Békés Megyei Hírlap. 2003. november (58. évfolyam, 255-278. szám)

2003-11-10 / 261. szám

14. OLDAL - 2003. NOVEMBER 10., HÉTFŐ S P 0 R T A bánhegyesi Málik mesterötöse Nem sikerült pontot szerezni LANCAST MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Labdarúgó NB Hl, Alföld csoport Szabadkígyós—Tótkomlós 3—1 (1-1) Szabadkígyós, 150 néző. V.: dr. Christián. Szabadkígyós: Só- dar - Süli (Bánfi R.), Bozsó Z., Hajdú, Bánfi A., Schneider, Ekker G„ Szalai (Zatykó), Tóth A., Bozsó A., Boruzs. Edző: Nemes László. Tótkomlós: Ifj. Bordás — Szalai, Bányik, Pásztor L, Dobi, Pásztor T„ Paksi (Takács), Papp, Arató (Jámbor), Karasz, Krátky. Edző: Bordás Sándor. Kemény, férfias küzdelemben győzelem­mel búcsúzott hazai közönségé­től a kígyósi csapat. Kiállítva: Szalai (második sárga lap után) a 63. percben. G.: Tóth A. a 11., Ekker G. a 70., Zatykó a 90., ill. Pásztor T. a 19. percben. Jó: Bánfi A., Ekker G., Boruzs, Hajdú, Tóth A., ill. ifj. Bordás, Papp, Dobi, Pásztor L. Nemes László: - A mérkőzés folyamán rengeteg kihagyhatat- lannak tűnő helyzetet alakítot­tunk ki, melyből hármat sikerült értékesíteni, így a döntetlenszéria után végre győztünk. Bordás Sándor: - Minden elismerésem csapatomnak küzdeni tudásáért. Ebben az összeállításban sajnos ott még nem tartunk, hogy az em­berhátrányt is elbírjunk. (Tóth Lajos) Csorvás—Orosházi MTK­Rákóczi Vasas 1—4 (0—2) Csorvás, 170 néző. V.: Boldoczki. Csorvás: Farkas - Gajdács, Fabulya, Tárnyik, Silló, Ivanics (Sütő Zs.), Benyovszki, Lábos, Simon (Abrudán), Beli- cza, Botyánszki. Edző: Turcsek Zoltán. OMTK-Rákóczi: István — Boér, Zalai (D'ebreczeni P.), Kruzslicz (Szűrszabó), Székely, Skorka, Lövei, Lovas (Iványi), Horváth, Szlopóczki, Godár. Edző: Pólyák László. A minden csapatrészében jobb vendégcsa­pat megérdemelten nyert a sze­zon végére idejekorán leengedett és széteső játékot produkáló ha­zai csapat ellen. Kiállítva: Boér (beszédért) a 92. percben. G.: Gajdács a 68., ill. Lövei a 12., a 47., Kruzslicz a 20., Szűrszabó a 91. percben. Jó: Gajdács, ill. Lö­vei, Lovas, Kruzslicz, Székely, Skorka. Turcsek Zoltán: - Ennyire in- diszponáltan és akaratgyengén még nem játszottunk. Az ered­mény nem is lehetett más. Pó­lyák László: — Góljaink nagy ré­szét pontrúgások után szereztük, de a mezőnyben is végig jobban játszottunk, biztosan nyertünk a sportszerű mérkőzésen. (Evanics István) Vésztő—Békésszentandrás 1-4 (O-O) Vésztő, 180 néző. V.: Benyov­szki J. Vésztő: Nagy — Komáro­mi, Rábai, Szántó, Rácz (Czinanó B.), Jánosi, Turbucz, Varga L„ Tóth Cs., Papp, Czinanó E. Edző: Királyvári Károly. Békésszent­andrás: Tusjak - Bencsik, Palo­tai, Chlebik (Bobvos I.), Csipái, Varga L, Virág S„ Moldván, Bak­ró, Virág I., Melian. Edző: Varga László. A hazai csapat megismé­telte a két héttel ezelőtti mérkő­zést. Az első félidőben rengeteg helyzetet hagyott kihasználatla­nul, ugyanakkor a vendégek a második játékrészben szinte min­den lehetőségüket értékesítették. Kiállítva: Turbucz (második sár­ga lap után) a 36., ill. Varga L. (második sárga lap után) az 53. percben. G.: Czinanó E. a 73., ill. Moldván az 57., Bobvos I. a 70., a 75., Bakró a 87. percben. Jó: Var­ga, ill. Bencsik, Palotai, Moldván, Bakró, Virág I. Királyvári Károly: - Szégyen­letes teljesítmény. Varga László:- Ez a győzelem úgy kellett, mint egy falat kenyér. A csapat lelke­sen futballozott. (Buzgány Jó­zsef) Battonya—Békés 0—0 Battonya, 200 néző. V.: Zsur- ka. Battonya: Szőke - Oláh, Roczkó, Pilán, Számfira, Putnoki, Szatmári, Kovács K„ Horváth (Baukó), Turbucz, Zsóri. Edző: Juhász Zoltán. Békés: Kovács A.- Szűcs, Kubik, Pálfi, László, Sándor, Szabó Zs., Szarvas, Ma­rik, Pősze, Vadas. Edző: Szenti Zoltán. Hiába támadta végig a mérkőzést a hazai csapat, a csak védekezésre berendezkedett ven­dégek elérték céljukat, sőt a mér­kőzés legnagyobb helyzetét is ők hagy­ták ki. Jó: Szőke, Pi­lán, ill. Kovács, Ma­rik. Juhász Zoltán: ­Bár megvoltak a lehe­tőségeink, a mérkő­zés összképe alapján nem érdemeltünk győzelmet... Nagy Mihály technikai ve­zető: - Kétségtelenül nagy mezőnyfölény­ben játszott a Batto­nya, de kontratáma­dásokból — amit nem az öltözőben beszéltünk meg - három százszázalékos ziccert hagytunk ki, így megérdemeltnek érzem az egyik pontot. (Lukács István) Gádoros—Mezőberény 1—2 (0-1) Csabacsüd, 100 néző. V.: Dumitriu (román). Gádoros: Iva­nics - Darida, Pisont R. (Med- vegy), Szkalonai, Baki, Liszkai, Tasi (Pisont A.), Lengyel, Ben­csik, Varga (Szilágyig, Lénárt. Edző: Kozmer Imre, Pisont And­rás. Mezőberény: Barabás - Bereczki, Gézárt, Benyovszki, Gyebnár (Pántya), Somlyai (Gidófalvi Z.), Gidófalvi Á„ Vári, Bokor, Gál (Kiss), Szűcs. Edző: Ramos János. A hazai csapat nagy mezönyfölényben játszott, de a vendégek két lehetőségüket maximálisan kihasználták, a já­tékvezető „enyhe” segítségével, aki két jogos 11-estől fosztotta meg a hazaiakat. G.: Liszkai az 55., ill. Barabás (11-esből) az 5., Vári a 65. percben. Jó: Baki, Liszkai, ill. Barabás, Gidófalvi Á., Bokor. Kozmer Imre: - Bár lenne mit mondanom, a mi helyzetünkben most hallgatnom kell. Ramos Já­nos: — Egy nagyon nehéz mérkő­zésen egy nagyon értékes három pont. (P. I.) Gyomaendrődi FC— Mezökovácsháza 3—1 (1—0) Gyomaendrőd, 400 néző. V.: Madácsi. Gyomaendrőd: Szabó L. — Vatai, Kéri (Dobó), Papp (Mátyus), Tolnai, Tanács, Di- nya, Béla, Toldi, Furka L. (Furka S. ), Hunya. Edző: Plástyik Já­nos. Mezökovácsháza: Bíró G. (Vígh T.) - Márkus, Kopócs (Mészáros), Németh, Marócsik, Hedvig (Szakái), Húsvéth, Kinüdel, Bíró T„ Koncz, Szabó T. Edző: Vágó Mihály. Végig jó iramú, változatos mérkőzésen a több lehetőséget kidolgozó ha­zaiak megérdemelten nyertek. A békéscsabai mérkőzésről kiláto­gató szurkolók egybehangzó vé­leménye volt, hogy Gyomán jobb mérkőzést láttak. G.: Tol­nai a 35., 11-esből a 63., Hunya a 82., ill. Marócsik a 87. percben. Jó: Tolnai, Dinya, Toldi, Tanács, Bela, ill. Hedvig, Bíró G., Maró­csik. Plástyik János: - Nagyon jó erőkből álló csapatot sikerült helyzeteink alapján magabizto­san legyőznünk. Vágó Mihály: - Gyengébben futballoztunk a szo­kottnál, egy-két játékosom elgon­dolkozhatna teljesítményén. Egy jó csapattól kaptunk ki. (Szaba­dos Ferenc) Méhkerék—Szeghalom 3—3 (2-1) Méhkerék, 137 néző. V.: Frey. Méhkerék: Patka (Örkényi) — Rúzsa, Burai, Martyin, Kocsis, Séllei, Tapasztó, Cziczeri, Bar- csay, Hajdú, Stír. Edző: Bíró Ró­bert. Szeghalom: Komáromi - Elek, Zsigovics, Bihari, Simon (Zsombok), Vámos L., Hajdú, Mocsári, Vámos A., Nagy, Sáfián. Edző: ifj. Zsombok János. A mér­kőzés egyperces gyászszünettel kezdődött: a jelenlévők Patka Já­nos napokban elhunyt édesapjá­ra emlékeztek. Az első félidőben a hazai gárdának több góllal kel­lett volna vezetnie, de a helyzetek kimaradtak. A második játékrész­ben egyenlő erők küzdelme folyt a pályán. G.: Tapasztó a 21., a 35., Barcsay a 75., ill. Nagy a 25., Vá­mos L. a 65., Zsigovics a 90. perc­ben. Jó: Tapasztó, Burai, ill. Zsigovics, Vámos L„ Elek. Bíró Róbert: - Csatlakozom Juhász Zoltán edző kollégám vé­leményéhez: úgy látszik, egy-két embernek csípi a szemét, hogy ilyen jól szerepelünk. Egyébként gólarányt kellett volna javíta­nunk. Ifj. Zsombok János: — Egy pontnak is örülök, de megint egy nyerhető meccset hoztunk iksz- re. (Árgyelán Mihály) Magyarbánhegyes— Medgyesegyháza 5—0 (3—0) Magyarbánhegyes, 300 néző. V.: Gyekiczki. Magyarbánhe­gyes: Jambrich (Schwarcz) - Evanics, Bozsár, Fejes I., László, Kanál (Sajben), Tóth (Vágási), Cseke, Oláh, Málik, Fejes M. Edző: Pásztor József. Medgyes­egyháza: Homik — Temesvári, Kiss I. Á., Göcző, Vantara (Zsa- dány), Szekeres (Szabó Zs.), Zsurzsucz, Holecz, Pintér, Ju­hász, Petruzsán. Edző: Szabó András, Temesvári Csaba. A szomszédvárak rangadóját a ha­zaiak az öt gólt szerző Málik ve­zérletével teljesen megérdemelten nyerték. G.: Málik a 18., a 28., a 36., az 55., a 68. percben. Jó: Málik (a mezőny legjobbja), Oláh, Evanics, Fejes M., ill. Göcző. Pásztor József: - Magabiztos győzelmet arattunk. Szabó And­rás, Temesvári Csaba: - Megér­demelt hazai győzelem született. (Fejes Mihály) Ifjúságiak: Szabadkígyós-Tótkom­lós 5-0, Csorvás-Orosházi MTK-Rákó- czi Vasas 2-3, Vésztő-Békésszentand- rás 6-0, Battonya-Békés 1-1, Gádo- ros-Mezőberény 2-1, Gyomaendrődi FC-Mezőkovácsháza 5-0, Méhkerék— Szeghalom 1-5, Magyarbánhegyes- Medgyesegyháza 0-3. Következik. November 15., szom­bat, 13.00: Szeghalom-Gádoros, Oros­házi MTK-Rákóczi Vasas-Magyarbán- hegyes, Medgyesegyháza-Vésztő, Bé- késszentandrás-Battonya, Mezőko- vácsháza—Méhkerék, Mezőberényi FC—Csorvás. November 16., vasárnap, 13.00: Békési FC—Szabadkígyós, Tót- komlós-Gyomaendrődi FC. Szarvasi FC—Rákóczifalva 2— 5 (0-3) Szarvas, 200 néző. V.: Oláh G. Szarvas: Balatoni - Rónyai, Rohony, Kiss, Kugyela Zs. - Kiszely, Petykó (Fehér, Darida R), Bogdán, Kugyela B. (Darida R.) - Klimaj, Bencze. Edző: So­mogyi János. Rákóczifalva: Ku- peczki R. - Hegedűs, Horváth, Boda, Németh - Fedor (Szeberé- nyi), Ludasi (Zakar), Lippai (Ha­dad), Erdélyi - Sárkány, Ruskó. Edző: Gömöri Béla. 10. perc: Sárkány elfutott a jobb oldalon, beadása átszállt a védőkön, és a jókor érkező Rus­kó a léc alá lőtt, 0-1. 38. perc: Az alapvonalnál meg­ítélt szabadrúgásból Ludasi kö­zépre ívelte a labdát, és a berob­banó Sárkány megszerezte a má­sodik gólt, 0—2. 45. perc: A hazaiak kihagytak egy gólhelyzetet, innen indult a vendégakció, Sárkány és Ruskó közreműködésével, az utóbbi újabb góljával, 0—3. 49. perc: A söprögető Horváth egy lecsorgó labdával a bal olda­lon az alapvonalig ment, beadá­sát Sárkány a hálóba lőtte, 0—4. 60. perc: A jobb oldali beadást Hegedűs elvétette, csak a kézzel tudott menteni. A megítélt bünte­tőt Bogdán értékesítette, 1-4. 87. perc: Ludasi egyedül be­tört a 16-oson belülre, és megsze­rezte a vendégcsapat ötödik gól­ját, 1-5. 89. perc: Klimaj kicselezte a rátámadó védőt, majd a kapust is, és szépített az eredményen, 2—5. Mindkét csapat óvatosan kez­dett, majd az örökmozgó Sárkány és a szintén jó napot kifogó Ruskó megszerezte a vendégek első góljait. Ezután a Szarvas töb­bet birtokolta a labdát, sőt hely­zetei is voltak, de a jól védő Kupeczkivel most nem bírtak. Fordulás után kiegyenlítettebb lett a játék, a vendégek ellentá­madásra építettek, és ezeket kö­nyörtelenül ki is használták. A magasabb osztályból érkezett já­tékosokkal felálló vendég együt­tes a végig lelkesen futballozó szarvasi fiataloknak most meg­oldhatatlan feladatot jelentett. Jó: Rohony, Bogdán, Klimaj, ill. Kupeczki, Horváth, Ludasi, Sár­kány, Ruskó. Somogyi János: - Amíg mi a lehetőségeinket sorra kihagytuk, addig ezt az ellenfelünk biztosan kihasználta. Gömöri Béla: — Megérdemelt győzelmet arat­tunk. (Kepenyes György) Jamina SE—Örkény 0—2 (0—0) Békéscsaba, 50 néző. V.: Mun­kácsi. Jamina: Kollár — Szabó (Zahorán), Pusztai, Varga, Nagy M. - Fehérvári, Balogh, Kurilla, Kerepeczki — Horváth, Lauri- nyecz. Edző: Ottlakán Mihály. Örkény: Monok - Batta, Kovács T., Tusa, Czigler - Iszák, Berta, Katona, Nagy A. (Ulicska) - Boda (Simon), Hornyák (Farkas). Edző: Ambrózy István. 46. perc: Egy bal oldali szöglet után lecsorgó labdát Hornyák két méterről a kapuba lőtt, 0—1. 57. perc: Iszák húszméteres szabadrúgásból a kapu bal olda­lába lőtte a labdát, 0-2. A hazai csapat nagy lelkese­déssel játszott, az első félidőben egyértelműen fölénybe került, azonban csak helyzetekig és ka­pufáig jutott Fehérvári révén. A második félidőben a nagyképűen játszó vendégcsapat két szeren­csés góllal a maga javára döntötte el a mérkőzést. Jó: Szabó, Kere­peczki, Nagy M., ill. Kovács T., Czigler, Katona. Ottlakán Mihály: - A játékve­zető már a mérkőzés előtt kijelen­tette, nem hiszi, hogy csapatunk meglepetést fog ma okozni. Egyébként ilyen gólokat nem sza­badna kapni. Ambrózy István: — Sokat utaztunk ezért a három pontért, és a lelkesen játszó haza­iak ellen nagyon megszenved­tünk. (Fülöp Csaba) Hódmezővásárhely—Kondorosi TE 1-0 (O-O) Hódmezővásárhely, 200 néző. V.: Nagy S. Hódmezővásárhely: Sós - Talmácsi, Sipos, Horváth (Marton B.), Tóth - Borbás Zs., Antal, Szél, Schuszter - Huszár, Hóbei (Borbás R). Edző: Antal Ferenc, Rostás Károly. Kondoros: Adamik - Kerekes, Melis, Uhljár, Vajgely - Sztvorecz (Kasik A.), Palyusik, Ladnyik (Kasik R), Gló- zik - Czesznak (Tusjak J.), Tus­jak Cs. Edző: Kvasz János. 49. perc: Jobb oldali beadást követően a labda átszállt a védők feje felett, amit Szél átvett és ma­gabiztosan a kapuba vágta a pety- tyest, 1—0. Az első félidőben a három kulcsember nélkül fölálló vendég­csapat igen jól megszervezte vé­delmét az amúgy igen alacsony színvonalú első félidőben. A má­sodik játékrész elején hamar meg­szerezte a vezetést a hazai csapat, amellyel hamar eldöntötte a há­rom pont sorsát. A látottak alapján a vendégek döntetlent érdemeltek volna. Jó: Szél, Huszár, Antal, ill. Adamik, Melis, Palyusik. Rostás Károly: - Nehéz győ­zelem, három pont. Kvasz János: - Az első félidő jó teljesítményét a második félidő elején elköny- nyelműsködtük. A látottak alap­ján döntetlent érdemeltünk vol­na. Elégedett vagyok a csapat hozzáállásával. (Jankovics Lász­ló) Gyomaendrődi VSE— Tápiószecső 0—2 (0—0) Gyomaendrőd, 150 néző. V.: Boros S. Gyomaendrőd: Kiss - Csikós, Ács, Uhrin, Litauszki - Hídvégi, Tóth Cs. (Mester), Bein- schróth, Zsibrita - Tóth Zs. (Bo­tos), Danó. Játékos edző: Hídvégi Imre. Tápiószecső: Vikor — Né­met, Katzenbach, Kovács Z.,‘ Mül­ler — Bállá, Simon, Holló, Hor­váth T. (Koltai) - Grezsák, Hor­váth G. Játékos edző: Katzenbach Imre. 70. perc: A vendégcsapat húsz méterre a kaputól Boros játékve­zető jóvoltából szabadrúgáshoz jutott, amelyet Grezsák védhetet- lenül csavart a bal felső sarokba, 0-1. 88. perc: Katzenbach bal olda­li szabadrúgását Grezsák csúsz­tatta nyolc méterről szintén a bal felső sarokba, 0—2. A vendégcsapat már a mérkő­zés elején támadólag lépett fel a sérülésektől megtizedelt hazaiak ellen. A VSE védelme rendkívül határozottan és fegyelmezetten védekezett. Az óriási nyomás a második félidőben folytatódott. Nem kapott volna gólt a hazai csapat, de a játékvezető nem így gondolta. A Tápiószecső az NB Ill-as csoport talán legjobb játé­kosállományával rendelkezik, vé­gigtámadta a mérkőzést és meg­érdemelten nyert. Jó: Kiss, Danó, Beinschróth, ill. Kovács Z„ Bállá, Grezsák. Hídvégi Imre: - Az igen kul­turáltan játszó vendégek megér­demelten nyertek. Bár ilyet ritkán mond egy edző: minden játékos dicséretet érdemel a hazaiak kö­zül. Katzenbach Imre: - Nagyon kemény mérkőzésen vagyunk túl, az ellenfél mindent megtett annak érdekében, hogy ne vi­gyük el a három pontot. (Feuer­werker Béla) További eredmények: Algyő-Fegy- vernek 2—2, Túrkeve—Cegléd 4-2, Nagykáta-Hetényegyháza 2-2, Ms- nor-Szajol 8-0. Az NB III állása 1. Örkény 11 1 1 37- 7 34 2. Tápiószecső 10 1 2 34-11 31 3. Túrkeve 10 1 2 34-16 31 4. Monor 8 2 3 45-20 26 5. Algyő 6 5 2 24-10 23 6. Cegléd 6 3 4 33- 17 21 7. R.falva 6 2 5 33-21 20 8. Hmv.hely 5 5 3 15-15 20 9. Nagykáta 5 3 5 19-22 18 10. Gy.endrőd 4 3 6 21-23 15 11. Fegyvernek 3 5 6 21-26 14 12. H.egyháza 2 6 5 18-20 12 13. Jamina 3 2 8 12-21 11 14. Szarvas 3 2 8 18-33 11 15. Kondoros­2 11 4-45 2 16. Szajol­­13 6-67 0 A Pannon Flax NB III Alföld cső­portjában következik. November 15., szombat, 13.00 óra: Kondoros—Nagy- káta, Tápiószecső—Jamina SE, Fegyver- nek-Gyomaendrőd, Rákóczifalva— Hódmezővásárhely, Cegléd-Algyő, Túrkeve-Monor. November 16., vasár­nap, 13.00 óra: Hetényegyháza-Sza- jol, Örkény-Szarvas. A megyei I. osztály állása 1. Battonya 10 3 1 28-11 33 2. Méhkerék 8 4 2 29-15 28 3. Gyomaendrőd 9­5 27-14 27 4. M.bánhegyes 8 1 5 26-17 25 5. Szabadkígyós 6 5 3 21-14 23 6. Mezőberény 7 2 5 21- 15 23 7. Mk.háza 6 5 3 27-22 23 8. Vésztő 6 1 7 19-26 19 9. Csorvás 5 2 7 20-22 17 10. Gádoros 5 2 7 23-29 17 11. Tótkomlós 4 4 6 20-26 16 12. OMTK-Rákóczi4 3 7 21-27 15 13. B.szentandrás 4 2 8 20-33 14 14. Békés 3 3 7 17-21 12 15. Szeghalom 2 6 6 18-25 12 16. M.egyháza 2 1 10 9-29 7 A félbeszakadt Gádoros—Mérkőzés három pontját 3-0-ás gólkülönbség­gel Méhkerék kapta. TEREMCSAPATOK, FIGYELEM! Sportmez + nadrág -45WThelyett 2800 Ft-tól 12 színben olasz sportmezgarnitúrák már 3500 Ft-tól. Megérkeztek a legújabb teremci­pők. Az összes márka - a legjobb árak! Megasport, Békéscsaba, Rákóczi, u. 1. (66) 444-040. s EZT NE HAGYJA KII ? A sötét nadrágos NB lll-as jaminaiak vereséget szenvedtek hazai pályán a hét végén _______ dwtó: veress erzsi Me sterlövészek A Lancast megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság góllövőlistájának élmezőnye. 13 gólos: BíróT. (Mezökovácsháza). 11 gó­los: Málik (Magyarbánhegyes), Boér (OMTK- Rákóczi). 10 gólos: Turbucz (Battonya). 7 gó­los: Tapasztó (Méhkerék), Fejes M. (Magyar­bánhegyes), Toldi, Hunya (Gyomaendrőd), Lénárt (Gádoros). 6 gólos: Moldván (Bé­késszentandrás), Tarján (Tótkomlós), Vámos A. (Szeghalom), Boruzs (Szabadkígyós), Ko­csis (Méhkerék). 5 gólos: Barcsay (Méhke­rék), Vári (Mezőberény), Ekker G. (Szabadkí­gyós), Borbola (Békés), Szántó (Vésztő), Má­tyus (Gyomaendrőd).