Békés Megyei Hírlap, 2003. április (58. évfolyam, 76-100. szám)

2003-04-14 / 87. szám

S P ORT 2003. ÁPRILIS 14., HÉTFŐ - 13. OLDAL Erdei az erdőbe vitte a gyulaiakat Nyírbátor-Gyulai Termál FC 5-0 (1-0) A lilák nyerték a rangadót Békéscsabai Előre NK-Mátészalka 27-20 (14-8) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, rájátszás a 7-12. helyért, Nyírbátor, 150 néző. V.: Varga L. (Szigetvári, Lázár). Nyírbátor: Mónus - Kovács M., Balogh Z„ Czerula, Kurucz - Huszti, Minczér, Csapos, Erdei — Fórián, Lőrincz. Edző: Tóth János. Gyula: Steigerwald — Lázok, Géczi, Socaciu, Semjéni — Lakatos, Tamási, Czifrák, Dobray — Zöld, Tóth A. Edző: Szekeres Lajos. Csere: Semjéni helyett Papp a 46., Csapos h. Tóth T. a 60., Minczér h. Lengyel a 69., Lakatos h. Somogyi a 79. percben. Sárga lap: Csapos (buktatásért) a 35., Socaciu (akasztásért) a 85. percben. Kiállítva: Dobray (ütésért) a 90. percben. Szögletarány: 2:3 (2:1). Nyírbátor 42. perc: egy rosszul kifejelt lab­dát Erdei 17 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1-0. 55. perc: kétméteres lesről lé­pett ki Erdei és a hálóba helye­zett, 2—0. 69. perc: Lázok ütközött a 16- oson belül Czerulával, a játékve­zető 11-est ítélt, a büntetőből Er­dei biztosan lőtt a hálóba, 3-0. 79. perc: Erdei 20 méteres sza­badrúgása megpattant egy védőn és a labda a kapuban kötött ki, 4—0. 89. perc: Lőrinc a félpályáról kilépett és a 16-osról biztosan he­lyezett a gyulai kapuba, 5-0. 90. perc: Dobray nagy megle­petésre a kiállítás sorsára jutott, hiszen a játékvezető ütést jelzett a gyulai középpályásnál. Kiegyenlített mezőnyjáték folyt az első félidőben, majd át­vette az irányítást a gyulai csapat, amely kulturáltan játszott, ám egy jól eltalált lövéssel a hazaiak szereztek vezetést az első 45 percben. Fordulás után élvezetes játék alakult ki, de egy téves já­tékvezetői ítéletet követően a vendégek nagy hátrányba kerül­tek. Ezután kitámadtak a fürdő­városiak, de a Nyírbátor egy 11- esből növelte az előnyt és végül biztosan győzött. Jó: Erdei (a me­zőny legjobbja), Balogh Z„ Czerula, Lőrinc, ill. Géczi. Tóth János: - Nagyon régen vártunk már erre a jó játékra. Sze­keres Lajos: - Kiegyenlített első félidő után figyelmetlenségből hátrányba kerültünk és a kitáma­dást követően törvényszerű volt a vereség. ■ Hiányzott az a kis plusz Orosháza FC-Baktalórántháza 1-1 (0-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, rájátszás a 7—12. helyért, Orosháza, Mátrai-sta­dion, 300 néző. V.: Bodnár A. (Seres, Vékony). Orosháza: Such — Ferenczi, Kiss L., Molnár, Szrenka - Pozsár, Belvon, Dobi, Lovas — Hadár, Baranyai. Já­tékos edző: Belvon Attila. Baktalórántháza: Petranics — Bodnár, Kiss G„ Baka, Illés P. — Rákóczi, Illés L„ Deák, Maries — Minyin, Komi. Játékos edző: Gdovin János. Csere: Illés P. helyett Benkő, Belvon h. Steí mindkettő a 33., Rákóczi h. Koz­ma a 73., Minyin h. Gégény a 85. percben. Sárga lap: Belvon (ellenfele megrúgásáért) a 20., Baranyai (labdaelrúgásért) a 43., Dobi (buktatásért) az 50., Stef (labdaelrúgásért) a 76. percben. Kiállítva: Komi és Pozsár (kakaskodásért) a 75. percben. Szögletarány: 3:4 (2:3). Orosháza 64. perc: Hadár passzolta Pozsár- hoz a labdát, aki élesen a kapu elé lőtt, a játékszer egy vendégvé­dőről lepattant és Lovas 12 méter­ről a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0. 75. perc: egy vendégszabályta­lanság után tumultus támadt a pá­lyán, ahol Komi belerúgott a föl­dön fekvő Dobiba, a játékvezető nemcsak a vétkest, hanem a hazai csapatból Pozsárt is kiállította. 84. perc: Kozma jobb oldali begurítását és a berobbanó Mi­nyin két méterről a kapu közepé­be lőtt, 1—1. Heves iramban kezdődött a mérkőzés, az első játékrészben a vendégek némi mezőnyfölény­ben játszottak ugyan, de a na­gyobb gólszerzési lehetőségek a hazai csatárok előtt adódtak. A második játékrészben ismét a vendégek léptek fel támadólag, de negyedóra elteltével átvette a játék irányítását a hazai csapat és a vezetést is megszerezte. A 75. percben történt érthetetlen hazai kiállítás után tovább folytatódott a nagy iramú küzdelem a pályán és egy könnyen elkerülhető góllal a vendégek meg is szerezték az egyenlítést. A látottak alapján a hazai csapat biztos győzelmet en­gedett ki a kezéből. Jó: Dobi, Kiss L., Lovas, ill. Minyin, Petranics. Belvon Attila: — A megerősö­dött Baktalórántháza ellen játé­kunkból hiányzott az a kis plusz, amivel megnyerhettük volna ezt a mérkőzést. Gdovin János: - Ez megint egy olyan mérkőzés volt, amikor futnunk kellett az ered­mény Után. OUTI FERENC A labdarúgó NB II Keleti csoport al­sóházának további eredménye: Mátészalka-Tiszaújváros 7—1. Az NB II Keleti csoport alsóház állása 1. Orosháza 10 6 8 40-32 36 2. Mátészalka 11 2 11 47-42 35 3. Gyula 9 2 13 28-42 29 4. Nyírbátor 8 3 13 35-43 27 5. B.lórántháza 3 13 8 22- 37 22 6. Tiszaújváros 1 2 21 15—92 5 Következik. Április 19., szombat, 17.00: Tiszaújvárosi FC-Nyírbátor. Április 20., vasárnap, 17.00: Gyulai Termál FC-Baktalórántháza, Orosháza FC-Mátészalka. ________________■ Gó lgazdag mérkőzésen Békéscsabai VSC-Bertók Szentes 14-13 (3-5, 2-2, 4—1, 5-5) OB I B-s férfi vízilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Székely, Füzesi. Békéscsaba: Laczó Gy. - LUKÁCSI 5, Balázs 1, dr. Szlávik 1, LACZÓ P. 3, Latorczai, Pásztor A„ Darida, BORSOS 4, Puha, Dávid. Játékos edző: dr. Szlávik Győző. Az ellenfél dobói: Piti L. 6, Ludányi 3, dr. Bertók 2, Czifrák 1, Kajtár 1. Gól emberelőnyből: 3/0, ill. 12/5. Négyméteresek: 2/2, ill. 1/1. Békéscsaba Az első negyedben úgy tűnt, sem­mi keresnivalója nem lesz a hazai csapatnak ezen a mérkőzésen, aminek elsődleges oka az volt, hogy arra koncentráltak, a vendé­gek centere, Orosz ne jusson gól­helyzetbe. Menet­rendszerűen érkez­tek róla a kiállítások, az emberelőnyöket pedig kihasználták a szentesiek. Aztán a folytatásban a szoros emberfogásról visz- szaálltak területvé­dekezésre a hazaiak, de még így is, a má­sodik negyed végére Lukácsi és Balázs begyűjtötte második sze­mélyiét. Ennek ellenére bejött az új taktika, fokozatosan átvették a játék irányítását a csabaiak és rendre jól lefordultak ellenfelükről és fordítottak az eredményen. Sőt, már 13-10-re is vezettek. Ekkor a szentesiek minden erejüket össze­szedve még egyszer megpróbálták utolérni a házigazdákat, miköz­ben Latorczai a negyedik negyed­ben kipontozódott. Az, hogy nem sikerült a Kurca-partiak próbálko­zása, elsősorban a csabai fiatalok gólerős játékának köszönhető, hi­szen Borsos és Laczó Péter rendre betalált. Végül egy nagyon szoros csatában megszerezte a tavaszi el­ső győzelmét a viharsarki gárda. m Vízilabdád toborzó A Békéscsabai VSC női vizitabdacsapata az utánpótlás biztosítása érdekében toborzót tart. Az 1989-ben született és fiatalabb úszni tudó lányokat Behun Lajos edző várja (ha idősebbek, akkor a nagyon jól úszni tudókat is) hétfőn, szerdán és csütörtökön 17.45 órá­tól a békéscsabai Árpád fürdő 50 méteres uszodájában. Békés Megyei Hírlap Kiadja a NÉPÚJSÁG Kft. Főszerkesztő: DR. ÁRPÁSI ZOLTÁN Főszerkeszt ő-tielyettes: NIEDZIELSKY KATALIN Ügyvezető igazgató: DR. TÓTH MIKLÓS Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4., levélcím: 5601 Békéscsaba, Pf. 111. Telefon: központ (66) 527-200, sportrovat (66) 527-247 Telefax: szerkesztőség (66) 527-231, kiadó (66) 527-201 E-mail cím: szerk.bekes@axels.hu, kiado.bekes@axels.hu Készült: Szilády Nyomda Kft., 6001 Kecskemét, Mindszenti krt. 63. Telefon: (76) 481-401 Telefax: (76) 481-204 Felelős vezető: BOROS GÁBOR ISSN szám: HU ISSN 12151068 Az előfizetői példányok kézbesítését a Népújság Kft. tegesztőhálózata végzi, az árusítás a „KÖRÖSHlR- Kft. regio nális árushelyein keresztül történik. Terjesztés: RAJTÁR JÁNOS terjesztésvezető Telefon. (66) 527-217 Telefax: (66) 527-221 Előfizetés a kiadónál (telefon: 80/922-012), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kéz be- sítőinél közvetlenül, postautalvá­nyon és átutalással a KHB 10402609-26017398-70070000 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetés díja : egy hónapra 1394 Ft, negyed évre 4182 Ft, fél évre 8364 Ft, egy évre 16 728 Ft. Hirdetés NÁNÁSI JÁNOS hirdetésvezető Hirdetésfelvétel Telefon: (66) 527-227, telefonos hirdetésfelvétel (66) 527-222, Telefax: (66) 527-211 E-mail: hird.bekes@axels.hu Tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a különböző versenyeken akciókon és rejtvénypályázatokon résztvevők ál­tal megadott adatok nyilvántartá­sunkba kerülnek. Az adatok meg­adásával hozzájárulnak ahhoz, hogy azok felhasználásával a kiadónk ér­dekeltségébe tartozó cégek (Axel Springer Budapest Kiadói Kft., Axel Springer Magyarország Kft., Harlequin Magyarország Kft.,Zöld Új­ság Rt., Petőfi Lap- és Könyvkiadó Kft.) Hungaropress Sajtóterjesztő Kft.) előfizetéses megrendelését tel­jesítsük, akcióira, kiadványaira és egyéb szolgáltatásira felhívjuk a Fi­gyelmüket. Kéziratokat és fotókat nem őrzünk meg és nem küldünk vissza. Az újság PANDA szerkesztőségi rendszerrel készült A MATESZ által auditált. Lapunkban cikkek végén megjelenő fekete háromszög fizetett hirdetést jelent A Békés Megyei Hírlap bármely részének másolásával, terjesztésével, az adatok elektronikus tárolásával és feldolgozásával kapcsolatos minden jog fenntartva. Értesüléseket átvenni csak a Békés Megyei Hírlapra hivatkozva lehet. A lapban közölt adatok tájékoztató jellegűek, amelyekért felelősséget nem vállalunk. Kupasorsolás Békés megye A labdarúgó Magyar Kupa me­gyei selejtezőjének második fordulóját április 23-án, szer­dán 17.30 órakor rendezik. A párosítás: Lökösháza-Medgyesegyhá- za, Telekgerendás-Szabadkí­gyós, Kamut-Gádoros, Med- gyesegyháza II.—Újkígyós, Bé­késcsabai MÁV-Tarhos, Békés- sámson—Mezőkovácsháza, Ge- rendás-Csorvás, Dévaványa- Gyomaendrődi VSE, Doboz-Bé­kési FC, Csabacsűd-Kondorosi TE, Magyarbánhegyes-Gyulai Termál FC, Körösladány- Szar­vasi FC, Nagyszénás-Orosháza FC, Mezőberény- Békésszent- andrás, Sarkadkeresztúr-Bé- késcsabai Jamina SE, Kunágo- ta-Orosházi MTK-Rákóczi. ■ NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 300 néző. V.: Bányász, Tóth. Békéscsaba: TRIFFA - Valyuch 2, KOVACSICSOVA 6, VASS 6, Hajdú 2, VALACZKAI 6, DEÁK 4. Cs.: Kovácsné (kapus), Such, Zsuzsa 1. Edző: Szabó Károly. Az ellenfél legjobb dobói: Ovtus, Béres 5—5. Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2. Békéscsaba A békéscsabaiaknál néhányan rendbejöttek a sérültek közül, de így is több ifjúsági korú hölgy vál­lalkozott tartalékként a bevetésre. Kovácsné Miskolcon egyetemi vizsgán volt, ezért néhány perc ké­séssel érkezett a mérkőzésre. Őt nagyszerűen helyettesítette a fia­tal, korosztályos válogatott Triffa Ágnes, aki biztos hálóőrnek bizo­nyult a mérkőzés során. Bravúrt bravúrra halmozott, s már-már az őrületbe kergette a mátészalkai tá­madókat. Ugyanakkor a békéscsa­bai lányok hol büntetőből, hol nagyszerű alakítások végén több­gólos előnyre tettek szert már az első félidő derekán, amit a szüne­tig meg is tartottak. Fordulás után néhány percen át nem úgy alakult a játék és az eredmény, ahogy azt Szabó Károly edző és a publikum szerette volna. Kezdett felzárkózni a nyírségi együttes, már 17—13 és 19-15 is volt az eredmény, ám megrázta magát a bajnokságra tö­rő békéscsabai csapat és végül tel­jesen megérdemelten nyerte a rangadót. Szabó Károly: - Úgy érzem, a jelen helyzetben nagyszerűen helytállt a csapat és lelkes játékkal megérdemelten győzött a jó erők­ből álló szalkaiak ellen, iqyurkói Kovacsicsova hat góllal járult hozzá csapata győzelméhez motó. kovács Erzsébet Bravúr a Mecsek alján Pécsi KK-Békési FKC 23-25 (13-11) NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, rájátszás a 7—12. helyért, Pécs, 200 néző. V.: Márczi, Skriba. Pécs: SZENTE - ERDÉLYI 7, Szóból 2, Németh A. 2, Lévai, Bursae 1, Kovács G. 4. Cs.: Balló (kapus), Werner, Kokas, Kovács Zs., SZÖGI 7. Edző: Füzesi Ferenc. Békés: SZ1KORA — Nyitrai 2, GILAN 3, Dögé 1, Novanc 2, MOLDOVÁN 12 (4), Korcsok 2. Cs.: ÁRDELEÁN (kapus), Gálik, Polgár Z., CZEGLE 1, Polgár T. 2. Edző: Gávai Ferenc. Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 1/0, ill. 4/4. Az eredmény alakulása: 3. perc: 0-2, 10. p.: 3—3, 15. p.: 4-7, 25. p.: 10—10, 39. p.: 16-14,49. p.: 19-21, 55. p.: 20-23, 57. p.: 22-24. váltak, miközben a hazaiak lero- hanásgólokból jelentős előnyre tettek szert. A fordulás után a bé­késiek kettős emberhátrányba ke­rültek, majd az irányító posztra Dögé helyett Polgár Tibor került. De ez sem segített sok volt a bé­kési kiállítás. Am Árdeleán kapus is remekül védett és hiába játszott egyre durvábban a házigazda, Moldován újabb gólszériája és a csapat ismét feljavuló védekezése következtében újra előnyhöz ju­tottak a Békés megyeiek. A finis­ben éleződött a küzdelem, a pé­PÉCS A békésiek türelmes játékkal zic­cerig vezették a támadásokat, mi­közben Szikora kapus remekül védett. Sőt, ezzel együtt a vendé­gek védekezése is feljavult, Gilan jó labdaszerzéseivel és Moldován átlövésgóljaival háromgólos előnyre tettek szert. A kapkodó pécsiek edzője időt kért, ez segí­tett rajtuk, följavultak és meg­kezdték a fölzárkózást. A békési­ek védekezése továbbra is jó ma­radt, de a támadásaik kapkodóvá csiek nem adták föl, de mivel a békésiek jobban akarták a győ­zelmet és lelkesedésben is ellen­felük fölé nőttek, a kemény küz­delemben jogosan érdemelték ki a két pontot. Füzesi Ferenc: - Nem voltunk elég lelkesek ezen a napon. Gávai Ferenc: - Küzdeni tudásból je­lesre vizsgáztunk. Úgy nyertünk, hogy több sérültünk is van. Nagy dolognak tartom a két pontot ide­genből. Az alsóház további eredménye: Pestszentlőrinc-Elektromos-Százha- lombatta 30-30. A férfi NB I alsóházának állása 1. Pestszentl. 2. Sz.háttá 3. Pécs 4. Orosháza 5. Békés 6. Komló 2 3 - 168-151 13 2 1 2 152-169 10 2 1 2 144-139 9 2 1 2 150-146 8 2 1 2 135-139 6 1 1 3 142-147 5 A táblázat a bónuszpontokat is tartal­Every Day Orosháza-Komló 33-30 (16-15) NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, rájátszás a 7—12. helyért, Orosháza, 700 né­ző. V.: Bonifert, Serfőző. Orosháza: SZABÓ L. - GÚNYA 7, Pásztor 1, DAYKA 2 (1), Rosta 1.3, Czina 3, Ambrus 3. Cs.: PATOCSKAI 7 (4), HARSÁNYI4, Oláh 3, Bajusz. Edző: Bajusz József. Komló: PÓKOS — KALOCSAI 6 (2), Nagy Z. 4, Tolsztih, Hőgye 2, Dömös 3, Papp 4. Cs.: Mészáros (kapus), KIS G. 5, KÉKESI 5, Egri 1. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 2, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 3/2. Az eredmény alakulása: 6. perc: 2—1,12. p.: 4—5,18. p.: 10—7, 27. p.: 15—14, 32. p.: 18-15, 35. p.: 19-18, 39. p.: 23-19,47. p.: 25-23, 54. p.: 31-28. Orosháza Az eredetileg kijelölt Oláh, Szelecz játékvezetői páros helyett a Bonifert, Serfőző duó dirigálta a mérkőzést. A találkozó elején fel­váltva estek a gólok, a 12. perc­ben átvette a vezetést a vendég­csapat. A folytatásban jól véde­keztek az orosháziak, Szabó ka­pus többször is bravúrosan hárí­tott és gyors indításokból Gúnya révén szerezték góljaikat a hazai­ak, így háromgólos előnyre tettek szert a félidő közepén. A félidő hajrájában egy gólra felzárkóztak a komlóiak, ekkor Bajusz edző időt kért, ám az első 30 perc vé­gén maradt az egygólos orosházi előny. Fordulás után fej-fej mel­lett haladt a két csapat, majd erő­sítettek a házigazdák és négygó­los előnyre tettek szert. A komló­iak nem adták fel, egy-két gólra megközelítették a házigazdákat, de egyenlíteni nem tudtak. Patocskai magabiztosan értékesí­tette a büntetőket, így az 54. perc­ben már három góllal vezettek a zöld-sárgák. A közönség végig biztatta kedvenceit, így lefújáskor sikerült megőrizni az orosháziak­nak a háromgólos előnyt, s ezzel nagyon fontos két pontot szerez­tek a kiesési rangadón. A végig lelkesen játszó oroshá­zi csapat megérdemelten nyerte az összecsapást. A vendégek mindet megtettek a két pont meg­szerzéséért, de ezen a napon nem bírtak a házigazdákkal. Bajusz József: - Gratulálok a fiúknak az önfeláldozó játékért, ami megérdemelt győzelmet ho­zott. Váczi Sándor: - Sokat segí­tettünk az Orosházának, hogy nyerjen. t Szeghalmi NKC-Kecskemét 22-27 (10-12) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Füzesgyarmat, 150 néző. V.: Németh, Ung­vári. Szeghalom: Szabó G. — Nagy Cs. 2, Zsadányi E., Krista 6, Búza, Gulyás, BACSA 11. Cs.: Riczu, Lovas (kapusok), Dobó 3, Sárközi, Szabó K., Zsadányi K. Edző: Zsadányi Sándor. Az ellenfél legjobb dobója: Márki 7. Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 6/5. Füzesgyarmat gyenge játékukat, amit ügyesen--------------------------------------------------- kihasznált a kecskeméti gárda. Jobban kezdett a vendégcsapat, a Előbb hétméterest hibáztak a 12. percben már 7-2-re vezettek, szeghalmiak, majd több védeke- amikor időt kért Zsadányi edző. zési hibát vétettek, támadásban Ennek meg is lett az eredménye, pedig eladták a labdát, így 18—13- hiszen feljöttek a házigazdák 8- ra elhúzott a vendégcsapat. Véde- 6-ra, sőt 10-9-re is felzárkóztak, kezést váltott a sárréti együttes, Szünet után a hazaiak folytatták nyitottabbá tették a falukat a ha­zaiak, ám ez sem használt, csak futottak az eredmény után a házi­gazdák, akiknél csak a 11 gólt szerző Bacsa Edina dicsérhető teljesítményéért. A kiesési rangadón váratlan ve­reséget szenvedett az újonc szeg­halmi csapat, a sárrétiek a szezon leggyengébb játékát produkálták ezen az estén, így kieső helyre sod­ródtak, jelenleg tizenkettedikek. Zsadányi Sándor: - Ez csak egy rossz álom. m