Békés Megyei Hírlap, 2004. április (59. évfolyam, 77-101. szám)

2004-04-05 / 80. szám

16. OLDAL - 2004. ÁPRILIS 5., HÉTFŐ S P O R T Megbotlottak a fürdővárosiak Kistarcsa-Gyulai Termál FC 3-0 (1-0) Kistarcsa NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Kistarcsa, 150 néző. V.: Harsányi (Holczimmer, Szigetvári). Kistarcsa: Nagy T. — Szőke, Gricajuk, Sallai, Balázs — Moses, Földesi, Bidó — Béres, Tábori, Takó. Edző: Kovács Kálmán. Gyula: Steigerwald — Papp, Futaki, Czipó P., Géczi — Sirbut, Somogyi J., Tamási, Karda, Dobray — Tóth. Edző: Pásztor József. Csere: Sirbut helyett Zöld, Tóth h. Raducu mindketten az 57., Takó h. Nagy K., Géczi h. Somogyi Z. mindketten a 70., Bidó h. Újfalusi a 86. percben. Gólszerző: Takó (11-esből) a 32., Földesi a 67., a 88. percben. Sárga lap: Földesi (lökésért) a 28., Géczi (buktatásért) a 32. percben. Szögletarány: 11:8 (9:3). gén Földesi 22 méterről hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba. Nyílt sisakkal kezdte mindkét csapat a mérkőzést: egyre-másra rúgták a szögleteket, amelyek ve­szélyesek voltak. Tíz perc után változatos, kiegyenlített játék ala­kult ki. A játékrész felénél Sirbut öt méterről majdnem gólt szer­zett, de lövése gyengére sikere­dett. Ezután igazi gólhelyzetek nem alakultak ki, mégis vezetést szereztek a hazaiak. A vendégek 32. perc: A kaputól nyolc méter­re, lesgyanús helyzetben levő Moses elé került a labda, akit a menteni igyekvő Géczi buktatott. A11-est Takó magabiztosan a bal alsó sarokba lőtte, 1-0. 67. perc: Egy kapura továbbí­tott labda kipattant Steigerwald- ról, Földesi közelről a kapuba pöckölt, 2—0. 88. perc: Kontratámadás vé­próbálkoztak, de támadó játékuk meddőnek bizonyult. Fordulás után tíz perccel Moses szépségdí­jas kapufát fejelt, majd két gyulai helyzet, és egy Tamási-kapufa kö­vetkezett. Levegőben lógott az egyenlítés, amikor váratlanul gólt szerzett a hazai csapat. Pásztor edző átszervezte csapatát, de hiá­ba támadtak a vendégek, egy el­lentámadás megpecsételte sorsu­kat. Megérdemelt, de túlzott ará­nyú hazai győzelem született. Jó: Sallai, Béres, Takó, ill. Futaki. Kovács Kálmán: - Futball­mérkőzésen egy nagyon jó csapa­tot sikerült legyőznünk. Az első gólunk felszabadította a csapa­tunkat. Pásztor József: — A lelke­sebben játszó csapat győzött. OLÁH FERENC A hajrában nyertek a hazaiak Orosháza FC-BVSC 3-0 (0-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Orosháza, Mátrai-stadion, 300 néző. V.: Vida J. (Takács, Horváth R.). Orosháza: Such — Lovas, Csiszár, Molnár R„ Kovács T. — Molnár J., Pardi, Pozsár, Búza — Dobi, Jakab. Edző: Belvon Attila. BVSC: Kristóffy — Kiss, Sabján, Terjéki, Nagy — Vágó, Szentmihályi, Kovács N„ Pető — Molnár A., Tóth. Edző: Nahóczky Attila. Csere: Molnár J. helyett Kovács P„ Kovács N. h. Ihász, Kiss h. Gyurcsány vala­mennyi a szünetben, Búza h. Ugrai a 73., Jakab h. Horváth a 75., Nagy h. Haj­dú a 84. percben. Gólszerző: Ugrai a 78., Pozsár a 85., Molnár R. a 89. percben. Sárga lap: Csiszár (gáncsolásért) a 32., Jakab (visszahúzásért), Szentmihályi (buktatásért) mindketten a 63., Gyurcsány (gáncsolásért) a 67., Molnár A. (reklamálásért) a 73., Ugrai (buktatásért) a 82. percben. Szögletarány: 5:1 (4:1). Orosháza 78. perc: Kovács Péter ívelt a bal oldalról a vendégek kapuja elé, és Ugrai tizennégy méterről, kapás­ból a bal alsó sarokba lőtte a lab­dát, 1-0. 85. perc: Ugraitól Pozsár kap­ta a labdát a vendégek kapujától mintegy húsz méterre, két szép csel után betört a 16-oson belülre, majd a kifutó kapust is elfektetve, higgadtan a kapu közepébe gurí­tott, 2-0. 89. perc: Pardi indította a jobb szélen elfutó Horváthot, áld az alapvonalról középre adott, és az előrehúzódó Molnár R. tizenkét méterről a kapu bal oldalába lőtte a hazaiak harmadik gólját, 3-0. Közepes iramban kezdődött a mérkőzés, s rögtön a hazai csapat ragadta magához a kezdeménye­zést, sorra vezették támadásaikat a vendégek kapujára, de ebben a játékrészben még kimaradtak zic­cerei. A fővárosiak csak egy-egy szórványos ellentámadással vé­tették észre magukat. A második félidőben tovább folytatódott a hazai fölény, de az első gólt csak az utolsó negyedórában sikerült megszerezni. A vezetés birtoká­ban az orosháziak már felszaba- dultabb játékkal, újabb két góllal bebiztosították a megérdemelt győzelmüket. Jó: Dobi, Molnár R., Pardi, Pozsár, ill. Ihász, Vágó, Molnár A. Belvon Attila: — Nagy fölény­ben játszottunk, de ezt csak a finisben tudtuk gólra váltani. És ahogy az már a labdarúgásban lenni szokott, az első gól után fel­szabadult játékkal tovább növel­tük előnyünket. Nahóczky Atti­la: - Nagyon az út elején járunk még, megérdemelt hazai siker született. QUTI FERENC Az NB II Winner Sport csoportjá­nak további eredményehSoroksár— Putnok 1-2, Mátészalka—Sátoraljaúj­hely 6-3, Kiskunhalas-Baktalúránthá- za 1-1, Makó-Karcag 2-0, Kazincbar- cika—Salgótarján 4-4, Vecsés-Szentes 3-5. Hétközben játszották: Kistarcsa- Salgótarján 2—2. Az NB II állása 1. Makó 14 3 2 47- 10 45 2. Gyula 12 5 3 35- 16 41 3. Orosháza 11 6 3 33- 17 39 4. B.lórántháza 11 4 5 40-15 37 5. M.szalka 11 4 5 49-30 37 6. K.barcika 9 5 6 43-37 32 7. Kistarcsa 9 3 8 29-36 30 8. Putnok 8 4 8 31-31 28 9. Karcag 4 11 5 31-28 23 10. Szentes 6 5 8 29-26 23 11. Soroksár 5 8 5 18- 18 23 12. K.halas 5 4 10 24-32 19 13. Salgótarján 5 2 11 14-31 17 14. Vecsés 4 2 14 20-53 14 15. BVSC 2 6 11 18-38 12 16. S.újhely 2 3 14 20-61 9 Ketten továbbjutottak Területi tekebajnokság ________Kunfehértó Min dössze nyolcán juthattak to­vább az országos döntőbe a kunfehértói dél-keleti felnőtt te­rületi tekebajnokságból. A viada­lon nyolc fővel jelenlévő gyulaiak két versenyzője éppen ezért nagy érdemként könyvelheti el to­vábbjutását. Baksa Imre száz­húsz dobásból ötszázötven fát ütve az ötödik, Pigniczki Pál öt­száznegyvenhattal a hetedik he­lyen végzett, s a hétvégi csapat­bajnoki forduló után már készül­het az április 10-én Székesfehér­várott sorra kerülő országos vi­dékbajnokságra. ■ Az NB II Winner Sport csoportjá­ban következik. Április 10., szombat: BVSC-Makó, 11.00, Baktalórántháza- Szentes, 16.30, Sátoraljaújhely-Vecsés, 16.30, Salgótarján-Mátészalka, 16.30, Putnok-Orosháza FC, 16.30, Kiskun- halas-Kistarcsa, 16.30. Április 11., va­sárnap: Karcag—Kazincbarcika, 16.30, Gyulai Termál FC—Soroksár, 16.30. ■ Két negyedik hely Indianapolis Kolozár Dávid 200 m pillangón, Kovács Ágnes pedig 200 m mellen negyedik lett az Egyesült Államok úszó Grand Prix-sorozatának má­sodik versenyén, Indianapolisban. Kolozár 2:00.17 perccel ért célba, az amerikai Tom Malchow 1:57.16- tal győzött. Kovács, a szám olimpi­ai bajnoka, 2:30.57-et úszott 200 m mellen. Nyert a szintén amerikai Tara Kirk 2:27.87-tel. ■ Bravúros szarvasi győzelem Szarvasi KK-KodolányiJKFSE 69:65 (19:18, 20:18, 15:12, 15:16) u NB I B-s női kosárlabda-mérkőzés, rá­játszás, Szarvas, 100 néző. V.: Balogh, Csősz. Szarvas: TÚRÓCZI (30), Szűcs (6), Újvárosi (4), Rajnai (7), Filyó (3). Cs.: KONDACS E. (19/9), Litauszky S. (-), Kis D. (-), S. Farkas (-), Juhász D. (-) . Edző: Király Sándor. Az ellenfél legjobb dobói: Béndek (25/3), Pálin­kás (15), Juhász E. (9). Kipontozódott: Boromisza a 36., Pá­linkás a 39. percben. Szarvas Az NB I B-s alapszakasz után a Keleti és Nyugati csoportok ketté­váltak, a jobbak a felsőházban folytatják a pontvadászatot, az év folyamán gyengébb teljesítmény nyújtók az alsóházban. A Szarvas és mostani ellenfele az alsóágba kapott besorolást, abban viszont a Kodolányi JFKSE rögtön a lista élére került, míg a szarvasiak az utolsó előtti, nyolcadik helyen áll­tak a szombati mérkőzésig. így aztán mindenképp meglepetés, hogy a Körös-partiak legyőzték a székesfehérváriakat, bár a látot­tak alapján elmondható, hogy két egyforma képességű csapat „birkózott” Szarvason. Végig szo­rosan alakult a találkozó, a kez­detben a vendégek vezettek, de Király Sándor edző jól cserélt, amikor Kondacs Enikőt küldte a pályára, ugyanis Túróczival egye­temben ponterősnek bizonyul­tak, csak úgy szórták a kosarakat. A finisben már nyolc ponttal is elhúzott a Körös-parti együttes, a A világos mezes szarvasiak nagy bravúrt vittek véghez a székesfehérváriak legyőzésével D-FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET fehérváriak igyekeztek felzárkóz­ni, ami húsz másodperccel a vége előtt 67:65-re sikerült is, de ekkor ismét megújult a hazai együttes és bebiztosította győzelmét, amely nagyrészt annak köszönhető, hogy a második félidőben alapo- san feljavult a védekezésük. ■ Tanácskoztak az elnökök és főtitkárok A Békés Megyei Labdarúgó Szövetség volt a házigazdája pénteken annak a békéscsa­bai tanácskozásnak, amelyen a kelet-magyarországi me­gyék labdarúgó szövetségei­nek elnökei és főtitkárai vet­tek részt. Békéscsaba A Bábolna Baromfi Rt. békéscsabai székházában rendezett megbeszé­lés már a harmadik volt az idén a kelet-magyarországi megyék lab­darúgó szövetségi vezetői számára. A Békés megyei szövetség irányítói mellett Bács-Kiskun, Borsod-Aba- új-Zemplén, Csongrád, Jász- Nagykun-Szolnok, Hajdú-Bihar, Heves, Nógrád, Pest és Szabolcs- Szatmár-Bereg sportági vezetői vet­tek részt a megbeszélésen. Kormányos Gábor, a Csongrád Megyei Labdarúgó Szövetség fő­titkára arról beszélt, hogy a 2005-2006-os bajnoki szezon­ban, az MLSZ döntése alapján há­rom osztályban (NB I, NB II, NB III) küzdenek majd a legjobb ho­ni labdarúgócsapatok. A továbbiakban a május 28-ai MLSZ-közgyűlésen az amatőrök ál­tal követendő magatartásról tárgyal­tak. Hangsúlyozták: az alapszabály­módosításhoz kétharmados több­ség kell, s mivel az amatőröknek csak hatvan küldöttjük van a száz tagú közgyűlésben így csak akkor tudnak eredményt elérni, ha a pro­fik közül is meggyőznek néhányat. Pillér Sándor, a Békés Megyei Labdarúgó Szövetség elnöke azt hangsúlyozta, a nemzetközi szö­vetség az MLSZ kezébe adta a baj­nokságok rendezési jogát, így visz- sza kell szorítani itthon is a ligákat, és a jövőben az MLSZ-nek kell ren- deznie a hazai bajnokságokat. ■ Erdélyiék búcsúztak Ludwigshafen Nem sikerült kiharcolnia az athé­ni olimpiai szereplés jogát a né­metországi Ludwigshafenben a szerb-montenegrói válogatott asztaliteniszezőnek Erdélyi An­namáriának, az Orosháza Hun- garotel ASE egyik erősségének. A tizenkilencéves légiós nővé­rével, a Spanyolországban légiós­kodó Szilviával állt asztalhoz a páros olimpiai selejtezőn. Az el­múlt évi olaszországi felnőtt Eu­rópa-bajnokságon bronzérmet nyert duót a 26 tagú mezőnyben kilencediknek emelték ki. Mivel äz első nyolc egység játék nélkül a második fordulóba került, így Erdélyiéknek már pénteken este az első fordulóban asztalhoz kel­lett állniuk. A bemutatkozás nem sikerült Erdélyiék számára, hi­szen a francia Gourin, Gmndisch kettőstől váratlanul 4:l-es veresé­get szenvedtek, így az alsó ágra kerültek. Mindez azt jelentette, hogy a folytatásban már egyetlen vereséget sem szenvedhettek az Erdélyi-nővérek, ha ott akartak lenni a nyári olimpián. Szomba­ton délután a szlovák Odorova, Poliackova kettős ellen jól kezdett az orosházi csapat erőssége és nővére és 2:0-ra vezettek, mitöbb a harmadik szettben 8:6-ról buk­tak ll:9-re. A folytatásban a szlo­vákok akarata érvényesült, akik szoros játszmákban 4:2-re nyer­tek, így Erdélyiék elbúcsúztak a küzdelmektől és az olimpiai ál­moktól. V. L h L ■ s... —*>•- • vasar! Keceli asztali fehér, 21, Pét, 283 Ft j BB kékfrankos, 0,75 303 Ft Egri bikavér, 0,75 (Promontorbof) 358 Ft Nagyrédei gróf Cabernet Franc, 0,75 483 Ft j Villányi Teleki Rosé cuvée, 0,75 í 49 Fi 1 Zwack szekszárdi kadarka, 0,75 Ü4S Ft j Tokaji aszú 3 putt., 0,51 1228 Ft j Szeremley Zeusz, késői szüret, 0,5 4230 Ft Pezsgők, minőségi italok, sörök, üdítők, ásványvizek, j széles választékban kedvező áron! j-AHOLMINDIG i TÖRTÉNIK VALAMI! A megyében 11 helyen. Békéscsaba, Hajnóczy u. 2., j Corvin u. 30. Kétegyházi út 7. Tel.: (66) 453-546. www.bora-patrick.hu *f Megérdemelt idegenbeli siker Bocsi KSC—Gyulai SE 27-29 (16-15) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Bocs, 150 néző. V.: Fábry, Kovács. Gyula: Riczu - Békési 5, Dobó 4, CSENDES 2, MAHLER 7, Valaczkai 4, Szabó R. 2. Cs.: Szrnka (kapus), Nemes 5, Bora, Szuhaj, Dudás, Szabó A., Csicsely. Edző: Zsadányi Sándor. A Bőcs legjobb dobói: Hoffmann 9, Benes 6. Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 11/8. tottak a gyulaiak, az 5+1-es véde­kezésben Csendes jó teljesít­ményt nyújtott, labdákat szer­zett, míg az első félidőhöz képest jelentősen feljavult Mahler rend­re betalált, vagy hétméterest har­colt ki. A 43. percben, 21—21 után remek 5—0-ás szériát produ­káltak a vendégek és ezzel eldön­tötték a két pont sorsát. A máso­dik félidőben harcosságával, Ne­mes és Valaczkai jó hétméteres értékesítésével szerezte meg a győzelmet a fürdővárosi együt­tes. Zsadányi Sándor: — Nagy küzdelem volt, az ilyen győzelem mentálisan sokat jelenthet a Csö- mör elleni rangadó előtt. ■ Bocs A fürdővárosiak iskolai elfoglalt­ság miatt nélkülözték Kovácsnét és Szabó Ágnest. Jól kezdett a gyulai csapat, remekül működött a hatosfalas védekezés a hazaiak kétbeállós játéka ellen. A nyolca­dik percben 6-1-es gyulai előnyt mutatott az eredményjelző tábla. Ezt követően védekezésben könnyelműsködni kezdtek a ven­dégek, fokozatosan jött fel a bőcsi csapat és a 19. percben egyenlített (10—10). A félidő utol­só tíz percében felváltva estek a gólok, végül a házigazdák egygó- los előnyével zárult a játékrész. Fordulás után védekezést vál­Debrecen A listavezető biztosan nyert Debrecen—Every Day Orosháza 28—22 (16—8) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Debrecen, 500 néző. V.: Bonifert, Oláh. Orosháza: MOLNÁR - Krizsán, NÉMETH 5, Bajusz 3, Kocsis 1, Bakó, Varga A. 2. Cs.: Szikora A., Varga Zs. (kapusok), Csikós 2, PATOCSKAI9, Bánfi, Ber­ta. Edző: Bajusz József. A Debrecen legjobb dobói: Veres 8, Kiss I. 6. Kiállítások: 14, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 6/6. játékrész. Fordulás után tartotta hat-hétgólos előnyét a hazai együttes. Az ötvenedik percben, kihasználva a vendégek hibáit, már kilenc góllal vezetett a Deb­recen (23-14). Az utolsó tíz percben feljavult az orosházi együttes, Molnár kapus jól vé­dett, támadásban pedig ponto­sabban fejezték be akcióikat a vendégek. A küzdelmes találko­zón a második játékrészt két gól­lal megnyerték a zöld-sárgák, de összességében a hazai siker meg­érdemelt. Bajusz József: — Küzdelmes mérkőzésen a hazai pálya elő­nyét élvező listavezető szerezte meg a két pontot. ■ A listavezető otthonában a vasár­napi találkozón jól kezdett a ven­dégcsapat, az ötödik percben 2- 1-re vezetett. A folytatásban is jól védtek a kapusok, határozottan védekeztek a csapatok, így a 10. percben csak 4—3 volt az állás. Ezután felváltva estek a gólok, így az első negyedóra végén 5-5- öt mutatott az eredményjelző tábla. Ezt követően erősített a több volt NB I-es játékost felvo­nultató hazai gárda, és a 25. perc­ben ötgólos előnyre tett szert (12—7). A félidő hajrája is a haj­dúságiaké volt, így megnyugtató, nyolcgólos előnyükkel zárult a Rendezvényellátás! MÁJUS 1-JEI RENDEZVÉNYEK TELJES KÖRŰ ITALELLÁTÁSA. SÁTOR, SÖRPAD, ASZTAL, CSAPOLÓ, HŰTŐBÉRLÉSI LEHETŐSÉG! Kínján kuKiiukd, «zámthnt iánk! BORA-PATRICK KFT., Békéscsaba, Hajnóczy u. 2. sz. Tel.: (66) 453-546, (66) 529-640. www.bora-patrick.hu I