Békés Megyei Hírlap, 2003. szeptember (58. évfolyam, 203-228. szám)

2003-09-08 / 209. szám

SPORT 2003. Szeptember 8., hétfő — 13. oldal Gyomaendrődön győzött a Csorvás Plástyik János: - Kimaradtak a helyzeteink és egy jól eltalált szabadrúgásból eldőlt a mérkő­zés, sajnos, nem a mi javunkra. Turcsek Zoltán: - Szervezetten és fegyelmezetten védekezett a csapat és egy szabadrúgásból si­került megszereznünk a győzel­met. (Szabados Ferenc) Szabadkígyós— Magyarbánhegyes 1—1 (1—1) Szabadkígyós, 200 néző. V.: Fehér. Szabadkígyós: Sódar - Süli (Hajdú), Bozsó Z„ Schnei­der, Bánfi A., Lipták, Ekker A. (Kovács G., Ekker G.), Tobai, Tóth A., Bozsó A., Boruzs. Edző: Nemes László. Magyarbánhe­gyes: Jambrik - Tóth N., László, Pájer, Fejes I., Bozsár, Sajben (Szlanyinka), Cseke, Evanics (Ka­nál), Fejes M., Málik (Turcsek). Edző: Pásztor József. Feszült lég­körű, hajtós mérkőzésen a játék­vezetői ténykedés enyhén szólva is hagyott némi kívánnivalót ma­ga után. G.: Lipták a 8., ill. Cseke a 27. percben. Jó: Bozsó A., Bozsó Z„ Boruzs, Sódar, ill. Tóth, Eva­nics. Nemes László: - Nagy iramú, végig parázs hangulatú mérkő­zésen hiányérzetünk van egy szahálvns gól és egy meg nem adott tizenegyes miatt. Pásztor Jó­íj zsef: - Igazságos eredmény szüle­tett, inkább a küz­delem dominált, mint a jó játék. (Tóth Lajos) Battonya—Vésztő 4-1 (1-0) Battonya, 300 néző. V.: Dumitru Florin. Battonya: v' Szőke I. - Fekete, Roczkó, Pilán, Számfira, Putnoki (Lovász), Baukó, Kovács (Szatmári), | Sztán (Horváth), Turbucz Cs., Zsóri. Edző: Juhász Zoltán. Vésztő: Nagy - Komáromi, Rábai, Szántó (Szőke J.), Pál, Jánosi, Turbucz J„ Varga (Tóth S.), Tóth Cs., Papp, Czinanó. Edző: Királyvári Károly. A nagy mezőnyfölényben játszó hazai csapat már az első félidőben eldönthette volna a mérkőzés sorsát és végül ilyen arányban is megérdemelten győzte le a jó erőkből álló Vész­tőt. G.: Turbucz Cs. a 45., (11-es- ből) a 68., Roczkó a 62, Horváth a 80., ill. Szántó az 55. percben. Jó: Fekete, Roczkó, Baukó, Turbucz Cs„ Zsóri, ill. Pál, Szántó. Juhász Zoltán: - Egy jól ját­szó ellenfelet győztünk le meg­győző játékkal. Rangadónak in­dult a mérkőzés, de a végére könnyedebben győztünk és gyűjtöttük be a három pontot. Királyvári Károly: - Megérde­melt hazai győzelem. (Lukács István) Mezőberény—Tótkomlós 4—0 (2-0) Mezőberény, 100 néző. V.: Var­ga Z. Mezőberény: Barabás - Bereczki, Kiss, Szűcs, Gézárt, Gilik, Kocsor, Gidófalvi Á. (Gál), Vári (Pántya), Wagner, Gidófalvi Z. (Krecsmarik). Edző: Ramos Já­nos. Tótkomlós: ifj. Bordás - Králik (Arató), Takács (Szalai), Dobi, Lovász, Pásztor, Farkas, Papp, Tarján, Kaliska, Karasz. Edző: Bordás Sándor. Az első tíz percben szerzett két gyors góllal megpecsételte a Tótkomlós sorsát a hazai csapat, ami után végig mezőnyfölényben játszva ilyen arányban is megérdemelten tar­tották otthon a három pontot. Ki­állítva: Kaliska (második sárga lap után) a 65., Lovász (második sárga lap után) a 72. percben. G.: Vári a 3., Szűcs a 8., Gidófalvi Z. a 77., Kocsor a 88. percben. Jó: Gilik, Gidófalvi Á., Gidófalvi Z., Gilik, Wagner, ill. Papp. Ramos János: - A csapat az elmúlt mérkőzéseken is nagyon jól játszott, csak sajnos nem jött a gól. Viszont a Tótkomlós egy na­gyon jó csapat. És nekik sikerült négyet rúgni. Bordás Sándor: - Hét perc rövidzárlat az első félidő gyenge játéka, a két kiállítás sú­lyos vereséghez vezetett. (Tímár Zoltán) Méhkerék—Orosházi MTK- Rákóczi Vasas 6—1 (2—0) Méhkerék, 175 néző. V.: Mihálik. Méhkerék: Patka - Rú­zsa, Burai, Stier (Tapasztó), Ko­csis (Martyin), Semjéni, Berényi, Cziczeri, Barcsay (Papp László), Hajdú, Csotye. Edző: Bíró Róbert. OMTK-Rákóczi: Kunos - Csegöl- di (Iványi), Hatfaludy, Godár, Horváth, Papp Lajos, Boér (Kruzslicz), Szlopóczki, Kánya, Lövei (Trungel), Lovas. Edző: Pó­lyák László. A mai mérkőzésen igen látványosan és jól futballo­zott a hazai csapat, szinte minden gólhelyzetüket gólra váltották, míg a vendégeknek ez nem sike­rült. G.: Kocsis a 35., Burai a 4L, Tapasztó a 48., az 59., a 80., Csotye a 73., ill. Kruzslicz (11-es­ből) a 75. percben. Jó: Berényi (a mezőny legjobbja), Tapasztó, ill. Kruzslicz, Lovas. Bíró Róbert: - Nem tudom, hogy az Orosháza most mire fog­ja a vereséget? Pólyák László: - Továbbra is asztal keménységű pályán próbáltunk futballozni, de nekünk nem sikerült semmi, míg a Méhkeréknek minden össze­jött, ahhoz hogy ilyen eredmény születhessen. Mezőkovácsháza—Békés 2—2 (2-1) Mezőkovácsháza, 400 néző. V.: Szabó Z. Mezőkovácsháza: Bíró G. - Hedvig, Németh (Si­pos), Márkus, Marócsik (Dumit- riu), Zábrák, Húsvétit, Kindel, Bí­ró T. (Zsótész), Konczj Szabó G. Edző: ‘Vágó Mihály, békés: Ko­vács - Szűcs, Kubik, Pálfi, Szar­vas, Sándor, Borbola, Szabó Zs., Marik, Horváth, Fekete (László). Edző: Szenti Zoltán. Izgalmas mérkőzést vívott a két csapat. A hazaiak játékából ezen a vasárna­pon hiányzott az átütőerő, így meg kellett elégedniük az egyik ponttal a kulturáltan játszó béké­si csapattal szemben. G.: Németh a 3„ Bíró T. a 44., ill. Borbola a 16., Marik az 58. percben. Jó: Bí­ró G., Németh, ill. Sándor, Marik, Borbola. Vágó Mihály: - Sajnos na­gyon rossz felfogásban játszot­tunk, itthon örülhetünk az egyik pontnak. Néhány játékosomnak mentálisan nagyot kell változni, hogy a későbbiekben sikeresek legyünk. Szenti Zoltán: - Fi­gyelmes vendégként búcsúfia­ként két ponttal ajándékoztuk meg a kovácsháziakat. (Szabó Lajos) Ifjúságiak: Szeghalom-Békésszent- andrás 8-1, Gádoros-Medgyesegyhá- za 2-2, Gyomaendrődi FC-Csorvás 1- 1, Szabadldgyós-Magyarbánhegyes 3- 0, Battonya-Vésztő 1-2, Mezőbe- rény-Tótkomlós 2-0, Méhkerék— OMTK-Rákóczi Vasas 1-3, Mezőko- vácsháza-Békés 2—2. Az állás 1. Battonya 5 2. Gyomaendrőd 4 3. Méhkerék 4 4. Mk.háza 2 5. Vésztő 3 6. Mezőberény 2 7. Szabadkígyós 2 1 8. Gádoros 2 1 9. M.bánhegyes 2 1 10. M.egyháza 2 ­11. Csorvás 2 ­12. Szeghalom 1 2 13. Tótkomlós 1 1 14. OMTK-Rákóczi 1 ­15. Békés - 2 16. B.szentandrás - 2 10- 1 15 10- 2 12 11- 6 12 8- 5 9 9- 9 9- 4 8- 6 9- 9 4- 4 5- 8 3- 6 7- 9 4- 9 5- 14 6- 10 5-11 Döntetlen a megyei rangadón A Lancast megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokságban következik. Szeptember 13., szombat, 16.00: Csorvás-Méhkerék, Medgyesegyhá­za—Szeghalom, Orosházi MTK-Rákó- czi Vasas-Gádoros, Békésszentand- rás-Mezőkovácsháza, Vésztő-Sza­badkígyós, Battonya-Mezőberény. Szeptember 14., vasárnap, 16.00: Bé­kési FC-Tótkom!ós, Magyarbánhe- gyes-Gyomaendrődi FC. ___________■ Lab darúgó NB III Alföld csoport Jamina SE—Gyomaendrődi VSE 1-1 (1-1) Békéscsaba, 100 néző. V.: Tóth S. Jamina: Kollár - Kertész, Pusztai, Laurinyecz N„ Szabó T. (Gonda) - Kis-Szabó (Frideri- kusz, Hrabovszki, Kurilla, Zsibri- ta I. J. - Kiss J. (Váradi), Fehérvá­ri. Edző: Ottlakán Mihály. Gyo­maendrőd: Kiss S. - Csikós, Ka­tona (Zsibrita II. J.), Danó, Szabó L. - Göblyös, Hídvégi, Nagy Z„ Osan (Kővágó) - Feuerwerker, Beinschróth (Tóth Cs.). Játékos edző: Hídvégi Imre. 7. perc: a hazai csapat a közép­körben labdát szerzett, majd Fe­hérvári 40 méterről a kint álló ka­pus fölött a hálóba emelt, 1-0. 15. perc: szabadrúgáshoz ju­tottak a vendégek a csabaiak ka­pujától 20 méterre, Hídvégi lab­dája a kapu jobb oldalába vágó­dott, 1-1. Az első félidőben a hazaiak taktikusabban játszottak ellenfe­lüknél, a második játékrész ele­jén feljöttek a vendégek, a tartalé­kos Jamina nem tudott újítani, így maradt az igazságos döntet­len. Jó: Kertész, Zsibrita I. J., Fe­hérvári, ill. Csikós, Szabó L„ Feu­erwerker. Ottlakán Mihály: - A kispuly- ka is pulyka... Feuerwerker Béla:- Igazságos pontosztozkodás született a megyei rangadón. (Fü- löp Csaba) Szarvasi FC—Alqyö 2—4 (1-3) Szarvas, 200 néző. V.: Solymo- si. Szarvas: Fábry - Sechna, Benczúr, Kiss M., Rónyai - Kris- ka (Kiszely), Zahorecz (Kugyela B.), Bogdán (Fehér), Darida P. - Klimaj, Bencze. Edző: Somogyi János. Algyő: Dénes - Krucsó, Krajczár, Krisztin, Gál - Podonyi, Pataki, Kiszner, Daróczi (Hor­váth) - Terhes (Sebők), Miklós. Edző: Lóczi István. 17. perc: a szarvasi kapu előtt keresztben elgurult a labda, a hosszú oldalon érkező Miklós közelről a kapuba helyzete, 0—1. 31. perc: a leshatárról kilépő Terhes a bal alsó sarokba gurí­tott, 0-2. 37. perc: a jobbról beívelt lab­dát Terhes fejjel a hosszú sarok­ba csúsztatta, 0—3. 39. perc: Bencze az alapvonal­ról visszagurított, Klimaj a bal al­só sarokba lőtte a labdát, 1-3. 50. perc: a vendégek kapuja előtt kavarodás támadt, a játékve­zető határozottan a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Bogdán biz­tosan értékesítette, 2-3. 51. perc: Gált második sárga lap után a játékvezető kiállította. 77. perc: Krucsó megkapta má­sodik sárga lapját, mehetett zuha­nyozni. 85. perc: a fellazuló szarvasi védelmet Podonyi lefutotta, Ter­hes elé adott, aki a hálóba lőtt, 2-4. Küzdelmes mérkőzésen a szarvasi védelem asszisztálása mellett jelentős előnyre tett szert az Algyő, majd a félidő lefújása előtt szépítettek a házigazdák. A második játékrészben a lelkes szarvasiak mindent megpróbál­tak, második góljuk után azon­ban még a kettős emberelőnyt sem tudták kihasználni, miköz­ben egy kontrából az ellenfél be­talált a kapujukba. Jó: Kiszely, Klimaj, Bogdán, ill. Dénes, Kraj­czár, Terhes. Somogyi János: - Félóra előnyt adtunk a kulturáltan ját­szó Algyőnek, sokkal több alázat kell az eredményes játékhoz. Lóczi István: - Két jelentősen át­alakult csapat találkozóján sajnos Az új Magyar Kapáért Bár javában zajlik még a 2003-2004. évi labdarúgó Magyar Kupa -sorozat, a megyei szövetségben már elkészült a 2004-2005. esz­tendei kupasorsolás is, mi több, a csapatok az első fordulót, vagyis a Békés megyei selejtezőket október 8-án, 15.30 órakor lejátsz- szák. íme a párosítás: Békéssámson-Csanádapáca, Csabacsűd- Nagyszénás, Dévaványa-Sarkadkeresztúr, Doboz-Elek, Dombegyház-Mezőhegyes, Kardos-Örménykút-Telekgerendás, Kétegyháza-Sarkad, Kaszaper-Újkígyós, Gerendás-Kamut. A megyei selejtezőre 35 csapat adta le a nevezését. A hat NB-s csapat részvétele kötelező. így alakult ki a 41 fős mezőny. Az 1. fordulóban 18 csapat érdekelt, a másodikban a 9 továbbjutó­hoz csatlakozik a 23 kimaradt egyesület. így a második fordulóra kialakul a kívánatos 32 fős mezőny. A Békéscsabai Előre FC automatikusan résztvevője a főtáblának. A Kupában a győztes csapatok a továbbjutók. Döntetlen esetén az alacsonyabb osztályú csapat. Azonos osztályú egyesületek mérkő­zése esetén döntetlennél a vendégcsapat jut tovább. A selejtező további programja: 2. forduló: 2004. március 24. (32 csapat) 3. forduló: 2004. április 14. (16 csapat) 4. forduló: 2004. május 5. (8 csapat) 5. forduló: 2004. május 19.(4 csapat) a játékvezető belenyúlt a mérkő­zésbe, de így is megérdemelten győztünk. (K. Gy.) Kondorosi TE—Örkény 0—3 (0-D Kondoros, 300 néző. V.: Kálé. Kondoros: Adamik - Sztvorecz, Csicsely, Dián (Filipinyi), Vajgely - Palyusik, Jansik, Czesznak, Tóth (Kollár) - Ladnyik (Son­koly), Kasik. Edző: Kvasz János. Örkény: Monok - Batta, Kovács, Tusa, Czigler - Iszák (Farkas), Berta, Nagy, Katona - Boda (Ulicska), Kalóczkai (Hornyák). Edző: Ambrózy István. 10. perc: jobb oldali beadást követően az elmélázó hazai vé­dők között Boda a kapuba he­lyezte a labdát, 0—1. 81. perc: egy előre vágott lab­dára Hornyák indult, majd védő­jét lerázva nagy gólt lőtt a kapu bal felső sarkába, 0-2. 83. perc: a hazai csapat elve­szítette a labdát a középpályán, a megszerzett labdával Farkas in­dult meg, két védőt, majd a ka­pust is kicselezve a kapuba rúgta a játékszert, 0—3. A fiatal hazai csapat az ered­mény ellenére döntetlen érdemelt volna, de a mérkőzés végére elfá­radtak és ezt a vendégek kihasz­nálták. Jó: Adamik, Csicsely, Palyusik, Czesznak, ill. Kovács, Czigler, Hornyák, Farkas. Kvasz János: - Mint korábban mondtam, hétről hétre javulunk, a második félidő végére fiatal csa­patunk elfáradt, ezt a sportszerű ellenfél kihasználta. Pontszerzési lehetőséget engedtünk ki a ke­zünkből. Ambrózy István: - Na­gyon nehezen törtük fel a lelke­sen és jól játszó fiatal hazai együttes védelmét. (Kurucz Gyu­la) További eredmények: Szajol- Fegyvernek 0-4, Nagykáta-Cegléd 2- 1, Hetényegyháza-Tápiószecső 0-2, Hódmezővásárhely-Túrkeve 1-3, Rákóczifalva-Monor 3-4. Az állás 1. Tápiószecscí 2. Túrkeve 3. Monor 4. Örkény 5. Algyő 6. Rákóczifalva 7. Fegyvernek 8. H.egyháza 9. Cegléd 10. Jamina 11. Nagykáta 12. Gy.endrőd 13. Hmv.hely 14. Szarvas 15. Szájai 16. Kondoros 1 1 1 1 1 1- 2 - 2 • 1 16- 1 12 12- 3 12 17- 5 10 14- 3 10 8-4 8 16- 6 7- 3 8- 5 3- 4 3- 5 5- 9 2- 8 3-10 3- 8 1-23 0-22 A Pannon Flax NB III Alföld cso­portjában következik. Szeptember 13., szombat, 16.30: Algyő-Hódmező- vásárhely, Túrkeve-Nagykáta, Ceg- léd-Szajol, Fegyvernek-Hetényegyhá- za, Tápiószecső-Kondoros. Szeptem­ber 14., vasárnap, 16.30: Gyomaend- rőd-Szarvas, Örkény-Rákóczifalva, Monor-Jamina SE. A világos zoknis jaminaiak a megyei rangadón nem bírtak hazai környezetben a Gyomaendrődi VSE csapatával, az utóbbi pontot rabolt a Bessenyei utcából d^otó: kiss zoltán Szeghalom—Békésszentandrás 2-2 (1-0) Okány, 150 néző. V.: Majoros. Szeghalom: Komáromi - Nagy, Elek, Simon (Bihari), Vámos L. (Barna), Zsigovics, Hajdú, Macsá- ri, Vámos A., Sáfián, Zsombok K. Edző: ifj. Zsombok János. Békés­szentandrás: Tusjak - Bencsik, Palotai, Chlebik (Kuszi), Csipái (Gábos), Bobvos F„ Farkas (Bob- vos I.), Moldván, Bakró, Virág, Melián. Edző: Varga László. Az első félidőben kihagyott büntető és több százszázalékos hazai helyzet után a második felvonás­ban nagy lelkesedéssel játszó vendégek rászolgáltak az egyik pontra. G.: Nagy K. a 25., Vámos A. a 78., ill. Bakró (11-esből) a 62., Moldván a 82. percben. Jó: Komáromi, Zsigovics, Elek, Zsombok K., ill. Moldván, Bakró, Bencsik, Tusjak. Ifj. Zsombok János: - Lélek­telen játék mellett harmatgyenge teljesítményt nyújtó csapatunk­kal szemben a nagy lelkesedéssel játszó vendégek rászolgáltak az egy pontra. Varga László: - A második félidei játékunkkal meg­érdemelten szereztünk pontot, talán még a győzelmet is megér­demeltük volna. (Zs. J.) Gádoros—Medgyesegyháza 1 3-0 (0-0) 1 Gádoros, 200 néző. V.: I Viczián. Gádoros: Berki - Lénáit J (Pisont R.), Darida, Bencsik, 1 Szkalonai, Lengyel, Jernei, Tasi, I Varga, Baki, Liszkai (Szilágyi), j Edző: Kozmer Imre, Pisont And- f rás. Medgyesegyháza: Homik - i Ancsin, Kiss I. A., Göcző, Vanta- t ra, Szekeres, Zsadány, Zsurzsucz, í Bessenyei, Juhász (Kiss II. Á.), t Pintér (Szabó). Edző: Szabó And- 1 rás, Temesvári Csaba. A végig í nagy fölényben játszó gádorosiak I teljesen megérdemelt győzelmet ( arattak. G.: Tasi a 68., Szkalonai a 76. és a 83. (mindkettőt 11-esből) s percben. Jó: Lengyel, Bencsik, í Tasi, Szkalonai, ill. Ancsin, Gö- c cző, Zsadány. 1 Kozmer Imre: - Új játékot ta- j láltunk fel, amelynek neve: 1 egykapuzás, gólokkal színesítve, i Szabó András, Temesvári Csa- 1 ba: - A játékban nem nyújtót- 1 tunk annyit, amely elég lett volna ( a pontszerzéshez, hiszen a há­rom-nullás végeredményhez kel- i lett a két vitatható tizenegyes is. I (Páli István) ( Gyomaendrődi FC—Csorvás ) 0-1 (0-0) 1 Gyomaendrőd, 400 néző. V.: i Flinta. Gyomaendrőd: Szabó - I Mátyus, Dobó, Furka, Vatai, Ta- I nács, Dinya, Kéri (Papp), Toldi, I Béla, Hunya. Edző: Plástyik Já- I nos. Csorvás: Farkas - Gajdács, f Sütő (Pogonyi), Támyik, Silló, i Abrudán, Kun, Lábos, Ivanics £ (Répás), Belicza, Botyánszki. i Edző: Turcsek Zoltán. Az első já- i tékrészben mindkét csapat előtt t akadt gólszerzési lehetőség, de i ezek kimaradtak. Szünet után a 1 helyzeteit elhibázó hazaiakkal s szemben a fegyelmezetten és lel- I késén küzdő vendégek egy szép szabadrúgásgóllal nyertek. G.: ( Silló a 75. percben. Jó: Toldi, ( Vatai, Tanács, ill. Silló, Gajdács, Támyik, Botyánszki. e Mesterlövészek A Lancast megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság góllövőlistájának élmezőnye. 7 gólos: Turbucz (Battonya). 4 gólos: Tapasztó (Méhkerék). 3 gólos: Szántó (Vésztő), Vámos A. (Szeghalom), Tarján (Tótkomlós), Mátyus, Toldi (Gyomaendrőd), Szabó G. (Mezőko- vácsháza), Lipták (Szabadkígyós). 2 gólos: Marik, Borbola (Békés), Bíró T. (Mezőkovács- háza), Gidófalvi Z. (Mezőberény), Moldván (Békésszentandrás), Abrudán (Csorvás), Bes­senyei, Juhász (Medgyesegyháza), Pisont R.,r Szkalonai, Tasi (Gádoros), Málik (Magyarbán­hegyes), Boór, Kruzslicz (OMTK-Rákóczi), Ekker G. Szabadkígyós), Séllei, Kocsis (Méh­kerék), Pál (Vésztő), Hunya, Tolnai (Gyoma­endrőd), Nagy K. (Szeghalom).