Békés Megyei Hírlap, 2003. szeptember (58. évfolyam, 203-228. szám)

2003-09-15 / 215. szám

SPORT 2003. Szeptember 15., hétfő — 15. oldal tBÉKÉS mfígyki hírlap Megérdemelt idegenbeli siker BVSC-Orosháza FC 0-1 (0-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, 200 néző. V.: Strehó (Szeles, Ortó). BVSC: Kristóffy — Kiss I., Sabján, Gyurcsányi, Szócska — Nagy B., Tasnádi, Pálo­si, Bihari — Némedi, Molnár I. Edző: Futó Tamás. Orosháza: Such — Ferenczi, Kiss L., Serban, Szrenka — Búza, Pardi, Pozsár, Szabó N. — Jakab, Molnár J. Edző: Belvon Attila. Csere: Kiss L. helyett Molnár R. a 26., Bihari h. Vágó a 49., Molnár J. h. Dobi a 64., Szócska h. Tóth a 65., Búza h. Baranyai a 74. percben. Sárga lap: Vágó (buktatásért) az 52., Ferenczi (akasztotta ellenfelét) a 72. perc­ben. Szögletarány: 5:8 (2:4). Budapest 80. perc: Pozsár indította 60 méte­res remek labdával Dobit, aki a 16- oson belül egy lövőcselt csinált, és tizennégy méterről a hosszú sarok­ba lőtte a labdát, 0—1. Az első negyedóra az ismerke­dés jegyében telt el, majd a vendé­gek léptek fel támadólag, előbb ka­pufát értek el, majd több nagy helyzetet dolgoztak ki, amelyeket azonban kihagytak. A 26. percben Kiss László megsérült egy ütközés nyomán, helyére Molnár R. állt. Fordulás után is az orosháziak irá­nyították a játékot, több nagy lehe­tőséget hagytak kihasználatlanul, míg a 80. percben a csereként be­állt Dobi révén megszerezték a győztes gólt. A látottak alapján a több gólszerzési lehetőséget kidol­gozó, a mezőnyben kulturáltan futballozó vendégek győzelme tel­jesen megérdemelt. Jó: Nagy B., Tasnádi, Molnár I., ill. Serban, Szrenka, Búza, Pardi, Molnár R. Futó Tamás: - Gól nélkül nem lehet nyerni. Belvon Attila: - Ha a ziccereinknek a tíz százalékát ki­használjuk magabiztosabb is lehe­tett volna a siker. ____________■ Lá zok háromszor talált be Gyulai Termál FC-Kistarcsa 5-0 (1-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Gyula, 450 néző. V.: Vida (Németh, Vékony). Gyu­la: Steigerwald — Papp, Nagy, Futaki, Géczi — Lázok, Karda, Zöld, Dobray - So­mogyi J., Tóth A. Edző: Fodor Sándor. Kistarcsa: Varró - Szőke, Sallai, Balázs, Tóth J. - Béres, Adamcsek, Bernáth, Keresztes - Burillák, Gricajuk. Edző: Bűcs Zsolt. Csere: Béres helyett Moses az 50., Adamcsek h. Besenyei az 59., Tóth J. h. Takó a 70., Tóth A. h. Balázs a 77., Karda h. Somogyi Z. a 87. percben. Sárga lap: Adamcsek (akasztásért) a 23., Bernáth (lerántásért) az 56., Karda (szabadrúgás elrúgásának akadályozásáért) a 86., Besenyei (kezezésért) a 88. percben. Szögletarány: 11:3 (6:1). ívelt be szögletet, Lázok fejelte a kapuba a játékszert, 3—0. 85. perc: Lázok a félpályánál szerzett egy labdát, egyedül tört a kapura, és határozottan értékesí­tette helyzetét, 4-0. 91. perc: Egy előrevágott labdá­ra Varró kapus futott ki a kapujá­ból, valamint Zöld és egy vendég Gyula 42. perc: Egy kapu előtti kavarodás során Lázok fejéről közelről a gól­vonalon túlra pattant a labda, 1—0. 48. perc: Dobray szögletét Karda a gólvonal előtt letérdepelve fejelte közelről a kapuba, 2-0. 75. perc: Dobray bal oldalról A világos mezes gyulaiak „focifarsangot” rendeztek a hét végén védő igyekezett megszerezni a lab­dát. Ez azonban a hazai csatárnak sikerült, aki nyugodtan gurított a kapuba, 5-0. Két rendkívül jól felkészült csa­pat kezdte a mérkőzést, amely az el­ső félidőben kiegyenlített, nagy ira­mú, színvonalas játékot mutatott. A szép számú hazai közönség örömé­re a második félidőben a hazaiak je­lentős fölénybe kerültek, különö­sen, hogy a vendégek szervezett vé­dekezése és játéka felbomlott. A nagy gólarányú győzelem meggyő­ző hazai fölénnyel párosult. Jó: Tóth, Géczi, Lázok, Karda, Dobray, ül. Adamcsek, Bernáth, Keresztes. Fodor Sándor: - Nagyon kép­zett csapat ellen sikerült nyernünk, a pontrúgások eredményessége után játékban is felülmúltuk ellen­felünket. Bűcs Zsolt: - A mezőny­ben jól játszottunk, amire készül­tünk, a pontrúgások, abból kaptuk a gólokat. A játékvezető gusztusta­lanul vezette a mérkőzést. JENEI KÁLMÁN A labdarúgó NB II Winner Sport cso­portjának további eredményei: Put- nok-Soroksár 1-2, Szentes—Vecsés 0— 1, Baktalórántháza—Kiskunhalas 2—0, Salgótarján—Kazincbarcika 0-2, Sátoral­jaújhely—Mátészalka 0-3, Karcag—Ma­kó 0-2. Az állás 1. Makó 5 18- 0 15 2. Gyula 3 2­11- 1 11 3. Kistarcsa 3 1 1 14- 6 10 4. 'K.barcika 3 1 1 16- 9 10 5. B.lórántháza 3 1 1 7- 2 10 6. Orosháza 2 3­6- 4 9 7. Kistarcsa 2 2 1 3- 5 8 8. Putnok 2 1 2 8- 6 7 9. Karcag 2 3 7- 6 6 10. Soroksár 1 2 2 4- 6 5 11. Salgótarján 1 1 3 2- 6 4 12. Szentes­3 2 6- 8 3 13. BVSC 3 2 2- 6 3 14. K.halas 1 4 6-15 3 15. Vecsés 1­4 3- 17 3 16. S.újhely­2 3 3- 19 2 Következik. Szeptember 20., szom­bat, 16.00: Mátészalka-Salgótarján, So- roksár-Gyulai Termál FC. Szeptember 21., vasárnap, 16.00: Szentes—Baktaló­rántháza, Vecsés-Sátoraljaújhely, Kazinc- barcika-Karcag, Makó—BVSC, Orosháza d-fotó: veress erzsi FC-Putnok, Kistarcsa-Kiskunhalas. ■ Elmaradtak a mérkőzések Békéscsaba Szombaton a pálya használhatat­lansága miatt elmaradt a Békés­csabai Előre FC—Ferencváros NB IA csoportos (U 19), valamint NB I B csoportos (U 17) ifjúsági lab­darúgó-mérkőzés. A két klub megegyezése alap­ján a találkozókat szeptember 24-én, szerdán pótolják, amelyre Békéscsabán kerül sor. B Karatés toborzó Békéscsaba A Békéscsabai Lakótelepi SE WTF Taekwon-do szakosztálya toborzót tart a sportág iránt érdeklődő fiata­lok számára. Jelentkezni lehet Békéscsabán a Kölcsey utcai általános iskola torna­termében, kedden és pénteken 17.30 és 19.30 óra között Szedoglavits Vil­mos és Szedoglavits Alajos edzők­nél. ■ Vereség Földeákon Teke NB II Földeák—Gyulai SE 6:2 (2375:2287). NB Il-es férfi teke csa- patbajnoki-mérkőzés, Földeák. Gyulai pontszerzők: Kiss Péter P. 351 fa, Makra 368, Oláh és Fekete 486, Püski 415, Baksa 384, Pigniczki 383. A fürdővárosiak nagyon gyenge na­pot fogtak ki, de a rossz minőségű pálya sem segítette a vendégeket, akik kénytelenek voltak beletörődni a vereségbe. ■ A Totó 37. heti eredményei 1. Dortmund—Werder Bremen ......................2—1 1 2. H ertha BSC—Hannover ...............................2—3 2 3. L everkusen—Hamburg..................................1—0 1 4. 1860 München-1. FC Köln .........................2-1 1 5. Rostock—Bochum...........................................0—2 2 6. Wolfsburg—Bayern München ....................3—2 1 7. Kaiserslautern—Freiburg................. .2—2 x 8. Mönchengladbach—Frankfurt.....................0—2 2 9. Sampdoria—Lazio ........................................1—2 2 10 . Modena—Udinese...........................................0—1 2 11 . Parma—Perugia.......................... 3—0 1 12 . Siena-Internazionale .................................0—1 2 13 . Chievo-Juventus lapzártakor tartott Plusz egy mérkőzés: 14. Schalke 04—VfB Stuttgart ...........................0—0 x FOTÓ: LÄUFER LÁSZLÓ ZTE: hatból hat vereség Háromnaposra húzták szét a labdarúgó NB I. 6. forduló­ját, amelynél azonban volt jobb. Kevés gól esett, felejthe­tő az a játék, amit a játékosok nyújtottak, szinte alig akadt csapat, amelyben volt vezéregyéniség. A pécsi villanyvilágítás felava­tásával már csak a békéscsabai stadionban nem lehet este meccset játszani. A legtöbb né­ző Pécsett nézte végig a bajno­kit, a baranyai megyeszékhely csapata meg is hálálja szurko­lói érdeklődését, továbbra is az élcsoportban található az újonc. A másik most felkerült együttes, a Békéscsaba kika­pott, de még így sincs kieső he­lyen. Tovább tart a ZTE vesszőfutása, az elmúlt hat for­dulóban egy árva pontot sem szerzett a tavalyelőtti bajnok. Pedig már edzőt is váltott. A forduló rangadóján, az Ül­lői úton a Ferencváros megsze­rezte második győzelmét az eddig jól szereplő Matáv-Sop- ron ellen. Balaton FC - Békéscs. 2-0 (2-0) 1-0 (1-0) Balaton FC: Csernyánszki - Juhász, Radics, Kuttor, László - Mészáros N., Kovács P„ Virág, Usvat (Győrök a szünetben, Körösi 85.) - Vörös, Sitku (Csordás 90.). Vezetőedző: Csertői Aurél. Békéscsaba: Simunic - Bujáki (Valentényi a szünetben), Vilotic, Grujic, Schindler - Kovács N., Bánföldi, Kovács B., Vincze Z. - Tóth Gy. (Szabó S. 71.), Javrujan (Simon 64.). Vezetőedző: Supka Attila. Siófok. Nézőszám: 1000. Játékvezető: Dubraviczky Attila (★★★). Gólok: 1-0 Bujáki (13., öngól), 2-0 Mészáros N. (45.). Sárga lap: László (83.), illetve Vincze Z. (33.), Bujáki (45.), Bánföldi (61.), Schindler (91.) PMFC - ZTE PMFC: Németh G. - Sipos, Dienes, Szabados, Gaál - Mihalecz (Bajusz a szünetben), Pest K., Pavicevic, Sketiani (Berdó • 72.) - Horváth Gy. (Márton a szünetben), Montvai. Vezetőedző: Nagy Tamás. Pécs. Nézőszám: 8000. Játékvezető: Erdős József (★★★). Gól: 1-0 Montvai (17.). Sárga lap: Szabados (52.), Bajusz (88.), illetve Molnár (24.) ZTE: Varga Z. - Kocsárdi, Molnár B., Kral - Babati, Ljubojevic (Gyánó 78.), Vincze O., Józsi (Koplárovics a szünetben), Szamosi-Sabo (NagyL. 61.), Egressy. Vezetőedző: Mihalecz István. Videoton: Tudor - Tereánszki-tóth, Vochin, Ristlc - Szalai (Magasföldi 78.), Schwarcz, Dvéri, Tóth B., Voicu (Szabó T. 23.)- Savu (Medved 63.), Hercegfalvi. Vezetőedző: Csank János. Mm ^ !#'«■*■ Debrecen: Törnie - Nikolov, Éger, Szekeres, Selymes (Szatmári 63.) - Dombi (Madara szünetben), Vincze G., Habi, Böőr - Sándor, Bajzát. Vezetőedző: Szentes Lázár. Győr: Sebők - Böjté, Statk, Kartelo, Oeri - Németh (Jancetic 70.), Nyilas, Miriuta, Aranitovic - Herczeg (Orosz 91.), Nicsenko (Bajevski 90.). Vezetőedző: Kiprich József. M Újpest: Vlaszák - Szélesi, Tamási, Juhár, Nagy G. - Simek, Farkas, Erős (Rósá H. 63.), Polonkai (Vanczák 77.) - Kovács, Tokody(Bánka a szünetben). Vezetőedző: dr. Mezey György. 1-1 ((H)) Székesfehérvár. Nézőszám: 3000. Játékvezető: Kassai Viktor (★★★). Gólok: 1-0 Tóth B. (35.), 2-0 Dvéri (42.) Kiállítva: Sándor (62.) Sárga lap: Szabó T. (67.), Medved (73.), illetve Bajzát (20.), Éger (40.), Szekeres (62.), Sándor (62.), Vincze G. (66.) IJI Haladás-MTK Haladás: Balogh - Farkas V., Jagodics, Horváth R. - Kaj, Dubecz, Szűcs (Nagy S..6L), Farkas A. - Szabó Z., Tüske, Somfalvi (Kovács A. 90.). Megbízott edző: Gujdár Sándor. Győr. Nézőszám: 3000. Játékvezető: Juhos Attila (★★★★). Sárga lap: Aranitovic (35.), illetve Kovács (2.), Tamási (66.) m MTK: Végh - Molnár, Komlósi, Halmai, Juhász - Zavadszky (Pisont 35.), Jezdimirovic, Illés, Fűzi Á. (Rednic 85.) - Torghelle, Silva. Vezetőedző: Egervári Sándor. FTC ­Ferencváros: Szűcs - Bognár, Dragóner, Kiss Gy. - Kriston, Lipcsei, Zováth, Leandro-Rósa D., Jovic (Sasu 59.), Gera (Kapic 78.). Vezetőedző: Garami József. 2-0 (i-o) Matáv-Sopron: Milinte - Bagoly, Lazic, Pető, Hanák - Baumgartner (Cseke a szünetben), Lambulic, Pintér, Fehér (Sira a szünetben) - Tóth M., Tiber (Balaskó 57.). Vezetőedző: Pintér Attila. Szombathely. Nézőszám: 2500. Játékvezető: Ábrahám Attila (★★★★★). Gólok: 1-0 Tüske (66.), illetve TI Silva (51.) Sárga lap: Farkas A. (69.), Farkas V. (80.), Jezdimirovic (28.), Molnár (35.) Üllői út, zárt kapus mérkőzés. Játékvezető: Szarka Zoltán (★★★). Gólok: 1-0 Jovic (17.), 2-0 Sasu (65.). Sárga lap: Rósa D. (74.), illetve Bagoly (49.), Balaskó (64.) I.wi'a iiMir H-— Videoton - Debrecen | A rangadónak kikiáltott mér­kőzésen az elején a debrece- I niek több helyzetet kihagy­ja tak, ez megbosszulta magát. | A Videoton ugyanis még az 1 első félidőben 7 perc alatt ( két gólt lőtt, ezzel eldöntötte a bajnoki sorsát. A DVSC 10 1 emberrel sem adta fel, ez is j 1 használt a meccsnek, | amelyen még a 92. I percben is akadt izgal- ! más esemény, egy ki­ss maradt hazai gólszerzesi te­lj hetőség. Végh MTK Horváth R. Halmai Jagodics Sipos ' Haladás MTK :: Haladás PMFC Polonkai Dvéri Újpest Videoton Silva sJ y MTK Qera FTC Mést^os N. Debrecen - PMFC tipp 1-1 Békéscsaba -Videoton 1-2 Zalaegerszeg - Ferencváros 1-1 Újpest - Haladás 3-fl MTK - Balaton FC 2-D Sopran - Győr 1-0 Montvai PMFC A FORDULÓ JÁTÉKVEZETŐJE: Ábrahám Attila (★★*★★) (Haladás - MTK) Szinte minden ítélete helyes volt, bár | nehéz talajon játszottak a csapatok, ami | megnehezítette a bíró dolgát. | Kovács l (Újpest), SM (MTK) Tüske HvnóSlfc (Pécsi WMPécs) Sa» des (GV8C) Tóth 1 (Videoton), lük R Babát (DVSQ, Beteké (Sopron) Ba» gartw (Sopron) Cseta (Sopron) Cser- dás©alaton) Dwi(Videoton)Faragj aoa) te* (FTC) Hón a (FTC) SmiFIC) tatéi (MTK) Sa­bi T. (Videoton) SzaRyó (Ujpeö), Ter- gtak {MTKJ, Tak M. (Sopron) Ta&klla {az FTOröt 6 pont IISZ l 1. Bálátok FC 8 3 2 :: m 7-3 11 2. PMFC 6 3 2 1 9-6 11 3. Videoton 8 MII 2 111 9-7 11 4. MTK 6 3 1 2 12-8 10 5. Somon I IIÜ lit 2 19-7 10 6. ÚJPEST 6 2 3 1 8-6 9 7. SZOMBATHELY 6 Ilii 2 ill 8-8 Üli; 8. Debrecen 6 2 1 3 8-6 7 ft Békéscsaba 6 SIS 2 Ilii 5-9 üli 10. Győr 6 1 2 3 2-8 5 11. FESEN»»«)! 6 2 4 11 8-5 IBI 12. Zalaecerszes 6 D 0 6 3-16 0 ve­le volna de 11 méterről fölé