Békés Megyei Hírlap, 2003. május (58. évfolyam, 101-126. szám)

2003-05-12 / 109. szám

14. OLDAL - 2003. MÁJUS 12., HÉTFŐ SPORT ■■■ Jó hétvégéjük volt a vendégeknek Nyolc perc alatt fordított a Jamina LaNCAST MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Orosházi MTK-Rákóczi— Tótkomlós 1—0 (0—0) Orosháza, Rákóczitelep, 300 néző. V.: Kurucz. OMTK: Tóth - Zalai, Godár, Brachna, Horváth II., Papp L. (Debreczeni), Kánya (Trungel), Szlopóczi, Pardi, Ha- vancsák (Piti), Boér. Edző: Pólyák László. Tótkomlós: Szabó - Pásztor L., Lovász, Bányik, Pász­tor T„ Trabak (Krátki), Jámbor, Arató (Fazekas), Dobi, Lövei, Karasz. Edző: Kvasznovszky Jó­zsef. Az orosháziak kisebb fajta csodát hajtottak végre, hiszen tör­ténetük során először fektették két vállra a mumus szomszédvár gárdáját. G.: Szlopóczki a 79. percben. Jó: Papp L., Zalai, Piti, ill. Trabak, Jámbor, Papp L. Pólyák László: - Az első fél­időben nagyon gyengén játszott a csapat, szerencsére három ifjúsá­gi korú cserejátékosunk gyorsasá­got vitt a nagyon álmos mérkő­zésbe. Végül egy szép fejesgól el­döntötte a találkozót. Kvasznov­szky József: - Nem érdemeltünk vereséget, mert igazi helyzetünk nekünk volt, míg az ellenfél szin­te ziccer nélkül talált a hálóba. Ti­pikus egygólos mérkőzés volt. (Bot Ferenc) Gádoros—Gyomaendrődi FC 3-3 (1-2) Gádoros, 250 néző. V.: Viczi- án. Gádoros: Berki - Törtei, Ba­ki, Mészáros, Pispnt Z., Jernei, Tasi, Pisont A. (Hriagyel), Szka- lonai, Lénáit, Ugrai (Medvegy). Edző: Kozmer Imre, Pisont And­rás. Gyomaendrőd: Szabó - Vatai, Gál (Tímár), Furka, Tolnai, Tanács, Dinya, Béla, Toldi, Má- tyus, Hunya. Edző: Plástyik Já­nos. A huszadik percben megfo­gyatkozott hazaiak végig parti­ban voltak a gyomaiakkal, így megérdemelten harcolták ki a döntetlent. A játékvezető mind­két csapatot egyformán sújtotta. Kiállítva: Pisont Z. (utolsó em­berként kézzel ért a gólba tartó labdába) a 20. percben. G.: Jernei a 3., Lénáit a 66., Pisont A. (11- esből) a 80., ill. Toldi (11-esből) a 20., Bela a 27., Mátyus a 73. perc­ben. Jó: Ugrai, Tasi, Baki, ill. Sza­bó, Toldi. Kozmer Imre: - Emberhát­rányban is kitűnően játszottunk. Elismerés a csapatnak a küzdeni akarásért. Plástyik János: - Igazságos döntetlen született. (Páli István) Békésszentandrás— Körösladány 4—0 (2—0) Békésszentandrás, 250 néző. V.: Gyertyás. Békésszentandrás: Tusjak - Bencsik, Mrena, Palo­tai, Csipái, Molnár (Pjevara), Far­kas (Juhász), Moldván, Bakró, Chlebik (Varga), Kiss. Edző: Var­ga László. Körösladány: Juhász - Botos, Mező, Tóth, Földi, No- vák (Bakos Z.), Keresztesi, Mol­nár, Bakos J., Schultz, Horváth. Játékos edző: Molnár Tamás. Nagy melegben a sok helyzetet kidolgozó hazai csapat megérde­melt győzelmet aratott. G.: Mold­ván a 13. és az 56., Bakró a 36., Kiss a 88. percben. Jó: Tusjak, Bencsik, Csipái, Moldván, Bakró, ill. Molnár, Bakos J. Varga László: - A múlt heti fi­askó után megérdemelt hazai győzelem. Nyilas Sándor, sport­köri elnök: - Gyenge játék, meg­érdemelt hazai győzelem. (V. L.) Mezőhegyes—Szeghalom 1—2 (1-0) Mezőhegyes, 150 néző. V.: Va- lach. Mezőhegyes: Bordás (Fü- löp) - Roszkos, Csordás (Egere- si), Kovács Zs., Kovács R., Kert- megi, Varga, Zsoldi, Gróf, Szat­mári G„ Szatmári L. Edző: Ma- tajsz Pál. Szeghalom: Komáromi - Nagy, Simon, Bihari, Vámos L, Hajdú, Pardi, Patai (Barna), Vá­mos A., Sáfián, Zsombok K. Edző: ifj. Zsombok János. A nagy melegben igazságosabb lett volna a döntetlen. Kiállítva: Szatmári L. (második sárga lap után) a 88. percben. G.: Gróf a 25., ill. Zsom­bok K. a 65., Nagy a 86. percben. Jó: Kovács R., Kovács Zs., Varga, ill. Sáfián, Nagy, Vámos L. Matajsz Pál: - A ballagás nap­ján szépen elballagtattak ben­nünket. Ifj. Zsom­bok János: — Egy pontért jöttünk, há­rom lett belőle. A csapat jól küzdött. (Perlaki János) Újkígyós—Vésztő 1—3 (0-2) Újkígyós, 200 né­ző. V.: Pintér. Újkí­gyós: Varró - Szar­ka, Ancsin, Unya- tyinszki, Becsei, Rö­vid, Silló, Burkus R„ Dobróczki, Abru- dán, Karlovszki (Burkus Gy.). Edző: Sebestyén János. Vésztő: Nagy - Rá­kóczi, Szántó, Uta- uszki, Jánosi, Tur- bucz (Lázár), Nagy, Tóth Cs. (Földi), Papp, Czinanó, Sza­bó S. Edző: Királyvá­ri Károly. Az első fél­időben elaludt a. ha­zai csapat és az ere­jükből csak ennyire tellett. G.: Abrudán a 67., ill. Szántó a 17., Tóth Cs. a 30., Jánosi a 90. perc­ben. Jó: Rábai, Jánosi, Nagy, ill. Varró, Silló, Unyatyinszki. Sebestyén János: — Erősen tartalékos csapatunk nem megfe­lelően koncentrált az első félidő­ben, így a jobb erőkből álló Vész­tő elvitte a három pontot. Király­vári Károly: - Az első félidőben magabiztosan játszottunk, a má­sodik félidőben a hazai csapat nagy akarással játszva nehézzé tette a mérkőzést. (Ecker György) Magyarbánhegyes—Battonya 1-1 (1-0) Magyarbánhegyes, 400 néző. V.: Hegedűs. Magyarbánhegyes: Jambrik - Lévai, Gábor (Pécs, Szűcs), Fejes, László, Szlanyinka, Tóth, Sajben (Csaba), Kiss, Má- lik, Pájer. Sportköri elnök: Szik- szai László. Battonya: Szőke — Szabó R„ Roczkó, Pilán (Sztán), Fekete (Deák), Kovács (Putnoki), Árgyelán, Számfira, Karakas, Turbucz, Zsófi. Edző: Mákos Ár­pád. A szép számú közönség előtt az osztály színvonalát meg­hazudtoló mérkőzésen a látottak alapján az eredmény igazságos. Bíró Géza, a magyarbánhegye- siek edzője betegsége miatt nem ülhetett a kispadra. G.: Málik a 27., ill. Karakas a 75. percben. Jó: Szlanyinka, Fejes, ill. Számfira, Roczkó, Turbucz, Szabó. Szikszai László: - Küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen született. Mákos Árpád: - Ma a játék minden elemében felülmúl­tuk ellenfelünket, rúgtunk két szabályos gólt, nem kaptunk meg két 11-est és lilára rúgtak bennün­ket. Nincs miről beszélni... (Fejes Mihály) Mesterlövészek A Lancast Békés megyei t. osztályú lab­darúgó-bajnokság góllövőlistájának él­mezőnye. 20 gólos: Boér (OMTK-Rákó- czi). 18 gólos: Málik (Magyarbánhegyes). 15 gólos: Kanál (Medgyesegyháza). 14 gólos: Lénáit (Gádoros), Szántó (Vésztő), Moldván (Békésszentandrás). 12 gólos: Ugrai (Gádoros). 11 gólos: Mátyus (Gyo- • maendrőd), Gróf (Mezőhegyes), Tóth (Sza­badkígyós). 10 gólos: Kaliska (Tótkomlós), Hunya (Gyomaendrőd), Szatmári L. (Mező­hegyes), Kiss (Békésszentandrás), Karakas (Battonya). 9 gólos: Novák (Körösladány), Toldi (Gyomaendrőd). 8 gólos: Ombodi (Szeghalom), Tóth Cs. (Vésztő), Papp (Méh­kerék). 7 gólos: Lovász (Tótkomlós), Kiss I. (Magyarbánhegyes), Vámos (Szeghalom), Ekker (Szabadkígyós), Bakró (Békésszent­andrás), Jernei (Gádoros). 6 gólos: Tolnai (Gyomaendrőd), Sin, Pardi, Szlopóczki (OMTK-Rákóczi), Sindel (Gádoros), Dob­róczki (Újkígyós), Gubcsó (Medgyesegyhá­za), Sztán (Battonya), Tapasztó (Méhkerék). 5 gólos: Bozsár, Sajben (Magyarbánhe­gyes), Barcsay (Méhkerék), Putnoki {Batto­nya), Balogh (Sarkad), Litauszki, Furka (Gyomaendrőd), Lövei (Tótkomlós). A Lancast megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokságban következik. Má­jus 17., szombat, 17.00: Körösladány- Mezőhegyes, Szeghalom-OMTK-Rákó- czi, Újkígyós-Méhkerék, Gyomaendrő­di FC-Magyarbánhegyes, Battonya- Medgyesegyháza, Vésztő-Szabadkí­gyós. Május 18., vasárnap, 17.00: Tót­komlós-Gádoros, Sarkad-Békésszent- andrás. ■ Újabb magyar vereség VlSEU Harmadik, s egyben utolsó mér­kőzésén is vereséget szenvedett a magyar ifjúsági labdarúgó-váloga­tott a 17 éven aluliak portugáliai Európa-bajnokságán, így pont nélkül az utolsó helyen végzett a csoportjában: Portugália-Ma- gyarország 2-0 (2-0). A Lancast megyei I. osztály labdarúgó-rangadója, a Gádoros—Gyomaendrődi FC összecsapás nagy küzdelmet és 3-3-as végeredményt ho- A házigazda csapat jutott az zott ____________________ _____ D-FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER elődöntőbe. ■ Med gyesegyháza—Szabadkí­gyós 1-3 (1-1) Medgyesegyháza, 250 néző. V.: Bálint. Medgyesegyháza: Ho- mik - Ancsin, Temesvári, Göcző, Holecz, Gubcsó (Bozsó), Szabó (Zsadány), Kiss II. A., Pintér, Ka­nál, Zsurzsucz. Edző: Szabó And­rás, Temesvári Csaba. Szabadkí­gyós: Szencsenkov - Süli, Bozsó Z., Kundia, Bánfi A., Bánfi R. (Hajdú), Ekker, Kovács, Tóth, Bo­zsó A., Majoros (Holecska). Ed­ző: Nemes László. Két azonos ké­pességű csapat összecsapásán a második félidő első két percében dőlt el a három pont sorsa. G.: Ka­nál (11-esből) a 6., ill. Tóth a 35., a 47., Majoros a 48. percben. Jó: Göcző, Zsurzsucz, Ancsin, Zsadány, ill. Szencsenkov, Bozsó Z., Tóth, Kovács. Szabó András, Temesvári Csaba: - Az ellenfél három-egyes vezetése után játszottunk igazán győzelemre törően, de akkor már semmi nem sikerült. Nemes László: - Végre idegenben is si­került három pontot szereznünk. (Uhrin Pál) Méhkerék—Sarkad 2—2 (0—1) Méhkerék, 380 néző. V.: Ró­zsa. Méhkerék: Patka - Gugolya, Martyin (Hajdú), Rúzsa, Kocsis Z., Séllei, Tapasztó, Cziczeri, Papp, Bogyó (Bíró K.), Stír. Edző: Burai Sándor, Iszály Mihály. Sar­kad: Örkényi — Szűcs, Démusz, Hajdú, Báli, Bagi, Bende, Matus, Szegedi, Balogh (Tóth), Petrusán. Edző: Karkus János. Nagy küzde­lem és győzni akarás jellemezte a szomszédvárak találkozóját. Mindkét csapatnak sok ziccere maradt kihasználatlanul, így az eredmény reális. G.: Papp a 61., Tapasztó a 76:, ill. Matus a 15., Szegedi a 70. percben. Jó: Kocsis, Rúzsa, Tapasztó, ill. Szegedi, Matus, Örkényi, Démusz. Burai Sándor: - Egy félidőnyi előnyt adtunk a Sarkadnak. Karkus János: - Kétszer is veze­tést szereztünk és ezért fáj, hogy nem tudtuk megnyerni a mérkő­zést. (Árgyelán Mihály) Ifjúságiak: Orosházi MTK-Rákóczi- Tótkomlós 0-4, Gádoros-Gyomaend- rődi FC 2-0, Békésszentandrás—Körös­ladány 8-0, Mezőhegyes-Szeghalom 4-2, Újkígyós-Vésztő 2-2, Magyar- bánhegyes-Battonya 0-9, Medgyes- egyháza-Szabadkígyós 4-1, Méhke­rék-Sarkad 1—5. A Lancast megyei I. osztály állása 1. Battonya 13 6 5 42­19 45 2. Gyomaendrőd 12 7 5 46-23 43 3. Szeghalom 12 S 7 34­27 41 4. OMTK 10 6 8 49­37 36 5. Vésztő 10 6 8 43­38 36 6. B.szentandrás 10 5 9 41­37 35 7. M.bánhegyes 10 5 9 41­42 35 8. M.egyháza 9 8 7 35­39 35 9. Gádoros 9 7 8 54­•49 34 10. Szabadkígyós 9 6 9 34­27 33 11. Tótkomlós 7 11 6 33­32 32 12. Méhkerék 8 6 10 27­35 30 13. Mezőhegyes 8 5 11 38­37 29 14. Körösladány 6 8 10 28­40 26 15. Sarkad 4 7 13 24­■58 19 16. Újkígyós 3 6 IS 23­52 15 Labdarúgó NB Szarvasi FC—Hódmezővásárhe­lyi FC 3-0 (2-0) Szarvas, 200 néző. V.: Szabó. Szarvas: Balatoni - Rónyai, Tóth R., Nagy L. (Klimaj), Kugyela Zs. - Kiss (Kugyela B.), Somogyi, Kriska (Darida Zs.), Bogdán - Bencze, Darida P. Edző: Somogyi János. Hódmezővásárhely: Mol­nár - Borbás Zs., Huszár, Papp, Borbás P. - Antal, Sipos (Horváth A.), Tóth I„ Dani (Horváth R.) - Nagy (Marton), Szűcs. Edző: An­tal Ferenc, Rostás Károly. 18. perc: Rónyai jobbról be­adott, a vendégek söprögetője, Huszár mindenkit megelőzve a saját kapujába pörgette a labdát, öngól, 1—0. 43. perc: Somogyi a félpályá­nál labdát szerzett, Bogdánhoz továbbított, aki kiugratta Klimajt, a csatár a kifutó kapus mellett a hálóba lőtt, 2—0. 76. perc: a felezővonalnál Klimaj ügyesen lefordult a védő­jéről, a 16-oson helyezkedő Benczéhez játszott, aki egyből kilőtte a hosszú alsó sarkot, 3-0. Szerény érdeklődés mellett, nagy melegben játszották a mér­kőzést, amelynek elején kóstol­gatták egymást a csapatok. Egy szerencsésnek mondható öngól­lal vezetést szerzett a hazai csa­pat, ennek birtokában átvette a já­ték irányítását és a szünetig még növelték is az előnyt. Fordulás után a hazaiak érthetetlenül ka­pujukra vonták az ellenfél csatá­rait és a Borbás testvérek több­ször megforgatták a hazaiak vé­delmét, de nem tudtak a kapuba találni. Az utolsó negyedórában feljöttek a hazaiak és Bogdán ve­zérletével megnyerték a mérkő­zést. Jó: Tóth R., Klimaj, Bogdán, ill. Borbás Zs., Tóth 1. Somogyi János: - Mérsékelt teljesítménnyel, nagy melegben hoztuk a kötelező győzelmet. Antal Ferenc: - Megérdemelt a hazaiak sikere. (Kepenyes György) Rákóczifalva—Békési FC 2—0 (1-0) Rákóczifalva, 200 néző. V.: Holczimmer. Rákóczifalva: Ul- viczki A. - Kácser, Bartus, Dras- kóczi, Kun — Eszes, Peszeki, Lu- dasi (Ulviczki M.), Nyolcas — B. Tóth, Ruskó. Edző: Gömöri Béla. Békés: Kovács — Szabó, Balogh (László), Pálfi, Feuerwerker (Baukó) - Sándor, Fazekas, Zsib- rita, Horváth — Fejes (Szarvas), Pősze. Edző: Hanyecz János. 11. perc: Ruskó 20 méteres szabadrúgása a jobb alsó sarok­ban kötött ki, 1—0. 65. perc: Ruskó nyolc méter­ről, kapásból bombázott a háló­ba, 2-0. Az Alföld csoport legrosszabb pályáján, füllesztő melegben le­ÄLFÖLD CSOPORT játszott találkozón a mezőnyben kiegyenlített játék folyt. Egy jól el­talált szabadrúgásból a szünet­ben előnnyel térhetett pihenőre a hazai csapat. A második játék­részben továbbra is inkább me­zőnyjáték folyt a pályán, amely­nek során egy szabadrúgás-kom­binációból a Rákóczifalva bebiz­tosította a győzelmét. A hazai győzelem megérdemelt, mert a kapu előtt határozottabbak vol­tak a támadóik. Jó: Draskóczi, Peszeki, Ruskó, B. Tóth, ill. Ko­vács A., Sándor, Fazekas. Gömöri Béla: - Megérdemel­ten győztünk, habár több helyze­tet is elhibáztunk a vendégek ka­puja előtt. Hanyecz János: — Két pontrúgás eldöntötte a három pont sorsát. (Szarvas András) Harta—Kondorosi TE 0—0 Harta, 300 néző. V.: Földi. Harta: Zsinka - Bálint, Molnár, Vékony, Tomolik — Sebestyén (Bodó), Ispán, Bujáki, Szauer - Szabó (Bódi), Felföldi. Játékos edző: Szauer Tamás. Kondoros: Adamik - Gombár, Jansik, Ben­czúr, Varga T. - Kiszely, Hrabov- szki (Kasik), Lipták (Szabó S.) - Lestyán (Palyusik) - Janis, Pusz­tai. Edző: Halász Ferenc. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt a pályán, a második já­tékrészben a hazaiak többet tá­madtak, de a kondorosiak jól vé­dekeztek és a kontráik mindig ve­szélyesek voltak, így a pontszer­zésük megérdemelt. Jó: Molnár, Ispán, ill. Benczúr, Varga T„ Kiszely. Szauer Tamás: - A szokásos hazai mérkőzést játszottuk, ki­hagytuk a helyzeteinket, szeren­csére a vendégek sem voltak túl veszélyesek a kapura. Halász Fe­renc: - Az első félidő kiegyenlí­tett játéka során nekünk is voltak lehetőségeink a gólszerzésre. A második félidőben többet táma­dott a Harta, de jól működött a védelmünk. (Kurucz Gyula) Szajol—Jamina SE 2—3 (0—0) Szajol, 250 néző. V.: Fülöp Z. Szajol: Kolláth - Mészáros (Far­kas), Kader, Papp (Csőke), Pintér (Vasad) - Márkus, Bódi, Földi, Donkó — Morauszki, Fábián. Edző: Kocsis Andor. Jamina: Kol­lár — Friderikusz (Vandlik), Pusz­tai, Kertész (Balogh), Nagy M. - Fehérvári, Cseke, Czinanó, Kurilla - Marik, Borbola. Edző: Zsíros György. 65. perc: Farkas egyéni akció után a kivetődő Kollár fölött lőtt a hálóba, 1—0. 70. perc: Borbola beadását Fe­hérvári lekezelte, majd nyolc mé­terről a kapuba lőtte, 1—1. 76. perc: Kurilla kényszerítő­zött Marikkal és a kapus mellett a bal alsó sarokba gurította a lab­dát, 1-2. 78. perc: Borbola beadása után Cseke hat méterről a bal alsó sa­rokba fejelte a pettyest, 1-3. 90. perc: Donkó 25 méteres szabadrúgása után a labda a kapu jobb oldalába vágódott, 2-3. A békéscsabai együttes végig fölényben játszott, ami a második félidőben már gólokban is meg­mutatkozott. A Jamina nyolc perc alatt fordította a maga javára a mérkőzést. Jó: Farkas, Pintér, Donkó, ill. Kollár, Nagy M„ Fehérvári, Kuril­la, Czinanó, Borbola. Kocsis Andor: - A vendégek­nek a jobb helyzetkihasználás hozta meg a győzelmet. Zsíros György: - Már az első félidőben gólokkal kellett volna vezetnünk a lelkes és szimpatikus hazai csa­pat ellen. A második játékrészben nyolc perc alatt döntöttünk. (Fü­löp Csaba) Karcag—Gyomaendrődi VSE 3-0 (1-0) Karcag, 400 néző. V.: Gera. Karcag: Móga (Kun) - Tóth, Kar­dos, Balogh, Békési — Bujdosó, Varga (Kiss), Trencsényi, Fekete (Rácz) - Nagy, Babotán. Játékos edző: Varga János. Gyomaend­rőd: Kiss - Csikós, Szabó, Danó, Szántó - Göblyös, Uhrin, Farka- sinszki (Kurilla), Ilyés — Osán, Beinschróth (Orovecz). Edző: Paulik János. 15. perc: Babotán 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1—0. 55. perc: egy jobb oldalról be­ívelt labdát Nagy belsővel helyez­te a kapuba, 2—0. 63. perc: Farkasinszkit buktat­ták a büntetőterületen belül, Osán rosszul helyezett büntetőjét Móga könnyen hárította. 65. perc: Fekete 18 méterről védhetetlenül lőtt a kapu jobb al­só sarkába, 3—0. A végig nagy fölényben játszó hazai csapat helyzetek sokaságát dolgozta, az eredmény reális. Jó: Móga, Bujdosó, Trencsé­nyi, Babotán, ill. Kiss, Göblyös, Csikós. Varga János: - Helyzetekig el­jutottunk, de azok kihasználásá­val továbbra is gondjaink vannak. Paulik János: - Megérdemelt hazai siker. (Feuerwerker Béla) További eredmények: Túrkeve- Szentes 1—1, Fegyvernek—Algyő 2-5, Jászberény—Kisújszállás 8-0. Az Alföld csoport állása 1. Szentes 19 4 2 75­16 61 2. Karcag 15 6 3 45­19 51 3. Jászberény 14 7 4 60-23 49 4. Jamina 12 7 6 44-43 43 5. Algyő 13 3 8 50-32 42 6. Rákóczifalva 9 8 8 34­28 35 7. Kondoros 9 8 8 41­37 35 8. Kisújszállás 9 8 7 43­41 35 9. Szarvas 10 4 11 41­6íT 34 10. Harta 8 9 8 45­43 33 11. Túrkeve 7 7 10 30­37 28 12. Szajol 6 5 14 52­68 23 13. Hmv.hely 6 5 14 30-52 23 14. Gyomaendrőd 1 5 4 16 32­59 19 15. Fegyvernek 5 3 16 43­74 18 16. Békés 4 4 16 23­58 17 Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában következik. Má­jus 17., szombat: Jamina SE—Karcag, 17.00. Kondoros-Rákóczifalva, 17.00. Május 18., vasárnap: Hódmezővásár- hely-Harta, 17.00. Szentes-Szarvas, 17.00. Algyö-Túrkeve, 17.00. Gyoma- endrőd-Jászberény, 17.00. Békés—Sza­jol, 17.00. Kisújszállás-Fegyvernek, 17.00.