Békés Megyei Hírlap, 2003. december (58. évfolyam, 279-303. szám)

2003-12-01 / 279. szám

SPORT 2003. DECEMBER L, HÉTFŐ — 15. OLDAL Lovas és a Braun, Iszajeva páros sikere Hungarotel Kapa női és leány asztalitenisz ranglistaverseny Egygólos vereség az évzárón Békéscsabai VSC-Egri VSC 8-9 (1-3, 1-1, 2-3, 4-2) A vegyes páros viadal dobogósai, akiknek Verasztó Lajos, lapunk munkatársa Gobbra) adja át a Békés Megyei Hírlap diját d-fotói kovács Erzsébet A hét végén Orosházán az Eöt- vös-téri sportcsarnokban ren­dezte meg az Orosháza Hungarotel ASE a Hungarotel Kupa I. osztályú leány ifjúsá­gi és felnőtt női egyéni és pá­ros asztalitenisz-versenyt. Orosháza Szombaton az ifjúsági lányoknál több mint hatvanan indultak, köztük külföldiek, szerb-monte- negrói és szlovák versenyzők is. Leány párosban (31 induló) az orosháziak közül a Fórizs, Tóth V. kettős 3:l-re nyert a Tóth E., Csáki (Statisztika) duó ellen, majd a nyolc közé jutásért kika­pott a Varga, Vass (Postás-Matáv SE) pártól. A Kunos, Tóth K. ket­tős a legjobb 16 közé kerülésért a Szentkeressy, Karika (KSI, Dunaszerdahely) párostól szen­vedett vereséget. A Pergel, Viski (Statisztika, Orosháza Hungaro­tel ASE) duó magabiztosan jutott a legjobb négy közé, ahol előbb 3:l-re verték a Li Bin, Juhász (Statisztika) kettőst, majd a finá­léban 3:l-re győztek a Kunszt, Major (Kecskemét, KSI) páros el­len, így az ifjúsági válogatott orosházi lány aranyérmes lett. Egyéniben (62 induló) az oros­háziak közül Fórizs Dorottya há­rom győzelemmel csoportmáso­dikként jutott a főtáblára, ahol a 16 közé jutásért kikapott Pergeltől. Tóth Kata, Tóth Vivien és Kunos Éva nem jutott tovább a csoportjából. Viski a főtáblán Csáki (Statisztika) 4:0-ás legyőzé­se után a legjobb nyolc közé jutá­sért Czebét verte, majd az idei serdülő Európa-bajnok Li Bin el­len 4:2-re vesztett, így ötödik lett. Végül a fináléba a tavaly még orosházi színekben szerepelt Li Bin és Pergel jutott. A színvonalas találkozón Li Bin 4:3-ra győzött, a döntő szettben óriási csatában 14:12-re nyert. Vasárnap a felnőttek álltak asz­talhoz. Az orosháziak közül a se­lejtezőből csak Cojocaru jutott a főtáblára, aki mindjárt klubtársá­val, Vass-sal került szembe és ve­reséget szenvedett. Vass ezután a nyolc közé jutásért 4:l-re verte Kókait (BSE), majd a négy közé jutásért ugyanilyen arányban ka­pott ki Molnártól (Statisztika). Viski óriási küzdelemben 4:3-ra szenvedett vereséget a román Balastól, míg Szvitán előbb Vass Vivient (Postás), majd a nyolc kö­zé jutásért Ackermannt (Tolna) győzte le. A legjobb négy közé ju­tásért Brauntól (BSE) kapott ki 4:l-re. A fináléba az esélyesek ke­rültek, ahol a volt orosházi Lovas Petra (Postás-Matáv SE) 4:1-re győzött Braun ellen. A női párosoknál a Cojocaru, Balas kettős a nyolc közé jutásért kapott ki a Lass, Marcekova (Szekszárd) kettőstől. A Pergel, Viski duó remekül menetelt és a négy közé jutásért a későbbi győztes, Braun, Iszajeva párostól kapott ki 3:2-re úgy, hogy a döntő szettben 11:9-re vesztett. A Szvitán, Vass kettős az Acker­mann, Kókai duótól szenvedett vereséget a négy közé jutásért 3:l-re. A fináléban a Braun, Iszajeva kettős jobbnak bizonyult az Ellő, Kertai (Postás-Matáv SE) duónál. Végeredmény. Felnőttek. Nők. Egyéni: 1. Lovas Petra (Postás-Matáv SE), 2. Braun (BSE), 3. Molnár (Statisz­tika) és Éllő (Postás-Matáv SE). Páros: 1. Braun, Iszajeva (BSE), 2. Éllő, Kertai (Postás-Matáv SE), 3. Lo­vas, Molnár (Postás-Matáv SE, Statiszti­ka) és Ackermann, Kókai (Toína, BSE). Ifjúságiak. Lányok. Egyéni: 1. Li Bin, 2. Pergel, 3. Juhász és Nyitrai (va­lamennyi Statisztika). Páros: 1. Pergel Szandra, Viski Tímea (Statisztika, Orosháza Hungarotel ASE), 2. Kunszt, Major Á. (Kecskemét, KSI), 3. Li Bin, Juhász (Statisztika) és Varga, Vass (Postás-Matáv SE). Támogatók: Orosháza város önkor­mányzata, Hungarotel Rt., Békés Me­gyei Asztalitenisz Szövetség, Békés Me­gyei Szabadidős Klubok Tanácsa, Ka­zánjavító és Szerelő Kft., Dél-Békési Vízgazdálkodási Társulat, Hunguard, Békés Megyei Vízművek Rt., Der Építő és Szigetelő Bt., Oros Bau Építőipari Ki­vitelező Szolgáltató és Kereskedelmi Kft., Fornetti látványpékség, Orosháza Piactér, Fapados Étterem, Print-Kódex Kft., Hetényi László, Népújság Kft. v. l. Prekop Győző nyerte a válogatót Budapest Értékes ranglista pontokkal gazda- odott Prekop Győző, a Békéscsa- ai Vívó Sport Egyesület párbajtő­rözője a budapesti junior váloga­tón. A versenyt nem teljesen egészségesen vállaló, de így is a hatvannégyes mezőny élén végző fiatalember a Karácsonyi Lajos Bé­késcsabai Vívó Egyesület egyik re­ménységét, Nagy Norbertét verte kezdésként a táblán, majd a junior válogatott Bartostól kikapott. Bú­csúznia azért nem kellett, mert a válogatót vigaszágas rendszer sze­rint rendezték, s ott a pécsi Vidáko- vics, majd az MTK-s Szényi is könnyű prédának bizonyult. Uracs (Balaton), Nagy Márton (Fless) és a porecsit kontinensbajnokságot is megjárt tatai Horváthy is bánhatta, hogy a csabai került útjába, miként a fináléban a balatonos Keszler is, akit négy tussal vert Pusztai Péter versenyzője. Nem szégyenkezhe­tett a karácsonyis Bartóki Balázs sem, aki a főtáblán Hirscht (Bala­ton, 15:6), az MTK-s Mazdát (15:12) és Bartos Bálintot is eltaka­rította útjából és egyenes ágon ju­tott a nyolcas döntőbe. Horváthy ellen jól ment az elején, de elfá­radt, így a tatai mehetett tovább 15:8-as sikerének köszönhetően, így Bartóki az amúgy remek hato­dik helyen zárt. A tizenötödik po­zíció jutott Sztankó Bálintnak, aki a pécsi Hoffbauert (15:14), a vi­gaszágon az MTK-s Licskót (15:13) is „elkapta”, közben a pécsi Dankától és a búcsúzásképpen Mazdától kapott ki. A harmadik karácsonyis, Nagy Norbertét a vi­gaszágon szintén az olasz szárma­zású Mazda „gázolta” el, így a hu- szonharmadik pozíció maradt szá­mára. A lányoknál hatvanketten fog­tak fegyvert. A karácsonyis csapat­ból Bohus Sára váratlanul korán, már a hatvannégyes táblán búcsút intett a mezőnynek. Tóth Anna­mária, Kolarovszki Zita és a BVSE- s Horányi Blanka a legjobb har­minckettőbe jutott, számukra ott ért véget a viadal. A legtovább Kál­mán Petra maradt versenyben, aki klubtársát, Klára Zsuzsannát is le­győzve a vigaszágról a nyolc közé jutásért csatázhatott, ám a pécsi Báli három tussal jobbnak bizo­nyult nála. Kálmán ezzel tizedik, Klára tizenötödik, míg a szintén jó napot kifogó a kadét korú Bohus Anett a tizenharmadik lett. c. p. OB I B-s férfi vízilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Hor­váth, Orbán. Békéscsaba: Laczó Gy. — LUKÁCSI 2, Balázs, dr. Szlávik 1, Dávid 1, LATORCZAI 3 (1), Laczó P. 1, Pásztor A., Darida, Borsos, Puha, Berki D. Játékos edző: dr. Szlávik Győző. Az ellenfél dobói: Veréb 2, Denk 2, Pulai 2, Jókovács 1, Szekeres 1, Márton 1. Gól emberelőnyből: 8/0, ill. 7/1. Négyméteresek: 1/1, ill. 2/2. Békéscsaba Az idei bajnokság első felvonásá­ban Egerben győztesen kászálód­hattak ki a medencéből a békés­csabai pólósok. Ez jó előjelnek bi­zonyult a most hétvégi összecsa­páson, ám mégsem sikerült a csa­baiaknak a kettős győzelmet elér­ni, ami a tabellán sokkal előke­lőbb helyhez vezethette volna őket. A mostani mérkőzésen viszont az már nem volt jó előjel, hogy a csabaiak kapusát, dr. Máté Attilát megműtötték és csak a héten szedték ki a varratot a hátából, így aztán tartalékos együttessel állt ki a gárda hazai környezetben az egri „vitézek” ellen. Bár az első gólt a házigazdák dobták, ezt követően azonban háromszor is a Heves megyeiek voltak eredményesek és innentől kezdve egy pillanatra sem adták ki kezükből az előnyt. Oly annyi­ra nem, hogy volt, amikor négy góllal is vezettek (4-8). A csabai­ak igyekeztek a vendégek cente­rét kikapcsolni a játékból, mai vi­szonylag sikerült is, de a szoros emberfogás már nem minden esetben valósult meg. Ami még rosszabb: az emberelőnyös hely­zeteknél bizony minden viharsar­kinak megremegett a keze. Jel­lemző, hogy nyolcszor kerültek „fórba” a csabaiak és egyetlen egyszer sem tudták bevenni így a vendégek kapuját. Ráadásul már a második negyedben Borsos Pált végleg cserével kiállították, miu­tán egy dulakodást követően a víz fölött megütötte ellenfelét. A mérkőzés összképe alapján úgy tűnik, az egriek jobban felké­szültek a Békéscsaba játékából, mint ők. így az őszi szezon lezár­tával a kilenc csapat közül a Kele­ti csoportban a hetedik helyen zárt a Békéscsaba, amely öt pon­tot gyűjtött. Folytatás március­ban. ■ Autómodellezők a Csaba Honvéd Kupáért Az ifjúsági kategóriában békéscsabai siker született Békéscsaba Ritka jelenség, hogy Békéscsa­bán autómodell-versenyt ren­dezzenek, ez alól a most hétvé­ge kivétel volt, amikor a Csaba Honvéd Kupáért négy klub 22 autómodellezője állt verseny­körbe. A főszervező, a békéscsabai Gellén Attila, sok nagy verseny győztese ezúttal két ok miatt sem állhatott starthoz: nagyon sok fel­adat hárult rá a viadal szervezésé­vel kapcsolatban. Másrészt éppen nincs „ütős” autója. így aztán a kecskeméti Fehér György nyerte a 4WD kategóriát, a szegedi Kiss Zoltán és az ugyancsak kecske­méti Tohai Zoltán előtt. A Forma- 1-es kategóriában Fehértói Tibor révén debreceni siker született, míg az ifiknél a békéscsabai Selmeczi testvérek, Márk és Attila végzett az élen. Itt a telekgerendá- si, de csabai színekben versenyző Balogh Dávid a negyedik helyen kötött ki. Amatőr futamot is indítottak, amelyen négy csabai kísérletező kedvű fiatal állt rajthoz. Nem vé­letlen, hogy a Csaba Honvéd Kul­turális Egyesületben tervezik, hogy autómodell-szakkört indíta­nak a közeljövőben. Eredmények. Felnőttek. 4WD kategória: 1. Fehér György (Kecs­kemét), 2. Kiss Zoltán (Szeged), 3. Tohai Zoltán (Kecskemét), 4. Hencz Imre (Szeged), 5. Juhász Imre (Szeged), 6. Németh Zoltán (Kecskemét), 10. id. Selmeczi Atti­la, 11. Fekete László (mindkettő Csaba Honvéd Kulturális Egyesü­let). Forma-1 kategória: 1. Fe­hértói Tibor, 2. Horváth Csaba (mindkettő Debrecen), 3. Láza Ta­más (Szeged). Ifjúságiak. 4WD kategória: 1. Selmeczi Márk, 2. ifj. Selmeczi Attila (mindkettő Csaba Honvéd Kulturális Egyesület), 3. Wolcz Tibor (Debrecen), 4. Ba­logh Dávid (Csaba Honvéd Kultu­rális Egyesület). A verseny résztvevőinek egy csoportja a modellekkel. Elől balra a békéscsabai Selmeczi Márk, id. Selemezi Attila és ifj,. Selmeczi Attila, a jobb szélen az ugyancsak csabai színekben versenyző, de telekgerendási Balogh Dávid dwtói kovács Erzsébet Kicserélődött a kezdőcsapat Monor-SzarvasiKK 71:54 (18:12, 17:8, 18:7, 18:27) NB I B-s női kosárlabda-mérkőzés, Monor, 100 néző. V.: Geréb, Hervay. Szar­vas: KONDACS E. (15/6), TÚRÓCZI (14/3), SZŰCS (13/3), kondacs A (-), Raj­nai (9/3). Cs.: Újvári (3), Kis D. (-), Lelkes (-), Filyó (-), Litauszky S. (-j. Edző: Király Sándor. Az ellenfél legjobb dobói: Schwarcz (15), Fábián (14). Kipontozódott: Kondacs E., Túróczi, mindkettő a 40. percben. Monor Király Sándor mester elmondása szerint, 25 éves edzői pályafutása alatt nem volt arra példa, hogy négy új játékos kerüljön egy idő­ben egy csapatba és azok csak a mérkőzés előtt, az öltözőben ta­lálkozzanak egymással. Most vi­szont ezt érdekes és rendhagyó feladatnak látta, annál is inkább, hiszen egy olyan jó játékerővel rendelkező Monorral kellett föl­vennie a küzdelmet az újjávará­zsolt szarvasiaknak, amelyben egykori válogatottak is szerepet kaptak. Vélhetően olvasóinknak is új lehet ez az összetétel. Túró­czi, aki megfordult a Diósgyőrben is, most a fővárosból, a DSE-ből, illetve a TF-ből érkezett. Hárman pedig a Tisza partjáról igazoltak Szarvasra: Szűcs, Rajnai és Újvári. Az első negyedekben még kissé dadogott a labda a szarvasiak ke­zében, ami érthető, hiszen nem volt összeszoktatva ez a csapat. A mérkőzés végére viszont kezdett összeállni a támadójáték, amit az utolsó negyed 18:27-es eredménye is alátámaszt. Egyre inkább bíztak egymásban a játékosok és a finis­ben már mindenki dicsérhető volt. A hozzáállásra pedig az első perc­től kezdve nem lehetett panasz. Király Sándor: - Pénteken igazoltuk a négy új játékost, ah­hoz képest jól helytálltunk. m A hajrában fordítottak Szaladtak az eredmény után Hajdúböszörmény-Every Day Orosháza 22-23 (12-11) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Hajdúböszörmény, 300 néző. V.: Hargitai, Markó. Orosháza: VARGA ZS. — Krizsán 1, Németh 3, Bajusz 1, Csikós 1, Patocskai 6, BAKÓ 7. Cs.: SZIKORA A., Molnár (kapusok), Berta, Bánfi, VARGA A. 4. Edző: Bajusz József. A Hajdúböszörmény legjobb dobói: Torzsa 7, Csaba 5. Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 12/3. Túrkeve-Gyillái SE 26-19 (13-7) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Túrkeve, 400 néző. V.: Ágnecz, Sipos. Gyu­la: Ajtonyné — Szabó R. 4, Valaczkai 5, Csendes 5, Mahler 2, Nemes 1, Béké­si 2. Cs.: Riczu (kapus), Szabó Á„ Bora, Dobó, Szuhaj, Csicsely, Szabó M. Edző: Zsadányi Sándor. A Túrkeve legjobb dobói: Szabó T. 9, Kánya 8. Kiállítások: 12, ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/2, ill. 4/2. Hajdúböszörmény A vendégek a sérült Kocsis és Dé­nes nélkül léptek pályára. A házi­gazdák kezdtek jobban, az ötö­dik percben 3-1-re vezettek, mi­közben az orosháziak rengeteget hibáztak támadásban. A13. perc­ben már három góllal vezettek a böszörményiek (6-3). A másik oldalon a vendégek hétméterese­ket és ziccereket hibáztak. Ebben az időszakban kevés gól esett, a 27. percben sikerült az orosházi­ak számára az egyenlítés (10- 10). Ekkor Bán edző időt kért és a böszörményiek kihasználták le­hetőségeiket, így egygólos előnyt szereztek. Fordulás után sorozatban hagy­ták ki a hétmétereseket a zöld­sárgák, így a 40. percben ismét három góllal vezetett a Böször­mény (17—14). Az 51. percben, 21—18-nál Bajusz edző időt kért, s végül óriási erőfeszítések árán, az 57. percben sikerült az egyen­lítés, 21-21. A hajrában Szikora kapus két hétméterest és négy ziccert hárított, miközben 23- 21-re a vendégek vezettek és két másodperccel a vége előtt szépí­tett a hazai gárda. Az idény leggyengébb játéká­val a hajrában fordított a sok hét­méterest hibázó Orosháza. Bajusz József: - A lényeg a két pont. __________ ■ Túrkeve A mérkőzés első negyedében mindkét csapat sok hibával ját­szott. A hetedik percig fej-fej mel­lett haladtak a csapatok (4-3), s ekkor még a fürdővárosiak véde­kezése is jól „működött”. A gon­dok ezután kezdődtek, amikor a nehezen megszerzett labdákat Nemesék rendre „odaajándékoz­ták” a házigazdáknak, akik éltek az alkalommal és a 17. percben már ötgólos előnyre tettek szert. Védekezésben, de legfőképpen támadásban hibáztak sokat a gyulaiak, akiknek ráadásul a büntetők értékesítése sem ment igazán. Szünet után sem javult fel a vendégek védekezése, bár elöl már ritkábban rontottak ziccert (49. perc: 20-14). A fürdőváro­siak szaladtak az eredmény után, ami törvényszerűen hozta magával a bakikat, míg a másik oldalon a hazaiak, amit lehetett, belőttek. A hajrában mindent egy lapra feltéve támadtak Mahlerék, de öt gólnál közelebb nem tudtak kerülni a túrkeveiek- hez. A házigazdák teljesen megér­demelten tartották otthon a baj­noki pontokat. Zsadányi Sándor: — Túrke- vén mindenki kikaphat, de nem így- ■ ( 1