Békés Megyei Hírlap, 2003. július (58. évfolyam, 151-177. szám)

2003-07-28 / 174. szám

SPORT 2003. Július 28., hétfő - 13. oldal Élvezetes meccsen Békéscsabai Előre FC-Zalaegerszegi TE 3-1 (2-0) Egyperces gyászszünet előzte meg a mérkőzést: Dénes Zoltán emlé­kének adózott a 22 játékos és a publikum. Mint ismert, a békés­csabai klub egyik legagilisabb tu­lajdonosa éppen egy esztendővel ezelőtt hunyt el tragikus körülmé­nyek között Horvátországban. S. perc: Tóth György indította Faragót a jobb oldalon, aki 15 mé­terről lőtt, ám a labdát Bárdi kapus a kapu fölé ütötte. 7. perc: Balog indította Gyánót, aki 16 méterről kapura bombázott. A labda a felső lécen csattant. 15. perc: Ko- i vács Béla ugratta I ki a leshatárról ; induló Tóth | Györgyöt a bal | oldalon, aki rövid I vágta után, 7 mé- I térről a jobb ka- ! pufát találta el. A I kipattanó labdára ------ . az akcj6t kísérő Kovács Norbert érkezett, aki tíz mé­terről a kapu közepébe lőtte, 1—0. 17. perc: Kenesei ugratta ki Nagy Lajost, aki ordító gólhelyzetben, nyolc méterről a kapu fölé lőtt. 28. perc: Csóka rántotta le Fara­gót, amiért sárga lap lett a jutalma. 34. perc: Vincze Z. gurított le egy szabadrúgást Kovács B. elé, aki 26 méterről lőtt, de Bárdi vetődve bravúrral tolta szögletre a labdát. 35. perc: Ez­úttal már Bárdi is ! tehetetlen volt. A (jobb oldali sa­rokrúgást ismét Vincze Z. végez- j te el, s ívelt a ka- | pu elé. A rövid I oldalon Udvari ! érkezett, s hét méterről úgy csúsztatta meg a labdát, hogy az a kapu jobb oldalába hullott, 2-0. 43. perc: Kovács Béla indította Tóth Györgyöt, akit a kapujából ki­futó Bárdi előzött meg a tizenhato­son kívül. A labda azonban Faragó­hoz került, aki 35 méterről, ballal emelt a kapura, s a labda a felső lé­cen csattant. 51. perc: Gyánó adott középre balról, az alapvonal környékéről. Középen Kenesei érkezett, aki 10 méterről lőtt, de a labda elakadt a gólvonal előtt álló Bujáidban. 53. perc: Bánföldi végzett el sza­badrúgást a zalai kaputól 20 méter­re, s a labda nem sokkal ment fölé. 61. perc: Bánföldi gurított vissza Vincze Z. elé, aki 20 méterről, bal­lal lőtt kapura. A labdát Bárdi bra­vúrral ütötte az alapvonalon túlra. 71. perc: Vin­cze Z. ment el a bal oldalon, majd középre adott. A zalai ötösön Csó­kán megpattant a labda, de mögöt­te az éppen Zala­egerszegről iga­zolt Faragó Ist­ván érkezett, s hét méterről a kapu közepébe lőtt, 3-0. 76. perc: Kenesei végzett el egy szabadrúgást a jobb oldalról. A hosszú oldalon Radu Sabo érke­zett és hat méterről a kapu jobb ol­dalába lőtt, 3-1. 78. perc: Csóka vágta fel Javrujant, ezért sárga lapot kapott, s miután egy ilyen már volt neki, megkapta a pirosat is. 83. perc: Kovács Norbert adott középre jobbról. Ott éppen az imént beállt Hoffmann érkezett, s tíz méterről kapura bombázott. Bárdi bravúrral hárította a lövést. 88. perc: Javrujan lépett ki a vé­dők közül, s jó helyzetben, tizen­négy méterről alig lőtt a felső léc fö­lé. Az előző bajnokságban a záró fordulóban találkozott egymással a két csapat a Viharsarokban, akkor 1-1-re végződött a kilencven perc. A sors fintora, hogy alig két hónap­pal később, most az új bajnokság első fordulójában ismét csak Békés­csabán lépett pályára a két csapat. Bátran és nagy lendülettel kez­dett mindkét együttes. A zalaeger­szegiek igyekeztek gyorsaságukat kihasználni, és az első perctől kezdve a csabai védelem mögé ke­rülni. Az előbbire példa Gyánó he­tedik percben esett kapufája, amely egy ilyen villámakció végén született. Míg a vendégek gyors hú­zásokkal igyekeztek Simunic kapu­ja elé kerülni, addig a házigazdák inkább szervezték a támadásokat, amibe az első tíz percbe olykor hi­ba csúszott, amit talán az össze­szokottság hiánya okozott. Ám nem sokáig bosszankodtak emiatt a lila-fehérek és a szurkolók, ugyanis egy szép támadás után a szemfüles és a támadással tartó Kovács Norbert megszerezte a csa­baiak idei első gólját. Bár hozzá kell tenni, a Supka-éra óta az edző elvárása, hogy a szélső futó embe­rek a támadáskor mindig ott legye­nek akcióközeiben. A gól után a csabaiak visszafog­tak az iramból, és visszahúzódtak a saját térfelükre. Besűrűsödött ka­pujuk előtere, amivel nem tudott mit kezdeni a ZTE. Bár a 16-osig gyakran eljutottak a labdát többet A pécsiek Sipos vezetésével tíz emberrel nemcsak védekeztek, hanem egyenlítettek is FOTÓ: LÄUFER LÁSZLÓ Siófoki döntetlen nézők nélkül Az első fordulóban a zárt kapuk mögött rendezett Balaton FC - Ferencváros találkozón annyira megviselte Lipcseit a nyomasztó csend, hogy büntetőt hibázott, így Garami Jó­zsef együttese soványka l-l-gyel rajtolt. A bajnok MTK pénteken hazai pályán győzött a Sopron ellen, s ölbe tett kézzel várhatta a többiek mérkőzéseit. Azon ta­lán még a kék-fehérek is megle­pődtek, hogy a miniköltségve­téssel rajtoló, és sokak szerint eleve biztos kiesőnek tartott siófoki Balaton FC rögtön pon­tot rabolt a Ferencvárostól. A zöld-fehéreknél is nagy lehet a zűr az utóbbi hetek történései miatt, amit jól példáz, hogy Lipcsei büntetőt hibázott. A két újonc, a szombathelyi Haladás és a PMFC is jól vette 111 Haladás - Győr az első akadályt, mindkét csa­pat pontot-pontokat szerzett. A Détári Lajos vezette zöld-fehé- | rek magabiztosan, 2-0-ra fek­tették két vállra a Varga Zoltán­nal próbálkozó győrieket, míg § a pécsiek hősies küzdelemben, egy félidőt emberhátrányban játszva is 1-1-re voltak képesek a Videoton otthonában. A forduló utolsó összecsapá­sát, az Újpest - Debrecen találko­zót hétfőn 18 órakor rendezik. 2-0 (o-o) ÜT Haladás: Balogh T. - Farkas V., Lőrincz, Farkas A. - Czeglédi (Horváth R., 60.), Dubecz (Kaj 35., Tüske 57.), Jagodics - Kincses, Somfalvi, Tóth P. - Nagy S. Vezetőedző: Détári Lajos. Győr: Sebők - Nyilas - Böjté, Jäkl (Németh N., 76.), Kar- telo, Geri (Priskin, 67.) - Herczeg (Nagy T., 46.), Kalina, Miriuta, Varga Z. - Bajevski. Szakmai igazgató: Varga Zoltán. Szombathely. Nézőszám: 7000 néző. Játékvezető: Kassai Viktor (★★★★). Gólok: 1-0 Tóth P. (53.), 2-0 Kincses (67). Sárga lap: Dubecz (27), Somfalvi (65.), Farkas V. (69.), illetve Herczeg (30.), Geri (35.), Nagy T. (64.), Miriuta (79.). Az első tíz perc a győrieké volt, utána azonban átvette a kezdeményezést a hazai csapat, s helyzetei alapján a ve­il zetést is megszerezhette volna az első félidőben. A szünet után a Győr kezdett aktívabban, egy kontratámadásból | mégis a Haladás jutott előnyhöz. A vendégek az egyenlítés reményében kitámadtak, a szombathelyiek pedig egy újabb ellentámadás során eldöntötték a három pont sorsát. MTK-Sopron MTK: Végh - Molnár (Pi- sont, 46.), Komlósi, Ju­hász, Fűzi - Czvitkóvics (Zabos, 78.), Zavadszky, Jezdimirovic, Rednic (Sza­bó, 46.) - Lengyel, Silva. Vezetőedző: Egervári Sándor. 2-1 (o-i) Videoton - PMFC Sopron: Milinte - Grósz, Bagoly, Horváth A., Pető - Baumgartner, Pintér, Ba- laskó (Fehér Z., 45.), Sif­ter, Hegyi (Sipos, 46.) - Tóth M. (Sira, 58.). Vezetőedző: Pintér Attila. Videoton: Tudor - Tereán- szki, Vochin, Koller - Szá­lai T. (Szabó T„ 76.), Schwarcz, Dvéri, Kunzo (Kőczián, 56.), Voicu - Földes (Medved, 73.), Hercegfalvi. Vezetőedző: Csank János. PMFC: Németh G. - Ba­júsz, Dienes, Szabados - Sipos, Pest K., Márton (Montvai, 70.), Horváth S., Kulcsár - Győri (Szeke­res, 46.), Horváth Gy. (Berdó, 57). Vezetőedző: Nagy Tamás. Hidegkúti-stadion. Nézőszám: 2000 néző. Játékvezető: Megyebíró János (★★★★). Gólok: 0-1 Sifter (23.), 1-1 Szabó (57), 2-1 Silva (74.). Kiállítva: Horváth A. (40.). Sárga lap: Molnár (38.), illetve Bagoly (78.). Balaton FC - FTC 1-1 (1-0) Székesfehérvár. Nézőszám: 5000 néző. Játékvezető: Hanacsek Attila (★★★★). Gólok: 1-0 Szalai T. (33., 11-esből), 1-1 Pest K. (72.). Kiállítva: Szabados (45.). Sárga lap: Koller (40.), Kóczián (60.), Voicu (66.), illetve Szabados (33., 45.), Pest K. (34.), Bajúsz (49.). Békéscsaba - ZTE 3-1 (2-0) Balaton FC: Csemyánszki - Radics, Hegedűs, Kuttor, László - Győrök (Mészá­ros, 61.), Kovács R, Virág (Vörös, 88.), Usvat - Csor­dás, Sitku (Filipovic, 61.). Vezetőedző: Csertői Aurél. Ferencváros: Szűcs - Vukmir, Dragóner, Balog - Bognár, Kapic, Lipcsei, Leandro - Rósa D., Gera, Penksa (Sasu, 68.). Vezetőedző: Garami József. Békéscsaba: Simunic - Schindler, Vilotic, Udvari, Bujáki - Kovács N., Bán­földi, Kovács B. (Megyesi, 70.), Vincze Z. - Tóth Gy. (Javrujan, 50.), Faragó (Hoffmann, 81.). Vezetőedző: Supka Attila. Zalaegerszeg: Bárdi - Molnár B., Csóka, Kral - Kocsárdi, Nagy L. (Sabo, 49.), Ljubojevic, Balog Cs. (Józsi, 57), Szamosi - Kenesei, Gyánó. Vezetőedző: Bozsik Péter. Siófok. Zárt kapus mérkőzés. Játékvezető: Bede Ferenc (★**★★). I Gólok: 1-0 Csordás (35.), 1-1 Rósa D. (47). Kiállítva: Vukmir (82.). Sárga lap: Virág (19.), Filipovic (90.), illetve Kapic (57), Vukmir (69.). Békéscsaba. Nézőszám: 3500. Játékvezető: Kiss Béla (★★★★). Gólok: 1-0 Kovács N. (15.), 2-0 Udvari (36.), 3-0 Faragó (71.), 3-1 Sabo (76,). Kiállítva: Csóka (78.). Sárga lap: Csóka (28., 78.), Szamosi (38.), Nagy L. (47). A FORDULÓ VÁLOGATOTTJA A 2. FORDULÓ TIPPJEI Békéscsaba - ZTE A többnyire középszerű, meg­szokott magyar ritmusban leját­szott összecsapások közül a békéscsabain legalább négy gólnak örülhettek a szurkolók. Az előző bajnokság utolsó for­dulójában 1-1-re végzett a két csapat, ám a lendületesen kezdő hazaiak gyorsan el- j döntötték, hogy ez az ; eredmény ne ismétlőd- í hessen meg, már a ff 35. percre 2-0-ás előnybe kerültek. Csordás Csata Faragé Urán Kincses Péter Aovacs fsauen Pasi Krisztián Radu Sabo Hasa Denes SHter Tamás Csemyánszki (Balaton FC) Jagodics Schindler (Békéscs.) Kovács N. Somfalvi (Békéscs.) (Haladás) Dienes (PMFC) ill M Fűzi Á, (MTK) Gyér - Balaton FG 2-1 FTC - Videoton 1-0 PMFC - Békéscsaba 2-2 ZTÍ-MTK 1-2 Sovran - Újpest 1-1 Debrecen - Haladás 2-0 (Békéscsaba) Jezdimirovics Tóth P. (MTK) (Haladás) W. Silva (MTK) IllllBllllB > iiivii (Balatonig) (Békéscsaba) (Haladás) (Békéscsaba) (F>MFC) A ZTE padlót fogott, a sötét mezes csabaiak örülhetnek, hiszen a nyitányon jó játékkal nyertek D-FOTÓ: VERESS ERZSI Szalai Tamás Télé Páter Udvari Szabolcs WeHoaSva (Ferencváros) (Sopron) (MTK) (Videoton) (Haladas) (Békéscsaba) (MTK) 1. Békéscsaba 1 1 0 0 3-1 3 2. Szombathely 1 1 0 0 2-0 3 3. MTK 1 1 0 a 2-1 3 4. Ferencváros 1 0 ill 0 : 1-1 Síi: 5. Videoton 1 0 1 0 1-1 1 1 6. Balaton FC 1 0 1 0 1-1 1 7. PMFC 1 0 1 0 1-1 1 8. Debrecen 0 0 0 0 W9N 0 9. Újpest 0 0 e 0 0-0 0 10. Sopbbn 1 Q 0 1 1-2 0 11. Zalaegerszeg 1 0 0 1 1-3 0 12. SíU 1 8 0 1 0-2 0 A FORDULÓ játékvezetője: Bede Ferenc (★★★★★) Balaton FC - Ferencváros I Nagyszerű formában, hiba nélkül vezette a sportszerű találkozót. Sokat futott, partjelzőivel kiválóan működött együtt. Tóth Péter (Haladás) A szombathelyiek villámléptű já­bal oldalát, eredményesen sejt­ve ezzel Détári Lajos együttesé­nek támadásait. A16. percben már helyzetbe került, ekkor azonban éles szögből leadott lö­vését Sebők még hárította. Az 53., percben viszont tÉ méterről at memmmmmmmsi Játékengedélyek A pénteki elképzeléssel szem­ben alaposan felforgatta csapa­tát Supka Attila, aminek oka pró­zai: egy nappal a bajnoki rajt előtt a nyáron igazolt három légi­ósnak, Simunicnak, Viloticsnak és Javrujannak még nem volt meg a játékengedélye, ami vé­gül az utolsó pillanatban mégis megérkezett, így az edző rendel­kezésére álltak a ZTE ellen. Rá­adásul a vezetőedző úgy látta: a Zala megyei csapatból érkezett Faragó Istvánban nagy a bizonyí­tási vágy volt csapata ellen, így végül őt is betette a kezdő csa­patba. Jól tette, hiszen góllal mutakozott be a csatár. Mindez azt jelenti, hogy majdhogynem a Supka Attila által megálmodott csapat lépett pályára a bajnoki nyitányon. birtokló vendégek, de a hazai véde­lem jól állt a lábán, és a nyáron iga­zolt horvát kapus, Zankarlo Simunic remekül védett, és nagy nyugalma jótékony hatással volt tár­saira. A csabaiak hamar rájöttek: a sündisznóállás nem biztos, hogy ki­fizetődő a további hetvenöt perc­ben. Ezért harcmodort változtattak, és akárcsak idegenben, egyre több kontrát vezettek Bárdi Gábor kapuja felé. Bár a második gól nem ilyen akcióból, hanem egy szögletet köve­tően született, mégis elmondható, hogy megérdemelt volt a csabaiak kétgólos előnye, mivel többet veszé­lyeztették a vendégek kapuját. A fordulás után is élénk maradt a mérkőzés. A kezdetben mégis legin­kább említésre méltó az volt, hogy a kissé kakaskodó Nagy Lajost, majd néhány perccel később a középpá­lyán hasznosan dolgozó Balog Csa­bát lecserélte Bozsik Péter edző. A másik oldalon Supka Attila Javrujannak adott bizalmat, és Tóth György jött le a pályáról. Az eddigi három csere közül leginkább a csa­baiak örmény támadója hálálta meg a bizalmat, aki szinte minden akció­nál ott volt, hol jó passzal vétette észre magát, máskor pedig ő veszé­lyeztette Bárdi kapuját. A képlet vi­szont ugyanaz maradt: a vendégek birtokolták többet a labdát - bár a mérkőzés vége felé ez már kiegyen­lítődött -, a csabaiak pedig tovább­ra is a kontrákra építettek. Méghoz­zá remekül. Ekkor már nem látszott a csapaton az összeszokottság hiá­nya, és a hibákból is mind keveseb­bet jegyezhettünk fel. A közönség­nek tetszett a mérkőzés, és nem vé­letlen, hogy megtapsolták a lila-fe­héreket a mérkőzés lefújása után, akik sokkal szervezettebben játszot­tak, jobban akarták a győzelmet. Jó: Simunic, Kovács N. Kovács B„ Vincze Z„ Faragó, Javrujan, ill. Bárdi, Balog Cs. Supka Attila: - A csapat jó telje­sítményt nyújtott a bajnoki nyitá­nyon. Több gólt is szerezhettünk volna, ezt bizonyítja, hogy az ellen­fél kapusa volt a mezőny legjobbja. Bozsik Péter: - Az első negyedórá­ban eldönthettük volna a mérkő­zést, kétgólos előnyre tehettünk vol­na szert. Ehelyett gólt kaptunk, majd újabb csabai gól következett. Ettől kezdve már alkalmazhatta kedvenc játékát, a kontrát a lila-fe­hére csapat. Hazai siker Békéscsaba Békéscsabai Előre FC- Zalaegerszegi TE 3—1 (2—1) NB I-es junior bajnoki labdarúgó­mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Némethi. Békéscsaba: Matkó (Schvarcz) — Paróczai, Popol (Szenti), Valentényi, Szeverényi — Hoffmann (Zsilák), Simon, Szabó S., Megyesi (Komróczki) — Javrujan (Ács), Miculescu. Edző: Jakab Péter. Az első félidő hullámzó játékot hozott, a nagyobb lehetőségeket a csabaiak alakították ki. A lila­fehérek vezető góljára egy perc múlva érkezett a válasz, majd a hajrában ismét vezetéshez jutottak a csabaiak. Fordulás után gyorsan növelte előnyét az Előre, és megérdemelten nyerte az összecsapást. Kiállítva: Fazekas (hátulról buktatta Hoffmannt) a 63., Simon (második sárga lap után) a 68. percben. G.: Miculescu, Szabó S., Paróczai, ill. Józsi. Jó: Paróczai, Valentényi, Szabó S„ Javrujan, ill. Varga Z„ Győré. m