 10. Gy.endrőd 7 5 12 34-48 26 11. Fegyvernek 6 7 12 35-49 25 12. Jamina 6 6 12 32-39 24 13. Nagykáta 6 5 13 35-51 23 14. Szarvas 6 3 15 35-59 21 15. Kondoros 1 5 18 9-69 8 16. Szajol 1­23 14-111 3 A Pannon Flax NB III Alföld cső­portban következik. Május 8., szom­bat: Jamina-Hetényegyháza, 17.00, Szarvas-Szajol, 17.00, Túrkeve-Ör- kény, 17.00, Algyő—Rákőczifalva, 17.00, Cegléd—Tápiószecső, 17.00, Monor— Fegyvernek, 17.00. Május 9., vasárnap: Hódmezővásárhely-Nagykáta, 17.00, Gyomaendrőd-Kondoros, 17.00. A megyei I. osztályban következik. Május 8., szombat: Gádoros-Batto- nya, 17.00, Szeghalom-Vésztő, 17.00, Békésszentandrás-Medgyesegyháza, 17.00, Mezőberény-Gyomaendrőd FC, 17.00, Mezőkovácsháza-Magyarbánhe­gyes, 17.00. Május 9., vasárnap: Bé- kés-OMTK-Rákóczi Vasas, 17.00, Méh­kerék-Szabadkígyós, 17.00, Tótkom- lós-Csorvás, 17.00. ■ A Totó 18. heti eredményei A világos nadrágban játszó szabadkígyósiak borították a papírformát és lelkes játékuk révén rászolgáltak a győzelemre az egyébként szikrázóan kemény találkozón, amelyen a gyomaend- rődiek önmagukat múlták alul a megyei I. osztályban d^otó: lehoczky péter í. Balaton FC—Debreceni VSC—MegaForce .1-1 X 2. MTK FC-Matáv-Sopron ........................ .1-2 2 3. Ferencváros—Újpest................................. .0-1 2 4. Werder Bremen—Hamburg.................... .6-0 1 5. 1. FC Köln—Bayern München ................ .1-2 2 6. Kaiserslautern—Mönchengladbach .... .2-2 X 7. 1860 München-Leverkusen .................. .1-1 X 8. Wolfsburg-Frankfurt ............................. .1-0 1 9. Schalke 04-Hertha BSC.......................... .3-0 1 10. Lecce—Internazionale............................. .2-1 1 11. Milan—Roma ............................................ .1-0 1 12. Perugia—Juventus ................................... .1-0 1 13. Sampdoria-Udinese ............................... Plusz egy mérkőzés: .1-3 2 14. VfB Stuttgart-Bochum .......................... .1-1 X