Békés Megyei Hírlap, 2003. szeptember (58. évfolyam, 203-228. szám)

2003-09-23 / 222. szám

* BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT 2003. Szeptember 23., kedd - 15. oldal A Multyánok nagy napja BÉKÉSNET MEGYEI II. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Tarhos—Csanádapáca 1—2 (0—1) Tarhos, 150 néző. V.: Deme. Tarhos: Kohut - Püski (Provosin- szki), Vári, Uhrin, Fehér, Kubik, Tótfalusi, Gézárt, Szabó, Nagy I., Kardos. Edző: Kovács György. Csanádapáca: Hajdú V. - Her- czeg, Nagy M., Göczö, Náfrádi, Óvári, Silló, Hajdú G„ Szilágyi, Ke- resztély, Kovács (Dobák). Edző: Szikora Pál. Gyenge játékvezetés mellett a hazai csapat csak a tucat­nyi helyzetkidolgozásban jeleske­dett. G.: Fehér a 60., ill. Kovács a 30., Keresztély az 55. percben. Jó: Fehér, Kubik, Kardos, Nagy I., ill. Hajdú V., Keresztély, Kovács. Kovács György: - Idényre va­ló helyzetet hagytunk ki, de ezzel semmire sem megyünk. Szikora Pál: - Lelkesedésünk és szívünk diadalt eredményezett. (Panko- tai István) Mesterlövészek A BékésNet megyei II. osztályú labda­rúgó-bajnokság góllövőlistájának él­mezőnye. 11 gólos: Gróf (Mezőhegyes). 8 gólos: Tóth I. (Csárdaszállás). 5 gólos: Kapocsén (Elek), Multyán Cs. (Kunágota), Bakos (Körösladány), Szarvas (Kamut). 4 gólos: Balogh (Sarkad), Multyán L (Kuná­gota), Nouas (Békéscsabai MÁV), Keresz­tély (Csanádapáca), Szegedi (Sarkad), Ja­nis, Kiszely, Gulyás (Nagyszénás), Novák, Horváth I. (Körösladány), Mihucz (Gyula II.), Botyánszki, Kiss (Kamut). FOzesqyarmat—Békéscsabai MÁV 0-3 (0-1) Füzesgyarmat, 50 néző. V.: Gyekiczki. Füzesgyarmat: Bánfi - Kovács, Latyák (Kincses G.), Nagy (Boros), Várkonyi I., Várkonyi G„ Baksa (Sándor), Kincses L, Gyáni, Varga, Tóth L. Edző: Lázár István. Békéscsaba: Magda - Nouas, Bíró (Galovicz), Vajgely, Pataj, Szalai, Szarka, Lovas, Szeles (Somvári), Tóth I. (Mladonyiczki), Koha- nyecz. Edző: Braun Attila. A kiha­gyott hazai helyzeteket gólokkal büntette a vendégcsapat. G.: Bíró a 4., Nouas az 55., Lovas a 85. perc­ben. Jó: Kovács, Várkonyi I., Várko­nyi G., ill. Magda, Bíró, Szarka. Lázár István: - Amíg a hely­zeteinket nem tudjuk belőni, nem tudunk győzelemnek örülni. Braun Attila: — Az első félidő ne­héz periódusait átélve a második félidőben már jobban játszva megérdemelten győztünk. (L. I.) Sarkadkeresztúr— Körösladány 2—1 (1—0) Sarkadkeresztúr, 300 néző. V.: Brusznyiczki. Sarkadkeresztúr: Cserháti - Cseke, Ancsin, Deák, Zimbrán, Koszta, Bányai P. (Mol­nár), Csúz, Bányai T„ Gimesi, Zsoldos (Rúzsa). Edző: Cserhátí István. Körösladány: Sipos - Ke­resztesi Zs. (Kovács), Tóth, He- gyesi, Papp, Mező, Novák, Ke­resztesi K. (Horváth I.), Kövér, Ba­kos, Horváth T. (Zsombok). Játé­kos edző: Zsombok Attila. Küz­delmes mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született, a házi­gazda az első félidőben eldönthet- te volna a mérkőzést. A nézőtéri paprikás hangulatról a vendégek elnöke gondoskodott. Kiállítva: Gimesi (második sárga lap után) a 74., ill. Bakos (utolsó emberként szabálytalankodott) a 64., Mező (második sárga lap után) a 91. percben. G.: Ancsin a 12., Zsoldos a 47., ül. Kovács a 78. percben. Jó: Cseke, Csúz, Zimbrán, ill. Tóth. Cserháti István: - Az első fél­időben lefutballoztuk a Körösla- dányt, sok helyzetet dolgoztunk ki, sajnos ki is hagytuk azokat. Tel­jesen megérdemelten győztük le a jól küzdő ellenfelet. Nyilas Sán­dor, a Körösladány SC elnöke: - A mai napon kicsit álmosan kezd­tünk, de fölpörögtünk, jól küzdöt­tünk, imitt-amott jól is játszottunk, már amennyire a helyi közeg en­gedte. A játékvezetők nélkül a Sarkadkeresztúr nem szerzett vol­na pontot. (Bakucz Péter) Kamut—Gyulai Termál FC II. 3-3 (0-1) Kamut, 100 néző. V.: Fehér. Kamut: Jakab (Pősze) - Knapp V., Pozsár, Gál (Boldizsár), Bé­kés, Knapp A., Gera, Hajdú, Kiss, Botyánszki, Szarvas (Lenkefi). Játékos edző: Szarvas János. Gyula: Gróh - Kiripóczki, Tóth R„ Ancsin, Szelei, Perlaki, Tar, Vincze, Kamarás (Endrődi), Ger­gő (Karácsony), Tóth T. Edző: Szekeres Lajos. Gólokban gaz­dag, sportszerű mérkőzésen a ha­zai csapat a sírból hozta vissza az egy pontot. G.: Kiss a 65., Knapp V. a 75., Békési a 81., ill. Tóth R. a 43., Ancsin az 53., Karácsony a 65. percben. Jó: Pozsár, Békési, Knapp A., Gera, ill. Kiripóczki, Tóth R., Szelei, Vincze. Szarvas János: - Gólgazdag mérkőzésen igazságos eredmény született. Bagi Tibor, az ifjúsági csapat edzője: - Fegyelmezetten és taktikusan játszva sikerült há­romgólos előnyt szereznünk, amit húsz perc alatt el is adtunk. (Szlancsik János) Kunáoota-Újkíoyós 4-2 (1-1) Kunágota, 200 néző. V.: Rácz. Kunágota: Cso­mós - Dómján, Pócsik, Samu II., Körösi, Mul­tyán Zs., Balogh (Lacz- kó), Multyán L., Kovács (Samu I.), Multyán Cs., Dudás (Méreg). Edző: Szilágyi János. Újkígyós: Tóth - Ancsin, Gyaraki, Becsei (Orosz), Borbély (Bíró), Burkus Gy., Bur- kus R„ Hőgyes, Ragály, Rédei (Göncz), Karlovszki. Játé­kos edző: Borbély Ákos. Sok volt a pontatlanság a hazaiaknál. Szü­net után feljavult a Kunágota és nagyobb arányban is győzhettek volna. G.: Multyán Zs. (mindket­tőt 11-esből) a 4L, az 50., Múl tyán L. a 70., Multyán Cs. a 73. ill. Karlovszki (mindkettőt 11-es bői) a 30. és a 75. percben. Jó Dómján, Multyán Zs., Kovács Multyán Cs„ ill. Tóth, Ancsin Karlovszki. Szilágyi János: — Az első fél­időben nem voltunk elég ponto­sak. A szünetben sikerült felrázni a fiúkat, akik nagyobb különb­séggel is nyerhettek volna. Ecker György, az Újkígyós elnöke: - Már egyszer megbüntették a csa­patot, minek kell ezt folytatni. (Sz. J.) Mezőhegyes—Nagyszénás 1—4 (0-0) Mezőhegyes, 260 néző. V.: Petrovszki. Mezőhegyes: Relu - Bélák, Gróf, Kovács Zs., Kovács R., Faragó Á. (Roszkos), Varga, Zsoldi (Garam), Csordás, Szatmá­ri, Csizmadia (Merlák). Edző: Rédli Tamás, Varga Péter. Nagy­szénás: Lipcsei - Gyuris, Hor­váth Z„ Faragó J., Boros, Kiszely, Brachna (Valaczkai), Ozgyin (Horváth Zs.), Moszheim, Janis, Gulyás. Edző: Füredi János. Egy félidőnyi küzdelem után a máso­dikban a vendégek rúgtak egy szerencsés gólt és ekkor elkezdett játszani a Mezőhegyes, ám hely­zeteit kihagyta. A gyenge játékve­zetőnek köszönhetően elszaba­dultak az indulatok, amely kiállí­tásokhoz vezetett. Végül a takti- kusabban játszó szénásiak meg­érdemelten győztek. Kiállítva: Gróf, Varga, Szatmári (mindhár­man szövegelésért) a 82. perc­ben. G.: Gróf a 61., ill. Gulyás az 55., Kiszely a 60., a 82. és a 88. percben. Jó: Kovács Zs., Bélák, ill. Lipcsei (a mezőny legjobbja), Moszheim, Kiszely, Faragó J., Brachna. Rédli Tamás, Varga Péter: ­Enerváltan játszottunk, amikor fordíthattunk volna, a labda a ka­pufáról mindig kipattant. A há­rom kiállítás megpecsételte sor­sunkat. Füredi János: - Amit az öltözőben megbeszéltünk, mara­déktalanul megvalósítottuk. Kez­dünk egységes csapattá érni. (Perlaki János) Telekgerendás—Csárdaszállás 2-4 (0-3) Telekgerendás, 350 néző. V.: Suck. Telekgerendás: Gajdács - Vidéki, Ránkli, Tóth L, Dömök (Sipiczki), Balogh, Barkász, Ma­kai, Hrabovszki, Potocska (Ko­vács T.), Valyuch (Kovács L). Já­tékos edző: Gajdács Tibor. Csár­daszállás: Kovács A. - Szabó Z. (Geszti A.), Kovács L, Horváth A. (Tóth S.), Geszti J., Varga, Farkas, Horváth L, Bartyik, Ulrich (Sza­bó R.); Tóth I. Edző: Halmosi Jó­zsef. A vendégek kíméletlenül ki­használták a hazai csapat megin­gásait, akik kapufát lőttek, 11-est hibáztak, gólt csak az utolsó per­cekben tudtak elérni, amivel né­mileg szépítettek az eredményen. G.: Sipiczki a 89., Hrabovszki a 91., ül. Tóth I. a 3., Horváth L. a 19. és a 48., Farkas a 42. percben. Jó: Makai, Barkász, ill. Kovács L, Horváth L., Varga, Farkas. Gajdács Tibor: - Remélem, lassan minden játékosom rájön, hogy a megyei másodosztályban több kell a győzelem megszerzé­séhez. Halmosi József: - Egy hajtós Telekgerendást sikerült le­győznünk. (Hegedűs József) Sarkad—Elek 2—1 (1—1) Sarkad, 200 néző. V.: Vereska. Sarkad: Sándor - Szűcs I„ Alb, Bagi, Hajdú, Báli, Bende, Matus, Szegedi, Balogh, Karakas (Má­zán). Játékos edző: Szegedi Fe­renc. Elek: Pataki - Sarkadi, Pa- pucza, Resetár, Erdei, Márk, Bal­ia, Gyulai, Kapocsán, Donnert, Guti (Puskás). Edző: Kiss Tibor. Alacsony színvonalú mérkőzésen nehezen nyert a Sarkad csapata a jó képességű vendégek ellen. G.: Balogh a 28., a 85., ill. Kapocsán a 41. percben. Jó: Szegedi, Ba­logh, ill. Pataki, Resetár, Erdei, Papucza, Kapocsán. Szegedi Ferenc: - Ez a nagy dolog, rosszul játszottunk és mégis nyertünk. Kiss Tibor: - A döntetlen reálisabb lett volna, de ameddig nekünk nyolc helyzet kell egy gólhoz, addig a hazaiak két helyzetükből két gólt szerez­tek. (Kiss Gábor) Ifjúságiak: Mezőhegyes-Nagyszé­nás 9-1, Tarhos-Csanádapáca 6-1, Füzesgyarmat-Békéscsabai MÁV 1-3, Sarkaakeresztúr-Körösladány 5—3, Kamut-Gyulai Termál FC II. 1—5, Kun- ágota-Újkígyós 1-12, Telekgerendás- Csárdaszállás 8-5, Sarkad-Elek 0-1. Az állás 1. S.keresztúr 6 1­15­4 19 2. Mezőhegyes 6 1 25­9 18 3. Nagyszénás 5 2 20­7 15 4. Sarkad 5 1 15­10 15 5. Bcs. MÁV 4 1 2 12­12 13 6. Csárdaszállás 3 3 1 14­8 12 7. Kamut 3 1 3 18­17 10 S. Gyula II. 2 3 2 14­13 9 9. Kunágota 3 4 15­25 9 10. Körösladány 2 1 4 19­16 7 11. Füzesgyarlhat 2 1 4 8­28 7 12. Elek 2­5 15­17 6 13. Telekgerendás 2­4 10­16 6 14. Csanádapáca 2­5 11­18 6 15. Tarhos 1 1 4 11­10 4 16. Újkígyós­­6 5­17 0 Következik. Szeptember 27., szom­bat, 16.00: Gyula IL-Sarkad, Nagyszé­nás-Kamut, Csárdaszállás—Mezőhe­gyes, Csanádapáca-Telekgerendás, Körösladány-Füzesgyarmat, Sarkadke- resztúr-Kunágota. Szeptember 28., vasárnap, 16.00: Elek-Újkígyós. 14.00: Békéscsabai MÁV-Tarhos. Élre tört a Békéssámson BékésNet megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokság ÉSZAKI CSOPORT Kötegyán—Kardos-Örménykút 1-3 (0-2) Kötegyán, 50 néző. V.: Flinta. Kötegyán: Dobi - Deák (Czirle), Gurzó, Ujj L. (Ujj Zs.), Csatári, Molnár (Szabó Károly), Csíkos (Torzsa), Szabó Krisztián, Beré- nyi, Iszáka, Kovács A. (Papp). Edző: Kocsis László. Kardos-Or- ménykút: Galáth Z. - Tímár Zs., Opauszki Zs., Sonkoly, Csicsely, Kóródi, Viszkok, Varga (Bíró), Zahorecz, Sztvorecz (Somkúti), Jelen. Edző: Galáth Pál. A hazai csapat tudása alatt szerepelt, a Kardos-Örménykút nagyon jó já­tékot nyújtott. G.: Szabó Károly, ill. Viszkok, Opauszki, Jelen. Jó: Gurzó, Papp, Szabó Károly, ill. Galáth Z„ Kóródi, Somkúti. Kocsis László: — A csapat tu­dása alatt játszott. Galáth Pál: — Jól játszó együttesem rászolgált a három bajnoki pontra. (Nagy La­jos) Okány—Dévaványa 0—5 (0—2) Okány, 100 néző. V.: Vozár. Okány: Tóth T. - Silling (fari), Sújtó, Mártha, Fazekas, Papp (Varjú), Lázár (lüspéter), Jámbor, Tóth R„ Buka, Szabó L. Edző: Ki­rály Endre. Dévaványa: Darvasi - Czakó J„ Bakos, Vaszkó (Bor­bíró), Ilyés, Tóth (Farkas), Séllei, Adamecz, Szakács, Pesztránszki, Nagy (Kovács). Edző: Barna Sán­dor, Molnár Tamás. Küzdelmes mérkőzésen a 30. perctől meg­mutatkozott a Dévaványa na­gyobb erőnléti és technikai tudá­sa. Kiállítva: Fazekas és Peszt­ránszki (mindkettő kakaskodá­sért) a 17., Szakács (törlesztésért) az 55., Szabó L. .(belerúgott ellen­felébe) a 82. G.: Czakó, Ilyés, Tóth, Adamecz, Séllei. Jó: Tóth R„ Buka, Jámbor, ill. Séllei, Cza­kó, Tóth, Ilyés. Király Endre: — Az első félidő­ben már úgy játszottunk, ahogy azt elvárják tőlünk, a második fél­időben azonban összezuhan­tunk. Barna Sándor, Molnár Ta­más: - A látottak alapján teljesen megérdemelten győztünk. (Mártha Lajos) Bucsa—Csabacsüd 1—7 (1—2) Bucsa, 110 néző. V.: Kurucz. Bucsa: Zagyva — Nagy J„ Csurka, Gyarmati, Kiss, Bányai J„ ifj. Bá­nyai (Kristóf), Dede, Kovács, Szo- boszlai, Nagy S. Edző: Kocserák János. Csabacsüd: Kondacs - Valencsik, Nagy F., Gombár M., Gombár A. (Bracsok), Palyov, Pillár, Jansik (Janecskó), Urbán­usok, Radics (Fekécs), Koszti (Varga). Játékos edző: Varga Ta­más. Színvonalas mérkőzésen az ellenfél játéktudásban felülmúlta a hazaiakat. G.: Bányai J., ill. Ur- bancsok 2, Pillár, Koszti, Fekécs, Valencsik, Janecskó. Jó: Nagy S., Nagy J., ill. Koszti, Nagy F., Ur- bancsok, Pillár. A tiszta fehérben játszó doboziak könnyedén múlták felül zsadányi vendégeiket D-FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET Kocserák János: - A játékve­zetői hármas gonoszságaikkal „meglepte” csapatot és engem is. Varga Tamás: - Megérdemelten győztünk, még ilyen arányban is. (K.J.) Doboz—Zsadány 5—0 (3—0) Doboz, 200 néző. V.: Simon József. Doboz: Szabó F. — Balogh Zs„ Futató, Dézsi, Miklián (Gyeb- rovsztó), Lukucz, Köteles, Bíró, Komlósi (Szabó J.), Váczi (Bodó), Szatmári (Tóth). Edző: Zsigmond Károly. Zsadány: Sütő - Eszenyi, Szabó S., Száva J. (Gombos Zs.), Kiss B„ Muntyán, Kovács, Ürmö- si, Kiss. P., Kutasi, Vásárhelyi. Edző: Nagy Róbert. A jobb játék­erőt képviselő doboziak végig irá­nyították a mérkőzést, s megérde-. melten szerezték meg a három pontot. G.: Szatmári 2, Szabó J., Lukucz, Komlósi. Jó: Futató, Dé­zsi, Lukucz, Köteles, ill. Szabó S., Kutasi, Muntyán. Zsigmond Károly: - Szép gó­lokat szereztünk, a mérkőzés na­gyobb részében jól játszottunk, nem maradt el a siker sem. Miha­marabbi gyógyulást kívánok a megsérült vendégjátékosnak. Nagy Róbert: - Megérdemelt ha­zai győzelem. (Zs. K.) A Mezőberény-Berény-Co- lor—Gerla mérkőzést október 23-ára halasztották. A Szarvasi LSZ csapata szabadnapos volt. DÉLI CSOPORT Dombeoyház—Lökösháza 1—2 (1-0) Dombegyház, 150 néző. V.: Góg. Dombegyház: Kontró - Szatmári, Tapasztó, Kiss (Gyüre), Szilágyi, Papp Cs., Bajkán, Lugasi (Tóth), Kovács K. (ifj. Ménesi), Talpai, Csabai. Edző: Ménesi Ró­bert. Lökösháza: Bajusz - Zima, Szántó, Stier, Kovács F. (Bodor),- Murvai (Papp), Szincsák, Dom- sik, Lénárt, Bartók, Túróczi (Bili­bók). Edző: Varga István. Sok helyzetet dolgozott tó a domb­egyházi csapat, de csak egyet tu­dott gólra váltani. A vendégek le­hetőségeikből egyet kihasznál­tak, míg a megkapott két tizen­egyesből is berúgták az egyiket és elvitték a pontokat. G.: Csabai, ill. Szincsák, Lénárt (11-esből). Jó: Kontró, Szatmári, fapasztó, Szil­ágyi, Papp Cs„ ill. Zima, Szin­csák, Lénárt, Bodor. Ménesi Róbert: - Amit az edzéseken begyakorlunk, azt saj­nos nem tudjuk alkalmazni a mérkőzésen, így görcsös a játé­kunk. Lehetett volna itt akárhány büntetőt megadni, ha mi a zicce­reinket nem hibázzuk el. Varga István: - Szerencsével párosuló lelkesedésünknek három pont az eredménye. (M. R.) Pusztaföldvár—Kaszaper 3—1 (3-0) Pusztaföldvár, 80 néző. V.: Fa­bók. Pusztaföldvár: Ökrös - Mihalecz, Vokanics, Fekete, Kvak, Holecska (Szabó T.), Klem- bucz (Kormányos), Sinka (Fü- löp), Nagy R. (Motyovsztó), Gulá- csi, Svecz (Szivák). Mb. edző: Kormányos Antal. Kaszaper: Roszkos - Kőszegi J„ Kun, Kő­szegi 0., Borsi (Hevesi), Szabó Zs. (Prágai), Kőszegi T. (Dán), Halász, Toncseff, Bacsa, Szabó M. Edző: Sajtos Tibor. Az első fél­időben mutatott teljesítmény alapján megérdemelten nyertek a hazaiak, akik a mérkőzés végére elfáradtak. G.: Klembucz, Gulá- csi, Nagy R., ill. Dán. Jó: Ökrös, Vokanics, Kvak, Motyovsztó, ill. Kun, Borsi. Kormányos Antal: - Örülök a megérdemelt győzelemnek. Saj­tos Tibor: - Ezen a napon gyen­gén játszottunk. (Zalai Antal) Békéssámson—Kétsoprony 4-1 (3-1) Békéssámson, 200 néző. V.: Laurovics. Békéssámson: Döme - Doktor, Kerekes Cs. (Varga), Krajcsovics G., Fodor, Dávid, Csentó, Somogyvári, Zádori (Gu­lyás), Krajcsovics A., Rancz (Csordás). Megbízott edző: Újvá­ri János. Kétsoprony: Petrovszki P. - Szenczi, Leszkó K., Lauri- nyecz, Surin, Szász, Kerekes R. (Leszkó Sz.), Petrovszki A., An­csin, Petrovszki Zs., Viczián. Edző: Purzsa Roland. A hazaiak gyors gólját egy percen belül ki­egyenlítették a vendégek. Ezután nem tudtak lépést tartani a gól­helyzetek sokaságát kidolgozó Sámsonnal. Megérdemelten győ­zött a pályaválasztó. G.: Kerekes Cs. 2, Csentó, Somogyvári (11-es- ből), ill. Kerekes R. Jó: Kerekes Cs., Fodor, Krajcsovics A., Dávid, ill. Szenczi. Újvári János: — Egy lelkes, sportszerű csapatot győztünk le megérdemelten. Purzsa Roland: - Néhány játékosunknak el kell gondolkodni azon, hogy a megye háromban sem lehet a mérkőzés előtt éjszakázni. Megérdemelt ha­zai siker. (Kutasi Ferenc) Medqyesegyháza II.— Nagybánhegyes 3—4 (1—2) Medgyesegyháza, 100 néző. V.: Nagy L. Medgyesegyháza: Réti - Czene, Plástyik, Csomós (Csete), Szél, Petruzsán, Kovács, Dovai (Cseh), Kiss II. Á. (Va­lyuch), Bozsó, Bessenyei. Edző: Gellény Ferenc. Nagybánhegyes: Demkó G. - Fiala, Kender, Deák (Pilinszki), Takács, Petró (Gu­lyás), Balázs (Kiss K.), László, Demkó M., Bányász (Szabó, Sipiczki), Horgász. Mb. játékos edző: Deák Péter. Folytatódik a hazai csapat vesszőfutása. Hiába vezettek kétszer is a mérkőzés fo­lyamán, a bánhegyesiek fordítot­tak. G.: Bessenyei 2, Kovács, ill. Takács4 (kettőt 11-esből). Jó: Ko­vács, ill. Takács (a mezőny leg­jobbja), Demkó G„ Demkó M„ Petró. Gellény Ferenc: - Erről a mér­kőzésről nincs mit mondanom. Deák Péter: - Úgy látszik, ide­genben jobban megy, de jövő hé­ten mindent megteszünk az első hazai győzelemért. (Uhrin Pál) Kéteqyháza—Gerendás 2—0 (0-0) Kétegyháza, 80 néző. V.: Bag- di. Kétegyháza: Szelezsán - Fa- ur, Isztin, Búkor, Árgyelán, Mé­száros, Grósz, Negye Z. (Csum- püla N.), Szegedi (Papp L.), Ab- rudán, Papp J. (Nagy). Játékos edző: Negye Zoltán. Gerendás: Kiss - Oláh (Zatykó), Németh, Adamik, Zleovsztó, Tóth, Botyán­szki (Seres), Kómár (Nikora), Mezőfi, Zsiga (Kun), Benyovsztó. Edző: Lengyel József. A csere­ként beállt Csumpilla N. eldön­tötte a találkozót. G.: Csumpilla N. 2. Jó: Papp J. (a mezőny leg­jobbja), Isztin, Abrudán, Csum­pilla N., ill. Kiss, Adamik, Zleov­sztó. Negye Zoltán: - Lelkesedé­sünk három pontot eredménye­zett a jól küzdő vendégcsapat el­len. Lengyel József: - A mai na­pon a szerencse elpártolt tőlünk. (Bence László) Az állás. Északi csoport 1. Dévaványa 4 - ­25- 0 12 2. Csabacsüd 3 1 ­23- 8 10 3. Kardos-Ö. 3 - ­8- 2 9 4. Doboz 2 1 1 15- 6 7 5. Bucsa 1 1 1 5-10 4 6. Szarvasi LSZK 1 1 1 3- 8 4 7. Mezőberény II. 1 - 1 1- 1 3 8. Zsadány 1 - 3 5- 13 3 9. Kötegyán 1 - 3 3- 13 3 10. Gerla- - 3 3- 17 0 Déli csoport 1. Békéssámson 4 - ­13- 6 12 2. Lökösháza 3 1 ­7- 4 10 3. Kétsoprony 3 - 1 8- 5 9 4. Pusztaföldvár 2 - 2 8- 5 6 5. Nagybánhegyes2 - 2 9-11 6 6. Kaszaper 1 1 2 8- 7 4 7. Gerendás 1 1 2 3- 5 4 8. Kétegyháza- 2 2 6- 9 4 9. Dombegyház 1 - 3 7- 9 3 10. M.egyházall.- 4 9-17 0 Következik. Szeptember 27., szom­bat, 16.00. Északi csoport: Mezőbe- rény-Berény Color-Doboz, Zsadány- Okány, Dévaványa-Bucsa, Kardos-Or- ménykút-Gerla. Déli csoport: Kasza­per—Medgyesegyháza II., Nagybánhe­gyes—Dombegyház. Szeptember 28., vasárnap, 16.00. Északi csoport: Csa- bacsüd-Szarvasi LSZK. Szabadnapos: Kötegyán. Déli csoport: Kétsoprony- Kétegyháza, Lökösháza-Békéssámson, Gerendás-Pusztaföldvár. ■ 1