Békés Megyei Hírlap, 2003. április (58. évfolyam, 76-100. szám)

2003-04-07 / 81. szám

imsmegyIihíEáp SPORT 2003. ÁPRILIS 7., HÉTFŐ - 13. OLDAL Dobogósok fekete napja LANCAST MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Szeghalom—Vésztő 2—0 (2—0) Szeghalom, 300 néző. V.: Dumitru Florin. Szeghalom: Ko­máromi - Nagy, Elek, Bihari, Vá­mos L. (Patai), Zsigovics, Hajdú, Macsári (Barna), Vámos A., Sáfián, Zsombok K. (Vígh). Edző: Zsombok Attila. Vésztő: Nagy Zs. — Szabó, Rábai, Szántó, Nagy Z., Fekete (Szőke), Turbucz, Jánosi, Tóth Cs. (Tóth S.), Papp, Czina- nó. Edző: Királyvári Károly. A nagy akarással küzdő sárréti csa­patok találkozóján a hazaiak jobb helyzetkihasználása biztos há­rom pontot eredményezett. G.: Vámos A. az 1., Zsombok K. a 30. percben. Jó: Sáfián (a mezőny legjobbja), Zsigovics, Macsári, Hajdú, ill. Rábai, Papp, Szántó. Zsombok Attila: - A szom­szédvárak rangadóján a hazaiak kötelező győzelme további sike­rek záloga lehet. Királyvári Kár­oly: - Váratlan távoli két átlövés- gól eldöntötte a három pont sor­sát. Gyengén játszottunk, úgy ér­zem, el kell gondolkodni a folyta­táson. (Zs. J.) Mesterlövészek A Lancast Békés megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság góllövőlistájának él­mezőnye. 16 gólos: Boér (OMTK-Rákóczi). 14 gólos: Kanál (Medgyesegyháza), Lénárt (Gádoros). 12 gólos: Málik (Magyarbánhe- gyes). 11 gólos: Szántó (Vésztő), Ugrai (Gá­doros). 9 gólos: Gróf (Mezőhegyes). 8 gó­los: Kaliska (Tótkomlós), Ombodi (Szegha­lom), Hunya (Gyomaendrőd), Tóth (Szabadkí­gyós), Moldván, Kiss (Békésszentandrás), Szatmári L, (Mezőhegyes). 7 gólos: Mátyus, Toldi (Gyomaendrőd), Karakas (Battonya). 6 gólos: Lovász (Tótkomlós), Tolnai (Gyoma­endrőd), Sin, Pardi (OMTK-Rákóczi), Papp (Méhkerék), Sindel, Jemei (Gádoros), Bakró (Békésszentandrás). n ' w£i(;; Körösladány—Tótkomlós 1—1 (0-0) Körösladány, 150 néző. V.: Gyekiczki. Körösladány: Juhász Zs. - Botos, Mező, Földi, Kövér, Molnár, Schultz, Salánki (Bakos Z.), Horváth T., Bakos J., Novák. Edző: Szabados Zoltán. Tótkom­lós: Szabó — Trabak, Bányik, Pásztor L, Lovász, Pásztor T. (Czolner), Dobi, Papp, Karasz (Lövei), Kaliska (Jámbor), Ju­hász. Edző: Kvasznovszky Jó­zsef. Gyászszünetet tartottak a mérkőzés előtt a közelmúltban elhunyt volt körösladányi főren­dező, Bak János emlékére. Med­dő hazai fölény jellemezte a mér­kőzést. A kihagyott ziccerek mi­att a Mányiaknak meg kellett elégedniük a döntetlennel. G.: Ba­kos J. a 48., ill. Juhász a 65. perc­ben. Jó: Kövér, Mező, Juhász Zs., ill. Szabó, Dobi, Lovász, Bányik. Nyilas Sándor, a Körösladány sportköri elnöke: - Négy öt százszázalékos helyzetet hibáz­tunk, így csak ilyen eredmény születhetett. Kvasznovszky Jó­zsef: — Annak tudatában, hogy nem volt egy csapatra való egész­séges játékos, az eredményt elfo­gadhatónak tartom. (Ponta Sán­dor) Békésszentandrás— Medgyesegyháza 3—0 (1—0) Békésszentandrás, 200 néző. V.: Tóth S. Békésszentandrás: Tusjak - Bencsik, Palotai (Chle- bik), Mrena, Csipái, Molnár (Ju­hász), Farkas (Légrádi), Mold­ván, Bakró, Bordács, Kiss. Edző: Varga László. Medgyesegyháza: Homik — Kiss II. A., Kiss I. Á., Göcző, Holecz, Gubcsó, Szabó (Juhász), Pintér, Kanál, Vágási, Besenyei. Edző: Szabó. András, Temesvári Csaba. A szentandrási csapat sorra puskázta el ziccereit, így saját magának tette nehézzé a mérkőzést. Kiállítva: Vágási (szándékos rúgásért) a 64. perc­ben. G.: Kiss a 3„ a 61., Moldván a 78. percben. Jó: Kiss, Bakró, Bordács, Tusjak, ill. Homik, Göcző. Varga László: - Ránk ragyo­gott a tavaszi napsütés. A helyzet- kihasználásunk továbbra is ka­tasztrofális. Szabó András, Te­mesvári Csaba: — A heti edzés­munka meglátszott a mai mérkő­zésen. (V. L.) Orosházi MTK-Rákóczi— Gádoros 1—1 (1—1) Orosháza, 300 néző. V.: Fülöp. Orosháza: Tóth — Zalai, Godár, Brachna, Horváth II., Szűrszabó (Striffel), Pardi, Szlopóczki, Szé­kely (Trungel), Kánya, Boér. Edző: Pólyák László. Gádoros: Berki - Törteli, Baki, Pisont Z., Bencsik, Pisont A„ Tasi, Lengyel, Jernei, Lénárt, Ugrai (Medvegy). Edző: Kozmer Imre, Pisont And­rás. Ideális körülmények között gyenge színvonalú mérkőzésen igazságos pontosztozkodás szü­letett. G.: Boér a 32., ill. Jernei a 27. percben. Jó: Zalai, Kánya, ill. Baki, Jernei, Lénárt. Pólyák László: — A hatalmas szélben lejátszott mérkőzésen csak az utolsó húsz percben tud­tunk fölénybe kerülni, de ekkor az asszisztens téves beintései mi­att nem tudtunk gólt szerezni. Kozmer Imre: - Bár többet birto­koltuk a labdát, a dön­tetlen reális. (Bot Fe­renc) Újkígyós—Battonya 1—0 (1—0) Újkígyós, 150 néző. V.: György. Újkígyós: Gedó - Szarka, Uhrin, Ancsin, Becsei, Silló, Burkus R„ Karlovszki (Palyik), Dobróczki, Únyatyinszki, Viczián (Abrudán). Edző: Se­bestyén János. Batto­nya: Szőke - Szabó, Oláh (Sztán), Deák, Fekete, Putnoki, Ár­ig gveláil, Podina, Lo­vász (Domsik)» Turbucz, Zsóri. Edző: Mákos Ár­pád. Egyenlő erők küzdelméből most az Újkígyós volt szerencsé­sebb. G.: Szarka a 6. percben. Jó: Silló (a mezőny legjobbja), Únyatyinszki, Szarka, ill. Szabó, Putnoki, Turbucz. Sebestyén János: - Az első félidőben több lehetőségünk adó­dott, ebből egyet kihasználtunk. Elismerem, hogy végre a szeren­cse is velünk volt. Mákos Árpád: - Hiába támadtunk szinte az egész mérkőzésen, a jobbnál jobb helyzeteket is elpuskáztunk. Ismét vesztesen kellett elhagy­nunk a játékteret. (Ecker György) Mezőhegyes—Magyarbánhegyes 1-2 (0-0) Mezőhegyes, 100 néző. V.: Mihálik. Mezőhegyes: Fülöp - Csordás Cs., Nagy, Roszkos, Ko­vács R. (Halász), Kovács Zs., Var­ga, Zsoldi, Gróf, Szatmári G., Szatmári L. Edző: Matajsz Pál. Magyarbánhegyes: Svartz J. - Pécs, Bozsár, Fejes, László, Szla- nyinka (Jastyik), Tóth, Gábor, Lé­vai (Faraga), Málik, Pájer. Edző: Bíró Géza. A hazai csapat az első félidőben kihagyta helyzeteit, s ezt a vendégek a másodikban nem „köszönték meg”, így meg­érdemelt a bánhegyesi győzelem. A két 40 év feletti veterán kapus sportszerűségből és küzdeni tu­dásból is jelesre vizsgázott. G.: Szatmári L. (11-esből) a 85., ill. Málik a 65., Fejes a 67. percben. Jó: Gróf, ill. Svartz J„ Pécs, Bozsár. Matajsz Pál:Ezt a meccset elfújta a szél. Bíró Géza: - Ami­ért jöttünk, teljesítettük, igazi csapatmunka volt. (Perlaki Já­nos) Sarkad—Gyomaendrödi FC 1-0 (1-0) Sarkad, 150 néző. V.: Vereska. Sarkad: Örkényi - Szűcs I., Alb (Tóth S.), Kovács, Báli, Bagi,- Démusz, Bende, Matus P„ Ba­logh, Petruzsán B. Edző: Karkus János. Gyomaendrőd: Szabó — Vatai, Béla, Farkas, Tolnai, Ta­nács, Dinya, Kovács, Toldi, Matus F., Hunya. Edző: Plástyik János. Egy jól eltalált szabadrúgás há­rom pontot.ért a Sarkadnak. G.: Matus P. a 43. percben. Jó: Örké­nyi, Szűcs, Alb, Báli, Bende B., ill. Szabó. Karkus János: - Két héten be­lül mindkétszer a listavezető el­len győztünk, amit csupa szív já­tékunknak köszönhetünk. Sza­bados Ferenc, a Gyomaendrőd szakosztályvezetője: — Amíg ennyi gólhelyzetet kihagyunk, nem érdemiünk győzelmet. (Kiss Gábor) Méhkerék—Szabadkígyós 2—0 (0-0) Méhkerék, 130 néző. V.: Ege-- resi. Méhkerék: Patka — Rúzsa, Burai, Kocsis, Séllei, Pápa (Hajdú A.), Cziczeri, Martyin (Stír), Bíró K. (Bogyó), Gugolya, Tapasztó. Edző: Burai Sándor, Iszály Mi­hály. Szabadkígyós: Szencsen- kov - Kugyela, Bozsó I., Bozsó II., Schneider, Süli, Ekker (Ho- lecska), Tobai (Hajdú), Tóth, Lipták, Majoros. Edző: Nemes László. Az első félidei meddő já­ték után a második játékrészben a vendég védelem nem bírt a gól­ra törő hazai csatárokkal, csak szabálytalanságok árán. A két ll­es jogossága megkérdőjelezhetet­len, így a győzelem is. G.: Tapasz­tó (mindkettőt 11-esből) a 60., a 78. percben. Jó: Séllei, Rúzsa, Ko­csis, ill. Bozsó I., Bozsó II., Süli, Schneider. Burai Sándor: - Küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyertünk. Nemes László: - Fel­háborító játékvezetés mellett esé­lyünk nem volt a pontszerzésre. (Árgyelán Mihály) Ifjúságiak: Körösladány-Tótkomlós 2-2, Újkígyós-Battonya 4-3, Békés- szentandrás-Medgyesegyháza 2-1, 'Mezőhegyes-Magyarbánhegyes 8-1, Orosházi MTK-Rákóczi-Gádoros 0—4, 8£eghalomÍJVésztá 9Mi'j Sarkad-GVó^11 rbaendrődi FC O-Ó, Mérikerék-Síiv ' badkígyós 1-1. A Lancast megyei I. állása Osan mesterhármasa Labdarúgó NB lll,‘ Alföld csoport 1. Gyomaendrőd 9 6 3 35-12 33 2. Battonya 10 3 5 31— 16 33 3. M.esegyháza 8 7 3 28- 19 31 4. OMTK-Rákóczi 8 5 S 40-30 29 5. Szeghalom 8 5 5 26-21 29 6. M.bánhegyes 8 3 7 30-31 27 7. Gádoros 7 5 6 44-40 26 8. Méhkerék 7 5 6 23-26 26 9. Tótkomlós 5 10 3' 28-25 25* 10. Szabadkígyós 6 6 6 22- 19 24 11. Vésztő 6 5 7 32-32 23 12. Mezőhegyes 5 5 8 29-28 20 13. B.szentandrás 6 4 8 29-31 20 14. Körösladány 4 6 8 22-32 18 15. Újkígyós 3 4 11 16-40 13 16. Sarkad 3 1 12 19-50 12 A Lancast megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokságban következik. Ápri­lis 12., szombat: Battonya—Méhkerék, 16.30. Szabadkígyós-Békésszentand- rás, 16.30. Szeghalom-Körösladány, 16.30. Gyomaendrödi FC-Újkígyós, 16.30. Vésztő-Gádoros, 16.30. Április 13., vasárnap: Magyarbánhegyes- Orosházi MTK-Rákóczi, 16.30. Tótkom­lós-Sarkad, 16.30. Medgyesegyháza- Mezőhegyes, 16.30. Jamina SE—Algyö 1—0 (1—0) Békéscsaba, 150 néző. V.: Ne­mes. Jámina: Kollár - Balogh, Varga, Pusztai, Nagy - Czinanó (Friderikusz), Cseke, Kűrilla, Fe­hérvári - Marik (Kertész), Borbo- la (Szabó). Edző: Zsíros György. Algyő: Dénes — Krisztin (Varga), Pécsek, Kiszner, Gál - Daróczi (Terhes), Rau, Kothencz, Brinsz- ky - Miklós, PodonyL Játékos edző: Brinszky Adrián. ,7. perc: Fehérvári jobb oldali szögletét Borbola három méter­ről a kapuba lőtte, 1—0. 46. perc: Baíoghot a játékveze­tő második sárga lapja után kiállí­totta. Az első félidő kiegyenlített já­tékot hozott, a hazaiak egy szög­let után vezetéshez jutottak.- A második félidőt végig emberhát­rányban játszotta a hazai csapat, de hatalmas lelkesedéssel meg­tartotta előnyét. Jó: Kollár, Nagy, Kurilla, Pusztai, Cseke, Czinanó, ill. Podonyi, Rau, Gál. Zsíros György: — Az első fél­időben kiegyenlített játék folyt, a második játékrészben a kiállítás miatt az ellenfél nagy fölénybe került, de lelkesedésünk, tnelyet régóta hiányolok, most nagyon kellett. Brinszky Adrián: - Med­dő mezőnyfölényünk-ellenére a szerencsés hazai csapat győzött. (Fülöp Csaba) Kondorosi TE—Hódmezővásár­hely 0-1 (0-1) Kondoros, 200 néző. V.: Mo­zsár. Kondoros: Adamik - Varga T., Jansik (Szabó), Sárosig Gomb­ár — Kiszely, Skorka (Benczúr), Dián, Varga J. — Palyusik (Hra- bovszki), Pusztai. Edző: Halász Ferenc. Hódmezővásárhely: Molnár - Papp, Kovács, Balogh, Sipos — Huszár, Tóth, Szűcs, Bor- bás P. — Antal, Borbás Zs. Edző: Antal Ferenc, Rostás Károly. 28. perc: Egy kontratámadás után Antal a jobbösszekötő he­lyén üresen kapta a labdát, majd a kimozduló Adamik mellett hig­gadtan a hosszú sarokba gurított, 0-1. • 85. perc: Dián a sípszó után be­lerúgott a földön fekvő hódmező­vásárhelyi játékosba, ezért a játék­vezető piros lappal jutalmazta. Nagyon gyenge hazai produk­ció után nem csoda, hogy a lelkes Hódmezővásárhely elvitte a há­rom pontot. Jó: Gombár, ill. An- tql, Sipos, Huszár, Molnár. Halász Ferenc: — A vendégek nagyon szervezetten védekeztek, a meddő támadó játékunk nem volt elég a pontszerzéshez. Ros­tás Károly: - Az idén a máso'dik nullás meccsünket hoztuk le, annyi különbséggel, hogy rúg­tunk is egy gólt, és ez elég volt a győzelemhez. (K. Gy.)' ■ Gyomaendrödi VSE—Túrkeve 3-0 (1-0) Gyomaendrőd, 250 néző. V.: Samu. Gyomaendrőd: Kiss - Csi­kós, Kondacs, Danó, Ilyés (Farka- sinezki) - Göblyös, Katona, Kéri," Beinschrot (Szántó) — Mester, Hídvégi (Osan). Edző: Paulik Já­nos. Túrkeve: Kiss Cs.‘— Kele-_ men, Debreczeni, Fekete, Kui T.’ - Szerencsi, Kiss L. (Varga), Bá- ■ lint, Fridiik (Jandó) - Kántor, S. Nagy. Edző: Homoki Károly. 44. perc: Egy előrevágott lab­dát Göblyös kapura lőtt, a labda ide-oda pattogott, Osan lecsapott rá, és nyolc méterről a hálóba gu­rította, 1-0. 60. perc: Beinschrot kiharcolt egy beadást, és a lecsorgó labdát' ismét Osan lőtte a hálóba, 2—0. 84. perc: Szántó indította Osarit, aki harminc ' méteres sprint után a kifutó kapus fölött, tizenhárom méterről a.hálóba emelt, mesterhármas, 3-0. 88. perc: Katona kézzel ért a labdához. A játékvezető azonnal a 11-es pontra mutatott. A bünte­tőt Varga lőtte, Kiss a kapufára ütötte a labdát, és a berohanó Ka­tona kivágta azt. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a hazai csapat megérdemel­ten nyert, mert sokkal jobban akarta a győzelmet. Jó: Mester (a mezőny legjobbja), Kiss, Kon­dacs, Osan, ill. Debreczeni, Kui T„ S. Nagy. Paulik János: - Teljesen meg­érdemelten nyertünk. Homoki Károly: - Megérdemelt hazai si­ker Született. (Feuerwerker Bé­la) Békési FC—Szentes 0—1 (0-1) Békés, KW néző» V.: Kökény, Békés: Kovács — Kubik, Sándbr (Szarvas A.), Pálfi V., Szenti — Pősze, Zsibrita, Feuerwerker, Fa­zekas (Balogh) — Kasik, Fejes (Kardos). Edző: Hanyecz János. Szentes: Bíró - Maries, Erdei, Szarvas Zs. - Koncz, Pálfi B„ Kerepeczki (Fajkusz), Tóth, Tóth- Kovács - Pálinkó (Mátyás), Ju­hos (Nana). Edző: Bözóki Zoltán. 37. perc: Tizennyolc méterről Koncz végezhetett el szabadrú­gást: A csavart lövés a jobb alsó sarokban kötött ki, 0—1. A mérkőzés erélyese vendég­ként is a listavezető volt. Ennek megfelelően aktívabban játszot­tak az első félidőben, és pontrú­gásból a vezetést is megszerez­ték. A második játékrészben ki­egyenlítetté vált a játék, a hazaiak is kidolgoztak néhány helyzetet, ezekből azonban gól nem, szüle­tett,-az áprilisi télben is kitartó hazai közönség bánatára. Jó: Pálfi V., Szenti, Kasik, ill. Erdei, Koncz, Kerepeczki. Hanyecz János: - A hozzáál­lással elégedett vagyok, még gólt nem sikerült szereznünk, így pe­dig nem tudunk győzni. Bozóki Zoltán: - Csak az eredménnyel vagyunk elégedettek: (Nagy Mi­hály Tibor) Kisújszállás—Szarvasi FC 6—1 (3—0) Kisújszállás, 200 néző. V.: Ga­ras. Kisújszállás: Kui Cs. — Maj- Iáth, Csillag,’ Kálai, Gubucz — Só­lyom, Czvitkó, Tamás, Szűcs - Rácz (Kormány), Antal (Balogh). Játékos edző: Csillag László. Szarvas: Fábry — Rónyai, Kriska, Kugyela B. (Darida R.), ifj. Somo­gyi - Darida Zs., Klimaj, Bogdán, Kiszel (Nagy) - Darida P., Kiss (Kugyela Zs.). Edző: Somogyi Já­nos. 20. perc: Csillag 1-8 méteres szabadrúgása után a hálóba vágó­dott a labda, 1—0. 27. perc: Tamás két méterről a jobb sarokba fejelte a labdát, 2-0. 44. perc: Egy jobb oldali szög­let után Csillag a kapufára fejelte a labdát. A kipattanót Tamás a hálóba fejelte, 3—0. 55. perc: Egy félpályánál el­adott labda Antalhoz került, aki egy csel után, 17 méterről a jobb sarokba lőtt, 4—0. 63. perc: A szarvasiak eladták a labdát, amit Tamás a bal sarok­ba bombázott, 5—0. 75. perc: Egy kis szöglet után ifj. Somogyi kapura rúgta a lab­dát, a kipattantó Klimaj két mé­terről a’z üres kapuba gurította, 5-1. ' 85. perc: Csillag előreívelt lab­dáját Sólyom levette, és 18 méter­ről a hosszú sarokba lőtte, 6—1. Egy nagyon rossz talajú pályán lejátszott mérkőzésen két rögzí­tett helyzetből elvégzett rúgás, valamint a helyzeteit 90 százalék­ban kihasználó hazai csapat pad­lóra tette a szarvasiakat. Jó: Só­lyom, Csillag, Tamás, Kálai, An­tal, ill. Rónyai. Csillag László: - Emelem ka­lapom játékosaim előtt, hogy ilyen körülmények között is be­csülettel végigcsinálják a szezont. Somogyi János: — Múlt heti mentalitásunkat otthon felejtet­tük, átlőtt bennünket a Kisújszál­lás. További eredmények: Jászberény- Hartá 2-0, Karcag-Rákóczifalva 0-0, Szajol-Fegyvernek 1-3. Az Alföld csoport állása 1. Szentes 17 1 i 69-12 52 2. Jászberény 11 4 4 40- 18 37 3. Karcag 11 4 3 36-16 37 4. Kondoros 9 5 5 39-29 32 5. Algyő 10 1 7 36-26 31 6. Jamina 9 4 6 33-37 31 7. Kisújszállás 8 5 5 34-25 29 8. Rákóczifalva 7 6 6 28-24 27 9. Harta 6 6 7 33—35 24 10, Hnív.hely 6 4 9 24-36 22 11. Szarvas 6 3 10 27- 53 21 12. Túrkeve 5 5 8 19-27 20 13. Szajol 4 4 11 39-52 16 14. Gyomaendrőd 4 3 12 29-46 15 15. Fegyvernek 4 1 13 33-58 13 16. Békés 2 4 12. 13-40 10 Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában következik. Ápri­lis 12., szombat: RákóczifSlva-Jászbe- rény, 16.30. Szarvas—Gyomaendrőd, 16.30. Túrkeve—Jamina SE, 16.30. Fegyvernek-Hódmezővásárheíy, 16.30. Április 13., vasárnap: Szentes-Kondo­ros, 16.30. Szajol-Karcag, 16.30. Har- ta-Kisújszállás, 16.30. Algyő-Békés, 16.30. ____________ ■ Ve reséggel kezdtek Debrecen A labdarúgó NB III Alföld csoportjában a sötét mezes békésiek hazai környezetben nem bírtak a Szentessel, a 37. percben esett szabadrú­gás góllal elvitték a vendégek a három pontot d-fotó: veress erzsi Debreceni Dinamitok—Békés­csabai Villámok 19:9 NB Il-es baseball-mérkőzés, Debre- cgn-Józsa, 50 néző. V.: Szabó. Villá­mok: Bozú, Bíró, Mészáros, Rakon- czai, Csarnai, Jacomino, Miklós A., Katona T„ Ponta, Miklós G. Játékos edző: Eduardo Jacomino. A bajnoki rajton a Villámok több .meghatározó játékosukat nélkülözték. A szezon első és leg­nehezebb mérkőzésén jó iramú, izgalmas találkozón a szerencsé­sebb Debrecen győzött. Támogatók: Burkolóház, Sarokház söröző, Gyulai Várfürdő. ■