Békés Megyei Hírlap, 2003. október (58. évfolyam, 229-254. szám)

2003-10-13 / 239. szám

SPORT 2003. Október 13., hétfő - 15. oldal MS MEGYEI HM Helyére került a válogatott Gyengébb teljesítménnyel is nyertek Magyarország-Lengyelország 1-2 (0-1) Gyulai Termál FC-Kazincbarcika 2-0 (1-0) Európa-bajnoki selejtező-labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Puskás Ferenc-sta- dion, 15 ezer néző. V.: Manuel Enrique Mejuto Gonzalez (spanyol). Magyar- ország: Király — Bódog, Dragoner, Juhár — Böőr, Lipcsei (Gera), Dárdai, Lisz­tes, Fűzi Á. — Szabics, Fehér M. (Kenesei K.). Lengyelország: Dudek — Klos, Bak, Rzasa — Zewlakow, Sobolewski, Mila (Kosowski), Szymkowiak (Lewandowski), Krzynówek — Niedzielan (Saganowski), Rasiak. Budapest 11. perc: Rasiak kiváló ütemben ugratta ki Niedzielant, aki közé­pen elfutott, s 15 m-ről lőtt a vető­dő Király mellett a kapu közepé­be, 0-1. 32. perc: Szabics 25 m-ről el­képesztő erővel a kint álló Dudek felett a keresztlécre bombázott. Gólt érdemelt volna a parádés lö­vés. 48. perc: gyorsan eredményt hozott a lendületes hazai kezdés, Fűzi középen megindult, majd a jobb oldalon üresen álló Szabicshoz passzolt, aki néhány lépés után 15 m-ről a hosszú sa­rokba lőtt, 1—1. 62. perc: a lesre állítással is­mét rosszul próbálkozó magyar védők mellett Niedzielan ugrott ki Rasiak indításával, kicselezte Királyt, majd bal oldalról a kapu­ba lőtt, 1—2. Az első 20 perc a vártnál rosz- szabbul alakult a magyar együt­tes számára, az ideges játékosok rengeteget hibáztak. Ráadásul a 11. percben egy gyors ellentáma­dást kihasználtak a lengyelek, pe­dig addig ők sem remekeltek. A folytatás sem hozott lényeges vál­tozást, az első félóra végén Szabics mégis egyenlíthetett vol­na, de balszerencsés volt. Ettől megélénkült a hazai csapat, né­hány percen belül Fehér és Böőr is gólt rúghatott volna. Folyama­tos magyar támadásokat láthatott az egyre lelkesebb közönség, de a szünetig eredmény nélkül. Jól si­került a magyar csapat nyitánya a második félidőben: Fűzi remek felfutása után Szabics ismét bebi­zonyította, jelenleg egyértelműen a magyar futball kimagasló egyé­nisége, nem mellesleg hatodik vá­logatottsága alkalmából hatod­szor volt eredményes. Ezután rit­must váltottak a vendégek, de igazi helyzetet nem alakítottak tó, majd jött Niedzielan, s váratla­nul a Janas-csapat szerzett ismét vezetést. A gól percekre lebénítot­ta a hazaiakat, a lendületes játék helyett tanácstalanság volt a jel­lemző. A hajrára gyakorlatilag a semmit sem érő döntetlenért kel­lett volna harcolnia a magyar vá­logatottnak, de a fáradt játékosok rengeteg hibával futballoztak. A végén már nem változott az ered­mény, ami azt jelentette, hogy a magyar labdarúgó-válogatott csak a negyedik helyen végzett cso­portjában. A csoport másik mérkőzésén: Svédország-Lettország 0-1 (0- 1). A csoport végeredménye: l.Svédország 5 2 1 19- 3 17 2. Lettország 5 1 2 10— 6 16 3. Lengyelország 4 13 11- 7 13 4. Magyarország 3 2 3 15- 9 11 5.San Marino - - 8 0—30 0 Svédország már Eb-résztvevő, Lett­ország pótselejtezőt játszhat. m Vendégsiker kilenc ember ellen Kistarcsa-Orosháza FC 1-3 (1-1) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Kistarcsa, 200 néző. V.: Horváth S. (Erős G., Ács Réka). Kistarcsa: Nagy T. — Gricajuk, Sallai, Tóth, Nagy K. - Adamcsek, Má- riási, Besenyei, Takó - Bernáth, Buriílák. Edző: Bűcs Zsolt. Orosháza: Such - Ferenczi, Molnár R„ Serban, Szrenka — Baranyai, Pozsár, Csiszár, Lovas — Dobi, Jakab. Edző: Belvon Attila. Csere: Nagy K. helyett Moses, Máriási h. Tábori mindketten a 28., Takó h. Ba­lázs a szünetben, Baranyai h. Búza a 76., Lovas h. Majoros a 82., Molnár R. h. Pardi a 88. percben. Gólszerző: Jakab a 27., Tábori a 36., Pozsár a 60., Jakab a 65. percben. Sárga lap: Besenyei (reklamálásért) a 24., Sallai (reklamálásért) a 84. perc­ben. Kiállítva: Adamcsek a 44., Tábori a 88. percben. Szögletarány: 3:2 (1:0). kőzés. Jó: Bernáth, Sallai, Gricajuk, ill. Jakab, Dobi, Pozsár, Serban, Ferenczi, Szrenka. Bűcs Zsolt: - Nagyon jó mér­kőzést játszottunk, sajnos a játék­vezető belenyúlt a mérkőzésbe. Belvon Attila: — A mai napon gyorsak és erőszakosak is vol­tunk, a látottak alapján győzel­münk teljesen megérdemelt. Kistarcsa 27. perc: Szrenka indította tért ölelő átadással Baranyait, aki fej­jel egyből a védők közül jó ütem­ben kilépő Jakab elé továbbított. Az orosházi támadó nyolc méter­ről biztosan lőtt a hazaiak kapujá­ba, 0-1. 36. perc: Besenyei cselezgetett a bal oldalon, majd átívelt a jobb szélen felfutó Moses elé, aki kö­zépre játszott, és Tábori 12 mé­terről a kapu közepébe lőtt, 1—1. 44. perc: Miközben Csiszár sé­rülése miatt állt a játék, Adamcsek a mellette elfutó Szrenkát meg­ütötte, ezért a játékvezető azon­nal kiállította a hazaiak játékosát. 60. perc: Szrenka bedobása után Pozsár elé került a labda, aki húsz méterről egyből megcé­lozta a kaput, s a jól eltalált lövés nyomán a labda a bal oldali kapu­fáról pattant a hálóba, 1—2. 65. perc: Ferenczi kapott jó in­dítást a jobb oldalon, éles szögből kapura lőtt, Nagy K. csak kiütni tudta a labdát, és a berobbanó Ja­kab hat méterről biztosan helye­zett a kapu közepébe, 1—3. A gól után a hazaiak edzője, Bűcs Zsolt megsértette a játékvezetőt, ezért a trénert elküldték a kispadról. 88. perc: Tábori szándékosan az őt szerelő Búzába rúgott, ezért ő is a kiállítás sorsára jutott. Hatalmas lendülettel kezdte a játékot a hazai csapat, mintha már a mérkőzés elején el akarták volna dönteni a három pont sor­sát, de a viharsarki csapat is fel­vette a kesztyűt, és ebből ritkán látható, nagyiramú, változatos mérkőzés kerekedett. A vendégek vezető gólja után hamar jött a ha­zaiak egyenlítő gólja, miközben a vendég csatárok sorra puskázták el a jobbnál jobb lehetőségeket. A második félidőben a megfogyat­kozott hazaiak ellen egyre inkább fölénybe került a vendégcsapat, és ekkor újabb két gólt szerezve, megérdemelten, biztosan nyerték a találkozót. A hazai játékosok és a nézők nehezen tudták elviselni a vereséget, s így botrányos kö­rülmények között ért véget a mér­GUTI FERENC A labdarúgó NB II Winner Sport csoportjának további eredményei: Putnok—Mátészalka 2—3, BVSC-Ve- csés 1-1, Salgótarján—Sátoraljaújhely 2-0, Kiskunhalas—Makó 0-2, Baktaló- rántháza-Soroksár 1-1, Karcag- Szentes 0-0. Az állás 1. M.átészalka 7 1 1 27-12 22 2. Gyula 6 3­18- 3 21 3. Makó 6 2 1 21- 3 20 4. B.lórántháza 5 2 2 16- 4 17 5. Orosháza 4 4 1 16- 9 16 6. K.barcika 4 2 3 22- 17 14 7. Kistarcsa 4 2 3 8-12 14 8. Vecsés 3 2 4 12-22 11 9. Szentes 2 4 3 12- 10 10 10. Karcag 2 3 4 12—12 9 11. Putnok 2 3 4 12- 13 9 12. BVSC 1 5 3 8-11 8 13. Soroksár 1 5 3 6- 9 8 14. Salgótarján 2 1 6 5-17 7 15. S.újhely 1 2 6 7-32 5 16. K.halas 1 1 7 10-26 4 Következik. Október 18., szombat, 14.30: Salgótarján-Baktalórántháza, Mátészalka—Gyulai Termál FC. Októ­ber 19., vasárnap, 14.30: Sátoraljaúj­hely—Karcag, Szentes-BVSC, Vecsés- Putnok, Kazincbarcika-Kiskunhalas, Makó-Kistarcsa, Orosháza FC- Soroksár. ■ NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Gyula, 450 néző. V.: Berettyón (Szabó II. J„ Horváth R.). Gyula: Steigerwald — Somogyi Z„ Nagy A., Futaki, Géczi — Lázok, Papp, Somogyi J„ Karda, Dobray — Tóth. Edző: Fodor Sándor. Kazinc­barcika: Varsányi — Hanász, Bányai, Odrobéna, Engi — Hamócz, Orosz, Deák, Kerekes — Fekete, Simkó. Edző: Kálmán Vilmos. Csere: Somogyi J. helyett Sirbut az 52., Somogyi Z. h. Czipó az 55., Futaki h. Tamási az 58., Simkó h. Bari a 80., Orosz h. Boczki a 83., Kerekes h. Kovács a 83. percben. | Gólszerző: Tóth a 13., a 75. percben. Sárga lap: Fekete (reklamálásért) a 21., Odrobéna (lerántásért) a 4L, Somogyi ! Z. (lerántásért) a 47., Kovács (akasztásért) a 85. percben. Szögletarány: 2:2 (1:1). Gyula 13. perc: Tóth Attila a kazincbar­cikai védőktől kapott labdával ka­pura fordult, majd látva, hogy a vendégek kapusa kimozdult, kö­zel harminc méterről annak feje felett a hálóba emelt, 1-0. 57. perc: Nagy A. és Futaki összefejelt, s az utóbbinak orr­csonttörés miatt el kellett hagynia a pályát. 75. perc: Sirbut balról ívelt egy labdát középre, amelyet Tóth At­tila egy csel után rúgott a kapu jobb alsó sarkába, 2-0. Az első félidőben, annak elle­nére, hogy a hazaiak egygólos ve­zetésre tettek szert, nagyon szo­ros és küzdelmes volt a mérkő­zés, szinte azt lehet mondani, hogy ebben a félidőben a Kazinc­barcika játszott mezőnyfölény­ben. A második félidőben sem tette fel két kezét a vendégcsapat, és bizony Steigerwald Ernőnek itt is voltak bravúros védései. Ezek nagyban hozzájárultak a hazaiak végső győzelméhez. A hazai csa­pat a 2-0-ás győzelemmel azon­ban megerősítette eddigi pozíció­ját. Jó: Steigerwald, Futaki, Papp, Tóth, Nagy A., ill. Odrobéna, Hanász, Deák. Fodor Sándor: - Egy csapat életében van olyan, hogy rossz sorozat után gyengébb teljesít­ményt nyújt. De a gárda erőssé­gét bizonyítja, hogy így is győzni tudott. Kálmán Vilmos: - Közhely ugyan, de ez az a mérkőzés, amelyen nem érdemeltünk vere­séget. JENEI KÁLMÁN A Gyulai Termál FC (sötét mezben) remekül menetel ebben a bajnokságban, most például a Kazincbarcikát győzték le 2-0-ra amivel őr­zik második helyüket az NB ll-ben ' d-fotó: kiss zoltán Jó magyar kézilabdás hétvége Csoportelső a Vasas Hosszabbításos győzelmet ara­tott a Vasas vízilabdacsapata az Euroliga-selejtezők belgrádi cso­portjában, így csoportelsőként került a 16 közé: Vasas-Plaket- Euroleasing—Partizán Beograd (szerb-montenegrói) 6-5 (1-2, 1-1, 0-0, 3-2,1-0, 0-0). A csoportelsőségről határozó összecsapást az összeszedet­tebb játékot nyújtó, gondolko­dásban és helyzetkihasználás­ban is jobb orosz Volgograd nyerte a vendéglátó BVSC ellen a férfi vízilabda Euroliga buda­pesti selejtezőjében: LukOil Szpartak Volgográd (orosz)- BVSC-Brendon 5-4 (4-1, 0-0, 1-2, 0-1). A BVSC egyedüli vi­gasza az lehet, hogy a vereség dacára csoport-másodikként is bekerült a legjobb 16 közé. ■ Budapest Összességében jó hétvégét zártak a magyar kézilabdacsapatok az európai kupák hétvégi fordulójá­ban. A Bajnokok Ligájában mind­három magyar csapat könnyedén nyert. A férfiak között a Pick Sze­ged és a Fotex KC Veszprém érté­kes két ponttal gazdagodott, míg a Ferencváros női csapata meg­nyugtató előnyt szerzett a visz- szavágóra. Ugyancsak kényelmes helyzetben várhatja a folytatást a Váci NK a női KEK-ben, viszont a Csömör (férfi KEK) és a Cornexi- Alcoa (női EHF Kupa) rossz haj­rája miatt négy, illetve hat góllal kikapott, és nagyon nehéz lesz számára a hazai visszavágó. Eredmények. Férfiak. BL, E­csoport, 1. forduló: Pick Szeged- Filipposz Veriasz (görög) 31-26 (16—13). BL, G-csoport, 1. fordu­ló: Boszna Szarajevó (bosnyák)— Fotex KC Veszprém 24-36 (9- 18). KEK, a 16 közé jutásért, 1. mér­kőzés: Portovik Juzsnyij (ukrán)- Csömör KSK 24-20 (12-11). Nők. BL, a 16 közé jutásért, 1. mérkőzés: Ferencváros-Ana- genniszi Artasz (görög) 38-24 (18-11). EHF Kupa, a 32 közé jutásért, 1. mérkőzés: McDonald's Wie­ner Neustadt (osztrák)-Cornexi- Alcoa 28-22 (13-14). KEK, a 16 közé jutásért, 1. mérkőzés: Váci NK-Triamvosz Ormi Patrasz (görög) 38-27 (20-12). ■ Fürdővárosi bravúr Gólzáporos hazai győzelem Minden negyed a hazaiaké volt Gyulai SE-Kiskunhalas 18-17 (9-8) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Gyula, 350 néző. V.: Csorba, Dobos. Gyula: AJTONYNÉ - BÉKÉSI 6, KARLOVSZKI 7. Nemes, Mahler, Valaczkai 2, Szabó R. Cs.: Riczu (kapus), DOBÓ 1, CSENDES 2, Szabó Á„ Szuhaj, Bora, Csicsely. Edző: Zsadányi Sándor. A Kiskunhalas legjobb dobói: Zámbó, Kurgyis 4—4. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/2, ill. 4/2. Gyula Every Day Orosháza-Makó 41-32 (20-17) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Orosháza, 600 néző. V.: Ágnecz, Sipos. Orosháza: SZIKORA A. — Krizsán 3, NÉMETH 9, Bajusz 3, KOCSIS 6, BAKÓ 7, Varga A. 1. Cs.: Molnár (kapus), PATOCSKAI 10, Bánfi, Dénes 2, Berta, Ko­vács A., Kiss J. Edző: Bajusz József. A Makó legjobb dobói: Ignácz 11, Kato­na, Vörös Á. 5-5. Kiállítások: 18, ill. 12 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 5/4. Orosháza Berták Szentes-Békéscsabai VSC 9-5 (2-1, 3-2, 2-1, 2-1) OB 1 B-s férfi vízilabda-mérkőzés, Szentes, 100 néző. V.: Németh, Petik. Bé­késcsaba: dr. Máté — Lukácsi, Balázs, dr. Szlávik, Laczó P. 2, Dávid, Latorczai 2, Pásztor A., Darida, Borsos 1, Puha, Berki D. Játékos edző: dr. Szlávik Győző. Az ellenfél dobói: Piti 3, Melkun 2, dr. Bertók 1, Bíró 1, Orosz 1, Zentai 1. Gól emberelőnyből: 11/2, ill. 7/1. Négyméterések: 1/1, ill. 1/0. Szentes Élénk érdeklődés kísérte szomba­ton este a listavezető NB I-es álmo­kat szövögető Kiskunhalasiak ven­dégjátékát a fürdővárosban. Fe­szült hangulatban kezdődött a rangadó, majd a kiskunhalasiak ébredtek hamarabb és a 10. perc­ben 4-2-re vezettek. A folytatás­ban keményen védekezett mind­két együttes, a hazai kapuban Ajtonyné bravúrosan védett, en­nek köszönhetően a 18. percben 7-6-ra fordítottak a házigazdák. A félidő hajrájában felváltva estek a gólok, Békési két góljával alakult ki a játékrész eredménye. Szünet után folytatódott a nagy küzde­lem, mindkét oldalon fegyelme­zetten védekeztek a csapatok, a kapusok pedig kiváló teljesít­ményt nyújtottak. Fej-fej mellett haladt a két csapat (40. p.: 12—12). Ekkor védekezést váltottak a haza­iak, Gönczölt és Kurgyist felváltva követő emberfogással kísérték, amire nem tudott válaszolni a ven­dégcsapat, így mindig a fürdőváro- siaknál volt az előny. Óriási csatát hozott a rangadó, amelyen az osz­tály színvonalát lényegesen meg­haladó iramú találkozón megérde­melten nyertek a gyulaiak. Zsadányi Sándor: — Egy hét alatt három tétmérkőzést nyer­tünk, egyre magasabbra tesszük a lécet. ■ Makóról is sokan érkeztek a dél-al­földi rangadóra. Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, felváltva estek a gólok. A vendégek felké­szültek Patocskaiból, így a sérülé­séből felépült, egykori válogatott Németh Zoltán vette hátára a ha­zai gárdát és sorra lőtte góljait, így a 15. percben 9-7-re vezettek a zöld-sárgák. A folytatásban időt kértek a vendégek, de a félidő vé­géig az orosháziak növelni tudták előnyüket. Fordulás után a hazai­ak négy gólt szereztek és 24-17-re elhúztak. Ebben az időszakban már Patocskai is rendre betalált, miként a fiatal Kocsis és Bakó is gyakran volt eredményes. A haza­iak kilencgólos előnyre tettek szert a 45. percben és ezt tartani tudták a lefújásig. Nagy iramú, gyors volt a játék a közönség élvezte a fordu­latos, sok gólt hozó összecsapást. A jó iramú gólzáporos mérkő­zésen a védekezéssel nem sokat törődtek az együttesek. A fiatal hazai csapat megérdemelten nyerte a vasárnap esti találkozót és a negyedik forduló után is százszázalékos. Bajusz József: - A technikai hibákat sikerült kiküszöbölni, úgy érzem kiszolgáltuk lelkes kö­zönségünket. ■ Meglehetősen rosszul kezdtek a békéscsabaiak, akik a százszáza­lékos ziccer mellett rögtön az ele­jén már egy büntetőt is elhibáz­tak. Ettől aztán ideges lett a csa­pat, ráadásul mindez fokozta a rossz játékot. Bár a meccs sport­szerűen zajlott, a békéscsabaiak mégis időnként egyre papriká- sabbá váltak, de főleg azért, mert Németh játékvezető meglehető­sen részrehajlóan bíráskodott. A pontatlan passzok és lövé­sek megbosszulták magukat, és minden negyedben egy góllal alulmaradtak ellenfelükkel szem­ben. Jellemző, hogy a negyedik negyed közepén már 10:5 volt a kiállítási arány, amelyben a csa­baiak húzták a rövidebbet. A fi­nisben pedig aztán Németh já­tékvezető még egy lapáttal rátett: előfordult olyan eset is, hogy egy­szerre három csabai játékost állí­tott ki, köztük a vendégek kapu­sát, dr. Máté Attilát, aki ráadásul végleg, csere nélkül hagyta el a medencét. ■