Békés Megyei Hírlap, 2003. szeptember (58. évfolyam, 203-228. szám)

2003-09-09 / 210. szám

14. oldal - 2003. Szeptember 9., kedd SPORT Továbbra is BÉKÉSNET MEGYEI II. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG menetel a Mezőhegyes Mezőhegyes—Elek 5—0 (2—0) Mezőhegyes, 170 néző. V.: Bagdi. Mezőhegyes: Relu - Bé­lák, Gróf, Kovács Zs., Kovács R. (Roszkos), Faragó (Egeresi), Var­ga, Zsoldi, Csordás Cs„ Szatmári G., Csizmadia (Merlák). Edző: Rédli Tamás, Varga Péter. Elek: Pataki - Sarkadi, Puskás, Resetár, Rostás (Botás A.), Márk, Gyulai, Bállá, Kapocsán, Papucza A. (Pa- pucza M.), Erdei. Edző: Kiss Ti­bor. A két csapat között a mai na­pon, a rossz játék ellenére is, eny- nyi különbség volt. Kiállítva: Roszkos (utánrúgásért) a 83. perc­ben. G.: Zsoldi a 25., a 70., Szat­mári G. a 43., Merlák a 85. és a 89. percben. Jó: Zsoldi, Szatmári G., Kovács Zs., Varga P„ ill. Resetár. Rédli Tamás, Varga Péter: — Nehezen lendültünk játékba, a szervezetten játszó vendégekkel szemben csak a véghajrában sike­rült eredményünket elérni. Kiss Tibor: - Amíg mi a helyzeteinket sorozatosan elhibáztuk, addig a hazaiak ezeket kihasználva elhúz­tak. A mezőnyjáték alapján mesz- sze nem volt ekkora különbség a két csapat között. (Perlaki János) Tarhos—Nagyszénás 0—1 (0-1) Tarhos, 150 néző. V.: Scsito- vics. Tarhos: Kohut — Rózsavöl­gyi (Balogh G.), Uhrin, Fehér, Kubik, Tótfalusi, Gézárt, Provo- sinszki, Nagy, Kardos, Püski. Edző: Kovács György. Nagyszé­nás: Lipcsei - Gyuris, Pusztai (Horváth J.), Faragó, Boros, Ki- szely, Brachna (Trabak), Horváth Zs., Moszheim, Janis (Ozgyin), Gulyás. Edző: Füredi János. A ha­zai csapat az első félidőben ki­hagyta a helyzeteit, a másodikban pedig nem bírt a jól védekező Nagyszénással. Kiállítva: Gulyás (második sárga lap után) az 55. percben. G.: Boros a 35. percben. Jó: Uhrin, Püski, ill. Janis, Pusz­tai, Boros, Moszheim, Brachna. Kovács György: - Ha az ellen­fél lövi az első gólt, mi sajnos nem tudunk fordítani. A ziccereinket nem tudjuk belőni, így nem is le­het mérkőzést nyerni. Füredi Já­nos: — A heti felkészülés után meglepett a csapat hozzáállása, régen játszottunk ilyen jól. (Pan- kotai István) Füzesgyarmat—Csárdaszállás 2-2 (0-1) Füzesgyarmat, 50 néző. V.: Bol- doczki. Füzesgyarmat: Bánfi — Kovács Z„ Kincses G. (Kincses L.), Nagy (Boros), Várkonyi, Sándor (Pardi), Baksa, Var­ga L, Gyáni, Vad, Tóth L. Edző: Tőkés Miklós, Lázár Ist­ván. Csárdaszállás: Kovács A. — Ulrich (Geszti), Szabó Z„ Horváth A., Hor­váth Z., Kovács L, Bartyik, Balogh, Tóth L, Varga I., Far­kas. Edző: Halmosi József. Kihagyott helyzetek mérkőzé­se. G.: Gyáni a 48., Vad a 72., ill. Tóth I. a 43. és a 63. perc­ben. Jó: Bánfi, Ko­vács Z., Gyáni, ül. Szabó Z., Balogh, Farkas, Horváth A. Tőkés Miklós, Lázár István: - Zic­cereinket kihagytuk, nem érdemeltünk győzelmet. Halmosi József: — Igaz­ságos döntetlen született. (L. I.) Sarkadkeresztúr— CSANÁDAPÁCA 3—0 (2—0) Sarkadkeresztúr, 200 néző. V.: Alberti. Sarkadkeresztúr: Cserhá­ti - Rózsa V., Ancsin, Deák, Zimbrán, Koszta (Molnár), Cseke, Csúz (Bányai R), Gimesi, Petru­sán, Zsoldos. Edző: Cserháti Ist­ván. Csanádapáca: Hajdú V. - Herczeg, Nagy, Szekeres, Náfrádi, Göcző, Dóka (Óvári), Hajdú-G., Szilágyi, Kovács (Rózsa B.), Ele­kes. Edző: Szikora Pál. Sportszerű mérkőzésen meggyőző fölénnyel biztos hazai győzelem született. Ezen a mérkőzésen a hazaiaknak gólarányt kellett volna javítani. G.: Gimesi a 31., Csúz a 4L, Petrusán (1 l esből) az 53. percben. Jó: Cserháti, Cseke, Petrusán, Gimesi, ill. Hajdú V., Nagy, Szilágyi. Cserháti István: - A lehetősé­gek alapján több góllal nyerhet­tünk volna, bízom benne, hogy fogunk még jobban is játszani. Szikora Pál: — Egy nagyon jó csa­pattól szenvedtünk vereséget, örülök, hogy volt tartása a csapa­tomnak. (Bakucz Péter) Kamut—Újkígyós 2—1 (1—0) Kamut, 130 néző. V.: Domo­kos. Kamut: Jakab - Pozsár (Var­ga), Békési (Lenkefi), Knapp A., Sajben, Gál, Gera, Boldizsár, Sku- máth, Szarvas, Kiss. __ Játékos edző: Szarvas János. Újkígyós: Gedó - Becsei, Gyaraki, Ancsin, Csatlós, Borbély (Sztratyinszki), Kolarovszki, Burkus Gy., Burkus R. (Tóth), Dobróczki, Rédai (Bí­ró). Játékos edző: Borbély Ákos. Végig küzdelmes mérkőzésen mindkét csapat sok hibával ját­szott. A lelkesen játszó vendégek nagyon megnehezítették a sok helyzetet kihagyó hazaiak dolgát. Kiállítva: Gedó (a játékvezető megsértéséért) az 52. percben. G.: Szarvas (mindkettőt 11-esből) a 9. és az 53.,-ill. Sztratyinszki a 75. percben. Jó: Jakab, Gál, Gera, Szarvas, Kiss, ill. Ancsin, Sztra­tyinszki, Tóth. Szarvas János: - Könnyű mérkőzésen nyögvenyelős győze­lem lett. Borbély Ákos: - Gusz­tustalan játékvezetés mellett ma nem nyerhettünk. Jó étvágyat a bírói hármasnak a Holstein kis­vendéglőben! (Szlancsik János) Kunágota—Sarkad 1—2 (1—2) Kunágota, 200 néző. V.: Klembucz. Kunágota: Csomós - Laczkó, Pócsik, Samu II., Varga, Multyán Zs., Balogh K., Dómján (Körösi), Multyán L., Multyán Cs., Dudás (Suhanyeczki). Edző: Szilágyi János. Sarkad: Sándor — Mázán, Alb (Bagi), Hajdú, Szűcs, Báli, Matúz, Szegedi, Bende, Ba-. logh J., Karakas (Erdős). Játékos edző: Szegedi Ferenc. A csapatok egyperces gyászszünettel adóztak a volt kunágotai játékos, Márkus József tiszteletére, aki a héten ha- lálozott el. Az első húsz percben a kunágotaiak kapujához szegez­ték ellenfelüket. Ezért hidegzu­hanyként hatott a vendégek tíz perc alatt szerzett két gólja. A má­sodik játékrészben szinte egyka- puztak a hazaiak, de még ez is ke­vés volt a győzelemhez, hiszen egy méterről is képtelenek voltak a kapuba találni. G.: Multyán L. a 45., ill. Szegedi a 30., Karakas a 37. percben. Jó: Varga, Multyán L„ Multyán Zs., Pócsik, Multyán Cs., ill. Bali, Karakas, Sándor, Sze­gedi. Szilágyi János: - A kilencven percből hetvenet mi támadtunk, és még ez is kevés volt a győze­lemhez. Az adódó lehetőségeink­kel nem tudtunk élni. Szegedi Fe­renc: — Nem játszottunk jól, de nagy küzdelemben sikerült a há­rom pontot elvinni a jó képességű Kunágota otthonából. (Sz. J.) Körösladány—Békéscsabai MÁV 5-2 (2-1) Körösladány, 150 néző. V.: Vozár. Körösladány: Sipos — Ke­resztesi Zs. (Kovács), Tóth J., Papp, Hegyesi, Kövér (Baliga), Schultz (Horváth L), Keresztesi K., Bakos, Novák, Horváth T. Edző: Zsombok Attila. Békéscsa­ba: Márta — Szarka, Szalai, Patai, Lovas, Kohanyecz K., Nouas, Prekop (Kohanyecz T.), Tóth M. (Galovicz), Szeles, Méhes. Edző: Braun Attila. A hazaiak részéről rúgott bombagólok eldöntötték a három pont sorsát. G.: Papp a 27., Novák a 40., Bakos az 50., Baliga a 84., Kovács a 87., ill. Nouas a 17., Méhes a 85. percben. Jó: Tóth J., Papp, Bakos, Keresztesi K„ ill. Szarka, Szeles. Zsombok Attila: - Végre jó já­tékkal magabiztosan tartottuk itt­hon a három pontot. Hálásak va­gyunk azon szurkolóinknak, akik kitartanak a csapat mellett. Braun Attila: - A vereségnél jobban fáj a sok kapott sárga lap és a sérülés. Lassan már nem tudunk kiállni. (Ponta Sándor) Telekgerendás—Gyulai Termál FC II. 3-2 (2-0) Telekgerendás, 200 néző. V.: Kepka. Telekgerendás: Leszkó - Nagy (Kovács L), Ránkli, Aradsz- ki, Vidéki, Barkász (Nagypál), Tóth L., Kovács T., Hrabovszki, Balogh, Sipiczki (Potocska). Edző: Gajdács Tibor. Gyula: Gróh - Csányi, Kiripóczki, Tar, Ancsin, Oláh, Mihucz (Tóth T.), Szelei, Vincze, Tóth R., Kamarás. Edző: Szekeres Lajos. Küzdelmes mér­kőzésen sikerült a hazai csapat­nak győzelemmel felavatnia az új hálókat. G.: Balogh a 27., Ránkli a 34., Hrabovszki a 87., ill. Vincze a 61., Tóth R. (11-esből) a 71. perc­ben. Jó: Nagy, Hrabovszki, Ba­logh, ill. Oláh, Szelei, Mihucz. Zelenyánszki László szakosz­tályvezető: — Döntetlenszagú mérkőzésen a jobban küzdő csa­pat győzött. Szekeres Lajos: - Gyenge helyzetkihasználás, egyé­ni hibák - csak vereséghez vezet­hetett. (Hegedűs József) Ifjúságiak: Mezőhegyes-Elek 3—0, Tarhos—Nagyszénás 5—4, Füzesgyar­mat—Csárdaszállás 7—0, Sarkadkeresz- túr-Csanádapáca 3—0, Kamut—Újkí­gyós 0-3, Kunágota-Sarkad 1-1, Kö- rösladány-Békéscsabai MÁV 3-6, Te­lekgerendás-Gyulai Termál FC II. 2-3. Állás: 1. Mezőhegyes 5­­22- 5 15 2. S.keresztúr 4 1­10- 3 13 3. Bcs. MÁV 3 1 1 9- 9 10 4. Nagyszénás 3 2 13- 5 9 5. Sarkad 3­1 9- 8 9 6. Gyula II. 2 2 1 11- 8 8 7. Csárdaszállás 1 3 1 6- 5 6 8. Elek 2­3 13- 13 6 Kamut 2­3 13- 13 6 10. Telekgerendás 2­2 7- 9 6 11. Kunágota 2­3 11- 16 6 12. Tarhos 1 1 2 9- 4 4 13. Körösladány 1 1 3 11-14 4 14. Füzesgyarmat 1 1 3 5-23 4 15. Csanádapáca 1­4 7- 14 3 16. Újkígyós­­4 2- 9 0 Következik. Szeptember 13., szombat. 15.00: Békéscsabai MÁV­Sarkadkeresztúr. 16.00: Nagyszénás- Telekgerendás, Újkígyós—Sarkad, Gyu­la II.-Mezőhegyes, Csárdaszállás- Tarhos, Csanádapáca—Füzesgyarmat, Körösladány—Kunágota. Szeptember 14., vasárnap, 16.00: Elek-Kamut. ■ Vendéggyőzelmek Kosárlabda NB II Gyulai Color KC—Békéscsabai KK 89:106 (16:33, 28:19, 30:25, 15:29). Magyar Kupa kosárlab­da-mérkőzés, férfi, Gyula, 100 néző. V.: Márkus, Országh. Gyula: Nádházi (-), BARÁTH (38/3), Stefanovits (12/3), Gyar­mat (6), Schneider (6/3). Cs.: Bak (10/6), Sál (8/3), Hajdú (5/3), Kőfaragó Gy. (3/3). Edző: Tövisháti József. Békéscsaba: Papy (9/6), SZŰCS (22), Krivik (5/3), Czifrák (15/6), PELLE R. (29). Cs.: Tóth T. (-), Vozár (4), SERES (21), Bagdi (-). Edző: Tar László. A hazaiak a harmadik negyed végéig tudták szorossá tenni a mérkőzést a jobb erők­ből álló Békéscsaba ellen. Békési SZSK-Mezőberényi SDSE 69:113 (12:26, 17:27, 20:35, 20:25). Magyar kupa ko­sárlabda-mérkőzés, férfi, Békés, 50 néző. Békés: Bányai(23), Takács(13), Korcsog (17), Makra (3/3), Csapó (4). Cs.: Székely (3), OLÁH (4), Csonka (2), Szalay K. (-). Edző: Balog Vilmos Mezőberény: IGNÁCZ T. (38), VÁRNAGY'(22/6), Frey (6), SZE­KERES (26/12), Petries (8). Cs.: Sáli (-), Ignácz J. (13/3). Játékos edző: Frey Tibor. Ä mezőberényi csapat a játék minden elemében felülmúlta a hazaiakat. A gyen­gén dobó Békéssel szemben ilyen arányban is megérdemel­ten nyertek Freyék. ■ Elővételben Békéscsaba A nagy érdeklődésre való tekintettel a Békéscsabai Előre NK kedden 9 órától a városi sportcsarnokban megkezdi a szerdán 18 órakor a vi­lághírű, többszörös BEK-győztes osztrák Hypo NÖ elleni NB I-es baj­noki női kézilabda-mérkőzésre szó­ló jegyek árusítását. ■ Idegenben nyert a Konzerv Asztalitenisz NB II, NB III Orosháza Hungarotel ASE II.— Orosháza Hungarotel ASE III. 17:1. NB Il-es női asztalitenisz­mérkőzés, Orosháza. Győzte­sek: Fórizs, Tóth K., Tóh V. 4-4, Komádi 3, a Tóth K„ Tóth V. és a Fórizs, Komádi páros, ill. Kunos. Makó—Csabai Konzerv SE 7:11. NB II, férfi, Makó. Békés­csabai győztesek: Sebestyén S. 4, Csarnai, Sebestyén P. 3-3, a Csamai, Juhász páros. Békési TE II.—Borsod Volán 4:14. NB II, férfi, Békés. Békési győztesek: Baranyi 3, Lukács 1. Eötvös DPSE Orosháza— Kiskunfélegyháza 10:8. NB III, férfi, Orosháza. Orosházi győz­tesek: Sándor, Schneider 3-3, Roszik 2, Somogyi 1, a Schnei­der, Roszik páros. Szeged II.-Gyulai AC 9:9. NB III, férfi, Szeged. Gyulai győztesek: Túróczy 4, Hídvégi 2, Béres, Tóth J. 1-1, a Béres, Tóth J. páros. ■ Mesterlövészek A BékésNet megyei II. osztályú labdarú­gó-bajnokság góllövőlistájának élmező­nye. 8 gólos: Gróf (Mezőhegyes). 5 gólos: Szarvas (Kamut), Tóth I. (Csárdaszállás). 4 gólos: Bakos (Körösladány), Mihucz (Gyula II.), Kapocsán (Elek), Multyán Cs. (Kunágota), Botyánszki (Kamut). 3 gólos: Balogh (Telek- gerendás), Nouas (Békéscsabai MÁV), Multyán L. (Kunágota), Petruzsán (Sarkadke­resztúr), Szatmári G., Zsoldi (Mezőhegyes), Janis, Gulyás (Nagyszénás), Nagy I. (Tarhos), Varga P., Csizmadia (Mezőhegyes). 2 gólos: Tóth R. (Gyula II), Novák (Körösladány), Vad (Füzesgyarmat), Keresztély (Csanádapáca), Tóth M. (Békéscsabai MÁV), Kiss (Kamut), Merlák (Mezőhegyes), Ozgyin, Boros (Nagy­szénás), Ancsin (Sarkadkeresztúr), Tótfalusi, Fehér, Kardos (Tarhos), Balogh, Szegedi, Karakas (Sarkad), Körösi (Kunágota), Erdei, Gúti, Papucza A. (Elek). A kezdők és a haladók A tornászok már elkezdték Ezüstérmes az Every Day Kiskunhalas A kicsi tornászpalánták nem­csak az iskolából, hanem a tornatermekből is vakációra vonultak júniusban, de a szünidő — ahogy az már lenni szokott — most is gyorsan le­pergett, s a szeptember elsejei iskolakezdést pár nappal a versenyidény startja követte. _________Budapest Be reczkiné Harangozó Ildikó és Petrovszki Pál békéscsabai tanít­ványai a gyermek kezdő és hala­dó országos bajnokság második fordulójában léptek szerekhez. Senki nem okozott csalódást, a haladók megőrizték vezető he­lyüket a csapatversenyben, egyé­ni összetettben, az 1992-93-as korosztályban Szabó Csilla, a fia­talabbaknál, az 1994-eseknél Kékegyi Szabina (34,600) nem talált legyőzőre. A kezdők har­madikok lettek a csapatverseny­ben és két kör után szintén a har­madik helyen állnak. Gyermek haladó országos baj­nokság, 2. forduló. Csapat: 1. Hungarotel TC Békéscsaba 178,100 pont. Egyéni összetett, 1992-93- as születésűek: 1. Szabó Csilla 36,100 pont, 2. Paulik E. 35,700, 3. Varró R. 35,600, 4. Szabó Zs. 35,550, 7. Kiss Gy. (mindannyian Hungarotel TC Békéscsaba) 34,750. Gyermek kezdő országos baj­nokság, 2. forduló: 3. Huhgarotel TC Békéscsaba 177,850 pont. Egyé­ni összetett, 1992-93-as születésű­ek: 3. Trényi K, 36,800 pont, 4. Ze- lenyánszky B. 36,500, 8. Meszesén A. 34,900,9. Horcsák B. 34,800,12. Lónál H. 34,350, 13. Mátyási V. 34,350. g.p. A hét végén nemzetközi felkészü­lési kézilabdatornán vett részt az Every Day Orosháza NB I B-s fér­fi kézilabdacsapata. A zöld-sár­gák a második helyen végeztek. . Every Day Orosháza—Eszék (horvát) 22-27 (13-17). Kis­kunhalas, 250 néző. V.: Lekrinsz- ki, Németh. Orosháza: Szikora A. - Krizsán 2, Bánfi 3, Bajusz 3, Patocskai 5, Kocsis 4, Varga A. 1. Cs.: Molnár, Varga Zs. (kapusok), Berta 1, Csikós, Dénes 1, Kiss J., Bakó 1, Németh, Kovács A. 1. Edző: Bajusz József. Az Eszék legjobb dobói: Kovacsevic, Tonic 5-5. A küzdelmes mérkőzésen a rutinosabb horvát I. ligás csapat megérdemelten nyert. Every Day Orosháza—Makó 32—31 (12—15). Kiskunhalas, 150 néző. V.: Dobrovits, Tájok. Ld.: Patocskai 7, Csikós 6, Kocsis, Varga A. 4-4, ill. Ignácz 7, Katona, Szepesi 5-5. Végig a Makó veze­tett, de az utolsó percekben fordí­tott lelkes orosházi együttes. Kiskunhalas—Every Day Orosháza 23—28 (14—13). Kis­kunhalas, 300 néző. V.: Klucsó, Lekrinszki. Ld.: Patocskai 9, Kiss J„ Berta 3-3, ill. Juhász 8, Kovács Á. 6. Az orosháziak megérdemel­ten nyertek az NB I B-s újonc ha­zaiak ellen. Végeredmény: 1. Eszék 6, 2. Every Day Orosháza 4, 3. Makó 2, 4. Kiskun­halas 0 pont. A torna gólkirálya Patocskai Krisztián lett 21 góllal. Szeghalom A sárréti városban a közelgő, szeptember 20vai rajt előtt, négy NB Il-es női csapat számára adó­dott kiváló felkészülési lehetőség. A Szeghalom, Újkígyós, Nagyszé- nás-Orosháza KSE, Csorvás kvar­tett küzdelméből a feljutásra aspi­ráló Nagyszénás-Orosháza került ki győztesen. A mérkőzéseket Bodóczy András, Ökrös László és Szabó Imre vezették. Eredmények: Szeghalmi NKC-Újkí- gyósi FDSE 24-15 (13-5). Ld.: Búza 9, Nagy Cs. 7, ill. Mosonyi, Sztanek 4-4. Csorvási SK-Nagyszénás-Orosháza KSE 13-14 (7-4). Ld.: Major L. 5, ül. Szőke, Szendrei 5-5. Nagyszénás-Oros- háza-Szeghalom 19—18 (9-10). Ld.: Szendrei 5, Szőke 3, ill. Búza 7, Nagy Cs. 5. Újkígyós-Csorvás 20-17 (11— 12). Ld.: Sódar 6, Márton 3, ill. Elhardt 6, Major B. 4. Nagyszénás-Orosháza- Újkígyós 19-14 (10-9). Ld.: Szendrei 4, ill. Sódar 3. Szeghalom-Csorvás 20- 19 (12-9). Ld.: Nagy Cs. 8, Búza 7, ill. Elhardt 9, Major B. 4. Végeredmény: 1. Nagyszénás-Oros- háza KSE 6 pont, 2. Szeghalom 4,3. Új­kígyós 2,4. Csorvás 0. Különdíjasok. Legtechnikásabb já­tékos: Szőke Olga (Nagyszénás-Oros­háza). Gólkirály: Búza Berta (Szegha­lom) 23 találattal. Legjobb kapus: Tóth Tímea (Csorvás). ________■ T OTONYEREMÉNyek A 36. heti Totó nyereményei: 13 plusz egy találatos szelvény 7 db, nyeremé­nyük egyenként 790 ezer 350 forint, 13 találatos szelvény 19 darab, nyere­ményük 140 ezer 62 forint; a 12-esek 3511; a 11-esek 314; a 10-esek 94 forin­tot fizetnek. A Góltotón 6 találatos szelvény nem volt, az 5-sök 19 ezer 112; a 4- esek 2164 forintot érnek. A helyes tippsor: 2, x, 1, 2, 2, x, 2, 2, x, 1,1,1,1 és 2. . Csapatok, Játékosok, figyelőm! Egyedülálló lehetőség Magyarországon! Tervezd meg saját cipődet, válaszd a legújabb meg­oldásokat! Olasz bőr futballcipők (gumis, terem, mix) saját névvel, számozással ellátva, a te általad választott sínben! Akár csapatok nevével és sínéiben is! Egység és egyediség super áron és minőségben! Legea olasz sportmez + nadrág már 3500 Ft/garnitúrától Tornanadrágok, gyermekmezek, labdák! Szuper ajándék gyerekeknek: cipő és mez saját névvel ellátvaI Megasport. Békéscsaba, Rákóczi u. 1., tel.: (66) 444-040.