Békés Megyei Hírlap, 2004. április (59. évfolyam, 77-101. szám)

2004-04-22 / 94. szám

2004. ÁPRILIS 22., CSÜTÖRTÖK - 15. OLDAL 1BÉKÉS MEGYEI HffilÁP SPORT Kimaradtak az emberelőnyök Diacell Pécsi KK-Békési FKC 24-21 (13-12) NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, Pécs, 300 néző. V.: Horváth, Marton. Pécs: SZABÓ P. - Erdélyi 4, Radó, VUJOVICS 9, Werner 1, BURSAC 6 (3), Péter- Szabó. Cs.: Balló (kapus), Kovács G. 1 (1), Kovács Zs. 3, Szappanos, Császár, Lépőid, Paics. Edző: Füzesi Ferenc. Békés: ÁRDELEÁN — Gilan 2, Pásztor, NAGY K. 6, Novanc 1, Moldován 8 (2), Nagy T. 4. Cs.: Szikora, Domokos (ka­pusok), Kopcsák, Szatmári, Nagy Z., Nyitrai, Szűcs. Edző: Kádas László. Kiállítások: 14, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 3/2. Az eredmény alakulása: 11. perc: 1—3 35. p.: 13-14,42. p.: 16-16, 52. p.: 19­____________PÉCS Ke mény védekezéssel kezdett mindkét csapat, támadásban a békésiek voltak aktívabbak, en­nek köszönhetően az első tíz perc után vezetést szereztek. Árdeleán jól védett, a játékvezetők sorra ki­osztották a sárga lapokat, majd ezután a kiállítások következtek. A tizenharmadik percben három­gólos hazai hátránynál időt kért Füzesi Ferenc edző. Ezt követően némileg feljavult a pécsiek játéka, több hiba csúszott a vendégek ak­cióiba, így előbb felzárkóztak a házigazdák. Egy ötperces békési kihagyást jól használtak ki a pé­csiek, ennek köszönhetően négy­gólos előnyre tettek szert. Ekkor Kádas László kért időt, Vujovicsot emberfogással kísérték a vendé­gek, és fokozatosan megközelítet­ték ellenfelüket. Az első félidő vé­gén egygólos hazai előnyt muta­, 13. p.: 2-5, 19. p.: 5-6, 24. p.: 10-6, -19, 57. p.: 23-20. tott az eredményjelző. Fordulás után az emberhátrányban lévő békési csapat gyorsan fordított, miközben Árdeleán hétméterest hárított. Ezt követően felváltva es­tek a gólok, a kapusok jó teljesít­ményt nyújtottak. Az 52. percben döntetlen volt az állás, amikor is­mét ötperces rövidzárlat követke­zett be a békésieknél, így három­gólos előnyre tett szert a hazai gárda. Az utolsó percekben még egy-egy gól született mindkét ol­dalon. A küzdelmes mérkőzésen a tá­madásban kevesebbet hibázó pé­csiek nyertek az emberelőnyös helyzeteket kihagyó vendégek el­len. Mostani sikerével az idei baj­nokságban első győzelmét aratta a baranyai csapat. Kádas László: - Egy gyenge csapatot sikerült alulmúlnunk, nagy lehetőséget szalasztottunk el. ■ Nyertek és előztek Savaria-Szarvas 64:80 (15:19, 15:24, 13:22, 21:15) NB I B-s női kosárlabda-mérkőzés, Szombathely, 100 néző. V.: Nagy J., Surányi. Szarvas: TÚRÓCZI (21), Újvárosi (8), PUNGOR (37/9), Rajnai (6), F1LYÓ (2). Cs.: Litauszky S. (6), Kis D. (-), Lelkes (-), Juhász (-), S. Farkas (- ). Edző: Király Sándor. Az ellenfél legjobb dobója: Andorka (23). Szombathely Alsóházi rangadót hozott a hétkö­zi NB I B-s női kosárlabda-mérkő­zés, amelynek során a Körös-par­tiak az egyik legtávolabbi városba utaztak. Bár gyengébben kezdett a Körös-parti együttes, mégis az első negyed végén már négypon­tos előnyre tettek szert. A folyta­tásban Pungor Kriszta vezetésével egyre jobban elhúzott a vendég gárda, így a félidőben már tizen­két ponttal vezettek. A fordulás után Túróczi is egyre jobban bele­lendült, ő is fölzárkózott Pungor mellé, és szinte felváltva találtak be a házigazdák gyűrűjébe. Ala­posan feljavult eközben a szarva­siak védekezése, és taktikailag is felülmúlták a szombathelyieket. Volt már olyan szakasza is a mér­kőzésnek, amikor húsz pont volt a két csapat köztí különbség. A fi­nisben aztán egy kicsit kiengedtek a Körös-partiak, a szombathelyiek némileg felzárkózhattak a véde­lem „lazulása” miatt, de egy pilla­natig sem forgott veszélyben az erősen tartalékos szarvasiak győ­zelme (Kondacs Enikő munkahe­lyi elfoglaltság miatt nem tartha­tott a csapattal, Szűcs pedig kül­földön van). Ezzel a szarvasi együttes helyet cserélt a szombat- helyiekkel a tabellán. ■ Hazai siker Mezőberény Mezőberény—VÉSZTŐ 3—1 (2-1) Lancast megyei I. osztályú lab­darúgó-mérkőzés, Mezőberény, 200 néző. V.: Rózsa. Mezőbe­rény: Barabás - Gidófalvi Á., Gézárt, Szűcs (Kiss), Benyov- szki, Bereczki, Wagner, Gidófalvi Z., Gilik (Gál), Krecsmarik, Vári (Gyebnár). Edző: Vrbovszki Já­nos. Vésztő: Váradi - Refler, Rá­bai, Szántó, Komáromi, Jánosi, Turbucz, Varga (Lázár), Tóth Cs., Papp (Czinanó B.), Tóthfalusi. Edző: Királyvári Károly. Iramos mérkőzésen a hazai csapat job­ban akarta a győzelmet. G.: Benyovszki a 8., Wagner a 12., Gidófalvi Á. a 60., ill. Tóth Cs. a 15. percben. Jó: Szűcs, Benyov­szki, Gidófalvi Z„ ill. Váradi, Já­nosi, Turbucz. Vrbovszki János: - Győzel­münk megérdemelt, gratulálok a csapatnak. Királyvári Károly: ­Nem nyilatkozom. B Hatpontos meccset buktak a lila-fehérek Győri ETO FC-Békéscsabai Előre FC 3-0 (1-0) NB I-es labdarugó-mérkőzés, Győr, 500 néző. V.: Világi (Boda, Wenczel). Győr: Sebők — Horváth R., Böjté, Stark, Makra — Karteio, Nyilas, Peric, Regedei — Nicsenko, Nagy T. Szakmai igazgató: Reszeli Soós István. Békés­csaba: Simunic - Schindler, Grujics, Udvari, Bujáki — Szeverényi, Simon, Ko­vács B., Vincze Z. — Javrujan, Miculescu. Vezetőedző: Supka Attila. Csere: Udvari helyett Bánföldi az 4., Nyilas h. Varga Z. az 52., Szeverényi h. Hoffmann az 53., Nagy T. h. Priskin a 62., Regedei h. Jaki a 79. percben. Gólszerző: Nicsenko a 45., Karteio a 49., Stark a 92. percben. Sárga lap: Stark (Javrujant felrúgta) a 73. percben. Szögletarány: 8:5 (5:3). Győr 5. perc: Vincze Zoltán a bal olda­lon szabadon elhúzott, majd be­kanyarodott a kapu felé, végül ti­zennyolc méterről, a balösszekö­tő helyéről a jobb felső sarok mel­lé lőtt. 16. perc: Vincze Zoltán bal ol­dalról remekül emelt be a győri kapu előterébe, Kovács Béla me­netrendszerűen érkezett, de Böjté fellökte a csabaiak középpályását a 16-oson belül, ám a játékvezető- a csabaiak reklamálása ellenére- továbbot intett. 19. perc: Javrujan két csellel le­rázta őrzőjét, majd balról beívelt a győri kapu előterébe, Kovács Béla azonban tíz méterről a bal kapufa mellé bólintott. 25. perc: Egy szabadrúgást kö­vetően Grujics került helyzetbe, remekül fejelt kapura nyolc méter­ről, de Sebők a levegőben úszva, a léc alól szögletre ütötte a labdát. 30. perc: Vincze Zoltán és Si­mon játszott össze, majd az utób­bi tizenhárom méterről, a jobb­összekötő helyéről alig lőtt a jobb kapufa mellé. 38. perc: Vincze Zoltán bedo­bása után Kovács Béla több győrit is kicselezett, majd balról bee­melt középre, Szeverényi azon­ban öt méterről a felső lécre vágta a labdát, amely onnan a gólvonal elé pattant, végül Sebők megka­parintotta. 45. perc: Nyilas jobbról beemelte a labdát, Simunic ma­gasra felugorva meg akarta fogni, de kiperdült a kezéből a labda, Nicsenko rácsapott, és közelről, két lépésről a kapuba lőtt, 1—0. 49. perc: Szabadrúgáshoz ju­tottak a házigazdák az alapvonal­tól három méterre, jobb oldalt, amit Nyilas ívelt be a csabai kapu előterébe. Karteio a védők gyűrű­jében magasra felugorva, hét mé­terről a jobb alsó sarokba bólin­tott, 2-0. 52. perc: Kovács Béla próbálta kiugratni Javrujant, aki a balösz- szekötő helyéről, tizenhárom mé­terről jól célozta meg a kaput, de Sebők nagy vetődéssel hárított. 64. perc: Kovács Béla huszon­négy méterről megcélozta Sebők kapuját, amit a győriek portása kitenyereit, Miculescu ismételhe­tett, de a balösszekötő helyéről le­adott tizenkét méteres lövése a kapufán csattant, majd Sebők rá­ugrott a labdára. 68. perc: Miculescu ívelt kö­zépre, Javrujan hét méterről ka­pura bólintott, de Sebők nagy ve­tődéssel hárított. 72., Böjté (Vincze Zoltánt buktatta) a 82. perc: Kovács Béla beívelését Simon kilenc méterről kapura bó­lintotta, Sebők nagy bravúrral szögletre tolta a léc alá tartó labdát. 87. perc: Peric jobbról belőtt középre, Nicsenko kapura lőtt, Simunic azonban óriási vetődés­sel hárított. 92. perc: Egy balról belőtt sza­badrúgás után a labda a csabai vé­dők között pattogott, Nicsenko remekül csúsztatott Stark elé, aki a nagy kavarodásban tíz méterről a jobb alsó sarokba pofozta a lab­dát, 3-0. Á találkozó előtt mindkét olda­lon arról beszéltek, az osztályozó elkerüléséért vívott harcban lét- fontosságú meccs vár a csapatok­ra. S valóban, ha a tabellára nézett az ember, könnyen eldönthette, hogy így van. Győri győzelem ese­tén ugyanis a dunántúliak megelő­zik a békéscsabaiakat a tabellán, ezért a másik oldal úgy volt vele, jó lenne győzni, de az egy pont is hasznos lehet annyiban, hogy nincs „előzés”. Persze, a viharsar­kiaknál nagy kérdés volt, hogy né­hány nap alatt fejben hogyan sike­rült rendet teremteni a 0-3-as ZTE elleni meccset követően. Ami a nyitányt illeti, a vendégek számára rosszul kezdődött, ugyanis Udvari négy perc játék után megsérült, Supka Attilának kényszerből azonnal váltania kellett. A játék azonban nem hozta lázba a szur­kolókat, akik ezúttal ingyen tekint­hették meg a kilencven percet. Rengeteg hiba jellemezte az első negyedórát mindkét oldalon. Nem alakult ki folyamatos játék, inkább a mezőnyben folytak az esemé­nyek. Egészen a tizenhatodik per­cig, amikor végre egy formás tá­madást láthattunk, ennek végén - ha Kovács Bélát nem lökik el há­tulról a 16-oson belül -, vezethe­tett volna az Előre FC. Az eset nem nagyon paprikázta fel a csapato­kat, bár tény, hogy az erőtlen győ­ri támadások mellett a csabai kont­rák inkább gólveszélyesek voltak. A 25. percben előbb Grujics, majd hat perccel később Simon szerez­hetett volna gólt a csabai oldalon. Aztán a lefújás előtt öt perccel Sze­verényi talán az év helyzetét hagy­ta ki, miután Kovács Béla remek szólóját követően néhány lépésről sem volt képes az üres kapuba be­találni. Nem sokáig váratott magá­ra a futball igazsága, ugyanis még a lefújás előtti pillanatokban meg­büntették a ziccert hibázó csapa­tot, nevezetesen az addig támadás­ban gyengélkedő győri együttes Simunic hibájának is köszönhető­en, lélektanilag számára a legjobb Javrujan (elől) bár jól játszott, mégsem sikerült a győri kapuba találnia, így a békéscsabai­ak vereséggel utazhattak haza d-fotó: veress erzsi pillanatban gólt szerzett. A máso­dik játékrészben szinte azonnal a győri térfélre tevődött a játék, de hiába volt a csabai mezőnyfölény, a hazaiak a második kapura lövé­sükből gólt tudtak szerezni öt perccel a kezdő sípszó után. En­nek megfelelően, ha a szünetet nem számoljuk, gyakorlatilag öt perc odafigyeléssel „lenullázta” el­lenfelét a Győr, azt a csabai gárdát, amely együttes az első félidőben a maga javára fordíthatta volna akár az egész meccset... Nem így tör­tént, a 2-0 tudatában pedig a győ­ri játékosok is magabiztosabbá váltak (ki ne tette volna), arról nem is beszélve, hogy a viharsar­kiak futhattak ezt követően az eredmény után. Supka edző vál­tott, háromcsatáros játékra, ám ké­sőbb kiderült ez is kevésnek bizo­nyult. Ahogy teltek-múltak a per­cek, úgy látszott, mintha a csabai támadókat megbabonázták volna. Muszáj volt a vendégeknek koc­káztatni a gólszerzés érdekében, így a győriek előtt is több gólszer­zési lehetőség adódott az utolsó húsz percben, és végül Stark a hosszabbítás második percében be is talált. Az előző, Zalaegerszeg elleni 3—0-ás vereséghez képest egy egészen más koreográfiájú mér­kőzésen szenvedett szintén ha­sonló arányú vereséget a csabai együttes. Marad számukra az örök tanulság: a ziccereket be kell rúgni, főleg három méterről... Jó: Sebők, Nyilas, Böjté, Peric, ill. Javrujan, Schindler. Reszeli Soós István: — A Bé­késcsaba jól játszott. Tény és va­ló, sok helyzetet hagytak ki a ven­dégek. Abban az időszakban sze­rencsénk is volt. A második fél­időben megnyugodtunk, néhány szép akciót vezettünk, és a végjá­tékban megérdemelten nyertünk. Supka Attila: — Nyolc százszáza­lékos ziccerből egyet sem értéke­sítettünk, ugyanakkor az ellenfél helyzet nélkül háromszor beta­lált. Amíg a helyzetkihasználá­sunkon nem javítunk, addig pon­tot sem tudunk szerezni. KALMÁR ÁGNES, SZEGEDI Z50LT A labdarúgó NB I további eredmé­nyei. Felsőház: Ferencváros-Balaton FC 0-4, Debrecerí-MTK 2-2, Újpest— Sopron 2-1. Alsóház: Pécs-Haladás 2-0, Zalaegerszegi TE-Videoton 1-0. Az NB I állása Felsőház: 1.Ferencváros 13 8 4 32-20 47 2.DVSC 13 7 5 41-21 46 3,Balaton FC 13 7 5 29- 12 46 4.MTK FC 11 10 4 38-23 43 S.Újpest FC 10 9 6 35-26 39 6.Matáv Sopron Alsóház: 8 7 10 38-36 31 ZPécsi MFC 7 10 8 25- 27 31 8.Zalaegerszeg 8 S 12 31-36 29 9.Videoton 6 9 10 34-41 27 lO.Győri ETO 6 6 13 26-42 24 11.Békéscsaba 5 7 13 25-40 22 12.Lombard FC 3 9 13 12-42 18 Sok induló, színvonalas küzdelmek Békés Három helyszínen több száz ver­senyző vett részt a Békés Megyei Szabadidős Klubok Tanácsa 10. népi- és sportjáték fesztiválján. A hétvégi rendezvényt nemzetközi rangra emelte a sepsiszentgyör­gyi sportolók részvétele. A hat 10- 10 fős csapat izgalmas és színvo­nalas küzdelmet vívott a helyezé­sekért. (A rendezők csak azt saj­nálták, hogy Mezőkovácsháza, il­letve Sarkad 1. sz. csapata az elő­zetes nevezés ellenére sem jelent meg a versenyen.) Eredmények. Népi játékok: 1. Sar­kad 2. sz. csapata, 2. Sepsiszentgyörgy, 3. Bélmegyer, 4. Gyula (Bay Zoltán Ált. Iskola), 5. Békés (Eötvös József Ált. Is­kola). Sorversenyek: 1. Sarkad, 2. Sep­siszentgyörgy, 3. Gyula. A verseny megnyitóján kö­szöntötték és ajándékozták meg Kováts Tibort, a diáksport-szövet­ség titkárát, a népi- és sportjáté­kokban való sokéves, eredmé­nyes munkájáért. Az időjárás kezdetben az íjá­szoknak sem kedvezett, így tető alá szorultak, a Karacs Teréz Ál­talános Iskola tornatermébe. A szép számú induló versenyked­vét azonban ez sem befolyásolta. A 12 településről érkezett 83 ver­senyző három versenyszámban, ezen belül kilenc kategóriában mérte össze tudását. Végül mara­toni küzdelemben, családias han­gulatban késő délutánra dőltek el a helyezések. Eredmények. Tradicionális kategó­riák. Mini: í. ifj. Varga Károly, 2. Feke­te, 3. Varga E. (mindhárman Békés). Gyerek: 1. Nagy Péter, 2. Petneházi (mindkettő Békés), 3. Kovács G. (Gyu­la). Ifjúsági fiú: 1. Kovács Gergely (Bé­késcsaba), 2. Wittmann (Békés), 3. Némedi (Szentes). Ifjúsági leány: 1. Bagdi Lívia (Békéscsaba), 2. Moher (Szeged), 3. Horváth (Gyula). Női: 1. Fabulyáné Kovács Tímea (Békéscsaba), Pittner (Békés), 3. Szedják (Békéscsa­ba). Férfi: 1. Vozár András, 2. Bagdi (mindkettő Békéscsaba), 3. Lakatos (Dunaújváros). Vadász reflex kategó­ria. Ifjúsági: 1. Kovács Tamás (Csanád- alberti), 2. Hinkó (Makó). Női: 1. Ma- gony Katalin (Csanádalberti), 2. Juhász (Makó). Férfi: 1. Szenti István, 2. Hinkó (mindkettő Makó), 3. Kovács M. (Csa­nádalberti). Futócéllövészet: 1. Kovács László (Mezőberény). Az asztaliteniszezők érdeklő­dését fokozta, hogy a versenyt követően került sor a 2003-2004- es megyei csapatbajnokság ered­ményhirdetésére is. Eredmények. Férfi egyéni: 1. Czebe Gyula (Békéscsaba), 2. Horváth (Nagy­várad), 3. Zsankó (Gyula) és Kovács F. (Újkígyós). Női egyéni: 1. Kölüs Albert- né, 2. Elekné (mindkettő Sarkad), 3. Ri- bovicsné (Végegyháza) és Boros (Nagy­szombat). Férfi páros: 1. Horváth- Popuce (Nagyvárad), 2. Czebe-Jámbor (Békés), 3. Szemenyei-Sinkovics (Szar­vas) és Kovács-Kertész (Újkígyós). Női páros: 1. Kölüsné-Elekné (Sarkad), 2. Ribovicsné-Bányikné, 3. Tóth-Tóthné (Szarvas) és Boros-Tóth (Nagyszom­bat). TOMI. Napi három edzés Tata Korán, már reggel 7 órakor terembe szólítják az amszterdami női felnőtt és ifjúsági Európa-bajnok- ságra készülő tornászokat, hogy egy óra pihenő után 9-től egészen délig újra a szereket nyúzzák. S ezzel még nincs vége, délután negyed 4-től egészen hat óráig újabb megterhelő tréning vár többek között a békéscsabai ötösre, Kiss Renátára, Péntek Tündére, Korcsmáros Enikőre, Rith Barbarára és Kékegyi Adri­ennre is minden hétköznap. Az elutazás előtti két hétben így festett a tornászok programja, akik — kü­lön is hangolva a versenyre — szólított edzéseken igyekeztek fizikailag és lelkileg is készülni.- A lányok - bár fáradtak - nagyon szépen és nyugodtan készülnek - tájékoztatott Zsilinszki Tünde, a Hungarotel TC Békéscsaba vezetőedzője. — A napi három edzést jól bírják és ugyan még nincsenek versenyhangulatban, egyre többször hozzák szóba az Eb-t. A tornászok hétvégén hazautaznak Békéscsa­bára, hogy hétfőn útra keljenek a holland nagyvá­ros felé. Az Európa-bajnokság első napján - ami­kor is a csapatküzdelmeket tartják — délelőtt az if­júságiak a gerenda gyakorlattal kezdik meg a küz­delmeket. G. P. Jön a Statisztika A női asztalitenisz Extra-ligában az 1-4. he­lyért folyó rájátszásban a két klub megegye­zése alapján egyetlen mérkőzés dönt a finálé­ba jutásról. Az Orosháza Hungarotel ASE csa­pata a sokszoros bajnok Statisztikát fogadja csütörtökön 16 órakor az Eötvös téri sport- csarnokban. Orosháza ___________ Vi ski Ákos, az orosháziak technikai vezetője el­mondta: a találkozó egyértelmű esélyese a váloga­tottakat felvonultató fővárosi gárda. A Staüsztika az idén már megnyerte a Klubcsapatok Szuper-ligáját és a hazai bajnokságban is az aranyérem első szá­mú várományosa. A hazaiak a tisztes helytállás re­ményében állnak asztalhoz és szeretnének egy-két mérkőzést nyerni. A hazai csapatban a szerb-mon- tenegrói válogatott Erdélyi Annamária mellett Szvitán Krisztina, Vass Tímea és Viski Tímea áll asztalhoz. A Statisztikában a horvát válogatott, európai ranglistavezető Boros Tamara mellett a magyar vá­logatott Fazekas Mária, Molnár Zita, Póta Georgi­na és a serdülő Európa-bajnok, korábban kölcsön­ben az orosházi csapatot erősítő Li Bin kaphat le- hetőságet. __________________________v.l.