Békés Megyei Hírlap, 2003. december (58. évfolyam, 279-303. szám)

2003-12-15 / 291. szám

16. OLDAL - 2003. DECEMBER 15., HÉTFŐ SPORT Ezüstérmes a magyar válogatott Matthäus az új szövetségi kapitány Kézilabda világbajnokság, Horvátország Ferling Bernadett (fehérben) sok góllal járult hozzá az ezüstös sikerhez wró! epa Zágráb Magyarország—Koreai Köz­társaság 40—38 (22—19) Női világbajnoki kézilabda-mérkő­zés, elődöntő, Zágráb, 2200 néző. V: Methe-testvérek (németek). Magyar- ország: Pálinger - Lovász 7, Radulo- vics 8 (3), Görbicz 4, Kulcsár 6, Ferling 3, Kirsner 6. Cs.: Sirina (kapus), Pigniczki, Bohus, Farkas S, Tóth 1, Siti Az elején az ázsiaiak 6—4-re vezettek, majd egyenlítettünk (11-11). Ezután 15-12-re elhúz­tak a koreaiak. A szünet előtt megszakítás nélkül szerzett öt góllal elhúztak a magyarok. A for­dulás után 24—24 lett az állás, majd a koreaik feljöttek (33-32). Azonos létszám mellett visszaállt a korábbi különbség (36-33), de nem sokáig, mert Oh Szeong há­rom gólt lőtt, s egyenlített (36— 36). A válasz sem maradt el és a vége előtt 39—36-ra vezettünk. Magyarország—Franciaország 29-32 (11-8, 28-28, 29- 31) Világbajnoki döntő női kézilabda­mérkőzés, Zágráb, 9000 néző. V.: Arnaldsson, Vidarsson (izlandiak). Magyarország: Pálinger — Lovász 2, Bohus, Pigniczki 2, Görbicz 4, Ferling 3, Kirsner 1. Cs.: Sirina (kapus), Ra- dulovics 13, Siti, Farkas 1, Kulcsár 3. A találkozót több mint hétezer magyar szurkoló előtt játszotta a két csapat. Idegesen kezdtek a mi­eink, a franciák a 4. percben 3—1- re vezettek. Ezután 5—3-ra fordí­tottak a magyarok. Nagy volt a küzdelem. A szurkolók óriási hangerővel buzdították a lányo­kat, Pálinger hétméterest hárított. A13. percben időt kértek a franci­ák, majd gyakran cseréltek. Pálin­ger újabb büntetőt hárított, a vb- gólkirálynő Radulovics negyedik találatával már 8-4-re vezettünk. Pálinger bravúrosan védett és a félidő hajrájában 11-5-re elhúzott a magyar gárda. A végén a franci­ák szépítettek és három gólra fel­jöttek. Francia góllal kezdődött a második félidő, majd felváltva es­tek a gólok. Radulovics nyolcadik góljával 14-11-re vezettünk. Nagy csata folyt a pályán, a mieink em­berelőnyben két gólt szereztek (17—12). Ügyesen játszottak a ma­gyarok, időt kértek a franciák és kapust cseréltek. Pálinger szinte mindent védett, ez sokkolta a gát­lókat, akik fejbe dobták a kapust. Radulovics tizenegyedik góljával 21—16-ra elhúztunk. Az 53. perc­ben 24—18-ra vezettünk. A hajrá­ban alaposan feljöttek a franciák. Az utolsó percben már csak egy gól volt a különbség, amikor Gör­bicz egy akciónál az egyik franciát nyakánál fogva lerántotta, így a franciák időntúli hétméteresből egyenlítettek. Ahosszabbítás elején kettős magyar emberhátrányban három góllal elment az ellenfél (28-31). Radulovics büntetőből szépített, s ez volt az első ötperces hosszab­bítás összes eseménye. A folyta­tásban négy percig nem esett gól, amikor Radulovics büntetőjét védte a kapus, így „csak” ezüstér­mes lett a magyar válogatott. a Fordítottak a házigazdák Szegedi KKSE-Gyulai SE 29-25 (11-12) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Szeged, 50 néző. V.: Babiczki, Dudás. Gyu­la: Ajtonyné — Békési 3, Nemes 2, Csendes 3, Mahler 2, Valaczkai 9, Szabó R. 5. Cs.: Riczu (kapus), Dobó 2, Szabó Á„ Szuhaj, Szabó M„ Csicsely. Edző: Zsadányi Sándor. A Szeged legjobb dobói: Bodó, Sipos, Takács 5-5. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 0/0, ill. 9/5. <»7|-riFp 5-2-re vezettek. A gyulaiak töb­- bet hibáztak mind védekezésben, Szombaton dél-alföldi rangadóra mind támadásban, de az első já- utazott az újonc, eddig a tabella tékrész végére megőriztek egy negyedik • helyén álló gyulai gólt az előnyből, együttes a mögötte egy pont le- Fordulás után meglepetésre maradással álló Tisza-partiak ott- a gyulaiak kapkodni kezdtek, honába. A zárófordulóban jól sorra adták el a labdát, hétméte- kezdett a fürdővárosi csapat, ha- reseket hibáztak, így a hazaiak tározottan védekeztek a vendé- előbb egyenlítettek, majd fordí- gek, míg támadásban igyekeztek tani tudtak. Az 51. percben már gólig játszani, így a 10. percben öt góllal vezetett a Tisza-parti csapat (24-19), a fürdővárosiak ebben az időszakban pontatla­nul játszottak, amit jól használ­tak ki a hazaiak. A találkozó vé­géig a gyulaiak már csak egy gól­lal tudták csökkenteni hátrányu­kat. A küzdelmes mérkőzésen, két ellentétes félidő után, a szegediek megérdemelten nyertek. A gyula­iak ötödikként zártak. Zsadányi Sándor: — Az első félidőben fegyelmezetten és pon­tosan játszottunk. A második já­tékrészben mindkettőt az öltöző­ben hagytuk. ■ Megérdemelt hazai siker Tiszaföldvár-Every Day Orosháza 38-27 (17-11) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Tiszaföldvár, 500 néző. V.: Bakos, Holmann. Orosháza: Szikora A. — KRIZSÁN 4, Berta, Bajusz 3, Kocsis 3, Bakó 3, Varga A. 2. Cs.: VARGA ZS., Molnár (kapusok), Patocskai 8, Bánfi 2, Kovács 2. Edző: Bajusz József. A Tiszaföldvár legjobb dobói: Avar 9, Nagy J. 7, Tóth J. 6. Kiállítások: 14, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 5/3. Tiszaföldvár Tartalékos orosházi csapat lé­pett pályára az őszi záró fordu­lóban, hiszen a vendégeknél sé­rülés miatt nem szerepelhetett a volt válogatott Németh, Dénes és Csikós. Az első tíz percben fej-fej mellett haladt a két csa­pat, ekkor 5—5 volt az állás. A folytatásban egy vendégkiállítás után háromgólos előnyre tett szert a szurkolói által végig biz­tatott hazai gárda. A tiszaföldváriak lendületben ma­radtak, a volt válogatott Avar ve­zérletével tovább növelték elő­nyüket és a 25. percben már 16- 10-re vezettek. Szünet után sem változott so­kat a játék, a rutinosabb hazaiak - Avar, Tóth J„ Szloska és a ro­mán légiós Nezezon vezérletével - fokozták a tempót a 45. perc­ben már kilenc góllal vezettek (25-16). A zöld-sárgák sokat hi­báztak támadásban, a gólkirály­jelölt Patocskait jól semlegesítet­ték a hazaiak, így egyre nőtt a kü­lönbség. Az őszi zárófordulóban a Tiszaföldvár megérdemelt győ­zelmet aratott a sok fiatalt felvo­nultató orosházi együttes ellen. Bajusz József: - Egy jobb csa­pattól kaptunk ki. Reális ered­mény született. Sajnos a szezon végére nagyon elfogytunk. a Budapest A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) vasárnap délelőtti elnökségi ülése után bejelentették, hogy január l-jétől Lothar Matthäus lesz a válogatott szö­vetségi kapitánya. A német szakember megbízatása 2005. decem­ber 31-ig szól, illetve ha a csapat kiharcolja a 2006- os világbajnokságon való szereplés jogát, akkor ott is Matthäus fogja vezényelni az együttest. — Játékos-múltja és emberi tulajdonságai alapján teljesen megfelelő a posztra - mondta az új szakve­zetőről Bozóky Imre, az MLSZ elnöke. A német tréner Gellei Imrét váltja a kispadon, aki december 1-jén távozott, miután csapata nem tud­ta kiharcolni a 2004-es portugáliai Európa-bajnok- ságon való indulás jogát.- Azért vállaltam el ezt a feladatot, mert úgy gondolom, hogy több van a magyar csapatban, mint amit az elmúlt években mutatott - mondta Matthäus. - A legfőbb célunk az, hogy húsz év után ismét világbajnokságon szerepelhessen a csa­pat. A német edző szombaton késő este mondott fel eddigi állomáshelyén, a szerb-montenegrói Partizán Beogradnál. ■ Bartóki felnőtt bajnok Országos felnőtt vívóbajnokság Budapest A Boczkó Gábor, Kulcsár Krisztián fémjelezte Honvéd nyerte vasár­nap a felnőtt vívó országos bajnok­ság párbajtőr versenyét. A hír bizo­nyára nem izgatja fel különöseb­ben az olvasót, de ha hozzátesz- szük, hogy az együttesnek Bartóki Balázs személyében békéscsabai tagja is volt, akkor talán a lokálpat­rióták is felkapják a fejüket. A Ka­rácsonyi Lajos Békéscsabai Vívó Egyesület juniorját a fővárosi egy­let egyelőre csak az országos baj­nokságra „kölcsönözte” ki, de biz­tosak lehetünk a folytatásban, hi­szen a klub vezetőinek nem lehet­tek rossz benyomásaik a Gyuláról indult egykori tőrözőről. Bartóki a Gödöllő ellen kapott szerepet és re­mek vívással plusz négyes mérleg­gel zárt. Női párbajtőrben a Békés­csabán készülő Diós Linda a BVSC alapembereként kapaszkodhatott fel a dobogó harmadik fokára. Tőrben a férfiaknál és a nőknél több csapatot is kizártak, így mindkét nemben tizenegy csapat vágott neki a küzdelmeknek. A Szondi Tímea, Kisházi Edina, Puskás Ildikó alkotta gyulai együttes a nyolc közé jutásért nem bírt a Szegeddel (26:45), az OSC-t azonban 43:39-re megverte így az OB I-es besorolást jelentő tizedik helyen végzett. Tizedik lett a fürdővárosiak fiú csapata (Budai Gábor, Pallag Sándor, Pelleg Roland, Radnai Reinhard, Csíki Dávid) is, amely a Nagyka­nizsától 45:40-re, a Veszprémi Dózsától 45:26-ra szenvedett ve­reséget, a Veszprémi Egyetemi Klubot azonban 45:20-ra legyőzte a főleg kadetekből álló gárda. Az egy nappal korábban a Nemzeti Sportcsarnokban rende­zett egyéni versenyekben, a har­minckettes táblán a karácsonyi­sok részéről Kálmán Petra várta izgalommal a versenyt. Az olim­piai bajnok, később a nyolc kö­zött elvérzett Nagy Tímea 15:8-ra verte Galli Zsolt tanítványát. Diós Linda Tóth Hajnalkával találko­zott, de csak négy tussal maradt alul. Az aranyérmet Kiskapusi Dóra (MTK) szerezte meg. A fér­fiaknál Bartóki Balázs bejutott a legjobb tizenhatba, ahol a későb­bi győztes honvédos Boczkó Gá­bor állította meg. A tőrözőknél a még kadét korú gyulai Pallag Sán­dor a harminckettőbe verekedte magát, ahol a vasasos Juhász bú­csúztatta (4:15). Az arany az MTK-s Juhász Bence birtokába került. o. p. Fürdővárosi arany Eger Heves megye székhelyén ren­dezték meg a 8. Unwelt Kupa nemzetközi gyermeklabdarúgó­tornát, amelyen a Gyulai Termál FC két csapattal képviseltette magát. Az 1994-es születésűek a csoportmérkőzések után a kö­zépdöntőbe jutottak, ahonnan már nem sikerült továbblépni­ük, így az ifj. Oláh Ferenc által dirigált együttes az 5-8. helyen végzett. A tizenegyévesek öt győzelemmel és egy döntetlen­nel jutottak tovább. Az 1992-es születésiteknél a legjobb nyolc között Göd ellen csak büntetők­kel nyertek a gyulaiak. A legjobb négy között már esélye sem volt az ellenfeleknek, az Ajkát 3-0- ra, a fináléban a Kecskeméti TE csapatát 3-1-re verték Hegedűs Károly edző tanítványai, így el­nyerték a kupát. Végeredmény: 1. Gyulai Termál Focisuli, 2. Kecskeméti TE, 3. Ajka. A győztes gyulai csapat tagjai: Lengyel Erik, Illyés Sándor, Petrusán Gergő, Szász Sándor, Laborczy Balázs, Moh­ácsi László, Mészáros Zoltán, Pongrácz Gergő, Juhonyák Gábor, Ba­logh Tamás, Otigba Kenneth, Nagy Gergő, Monori Gyula, Varga László, edző: Hegedűs Károly. A torna leg­jobb játékosának Otigba Kenneth bi­zonyult. a Kálovics-bronz Edinburgh Kálovics Anikó igazolva jó for­máját bronzérmet szerzett a skóciai Edinburgh-ban rende­zett mezeifutó Európa-bajnok- ságon. Győzött a britek világ- klasszisa, Paula Radcliffe, a má­sodik helyen az etióp származá­sú, török színekben induló E. Abeylegesse végzett. — Titokban reménykedtem, hogy sikerül dobogóra kerülnöm, mert életemben nem voltam még olyan jó formában, mint most - monda Kálovics Anikó, a Hala­dás Perfekt-Média versenyzője. — A mezőny nagyon erős volt, sze­rintem 15 olyan futó indult, akik közül bárki érmet szerezhetett volna. Jól futható volt a pálya, egy emelkedővel nehezítve. A harma­dik kör után hármunknak sike­rült lerázni a többieket, így a haj­rá előtt már biztosnak tűnt a bronzérem. ■ A Totó 50. heti eredményei 1. Bochum-Frankfurt ............................... .........1-0 1 2. Ha mburg-Freiburg............................... .........4-1 1 3. He rtha BSC—1860 München ............ .........1-1 X 4. K aiserslautern—Schalke 04.............. .........0-2 2 5. L everkusen-Bremen.......................... .........1-3 2 6. R ostock-1. FC Köln............................ .........1-1 X 7. W olfsburg—Hannover ........................ ..........2-1 1 8. Mönchengladbach—Dortmund .... ..........2-1 1 9. Perugia—Sampdoria............................ ..........3-3 X 10. Ancona—Lazio...................................... .........0-1 2 11 . Bologna—Internazionale................... ..........0-2 2 12. Juventus-Parma................................... .........4-0 1 13 . Reggina-Chievo................................... Pl usz egy mérkőzés: ..........0-0 X 14. Bayern München—VfB Stuttgart ... ..........1-0 1 % K * * m • Vásároljon ZWACK termékeket: (Baileys 0,5 L, Johnnie Walker 0,5 L, Vilmos 0,5 L, Unicom 0,5 L) és nyerjen vele /«Wellness I1 hétvégét! Kitöltött DIPLOMÁJÁT azonnal egy Unicum o,2 l-re cseréljük! Sorsolás: 2004. február 27. lii PIRAMIS ? r rtfikXmtfKl+f: ^k Vásároljon 1 üveg Zwack ^k termekül (Bailee's 0,51,-- ^k lohnnie Walker 0,5 I, ■t Vilmos 0,ä I, Unicum _ 0,5 I) és váltsa ki “í------------------Unicum Diplomajall Gy űjtsön a meglévő mellé még 2 bélyeget és kitöltött diplomáját azonnal egy Unicum 0,2 literesre cseréljük! A névvel és címmel kitöltött diplomákkal Wellness hétvégét nyerhet, melyet 2004. február 27-én közjegyző jelenlétében sorsolunk ki! KERESSE A PLAKÁTOKKAL ELLÁTOTT ÜZLETEKET! További információ: BORKft. Tel.: (66) 453-546. www.bora-patrick.hu