Békés Megyei Hírlap, 2004. május (59. évfolyam, 102-125. szám)

2004-05-11 / 109. szám

SPORT 2004. MÁJUS 11., KEDD - 13. OLDAL IBÉKÉS MEGYEI HÍRLÁP Tarhos: közel a bravúrhoz BÉKÉSNET MEGYEI II. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Kamut—Csanádapáca 4—2 (2—1) Kamut, 100 néző. V.: Valach. Ka­mut: Pősze - Hajdú A., Zahorán, Skumáth, Varga, Sajben, Gera, Kiss (Lenkefi), Botyánszki, Oláh, Szar­vas. Játékos edző: Szarvas János. Csanádapáca: Liszkai — Furák, Ilyés, Göcző, Ancsin, Rózsa (Do- bák), Zsadány (Herczeg), Hajdú Z. (Nagy), Kovács, Keresztély, Elekes. Edző: Szikora Pál. Gólgazdag, sport­szerű mérkőzésen biztos hazai győ­zelem született. G.: Kiss a 23. és a 72., Szarvas (11-esből) az 5., Oláh a 65., ill. Keresztély a 17. és (11-esből) a 80. percben. Jó: Kiss, Gera, Varga, Pősze, Hajdú A., ill. Keresztély, Ancsin. Szarvas János: - Jó mérkőzés, nagyszerű győzelem. Szikora Pál: - Elismerésem a játékosaimnak, a mérkőzés eredményét nem ők befo­lyásolták. (Szlancsik János) Mezőhegyes—Békéscsabai MÁV 4-1 (2-0) Mezőhegyes, 100 néző. V.: dr. Chri'stián. Mezőhegyes: Relu - Bélák, Gróf, Kovács Zs. (Szabó), Ko­vács R„ Zsoldi, Varga, Roszkos (Ha­lász), Csizmadia, Szatmári, Ács. Edző: Rédli Tamás, Varga Péter. Bé­késcsaba: Lovas - Hajdú, Nouas, Szarka, Susánszki, Dinya, Szalai, Szeles (Török), Prekop, Pataj, Bíró. Edző: Braun Attila. Jó iramú mérkő­zésen magabiztos mezőhegyesi született. G.: Ács a 16., és 68., Gróf a 44., Szabó a 48., ül. Bíró az 55. perc­ben. Jó: Bélák, Ács, Varga, Zsoldi, ill. Prekop, Lovas. Rédli Tamás, Varga Péter: - Ma jobban kihasználtuk a helyzetein­ket, mint egy hete. Végre elértük, hogy támadójátékunk nemcsak szellemes, hanem látványos is volt. Braun Attila: - Annyi labdát ad­tunk ma el, hogy egy sportbolt meg­gazdagodhatna volna, így szeren­cse, hogy csak négyet kaptunk. (Perlaki János) Telekgerendás—Körösladány 2-1 (O-O) Telekgerendás, 230 néző. V.: Gyekiczkí. Telekgerendás: Gregov- íjttki — Nagy, Tóth, Szász, Kovács I. 1., Barkász, Balogh, Kovács T. (Kán­tor), Hrabovszki J„ Kovács K. (Hrabovszki L„ Pintér. Edző: Szabó Attila. Körösladány: Sipos - Hor­váth T„ Keresztesi J„ Szántó Zs., Horváth I„ Papp, Szántó L. (Hegye- si), Darócz, Novák, Bakos, Zsom- bok (Kovács Gy.). Játékos edző: Zsombok Attila. A ladányi támadók dekoncentráltsága, Gregovszki ka­pus jó teljesítménye és némi szeren­cse kellett ahhoz, hogy a hazai csa­pat nem kapjon gól az első félidő­ben. Szünet után fordult a kocka, a vendégvédelem hibáit két góllal büntették a telekiek, melyekre csak egy válasz érkezett. G.: Kovács K. a 66., Nagy a 80. ill. Novák a 83. perc­ben. Jó: Gregovszki, Tóth, Kovács I. L, Nagy, ill. Horváth I„ Keresztesi J., Novák. Mesterlövészek A BékésNet megyei II. osztályú lab­darúgó-bajnokság góllövőlistájának élmezőnye. 32 gólos: Gróf (Mezőhe­gyes). 19 gólos: Bakos (Körösladány), Multyán Cs. (Kunágota). 18 gólos: Janis (Nagyszénás), Balogh (Sarkad). 17 gó­los: Botyánszki (Kamut), Tóth I. (Csárda­szállás). 16 gólos: Kapocsán (Elek). 15 gólos: Méhes (Tarhos). 14 gólos: No­vák (Körösladány). 13 gólos: Szarvas (Kamut). 12 gólos: Nouas (Bcs. MÁV), Gulyás (Nagyszénás). 11 gólos: Kara- kas (Sarkad), Oláh Zs. (Gyulai TFC II.), Keresztély (Csanádapáca). 10 gólos: Kiss (Kamut), Kiszely (Nagyszénás), Multyán L. (Kunágota). 9 gólos: Szatmá­ri (Mezőhegyes), Nagy I. (Tarhos), Deák, Petruzsán (Sarkadkeresztúr). 8 gólos: Zsoldi (Mezőhegyes), Zsoldos (Sarkad­keresztúr). Szabó Attila: — Nehéz, küzdel­mes, iramos mérkőzésen sikerült megszereznünk a nagyon fontos há­rom pontot. Zsombok Attila: - Megint sikerült magunkat megve­retni a második félidőben. (Hege­dűs József) Tarhos—Sarkadkeresztúr 3—3 (O-O) Tarhos, 300 néző. V.: Laurovics. Tarhos: Tóth - Kohut, Ronyecz (Szabó Z.), Uhrin, Püski P„ Kubik, Kardos, Gézárt, Mészáros (Pősze), Nagy, Méhes. Edző: Kovács György. Sarkadkeresztúr: Cserháti — Cseke, Ancsin, Erdei (Csúz), Zimb- rán, Koszta, Bányai R, Papp (Szabó M.), Gimesi, Petruzsán, Zsoldos tot megérdemeltek kasszírozták be a vendégek. G.: Resetár az 52., Papucza a 64., ill. Tóth R. a 12. és a 34., Oláh Zs. a 20., Ótott a 58. perc­ben. Jó: Gyulai, Resetár, Kovács, ill. Vincze, Tóth R„ Tar, Szelei. Kiss Tibor: - Az első félidei aka­ratgyenge és pontatlan játék után már behozhatatlan volt a háromgó­los előny. Szekeres Lajos: — Máso­dik félidei játékunk ellenére rászol­gáltunk a győzelemre. (Hotya Mi­hály) Már bajnok a Békéssámson BékésNet megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokság (Molnár). Edző: Cserháti István. Nagy iramú, színvonalas mérkőzé­sen igazságos eredmény született. A tarhosi gárda közelebb állt a győze­lemhez. G.: Nagy az 53., Méhes a 66., Kardos a 81., ill. Papp az 52., Bányai P. a 71., Szabó M. a 87. perc­ben. Jó: Nagy, Pősze, Kardos, ill. Petruzsán, Gimesi, Papp, Bányai P. Kovács György: - A másodosz­tály szintjét meghaladó mérkőzésen kevés hiányzott ah­hoz, hogy legyőz­zük a bajnokság leg­jobb csapatát. Cser­háti István: — Na­gyon jó mérkőzésen szereztünk pontot a jól játszó Tarhos el­len. (Pankotai Ist­ván) Kunágota—Füzes- GYARMAT 2—2 (1—0) Kunágota, 200 néző. V.: Mikula. Kunágota: Csomós - Laczkó, Katalin, Samu, Körösi (Var­ga Z.), Multyán L„ Balogh (Kovács), Multyán Zs., Besse­nyei, Multyán Cs., Dómján (Gyula). Edző: Szilágyi Já­nos. Füzesgyarmat: Túri - Latyák, Var­ga I., Nagy G., Bak, Tóth, Kiss, Vad, Baksa (Kincses), Gyányi, Pardi. Edző: Lázár István. Nagy iramban kezdtek a csapatok, nyílt si­sakkal győzelemre játszottak. A hazai­ak szép akció végén született gólja után a második félidőben két labdát ajándé­koztak a vendégek­nek, s ezzel a füzes­gyarmatiak éltek. A mérkőzés végig sportszerű volt. G.: Bessenyei a 20., Multyán Cs. a 60., ill. Vad (11-esből) az 59., Varga I. a 65. percben. Jó: Besse­nyei, Samu, Katalin, Multyán L, ill. Vad, Varga I., Nagy, Bak. Szilágyi János: — Helyzeteink megvoltak, kétszer is vezettünk, de óriási egyéni hibából sanszot ad­tunk a vendégeknek az egyenlítés­hez. Lázár István: - Küzdelmes, helyzetekben gazdag mérkőzésen szereztünk egy pontot. A hozzáállá­sunk dicséretes. (Sz. J.) Újkígyós—Nagyszénás 1—6 (0—2) Újkígyós, 100 néző. V.: Bodó. Új­kígyós: Szekerczés — Zsombori, Turcsek, Zahorán, Jantyik, Bíró, Karlovszki, Uhrin, Kerepeczki (Kár­oly), Szilágyi, Becsei (Baliga). Edző: Bugyik János. Nagyszé­nás: Lipcsei - Boér, Trabak, Sárosi (Ozgyin), Boros, Kiszely, Brachna, Pusztai, Moszheim, Hor­váth Z. (Uhlár), Janis (Gyuris). Játékos edző: Horváth Zsolt. Néhány kígyósi játékos mintha az ellenféllel lett volna. A gyenge napot kifogó Nagyszénást csak a Kí­gyós tudta alulmúlni. G.: Turcsek a 70., ill. Janis a 9., a 45., az 50. és a 65., Boér az 52. és a 80. perc­ben. Jó: Turcsek, Zsom­bori, ill. Janis (a mezőny legjobbja), Boér, Pusztai, Trabak. Bugyik János: - Né­hány játékos már lélek­ben is feladta, sajnos en­nek csak ez lehet az ered­ménye. Horváth Zsolt: - Első félidei gyenge játé­kunk után a második fél­idő elején eldöntöttük a mérkőzés sorsát. (Ecker György) Elek—Gyulai Termál FC II. 2—4 (0-3) Elek, 100 néző. V.: Czirbuly. Elek: Pataki — Sarkadi, Mócz, Ko­vács, Puskás, Márk, Gyulai, Resetár, Kapocsán (Bállá, Krisán), Papucza, Guti. Edző: Kiss Tibor. Gyulai TFC II.: Veres - Kurta, Szelei, Tóth R. (Mihucz), Tar, Ótott, Vincze (Kar­dos), Oláh F„ Kamarás (Gergő), Ka­kas, Oláh Zs. Edző: Szekeres Lajos. Miután a hazai együttes átaludta az első félidőt, a második már kevés­nek bizonyult a rutinos vendég csa­pat legyőzéséhez, így a három pon­ESZAKI CSOPORT Zsadány—Csabacsüd 3—6 (1—1) Zsadány, 50 néző. V.: Sáfián. Zsadány: Sütő - Eszenyi, Balogh, Fábián (Száva), Kiss B. (Szabó F.), Mészár (Vásárhelyi), Vakarcs, Sza­bó Z., Kiss R, Kutasi, Bíró. Edző: Nagy Róbert. Csabacsüd: Wéber - Valencsik, Nagy F„ Gombár M., Gombár A., Gombár Cs., Pillár, Jansik, Janecsko, Lénáit, Sechna. Sarkad—Csárdaszállás 4—0 (2—0) Sarkad, 150 néző. V.: Brusz- nyiczki. Sarkad: Sándor — Szűcs I. (Jakab), Báli, Hajdú, Kocsis, Dé- musz, Matus (Schultz), Balogh, Ka- rakas, Tóth Sándor (Bagi), Bende. Edző: Démusz Zsolt, Balogh Csaba. Csárdaszállás: Kovács A. - Bokor, Sztraka, Horváth A., Horváth L, Ko­vács L, Tóth Sándor (Geszti J.), Bartyik, Tóth I. (Geszti A.), Varga, Farkas. Edző: Halmosi József. A vendégek kemény, néha durva játé­ka miatt nem alakulhatott ki folya­matos küzdelem. Az első félidőben Matus súlyos fejsérülést szenvedett. G.: Tóth Sándor a 8., Bende a 22., Balogh a 76., Karakas a 81. percben. Jó: Szűcs I., Bali, Schultz, Bende, Démusz, ill. Kovács A., Sztraka. Démusz Zsolt, Balogh Csaba: - Közönségszórakoztató játékkal ma­gabiztos győzelmet arattunk. Halmosi József: - Megérdemelt a hazaiak győzelme. (Kiss Gábor) Ifjúságiak: Kamut-Csanádapáca 5— 5, Telekgerendás-Körösladány 2-6, Tarhos-Sarkadkeresztúr 4—4, Kunágo- ta-Füzesgyarmat 1-3, Újkígyós- Nagyszénás 2-7, Elek-Gyulai Termál FC II. 2-1, Sarkad-Csárdaszállás 10-0. A Mezőhegyes-Békéscsabai MÁV ifjú­sági mérkőzést május 12-én rendezik. Az állás 1. S.keresztúr 20 3 1 57­13 63 2. Mezőhegyes 16 5 3 72­26 53 3. Nagyszénás 16 4 4 63­31 52 4. Sarkad 15 3 6 64­32 48 5. Bcs. MÁV 12 3 9 31­37 39 fi. Kamut 9 9 6 51­43 36 7. Cs.szállás 9 7 8 38­38 34 8. Kunágota 10 2 12 49­59 32 9. Tarhos 8 7 9 53­43 31 10. Körösladány 10 1 13 63­56 31 11. Gyula II. 6 9 9 40­50 27 12. Elek 7 4 13 45­49 25 13. T.gerendás 7 3 14 35­65 24 14. F.gyarmat 6 4 14 40­80 22 15. Csanádapáca 4 4 16 24­59 16 16. Újkígyós 1 4 19 33­77 7 A BékésNet megyei II. osztályban következik. Május 15., szombat: Kö­rösladány-Mezőhegyes, 17.00, Sarkad- keresztúr-Telekgerendás, 17.00, Fü- zesgyarmat-Tarhos, 17.00, Nagyszé­nás-Elek, 17.00, Csárdaszállás-Újkí­gyós, 17.00, Csanádapáca—Sarkad, 17.00, Gyula II.-Kunágota, 17.00. Má­jus 16., vasárnap: Békéscsabai MÁV­meg az egyébként szimpatikus ven­dégeket. Kocserák János: — Megér­demelt hazai győzelem, (-th) Kötegyán-Okány 3-4 (1-2) Kötegyán, 40 néző. V.: Nagy L. Kötegyán: Dobi - Nagy A., Tóth J., Ujj Zs., Czirle, Ujj L„ Nagy J. (Mol­nár), Herczeg, Berényi, Szabó L, Iszáka. Edző: Kocsis László. Okány: Horváth - Porcellán, Sárosi, Jám­bor, Fazekas, Papp, Szabó S., Kiss P. (Márta), Sújtó, Tóth R., Szabó L. (Csu- rai). Edző: Hégely Sándor. A hazaiak az első félidőben minden helyzetet kihagytak, és ez visszavetette a csa­patot. G.: Herczeg, Molnár, Berényi, ill. Tóth R., 2, Papp, Jámbor. Jó: Tóth J„ Berényi, Iszáka, ill. Tóth R„ Fazekas, Szabó S., Papp. Kocsis László: - Gyenge teljesít­ményt nyújtottunk. Hégely Sándor: - Csatársorunk és vé­delmünk is gólerős. Jól játszottunk. (Nagy Lajos) Gerla—Doboz 1-6 (0-4) Doboz, 250 né­ző. V.: Tímár. Ger­la: Szalay — Uffer- bach, Kovács, Bo- dzás, Hrubecz (Sza­bó G.), Laukó, Pet- ró, Bucsi, Diószegi, Fekete (Farkas), Né- medi (Alberti). Edző: Nagy Lajos. Doboz: Szabó F. - Tímári, Szabó J. (Bodó), Kundia, Szabó L. (Tóth), Lu- kucz, Balogh, Kola- rovszki, Szatmári (Köteles), Komlósi (Gergely, Miklián), Sztojka. Edző: Zsig- mond Károly. A megszűnés felé haladó hazai csapat lelkesen játszott, de kiütközött a két csapat közti nagyobb tudás. Reális eredmény a sportszerűtlen, szabá­lyokat nem ismerő játékvezetés mellett. Kiállítva: Kovács (Gerla, beszédért). G.: Fekete, ill. Komlósi, Sztojka, Szabó J„ Szatmári, Kola- rovszki, Köteles. Jó: Laukó, Szalay, ill. Szabó L„ Szabó J„ Balogh. Nagy Lajos: - Jöttünk, játszot­tunk, vesztettünk, megérdemeltük, ennél csak jobb lehet. Zsigmond Károly: — Megérdemelten nyertünk ilyen arányban is. (Sz. Sz.) Szabadnapos: Dévaványa. DÉLI CSOPORT Naoybánhegyes—Békéssámson 0-3 (0-3) Nagybánhegyes, 100 néző. V.: Góg. Nagybánhegyes: Demkó G. — Pilinszki, Szentandrászki, Kender I., Nagy L, László, Takács, Deák, Bányász (Szabó), Balázs (Petró), Demkó M. Mb. játékos edző: Deák Péter. Békéssámson: Döme M. — Fekete, Kerekes Cs. (Csordás), So- mogyvári, Fodor, Doktor (Gulyás), Dávid, Nagy I., Molnár (Zádori), Krajcsovics^ (Varga), Rancz (Tar­ján). Edző: Újvári János. Az első fél­időben a hazai csapat megijedt az ellenfelétől és a vendégek már ek­kor könnyen eldöntötték a mérkő­zést. A második játékrészben a bán- hegyesiek már felvették a kesztyűt. G.: Somogyvári, Molnár, Nagy I. Jó: Demkó G„ Pilinszki, Szentandrász­ki, ill. Somogyvári, Nagy 1., Fekete. Deák Péter: - Nem ezért a meccsért kár, hanem az előző háro­mért. A pontok gyűjtésére akkor vol­tak nagy lehetőségeink. Ellenfelünk kimagaslik a mezőnyből. Újvári Já­nos: — Lelkes csapat ellen begyűjtöt­tük a három pontot. (D. P.) Kaszaper—Dombegyház 3—1 (O-O) Kaszaper, 100 néző. V.: Vidiczki. Kaszaper: Roszkos - Kőszegi J„ Kun, Hevesi, Kőszegi O. (Szabó), Bakó, Dán (Kiss Zsolt), Kőszegi L., Halász, Toncseff, Borsi. Edző: Saj­tos Tibor. Dombegyház: Kontró - Szatmári, Tapasztó T., Csabai (Tóth), Tapasztó Zs., Kiss Zsolt (Kiss I.), Bajkán, Ménesi, Szalai, Papp, Kovács. Edző: Ménesi Róbert. A hazaiak a remekül védő kapusuk és a második félidei játékuknak kö­szönhetően magabiztosan tartották otthon a három pontot. G.: Kiss Zsolt, Kun, Toncseff, ill. Bajkán. Jó: Játékos edző: Varga Tamás. Ki­egyenlített első félidő után a vendé­gek a maguk javára fordították a mérkőzést, amit a bíró is döntően befolyásolt. Ítéleteivel rendre a ha­zaiakat sújtotta. G.: Kutasi 2, Kiss P„ ill. Lénárt 2, Gombár Cs. 2, Pillár, Jansik. Jó: Sütő, Kutasi, Kiss R, Va­karcs, ill. Wéber, Gombár Cs., Lénárt, Pillár, Sechna. Nagy Róbert: — Nem szoktam a játékvezetőkkel foglalkozni, de aki kint volt a meccsen, az láthatta, hogy ténykedésük eldöntötte a mér­kőzést. Varga Tamás: - A második félidőben már gólokat is tudtunk rúgni. (Muntyán Sándor) Szarvasi LSZK—Mezőberény II. 2-0 (2-0) Szarvas, 30 néző. V.: Vereska. Szarvas: Hunya - Sárkány, Rumi, Homonnai, Petrovics, Korbely, Gá- bos, Pozderka, Hajduch, Melis (Ju­rák), Szabó Z. (Kókai). Edző: Szloszjár Mihály. Mezőberény II.: Havasi - Balogh, Pecze, Bondár, Szabó G., Schaffer, Burai (Pojen- dán), Maléth, Ábel, Nyeste, Zolnai. Edző: Gál András. Gál András gyá­sza miatt egy perces gyászszünet előzte meg a mérkőzést. Á vendégek birtokolták többet a labdát, míg a hazaiak kontrákra építettek, amiből kettő bejött. G.: Pozderka, Melis. Jó: Hunya, Rumi, Homonnai, Petrovics, ill. Pecze, Bondár, Maléth. Szloszjár Mihály: - Az első fél­időben szereztük meg a három pon­tot. Gál András: - Szeretnék végre a hazai pályán játszani. (K. Gy.) Kardos-Örménykút—Bucsa 5—1 (2-0) Kardos, 50 néző. V.: Bata. Kar­dos-Örménykút: Galáth Z. — Visz- kok (Brlázs A.),'Opauszki, Varga (Zahorecz I.), Csicsely, Lestyán, Tí­már, Mizik, Bohák, Jelen (Becsei), Zahorecz Gy. (Bíró). Edző: Galáth Pál. Bucsa: Zagyva — Kónya, Boros, Dániel, Csurka, Szabó (Laurencsik), Kiss, Koczka, Dede, Koós, Bányai. Edző: Kocserák János. A nyomasztó mezőnyfölényben játszó hazaiak győzelme teljesen megérdemelt. G.: Bohák 2, Mizik, Lestyán, Opauszki, ill. Dede. Jó: Csicsely, Tímár, Mizik, Opauszki, ill. Kónya, Dede. Galáth Pál: — Az öt rúgott gól el­lenére helyzetek sokaságát hagytuk ki, ezzel csúfos vereségtől óvtuk Roszkos, Toncseff, Kun, Halász, Kő­szegi J„ ill. Papp, Bajkán. Sajtos Tibor: - Nagyon kellett! Ménesi Róbert: — Fortuna nem állt mellettünk, nem érdemeltünk vere­séget, egy három-hatos eredmény lett volna az igazságos. (S. T.) Kétsoprony—Lökösháza 1—5 (0-3) Kétsoprony, 120 néző. V.: Sza- szák. Kétsoprony: Krátki — Lauri- nyecz R, Leszkó K„ Priskin, Lauri- nyecz I., Ancsin, Petrovszki A., Szenczi (Surin), Sánta, Petrovszki Zs., Leszkó Sz. Edző: Purzsa Ro­land. Lökösháza: Bajusz — Zima, Szántó, Domsik, Farkas, Murvai, Szincsák, Bartók, Lénárt, Stír, Thúróczi. Edző: Varga István. Jobb volt a vendégcsapat, de az ered­mény túlzott. G.: Laurinyecz I., ill. Stir 3, Szincsák, Domsik (11-esből). Jó: Leszkó K., Sánta, ill. Szántó, Szincsák, Lénárt, Stír. Purzsa Roland: - Null-egynél óriási bírói hiba után az ellentáma­dásból gólt kaptunk, és kétgólos hátrányból már nem tudtunk újíta­ni. Varga István: - Megfogyva bár, de törve nem menetelünk az osztá­lyozó felé. (Laurinyecz János) Gerendás—Medgyesegyháza II. 2-3 (0-2) Gerendás, 60 néző. V.: Szűcs. Gerendás: Kis - Zlehovszki, Ada- mik, Zatykó, Oláh, Bakos, Botyán­szki (Farkas), Tóth, Mezőfi, Kun (Nikora), Benyovszki (Seres). Edző: Lengyel József. Medgyesegyháza II.: Engelhardt - Valyuch, Széli, Gera, Czene, Almási (Medovar- szki), Szekeres T., Temesvári (Cse- te), Horváth (Gyovai), Tasi, Bozsó (Grósz). Edző: Gellény Ferenc. A második felvonásra küzdelmessé vált összecsapáson a kapura veszé­lyesebb vendégek diadalmaskod­tak. G.: Mezőfi, Czene (öngól), ill. Tasi, Szekeres T„ Gyovai. Jó: Ada- mik, Zatykó, Mezőfi, ill. Valyuch, Széli, Szekeres T„ Tasi. Lengyel József: - Adtunk egy félidőnyi előnyt az ellenfélnek. Gellény Ferenc: — Sok helyzetből ennyire tellett, de így is magabizto­san nyertünk. (T. B; I.‘) Kétegyháza-Ferbonex— Pusztaföldvár 0—2 (0—1) Kétegyháza, 80 néző. V.: Sárkö­zi. Kétegyháza-Ferbonex: Mócz - Faur, Isztin, Csumpilla Cs., Búkor, Mészáros, Gálea, Grósz, Dila, Csumpilla N. (Sas), Szegedi (Majo- rovics). Edző: Árgyelán Krisztián. Pusztaföldvár: Ökrös — Mihalecz (Bús), Vokanics, Fekete, Gyömrei, Holecska, Fülöp, Motyovszki, Kvak (Gyuricza), Gulácsi, Klembucz (Ba­logh). Mb. edző: Kormányos Antal. A kétegyházi labdarúgó-szakosztály a napokban szponzori szerződést kötött a gyulai Ferbonex Kft.-vei. Helyzetek nélkül is lehetett mérkő­zést nyerni. Kiállítva: Csumpilla Cs. (második sárga lap után). G.: Gulácsi 2 (a másodikat 11-esből). Jó: Faur, Isztin, Mészáros, ill. Gulá­csi (a mezőny legjobbja), Vokanics, Motyovszki, Holecska. Árgyelán Krisztián: — Null-egy- nél meg volt a lehetőség az egyenlí­tésre, de a jogos tizenegyes megpe­csételte sorsunkat. Kormányos An­tal: - Gyenge játékkal is elvittük a pontokat a lelkes kétegyházi csapat­tól. (Bence László) Az állás Északi csoport 1. Dévaványa 14 1 2 89- 9 43 2. Doboz 13 4 1 52-19 43 3. Csabacsüd 12 4 1 65-22 40 4. Kardos-Ö. 11 3 3 42-26 36 5. Kötegyán 7 3 7 36-43 24 6. Mezőberény II. 6 2 9 22- 30 20 7. Zsadány 6 1 11 25-45 19 8. Szarvasi LSZK 6 1 10 21-43 19 9. Okány 5 3 10 30-41 18 10. Bucsa 2 1 14 19-69 7 11. Gerla 1 1 15 19-73 4 Déli csoport 1. Békéssámson 14 1­61-14 43 2. Lökösháza 10 3 2 34- 18 33 3. Pusztaföldvár 8 2 5 29-24 26 4. M.egyháza II. 7 3 5 34-36 24 5. Dombegyház 5 3 7 27-28 18 6. Kétsoprony 5 3 7 21-33 18 7. N.bánhegyes 5 1 9 24-36 16 8. Kaszaper 4 2 8 28-28 14 9. Gerendás 2 5 8 18-32 11 10. Kétegyháza 1 3 10 10- 37 5 A Kétegyháza csapatától egy bün­tetőpont levonva. Következik. Május 15., szombat. Északi csoport. Gerla-Okány, 14.00, Szarvasi LSZK-Kardos-Örménykút, 17.00, Dévaványa-Zsadány, 17.00, Bu- csa-Kötegyán, 17.00, Csabacsüd-Me- zőberény II., 17.00. Május 16., vasár­nap. Déli csoport. Medgyesegyháza II.-Kétegyháza, 17.00, Dombegyház— Gerendás, 17.00, Pusztaföldvár-Két- soprony, 17.00, Lökösháza-Nagybán- hegyes, 17.00, Békéssámson-Kaszaper, 17.00. ■ I \ i Bár a gerlaiak voltak a pályaválasztók, ezúttal is Dobozon fogadták ellenfelüket, nevezetesen éppen a fehér mezes Doboz csapatát. Amely nem tisztelte ellenfelét és 6-1-re legyőzte a gerlaiakat d-fotó> kovács Erzsébet