Békés Megyei Hírlap, 2003. május (58. évfolyam, 101-126. szám)

2003-05-02 / 101. szám

14. OLDAL - 2003. MÁJUS 2., PÉNTEK SPORT Időpontot egyeztettek Kupadöntőben az orosháziak Every Day Orosháza-Diacell Pécsi KK 36-21 (18-10) Magyar Kupa negyeddöntő férfi kézilabda-mérkőzés, visszavágó, Orosháza, 450 néző. V.: Láda, Sebők. Orosháza: SZABÓ L. - Gúnya 2, OLÁH 6, DAYKA 4, ROSTA 1.4, Pásztor 1, Ambrus 2. Cs.: Szikora A. (kapus), Czina, HARSÁNYI 5 (4), Németh Z. 3, BAJUSZ 6, Patocskai 2 (1), Kocsis 1. Edző: Bajusz József. Pécs: Szente - Kokas 1, ERDÉLYI 4, Németh A., SZÖGI 4, Kovács G. 2, Kovács Zs. 2. Cs.: Balló (kapus), Werner, BURSAC 5 (2), Lévay 1, Szappanos 1, Radó 1. Edző: Füzesi Ferenc. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 3/2. Az eredmény alakulása: 3. perc: 2—0,7. p.: 3—2,11. p.: 5—2,16. p.: 7—5,19. p.: 9-6,25. p.: 14-7,35. p.: 21-11,38. p.: 21-13,44. p.: 26-14, 51. p.: 30-17,58. p.: 34-19. Orosháza Budapest Szombaton a ZTE-Bákéscsaba mérkőzéssel lezárul a labdarúgó NB I rájátszásnak első köre. A folytatásban is megegyeztek a csapatok. íme a menetrend: Május 19., péntek, 19 óra: Kispest-Békéscsaba Május 14., szerda, 17: Békés- csaba-Dunaferr Május 17., szombat, 18: Bé­késcsaba-Videoton Május 23., péntek, 18: Sop- ron-Békéscsaba Május 31., szombat, 18, záró forduló: Békéscsaba-ZTE Sopron Sopron—Békéscsabai Előre FC 5-0 (4-0) NB I-es ifjúsági A korcsoportos (U Jamina SE—Békési FC 3—0 (1-0) Békéscsaba, 400 néző. V.: Mun­kácsi. Jamina: Czirbus — Szabó T. (Zahorán), Pusztai, Nagy (Vandlik), Friderikusz — Fehérvári, Kurilla, Cseke, Czinanó - Borbola, Marik (Kertész). Edző: Zsíros György. Bé­kés: Kovács — Szabó Zs., Baukó (László), Kubik, Pősze — Sándor, Fazekas, Zsibrita (Szarvas), Fejes — Horváth, Kasik (Feuerwerker). Edző: Hanyecz János. 35. perc: Fehérvári 35 méterről a kapu jobb oldalába bombázott, 1-0. 75. perc: Cseke lövését a gólvo­nalon álló védők mentették, Marik a kipattanót nyolc méterről a kapu­ba lőtte, 2—0. 90. perc: Cseke a félpályánál lab­dát szerzett, és szép egyéni akció végén a bal alsó sarokba gurított, 3—0. A hazai csapat fokozatosan őröl­te fel a lelkes békésiek ellenállását, és teljesen megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Jó: Fehérvári, Szabó T„ Cseke, Czinanó, ill. Fejes, Sándor. Zsíros György: - Gyengén ját­szottunk, de úgy érzem, a mérkőzés irányítása a mi kezünkben volt, így az eredmény nem túlzott. Hanyecz János: — Helyzeteinket nem tudtuk berúgni, így jogos a hazai győze­lem. (Fülöp Csaba) Rákóczifalva—Szarvasi FC 2—0 (0-0) Rákóczifalva, 100 néző. V.: Fü­löp. Rákóczifalva: Ulviczki — Eszes, Ruskó, Bartusz, Boda (Sze- verényi) — Ócskái (Kupeczki), Lu- dasi, Kácser, Braskóczi — B. Tóth, Peszeki. Edző: Gömöri Béla. Szar­vas: Balatoni - Rónyai, Kriska (Sechna), Somogyi, Kugyela Zs. - Darida Zs. (Kiss), Klimaj (Kugyela B.), Darida P„ Nagy L. - Bencze, Tóth R. Edző: Somogyi János. 50. perc: Egy jobb oldali szöglet után B. Tóth hat méterről a hosszú sarokba fejelt, 1-0. 53. perc: Egy keresztlabdát Peszeki levett, és egy pattanás után a hosszú sarokba bombázott, 2—0. 19) labdarúgó-mérkőzés, Sopron, 50 néző. V.: Szabó Gy. Békéscsaba: Svartz (Harman) - Czira — Bíró, Szenti — Matúz, Potocska, Zsilák (Germán J.), Ungor — Somlyai — Pakol, Csikai (Guti). Edző: Szenti Zoltán. Az első félidőben a békéscsa­bai kapus indiszponált teljesít­ménye miatt hátrányba kerültek a vendégek. Jó: Matúz. Sopron—Békéscsabai Előre FC 2-0 (1-0) NB 1-es ifjúsági B korcsoportos (U 17) labdarúgó-mérkőzés, Sopron, 50 néző. V.: Vörös. Békéscsaba: Harman - Fabulya (Becsei), Pribojszki R., Sipka, Juhász Gy. — Balogh M„ Len­gyel, Süli - Buzássi, Germán T. (Csende), Miklya. Edző: Jakab Péter. Tompán játszottak a hosszú utazás után a csabaiak. Egyenlő erők küzdelméből végül a hazai­ak kerültek ki győztesen. Jó: Harman, Pribojszki R. ________■ 85 . perc: Sechnát lekönyökölték (eltört az orra), és a vendég játékost állította ki a játékvezető. Első félidei csapkodó játéka és a hazai csapat alattomos viselkedése után a második félidő első tíz percé­ben a hazai csapat (és a játékveze­tő) eldöntötte a mérkőzés sorsát. Jó: Ludasi, Draskóczi, B. Tóth, ill. Nagy, Bencze. Gömöri Béla: — Megérdemelten nyertünk. Somogyi János: — Na­gyon rosszul játszottunk, minket csak a három játékvezető múlt alul, „bár” erről a hazai csapat vélemé­nye biztosan más. (Kepenyes György) Gyomaendrődi VSE—Kondorosi TE 1-1 (1-0) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Kö­kény. Gyomaendrőd: Kiss — Csi­kós, Szabó, Katona (Danó), Uhrin - Hídvégi, Kéri, Göblyös, Szántó - Osan, Ilyés (Béni). Edző: Paulik Já­nos. Kondoros: Adamik — Sárosi, Benczúr, Gombár, Jansik (Varga T.) — Pusztai, Kiszely, Varga J„ Lipták (Hrabovszki) — Palyusik (Dián), Ja­nis. Edző: Halász Ferenc. 34. perc: Osan indításánál Ilyést fellökték a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Csikós higgadtan lőtte a jobb alsó sarokba, 1—0. 80. perc: Jobb oldali beadás után két hazai védő is lyukat rúgott, a pattogó labdát Varga J. közelről a hálóba lőtte, 1-1. Az első félidőben a hazaiak me­zőnyfölényt harcoltak ki. A máso­dik játékrészben a jobb játékerőt képviselő kondorosi gárda óriási nyomás alatt tartotta a hazai kaput, és ez a 80. percben eredményre ve­zetett. Jó: Kiss, Uhrin, Hídvégi, ül. Sárosi, Gombár, Varga J. Paulik János: - A jól játszó Kon­doros ellen némi szerencsével sike­rült pontot szerezni. Halász Fe­renc: - Sok sikert kívánok a hazai csapatnak! (Feuerwerker Béla) További eredmények: Szajol- Túrkeve 3-3, Jászberény-Szentes 0- 0, Karcag-Algyő 1-0, Fegyvernek- Harta 1-4, Kisújszállás-Hódmezővá- sárhely 4-2. Szünet után jobban ment j Magyarország—Luxemburg 5-1 (1-1) Nemzetek közötti barátságos lab­darúgó-mérkőzés, Megyeri út, 2000 néző. V: Skomina (szlovén). Ma­gyarország: Király (Babos) — Sala­mon, Dragóner (Bódog), Juhár — Tokody (Kabát), Lipcsei, Lisztes (Zavadszky), Lőw (Fűzi A.) — Tökö­li (Szabics), Gera (Miriuta), Kenesei (Tóth N.). Luxemburg: Gillet - Peters, Schauls, Hoffmann (Posing), Federspiel — Leweck (Mannon), Molitor, Strasser, Rémy — Cardoni, Braun (Huss). Budapest A rendkívül alacsony színvona­lú első félidőben a magyarok birtokolták többet a labdát, de a meglepően jól kontrázó vendé­gek megérdemelten egyenlítet­tek. A fordulás után lendülete­sebben játszottak a hazaiak. G.: Szabics 2, Gera, Lisztes, Kene- sei, ül. Strasser. ■ Az Alföld csoport állása 1. Szentes 19 2 2 74­15 59 2. Karcag 14 5 3 41­18 47 3. Jászberény 13 6 4 50-21 45 4. Jamina 11 6 6 41­41 39 5. Aigyő 12 2 8 45­30 38 6. Kisújszállás 9 7 6 42­32 34 7. Kondoros 9 7 7 41­35 34 8. Harta 8 8 7 43­39 32 9. Rákóczifalva 8 7 8 32­28 31 10. Szarvas 8 4 10 36-60 28 11. Túrkeve 6 6 10 26-35 24 12. Hmv.hely 6 5 12 29­46 23 13. Szajol 5 5 13 46-65 20 14. Gyomaendrőd 1 5 4 14 32­52 19 15. Fegyvernek 5 2 15 39­67 17 16. Békés 3 4 15 19­54 13 Következik. Május 3., szombat: Kondorosi TE-Szarvasi FC, 17.00. Jamina SE—Rákóczifalva, 17.00. Jászbe- rény-Fegyvernek, 17.00. Május 4., va­sárnap: Békési FC-Harta, 17.00. Hód- mezővásárhely-Túrkeve, 17.00. Szen- tes-Algyő, 17.00. Kisújszállás-Karcag, 17.00. Gyomaendrődi VSE-Szajol, 17.00. « « é A BékésNet megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokság legutóbbi fordulójából halasztották el az Északi csoportból a Békéscsabai MÁV-Gerla rangadót, melyet szerdán pótoltak. Békéscsabai MÁV—Gerla 4—1 (1-0) Békéscsaba, 100 néző. V.: Né­meth. MÁV: Magda — Prekop, Do­bó, Méhes, Lovas, Kohanyecz, Mladonyiczki, Nouas, Török (Rom­vári), Marik, Galovicz. Edző: Braun Attila. Gerla: Rubecz - Diószegi, Szilágyi (Halász), Bíró, Bodzás, Hankó, Andó, Carutasu, Kacsán, Lauko, Némedi. Edző: Koszecz László. A jól játszó vasutasok a helyzetek alapján akár nagyobb ará­nyú győzelmet is arathattak volna. G.: Nouas 3 (mesterhármas), Dobó, ül. Diószegi. Jó: Nouas (a mezőny legjobbja), Dobó, Prekop, Méhes, Lovas, ill. Bíró. Braun Attila: — Elismerésem a játékosoknak, hiszen nehezen jöt­tünk össze, és sokan sérülten vállal­ták a játékot. Koszecz László: - Gyermeteg, gyenge, lélektelen játék jellemezte a Gerla teljesítményét. (B.A.) ■ Jól kezdtek a hazaiak, a hetedik percben Szabó Levente kivédte Bursac hétméteresét. Ezután az orosháziak támadásban több zic­cert rontottak. A pécsiek a kétbeállós játékkal próbálkoztak, ám a félidő közepétől megtalálták ennek ellenszerét a hazaiak és Oláh góljaival fokozatosan elhúz­tak. A 22. percben Füzesi Ferenc időt kért, ám ez sem használt, Ambrus egy perc alatt két gólt szerzett. A félidő hajrájában, Sza­bó Levente remek védései után, szemre is tetszetős akciók végén növelte előnyét az orosházi csa­Jól kezdett a Békéscsaba, már az ötödik percben háromgólos előnyhöz jutott a végig lelkesen játszó fővárosi zöld-fehér ifisták ellen. A gólpárbajban ekkor a ha­zaiaknál Vass, a vendégeknél pe­dig Valovics szorgoskodott, de jól pat. Szünet után kapust cseréltek a vendégek, a fiatal Balló állt a há­ló elé. A hazaiak továbbra is len­dületben maradtak, a 35. percben már tíz góllal vezettek. Ebben az időszakban a csereként beállt Ba­jusz és Németh Zoltán volt ele­mében. A félidő közepén időt kért a pécsi csapat, ám ez sem használt, míg a hazaiaknál óriási taps köszöntötte a saját nevelésű, ifjúsági válogatott Kocsis Csabát, áld később góllal hálálta meg a bi­zalmat. Az utolsó öt percben az orosházi gárdát végig síppal-dob- bal buzdító szurkolótábor felállva tapsolt: „Ez a csapatunk, jövőre is akarunk!” - skandálták a né­jöttek emberhátrányban a jól vé­dő Kovácsné ziccerhelyzetekben történő mentései is. A félidőig megnyugtató előnyhöz jutottak a hazaiak. Szünet után kapust cserélt Szabó Károly, s ez eredményes­nek bizonyult, hiszen a fiatal te­hetség hosszú percekig csak hét­zők. Az utolsó három percben kettős emberelőnybe került a Pécs, ennek ellenére Harsányi re­mek felső sarkos bombája jelen­tette az orosháziak 35. gólját, amit a lefújás előtt Bajusz még megfejelt eggyel. Nem volt egy súlycsoportban a két együttes ezen a napon, az orosháziak végig hallatlan el­szántsággal gólerős játékot mu­tattak be a fiatalokból álló Bara­nya megyei együttes ellen. Az Every Day kettős győzelemmel, 68:52-es gólkülönbséggel jutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe, s ezzel az elmúlt évben a bajnok­ságban elért negyedik hely után újra egy remek eredményt produ­kált. Bajusz József: - A fiúk kaptak egy kis reményt, hogy fennma­radhatnak, és máris ilyen jó játék­kal hálálták meg a bizalmat. Fü­zesi Ferenc: — Gratulálok a dön­tőbe jutáshoz az orosháziaknak. (VERASZTÓ) méteresből kapott gólt, egyre- másra hárította a zöld-fehérek lö­véseit, igaz, néhányszor a kapufa is mentett. Nagyot javult a békés­csabaiak védő és támadó munká­ja, s egyre-másra húztak el a fővá­rosiak ellen. Ancsin Tímea nagy kedvvel játszott, és parádés gó­lokkal köszöntött be, miként a fi­atal Mészáros is megmutatta, hogy lehet rá számítani. Szabó Károly: - Főleg a szü­net utáni játékkal megérdemelten nyertünk. (0YUBKÓ) Jaminai siker a rangadón Labdarúgó NB III Alföld csoport Harsányi (elől) öt góllal és jó játékkal járult hozzá az orosháziak magabiztos győzelméhez dfotó. kovács Erzsébet A vártnál könnyebb győzelem Békéscsabai Előre NK-Herz-FTC II. 33-23 (15-10) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 200 néző. V.: Németh, Ungvári. Békéscsaba: Kovácsné - Valyuch 3, Zsuzsa 1, VASS 8, Hajdú 1, VALACZKA1 9 (2), Deák 1. Cs.: TRIFFA, Mike (kapusok), Mészáros 3, ANCSIN 6, Such 1, Knyihár. Edző: Szabó Károly. Az ellenfél legjobb dobói: Valovics 13 (7), Sza­mosi 4. Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 7/7. Békéscsaba Sportműsor asztalitenisz Előny a vendégeknél FAC Tolna-Orosháza Hungarotel ASE 4:10 Női asztalitenisz rájátszás az elődöntőbe-jutásért, első találkozó, Tolna. Ackermann, Guld—Li Bin, Szvitán 0:3 (-7, -9, -4), Majzik, Wittinger— Kacsándi, Karádi 3:0 (3, 10, 8), Wittinger—Li Bin 0:3 (-8, -8, -10), Ackermann—Kacsándi 1:3 (-6, -6, 6, -5), Majzik—Karádi 2:3 (-3, 7, 7, -13, -9), Guld—Szvitán 0:3 (-2, -3, -6), Wittinger—Kacsándi 3:1 (7, -9, 6, 2), Ackermann—Karádi 2:3 (-7, -10, 4, 5, -6J, Majzik—Szvitán 0:3 (-4, -6, -6), Guld—Li Bin 0:3 (-11, -5, -8), Wittinger—Karádi 3:0 (5, 1, 10), Ackermann— Szvitán 3:2 (8, -7,9, -10,8), Majzik—Li Bin 0:3 (-8, -7, -4), Guld—Kacsándi 1:3 PÉNTEK RÖPLABDA. Viharsarok Kupa mini- és gyermektoma, Békéscsaba, főiskola tor­nacsarnoka, 9.00. LABDARÚGÁS. XII. Csaba Kupa nemzetközi gyermeklabdarúgó-torna több helyszínen. Békéscsaba, Kórház utca és Bessenyei utca, Békés, Szabad- kígyós, Újkígyós. A mérkőzések minde­nütt 8.00 órakor kezdődnek. TENISZ. 2003. évi Békés megyei korosztályos teniszbajnokság. Gyula, sporttelep, 8.30 órától. SZOMBAT ASZTALITENISZ. Amatőr DC- rendszerű megyei nyílt csapatbajnok­ság, Békés, városi sportcsarnok, 9.00. Klampár Tibor születésnapi gála-mű­sora az egykori és a jelenlegi magyar férfi válogatott szereplésével, Békés, városi sportcsarnok, 14.00. KÉZILABDA. NB I. Békési FKC- Százhalombatta, férfi, Békés, városi sportcsarnok, 18.00. Every Day Oroshá- za-Pécsi KK, férfi, Orosháza, Eötvös té­ri sportcsarnok, 18.00. NB I B. Csömör KSK-Szeghalmi NKC, női, Csömör, 18.00. Újkígyósi KC-Mezőtúr, férfi, Új­kígyós, 18.00. NB II. Kondorosi KK- Berettyóújfalui MSE, férfi, 18.15. Algyői KE-HC Szarvas, férfi, 17.00. Szolnoki KBK-Békéscsabai Belvárosi DK, férfi, 16.00. Gyulai SE-Algyői KE, női, 16.00. Megyei bajnokság. Gádoros-Kétsop- rony, női, 13.00. LABDARÚGÁS. NB I. Zalaegerszegi TE-Békéscsabai Előre FC, 19.00, Szabó R. (Mészáros I., Bóna). NB !-es junior­bajnokság. Békéscsabai Előre FC- MTK, 13.00, Kormos. NB II. Tiszaújvá- ros-Gyulai Termál FC, Tiszaújváros, 17.00, Veres L. (Bodnár A., Seres). NB III. Álföld csoport. Kondorosi TE- Szarvasi FC, 17.00, Nemes. Jamina SE- Rákóczifalva, 17.00, Samu. BékésNet megyei III. osztály. Északi csoport. Csárdaszállás-Kötegván, 17.00, Be- nyovszki. Bucsa-Okány, 17.00, Tóth S. Mezőberény-Berény Color-Gerla, 17.00, Egeresi. Déli csoport. Békéssám- son—Telekgerendás, 16.00, Domokos. Medgyesegyháza II.-Kardos-Örmény- kút, 17.00, Halma. NÉGYLABDA. Békés megyei baj­nokság, Békéscsaba, főiskola torna­csarnoka, 8.00. SAKK. Oravecz-emlékverseny. Orosháza, 9.00. TEREMFOCI. Városi teremlabdarú­gó-bajnokság. Gyomaendrőd, városi sportcsarnok, 10.00. TÖMEGSPORT. Békés megyei női sport fesztivál, Gyula, városi sportte­lep, 9.00. VÍZILABDA. OB I B. Békéscsabai VSC—Bánki VSE, Békéscsaba, Árpád fürdő, 12.00. OB II. Rájátszás a 13-17. helyért: Békéscsabai VSC Il.-Szentes, Hajdúszoboszló, 10.00. Hajdúszobosz­ló—Békéscsabai VSC II., Hajdúszobosz­ló, 14.00. VASÁRNAP KÉZILABDA. NB II. Újkígyósi FDSE- Csorvási SK, női, 11.00. Domaszéki SK-Medgyesegyházi SE, női, 18.00. Karcagi SE-Nagyszénás-Orosháza KSE, női, 16.00. Sándorfalvai KC-Szarvasi NKK, női, 14.00. Megyei bajnokság. Ja- mina-Doboz-Sarkadkeresztúr, női, 12.00. Békésszentandrás-Főiskola-Elő- re, női, 16.30. Békés-Mezőberény- Vésztő, női, 16.00. KOSÁRLABDA. NB II. Gyulai Color KC-Domaszék, férfi, 14.00. LABDARÚGÁS. NB II. Orosháza FC-Nyírbátor, Orosháza, Mátrai-stadi­on, 17.00, Kalmár (Lászlai, Némethi A.) . NB III. Alföld csoport. Békési FC- Harta, 17.00, Szabó K. Gyomaendrődi VSE-Szajol, 17.00, Garas. Lancast me­gyei I. osztály. Sarkad—Újkígyós, 17.00, Szabó Z. Körösladány—Méhkerék, 17.00, Fehér. Szeghalom—Békésszent- andrás, 17.00, Brusznyiczki. Tótkom­lós-Mezőhegyes, 17.00, jv. Csongrád megyéből. Gyomaendrődi FC-Oroshá- zi MTK-Rákóczi, 17.00, jv. Szolnok me­gyéből. Battonya-Gádoros, 17.00, jv. Arad megyéből. Szabadkígyós-Ma­gyarbánhegyes, 17.00, Alberti. Vésztő- Medgyesegyháza, 17.00, Rózsa. Békés­Net megyei II. osztály. Füzesgyarmat- Tarhos, 17.00, Fejes. Elek-Sarkadke- resztúr, 17.00, Maginyecz. Nagyszé- nás-Csanádapáca, 17.00, Frey. Mező- berényi FC-Csorvási SK, 17.00, Makay. Mezőkovácsháza-Kamut, 17.00, dr. Christián. Csabacsüd-Gyulai Köröstáj, 17.00, Salamon. Doboz-Dévaványa, 17.00, Valach. Kunágota-Kaszaper, 17.00, Bodó. BékésNet megyei III. osz­tály. Északi csoport. Békéscsabai MÁV-Zsadány, 15.00, Czirbuly. Két- soprony-Szarvasi LSZK, 17.00, Enyedi. Déli csoport. Lökösháza-Bcs. Előre U- 16, 17.00, Balogh. Gerendás—Kétegyhá- za, 17.00, Petrusán. Dombegyház- Pusztaföldvár, 17.00, Suck. NB I-es ifjú­sági bajnokság. U-17: Békéscsabai Elő­re FC-Videoton, Békéscsaba, Kórház utca, 14.00. U-19: Békéscsabai Előre FC-Debrecen, Békéscsaba, Kórház ut­ca, 12.00. SAKK. Oravecz-emlékverseny. Orosháza, 9.00. .Jubileum” meghívá­sos egyéni verseny, Végegyháza, Szé­chenyi 4-6., 9.00. HÉTFŐ TEREMFOCI. Soproni Ászok Kupa. 35 éven felüliek teremlabdarúgó-bajnoksá­ga, Békéscsaba, 9-es iskola tornaterme, 17.30. ■ (-4, -4, 7, -2). Tolna A párosok után 1:1 volt az állás, majd az orosháziak a két külföldi közül ezúttal lehetőséget kapott, kínai Li Bin vezérletével 5:l-re el­húztak. A tolnaiak csak 8:2 után szépítettek, majd a találkozó vé­gén 8:4-es Hungarotel vezetés után Li Bin és Kacsándi magabiz­tos győzelmével nyerték a mér­kőzést a vendégek. A visszavágót május 6-án, ked­den 16 órakor játssza a két együt­tes Orosházán, az Eötvös téri sportcsarnokban. Bogdánffy Csaba: - A várako­zásnak megfelelően magabizto­san nyertünk. A csapat minden tagja jó teljesítményt nyújtott, de külön is kiemelném a 15 éves Li Bint, aki ezúttal is valamennyi el­lenfelét 3:0-ra győzte le. Idegen­beli sikerünkkel nagy lépést tet­tünk a legjobb négy közé jutásért és ezzel a vidék legjobbja cím el­nyeréséért. V. L.