Békés Megyei Hírlap, 2003. október (58. évfolyam, 229-254. szám)

2003-10-21 / 246. szám

SPORT 2003. OKTÓBER 21., KEDD - 15. OLDAL I hírlap Továbbra is veretlen a Sarkadkeresztúr Megszerezte első pontját az Okány BÉKÉsNET MEGYEI II. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ4AJNOKSÁG Kunáqota—Gyulai Termál FC II. 4-2 (3-0) Kunágota, 200 néző. V.: Lauro- vics. Kunágota: Csomós - Kovács, Pécsik, Laczkó (Török), Körösi, Ba­logh, Multyán Zs„ Multyán L. (Suhanyeczki), Méreg, Dómján (Dudás), Multyán Cs. Eaző: Szilágyi János. Gyula II.: Gróh - Csányi (Endrődi), Ótott, Kakas (Gergő), Kurta, Perlaki, Oláh, Szelei, Berta, Vincze, Cser. Edző: Szekeres Lajos. A hazaiak az első húsz percben két­gólos előnyre tettek szert, amit a to­vább növeltek. A végén tizenegyest hibázó Kunágotának egy határtala­nul lelkesen játszó ellenfelet sike­rült teljesen megérdemelten legyőz­nie. G.: Multyán Cs. a 2., az 58., Ba­logh a 20., Multyán L. a 38., ill. Oláh (11-esből) a 80., és a 88. percben. Jó: Méreg, Multyán Zs., Balogh, ill. Vincze, Oláh, Ótott. Mesterlövészek A BékésNet megyei II. osztályú labdarú­gó-bajnokság góllövőlistájának élmező­nye. 13 gólos: Gróf (Mezőhegyes). 10 gó­los: Balogh (Sarkad), Botyánszk! (Kamut), Tóth I. (Csárdaszállás). 9 gólos: Bakos (Körösladány), Multyán Cs. (Kunágota), No- uas (Bcs. MÁV). 8 gólos: Kiszely (Nagy­szénás), Kapocsán (Elek). 7 gólos: Mul­tyán L. (Kunágota), Deák (Sarkadkeresztúr), Novák (Körösladány). 6 gólos: Zsoldi (Me­zőhegyes), Szarvas (Kamut). 5 gólos: Hor­váth L. (Csárdaszállás), Oláh (Gyula II.), Fe­hér L. (Tarhos), Janis (Nagyszénás), Ke- resztóly (Csanádapáca), Karakas (Sarkad), Multyán Zs. (Kunágota), Horváth I. (Körös­ladány). 4 gólos: Szatmári G. (Mezőhe­gyes), Zsoldos, Petruzsán (Sarkadkeresz­túr), Szegedi (Sarkad), Gulyás (Nagyszé­nás), Mihucz (Gyula II.), Kiss (Kamut), Ko­vács Gy. (Körösladány). Szilágyi János: - A mutatott já­tékkal kevésbé, az eredménnyel elé­gedett vagyok. Győzelmünk akár ú is lehetett volna, ha nagyobb arányú helyzeteinket jo is helyzeteinket jobban kihasználjuk, ír) Szekeres Lajos: - Gyenge helyzet- kihasználásnak és védekezésbeli rö­vidzárlatunknak köszönhetjük a ve­reséget. (Sz. J‘.) Mezőhegyes—Körösladány 5—1 (1-D Mezőhegyes, 150 néző. V.: Iványi. Mezőhegyes: Relu - Bélák B. (Roszkos), Gróf, Kovács Zs., Ko­vács R„ Egeresi (Csizmadia), Varga, Zsoldi, Csordás, Szatmári, Lipták (Merlák). Edző: Rédli Tamás, Varga Péter. Körösladány: Sipos — Keresz­tesi Zs., Tóth, Hegyesi, Papp, Máté, Kovács Gy. (Fekete), Keresztesi J., Bakos, Schultz, Horváth T. (Horváth I.). Edző: Zsombok Attila. Igazi focit csak 45 percig láthatott a publikum. A fegyelmezetlen vendégvédő kiállí­tása után a hazaiak megérdemelt győzelmet arattak. A gólarány a ven­dégekre hízelgő. Kiállítva: Tóth (második sárga lap után) a 63. perc­ben. G.: Szatmári G. a 8„ Kovács Zs. a 61., Gróf a 70., Egeresi a 75., Zsol­di a 88., ill. Bakos a 18. percben. Jó: Kovács R„ Szatmári G„ Varga P., Ko­vács Zs., ill. Sipos, Schultz. Rédli Tamás, Varga Péter: - A félidőben sikerült rendezi sorain­kat, a fejekben rendet teremteni, amely a második félidőben már gó­lokban mutatkozott meg. Zsombok Attila: - A második félidőre elfá­radtunk, az eredmény ezt hűen tük­rözi. (Perlaki János) Telekgerendás— Sarkadkeresztúr 0—1 (0-1) Telekgerendás, 200 néző. V.: Ma­joros. Telekgerendás: Ancsin A. - Nagy, Balogh, Aradszki (Nagypál), Dömök, Barkász, Kovács T. (Potocs- ka), Makai, Hrabovszki, Valyuch, Sipiczki (Kovács I.). Edző: Gajdács Tibor. Sarkadkeresztúr: Cserháti - Cseke, Ancsin Z„ Petruzsán, Zimb- rán, Koszta (Rózsa), Bányai R, Csúz, Bányai T., Kóra (Molnár), Gi- mesi (Zsoldos). Edző: Cserháti Ist­ván. Megérdemelten nyert a listave­zető a kapura kevés veszélyt jelentő hazaiak ellen. Kiállítva: Nagy (kéz­zel ütött a gólba tartó labdába) a 70. percben. G.: Petruzsán a 31. perc­ben. Jó: Ancsin A. (a mezőny leg­jobbja), Balogh, Makai, Dömök, Aradszki, ill. Zimbrán, Ancsin Z., Bányai R, Petruzsán, Csúz, Kóra. Gajdács Tibor: — Ha mindig úgy küzdöttünk volna, mint a mai mér­kőzésen, akkor előkelőbb helyen állnánk a tabellán. Cserháti István: - A kihagyott tizenegyes és zicce­rek miatt szoros mérkőzés játszot­tunk a lelkes telekgerendásiakkal. (Hegedűs József) Tarhos—Füzesgyarmat 3—1 (1—0) Tarhos, 100 néző. V.: Sáfián. Tar­hos: Kohut - Püski, Szabó, Uhrin, Fehér, Kubik (Vári R), Tótfalusi, Gé­zárt, Nagy, Méhes (Balogh G.), Kar­dos. Edző: Kovács György. Füzes­gyarmat: Dávid - Latyák, Kovács, Várkonyi G. (Kincses L.), Bak, Baksa (Kincses G.), Várkonyi I. (Kiss E.), Boros, Varga, Gyányi, Tóth. Edző: Lázár István. A hazai csapat nehezen győzte le a lelkesen játszó vendégeket. G.: Méhes a 35., Kubik az 55., Fehér L. a 90., ill. Bo­ros az 52. percben. Jó: Kubik, Gézárt, Nagy, ill. Kovács Z„ Dávid, Bak. Kovács György: - Nyögvenyelős mérkőzésen sikerült a győzelmet megszerezni. A helyzeteit alapján nagyobb arányú is lehetett volna a siker. Lázár István: - A hazai csa­pat kihasználta a helyzeteit, nekünk pedig szerencsénk sem volt. (Pankotai István) Elek—Nagyszénás 2-3 (1-1) Elek, 100 néző. V.: Valach. Elek: Pataki - Papucza M„ Resetár, Puskás, Márk, Gyulai Bállá, Kapocsán, Mó zer (Krisán), Guti, Sár kadi, Edző: Kiss Tibor. Nagyszénás: Lipcsei - Gyuris, Horváth Z (Valaczkai), Faragó Boros, Kiszely, Tra bak, Horváth Zs., Oz gyin (Uhlár), Takács Janis. Edző: Füredi Já­nos. A mérkőzés első játékrésze kiegyenlí­tett játékot hozott, a második játékrészben a jobb erőnlét játszotta a főszerepet, így a ven­dégek kis szerencsével vitték el a három bajnoki pontot a tíz emberrel küzdő elekiek otthoná­ból. Kiállítva: Guti (szövegelésért) a 68. percben. G.: Márk a 6., Resetár (11-esből) az 53., ill. Kiszely a 7. és á 47., Horváth Z. a 67. percben. Jó: Sarkadi, Mózer, Balia, ill. Horváth Z„ Kiszely, Lipcsei. Kiss Tibor: - A reális eredmény döntetlen lett volna. A játékvezetést nem akarom minősíteni, de ami ti­zenegyes - ha kettő van egy mérkő­zésen - az akkor is tizenegyes. Fü­redi János: - A mérkőzés előtt ki­egyeztem volna a döntetlennel. Eléggé fölforgatott csapattal játszot­tunk, így a helyzetek alapján megér­demelten győztünk, (ifj. Hotya Mi­hály) Újkígyós—Csárdaszállás 1—2 (0-1) Újkígyós, 150 néző. V.: Vereska. Újkígyós: Gedó - Becsei (Burkus Gy.), Sztraczinszki (Gyebrovszki), Ancsin, Borbély (Dobróczki), Gya- raki, Karlovsztó, Orosz, Szlancsik, Burkus R„ Rövid. Játékos edző: Borbély Ákos. Csárdaszállás: Ko­vács - Geszti, Szabó Z„ Horváth A„ Ulrich, Tóth S. (Győri), Bartyik, Horváth L, Tóth I., Varga, Farkas. Edző: Halmosi József. Támadójáték nélkül nem lehet meccset nyerni. Megérdemelt vendéggyőzelem. Ki­állítva: Horváth L. (reklamálásért) a 85. percben. G.: Rövid a 85., ill. Hor­váth L. a 35., Horváth A. a 76. perc­ben. Jó: Rövid, Ancsin, ill. Kovács A., Tóth I. Borbély Ákos: - Gyenge játék, gyenge ellenféllel szemben. Hol a lejtő vége? Halmosi József: — Nem nyilatkozom. (Ecker György) Sarkad—Csanádapáca 4—0 (2—0) Sarkad, 180 néző. V.: Szabó Gy. Sarkad: Sándor (Petruzsán) — Szűcs I., Alb, Hajdú R, Báli, Bagi, Szegedi (Erdős), Matus, Bende, Ba­logh, Karakas (Mázán). Játékos edző: Szegedi Ferenc. Csanádapá­ca: Hajdú V. - Furák, Nagy, Göcző, Náfrádi, Herczeg (Dobák), Dóka, Hajdú G., Szilágyi, Kovács, Elekes. Edző: Szikora Pál. Kötelező győzel­met aratott a hazai együttes. G.: Ba­logh a 18., a 42., a 73. (mesterhár­mas), Bende a 78. percben. Jó: Alb, Báli, Balogh, Matus, ill. Náfrádi, Szilágyi. Szegedi Ferenc: - Rossz talajú pályán magabiztos győzelmet arat­tunk. Szikora Pál: - Az első félidő­ben jól játszottunk, ennek ellenére négy gólt rúgattunk az ellenféllel. (Kiss Gábor) Kamut—Békéscsabai MÁV 3—1 (1-1) Kamut, 100 néző. V.: Csonka. Kamut: Jakab - Knapp V., Sajben (Varga), Skumáth (Gál), Knapp A., Hajdú, Pozsár, Gera, Kiss, Szarvas BékésNet megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokság (Lenkefi), Botyánszki. Játékos edző: Szarvas János. Békéscsaba: Magda — Dobó, Prekop, Méhes (Mladonyiczki), Szarka, Pataj, Lo­vas, Szeles, Galovicz (Török), Tóth, Nouas. Edző: Braun Attila. Jó ira­mú, sportszerű mérkőzésen, ki­egyenlített első félidő után a máso­dikban a hazaiak fölénye gólokban is megmutatkozott. G.: Szarvas a 10., Botyánszki a 65. és a 71., ill. Tóth a 17. percben. Jó: Botyánszki, Hajdú, Gera, Kiss, ill. Prekop, Pataj. Szarvas János: - Nehéz mérkő­zésen nagyszerű győzelem. Braun Attila: - Megérdemelten nyertek a hazaiak, a játékunkból hiányzott az a plusz, ami a nehézségeink leküz­déséhez szükséges lett volna. (Szlancsik János) Ifjúságiak: Kunágota-Gyulai Ter­mál FC II. 1-2, Mezőhegyes-Körösla- dány 4-1, Telekgerendás-Sarkadke- resztúr 0-4, Tarhos-Füzesgyarmat 3- 8, Elek-Nagyszénás 1-1, Újkígyós- Csárdaszállás 5-0, Sarkad-Csanádapá- ca 8-0, Kamut-Békéscsabai MÁV 0-6. Az állás 1. S.keresztúr 10 1­29­- 4 31 2. Mezőhegyes 8 2 1 34­-12 26 3. Sarkad 8­2 28­-13 24 4. Nagyszénás 8­3 28­-15 24 5. Csárdaszállás 5 5 1 20­-11 20 6. Bcs. MÄV 6 2 3 20­• 16 20 7. Kamut 4 3 4 26­-24 15 8. Kunágota 5 • 6 27­-39 15 9. Körösladány 4 1 6 35­•27 13 10. Gyula 11. 3 4 4 20­-24 13 11. Elek 4­7 21­•23 12 12. Tarhos 3 1 6 18­-18 10 13. Csanádapáca 3 1 7 14­-25 10 14. Füzesgyarmat 2 1 8 13­-51 7 15. Telekgerendás 2 8 10­-26 6 16. Újkígyós 1 9 8­-25 1 Következik. Október 25., szombat, 14.30: Csárdaszállás-Elek, Csanádapá- ca-Újkfgyós, Nagyszénás-Gyula II., Füzesgyarmat-Telekgerendás, Körös- ladány-Kamut, Sarkadkeresztúr-Me- zőhegyes, Tarhos-Kunágota. Október 26., vasárnap, 13.30: Békéscsabai MÁV-Sarkad. ÉSZAKI CSOPORT CSABACSÜD—ZSADÁNY 6—0 (4—0) Csabacsüd, 50 néző. V.: Zsurka. Csabacsüd: Kondacs — Gombár M., Valencsik, Nagy, Gombár A., Gomb­ár Cs., Pillár, Janecsko, Varga, Radics, Koszti. Játékos edző: Varga Tamás. Zsadány: Sütő - Eszenyi, Szabó S. (Csige), Szabó E, Kiss, Muntyán, Kovács, Ürmösi, Balogh (Bíró), Kutasi, Szabó Z. Edző: Nagy Róbert. A hazai csapat a második félidőben rengeteg gólhelyzetet ha­gyott ki a sportszert zsadányi csa­pat ellen. G.: Gombár Cs. 4, Gomb­ár A., Radics. Jó: Gombár Cs., Nagy, Pillár, Radics, ill. Kovács, Kutasi, Eszenyi. Varga Tamás: - Sportszerű el­lenféllel szemben akár nagyobb arányban is győzhettünk volna. Nagy Róbert: - Megérdemelt hazai siker. (V. T.) Szarvasi LSZK—Mezőberény- Berény-Color 0—1 (0—0) Szarvas, 50 néző. V.: Varga P. Szarvas: Hunya - Sárkány - Rumi, Petrovics, Homonnai, Pozderka (Ju­rák), Bohrát L. (Kincsesi), Zahorecz (Kókai), Korbely (Hajduch), Bohák J„ Závoda. Edző: Szloszjár Mihály. Mezőberény: Havasi — Balogh, Schaffer, Zolnai, Szabó, Pecze G„ Bondár, Burai, Bokor, Pecze P. (Krecsmarik), Maléth (Nyeste). Edző: Gál András. A vendégcsapat a jól játszó középpályásaival nyerte meg a mérkőzést. A hajrában Burai büntetőjét Hunya hárította. Kiállít­va: Krecsmarik (utánrúgásért) a 62. percben. G.: Burai. Jó: Hunya, Ruma, ill. Bondár, Burai, Bokor. Szloszjár Mihály: - Balszeren­csés vereséget szenvedtük. Bein- schróth Mihály technikai vezető: - Egy rossz talajú pályán győzel­münk megérdemelt. (K. Gy.) Bucsa-Kardos-Örménykút 2-3 (1-2) Bucsa, 100 néző. V.: Frey. Bucsa: Zagyva - Nagy J., Kristóf, Kónya, (Laurencsik), Kovács, Dede, Nagy G., Gyarmati. Edző: Kocserák Já­nos. Kardos-Örménykút: Galáth — Viszkok (Zahorecz), Opauszki, Var­ga, Csicsely, Kóródi, Tímár, Mizik (Bíró), Kondacs (Farkas), Sztvo- recz, Jenei. Edző: Galáth Pál. A ha­zai tábor mellett a karcagiak is ki­vették részüket a bucsai csapat biz­tatásából. Egyenlő erők küzdelmé­ből a Kardos-Örménykút került ki győztesen. Kiállítva: Kristóf (utolsó emberként szabálytalankodott) a 15. percben. G.: Kiss J. 2, ill. Opauszki 2, Sztvorecz. Jó: Kiss J„ Dede, Nagy S„ ill. Opauszki, Sztvo­recz, Mizik. Kocserák János: - Valamennyi játékosom küzdeni tudásból és aka­ratból jelesre vizsgázott. Galáth Pál: - Szenvedtünk, de nyertünk és most ez volt a legfontosabb. (K. J.) Okány—Köteqyán 2—2 (2—1) Okány, 100 néző. V.: Kecskeméti. Okány: Sajti - Silling, Sújtó, Mártha, Fazekas, Papp (Tari), Buka, Lázár, Szabó, Jámbor, Tóth R. Edző: Király Endre. Kötegyán: Dobi - De­ák (Ujj Zs.), Kodreán, Csatári, Tóth J., Ujj L, Gurzó, Herczeg, Csíkos, Berényi, Torzsa (Belanka). Edző: Kocsis László. A hazaiak az első fél­időben eldönthették volna a három pont sorsát, ám a végén örülniük kellett a szezon első pontjának. Ki­állítva: Berényi (második sárga lap után) a 87. percben. G.: Szabó, Tóth R. (11-esből), ill. Herczeg, Gurzó. Jó: Silling, Sújtó, Buka, Fazekas, ill. Berényi, Gurzó, Csíkos. Király Endre: - Egy játékos ré­széről három dolog alapvető köve­telmény és nem elvárás: alázat a já­tékkal szemben, végigfutni a kilenc­ven percet és képességeihez mérten produkálni. Sajnos a mi „sztárocs- káink” ezt még nem tanulták meg, vagy már elfelejtették. Kocsis Lász­ló: - A második félidőben csapatom jelesre vizsgázott küzdeni tudásból. (Mártha Lajos) Doboz—Gerla 4—0 (0—0) Doboz, 100 néző. V.: Benyovszki J. Doboz: Szabó F. - Szabó L, Futaki, Balogh, Köteles (Bodó), Lukucz, Sztojka (Miklián), Bíró, Váczi, Komlósi (Gyebrovszki), Szat­mári ÍTÍmári). Edző: Zsigmond Kár­oly. Gerla: Hrubecz - Szabó, Ko­vács, Bucsi (Alberti), Kacsán, Lau- kó, Diószegi, Petró (Andó), Némedi (Mlinár), Bodzás, Fekete. Mb. edző: Nagy Lajos. A végig fölényben ját­szó hazaiak a második félidőben gyűjtötték be a három pontot. G.: Lukucz 2, Bíró, Bodó. Jó: Lukucz, Szabó L., ill. Laukó. Zsigmond Károly: — A jó játék elmaradt, de győzelmünk megérde­melt. Nagy Lajos: - Jelenlegi tudá­sunk ennyire volt elég. (Zs. K.) A Dévaványa együttese szabad­napos volt. DÉLI CSOPORT Békéssámson—Gerendás 7—1 (3-D Békéssámson, 150 néző. V.: He­gedűs. Békéssámson: Döme Márk (Döme Máté) - Doktor, Kerekes (Abonyi), Krajcsovics G., Dávid, Ka­tona (Gulyás), Hotorán, Csenki, Zádori, Krajcsovics A., Varga (Haj­duch). Mb. edző: Újvári János. Ge­rendás: Kiss — Németh, Nikora (Oláh), Zleovszki, Zatykó, Botyán­szki, Adamik, Romár, Mezőfi, Zsi­ga, Benyovszki. Edző: Lengyel Jó­zsef. A hazai csapat gyors vezetése után a vendégek hamar egyenlítet­tek. Az első félidő vége előtt szer­zett két gyors sámsoni gól megadta az alaphangot a folytatásra és a má­sodik félidőben jó játékkal tovább növelte előnyét a hazai gárda. G.: Kerekes 3 (egyet 11-esből), Zádori 2, Krajcsovics G., Abonyi, ill. Zsiga. Jó: Kerekes, Zádori, Krajcsovics G., ill. Kiss, Mezőfi. Újvári János: — Ezúttal jól ját­szottunk, megérdemelten győz­tünk. Lengyel József: — A jobbik csapat nyert. Ebben én is hibás va­gyok. (Kutasi Ferenc) Nagybánhegyes—Kétsoprony 1-1 (1-0) Nagybánhegyes, 150 néző. V.: Brusznyiczki. Nagybánhegyes: Demkó G. - Fiala, Horgász, Kender (László), Dobra, Pilinszki (Bá­nyász), Takács, Petró, Gulyás (Babar), Balázs, Demkó M. Mb. já­tékos edző: Deák Péter. Kétsop­rony: Petrovszki P. — Szenczi, Lesz- kó K., Laurinyecz R, Laurinyecz I., Leszkó Sz., Kovács J. (Priskin), Pet­rovszki A., Viczián, Petrovszki Zs., Ancsin G. Edző: Purzsa Roland. Bár a hazaiak több helyzetet dolgoztak ki, két ellentétes félidő után igazsá­gosnak mondható eredmény szüle­tett. G.: Gulyás, ill. Petrovszki A. Jó: Demkó G„ Fiala, Pilinszki, Takács, ill. Viczián, Szenczi, Petrovszki A. Deák Péter: - Sajnálom, hogy lelkes közönségünktől nem tudtunk győzelemmel búcsúzni, de szé­gyenkeznie így sem kell a srácok­nak. Purzsa Roland: - A pálya tala­ja, a bírók vezetési stílusa miatt fon­tos két pontot veszítettünk el. (D. M.) Lökösháza—Kaszaper 3—0 (1-4)) Lökösháza, 200 néző. V.: Né­meth Gy. Lökösháza: Bajusz (Sza­bó G.) - Zima, Szántó, Domsik, Far­kas, Stír G„ Szincsák, Lénáit (Stír M.), Bartók (Flender), Thuróczy (Papp), Lévai (Gug). Edző: Varga István. Kaszaper: Roszkos - Kősze­gi J., Kun, Hevesi, Kőszegi 0., Lász­ló, Kiss, Szabó S., Máté, Borsi, Toncseff. Edző: Sajtos Tibor. Csen­desen csordogáló első félidő után a hazaiak kissé felpörögtek és na­gyobb arányban is győzhettek volna a lelkes, szimpatikus vendégek el­len. G.: Farkas 2, Thuróczy. Jó: Far­kas, Zima, Szántó, Thuróczy, ill. Kun, László, Borsi. Varga István: - ...és akkor a má­sodik félidőben jött a Farkas. Sajtos Tibor: - Minden elismerésem azoknak a játékosoknak, akik meg­tisztelték a csapatot és eljöttek. (V. I.) Dombeoyház—Kétegyháza 2—0 (1-0) Dombegyház, 140 néző. V.: Hal­ma. Dombegyház: Kontró - Szat­mári, Tapasztó T., Gyüre L, Tapasz­tó Zs„ Kiss (Gerendeli), ifj. Ménesi (Tóth I.), Papp Cs„ Kovács (Tóth T.), Bajkán, Talpai. Edző: Ménesi Róbert. Kétegyháza: Szelezsán - Búkor, Faur, Grósz (Csumpilla Cs.), Mészáros, Negye, Árgyelán, Papp J. (Papp L), Csumpilla N. (Nagy), Abrudán, Szegedi. Játékos eaző: Negye Zoltán. Végig jó iramú játék folyt a pályán. A hazai csapat min­denképpen rászolgált a győzelemre. G.: Gyüre L„ Talpai. Jó: Kontró, Szatmári, Tapasztó, Gyüre L, ill. Szegedi, Abrudán, Faur. Ménesi Róbert: - Kissé pontat­lanul játszottunk, de lényeg, hogy győztünk. Negye Zoltán: - A máso­dik félidei játékunk alapján a dön­tetlent megérdemeltük volna. Egy­előre a jó játékunk nem hozott ered­ményt. (M. R.) Medoyeseoyháza II.—Pusztaföld­vár 1-1 (1-1) Medgyesegyháza, 50 néző. V.: Hemádiné. Medgyesegyháza: En­gelhardt J. - Valyuch (Cseh), Széli, Czene, Csete (Szűcs S.), Besenyei, Kovács, Gyovai, Gera (Csomós), Ta­si, Bozsó. Edző: Gellény Ferenc. Pusztaföldvár: Ökrös - Fekete, Kormányos, Mihalecz, Kvak, Ho- lecska, Göböly (Szabó), Motyov- szki, Klembucz, Gulácsi, Svecz. Mb. edző: Kormányos Antal. Alacsony színvonal, csapkodó játék, kimaradt hazai helyzetek, igazságos ered­mény. G.: Bozsó, ill. Széli (öngól). Jó: Tasi, Czene, Kovács, ill. Svecz, Göböly, Klembucz, Gulácsi. Gellény Ferenc: - A kimaradt helyzetek majdnem megbosszulták magukat. Kormányos Antal: - Elis­merésem azoknak, akik ma eljöttek focizni. Igazságos döntetlen. (Uhrin Pál) Az állás. Északi csoport 1. Dévaványa 6 1­38- 1 19 2. Kardos-Ö. 6­i 21- 9 18 3. Csabacsüd 5 2­36- 9 17 4. Doboz 5 2 i 27-12 17 5. Mezőberény II. 3­2 7- 3 9 6. Zsadány 3­5 11-21 9 7 Kötegyán 2 2 3 11-18 8 8. Szarvasi LSZK 2 1 4 5- 17 7 9. Bucsa 1 1 5 7-31 4 10. Okány ■ 1 6 7-21 1 11. Gerla ■­6 4-31 0 Déli csoport 1. Békéssámson 7 1­27- 10 22 2. Lökösháza 6 2­17- 6 20 3. Kétsoprony S 1 2 16-10 16 4. Pusztaföldvár 3 2 3 14-13 11 5. M.egyháza II. 3 1 4 22-22 10 6. Nagybánhegyes3 1 4 13- 18 10 7. Dombegyház 2 2 4 11- 13 8 8. Gerendás 1 3 4 7-17 6 9. Kaszaper 1 2 5 12- 17 5 10. Kétegyháza 1 1 6 8-21 4 Következik. Október 25., szombat, 14.30. Északi csoport: Kardos-Ör- ménykút-Szarvasi LSZK, Kötegyán— Bucsa, Zsadány-Dévaványa, Okány- Gerla, Mezőberény-Berény Color—Csa­bacsüd. Szabadnapos: Doboz. Déli csoport: Kaszaper—Nagybánhegyes, Pusztaföldvár-Dombegyház. Október 26., vasárnap, 13.30. Déli csoport: Kétegyháza-Békéssámson, Gerendás- Lökösháza, Kétsoprony-Medgyesegy- háza II. ■ Kiss J., Bányai (Kiss A.), Vágner ?ŐjabfrÚJpesti győzelem ______________________________Békéscsaba ______________________________ Bék éscsabai Előre FC—Újpest FC 0—3 (0—1) NB I-es junior bajnoki labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Filus. Békéscsaba: Fekete - Popol (Okos), Valentényi, Brlázs, Szeverényi - Hoffmann (Ács), Szabó S. (Juhász), Simon, Ursz - Javrujan (Komróczki), Miculescu. Edző: Jakab Péter. Újpest: Miski - Kapcsos, Vaskó, Németh, Nagy G. — Simek, Góhér (Pataki), Horváth M. (Sörös), Horváth T. — Bánka, Rajczi. Edző: Pálinkás András. Az első félóra kiegyenlített játéka után a 36. percben szerzett veze­tést az Újpest. Fordulás után három csatárral támadtak a hazaiak és az első negyedórában öt nagy ziccert hibáztak, majd egy kontrából növel­te előnyét a fővárosi gárda. Ha a csabaiak helyzeteiket értékesítik elér­hették volna a döntetlent. G.: Vaskó, Bánka, Simek. Jó: Fekete, Okos, ill. Miski, Vaskó, Simek, Horváth T. Miculescu (balra) harcos volt ajuniorok között, de gólra ezúttal sem futotta. Békéscsabai Elő­re FC—Újpest 0-3 az NB l-es juniorbajnokságban d-fotó, lehoczky péter