Békés Megyei Hírlap, 2004. március (59. évfolyam, 51-76. szám)

2004-03-22 / 68. szám

16. OLDAL — 2004. MÁRCIUS 22., HÉTFŐ SPORT Élvezetes mérkőzésen Békési FKC-Dunaferr 21 -29 (10-13) A finisben nyertek a hazaiak BVSC ifi-Békéscsabai VSC 12-5 (3-1, 1-2, 3-1, 5-1) Központ: Békéscsaba, Hajnóczy u. 2. Tel./fax: 06 (66) 529-640,06 (66) 453-546. www.bora-patrick.hu Makói KC—Every Day Orosháza 32—32 (14-18) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Makó, 500 néző. V.: Gólya, Molnár. Oros­háza: SZABÓ L. - Krizsán 2, BAJUSZ 4, Berta, KOCSIS 6, PATOCSKAI15, Var­ga 2. Cs.: Szikora A. (kapus), Bánfi, Németh 3, Csikós, Bakó, Kovács A., Kiss T. Edző: Bajusz József. A Makó legjobb dobói: Halász 12, Minik 7, Vissi 6. Kiállítások: 14, ill. 14 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 9/6. Makó Mintegy negyven orosházi szur­koló utazott el Makóra. Az első percekben idegesen kezdett mindkét csapat, a vendégek hatos falat védekeztek. Az 5. percben 2-2 volt az állás, majd 4-3-ra át­vette a vezetést az orosházi együt­tes. A hazaiaknál a két Pick Sze­gedből érkezett fiatal, Halász és Vissi járt élen a gólgyártásban, míg a másik oldalon az NB I B-s góllövőlistavezető, Patocskai és a fiatal Kocsis volt elemében. A 20. percben 9-9 volt az állás, majd az első játékrész utolsó öt percében a jó védekezésnek és Szabó Levente kapus bravúrjainak köszönhető­en többször is labdát szereztek a zöld-sárgák és négy gólos előnyre tettek szert. Fordulás után a szur­kolók által buzdított hazaiak öt perc alatt kiegyenlítettek, miköz­ben sokat hibáztak a vendégek. A 45. percben 24-22-re vezetett az orosházi gárda, ám a következő öt percben 27-26-ra fordítottak a ha­zaiak. Az 55. percben a lendület­be jött makóiak már három góllal vezettek (31-28). Ekkor Bajusz edző időt kért és a vendégek nyi­tott védekezésre álltak át, ami meghozta az eredményt, hiszen labdákat szereztek amiből sike­rült gólokat lőni. A küzdelmes összecsapáson a látottak alapján az orosháziak közelebb álltak a győzelemhez. Bajusz József: - Egy pontot elvesztettünk a forró hangulatú rangadón. u Békéscsaba A felkészülést elősegítendő, az edzések monotóniáját megtören­dő hozta tető alá a Békéscsabai Atlétikai Club szombaton azt a dobóversenyt, amelyen a házi­gazdákon kívül a Szegedi VSE és a Gyulai Atlétikai Klub verseny­zői is dobókörbe álltak. A korosz­tályos és felnőtt atléták mind a négy dobószámban - diszkosz, gerely, kalapács, súly - próbára tették magukat. Győztesek. Férfi felnőtt. Súlylö­kés: Kontra István (Békéscsabai At­létikai Club) 12,27 m. Kalapácsve­tés: Eperjesi László (Szegedi VSE) 56,31 m. Gerelyhajítás: Kurucsó Péter (Békéscsabai Atlétikai Club) 61,12 m. Diszkoszvetés: Solticz Kálmán (Békéscsabai Atlétikai Club) 40,19 m. Fiúk. Serdülők. Súlylökés: Julis Viktor (Békéscsa­bai Atlétikai Club) 15,22 m. Kala­pácsvetés: Julis Viktor (Békéscsa­bai Atlétikai Club) 53,22 m. Disz­koszvetés: Julis Viktor 53,32 m. Gerelyhajítás: Laurinyecz Gergely (Békéscsabai Atlétikai Club) 35 m. Ifjúságiak. Súlylökés: Belovai Dá­vid (Szegedi VSE) 17 m. Kalapács- vetés: Botyánszki Mátyás (Békés­csabai Atlétikai Club) 56,37 m. Diszkoszvetés: Belovai Dávid 46,31 m. Juniorok. Súlylökés: Faniszló Máté (Gyulai Atlétikai Klub) 14,73 m. Kalapácsvetés: Kontra István 46,50 m. Diszkoszvetés: Kovács Róbert (Békéscsabai Atlétikai Club) 39,93 m. Nők. Női felnőtt. Kalapácsve­tés: Fekete Erzsébet (Szegedi VSE) 46,13 m. Diszkoszvetés: Fekete Er­zsébet 37,50 m. Leányok. Serdü­lők. Súlylökés: Márton Anita (Sze­gedi VSE) 12,95 m. Kalapácsvetés: Márton Anita 39,93 m. Diszkoszve­tés: Márton Anita 35,37 m. Ifjúsági­ak. Súlylökés: Laurinyecz Eszter (Békéscsabai Atlétikai Club) 8,68 m. Kalapácsvetés: Szabó Ágnes (Békéscsabai Atlétikai Club) 35,95 m. o. p. Eun Akcióbaí?kizáróiae*csa Írviszonteladói ajjgj—^jarlneremk vesznek résztii Részletéícfől érdeklődiön\ü?ietkritőink né 1 ésiizlé^nkt?ení V Jif JM****' EURÓJÁT ELKÖLTHETI 2004. március 24-én Békéscsabán a városi sportcsarnokban tartandó vevőankéton! BOR A-finer- mi Mim mitMf UUMl! NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, Békés, 400 néző. V.: Kisfalvi, Péli. Békés: Árdeleán - GILAN 2, Pásztor 1, Nagy T. 2, Novanc 1, MOLDOVÁN 11 (5), Szat­mári. Cs.: Kopcsák, Nagy K. 2, Vida, Nagy Z„ Nyitrai 2. Edző: Kádas László. Dunaújváros: STOCHL - Kertész 4, Zubai 3, ROSTA M. 2, Kemény, KATZIRZ 5, CSÁSZÁR 9 (2). Cs.: Mikler (kapus), Vujin, Sándor 4, Krivokapics 2. Edző: Kolics János. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2. Az eredmény alakulás: 9. perc: 4—3,13. p.: 4—6,19. p.: 5—9, 27. p.: 10—11, 37. p.: 11-17,45. p.: 14-19,47. p.: 14-22, 57. p.: 20-26. Békés A mérkőzést egyperces gyászszü­net előzte meg: a békésiek kapu­sának, Domokos Dusánnak test­vére emlékére, aki a napokban ka­rambol következtében hunyt el. Remekül kezdtek a házigaz­dák, ami nemcsak gólokban mu­tatkozott meg, hanem jól is véde­keztek, miközben Árdeleán ka­pus több ziccert hárított. A ven­dégek nem tudták feltörni jó ne­gyedórán át a békésiek falát. A túloldalon pedig Moldován ismét elemében volt, hol akcióból, hol büntetőből bevette Stochl kapu­ját. Aztán lábra kapott a Duna­ferr, oly annyira, hogy emberhát­rányból is kétszer betaláltak a bé­kési kapuba, amivel a 19. percre 5—9-re alakították az eredményt. Nem adták fel a házigazdák, szí­vós munkával megkezdték a fel­zárkózást, amiben ismét Moldo­ván állt az élen. Már-már kiegyen­líthettek volna, de 10—11-es állás­nál Nagy Tamás egy elfutás utáni ziccerét hárította Stochl kapus. A hátralévő időben pedig a piros mezesek kétszer is kilőtték Árdeleán kapuját. A második fél­időben villámrajtot vett a vendég­csapat és hamar jelentős előnyre tett szert. A hazaiaknál csak Moldován próbálta tartani a lé­pést, aki viszont a 42. percben már a kilencedik gólját dobta, ami összességében ebben a baj­nokságban a százhetvenötödiket jelentette számára. A dolog szép­séghibája, hogy ezzel is csak 13— 19-et mutatott az eredményjelző tábla. A utolsó játékrészben ismét felpörgette a játékot a tabellán előkelőbb helyen álló vendégcsa­pat, de ekkor felvette a ritmust a Békés is. Gilan nagy kedvvel és harcosan játszott, bár ugyancsak aprították a dunaferres védők. A csereként beállt Nagy Kornél is gyors két találattal feliratkozott a góllövők közé, de továbbra sem tudta igazán megközelíteni ellen­felét a házigazda. így végül a pa­pírforma érvényesült, a Dunaferr elvitte Békésről a két pontot. Kádas László: - A tavasz eddi­gi legjobb teljesítményével, időn­ként nagyszerű megoldásokkal, jó meccset játszottunk a Dunaferr ellen. (jávori Moldován (világos mezben lövés közben) ismét gólerősnek bizonyult D-FOTÓ: VERESS ERZSI Súlyos fürdővárosi vereség Kiskunhalas—Gyulai SE 38—15 (21—5) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Kiskunhalas, 300 néző. V.: Pech, Vágvölgyi. Gyula: Riczu - Szuhaj, Dobó 1, Csendes 2, Mahler 4, Valaczkai 6, Szabó R. Cs.: Szrnka (kapus), Szabó Á„ Csicsely 1, Szabó A., Dudás 1, Szabó M„ Szombati. Edző: Zsadányi Sándor. A Kiskunhalas legjobb dobói: Szűcs 8, Gönczöl 7. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 1/0. Kiskunhalas A fürdővárosiak nélkülözték a lis­tavezető elleni péntek esti talál­kozón Kovácsnét, Nemest, Béké­sit és Borát. Lendületesen kezdett az NB I-be pályázó hazai gárda, a 10. percben már 9—2-re vezetett. Zsadányi Sándor időt kért, ám nem sokat változott a helyzet, gyengén védekeztek a fürdőváro­siak, míg a házigazdák gyors lero- hanások után szerezték góljaikat. A 20. percben már 16—3-ra veze­tett a Kiskunhalas, miközben a vendégek több ziccert hibáztak és jó néhányszor eltalálták a ka­pufát is. Fordulás után lendület­ben maradt a hazai gárda, a szü­netben hiába próbálta felrázni csapatát Zsadányi edző, továbbra is a házigazdák irányították a já­tékot. Ebben a félidőben lehető­ségeiből már többet értékesített a gyulai együttes, de az első félidőbeli jelentős hazai előny „megroppantotta” a vendégeket. A listavezető jelentős fizikai és technikai fölényben volt ezen a találkozón, és megérdemelten nyerte az összecsapást a tartalé­kos vendégek ellen. Zsadányi Sándor: - A bajnok­esélyes más dimenzióban kézi­labdázott, mint több, meghatáro­zott emberét nélkülöző csapa­tunk. ■ Budapest OB I B-s férfi vízilabda-mérkőzés, Budapest, Szőnyi út, 100 néző. V.: Füzesi, Molnár. Békéscsaba: DR. MÁTÉ - Lukácsi, DR. SZLÁVIK, Laczó P. 1, Dávid 1, LATORCAI 2, Pásztor A. 1, Berki, Borsos, Puha. Játékos edző: dr. Szlávik Győ­ző. Az ellenfél dobói: Csente 4, Simon, Pallagi 2—2, Nagy, Szabados, Guti, Márai 1—1. Gól emberelőnyből: 5/1, ill. 4/1. Négyméteresek: 1/1, ill. 0/0. A fiatal erőkből álló vasutas csa­pat a mérkőzés elején alaposan megkontrázta a békéscsabaiak akcióit és a lefordulásokat rendre góllal fejezte be. Hamar váltottak a vendégek, emberfogásra álltak át és igyekeztek erőfölényüket ki­használni. Ez sikerrel is járt, ugyanis 4-3-ra fölzárkóztak a bé­késcsabaiak, sőt ekkor még arra is maradt erejük, hogy a hazaiak kapott büntetőt, ezért továbbra is játékban maradt. A bírók megállí­tották a mérkőzést, négyméterest is ítéltek a BVSC-nek, Lukácsi pe­dig végleg cserével kénytelen volt elhagyni a medencét. Ettől kezd­ve az addig jól védekező és a tá­madásban is remekül szervező Lukácsi hiányát megérezte a ven­dégcsapat, a BVSC pedig alapo­san kihasználta a csabaiak „hiányérzetét”. Nem beszélve ar­ról, hogy a vendégek a mérkőzés végére elfáradtak, a vasutasok pe­dig állóképességi előnyüket ki­használva rendre leúszták a csa­baiakat és góllal fejezték be akci­óikat. Erdős holtversenyben hatodik Miskolc Varga Zoltán az utolsó, 9. fordu­lóban döntetlent játszott Gyimesi Zoltánnal a Miskolcon rendezett Tehetség és Kurázsi elnevezésű nemzetközi sakkfesztiválon, s ezzel megnyerte a tornát. A XII- es kategóriájú nagymesterverse­nyen a 16 éves békéscsabai Erdős Viktor nemzetközi mester sötét­tel az 55. lépésben döntetlent ért el Goloscsapov ukrán nemzetközi nagymester ellen. A Csaba Hon­véd és a Makó éljátékosa 4 pont­tal holtversenyben a hatodik­nyolcadik helyen végzett. Végeredmény: 1. Varga 6 pont, 2-3. Prusikin (német), Goloscsapov (ukrán) 5,5-5,5,4. Gyimesi 5, 5. Portisch L. 4,5, 6-8. Balogh, Erdős, Antal 4-4, 9. Nevednichy (román) 3,5, 10. Firman (ukrán) 3. _ Athénra pályáznak Békéscsaba Százharminckilenc ponttal Buda­pest A-csapata nyerte tegnap az Athéntől Athénig országos olim­piatörténeti vetélkedő területi döntőjét, amelyet Békéscsabán rendeztek, de még a mögötte kö­vetkező 107 pontos Békés megye legjobb négyese is versenyben van, amely április 17-én a vigasz­ágon ott lehet a folytatásban. A 12 fordulós szellemi versen­gésben a háröm Békés megyei csapat gratulált először a végig élen álló fővárosiaknak. Jenei Im­re az első számú csapat szószóló­ja azt mondta, savanyúnak tűnne a szőlő, ha panaszkodnának, amiért 2004-ben nem lehetnek ott az elődöntőben, amiből kettőt rendeznek még négy-négy csapat részvételével. Majd hozzátette, talán ott húzott el a nemes ellen­fél, amikor a mieink nem tudták felismerni a müncheni olimpia helyszínét képről... Miközben tízszer nehezebb kérdéscsoport­ban maximális pontszámot kap­tak! De, mint ezerszer bebizo­nyosodott, ezért szép a sport, még szellemi alapon is. Ja, és ne feledjük, Békés me­gye B-csapata (Láng Iván, Mártha Ferenc, Varró Sándor és Nyíri Károly) lett a harmadik a tegnapi vetélkedőn. ______________________(FÁBIÁN) Dr ámai küzdelemben Dobóklubok vetélkedtek Judótoborzó Szarvason A Békés Megyei Kano, Judo Egye­sület edzője, az egykori Európa- bajnok, a két olimpiát megjárt ötdanos Gyáni János a sportág iránt érdeklődő 8-15 éves fiúknak és leányoknak toborzót tart Szar­vason, a Tessedik Sámuel Főiskola gyakorlóóvodájának tornatermé­ben március 23-án, kedden és 26- án pénteken 17-19 óra között. Je­lentkezni a helyszínen lehet, to­vábbi felvilágosítás az edzőtől kér­hető a (20) 9170-498-as telefonszá­mon. ■ Homlokzati hőszigetelés p°yTE™ mellékhatások nélküli Jól és mégis olcsón! Magánépítkezőknek már Sí/ufóiul*. Telefonáljon! (66) 441-092. 250 000 Ft értékű vásárlás felett az elmúlt havi telefonszámlájának 20%-át visszaadjuk! Biztos hazai győzelem Budapest BSE II.-Békési TE 14:4 NB 1 B-s női asztalitenisz-mérkő­zés, Budapest. Békési győztesek: Molnár 2, Püski 1, a László, Püski páros. A békésiek feladták pályavá­lasztói jogukat, így a fővárosban találkozott a két együttes. A pá­rosok után 1:1 volt az állás, majd a folytatásban a jobb erőkből ál­ló, a Klubcsapatok Szuper-ligájá­ban szereplő budapestiek tarta­lékcsapata biztosan szerezte meg a győzelmet a vendégek el­len. A békésieknél Molnár Eme­se teljesítménye dicsérhető, aki két egyéni találkozót nyert. ■ Már köröznek... Gyula A korábbi évekkel ellentétben, köszönhetően a meglepő, szinte meleg tavaszi időjárásnak is, máris felbőgtek a salakmotorok a gyulai pályán. Pénteken és szombaton szinte a teljes ma­gyar élmezőny kipróbálta a szo­kásos felújtáson átesett pályát és kiadós edzést tartottak a debre­ceniek, nyíregyháziak és mis­kolciak. A télen ez utóbbiakhoz igazolt Szatmári László. Szilágyi Sándor még nem fedte fel kár­tyáit - bár vészesen közeledik az április 17-ei, debreceni bajno- ki rajt.___________________fo. ta ktikáját lemásolva, lefordulá­sokból veszélyeztessék ellenfelük kapuját. Ám hiába javult föl a csa­baiak védekezése, a harmadik ne­gyedben a BVSC-s fiatalok is szo­ros emberfogásra rendezkedtek be, így ismét elhúztak a vendé­gektől. A negyedik negyed elején érdekes szituáció alakult ki a BVSC kapuja előtt, a csabaiak tá­madása közben Lukácsit kiállítot­ták a játékvezetők, aki úgy vélte, éppen az őt támadó vasutas fiatal