Békés Megyei Hírlap, 2003. május (58. évfolyam, 101-126. szám)

2003-05-26 / 121. szám

14. OLDAL - 2003. MÁJUS 26., HÉTFŐ SPORT iS MEGYEI HÍRLAP Tovább sziporkázik a Szabadkígyós LANCAST MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Nem ment a negyedik vonalban Labdarúgó NB III Alföld csoport Szabadkígyós—Battonya 2—1 (1-0) Szabadkígyós, 250 néző. V.: Bí­ró. Szabadkígyós: Szencsenkov - Majoros (Bánfi R.), Bozsó Z., Kundia, Bánfi A., Tobai (Kovács G.), Ekker, Schneider (Süli), Tóth A., Bozsó A., Hajdú. Edző: Nemes László. Battonya: Szőke - Szabó, Domsik, Pilán (Fekete), Lovász, Putnoki, Árgyelán (Podina), Sztán, Karakas, Turbucz, Zsóri. Edző: Mákos Árpád. Az elmúlt hetek hagyományaihoz híven kis szerencsével bár, de folytatta győ­zelmi sorozatát a hazai csapat. A kígyósi együttes győzelmének ér­tékét növeli, hogy egy jól és kultu­ráltan játszó Battonyát sikerült két vállra fektetniük. G.: Ekker (11-es- ből) a 9„ Tobai a 60., ill. Turbucz a 65. percben. Jó: Majoros, Hajdú, Ekker, Tóth A., ill. Turbucz, Putnoki, Szabó. Nemes László: - Az osztály egyik legjobb csapata ellen nagy­szerűen játszottunk, csodálatosan küzdöttek játékosaim, amelynek eredménye az értékes három baj­noki pont. Mákos Árpád: - Az el­ső félidőben megérdemelt vezetés­hez jutott a Szabadkígyós. A máso­dik játékrészre feljavultunk, egy­más után dolgoztuk ki a jobbnál jobb helyzeteket, de vagy Fortuna nem volt velünk, vagy a játékveze­tő sípja maradt néma. (Tóth Lajos) Békésszentandrás—Újkígyós 3-2 (2-2) Békésszentandrás, 250 néző. V.: Rózsa. Békésszentandrás: Tusjak - Bencsik, Mrena, Chlebik, Csipái (Bagi), Molnár (Farkas), Ju­hász, Moldván, Bakró, Pjevara (Varga), Kiss. Edző: Varga László. Újkígyós: Varró - Szarka, Uhrin, Ancsin, Unyatinszki, Karlovszki, Rövid (Becsei), Silló, Palyik, Dobróczki, Abrudán (Burkus). Edző: Sebestyén János. A hazaiak a kezdetben elaludtak, így a ven­dégek az első negyedórában már 2-0-ra vezettek, ám a szentandrá- siaknak ha nehezen is, de sikerült az eredményt megfordítaniuk. Ki­állítva: Dobróczki és Silló (mind­ketten a játékvezető megsértésért) a 63. percben. G.: Bakró a 18., Moldván a 21., Kiss az 59., ill. Abrudán a 2., Silló a 6. percben. Jó: Tusjak (a mezőny legjobbja), Moldván, Bakró, Bencsik, Mrena, ill. Ancsin, Szarka, Unyatinszki. Varga László: - Nyögvenyelős győzelem. Sebestyén János: - Mind a két kiállítás jogos volt, csak az a probléma, hogy Rózsa játékvezető az előnyöket nem a mi javunkra mérlegelte. Úgy ér­zem, ha teljes létszámmal va­gyunk, ponttal vagy pontokkal tá­vozhattunk volna. (V. L.) Mezőhegyes—Sarkad 3—1 (O—O) Mezőhegyes, 150 néző. V.: Ká­dár. Mezőhegyes: Bordás - Roszkos, Nagy, Kovács Zs., Ko­vács R„ Kertmegi (Egeresi), Var­ga, Zsoldi (Halász), Gróf, Szatmá­ri G., Merlák (Faragó). Edző: Matajsz Pál. Sarkad: Örkényi - Kovács L„ Démusz, Hajdú, Báli (Tóth), Szűcs (Balogh) Szegedi, Alb, Bende, Bagi, Petruzsán. Edző: Karkus János. A Sarkad hatvan perc játéka alapján simán nyerhette volna a mérkőzést, mi­vel a hazaiak ezen időszak alatt „gyermeknapot” tartottak. Ez­után a sarkadi csapat elfáradt és az utolsó harminc percben szer­zett gólokkal megérdemelten nyertek a hazaiak. G.: Gróf a 60., a 90., Roszkos a 72., ill. Bagi az 53. percben. Jó: Szatmári G., Ko­vács Zs;, Roszkos, Varga, ill. Dé­musz, Bagi. Matajsz Pál: — Nem létező ka­lapomat megemelem a csapat küzdeni akarása előtt. Karkus Já­nos: - Az első félidőben kihagyott helyzeteknek köszönhetjük ezt az eredményt. (Perlaki János) Orosházi MTK*Rákóczi—Kö- RÖSLADÁNY 3—2 (2—2) Orosháza, Rákóczitelep, 250 néző. V.: Kormos. OMTK: Tóth I. - Papp L. (Debreczeni), Godár, Zalai, Brachna, Szűrszabó, Szlo- póczki, Kánya (Trungel), Hor­váth II. A., Sín (Piti), Boér. Edző: Pólyák László. Körösladány: Ju­hász — Mező, Keresztesi, Botos, Kövér, Horváth T. (Földi), Sulcz (Papp Gy.), Molnár, Bakos J., Novák, Horváth I. Játékos edző: Molnár Tamás. Közönségszóra­koztató, változatos, jó iramú mér­kőzésen a helyzeteit jobban ki­használó hazai csapat megérde­melten nyert. G.: Kánya a 10. Szűrszabó a 35., Boér a 67., ül. Horváth I. a 13., Mező a 34. perc­ben. Jó: Godár, Debreczeni, Szűr­szabó, Szlopóczki, Kánya, ill. Sulcz, Molnár, Horváth I. Pólyák László: — Az első fél­időben újra jó volt a támadójáté­kunk, de sajnos ak­kor sokat hibáz­tunk nemcsak az ellenfél kapujánál, hanem a sajátunk­nál is. A második félidőben fegyel­mezett játékunkkal rászolgáltunk a győzelemre. Nyi­las Sándor sport­köri elnök: - Helyzeteket dol­goztunk ki, gólokat is szereztünk, de sajnos Fortuna el­pártolt tőlünk. Még nem adtuk fel és üzenjük a körösla- dányi „sötét erők­nek”, örömük még nem lehet teljes. (Bot Ferenc) Gádoros' Szeghalom4—2(2—1) Gádoros, 250 néző. V.: Be- nyovszki. Gádoros: Berki, Törtei, Baki, Pisont A., Pisont Z„ Jemei, Tasi, Lengyel, Szkalonai (Mészá­ros), Lénáit, Ugrai (Pisont R.). Edző: Kozmer Imre, Pisont And­rás. Szeghalom: Pozsgai - Nagy K„ Elek S„ Bihari (Simon), Patai (Barna), Zsigovics, Pardi, Hajdú, ElekT., Sáfián, Macsári. Edző: ifj. Zsombok János. Gólgazdag, kö­zönségszórakoztató mérkőzésen megérdemelt gádorosi győzelem született. G.: Törtei a 28., Lénáit a 30. és a 73., Ugrai az 52., ill. Nagy K. a 37., Elek T. a 66. percben. Jó: Törtei, Baki, Pisont A., Jemei, Ta­si, Lénáit, ül. Nagy K., Elek S., Bi­hari, Elek T„ Macsári, Pardi. Kozmer Imre: — Helyzeteink alapján akár nagyobb gólkülönb­ségű győzelmet is arathattunk vol­na a kitűnő Szeghalom ellen. Ifj. Zsombok János: - Elismerésem a csapatomnak. Széllel szemben is mindent megtettünk, de ma nem nyerhettünk. (Páli István) Magyarbánhegyes—Tótkomlós 3-0 (1-0) Magyarbánhegyes, 250 néző. V.: Kucsora. Magyarbánhegyes: Jambrik (Schwarcz) - Pécs (Gá­bor), Bozsár, Lévai (Faraga), László, Szlanyinka, Tóth, Sajben, Kiss, Málik, Pájer. Edző: Bíró Gé­za. Tótkomlós: Szabó - Trabak (Jámbor), Bányik, Pásztor L. (Karasz), Lovász, Pásztor T„ Do­bi, Papp, Kaliska (Tarján), Faze­kas, Krátki. Edző: Kvasznovszky József. Küzdelmes, de alacsony színvonalú mérkőzésen megér­demelt hazai siker született. G.: Tóth a 14., Bozsár az 50., Kiss a 69. percben. Jó: Tóth (a mezőny legjobbja), Szlanyinka, László Z., Sajben, Bozsár, ül. Bányik. Bíró Géza: - Győzelmünk üyen arányban is teljesen megérdemelt. Kvasznovszky József: - Az első félidőben mi kihagytuk, a máso­dikban a hazaiak berúgták a hely­zeteket és ez döntött. Lassan telje­sen elfogyunk. (Fejes Mihály) Medgyesegyháza— Gyomaendrödi FC 2—0 (2—0) Medgyesegyháza, 150 néző. V.: Zsurka. Medgyesegyháza: Homik- Göcző, Juhász, Temesvári (Besenyei), Zsadány, Pintér, Ho- lecz, Kanál, Kiss II. Á., Bozsó (Gyo- vai), Ancsin. Edző: Szabó András, Temesvári Csaba. Gyomaendrőd: Szabó - Gál, Oravecz (Kovács), Nagy, Tolnai, Tanács, Dinya, Béla, Toldi, Mátyus, Hunya. Edző: Plás- tyik János. Bár a mérkőzés nagy ré­szében a vendégcsapat birtokolta a labdát, a kontratámadásaiból min­dig veszélyt jelentő hazaiak telje­sen megérdemelten nyerték a mér­kőzést. G.: Kanál a 8. és a 33. perc­ben. Jó: Ancsin, Juhász, Kiss II. Á„ Zsadány, Kanál, ill. Tanács, Tolnai. Szabó András, Temesvári Csaba: - Nagyon fegyelmezetten és lelkesen játszottunk, megérde­melten nyertük meg a mérkőzést. A csapat születésnapi ajándéka volt ez a győzelem. Plástyik Já­nos: - Sajnos nem tudtunk az adódott lehetőséggel. (Uhrin Pál) Méhkerék-Vésztő 1-1 (0-1) Méhkerék, 160 néző. V.: Magi- nyecz. Méhkerék: Kocsis I. - Gugolya, Burai (Bíró K.), Rúzsa, Kocsis Z. (Hajdú), Séllei, Tapasz­tó, Cziczeri, Papp L, Stír (Pápa), Martyin. Edző: Burai Sándor, Iszály Mihály. Vésztő: Nagy Zs. - Rábai, Szántó (Szőke), Litauszki, Jánosi, Turbucz, Nagy Z„ Tóth Cs„ Papp, Czinanó, Szabó. Edző: Királyvári Károly. A mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdő­dött a méhkeréki Gugolya György nővérének halála emlékére. Az első félidő kiegyenlített volt. A második félidőt nagy küzdelem jellemezte. Gólhelyzetekben gaz­dag mérkőzésen a Méhkerék győ­zelmet érdemelt volna. Kiállítva: Papp L. (szövegért) a 65. perc­ben. G.: Kocsis Z. az 57., ill. Tóth Cs. a 25. percben. Jó: Kocsis L, Kocsis Z., Gugolya, Rúzsa, ill. Turbucz, Nagy Zs„ Papp. Burai Sándor: - Tíz emberrel is nyerni kellett volna a második félidő alapján. Királyvári Károly: — Küzdelmes mérkőzés, igazsá­gos pontosztozkodás. (Árgyelán Mihály) Ifjúságiak: Szabadkígyós-Battonya 2-4, Békésszentandrás-Ujkígyós 9-3, Mezőhegyes-Sarkad 5-1, Orosházi MTK-Rákóczi-Körösladány 1-1, Gádo- ros-Szeghalom 2-4, Magyarbánhe- gyes-Tótkomlós 1—9, Medgyesegyhá­za—Gyomaendrőd 3—2, Méhkerék- Vésztő 2-4. Lancast megyei I. osztály állása 1. Battonya 14 6 6 49­21 48 2. Gyomaendrőd 13 7 6 48­25 46 3. Szeghalom 13 5 8 38­32 44 4. OMTK 11 6 9 53­41 39 5. Szabadkígyós 11 6 9 38­29 39 6. Gádoros 10 8 8 60-53 38 7. B.szentandrásll 5 10 45­43 38 8. M.bánhegyes 11 5 10 44­44 38 9. M.egyháza 10 8 8 37­45 38 10. Vésztő 10 7 9 45­41 37 11. Mezőhegyes 9 6 11 44-41 33 12. Tótkomlós 7 12 7 35­37 33 13. Méhkerék 8 7 11 29­39 31 14. Körösladány 6 9 11 33­46 27 15. Sarkad 5 7 14 29­62 22 16. Újkígyós 4 6 16 28-56 18 JÁSZBERÉNY—JAMINA SE 2—1 (0-1) Jászberény, 200 néző. V.: Gera. Jászberény: Bak - Oláh, Luca, Kónya (Beszteri), Szerencsi- Lukácsi, Vigh, Tasi (Györki), Gulyás (Nagy R.) — Farkas, Nagy A. Edző: Vigh Tibor. Jamina: Czirbus - Szabó, Varga M„ Nagy M., Balogh - Fehérvári, Cseke, Kurilla, Kertész - Marik, Borbola. Edző: Zsíros György. 35. perc: Borbola bal oldali be­adása után Marik hét méterről a kapuba lőtte a labdát, 0—1. 73. perc: Farkas 11-esből egyenlített, 1-1. 80. perc: Farkas Czirbust is ki­cselezte, majd lőtt, a kapus még beleütött a labdába, de a vissza- pattanónál másodjára már nem hibázott a csatár, 2—1. 89. perc: Baloghot egy össze­csapás után a játékvezető kiállí­totta. A hazai csapat támadólag lé­pett fel, de a csabaiak jól védekez­tek és egy kontrából megszerez­ték a vezetést. A második félidő­ben a hazaiak mindent egy lapra feltéve támadtak és a hajrában megfordították a mérkőzést. Jó: Szerencsi, Lukácsi, Vigh, Farkas, ill. Czirbus, Nagy M., Szabó, Cseke, Kurilla, Kertész. Vigh Tibor: — így kell egy mérkőzést iszonyúan nehézzé tenni. Az első félidőben elhibáz­tuk a ziccereket, ezért vért kellett izzadnunk a győzelemért, amely­hez kellett egy nagyszerű Farkas Krisztián is. Zsíros György: - Egy tizenegyessel és egy lesgóllal kaptunk ki, becsületesen küzdöt­tünk, le a kalappal a fiúk előtt, mások pedig szégyelljék magu­kat. (Fülöp Csaba) Szarvasi FC—Algyő 1—4 (1—2) Szarvas, 200 néző. V.: Munká­csi. Szarvas: Balatoni - Rónyai, Nagy L„ Kriska, Kugyela Zs. - Kiss (Darida R.), Somogyi (Ta­tár), Bogdán, Kugyela B. (Sech- na) - Darida R, Klimaj. Edző: So­mogyi János. AJgyő: Pető - Rau, Kothencz, Gál, Koncz - Podonyi (Dénes), Kiszner, Krajcár, Varga — Brinszky, Tóth (Pécsek). Játé­kos edző: Brinszky Adrián. 5. perc: Tóthot fellökték mint­egy 19 méterre a kaputól, a meg­ítélt szabadrúgást Brinszky a jobb felső sarokba csavarta, 0—1. 20. perc: Brinszky a bal össze­kötő helyén keresztbe passzolt és a felfutó Podonyi a hálóba gurí­tott, 0-2. 23. perc: Somogyi futtatta Darida P.-t, a kifutó kapus elütöt­te a csatárt, ezért Pető kapust ki­állították. Ezt követően Podonyi ment le csereként a pályáról, hogy helyére a tartalék kapus, Dénes állhasson. 39. perc: Somogyi a félvonal­nál labdát szerzett és pár lépés után a kinn álló Dénes felett a há­lóba lőtt, 1-2. 80. perc: az örökmozgó Tóth remek labdát tálalt Brinszky elé, aki kissé kisodródva a hálóba ta­ció értelmi szerzője, labdáját a fel­futó Kiszner a hálóba lőtte, 1—4. A vendégek léptek fel támadó­lag, majd egy szép, de szerencsés szabadrúgásgóllal meg is szerez­ték a vezetést. Ez megfogta a ha­zaiakat, amit a vendégek kihasz­náltak, noha öregurasnak tűnő tempóval szereztek jelentős előnyt. A kiállítás után a vendég­csapat mintha elvesztette volna a fonalat. Szünetben rendezték so­raikat és egy közepesnek mond­ható tempóval simán és megérde­melten nyertek. Jó: Balatoni, Darida R, ill. Kiszner, Krajcár, Brinszky, Tóth. Somogyi János: - A kulturál­tan futballozó vendégek tíz em­berrel is megérdemelt sikert arat­tak. Brinszky Adrián: — Örülök, hogy ilyen tartása van a csapa­tomnak, tíz emberrel is biztosan nyertünk. (Kepenyes György) Szajol—Kondorosi TE 3—0 (1-0) Szajol, 250 néző. V.: Holczim- mer. Szajol: Kolláth - Fekete, Kader, Papp, Pintér - Szabó, Bódi, Földi, Dankó (Fábián) — Morauszki, Sárkány. Edző: Kocsis Andor. Kondoros: Nagy G. - Var­ga T., Benczúr, Sárosi, Gombár - Kiszely (Palyusik), Pusztai, Lip- ták, Varga J. (Dián) — Janis, Hra- bovszki (Jansik). Játékos edző: Janis János. 6. perc: Sárkány ment el a bal oldalon, a 16-oson belülre cselez­te magát, ahol Varga T. rossz ütemben szerelte. A jogos 11-es­ből Sárkány a hálóba lőtte a lab­dát, 1—0. 75. perc: Morauszki egy kiüg- ratás után a jobb oldalon a kifutó kapus mellett a hálóba emelt, 2-0. 90. perc: Sárkány szép egyéni akció végén a hosszú sarokba pörgetett, 3—0. Hét közben edzőváltás történt a kondorosiaknál, Halász Ferenc helyett a hátralévő tavaszi fordu­lókra a klub vezetése Janis Jánost bízta meg játékos edzőnek. Az el­ső félidőben két-három helyzetet kihagytak a vendégek, ha ezeket értékesítik, más lehetett volna a végeredmény. Második félidei já­téka alapján megérdemelten nyert a hazai csapat. Jó: Kader, Morauszki, Sárkány, Szabó, Föl­di, ill. Benczúr, Nagy G. Kocsis Andor: - Az első fél­időben akadozott a játékunk, szünet után felnőttünk a feladat­hoz. Janis János: — Nevetünk sa­ját magunkon ezért a produkció­ért. (Kurucz Gyula) Karcag-Békési FC 3-2 (1-0) Karcag, 400 néző. V.: Fülöp. Karcag: Móga - Orosz, Kondos, Kemecsi, Ramos - Bujdosó (Tóth), Balogh (Babotán), Tren- csényi - Békési, Nagy (Varga J.), Fekete. Edző: Varga János. Bé­kés: Kovács A. - Pősze, Pálfi, Kubik Cs., Kubik T. - Sándor, Baukó L. (Baukó B.), László (Ba­logh M.), Szabó Zs. (Hrabovszki) - ifj. Horváth, Szarvas. Edző: Hanyecz János. 10. perc: Trencsényi szép cse­lekkel tört be a 16-oson belülre, visszaadott labdáját Ramos tíz méterről a hálóba lőtte, 1—0. 57. perc: Békési elfutott a jobb oldalon, beadásából Fekete a jobb alsó sarokba vágta a labdát, 2-0. 63. perc: László negyven mé­teres előreadásával ifj. Horváth egyedül törhetett a kapura és biz­tosan lőhetett a hálóba, 2—1. 83. perc: Kovács A. kirúgását ifj. Horváth lekezelte, átívelt a hosszú oldalra Szarvasnak, aki megelőzte a védőjét és a kapus fölött tíz méterről a hálóba emelt, 2-2. 84. perc: egy nagy beadás után Kondos 11 méterről a hálóba fe­jelte a labdát, 3-2. Az első félidőben a hazaiak irá­nyítottak, a vendégek ellenakci­ókkal próbálkoztak. A második félidőben kiegyenlítetté vált a já­ték, voltak olyan időszakok, ami­kor a vendégek játszottak fölény­ben. A sportszerűtlen, játékveze­tő segítségét élvező Karcag meg­szerezte a győzelmet, pedig a vendégek rászolgáltak volna az egy pontra. Jó: Trencsényi, Béké­si Fekete, ill. Kubik Cs., Sándor, ifj. Horváth, Szarvas. Varga János: - Meglepően jól játszó vendégcsapat ellen nehe­zen szereztük meg a három pon­tot. Hanyecz János: - Fiatal csa­patunk majdnem meglepetést okozott, amiért dicséretet érde­melnek a fiúk. (Sz. A.) Kisújszállás—Gyomaendrödi VSE 1-0 (0-0) Kisújszállás, 100 néző. V.: Sa­mu. Kisújszállás: Kui — Bognár, Kálai, Majláth, Gubucz (Szabó) — Kurucz, Ladányi (Kormány), Se­res (Kiss L), Csillag - Rácz, Ta­más. Játékos edző: Csillag László. Gyomaendrőd: Kiss S. - Uhrin, Szabó, Danó, Szántó - Farka- sinszki (Kurilla), Göblyös, Hídvé­gi, Kéri - Osan, Ilyés. Edző: Pau- Uk János. 52. perc: bal oldali szöglet után Kálai fejelt kapura, a mente­ni igyekvő Uhrin saját kapujába fejelte a labdát, öngól, 1-0. 85. perc: a második sárga lap­ját összeszedő Kéri a kiállítás sor­sára jutott. A tartalékosán felálló Kisúj­szállás egy szerencsésnek mond­ható góllal verte meg a helyzetek sokaságát kihagyó, a kapuba be­találni képtelen gyomaendrődie- ket. Jó: Kui, Kálai, Csillag, Tamás, ül. Szántó, Szabó. Csillag László: - Fiatal csapa­tom nagy jövő előtt áll. Sokkal többre érdemes és nagyobb tá­mogatást igényelne. Paulik Já­nos: - Ennyi helyzetet nem lehet kihagyni büntetlenül. (Feuer­werker Béla) További eredmények: Fegyvemek- Túrkeve 4-2, Rákóczifalva-Hódmező- vásárhely 0-0, Harta-Szentes 1-4. Az Alföld csoport állása 1. Szentes 21 4 2 83­18 67 2. Karcag 17 6 3 50­21 57 3. Jászberény 16 7 4 65­24 55 4. Algyő 15 3 8 57­33 48 5. Jamina 12 7 8 45­■47 43 6. Rákóczifalva 10 9 8 35­28 M 7. Kisújszállás 10 9 7 46-43 39 8. Kondoros 9 8 10 41­41 35 9. Szarvas 10 4 13 43­68 34 10. Harta 8 9 10 46-51 33 11. Szajol 8 5 14 58­70 29 12. Túrkeve 7 7 12 32­44 28 13. Hmv.hely 7 6 14 34­52 27 14. Fegyvernek 6 4 17 49­80 22 15. Gyomaendrőd 5 4 18 32­63 19 16. Békés 5 4 18 29­64 19 Az NB Ill-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában következik. Júni­us 1„ vasárnap: Algyő-Hárta, 17.00. Túrkeve-Szarvas, 1700. Jamina SE- Kisújszállás, 1700. Békés-Jászberény, 1700. Kondoros-Karcag, 1700. Hód- mezővásárhely-Szajol, 1700. Szentes- Rákóczifalva, 1700. Gyomaendrőd— Fegyvernek, 1700. A Lancast megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokságban következik. Má­jus 31., szombat: Körösladány-Gádo- ros, 1700. Szeghalom—Magyarbánhe­gyes, 1700. Újkígyós-Mezőhegyes, 1700. Gyomaendrödi FC-Szabadkí- gyós, 1700. Vésztő-Battonya, 1700. Tótkomlós-Medgyesegyháza, 1700. Június 1., vasárnap: Méhkerék-Bé- késszentandrás, 1700. Sarkad-OMTK- Rákóczi, 1700. ■ Iáit, 1-3. 88. perc: ismét Tóth volt az ak­A megyei I. osztályú bajnokságban a sötét mezes szabadkígyósiak 2-1-re legyőzték a listavezető Battonyát d^otó. kovács Erzsébet Mesterlövészek A Lancast Békés megyei I. osztályú labdarg- gé-bajnokság góllövőlistájának élmezőnye. 21 gólos: Boér (OMTK-Rákóczi). 18 gólos: Málik (Magyarbánhegyes). 17 gólos: Kanál (Medgyesegyháza). 16 gólos: Lénárt (Gádoros). 15 gólos: Moldván (Békésszentandrás), Ugrai (Gádoros). 14 gólos: Szántó (Vésztő). 12 gó­los: Gróf (Mezőhegyes), Mátyus (Gyomaend­rőd). 11 gólos: Tóth (Szabadkígyós), Kaliska (Tótkomlós), Kiss (Békésszentandrás). 10 gólos: Hunya, Toldi (Gyomaendrőd), Szatmári L. (Mező­hegyes), Karakas (Battonya), Novák (Körösla­dány), Ekker (Szabadkígyós). 9 gólos: Bakró (Békésszentandrás), Tóth Cs. (Vésztő). 8 gólos: Ombodi, Vámos (Szeghalom), Papp (Méhkerék), Dobróczki (Újkígyós). 7 gólos: Lovász (Tótkom­lós), Kiss I. (Magyarbánhegyes), Jemei (Gádo­ros), Tapasztó (Méhkerék), Sztán (Battonya).