Békés Megyei Hírlap, 2003. március (58. évfolyam, 51-75. szám)

2003-03-31 / 75. szám

^SéRÉKÉS megyei hírlap ■■■ SPORT 2003. MÁRCIUS 31., HÉTFŐ - 15. OLDAL A Sarkad letaszította az élről a Battonyát Győzelem nélküli forduló LANCAST MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Szabadkígyós—Újkígyós 2—0 (1-0) Szabadkígyós, 350 néző. V.: Majoros. Szabadkígyós: Szen- csenkov - Süli (Hajdú), Bozsó Z„ Majoros, Bánfi A., Lipták, Ekker A., Schneider, Tóth A. (Bánfi R.), Bozsó A., Tobai. Edző: Nemes László. Újkígyós: Gedó - Szarka, Uhrin, Ancsin, Unyatinszki, Be­csei, Ekker G., Silló, Palyik, Dobróczki (Viczián), Abrudán (Burkus R.). Edző: Sebestyén Já­nos. Szomszéd várak rangadóján, szép számú közönség előtt végig a hazaiak akarata érvényesült. G.: Süli a 16., Tóth A. a 60. percben. Jó: Bozsó Z., Bozsó A., Schnei­der, Tobai, Ekker A., ill. Ekker G. Unyatinszki. Nemes László: — Minden te­kintetben felülmúltuk ellenfelün­ket, megérdemelten győztünk. Sebestyén János: - A hazai csa­pat rászolgált a három pontra, amely lelkesedésben felülmúlt bennünket. (Tóth Lajos) Orosházi MTK-Rákóczi—Vésztő 4-1 (3-0) Orosháza, 300 néző. V.: dr. Christián. OMTK: Tóth I. - Cse- göldi, Zalai, Godár, Brachna, Szűrszabó, Szlopóczki, Pardi, Székely, Kánya (Trungel), Boér (Havancsák). Edző: Pólyák Lász­ló. Vésztő: Nagy Zs. - Jánosi, Rá­bai, Czinanó, Papp, Turbucz, Litauszki (Szántó I.), Nagy Z., Tóth Cs„ Fekete, Szántó Cs. Edző: Királyvári Károly. Új öltöző, régi csapat, szokásos eredmény. A ha­zai csapat győzelmének értékét növeli, hogy mezőnyben egy kul­turáltan játszó csapatot sikerült magabiztosan legyőzni. G.: Boér a 2., Kánya a 17., Pardi a 36., Trungel a 88., ül. Turbucz a 72. percben. Jó: Tóth, Brachna, Ká­nya, Pardi, Székely, ill. Turbucz. Pólyák László: - Az első fél­idő nagyszerű támadójátékának köszönhetjük ezt a nagy arányú győzelmet, ekkor csapatszinten is jól játszottunk. A második félidőt nagyon feladtuk az ellenfélnek és ekkor kellett az, hogy egyénileg is kiemelkedő teljesítményt nyújt­sunk. Királyvári Károly: - „Jó játékunkkal” sikerült ünnepivé tenni a hazaiak új létesítményé­nek felavatását. Ennyi helyzetből két mérkőzést kellett volna meg­nyernünk. (Bot Ferenc) Gyomaendrődi FC—Körösla- DANY 1-1 (0-1) Gyomaendrőd, 550 néző. V.: Gyertyás. Gyomaendrőd: Szabó - Vatai (Tímár), Béla, Furka, Tol­nai, Tanács, Dinya, Kovács, Toldi, Mátyus, Hunya. Edző: Plástyik János. Körösladány: Juhász — Kövér, Mező, Tóth (Papp), Földi, Salánki, Keresztesi, Molnár (Ba­kos Z.), Bakos J„ Schultz (Hor­váth T.), Novák. Edző: Szabados Zoltán. Az első játékrészben a ha­zaiak sorra hibázták el helyzetei­ket, a vendégek pedig egy jól sike­rült lövéssel szereztek vezetést. Szünet után hatékonyabb játéká­val megérdemelten egyenlített a Gyomaendrőd. Szép számú néző­sereg előtt küzdelmes, változatos mérkőzés zajlott. G.: Toldi a 79., ül. Novák a 35. percben. Jó: Sza­bó, ül. Kövér, Bakos J., Novák. Plástyik János: - Nyögvenye­lős döntetlen. Szabados Zoltán: — Csapatom játékban maximális teljesítményt nyújtott, ám a sze­rencsével még hadilábon áll. Két pontot hagytunk Gyomaendrő- dön. (Szabados Ferenc) Battonya—Sarkad 1—3 (0—0) Battonya, 250 néző. V.: Simon János. Battonya: Szőke — Szabó, Roszkó, Deák, Kovács K. (Sztán), Putnoki, Árgyelán, Számfira, Lo­vász, Turbucz, Zsóri (Domsik). Edző: Mákos Árpád. Sarkad: Ör­kényi, Szűcs I., Alb, Hajdú, Báli, Bagi, Szegedi (Szűcs Cs.), Matus, Démusz (Tóth S.), Balogh, Petruzsán. Edző: Karkus János. A harmatgyenge hazai csapat ellen teljesen megérdemelten nyert a lelkes és jelenleg jobb játékerőt képviselő Sarkad. G.: Putnoki a 70., ill. Bagi az 50., Báli az 58., Tóth S. a 80. percben. Jó: Roszkó, ill. Bagi, Balogh, Petruzsán, Szegedi. Mákos Árpád: ­Megérdemelt a Sarkad győzelme. Karkus Já­nos: - Örülök, hogy még vannak, akik bíz­nak bennem és a csa­patban. Minden játé­kos elismerésre méltó­an küzdött. (Lukács István) Gádoros—Mezőhe­gyes 4—2 (0—2) Gádoros, 250 néző. V.: Rózsa. Gádoros: Berki - Pisont Z., Pisont R. (Szkalonai), Bencsik, Tasi, Baki, Jernei, Pisont A., Medvegy (Törteti), Lénárt, Ugrai. Edző: Kozmer Imre, Pisont András. Mezőhegyes: Fülöp - Csordás S., Nagy, Roszkos, Kovács, Faragó (Csor­dás Cs.), Varga, Zöldi, Gróf, Szat­mári G., Szatmári L. Edző: Matajsz Pál. Második félidei gólra törő játékával megérdemelten nyert a hazai csapat. G.: Ugrai a 47., az 58., Lénárt a 75., Pisont A. a 78., ill. Szatmári L. a 30. és a 45. percben. Jó: Pisont Z., Baki, Ugrai, Lénárt, ill. Roszkos, Gróf, Szatmári L. Kozmer Imre: — Végre mi is meg tudtunk fordítani egy vesz­tésre álló mérkőzést. Győzelmün­ket Sindel Laci emlékének ajánl­juk. Matajsz Pál: - Ilyen meleg­ben szörnyű zakót viselünk. (Pá­li István) Medgyesegyháza—Méhkerék 1-0 (0-0) Medgyesegyháza, 200 néző. V.: Dajka. Medgyesegyháza: Homik - Kiss II. A., Kiss I. Á„ Petruzsán (Juhász), Göcző, Ho- lecz, Zsurzsucz (Kuzma), Pintér, Vágási, Gubcsó, Szabó (Besse­nyei). Edző: Szabó András, Te­mesvári Csaba. Méhkerék: Patka- Bíró T., Gugolya, Rúzsa, Séllei, Csotye (Papp), Burai, Tapasztó (Hajdú), Kocsis, Bíró K., Cziczeri. Edző: Burai Sándor. Alacsony színvonalú mérkőzésen a hazai­ak lelkesedésükkel rászolgáltak a győzelemre. G.: Gubcsó a 75. percben. Jó: Göcző, Kiss II. Á., Holecz, Vágási, Gubcsó, ül. Séllei, Cziczeri. Szabó András, Temesvári Csaba: - A kötelező győzelmek a legnehezebbek, de ez ma is sike­rült. Burai Sándor: - Megérde­melt hazai győzelem született. (Uhrin Pál) Magyarbánhegyes— Békésszentandrás 2—0 (1—0) Magyarbánhegyes, 300 néző. V.: Szabó Z. Magyarbánhegyes: Jambrik - Pécs, Bozsár, Fejes, László Z., Szlanyinka, Tóth, Sajben (Lévai), Pájer, Málik, Gá­bor. Edző: Bíró Géza. Békés­szentandrás: Tusjak — Bencsik, Palotai, Mrena, Csipái, Molnár Mesterlövészek A Lancast Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság góllövőlistájá­nak élmezőnye. 15 gólos: Boér (OMTK-Rákóczi). 14 gólos: Kanál (Med­gyesegyháza), Lénárt (Gádoros). 11 gó­los: Szántó (Vésztő), Málik (Magyarbán­hegyes), Ugrai (Gádoros). 9 gólos: Gróf (Mezőhegyes). 8 gólos: Kaliska (Tótkom­lós), Ombodi (Szeghalom), Hunya (Gyo­maendrőd), Tóth (Szabadkígyós). 7 gó­los: Mátyus (Gyomaendrőd), Karakas (Battonya), Moldván (Békésszentandrás), Toldi (Gyomaendrőd), Szatmári L. (Mező­hegyes). 6 gólos: Lovász (Tótkomlós), Tolnai (Gyomaendrőd), Sin, Pardi (OMTK- Rákóczi), Papp (Méhkerék), Sindel (Gá­doros), Bakró, Kiss (Békésszentandrás). 5 gólos: Kiss I. (Magyarbánhegyes), No­vák (Körösladány), Barcsay (Méhkerék), Jemei (Gádoros), Putnoki (Battonya), Gubcsó (Medgyesegyháza). (Pjevara), Farkas (Medveczki), Moldván, Bakró, Bordács, Juhász (Bagi). Edző: Varga László. Köze­pes színvonalú mérkőzésen a többet támadó és helyzeteit job­ban kihasználó hazai csapat meg­érdemelten nyert. G.: Málik a 43., Fejes a 49. percben. Jó: Jambrik, Pécs, Gábor, Málik, Fejes, ill. Moldván, Tusjak. Bíró Géza: - Végig kezünkben tartottuk a mérkőzést, győzel­münk teljesen megérdemelt. A si­kert a csapat egykori kiváló labda­rúgójának és edzőjének, Csabai Andrásnak ajánljuk fel és mielőb­bi gyógyulást kívánunk neki. Var­ga László: - A kihagyott tizen­egyes teljesen padlóra tette a csa­patot és saját magunkat vertük meg. (Fejes Mihály) Labdarúgó NB III Alföld csoport Szarvasi FC—Jászberény 0—0 Szarvas, 300 néző. V.: Boros. Szarvas: Fábri - Rónyai, Tóth, Darida Zs., Kriska (Sechna) - Kiszely, Kiss, Bogdán, Kugyela B. - Klimaj (Szurovecz), Darida P. (Kugyela Zs.) Edző: Somogyi Já­nos. Jászberény: Bak — Oláh, Lu­ca, Vigh, Kónya - Nagy A. (Gu­lyás), Lukácsi, Szerencsi (Boros), Kádár - Farkas, Balázs. Edző: Vigh Tibor. A mérkőzés előtt Demcsák Mi- hályra, a héten eltemetett egykori szarvasi labdarúgóra emlékeztek. Tíz percig egyenlő erők küzdel­mét láthattuk. Ezután feljött a vendégcsapat, sorozatban lőtte a szögleteket, de a gyakori kavaro­pontot szerezni a vendégcsapat­nak. Jó: Bohács, Bata, Földi, ill. Gombár. Gömöri Béla: - A mi helyze­tünkben nagyon értékes három pontot szereztünk, gratulálok fia­tal csapatunknak. Halász Ferenc: — A hazaiak lelkesedésben felül­múltak bennünket, igaz, a vere­séghez hozzájárult a játékvezető aktív segítsége is. (Kurucz Gyu­la) Algyő—Gyomaendrődi VSE 4-0 (0-0) Algyő, 100 néző. V.: Szabó. Algyő: Dénes - Krisztin (Rau), Gábor, Pécsek, Koncz - Kiszner, Gál, Krajczár (Terhes), Miklós Cs.- Brinszky, Erhardt. Játékos A kígyósi csapatok megyei I. osztályú labdarúgó-rangadóján a fehér nadrágos szabadkígyósiak örülhettek a három pontnak d-fotói lehoczky Péter Tótkomlós—Szeghalom O—0 Tótkomlós, 250 néző. V.: Gera. Tótkomlós: Szabó - Trabak, Bányik, Fazekas, Lovász, Pásztor, Dobi, Papp, Karasz (Kaliska), Lövei, Juhász. Edző: Kvasznov- szky József. Szeghalom: Komá­romi - Nagy, Elek, Simon, Vá­mos, Zsigovics, Pardi (Kovács), Patai, Hajdú, Sáfián, Zsombok A. Játékos edző: Zsombok Attila. Az első félidőben nem erőltették meg magukat a csapatok, a máso­dikban a hazaiak sok helyzetet el­puskáztak. Jó: Trabak, Papp, Lövei, ül. Elek, Zsigovics, Hajdú, Zsombok A. Kvasznovszky József: - A mérkőzést végig támadva helyze­tek sokaságát hagytuk ki. Góllövő csatár kerestetik. Zsombok Atti­la: - Ha elhisszük, hogy vasár­nap is tudunk győzni, akkor ma három pontnak örülhetnénk. (Tóth B. István) Ifjúságiak: Szabadkígyós-Újkígyós 2—1, Orosházi MTK-Rákóczi-Vésztő 0- 5, Gyomaendrődi FC-Körösladány 1— 0, Battonya-Sarkad 6-3, Gádoros- Mezőhegyes 2-4, Medgyesegyháza- Méhkerék 6-1, Magyarbánhegyes- Békésszentandrás 0-3, Tótkomló^- Szeghalom 2-0. A Lancast megyei I. állása 1. Gyomaendrőd 9 6 2 35-11 33 2. Battonya 10 3 4 31-15 33 3. M.egyháza 8 7 2 28- 16 31 4. OMTK-Rákóczi 8 4 5 39-29 28 5. Szeghalom 7 5 5 24-21 26 6. Gádoros 7 4 6 43-39 25 7. Szabadkígyós 6 6 5 22- 17 24 8. Tótkomlós 5 9 3 27-24 24 9. M.bánhegyes 7 3 7 28-30 24 10. Vésztő 6 5 6 32-30 23 11. Méhkerék 6 5 6 21-26 23 12. Mezőhegyes 5 5 7 28-26 20 13. Bszt.andrás 5 4 8 26-31 17 14. Körösladány 4 5 8 21-31 17 15. Újkígyós 2 4 11 15-40 10 16. Sarkad 2 1 12 16-50 9 A Lancast megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokságban következik. Ápri­lis 5., szombat, 16.30: Körösladány- Tótkomlós, Újkígyós-Battonya, Békés- szentandrás-Medgyesegyháza, Mező- hegyes-Magyarbánhegyes, OMTK-Rá- kóczi-Gádoros, Szeghalom-Vésztő. Április 6., vasárnap, 16.30: Sarkad— Gyomaendrődi FC, Méhkerék-Szabad­dás végén igazi gólhelyzetet egy­szer sem tudtak kialakítani. Ez­után ismét kiegyenlített lett a já­ték. Az eredmény a szarvasiakat dicséri, akik határtalan lelkese­déssel küzdöttek. Tulajdonkép­pen minden hazai játékost dicsé­ret illet. Jó: Fábri, Rónyai, Tóth, Kiszely, Bogdán, ill. Luca, Luk­ácsi, Balázs. Somogyi János: - A múlt heti csapathoz képest öt helyen kény- szerűségből keüett változtatnom, de a pályára lépők hozzáállásból példát mutattak. Vigh Tibor: - Ezt a mérkőzést elsősorban azért nem tudtuk megnyerni, mert több ziccert elhibáztunk és a já­tékvezető sem biztosított egyenlő feltételeket. (Kepenyes György) Fegyvernek—Kondorosi TE 2-1 (0-1) Fegyvernek, 200 néző. V.: Var­ga T. Fegyvernek: Tasi — Tukarcs, Bata, Szász, Bohács - Balázs, Földi, Csontos, Faragó Zs.- Faragó A., Gyáni. Edző: Gömöri Béla. Kondoros: Adamik- Palyusik (Hrabovszki), Jansik, Sárosi, Gombár (Kasik) — Kiszely, Skorka, Lipták, Varga J.- Janis, Pusztai. Edző: Halász Fe­renc. 6. perc: egy kapu előtti kavaro­dás után Jansik eszmélt a legha­marabb és az ide-oda pattogó lab­dát 10 méterről a jobb alsó sarok­ba rúgta, 0—1. 67. perc: egy előreívelt labda után Sárosi szabálytalankodott a 16-oson belül. A megítélt bünte­tőt Faragó A. biztosan értékesítet­te, 1-1. 75. perc: egy bal oldali szabad­rúgást követően a labda átszállt a védők feje fölött, a jó ütemben ér­kező Faragó Zs. a bal alsó sarok­ba bólintotta a labdát, 2—1. A kondorosiak hamar vezetést szereztek, majd úgy tűnt, ráültek az eredményre. A hajrában a 85. percben Lipták 18 méteres sza­badrúgása után a sorfalból egy fegyvemeki védő kézzel ütötte le a labdát a 16-oson belül, a játék­vezető azonban nagy meglepetés­re nem ítélt 11-est. A lelkes, sok ifjúsági játékost felvonultató fegyvemekiek ellen nem sikerült edző: Brinszky Adrián. Gyoma­endrőd: Kiss — Csikós, Kondacs, Szabó (Danó), Ilyés (Farkasin- szki) - Béni, Göblyös, Kéri, Bein- schróth - Mester, Katona. Edző: Paulik János. 43. perc: a kitörő Mestert Gá­bor felvágta a 16-oson belül. A büntetőt Katona először a kapus­ba vágta, a visszapattanó labdát öt méterről az égbe lőtte. 55. perc: az előretörő Pécsek nyolc méterről, bal oldalról a rö­vid felső sarokba lőtte a labdát, 1-0. 80. perc: Brinszky 18 méterről szabadrúgást végzett el, labdája védhetetlenül csavarodott a háló­ba, 2-0. 85. perc: a csereként beállt Terhes egyéni akció után 16 mé­terről kilőtte a hosszú sarkot, 3-0. 87. perc: Brinszky vezette vé­gig a labdát, majd 10 méterről a hosszú sarokba lőtt, 4—0. A hazaiak egyenlő játékerőt képviseltek, a gólkülönbség óriá­si túlzás. Jó: Brinszky, Gábor, Krajcár, ill. Kiss, Göblyös, Beinschróth. Brinszky Adrián: - Idén elő­ször futballoztunk elfogadhatóan húsz perc erejéig. Paulik János:- Saját magunkat vertük meg. (Feuerwerker Béla) Szentes—Jamina SE 6—0 (3-0) Szentes, 350 néző. V.: Földi II. Szentes: Bíró — Márics, Erdei, Pálfi, Koncz - Kerepeczki, Tóth, Keller (Nana) - Szarvas, Török (Pálinkó), Juhos (Mátyás). Edző: Bozóki Zoltán. Jamina: Czirbus- Zahorán, Pusztai, Varga, Ker­tész (Piatkó) — Fehérvári, Cseke, Kurilla, Balog - Marik, Borbola. Edző: Zsíros György. 12. perc: Koncz 11-esből a ka­pu bal oldalába bombázott, 1—0. 23. perc: a 16-oson belül ide- oda pattogó labdát Török négy méterről a kapuba továbbította, 2-0. 34. perc: Török a kapust kicse­lezve okosan a hálóba gurította a pettyest, 3-0. 52. perc: Szarvas jobb oldali beadása után Török a kapu bal oldalába fejelte a labdát (mester­házas), 4—0. 64. perc: Szarvas jobb oldali beadása után Balog a saját kapu­jába lőtte a játékszert (öngól), 5-0. 82. perc: egy bal oldali beadás után Mátyás 10 méterről, kapás­ból a jobb alsó sarokba lőtte a pettyest, 6—0. A szervezetten, jól játszó lista­vezető könnyű győzelmet aratott a szétesően játszó, tartalékos bé­késcsabai együttes ellen. Jó: Kerepeczki, Tóth, Szarvas, Török, ill. Kurilla, Cseke. Bozóki Zoltán: - Magabiztos győzelmet arattunk. Zsíros György: - A nagyon erős eüenfe- lünk megérdemelt győzelmet ara­tott. Az eltiltások, sérülések miatt több sebből véreztünk, de több ember hozzááüásával is baj volt. (Fülöp Csaba) Hódmezővásárhely—Békési FC 0-0 Hódmezővásárhely, 150 néző. V.: Szabó M. Hódmezővásár­hely: Erdei - Marczinka, Kovács G. (Borbás P.J, Balog, Sipos - Nagy, Tóth I. (Antal), Szűcs, Papp- Huszár, Borbás Zs. Edző: Antal Ferenc, Rostás Károly. Békés: Ko­vács A. - Pősze, Kubik Cs., Zsibrita, Vadas (Balogh 0.) - Sándor, Baukó, Fazekas (Szar­vas), Fejes - Feuerwerker, Kar­dos (ifj. Horváth S.). Edző: Hanyecz János. 52. perc: egy nagy bedobás át­pattant a védők között és a jól ér­kező Huszárról a kapufára pat­tant a labda. Tavaszias időjárásban, fello­csolt talajú pályán enyhe hazai mezőnyfölény jeüemezte az első negyedórát. Ezután fokozatosan átvette az irányítást a Békés, az első félidőben többet támadott, dé':a helyzétéit elpuskázta. Szü­net után a vásárhelyiek fölénybe kerültek, ám a helyzetek mindkét kapu előtt egyenlő arányban ala­kultak ki. A látottak alapján igaz­ságosnak mondható döntetlen született. Jó: Erdei, Marczinka, Borbás Zs., ill. Kovács A., Kubik Cs., Feu­erwerker. Rostás Károly: - Egy pozitívu­ma van a mai mérkőzésnek, az idén először nem kaptunk gólt, a többi felejthető. Hanyecz János:- Igazságos döntetlen született, idegenben először szereztünk pontot. (Sz. A.) További eredmények: Túrkeve— Kisújszállás 0-0, Rákóczifalva-Szajol 2-1, Harta-Karcag 2-3. Az Alföld csoport állása 1. Szentes 16 1 1 68-12 49 2. Karcag 11 3 3 36-16 36 3. Jászberény 10 4 4 38-18 34 4. Kondoros 9 5 4 39-28 32 5. Algyő 10 1 6 36-25 31 6. Jamina 8 4 6 32-37 28 7. Kisújszállás 7 5 5 28-24 26 Rákóczifalva 7 5 6 28-24 26 9. Harta 6 6 6 33-33 24 10. Szarvas 6 3 9 26-46 21 11. Túrkeve 5 5 7 19-24 20 12. Hmv.hely 5 4 9 23-36 19 13. Szajol 4 4 10 38-49 16 14. Gyomaendrőd 3 3 12 26-46 12 15. Békés 2 4 11 13-39 10 16. Fegyvernek 3 1 13 30-57 10 Az NB Ill-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában következik. Ápri­lis 5., szombat: Jászberény-Harta, 16.30. Jamina SE-Algyő, 16.30. Kondo- ros-Hódmezővásárhely, 16.30. Április 6., vasárnap: Kisújszállás-Szarvas, 16.30. Gyomaendrőd-Túrkeve, 16.30. Békés-Szentes, 16.30. Karcag-Rákó- czifalva, 16.30. Szajol-Fegyvernek, 16.30. Totóerepiíények A 13. heti totóteredmények 1. Lengyelo.—Magyarország 0—0 x 2. Románia—Dánia 2—5 2 3. Hollandia—Csehország 1—1 x 4. Fehéroroszország-Moldova 2—1 1 5. Skócia—Izland 2—1 1 6. Örményország-É. Írország 1-0 1 7. Ukrajna—Spanyolország 2—2 x 8. Macedónia—Szlovákia 0—2 2 9. Horvátország-Belgium 4-0 1 10. Olaszország—Finnország 2—0 1 11. Wales—Azerbajdzsán 4—0 1 12. Grúzia—Írország 1—2 2 13. Albánia—Oroszország 3-1 1 Plusz egy mérkőzés: 14. Portugália—Brazília 2—1 1