Békés Megyei Hírlap, 2003. május (58. évfolyam, 101-126. szám)

2003-05-27 / 122. szám

SPORT 2003. Május 27., kedd - 15. oldal Ismét az élen a Csorvás BÉKÉSNET MEGYEI II. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Dévaványa—Mezőberény 2—3 (2-2) Dévaványa, 250 néző. V.: Bata. Dévaványa: Darvasi - Czakó I., Borbíró, Vaszkó, Nagy (Kálmán), Séllei, Pesztránszki, Adamecz (Far­kas), Pálfi (Zeller), Szakács, Tagai. Edző: Barna Sándor. Mezőberény: Barabás - Bereczki, Kiss, Gézárt, Benyovszki, Gál, Pántya, Kocsor, Bokor (Szűcs), Vári (Kukely), Wag­ner. Edző: Ramos János. A győzel­met jobban akaró herényiek a sze­rencsének és a hazaiak katasztrofá­lis-helyzetkihasználásának köszön­hetik győzelmüket. G.: Szakács a 35., Czakó I. a 40., ill. Kocsor a 7., Vári a 37., Wagner a 60. percben. Jó: Borbíró, ill. Barabás, Bereczki, Gézárt. Barna Sándor: — A sikerhez na­gyobb elszántság és tűz kell. Az ilyen helyzetkihasználás a megyei harmad osztályban is kevés lesz. Ramos János: - Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Néhány játékosom nem érezte át a mérkő­zés súlyát. Minden elismerésem a kiesés ellen küzdő Dévaványának. (Vass József) Mesterlövészek A BékésNet megyei II. osztályú labdarúgó­bajnokság góllövőlistájának élmezőnye. 26 gólos: Méhes (Tarhos). 25 gólos: Balázs (Mezőkovácsháza). 15 gólos: Belicza (Csor- vás). 14 gólos: Bíró (Kunágota), Szabó (Me­zőkovácsháza). 13 gólos: Kora (Sarkadke- resztúr). Lábos (Csorvás). 12 gólos: Bányai T. (Gyulai Köröstáj, Sarkadkeresztúr). 11 gólos: Marócsik (Mezőkovácsháza), Csák (Füzes- gyarmat), Wagner (Mezőberény). 10 gólos: Zsoldos (Sarkadkeresztúr), Elekes (Csanáda- páca), Czakó L. (Dévaványa), Urbancsok (Csa- bacsüd). 9 gólos: Keresztély (Csanádapáca), Botyánszki (Kamut), Kővágó (Csabacsüd), Nagy (Tarhos), Vári (Mezőberény). 8 gólos: Szekeres T. (Csanádapáca), Horváth Zs. (Nagyszénás). 7 gólos: Darócz, Szűcs (Ka­mut), Gulyás (Nagyszénás), Papp (Kunágota, , Mezőkovácsháza), Simon (Csorvás), Kapo- ósán (EJek),,Fqi;gp,2> (Ka»ai»r).-;‘ Doboz—Csabacsüd 4—2 (1—1) Doboz, 130 néző. V.: Bagdi. Do­boz: Balog 1. - Futató, Gyebrovszki, Skumáth, Szatmári (Gergely), Lu- kucz, Balog Zs., Barcsay, Bodó, Komlósi (Tóth), Békési (Vantara). Edző: Szűcs Mihály. Csabacsüd: Kondacs — Valencsik, Palyov, Csi- csely, Janecskó (Gombár), Tusjak, Pillár (Radics), Mizik, Urbancsok, Fekécs (Kiss), Kővágó. Edző: Gombár György. A hazaiak produk­tumát a játékvezető ítéletei és a ha­zai nézők bekiabálásai, valamint egy nevetséges 11-es sem tudta megzavarni. A győzelmük így most megérdemelt. Kiállítva: Radics (utánrúgásért) a 85. percben. G.: Barcsay a 18., Skumáth az 55., Bodó a 72., Gyebrovszki a 80., ill. Urban­csok a 6., U-esből az 59. percben. Jó: Lukucz, Futató, Barcsay, Gyeb­rovszki, Bodó, ill. Tusjak, Gombár, Urbancsok. Szűcs Mihály: — Nem csak az el­lenféllel, a nagyon gyenge játékve­zetéssel és egy-két „hazai” szurko­lóval is meg kellett küzdeni. Nem játszottunk jól, de így is megérde­meltük a győzelmet. Nagyon örülök az ifjúsági csapat bajnoki címének. Gombár György: — Szégyen! (S.A.) Csanádapáca—Tarhos 2—5 (1—0) Csanádapáca, 200 néző. V.: Csa­tári. Csanádapáca: Dobák - Náfrá- di (Nagy M.), Hajdú G., Szekeres Cs., Furák, Szekeres T., Szilágyi, Tóth A., Dinya (Dóka), Keresztély, Elekes. Edző: Oláh Imre. Tarhos: Vári A. - Vári P„ Szabó, Mészáros (Rózsavölgyi), Fehér, Püstó, Tóthfa- lusi (Balogh), Gézárt, Provosinszki, Nagy, Méhes. Edző: Zsigmond Kár­oly. Küzdelmes találkozón 2—0-ás hazai vezetés után az utolsó húsz percben elfáradó hazaiak ellen in­diszponált játékvezetés mellett sze­rezték meg a győzelmet a vendégek. Kiállítva: Szekeres Cs. (szövegelé­sért) a 70., Elekes (második sárga lap után) a 80. percben. G.: Tóth A. a 10. és a 60., ill. Balogh a 70., Nagy a 75., Rózsavölgyi a 77., Méhes a 82., Szabó a 85. percben. Jó: Dobák, Tóth A., Hajdú G„ Keresztély, ill, Szabó, Nagy, Méhes. Oláh Imre: — Az első félidőben kifogástalanul játszott a csapat, amelyen több játékosunk átlagon felüli teljesítmény nyújtott, majd a fordulás után a játékvezető megpe­után káprázatos második negyven­öt percet produkált a hazai csapat, helyzetek sokaságát dolgozta ki, melyekből négy kapufa és csak egy gól született. G.: Petruzsán a 87., ill. Multyán Cs. az 51. percben. Jó: Berényi, Petruzsán, Zimbrán, ill. Bí­ró, Varga, Multyán Zs., Laczkó, Cso­mós. Cserháti István: — Sajnos, ma csak négy kapufáig jutottunk. A vendégek szervezetten védekeztek, egyeüen kontratámadásból gólt sze­reztek, s utána már csak az egyenlí­tésre futotta. Szilágyi János: — Ira- mos, jó mérkőzésen a jól játszó ha­zai csapat ellen megérdemelten sze­reztünk vezetést, de sajnos az utol­só öt percben elpártolt tőlünk a sze­rencse. (Bakucz Péter) Kaszaper—Mezőkovácsháza 1—1 (O-O) Kaszaper, 350 néző. V.: Scsito- vics. Kaszaper: Mező — Kun, Forgó Z„ Kőszegi}., Deák (Szabó), Kocsor (Elek), Forgó Sz., Somogyvári, Bállá, Borsi (Kőszegi T.), Szanda. Edző: dr. Mikite Attila. Mezőko­vácsháza: Bíró — Papp, Dumitriu (Sípos), Márkus, Marócsik, Zsótész, Mészáros, Kindel, Balázs, Koncz (Mohamed), Szabó. Edző: Juhász Zoltán. Jó iramú mérkőzésen reális eredmény született. G.: Forgó Z. a 80., ill. Mészáros a 71. percben. Jó: Somogyvári, Forgó Sz., Forgó Z., Kőszegi J., Kun, ill. Mészáros, Kindel. Dr. Mikite Attila: — Az első fél­időben kitűnően játszottunk, de a második felvonás után már örülhet­tünk a döntetlennek. Juhász Zol­tán: - A csapatból többen mérsé­kelt teljesítményt nyújtottak, így meg kellett elégednünk az egy baj- notó ponttal, amelyet az igen lelkes hazai csapat megérdemelt. (Papp László) Ifjúságiak: Dévaványa-Mezőberény 0-4, Doboz-Csabacsüd 13—0, Csanád- apáca-Tarhos 7—1, Csorvás-Füzes- gyarmat 3—6, Kamut—Elek 0—2, Gyulai Köröstáj-Nagyszénás 3-1, Sarkadke- resztűr—Kunágota 3-1, Kaszaper—Me­zőkovácsháza 1-3. A BékésNet megyei II. osztály állása Bajnok a Telekgerendás BékésNet megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokság csételte sorsunkat. Zsigmond Kár­oly: - A kihagyott helyzetekkel és figyelmetlenséggel nehézzé tettük a mérkőzést, a második félidei játék­kal azonban megérdemelten nyer­tünk. (Tóth B. István) Csorvás—Füzesgyarmat 5—2 (2-0) Csorvás, 200 néző. V.: Klem- buez. Csorvás: Farkas - Sütő, Fabulya, Botyánszki (Ladnyik), Tár- nyik, Boldizsár, Benyovsztó, Lábos, Simon, Belicza (Orvos), Kaszai (Ivanics). Edző: Turcsek Zoltán. Fü­zesgyarmat: Dávid — Szabó, Ko­vács, Kiripóczki, Várkonyi (Harasz­ti), Sándor, Bere, Baksa, Vad, Gyáni (Kincses), Varga (Ajtai). Edző: Láz­ár István. A nagyobb játékerőt kép­viselő csorvási csapat győzelme egy percig sem forgott veszélyben. G.: Lábos a 18., Simon a 30., Kaszai az 59., Tárnyik a 67., Ladnyik a 78., ill. Vad a 68., Bere a 72. percben. Jó: Farkas, Lábos, Tárnyik, ill. Kovács, Szabó, Bere. Turcsek Zoltán: — A csapat 4—0- ig nagyon agresszívan és célratörő­en futballozott, sajnos a végén már csak labdatartásra törekedtek a fiúk. Lázár István: - A Csorvás valamennyi hibánkat góllal büntet­te. A gólarányt túlzott­nak tartom. (Evanics István) Kamut—Elek 1—3 (0-1) Kamut, 120 néző. V.: Varga. Kamut: Kohut - Gera, Knapp V., Koszta, Sajben (Borbély), Horváth, Darócz, Pozsár, Gilik, Urda (Laurinyecz), Knapp A. Edző: Borgu- la János. Elek: Pataki - Csonka, Popucza, Puskás, Márk (Sánta), Fekete, Bíró (Lénárt), Erdei, Kapocsán (A- sós), Lakatos, Don- .'iieri-.Ecteő: Kiss Tibor, közepes iramú, sport­szerű összecsapáson a vendégek kontrái végig veszélyesebbek és fő­leg eredményesebbek voltak. G.: Darócz a 60., ill. Bíró a 20., Fekete az 59-, Kapocsán a 70. percben. Jó: Knapp A., Darócz, ill. Donnert (a mezőny legjobbja), Pataki. Borgula János: — A mai mérkő­zés pozitívuma az volt, hogy saját nevelésű ifisták mutatkoztak be a csapatban. Kiss Tibor: - A legfon­tosabb célunk az volt, hogy pontot, pontokat szerezzünk, ami megtör­tént. A mezőnyben nem játszottunk pontosan, de a kontrákat végre jól fejeztük be. (Szlancsik János) Gyulai Köröstáj-Nagyszénás 2-1 (1-0) Gyula, 100 néző. V.: Mikula. Gyula: Monori - Cseke, Bányai, Ka­kas, Tar, Vincze, Oláh, Kamarás, Bágy (Kiss), Mihucz, Gimesi. Edző: Bagi Tibor. Nagyszénás: István — Pusztai, Moszheim, Faragó, Gyuris (Uhlár), Boros, Horváth Zs., Zsigo- vics, Asztalos, Ozgyin (dr. Kalmár), Horváth Z. Edző: Füredi János. Ira- mos találkozón a lelkes gyu­lai csapat egy bombagóllal és egy szerencsés lövéssel tar­totta otthon a három pontot. G.: Kamarás a 35., Mihucz a 85., ill. Asztalos a 60. perc­ben. Jó: Monori, Tar, Kakas, Mihucz, ill. Horváth Zs., Horváth Z., Moszheim, Zsi- govics. Bagi Tibor: — A győzel­met nem kell megmagyaráz­ni. Az összefogásnak meglett az eredménye. Füredi Já­nos: - Igazságtalan játék a labdarúgás. A házigazdákat lefociztuk a pályáról, s mégis vereséggel távoztunk. (Al­berti János) Sarkadkeresztúr— Kunágota 1—1 (O—O) Sarkadkeresztúr, 220 né­ző. V.: Iványi. Sarkadke­resztúr: Cserháti — Rózsa, Berényi, Fábián, Zimbrán, Rúzsa (Ancsin), Molnár (Bállá), Petruzsán, Bányai, Kóra, Csúz. Edző: Cserháti István. Kunágota: Csomós — Laczkó, Varga, Samu, Körösi (Pócsik), Multyán L., Mul­tyán Zs., Multyán Cs., Suha- nyeczki (Kovács), Bíró, Dómján. Edző: Szilágyi Já- A világos felső részben játszó gyulaiak szoros mérkőzésen nyertek az utóbbi időben gödörben lévő Nagyszénás- nos. Egy „átaludt első félidő sál szemben d-fotós kovács Erzsébet 1. Csorvás 17 7 2 62- 21 58 2. M.kovácsháza 17 6 3 71-30 57 3. Mezőberény 17 5 4 51-24 56 4. S.keresztúr 16 7 3 48-27 55 5. Tarhos 12 6 8 54-52 42 6. Kunágota 12 4 10 42-41 40 7. Kamut 12 2 12 40-40 38 8. Nagyszénás 9 7 10 32-38 34 9. Gy. Köröstáj 8 8 10 32-41 32 10. Füzesgyarmat 9 4 13 37-42 31 11. Csanádapáca 8 7 11 40-48 31 12. Elek 5 9 12 31-38 24 13. Csabacsüd 6 6 14 42-66 24 14. Kaszaper 5 6 15 27-43 21 15. Dévaványa 5 4 17 30- 51 19 16. Doboz 4 4 18 24- 61 16 A BékésNet megyei II. osztályú lab­darúgó-bajnokságban következik. Május 31., szombat: Sarkadkeresztúr- Csanádapáca, 17.00. Tarhos-Csorvás, 17.00. Füzesgyarmat—Kamut, 17.00. Mezőberény-Kaszaper, 17.00. Nagy- szénás-Dévaványa, 17.00. Mezőko- vácsháza-Doboz, 17.00. Kunágota- Csabacsüd, 17.00. Június 1., vasárnap: Elek-Gyulai Köröstáj, 17.00. ÉSZAKI CSOPORT Szarvasi LSZK—Gerla 4—1 (3-0) Szarvas, 50 néző. V.: Szabó G. Szarvas: Wéber — Veles, Sárkány, Petrovics, Gábos (Kincsesi), Bohrát L., Zahorecz, Závoda (Bohák), Boh­rát P., Hován (Kókai), Hajduch. Já­tékos edző: Rumi György. Gerla: Szalai - Andó, Carutasu, Bucsi, Bo- dzás, Diószegi, Bíró, Kacsán, Ha­lász, Hrubecz. Edző: Koszecz Lász­ló. Kellemetlen talajú pályán a hazai együttes már a szünet előtt eldön­tötte a három pont sorsát. Fordulás után már kiegyenlítettebb volt a já­ték. Kiállítva: Bohrát P. (szövegért). G.: Zahorecz, Bohrát P., Hován, Kókai, ill. Bíró. Jó: Wéber, Veles, Sárkány, Petrovics, ill. Szalai, Bo- dzás. Rumi György: — Az esélytelenek nyugalmával mentünk tó a pályára, lehet, hogy ez billentette felénk a mérleg nyelvét. Koszecz László: — „Köszönet” azoknak a játékosok­nak, akik nem jöttek el a mérkőzés­re. Az itt lévő tíz csak erre volt ké­pes. (K. Gy.) Zsadány—Okány 0—4 (0—2) Zsadány, 150 néző. V.: Mihálik. Zsadány: Sütő - Eszenyi, Szabó S„ Száva, Mészár, Muntyán (Bagdi), Szabó Z., Ürmösi (Kiss B.), Kiss P., Kutasi, Vásárhelyi. Edző: Nagy Ró­bert. Okány: Sajti (Tóth) — Mártha, Komáromi, Pardi, Szatmári, Pál (Valyuch), Buka (Tari), Rácz, Sújtó, Szabó S., Jámbor I. Edző: Király Endre. A változatos és nagy iramú mérkőzésen a sok hibával játszó ha­zaiak teljesen magukra húzták az ellenfelet, akik helyzeteiket jól ki­használva, megérdemelten nyerték a mérkőzést. G.: Rácz 2, Jámbor, Tari. Jó: Sütő, Szabó Z., Eszenyi, ill. Szatmári, Komáromi, Mátha, Sajti, Jámbor. Nagy Róbert: — Az ellenfél belőt­te, mi kihagytuk helyzeteinket, így az eredmény más nem is lehet. Ki­rály Endre: - Annak ellenére, hogy tartottam a mérkőzéstől, végül is könnyedén játszva, magabiztos győzelmet arattunk a szimpatikus hazaiak ellen. (Muntyán Sándor) Kötegyán—Bucsa 0—1 (O—O) Kötegyán, 70 néző. V.: Németh. Kötegyán: Dobi - Ujj L„ Kodreán, Deák, Csatári, Papp, Gurzó, Ujj Zs., Csíkos, Molnár, Iszáka. Edző: Gurzó Sándor. Bucsa: Tóth L. — Nagy J., Kónya, Csurka, Kovács, De- de, ifj. Bányai, Szoboszlai, Budai, id. Bányai, Nagy S. Játékos edző: id. Bányai István. A tartalékosán felálló Kötegyán kihagyta gólhelyzeteit, így az ellenfél sikere megérdemelt. G.: Dede. Jó: Kodreán, Papp, ill. Nagy S., Dede, Nagy J. Gurzó Sándor: - A sok helyzet kihagyása miatt vesztettünk, id. Bá­nyai István: — A csapat jól játszott, a győzelmet megérdemeltük. (Nagy Lajos) Kétsoprony—Mezőberény II. 1—0 (1-0) Kétsoprony, 150 néző. V.: Laurovics. Kétsoprony: Petrovszki P. I. — Szenczi, Leszkó T., Petrov­szki P. II., Surin, Szász (Laurinyecz P.), Kerekes R„ Kerekes A., Ancsin (Viczián), Kékesi, Petrovszki A. (Leszkó). Edző: Purzsa Roland. Mezőberény: Beinschróth — Bondár, Pecze P. (Krecsmarik), Sza­bó, Burai, Schaffer, Balogh, Patai (Maléth), Nyeste, Ábelovsztó (Zol- nai), Pecze G. Edző: Gál András. Alacsony színvonalú mérkőzésen a Kétsoprony kihasználta egyetlen le­hetőségét. G.: Surin. Jó: Surin, Kere­kes R., Petrovszki P. II., ill. Pecze G., Bondár. Purzsa Roland: - Kicsit gyen­gébb játékkal, de nagyobb küzdeni akarással megérdemelten tartottuk itthon a három pontot. Gál András: — A mérkőzés egyetlen kapura lövé­se döntött. (Laurinyecz János) Csárdaszállás—Békéscsabai MÁV 1-4 (1-2) Csárdaszállás, 250 néző. V.: Brusznyiczki. Csárdaszállás: Ko­vács A. - Geszti J. (Csejtei), Szabó, Ulrich, Bartyik, Kovács I., Horváth, Balogh, Tóth I., Varga, Farkas (La­katos). Edző: Halmosi József. MÁV: Magda — Méhes, Prekop, Lovas, Szalai, Nouas, Kohanyecz, Marik, Tóth M., Szeles, Mladonyiczki. Edző: Braun Attila. Kemény, durva mérkőzésen (amelyhez a játékveze­tő is partner volt), a hazai csapat nem érdemelt vereséget. Kiállítva: Balogh és Tóth M. (kakaskodásért). G.: Tóth I., ill. Méhes, Nouas, Ma­rik, Mladonyiczki. Jó: Farkas (a me­zőny legjobbja), Szabó, Horváth, ill. Méhes, Magda. Halmosi József: — Nagyon saj­nálatos tény a megyei labdarúgó szövetség részéről, hogy egy bajno­ki elmet eldöntő mérkőzésre nem küld ki játékvezetői ellenőrt. Kriti­kán aluli játékvezetés. Braun Atti­la: — Ezt a győzelmet a csapat nevé­ben születésnapi ajándékként Mag­da Virgil édesapjának és Galovicz Z.oli jiának, Márkónajv .ajánljuk. (Gulyás István) [^37 DÉLI CSOPORT Medgyesegyháza II.—Dombegyház 0-2 (O-O) Medgyesegyháza, 50 néző. V.: Fabók. Medgyesegyháza: Relu — Valyuch, Kertész, Széli, Potocska, Szűcs S„ Szűcs Zs., Gyovai (Sziget­vári), ifj. Mocsári A., Liszkai (Cse- te), Schmidt. Edző: Gellény Ferenc. Dombegyház: Kontró — Szatmári, Dohor (Ménesi), Vezér, Bajkán, Kiss, Lugosi, Csabai, Tóth, Gyüre, Talpai. Edző: Ménesi Róbert. A hét kezdőjátékosát nélkülöző hazaiak az első félidőben kihagyták a hely­zeteiket. Szünet utáni játékával a Dombegyház rászolgált a győze­lemre. G.: Csabai 2. Jó: Kertész, Széli, Valyuch, ill. Kiss, Csabai, Tal­pai. Gellény Ferenc: - Nagyon tarta­lékos csapatom az elején kihagyta a helyzeteit, amit az ellenfél gólokkal büntetett. Ménesi Róbert: - Fegyel­mezett játékunk meghozta a három pontot. (Uhrin Pál) Kardos-Örménykút— Pusztaföldvár 1—4 (0—2) Kardos, 50 néző. V.: Kepka. Kardos-Örménykút: Galáth Z. - Zahorecz, Opa- usztó, Tímár (Bíró Zs.), Je­len, Kóródi, Becsei, Sztvo- recz Z., Kondacs, Sztvorecz L., Tóth. Edző: Galáth Pál. Pusztaföldvár: Ökrös — Vo- kanics, Bús, Fekete, Holecs- ka, Nagy (Fülpp), Sinka, Klembucz, Kvak, Gulácsi, Svecz. Mb. edző: Kormá­nyos Antal. Amíg a hazaiak sorra kihagyták helyzetei­ket, addig a vendégek bizto­san értékesítették azokat. G.: Sztvorecz Z., ill. Gulácsi 2, Klembucz, Svecz. Jó: Galáth Z., Opauszki, ill. Ökrös, Klembucz, Gulácsi, Kvak. Galáth Pál: — Újra csak a helyzetek kidolgozásáig ju­tottunk, így jó eredményt nem lehet elérni. Kormá­nyos Antal: - Jó játékkal nyertünk, (-th) Kétegyháza—Békéscsabai Előre (U-16) 7-1 (2-0) Kétegyháza, 80 néző. V.: Czirbuly. Kétegyháza: Sze- lezsán A. - Faur (Búkor), Isztin, Szelezsán Gy., Dila, Mészá­ros, Csumpilla Cs., Abrudán, Szege­di, Árgyelán (Uhrin), Papp. Edző: Negye Zoltán. Békéscsaba: Zsóri - Fabulya, Gonda, Stír, Gál, Nagy B„ Ungor (Pribojsztó), Becsei, Márkus, Buzási (Hajdú), Germán (Juhász Gy.). Edző: Jakab Péter. Sportszerű mérkőzésen a higgadtabban játszó kétegyháziak megérdemelten győz­tek. G.: Szegedi 3, Csumpilla Cs. 2, Papp, Dila, ill. Pribojsztó. Jó: Papp (a mezőny legjobbja), Szegedi, Csumpilla Cs., Dila, ill. Pribojsztó, Becsei. Negye Zoltán: — Végre egyszer magabiztosan győztünk. Jakab Pé­ter: — A hazai csapat motiváltán, összefogottan és eredményesen ját­szott. Mi ezen erényekkel sajnos, nem rendelkezünk. (Bencze Lász­ló) Telekgerendás—Lökösháza 6—3 (3-1) Telekgerendás, 300 néző. V.: Pa­taki. Telekgerendás: Leszkó - Nagy, Gajdács (Szabó), Aradsztó, Vidéki, Nagypál (Kovács), Belicza, Hrabovszki, Szalai, Lukács (Rántói), Sipiczki P. Játékos edző: Gajdács Tibor. Lökösháza: Bajusz- Zima, Povázsai, Farkas (Szántó), Stír A. (Flender), Szincsák, Murvai, Stir M. (Lévai), Bauer, Gug, Borsi. Edző: Varga István. A vendégek nem igazán hittek abban, hogy pon­tot tudnak szerezni a már bajnok hazaiaktól. G.: Lukács 2, Hrabov­szki 2 (egyet 11-esből), Belicza, Szalai, ill. Szincsák (11-esből), Mur­vai, Flender. Jó: Szalai (a mezőny legjobbja), Nagy, Hrabovszki, Leszkó, Lukács, ill. Szincsák. Gajdács Tibor: — Annak kimon­dottan örülök, hogy felszabadultan játszottunk. A hat rúgott gólunk je­lent valamit. A csapat közönségszó- rakoztatóan játszott. Varga István:- A hét tavaszi mérkőzésen három gólt kaptunk, most hatot... (Hege­dűs József) Békéssámson—Gerendás 4—0 Öéklssámson, Í5Ó néző. V.: Öóg. Békéssámson: Döme M. — Csentó, Fodor, Krajcsovics G„ Kerekes (Abonyi), Hotorán, Katona (Haj­dúk), Krajcsovics A., Rancz (Fári), Gulyás, Gyüre. Edző: Újvári János. Gerendás: Kiss - Zleovsztó, Ada- mik (Németh), Zatykó, Oláh, Bakos (Kun), Botyánszki, Kómár, dr. Nagy, Nikora, Benyovsztó. Edző: Lengyel József. A hazai csapat vé- ’ gigtámadta a találkozót, és ilyen kü­lönbséggel is megérdemelten győ­zött. Kerekes teljesítménye dicsér­hető, aki a legutóbbi két hazai mér­kőzésen hat gólt szerzett. A vendé­gek csak küzdöttek. G.: Kerekes 2, Csentó, Abonyi. Jó: Fodor, Kerekes, Krajcsovics G., ill. Kiss. Újvári János: - Jó játékkal, sok helyzettel négy gólt szereztünk. Örülök a győzelemnek. Lengyel Jó­zsef: - Kritikán aluli játékvezetés egy gyenge színvonalú mérkőzé­sen. (Kutasi Ferenc) A megyei III. osztály állása Északi csoport 1. Bcs. MÁV 13 3 1 58-12 42 2. Csárdaszállás 13 2 2 47-14 41 3. Okány 12 1 4 49- 19 37 4. Gerla 10 1 6 56-29 31 5. Kötegyán 9 1 7 36-44 28 6. Kétsoprony 5 3 9 31-34 18 7. Mezőberény II. 5 2 10 30-29 17 8. Zsadány 5­12 29-69 15 9. Szarvas 4­13 27-67 12 10. Bucsa 2 1 14 15- 61 7 Déli csoport 1. T.gerendás 14 2 1 58-22 44 2. M.egyháza II. 12 1 4 49-25 37 3. Lökösháza 10 4 3 42-20 34 4. Békéssámson 10 2 5 43-26 32 5. Dombegyház 8 3 6 43-26 27 6. Pusztaföldvár 8 2 7 38-25 26 7. Gerendás 5 1 11 29-50 16 8. Kétegyháza 4 1 12 26-45 13 9. Kardos-Ö. 3 1 13 24-48 10 10. Bcs. Előre U-162 1 14 25-88 7 A BékésNet megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokságban következik. Május 29., csütörtök. Északi csoport: Bcs. MÁV-Szarvas, 18.00. Május 31., szombat. Északi csoport: Gerla- Zsadány, 17.00. Mezőberény-Csárda- szállás, 17.00. Bucsa-Kétsoprony, 17.00. Okány-Kötegyán, 17.00. Június 1„ vasárnap. Déli csoport: Pusztaföld- vár-Kétegyháza, 17.00. Dombegyház- Békéssámson, 17.00. Lökösháza-Med- gyesegyháza II., 17.00. Telekgerendás- Bcs. Előre U-16, 17.00. Gerendás-Kar- dos-Örménykút, 17.00. ■