Békés Megyei Hírlap, 2002. november (57. évfolyam, 255-279. szám)

2002-11-18 / 268. szám

S P 0 R T 2002. NOVEMBER 18., HÉTFŐ - 11. OLDJ Az első röplabdás-győzelem Békéscsaba ____ Bék éscsabai RSE—Tiszavasvári 3:1 (15, -25, 21, 21) NB Il-es női röplabdamérkő­zés, Békéscsaba. V.: Balázs, Papp-Takács. Békéscsaba: Szépla­ki, Tóth É„ MEZŐ, KAZÁR, Pocsaji, Fábián. Cs.: Bucsi (libe­ró), Molnár. Edző: Kormos Mi­hály. Az első játékrészben nagysze­rűen kezdett a Békéscsaba, és könnyed játékkal le is iskolázta ellenfelét. A folytatásban sem volt gond sokáig, de a szett közepétől folyamatosan megkezdte a felzár­kózást a Tiszavasvári, majd a vég­játékban nyertek is. A harmadik és negyedik szettben a viharsarki­ak végig két-három pont előnnyel vezettek, és összességében meg­érdemelten nyerték a találkozót. Ezzel a negyedik fordulóban megszerezték első győzelmüket az NB Il-ben. Juniorok: Békéscsabai RSE— Tóth Éva (jobbra) leütése ült a Tiszavasvári oldalán. A csabaiak első győzelmüket ünnepel- Tiszavasvári 2—3. ■ hették vasárnap d-fotó; kovács Erzsébet Elmaradt az újabb siker MAFC-Szarvasi KK 87:63 (21:12, 18:15, 26:22, 22:14) NB I B-s női kosárlabda-mérkőzés, Budapest, 100 néző. V.: Kovács, Kiss. Szarvas: Kondacs E. (5), Pasek (5), Szabó (11), Kondacs A. (6), Vida (19). Cs.: Tóth A. (5). Radics (10), Juhász (2), Nyemcsok (-). S. Farkas (-). Edző: Vida Béla. Az ellenfél legjobb dobói: Heriten (20), Rónaszéki (18/6), Baranyay (15/9), Górát (11/6). Budapest __________ Reme k, öt mérkőzéses győzelmi sorozata után újabb csatanyerés­re készült a szarvasi csapat a MAFC otthonában. Már az első percekben jól lát­ható volt, hogy a vendégeknek alaposan meg kell szenvedniük, ha pontokban akarnak remény­kedni. A fővárosiak kezdték jobban a találkozót, akik frissebben, erő­teljesebben mozogtak, s ennek nyomán már az első negyedben kilencpontos előnyre tettek szert. Vida Béla együttese a második já­tékrészben magára talált és öt pontra megközelítette ellenfelét. A vendégek hiába próbálkoz­tak a félpályánál zónavédekezés­sel, valamint emberfogással; a sokkal lelkesebb MAFC ellen ez mit sem ért. A folytatásban ismét feljöttek a Körös-partiak, de tíz­pontos hátrányukat minden erő­feszítésük ellenére sem tudták le­dolgozni. Összességében így a budapes­ti együttes megérdemelt győzel­met aratott. Vida Béla, a szarvasiak edzője: - Megszakadt egy jó so­rozat. Jobb lett volna, ha ezt a mérkőzést két héttel később játsszuk. Korábbi formánk alap­ján ezt a találkozót meg kellett volna nyernünk. ___________u Velünk csak nyerheti Fődíj: színes televízió Előfizetőink részére 2003. január 13-án nyereménysorsolást tartunk, melyen min­den előfizetőnk részt vesz, aki december­ben és januárban is járatja a Békés Megyei Hírlapot. (Függetlenül attól, hogy saját kézbesítőhálózatunktól, a postától vagy a Népszabadsággal együtt rendelte meg la­punkat.) Régi előfizetőinknek nem kell mást tennie, mint az előfizetési díjat a szokásos módon kifizetni. IOO+I nyereményt sorsolunk ki. Díjak: szendvicssütő, kenyérpirító, evőeszközkészlet, kávéfőző, hajszárító, határidőnapló + toll, 2003-as kertésznaptár, póló + kötény. BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Jár Önnek ez a lap? HA NEM, AJÁNLJUK FIGYELMÉBE! { Ingyenes zöldszámunk: 06 (80) 922-012. \ Megrendelem a Békés Megyei Hírlap című napilapot .... példányban a következő címre: Kedves Olvasó! Ha Ön még nem előfize­tőnk, de szeretne részt ven­ni a január 13-ai sorsoláson, rendelje meg decemberre lapunkat és maradjon előfi­zetőnk januárban is! Név:. Cfm:. .......................................utca.............sz. Telefon:........................... Az előfizetési díjat a fenti címen számlával jelentkező kézbesítőnek a továbbiakban Q készpénzzel fizetem Q folyószámláról 1 hónapra 1294 Ft Q Előfizetve olcsóbb! aláírás i A megrendelőlapot a Népújság Kft. címére — 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. sz— i kérjük visszaküldeni, vagy a kézbesítőnknek átadni. .)00m. f Bunyós meccs a fővárosban Tipográfia SC-Békéscsabai VSC 11-7 (2-2, 3-3, 4-1, 2-1) OB I B-s férfi vízilabda-mérkőzés, Budapest, Tüzér utca, 100 néző. V.: Schlosszer, Juhász. Békéscsaba: dr. Máté — Lukácsi 1, Balázs, dr. Szlávik 2, Dávid 1, Latorczai 1, Pásztor A., Laczó P. 1, Borsos 1. Játékos edző: dr. Szlávik Győző. Az ellenfél dobói: dr. Vörös 3, Reszkető 2, Bállá 2, Lantos, Bozsó, Tóth, Bánhegyi. Gól emberelőnyből: 5/3, ill. 9/3. Négyméteresek: 0. Budapest Miként a korábbi találkozón, a mostani fővárosi összecsapáson is az első két negyedben teljes mértékben méltó ellenfele volt a Békéscsaba a régi nagy rivális­nak, a Tipográfiának. Egy alka­lommal sem tudta leúszni a hazai csapat a viharsarkiakat, sőt volt olyan időszak, amikor a csabaiak vezettek. A második negyedben 5—3-ra alakult az állás, s ekkor is remek hajrát vágott ki a Békés­csaba, aminek eredménye az egyenlítés volt. Persze, már ekkor is kiütközött a vendégeken az edzéshiány, sok volt a pontatlan passz, és az irányzókkal is időn­ként baj volt. A második félidőre aztán elfáradtak a csabaiak, és fo­kozatosan elhúzott a fővárosi együttes. Az utolsó negyedben jártunk, amikor 3:53 percnél Bán­hegyi, a hazaiak játékosa víz fö­lött látványosan megütötte a bé­késcsabai Laczó Pétert, amiért a kiállítás sorsára jutott. Ám nem bírt idegeivel a tipográfiás játé­kos, elkezdett ordítani a játékve­zetőkkel, akik ezért végleg cseré­vel kiállították. Laczó viszont nem tudta folytatni a játékot. Miután lefújták a találkozót, újra Bánhegyi lett a főszereplc nem tudni, milyen vélt séreler miatt, ismét nekiesett a fiaté Laczó Péternek, akit úgy szeme ütött, hogy bedagadt az egész fi arca, és nem látott ki a szemé: (természetesen, azonnal látlelete vetettek a kórházban a békéscse bai játékosról). A csabaiak v szont látva Bánhegyi „alakítását’ kirohantak a zuhanyzóból, Laczi Péter védelmére keltek, és nekies tek a tipográfiás játékosnak. Eb ben a pillanatban lépett b Kosztolánczy György egykor nemzetközi játékvezető, a szövet ség „embere”, aki már csak az látta, hogy a csabaiak verik a fő városi legényt. Jegyzőkönyve vettek föl az egész eseményről amelynek folytatása lesz a fegyel mi bizottság előtt. * , Váratlan pontvesztés Újkígyósi KC-Kiskőrös 24-24 (10-12) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Újkígyós, 300 néző. V.: Csorba, Dobos. Új­kígyós: Tyetyák - Katona 4, Albrecht 6, UNYATINSZKI8, Nagy N„ Lovász, Ha­rangozó V. 1. Cs.: Ecker Zs., Ecker G. (kapusok), Dócs, Asztalos 2, Greksza 3, Fekete, Darida. Edző: Bacsa István, szaktanácsadó: Skaliczki Lászíó. Az ellen­fél legjobb dobói: Gelley 7, Nagy 1. 6. Kiállítások: 12, ill. 14 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3. Újkígyós A szokásos koreográfia szerint kezdődött a találkozó a hazaiak számára, hiszen a 16. percben már 7—2-re vezettek a vendégek. Ezután erősítettek a kígyósiak, majd némileg feljavult a védeke­zésük, így megkezdték a felzár­kózást a fiatalokból álló kiskőrösi együttes ellen. A félidő utolsó perceiben a jól játszó irányító, Unyatinszki góljaival 12-10-re jöttek fel a házigazdák. Fordulás után is ment előre a hazai csapat és a 46. percben ledolgozta hátrá­nyát, ekkor 16—16 volt az állás. Ezt követően ismét hullámvölgy­be kerültek a kígyósiak, amit kö­nyörtelenül kihasználtak a lelkes vendégek és az 50. percben 19- 15-re elhúztak. Nagy hajrába kezdtek a hazaiak és fokozatosan jöttek fel az ebben az időszakban sokat hibázó kiskőrösiek ellen. Az utolsó percben 24-23-as kígyósi vezetésnél gyors góllal egyenlítettek a vendégek, majd húsz másodpercig támadhattak a házigazdák, de nem sikerült a ka­puba találni, így igazságos dön­tetlen született. Bacsa István: - Össze kell csi­szolni az új emberekkel a csapa­tot. ■ A második félidőben nyertek Ceglédi Kék Cápák-Békéscsabai Előre NK 21-27 (11-11) % NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Cegléd, 300 néző. V.: Babiczki, Dudás. Bé­késcsaba: Kovácsné — Vaiyuch 2, Felegyi, Valaczkai 3, Hajdú 3, Zsuzsa, ANCS1N 10. Cs.: Szigeti, Triffa (kapusok), KOVACSICSOVA 7, Such 1, Szöllősi 1, Knyihár, Deák. Edző: Szabó Károly. Az ellenfél legjobb dobói: Barta 6, Tóth, Szaniszló 4—4. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 3/3. Cegléd A héten tovább nőttek Szabó Kár­oly gondjai, Vass Gabriella is fel­iratkozott a sérültek listájára. Nagy lendülettel kezdtek az ed­dig még pont nélkül álló házigaz­dák, és a hatodik percben 3-0-ra vezettek. A későn ébredő vendé­gek a kilencedik percben tudtak egyenlíteni (3-3). Ezután ki­egyenlített küzdelem folyt a pá­lyán, felváltva estek a gólok. Szünet után összeszedetteb­ben védekezett a listavezető, és két-háromgólos előnyre tett szert. A hazaiak nem adták fel, 15-14- re fordítottak, ám ekkor követke­zett a fordulópont, zsinórban hat gólt szereztek a csabaiak, és ezzel gyakorlatilag eldőlt az összecsa­pás. A vendégeknél különösen a két szélső, Ancsin és Kovacsicso- va vette ki részét a gólgyártásból. A hajrában tovább növelte elő­nyét a csabai csapat a fáradni lát­szó házigazdák ellen. Szabó Károly: - Az eddigi sé­rültek hiányát már kezdtük „megszokni”, most azonban újabb felállási variációkat kellett kipróbálnunk, ami kezdetben dö­cögött. A második félidőben már jobban ment, megérdemelten nyertünk. ■ Rutinosabbak voltak a hazaiak Tiszaújváros-Szeghalmi NKC 30-18 (14-6) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Tiszaújváros, 400 néző. V.: Szikszai, Szil­ágyi. Szeghalom: Riczu — Sárközi, Csikós 3, Krista 3, Dobó 2, ZSADÁNYIE. 4, Bacsa 4. Cs.: Lovas, Szabó G. (kapusok), Nagy Cs. 1, Búza, Gulyás 1. Edző: Zsadányi Sándor. Az ellenfél legjobb dobói: Császár 5, Hollóné 4. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3. _______Tiszaújváros ___ Idegesen k ezdett mindkét együt­tes a vasárnap esti találkozón. A tabella második helyén álló, ti­zenkét pontos hazaiak ellen az el­ső percekben jól tartotta magát az újonc sárréti gárda, a 12. percben 5—3 volt az állás. A folytatásban a ruünos, egykoron a Borsodi Bá­nyászban hosszú éveken át az NB I-ben szerepelt irányító, Hollóné valamint a fiatal Győrből igazolt átlövő, Császár góljaival fokoza­tosan elhúzott az újvárosi csapat. A játékvezetők többször is kiállí­tásokkal büntették a vendégeket, így jelentős előnyre tett szert a félidő végére a hazai együttes. Fordulás után nyitottabbá és ha­tározottabbá vált a szeghalmiak védekezése. A sárréti lányok négy gólra feljöttek, a kapuban a csereként beállt, Szabó Gabriella jól védett, ám a sípmesterek ek­kor újabb kiállításokkal sújtották a vendégeket. Mindezt jól hasz­nálta ki a szurkolók által támoga­tott újvárosi gárda, így a mérkő­zés végére jelentőssé vált a kü­lönbség. Zsadányi Sándor: - Jobb csa­pat a Tiszaújváros, de úgy vélem nincs szüksége játékvezetői tá­mogatásra__________________■ Húsz-nulla a BVSC ellen Budapest Az idei országos gyermek kor- osztályos vízilabda-bajnokság első fordulójában Szentesen két mérkőzésen is alulmaradt a Bé­késcsabai VSC csapata, vagyis kikapott a BVSC-től és a Vakesz Hódmezővásárhelytől. A máso­dik fordulóban a fővárosban, a Szőnyi úti uszodában ugyanez­zel a két csapattal vette fel a har­cot a Ricza-legénység, és nem kis meglepetésre alaposan visz­szavágott a két ellenfélnek. Nem beszélve arról, hogy a BVSC gár­dáját 20-0-ra (!) győzték le. A hódmezővásárhelyieket pedig 10-7 arányban fektették két vállra. A sikert kiharcoló békéscsabai csapat (zárójelben a dobott gólok száma): Pikó (kapus), Kovács L. (-), Mucsi (4), Sebestyén (7), Be­csei (7), Pallag (4), Giricz (1), Nagy S. (7), Balázs (-). A következő, harmadik fordu­lót Szentesen rendezik. ■ Győzelem - új pályacsúccsal Gyula Gyulai SE—Sajóbábonyi Ve­gyész 7:1 (2557:2289) NB Il-es férfi tekemérkőzés, Gyula. Gyulai dobók: Kiss Péter P. 374, Mak­ra Gy. 406, Püski L. 460, Oláh S. 431, Baksa 1. 441, Pigniczki P. 445. Az elmúlt heti szolnoki vere­ség utána fürdővárosiak remek dobóteljesítménnyel, új pálya­csúcsot beállítva, magabiztosan nyertek a szerény képességű sajóbábonyiak ellen. ■