Békés Megyei Hírlap, 2003. május (58. évfolyam, 101-126. szám)

2003-05-19 / 115. szám

14. OLDAL - 2003. MÁJUS 19., HÉTFŐ SPORT Öt helyet ugrott a Szabadkígyós Fekete hétvége az NB Ill-ban LANCAST MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Körösladány—Mezőhegyes 3-3 (3-0) Körösladány, 200 néző. V.: Fe­jes. Körösladány: Juhász - Tóth, Mező, Kövér, Botos, Keresztesi, Molnár, Horváth T., Novák (Papp), Horváth I., Bakos J. Játé­kos edző: Molnár Tamás. Mező­hegyes: Bordás — Roszkos, Nagy, Kovács Zs., Kovács R., Faragó (Egeresi), Varga, Kertmegi, Gróf, Zsoldi, Merlák (Halász). Edző: Matajsz Pál. Alsóházi rangadón a vendégek a második félidei telje­sítményükkel megérdemelten vit­ték el az egy pontot a közelmúlt­ban edzőváltást megélt (Szaba­dos Zoltán helyét a játékos Mol­nár Tamás vette át) Körösladány otthonából. G.: Novák a 14., Hor­váth I. a 26., Bakos J. a 35., ill. Merlák a 48., Zsoldi a 49., Nagy a 71. percben. Jó: Kövér, Molnár, Mező, ill. Varga, Kovács R., Bor­dás. Mező Zsigmond vezetőségi tag: - A látottak alapján igazsá­gos eredmény született, ziccer­helyzeteinket nem tudtuk gólra váltani. Matajsz Pál: - Az első félidőben horgásztunk, a máso­dik félidőben fociztunk, az ered­mény egy pont. (Ponta Sándor) Mesterlövészek A Lancast Békés megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság góllövőlistájának élmezőnye. 20 gólos: Boér (OMTK-Rákóczi). 18 gólos: Malik (Magyarbánhegyes). 15 gólos: Kanál (Medgyesegyháza). 14 gólos: Lénád, Ugrai (Gádoros), Szántó (Vésztő), Moldván (Békés- szentandrás). 12 gólos: Mátyus (Gyomaend- rőd). 11 gólos: Gróf (Mezőhegyes), Tóth (Sza­badkígyós), Kaliska (Tótkomlós). 10 gólos: Hunya, Toldi (Gyomaendrőd), Szatmári L. (Me­zőhegyes), Kiss (Békésszentandrás), Karakas (Battonya), Novák (Körösladány). 9 gólos: Ek- ker (Szabadkígyós). 8 gólos: Ombodi, Vámos (Szeghalom), Tóth Cs. (Vésztő), Papp (Méhke­rék), Döbróczki (Újkígyós), Bakró (Békésszent­andrás). 7 gólos: Lovász (Tótkomlós), Kiss I. (Magyarbánhegyes), Jemei (Gádoros), Tapasztó (Méhkerék), Sztán (Battonya). Szeghalom—Orosházi MTK­Rákóczi 2-1 (1-0) Szeghalom, 350 néző. V.: Ne­mes. Szeghalom: Komáromi - Nagy K„ Elek, Simon (Bihari), Vámos L, Zsigovics, Pardi Zs. (Zsombok K.), Hajdú (Barna), Vámos A., Sáfián, Macsári. Edző: ifj. Zsombok János. OMTK- Rákóczi: Tóth - Boér, Zalai, Brachna (Havancsák), Csegöldi (Piti), Kánya, Pardi L, Debrecze- ni, Horváth II. A„ Szlopóczki, Godár. Edző: Pólyák László. A magas színvonalú mérkőzésen jól játszó vendég együttessel szemben megérdemelt a hazai győzelem született. G.: Vámos A. a 35., Nagy K. a 72., ill. Horváth II. A. az 50. percben. Jó: Nagy K„ Vámos L, Zsigovics, Sáfián, Ma­csári, ill. Zalai, Debreceni, Hor­váth II. A. Ifj. Zsombok János: - Ma nem játszottunk jól, csak küzdöt­tünk, de ezért is három pont jár. Pólyák László: - Nagyon sajná­lom, hogy ilyen ragyogó játékve­zetés mellett nem tudtunk pontot szerezni. Hiába támadtuk végig a találkozót, kevés helyzetet tud­tunk kialakítani. A döntetlen reá­lisabb eredmény lett volna. (Zs. J.) Újkígyós-Méhkerék 3-1 (2-0) Újkígyós, 150 néző. V.: dr. Christián. Újkígyós: Varró — Szarka, Uhrin, Ancsin, Unya- tinszki, Becsei (Karlovszki), Ek- ker, Silló, Burkus R. (Palyik), Döbróczki, Abrudán. Edző: Se­bestyén János. Méhkerék: Patka — Gugolya, Burai (Pápa), Rúzsa, Kocsis, Séllei, Tapasztó, Cziczeri, Papp (Bíró K.), Stier, Martyin (Csotye). Edző: Burai Sándor, Iszály Mihály. Közepes színvona­lú, sportszerű mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó gár­da nyert. G.: Döbróczki a 25. és a 80., Unyatinszki a 64., ill. Tapasz­tó az 50. percben. Jó: Szarka, Ek- ker, Silló, ill. Gugolya, Tapasztó, Cziczeri. Sebestyén János: - Ma nem játszottunk tetszetősen, de lelke­sek voltunk és eredményesek. Burai Sándor: - Megérdemelt hazai győzelem született. (Ecker György) Vésztő—Szabadkígyós 1—2 (1-0) Vésztő, 200 néző. V.: Czirbuly. Vésztő: Nagy Zs. - Rábai, Szán­tó, Litauszki, Jánosi, Turbucz, Nagy Z., Tóth R. (Szőke), Papp, Czinanó, Szabó. Edző: Királyvári Károly. Szabadkígyós: Szencsen- kov - Majoros (Tóth G.), Bozsó Z„ Kundia, Bánfi A., Bánfi R. (Ho- lecska), Ekker, Schneider, Tóth A. (Bozsó F.), Bozsó Á., Hajdú. Edző: Nemes László. A vésztői csapat magabiztosan játszott az első félidőben, vezetést is szer­zett, viszont fordulás után szét­esett a játékuk, amit a vendégek jól kihasználtak. Volt két erősen vitatható partjelzői ítélet, ami döntően befolyásolta a mérkőzés eredményét. G.: Papp a 4., ill. Ekker a 48. és a 61. percben. Jó: Papp, ill. Majoros, Bánfi A., Ekker, Hajdú. Királyvári Károly: - Hoztuk a szokásos második félidei játékot. Nemes László: - Végig fegyelme­zetten játszottunk. A második fél­idei játékunk bravúros győzelmet eredményezett. (Buzgány Jó­zsef) Gyomaendrődi FC—Magyarbánhe­gyes 2—0 (1—0) Gyomaendrőd, 350 néző. V.: Ma- kay. Gyomaendrőd: Szabó - Vatai (Oro- vecz), Gál, Furka, Tolnai, Tanács, Di- nya, Béla (Nagy L), Toldi, Mátyus, Hu­nya. Edző: Plástyik János. Magyarbán­hegyes: Jambrik — Gábor, Faragó, Fe­jes, László Z„ Jan- tyik (Szűcs), Tóth, Sajben, Kiss, Málik, Pájer. Edző: Bíró Géza. Az óriási me­zőnyfölényben játszó hazaiak gólarányt is javíthattak volna. Ki­állítva: Fejes a 37., Kiss a 64., Gál a 75. (mindhárom második sárga lap után) percben. G.: Toldi a 28., Mátyus a 88. percben. Jó: Dinya, Tanács, Toldi, ill. László, Jamb­rik, Pájer. Plástyik János: - Csapatom megmutatta, hogy nem csak éj­szaka legény a talpán. Bíró Géza: - A gyomaendrődi csapat van annyira jó, hogy nincs szüksége Makay játékvezető segítségére. Szerencsés gólokkal megérde­melt győzelmet aratott a Gyoma­endrőd, de ehhez szükség volt a két kiállításra is. (Szabados Fe­renc) Battonya—Medgyesegyháza 6-0 (1-0) Battonya, 200 néző. V.: Gera. Battonya: Szőke - Szabó, Dom- sik, Pilán (Oláh), Fekete, Lovász (Podina), Sztán (Kiss), Számfira, Karakas, Turbucz, Zsóri. Edző: Mákos Árpád. Medgyesegyháza: Homik - Ancsin, Kiss II. Á„ Göcző, Holecz, Gubcsó, Szabó, Zsurzsucz, Kanál (Bozsó), Pintér, Zsadány. Edző: Szabó András, Temesvári Csaba. A kitűnően ját­szó battonyai csapat ilyen arány­ban is megérdemelten győzte le a sportszerűen játszó Medgyesegy- házát. G.: Sztán az 5., Lovász az 58., Oláh a 75. és a 88., Podina a 80., Számfira a 90. percben. Jó: Lovász (a mezőny legjobbja), Számfira, Fekete, Turbucz, Sza­bó, Karakas, ill. Ancsin, Göcző, Szabó. Mákos Árpád: - Hat szépség­díjas gól, egy kihagyott tizen­egyes, egy kapufa, három pont. Szabó András, Temesvári Csa­ba: - A játék alapján a végered­mény kicsit túlzott. Nem tudtunk mit kezdeni a battonyaiak pont­rúgásaival, így megérdemelten nyerték meg az összecsapást. (Lukács István) Tótkomlós—Gádoros 2—2 (0—1) Tótkomlós, 250 néző. V.: Si­mon János. Tótkomlós: Szabó - Jámbor, Bányik, Dobi, Lovász, Pásztor, Karasz (Fazekas), Papp, Labdarúgó NB III Alföld csoport Kaliska, Lövei (Tarján), Juhász. Edző: Kvasznovszky József. Gá­doros: Ivanics - Lénáit, Törtei, Szkalonai (Bencsik), Mészáros, Lengyel, Jernei (Medvegy), Tasi, Ugrai, Baki, Pisont. Edző: Koz- mer Imre, Pisont András. A haza­iak nagyszerű második félidőt produkáltak és győzelmet érde­meltek volna, de volt olyan, aki másképp gondolta. G.: Fazekas az 57., Kaliska a 66., ül. Ugrai a 29. és az 50. percben. Jó: Papp, Kaliska, Fazekas, Tarján, ill. Tör­tei, Tasi, Ugrai. Kvasznovszky József: - A szégyenteljes első félidő után a csapat a második félidőben öt gólt rúgott, de az asszisztens jó­voltából csak egy pontot tudtunk szerezni. Kozmer Imre: - Hoz­tuk a szokásos formánkat, biztos vezetés után játszottunk döntet­lent újra, de a játék alapján igaz­ságos eredmény született. (Tóth B. István) Sarkad—Békésszentandrás 4-1 (3-0) Sarkad, 200 néző. V.: Vidiczki. Sarkad: Örkényi - Szűcs, Démusz, Hajdú, Báli, Bende, Sze­gedi, Matus (Balogh), Alb (Sztra- szinszki), Bagi (Tóth), Petruzsán B. Edző: Karkus János. Békés­szentandrás: Tusjak - Bencsik, Palotai (Varga), Chlebik (Pjeva- ra), Csipái, Molnár, Farkas, Mold­ván, Bakró, Bordács, Kiss. Edző: Varga László. Ma az történt a sarkadi pályán, amit a hazaiak akartak a rossz napot kifogó Szentandrás ellen. G.: Matus a 15., a 19., Hajdú a 42., Bagi az 57., ill. Bakró (11-esből) a 74. perc­ben. Jó: Örkényi, Hajdú, Báli, Matus, Alb, ill. Csipái, Bakró. Karkus János: - Helyzeteink töredékét kihasználva magabiz­tos a győzelmünk. Varga László: - A csapat mélyen a tudása alatt játszott, így megérdemelt a haza­iak győzelme, még ilyen arány­ban is. (Kiss Gábor) Ifjúságiak: Körösladány—Mezőhe­gyes 1—4, Szeghalom—Orosházi MTK- Rákóczi 10-0, Újkígyós-Méhkerék 8- 2, Gyomaendrődi FC-Magyarbánhe- gyes 7-0, Battonya-Medgyesegyháza 7-2, Vésztő-Szabadkígyós 3-0, Tót­komlós-Gádoros 1-2, Sarkad-Békés- szentandrás 2-1. A Lancast megyei I. osztály állása 1. Battonya 14 6 5 48­19 48 2. Gyomaendrőd 13 7 5 48­23 46 3. Szeghalom 13 5 7 36-28 44 4. OMTK 10 6 9 50-39 36 5. Szabadkígyós 10 6 9 36-28 36 6. Vésztó 10 6 9 44­40 36 7. Gádoros 9 8 8 56­51 35 8. B.szentandráslO 5 10 42­41 35 9. M.bánhegyes 10 5 10 41­44 35 10. M.egyháza 9 8 8 35­45 35 11. Tótkomlós 7 12 6 35­34 33 12. Mezőhegyes 8 6 11 41­40 30 13. Méhkerék 8 6 11 28­38 30 14. Körösladány 6 9 10 31­43 27 15. Sarkad 5 7 13 28­59 22 16. Újkígyós 4 6 15 26-53 18 Jamina SE—Karcag 0—2 (0—2) Békéscsaba, 200 néző. V.: Bán. Jamina: Kollár — Szabó, Pusztai, Varga (Vandlik), Friderikusz (Ba­logh János), Fehérvári, Cseke, Nagy Márk, Czinanó, Marik (Ker­tész), Borbola. Edző: Zsíros György. Karcag: Móga - Orosz, Kardos, Kemecsi, Tóth, Balogh József, Békési, Bujdosó (Szalai), Trencsényi (Kiss), Fekete (Nagy Miklós), Babotán. Edző: Varga Já­nos. 14. perc: Békési jobb oldali be­adása után az üresen maradt Fe­kete a kimozduló Kollár mellett a kapuba passzolt, 0—1. 35. perc: Tóth jobb oldali kö­zépre adását Balogh József a léc alá bombázta, 0—2. A vendégcsapat határozottan játszott, végig kézben tartotta a játék irányítását és megérdemel­ten szakította meg a Jamina hét mérkőzésen át tartó veretlenségi sorozatát. Jó: Szabó, Nagy Márk, Cseke, Czinanó, ill. Kardos, Ba­logh József, Bujdosó, Babotán, Fekete. Zsíros György: — A motivál­tabb, jó teljesítményt nyújtó el­lenfél megérdemelten nyert. Var­ga János: - Azt játszottuk, amit idegenben kell: zárt védekezés­ből gyorsan kontráztunk, s most ez bejött. (Fülöp Csaba) Kondorosi TE—Rákóczifalva 0-1 (0-0) Kondoros, 150 néző. V.: Vitt- mann. Kondoros: Adamik - Var­ga T., Benczúr, Sárosi, Gombár - Kiszely (Dián), Hrabovszki (Ka- sik), Lipták, Varga J. (Jansik) - Palyusik, Pusztai. Edző: Halász Ferenc. Rákóczifalva: Ulviczki - Szeberényi, Bartusz, Kácser (Ócs­kái), Kun - Eszes, Draskóczi, Peszeki, Ludasi - Nyolcas, Ruskó (Zebegényi). Edző: Gömöri Béla. 77. perc: Jansik röviden pasz- szolta hátra a labdát, amit Ócskái elcsípett, majd a kimozduló kondorosi kapus mellett a jobb alsó sarokba gurított 0—1. Tovább tart a kondorosiak ne­gatív vesszőfutása, nem tudják a szurkolók, hogy mi van a csapat­tal, s ez már nemcsak a balsze­rencséjére fogható. Jó: Benczúr, ill. Ulviczki, Bartusz, Draskóczi, Peszeki. Halász Ferenc: - Mostanában nincs sok örömünk ebben a játék­ban. Gömöri Béla: - Nagy iramú mérkőzésen két közel azonos ké­pességű csapat találkozóján a helyzetek alapján megérdemel­ten győztük. (Kurucz Gyula) Békési FC—Szajol 2-3 (2-1) Békés, 200 néző. V.: ifj. Tóth. Békés: Kovács - Szabó, Pálfi, Kubik Cs. - Kubik T. (Horváth), Fazekas, Baukó, Zsibrita, László (Szarvas) - ifj. Horváth, Feuer­werker. Edző: Hanyecz János. Szajol: Kolláth - Fekete, Kader, Papp, Pintér — Földi L. (Vasadi, Fábián), Bódi (Farkas), Földi A., Donkó - Morauszki, Sárkány. Edző: Kocsis Andor. 25. perc: Sárkány a jobb szél­ről indulva a kapu előterébe cse­lezte magát és a jobb sarokba lőtt, 0—1. 27. perc: Feuerwerkert szerel­ték szabálytalanul a 16-oson be­lül, a büntetőből Fazekas védhe- tetlenül lőtt a jobb felső sarokba, 1-1. 30. perc: ifj. Horváth adott jó labdát Feuerwerkernek, aki be­tört, s a kapus mellett a kapu kö­zepébe lőtt, 2—1. 47. perc: Sárkány szúrt bele egy kósza beadásba, Kovács úgy tűnt véd, de a labda túlpördült a gólvonalon, 2—2. 75. perc: Fábián 20 méteres szabadrúgása éppen Kovács ka­pus előtt pattant fel, és a labda akadálytalanul hullott a kapuba, 2-3. Ezen a mérkőzésen alkalma nyílt a békésieknek, hogy folytas­sák fölzárkózásukat. Talán több kulcsemberük hiánya, s a balsze­rencse is részes volt abban, hogy vesztesen hagyták el a játékteret. Jó: Fazekas, Feuerwerker, ill. Kolláth, Fekete, Pintér, Morausz­ki. Hanyecz János: - Egy két já­tékosom nem érezte át, hogy az NB III—as tagság lehetősége múl­hat a mérkőzésen. Kocsis Andor:- A kiesési rangadón egy szeren­csés góllal voltunk jobbak. (Nagy Mihály Tibor) Szentes—Szarvas 4—1 (2—1) Szentes, 400 néző. V.: Földi. Szentes: Soós - Márics (Nyer­ges), Erdei, Keller, Koncz - Kele­men (Nana), Szarvas, Tóth, Pá- linkó (Kurucsai) - Török, Má­tyás. Edző: Bozóki Zoltán. Szar­vas: Balatoni — Rónyai, Tóth R„ ifj. Somogyi (Darida R.), Kugyela Zs. (Szurovecz) - Darida Zs„ Kli- maj (Kugyela B.), Bogdán, Kriska- Darida I., Kiss. Edző: Somogyi János. 13. perc: Bogdánt a 16-oson belül buktatták a védők, a meg­ítélt büntetőt a sértett értékesítet­te, 0-1. 23. perc: Koncz 25 méteres szabadrúgása után a bal felső sa­rokba vágódott a labda, 1-1. 36. perc: a 16-oson belül Kele­men elesett, műesésért a szarva­siaknak járt volna szabadrúgás kifele, a játékvezető a nézők cso­dálkozására 11-est ítélt és Darida Zsoltot kiállította. A büntetőt Koncz értékesítette, 2-1. 68. perc: Nana jobb oldali be­adása után Szarvas a kapu jobb oldalába lőtte a labdát, 3—1. Bár itt a karcagi játékos került „padlóra”, a meccs végeredményét tekintve azonban a jaminaiak zuhantak meg a labdarúgó NB III Alföld cso­portjában D-FOTÓ: VERESS ERZSI 80. perc: Nana lövését Balato­ni kapufára tolta, a kipattanó lab­dát Török két méterről a kapuba gurította, 4-1. Az első 15 percben a véndégek jobban játszottak és egy jogos 11- essel előnyt szereztek. Ezt köve­tően egy jól eltalált szabadrúgás­ból és egy jogtalan kiállítást köve­tő 11-esből szerzett góllal átvette a vezetést a Szentes. A 65 percen át tíz emberrel játszó vendégek' becsületesen küzdöttek a listave­zető otthonában. Jó: Szarvas, Koncz, Keller, ül. Kugyela Zs., Kiss, Darida I. Bozóki Zoltán: - Egy jól ját­szó ellenfelet sikerült legyőz­nünk. Somogyi János: — Az egy- négy eüenére köszönöm a fiúk lelkes hozzáállását. Több mint egy órán át emberhátrányban ját­szottunk, tisztességesen helytáll­tunk. (K. Gy.) Gyomaendrődi VSE—Jászbe­rény 0-3 (0-2) Gyomaendrőd, 200 néző. V.: Veress. Gyomaendrőd: Kiss - Csikós, Szántó, Danó, Ilyés - Uhrin, Kéri, Hídvégi (Kurilla), Göblyös - Osán, Farkasinszki (Orovecz). Edző: Paulik János.. Jászberény: Bak - Oláh (Gu­lyás), Luca, Kónya, Baros - Luk­ácsi, Vigh, Tasi (Nagy), Balázs - Farkas, Kádár. Edző Vigh Tibor. 7. perc: Kádár jobb oldali 18 méteres szabadrúgása a kapufát érintve vágódott a hálóba, 0—1. 20. perc: Tasi földobta magát a 16-osoji belül, a játékvezető li­est ítélt, a büntetőt Balázs értéke­sített, 0—2. 75. perc: Kádár indította Gu­lyást, aki a kifutó Kiss fölött a há­lóba emelt, 0—3. A kulturáltan és igen „kemé­nyen” játszó vendégek megérde­melten nyertek a lelkesen futbal­lozó hazaiak ellen. Jó: Kiss, Uhrin, Göblyös, ill. Kádár, Farkas, Tasi, Luca. . Paulik János: - A jobbik csa­pat nyert. Vigh Tibor: — Azért nem tudtunk magabiztosan nyer­ni, mert a ziccerek nagy részét el­hibáztuk. A 16-oson belül pedig tilos volt elesnünk. (Feuerwer­ker Béla) További eredmények: Kisújszállás— Fegyvernek 2—2, Algyő—Túrkeve 3—0, Hódmezővásárhely-Harta 4-0. Az Alföld csoport állása 1. Szentes 20 4 2 79­17 64 2. Karcag 16 6 3 47­19 54 3. Jászberény 15 7 4 63­23 52 4. Algyő 14 3 8 53­32 45 5. Jamina 12 7 7 44­4S 43 6. Rákóczifalva 10 8 8 35­28 38 7. Kisújszállás 9 9 7 45­43 36 8. Kondoros 9 8 9 41­38 35 9. Szarvas 10 4 12 42­64 34. 10. Harta 8 9 9 45­47 33 11. Túrkeve 7 7 11 30-40 28 12. Szajol 7 5 14 55­70 26 13. Hmv.hely 7 5 14 34­52 26 14. Gyomaendrőd 1 5 4 17 32­62 19 15. Fegyvernek 5 4 17 45­78 19 16. Békés 5 4 17 27­61 19 Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában következik. Május 24., szombat: Rákóczifalva- Hódmezővásárhely, 17.00. Szarvas—Al­győ, 17.00. Fegyvernek-Túrkeve, 17.00. Jászberény—Jamina SE, 17.00. Május 25.. vasárnap: Szajol-Kondoros, 17.00. Harta-Szentes, 17.00. Karcag-Békés, 17.00. Kisújszállás-Gyomaendrőd, 17.00. A Lancast megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokságban következik. Má­jus 24., szombat: Szabadkígyós- Battonya, 17.00. Békésszentandrás- Újkígyós, 17.00. Mezőhegyes—Sarkad, 17.00. OMTK-Rákóczi—Körösladány, 17.00. Gádoros-Szeghalom, 17.00. Má­jus 25., vasárnap: Magyarbánhegyes- Tótkomlós, 17.00. Medgyesegyháza- Gyomaendrődi FC, 17.00. Ménkerék- Vésztő, 17.00.