Békés Megyei Hírlap, 2003. augusztus (58. évfolyam, 178-202. szám)

2003-08-21 / 194. szám

SPORT 2003. Augusztus 21., csütörtök - 15. oldal Nem sikerült az őszi főpróba Idegenben győzött a Jamina Szlovénia-Magyarország 2-1 (1-0) Nyilatkozatok Bóján Prasnikar, a szlovén válogatott szö­vetségi kapitánya: - Örülök annak, hogy sportszerű volt a mérkőzés. A találkozó jól szolgálta a felkészülésünket az Izrael elleni Európa-bajnoki selejtezőre, több játékost is kipróbáltam. A magyaroktól azt kaptam, amit vártam, vagyis jó játékot. Gellei Imre, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: - A vereségünk ellenére úgy ér­zem, hogy a találkozó jól szolgálta a felké­szülésünket a lettek elleni Eb-selejtezőre. Kezd összeállni a csapat, amely helytállhat azon a találkozón. Bozóky Imre, a Magyar Labdarúgó Szövet­ség elnöke: - Végig mezönyfölényben ját­szottunk, de rengeteg helyzetet hagytunk ki. Ez vezetett a vereséghez. Berzi Sándor, az MLSZ főtitkára: - A muta­tott játék jó volt, de sajnos nem eredmé­nyes. Fájó a vereség. vei a kapu jobb oldalába lőtt, 2-0. 86. perc: Gera középen megin­dult, egy lövőcsel után a teljesen üresen álló Fehér Miklóshoz passzolt, aki hatalmas helyzetben erőtlenül a kapus kezébe lőtt. 92. perc: Lisztes bal oldali szögletét követően Fehér Miklós a kapust megelőzve közelről csúsztatott a hálóba, 2—1. A szerencsés körülmények kö­zött megszerzett vezetés után a hazaiak játéka Zahovicra épült, a ballábas csatár azonban rendkí­vül flegmán futballozott, elszórta a labdákat. Az első negyedóra után a magyar együttes került fö­lénybe, kétszer is egyenlíthetett volna, de a hazai kapus bravúrjai megakadályozták ezt. A magyarok a második félidő­ben végig mezőnyfölényben fut­balloztak, de a legnagyobb hely­zeteket is elhibázták, pedig a ha­zaiak egyáltalán nem játszottak csúcsformában. A rendkívül pontatlan szlovénok csak Zahovic kiállítása után tértek kis­sé magukhoz, sőt a jól játszó Céh indítása után a technikás Cimiro­tic el is döntötte a találkozó sor­sát. A lettek elleni, sorsdöntőnek ígérkező szeptember 10-i Eb-se- lejtező főpróbája tehát rosszul si­került, pedig a lehetőségek alap­ján legalább döntetlent érdemelt volna a magyar labdarúgó-válo­gatott. További barátságos mérkőzé­sek: Ukrajna-Románia-0-2 (0- 1), Oroszország-Izrael 1-2 (0— 0), Macedónia-Albánia 3—1 (2- 0), Kína—Chile 0—0, Japán—Nigé­ria 3-0 (2-0), Írország-Ausztrá­lia 2-1 (0-0),Luxemburg-Málta 1-1 (0-0), Lettország-Üzbe- gisztán 0-3 (0-1), Fehéroroszor- szág-Irán 2-1 (2-0). ■ Kupabukta után elvonás Békéscsaba A múlt hét közepén rendezték meg Csanádapácán a Tóth B. Ist- ván-emléktornát, amelyen az I. osztályú Békéscsabai Előre FC labdarúgócsapata mellett a máso­dik vonalbeli FC Szeged és a házi­gazda lépett pályára. Ezen a tor­nán rövidített játékidőben 2-1-es vereséget szenvedett a lila-fehér csapat a Tisza-partiaktól. Supka Attila, a békéscsabaiak vezető­edzője látva a teljesítményt, azonnal húszezer forintos bünte­tést szabott ki minden játékos­nak. Néhány nappal később a Ma­gyar Kupa 32 közé jutásért Ma­kón lépett pályára a viharsarki egylet. Itt is 2-1-es vereséget szenvedtek, ami a labdarúgók számára nemcsak azt jelentette, hogy elbúcsúztak a további kupa­küzdelmektől, hanem a vezető­edző további szankciókat érvé­nyesített. Ennek értelmében a Fe­rencváros ellen elért döntetlen (0-0) prémiumát is elvonta a csa­bai labdarúgóktól. A csapat egyébként készül a hétvégi bajnoki folytatásra, mint ismert, ezúttal a mindössze egy pontot begyűjtő Győr otthonába látogatnak. A mérkőzést szomba­ton este 20 órakor rendezik a kis­alföldi székhelyen. A lila-fehérek - ünnep ide, ünnep oda - teg­nap is edzettek, miként a követ­kező két napban is, majd szom­baton 11 órakor kelnek útra Győrbe. ■ Labdarúgó NB III Alföld csoport Túrkeve—Gyomaendrödi VSE 5-1 (2-0) Túrkeve, 300 néző. V.: Boros. Túrkeve: Tőke - Bálint, Kállai, Debreczeni, S. Nagy - Kántor (dr. Bodó), Kui, Sólyom, Bíró (Kormos) - Szitkó, Majláth. Edző: Csillag László. Gyomaend- rőd: Kiss — Csikós, Katona, Szabó (Danó), Litauszki — Szántó, Göblyös, Zsibrita, Hídvégi (Farka- sinszki) — Osan, Beinschroth (Tóth Cs.). Játékos edző: Hídvégi Imre. 10. perc: Szabó lyukat rúgott, Kui beadását Bíró tíz méterről bó­lintotta a hálóba, 1—0. 44. perc: Szitkó vezetgette a labdát, beadását S. Nagy öt mé­terről a hálóba vágta, 2-0. 55. perc: Könnyelműsködött a VSE védelme, és Szitkó közelről a hálóba talált, 3—0. 77. perc: A csereként beállt Kormos bevezette a labdát az ötösre, és a kifutó Kiss alatt a há­lóba lőtt, 4—0. 79. perc: Sólyom jó labdát adott Szitkónak, aki nyolc méter­ről kilőtte a hosszú sarkot, 5—0. 89. perc: Tóth Cs. kicselezte Kállait, és ballal, nyolc méterről nagy gólt lőtt a hosszú sarokba, 5-1. A minden csapatrészében jobb és nem remegő lábakkal pályára lépő Túrkeve megérdemelten nyerte meg a mérkőzést a fejetle­nül játszó VSE ellen. Jó: Kállai, Sólyom, Bálint, Szitkó, ill. Tóth Cs. Csillag László: - Szezon eleji formában akadozott a játékunk, viszont helyzeteinket százszáza­lékosan kihasználtuk. Hídvégi Imre: - Az elején bekapott gólok után teljesen szétesett csapatunk. (Feuerwerker Béla) Cegléd—Jamina SE 0—1 (O—O) Cegléd, 100 néző. V.: Szabó S. Cegléd: Boda — Herczeg, Nyári, Buczkó, Abdel-Mazsid — Farkas, Magyari G. (Utassy), Magyari L, Juszkó - Kecskeméti, Szokoli. Edző: Ványi Zsolt. Jamina: Kollár - Hrabovszki, Pusztai, Lauri- nyecz N„ Nagy M. - Kis-Szabó, Kurilla, Balogh, Zsibrita (Za- horán) — Horváth Z., Kerepeczki (Gonda). Edző: Ottlakán Mihály. 66. perc: Kerepeczki a 16-os sarkáról okosan Kurilla elé fejelte a labdát, aki húsz méterről a bal alsó sarokba bombázta azt, 0—1. Az első félidő kiegyenlített já­tékot hozott. Fordulás után a csa­baiak vezető gólját követően a ceglédiek mindent egy lapra felté­ve támadtak, de a taktikus ven­dégcsapat előtt újabb lehetőségek adódtak, amik azonban kimarad­tak. A látottak alapján a fegyelme­zetten játszó vendégcsapat várat­lan, de megérdemelt győzelmet aratott az újonc, a Magyar Kupá­ban menetelő hazaiak ellen. Jó: Nyári, Farkas, ill. Kollár, Nagy M., Kis-Szabó, Balogh. Ványi Zsolt: — Abszolút nyer­hető mérkőzésen kaptunk ki. A jövőben a kapu előtt jobban kell koncentrálni. Ottlakán Mihály:- Nagyon örülünk a győzelem­nek, megpróbálunk megfelelni az elvárásnak. (Fülöp Csaba) Kondorosi TE—Hetényegyháza 0-5 (0-1) Kondoros, 400 néző. V.: Tóth I. Kondoros: Nagy - Sztvorecz, Csicsely, Dián, Glózik (Kerekes)- Kasik P., Melis (Stefán), Czesznak, Jansik — Filipinyi, Tóth (Kasik Á.) Edző: Kvasz Já­nos. Hetényegyháza: Fehér - Tarbán (Mohácsi), Túri, Kovács (Ozsváth), Garaszi (Péntek) - Czettvan, Fűz, Jurászik (Jelen), Parti - Lantos (Takács), Mohácsi. Játékos edző: Ozsváth Ferenc. 8. perc: Hazai kapu előtti kava­rodás után Péntek eszmélt a leg­hamarabb, és öt méterről a háló­ba pörgette a labdát, 0-1. 67. perc: Lantos a leshatámál ugrott ki, és a kimozduló Nagy Gábor mellett elhúzta a labdát, majd az üres kapuba gurított, 0-2. 75. perc: Jelen tizennégy mé­terről egy visszagurított labdát okosan a jobb alsó sarokba helye­zett, 0—3. 77. perc: Bal oldali vendégbe­adás után Jelen öt méterről üre­sen a kapuba bólintott, 0—4. 82. perc: Takács egy eladott labdát elcsípett, és tizennégy mé­terről a kifutó Nagy Gábor mellett a bal alsó sarokba helyezte, 0—5. Az első félidőben a fiatal erők­ből álló kondorosi csapat tisztes­ségesen helytállt, a 70. perc után, mint a mérkőzés alakulása is mu­tatja, sajnos, elfogyott a hazai csa­pat ereje, és ez a súlyos vereség ennek köszönhető. Jó: Nagy G., Kasik, Csicsely, ill. Jurászik, Pén­tek, Parti, Fű. Kvasz János: - Az első félidő játéka pozitív, mi minden héten erősödni fogunk, sajnos, a máso­dik félidőben a cseréink nem tud­ták azt hozni, amit kellett volna. Ozsváth Ferenc: - Az első félidei nagy küzdelem után egyértelmű- sítve fölényünket, magabiztos já­tékkal nyertünk a lelkes fiatal ha­zai csapat ellen. (K. Gy.) Fegyvernek—Szarvasi FC 1—1 (1-1) Fegyvernek, 150 néző. V.: Csurbó. Fegyvernek: Tarjáni — Balázs, Fridrich, Szász (Megyes), Farkas - Balogh, Monóczki, Bo- hács, Csortos - Faragó Zs., Fara­gó A. (Kovács). Edző: Öllé János. Szarvas: Fábry - Rónyai, Sechna, Kugyela Zs., Fehér (Ki­szel) — Kiss M. (Zahorecz), Kris- ka, Bogdán, Kugyela B. (Darida R.) - Darida P„ Klimaj. Edző: So­mogyi János. 6. perc: Egy szarvasi lövést kö­vetően a védőkről levágódó lab­dát Darida P. tizenhat méterről a jobb alsó sarokba bombázta, 0-1. 24. perc: Faragó Zs. ziccerben léphetett ki a szarvasi védők jó­voltából és a kifutó kapus mellett a hálóba gurított a labdát, 1-1. Az első félidő küzdelmes mér­kőzést hozott, mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, amelyekből egyet-egyet értékesítettek a csa­patok. Fordulás után is kiegyenlí­tett küzdelem folyt a pályán, s bármelyik együttes megszerez­hette volna a három pontot. Jó: Faragó Zs., Faragó A., ill. Fábry, Kiss M„ Darida P. Öllé János: - Alacsony szín­vonalú, küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen született. So­mogyi János: — Idénykezdetnek megfelelő eredmény született. (K. Gy.) További eredmények: Tápiósze- cső-Hódmezővásárhely 5-0, Ör- kény-Nagykáta 2-1, Rákóczifalva- Szajol 7-1, Algyő-Monor 2-2. Pannon Flax NB III-as labdarúgó­bajnokság Alföld csoportjában követ­kezik. Augusztus 23., szombat, 17.30: Gyomaendrőd-Algyő, Jamina SE—Túr­keve, Szarvas-Cegíéd. Augusztus 24., vasárnap, 17.30: Szajol-Orkény, Mo- nor-Kondoros, Hódmezővásárhely— Fegyvernek, Nagykáta-Tápiószecső, Hetényegyháza-Rákóczifalva. Makelele felhagy a sztrájkkal, de távozni akar Orosházára jön a Videoton Sorsoltak a labdarúgó Magyar Kupában Budapest Az MLSZ-ben elkészítették a lab­darúgó Magyar Kupa 3. fordulójá­nak párosítását, amelynek érde­kessége, hogy a nagy múltú Vasas ellenfele a legutóbb döntős Deb­receni VSC-MegaForce lesz. Az NB Il-es Orosháza FC az egykori békéscsabai sikeredző, Csank Já­nos által irányított NB I-es Video­tont fogadja szeptember 3-án, szerdán 16 órakor a Mátrai-stadi­onban. A legjobb 32 között már nem lép pályára a hétvégi második körben kiesett Újpest FC és Bé­késcsabai Előre FC, ugyanakkor a nemzetközi szereplés miatt eddig „felmentett” hajdúságiak mellett az MTK, az FTC és a Győri ETO FC is bekapcsolódik. Vagyis az Arany Ászok Ligát 10 együttes képviseli a nyolcaddöntőbe jutá­sért sorra kerülő összecsapáso­kon. A 3. forduló párosítása: Tuzsér (NB III)—Balaton FC, Bodajk (NB I/B)—Győri ETO FC, Tatabánya (NB I/B)-ZTE, Máté­szalka (NB II)—Pécsi MFC, Vasas (NB I/B)-Debrecen, Orosháza FC (NB II)—Videoton, Nyíregy­háza (NB I/B)—FTC, BKV Előre (NB I/B)-Lombard FC Haladás, Balassagyarmat (NB I/B)-Matáv- Sopron, Kecskemét (NB I/B)— MTK, Keszthely (NB III)—Győr DAC (NB III), Soroksár (NB II)— Budapest Honvéd (NB I/B), Ceg­léd (NB III)—Makó (NB II), Kar­cag (NB II)-Kaposvölgye (NB II), Szentlőrinc (NB III)-Barcs (NB II), Felcsút (NB III)-Szentes (NB II). ■ Bállá Lajos-emléktorna Orosháza Hetedik alkalommal rendezte meg a Liget SC a volt játékostárs, Bállá Lajos emlékére azt az tornát Orosházán, amelyen hét csapat indult. Bállá Lajos több csapat­ban kergette a labdát, így szere­pelt az NB Il-es Szolnoki MÁV- ban, a Mezőhegyesben, a Pitva­rosban és a Kardoskút együttesé­ben, majd az aktív játék befejezé­se után a Liget SC-ben. Eredmények. Döntő: Fortuna—Mini Profit Bt. 0—0 (hétméteresekkel 1-0). A 3. he­lyért: Liget SC-Bad Boys 5-0. Végeredmény: 1. Fortuna Oros­háza, 2. Mini Profit Bt. Oroshá­za, 3. Liget SC Orosháza, 4. Bad Boys Orosháza, 5. Liba-non Orosháza, 6. Oilers Öregpecás Orosháza. Különdíjasok. Legjobb ka­pus: Kovács Imre (Mini Profit Bt.). Legjobb mezőnyjátékos: Dohár Mihály (Liba-non). Gólki­rály: Zipperer Viktor (Mini Profit Bt.). Legsportszerűbb csapat: Malasorte Orosháza. ■ Madrid Claude Makelele csütörtöktől új­ra részt vesz a Real Madrid lab­darúgócsapatának edzésein, de továbbra is azt szeretné, ha a spanyol klub felemelné a fizeté­sét, vagy elengedné a Chélsea- hez.- Azért sztrájkoltam, mert nem éreztem jól magam. Az or­vosaim szerint lelki problémáktól szenvedtem, de mostanra rendbejöttem, így csütörtökön új­ra az együttes rendelkezésére ál­lok — mondta a 30 éves francia középpályás a L,Equipe című sportnapilapnak. Az Európa-bajnok klasszis szerdán kezdte tiltakozóakcióját, mert annak ellenére, hogy ő az egyik leghasznosabb játékosa a gárdának, messze a legkevesebb pénzt keresi. A klub munkameg­tagadás miatt fegyelmi eljárást indított ellene. Makelele a múlt hét elején ar­ra kérte a Real vezetőségét, hogy 1,2 millió eurós évi fizeté­sét emelje 3 millióra, ám köve­telését megtagadták. Ezek után menedzsere,- Marc Roger el­mondta: védence valószínűleg a kétszer annyit ígérő Chelsea- hez igazol. Erre válaszolva Jorge Valdano sportigazgató ki­jelentette, hogy a futballista nem eladó. München Giovane Elber, a Bayern München labdarúgója kijelentette: az lenne a legjobb, ha klubja még az au­gusztus 31-én záruló átigazolási időszak vége előtt eladná: A brazil csatár azzal indokolta kijelentését, hogy a holland Roy Makaay érke­zésével rá már nincs akkora szük­sége az együttesnek, ráadásul ha még most elszerződne, akkor a bajorok jelentős bevételhez jutná­nak. Amennyiben viszont csak a szezon után távozik, a Bayern nem kap pénzt érte, ugyanis 2004 júliusában lejár a kontraktusa. Elber hozzátette: az idény közben, azaz télen semmiképpen sem akar egyesületet váltani. A dél-amerikai klasszis koráb­ban már több nyilatkozatában is elmondta: semmiképpen sem hosszabbítja meg szerződését, de utolsó évében még mindent meg fog tenni a müncheniek sikere ér­dekében. Ennek ellenére megle­hetősen gyengén kezdte a sze­zont, hiszen az első három baj­nokin nem talált az ellenfelek há­lójába, pedig tavaly ilyenkor már négyszer is eredményes volt. Makaay leigazolása után a szakértők biztosra vették, hogy holland-brazil csatársor roha­mozza majd a vetélytársak kapu­ját, ám miután a perui Claudio Pizarro az eddigi mindhárom for­dulóban szerzett gólt - nem mel­lesleg múlt szombaton hét gólt hozott össze Makaayjal a VfL Bo­chum elleni felkészülési mérkő­zésen -, sokkal inkább úgy tű­nik: Elbernek csak a kispadon lesz helye. A Kicker című sportmagazin szerint a Bayern a télen szeretne megválni a csatártól, aki iránt há­rom spanyol klub, a Sevilla, az FC Valencia és a Real Betis is komo­lyan érdeklődik. Milánó Édesapja nyomdokain halad Ge­orge Weah junior, aki négyéves szerződést kötött az AC Milán­nál, a labdarúgó Bajnokok Ligája legutóbbi győztesével. A 16 éves libériái fiatalembert apja javasla­tára igazolta le az olasz klub. Az idősebb, most 36 esztendős George Weah 1995 és 2000 között játszott az AC Milánban. Legna­gyobb egyéni sikerét éppen ott, az első évben érte el: 1995-ben a sportág avatott krónikásainak voksai alapján elnyerte az Arany­labdát, a szövetségi kapitányok pedig az év futballistájának vá­lasztották. ■ Nemzetek közötti előkészületi válogatott labdarúgó-mérkőzés, Muraszombat, 5300néző. V.: Wolfang Sowa (osztrák). Szlovénia: Marko Simeunovic — Matej Snofl, Fabijan Cipót (Muamer Vugdalic a szünetben), Aleksander Knavs, Coran Sukalo (Miran Pavlin a szünetben) — Amir Karic (Bostjan Cesar 84.), Nastja Céh (Anton Zlogar 87.), Simon Seslar (Sebastjan Cimirotic a szünet­ben), Milenko Acimovic (Ermin Rakovic 92.) — Zlatko Zahovic, Ermin Siljak (Adem Kapic a szünetben). Magyarország: Király Gábor (Végh Zoltán a szü­netben) - Lipcsei Péter, Dragóner Attila, Juhár Tamás - Fehér Csaba (Böőr Zoltán 75.), Dárdai Pál (Farkas Balázs 71.), Lisztes Krisztián, Lőw Zsolt (Füzy Ákos 77.) — Kenesei Krisztián (Kovács Zoltán 56.), Gera Zoltán, Szabics Imre (Fehér Miklós 79.). Gólszerzők: Sukalo (3.), Cimirotic (75.), illetve Fehér M. (92.) Kiállítva: Zahovic (70.) Sárga lap: Zahovic (30., 70.), Pavlin (48.), illetve Lipcsei (49.), Dárdai (59. nprrl Muraszombat 3. perc: Zahovic jobb oldali sza­badrúgását követően Knavs fejelt kapura, a labda Sukalón irányt változtatva gurult a gólvonal mö­gé, 1-0. 29. perc: Fehér bedobása után Lisztes visszapasszolta a labdát az érkező Dárdainak, a középpályás 22 m-es lövését Simeunovic a levegőben úszva ütötte ki. 36. perc: Lőw a bal oldalon fu tott el, az alapvonal közelébő középre emelt, Szabics 9 m-rő lőtt, a hazai kapus nagy bravúrra és szerencsével, lábbal mentett. 40. perc: Acimo vic 28 m-es szabad rúgását Király szög letre ütötte. 54. perc: Szabics egyedül ugrott k Gera indítása után de 12 m-ről nen tudta elrúgni a láb dát a szlovén kapus mellett. 70. perc: a végij; nagyképűen és pon tatlanul játszó Zahovic a félpálya közelében felrúgta Dárdait, amiért meg kapta második sárga lapját, s a játékveze­tő kiállította. 72. perc Cimirotic kevergeteti a 16-osnál, majd a ki ugró Cehhez pasz szolt, aki nagy hely zetből mellé lőtt. 75. perc: Céh kiugratta Cimiroticot, aki Dragóner dísz kíséretében 12 m-ről nagy erő-