Békés Megyei Hírlap, 2002. november (57. évfolyam, 255-279. szám)

2002-11-04 / 256. szám

SPORT 2002. NOVEMBER 4., HÉTFŐ - 11. OLDAL »RÉKÉS MEGYEI HÍrOlP A hosszabbításban győztek Makói FC-Orosháza FC 0-1 (0-0) NB H-es labdarúgó-mérkőzés, Makó, 400 néző. V.: Török (Hadnagy, Tamássy). Makó: Kovács — Varga, Dálnaki, Magyar, Kazán — Görög, Maróti, Sümeghy, Brakszatórisz — Mádi, Bagi. Edző: Kolozsvári János. Orosháza: Such — Serban — Ferenczi, Molnár, Szrenka — Kiss, Kovács P., Belvon, Dobi — Pozsár, Hadár. Edző: Fodor Sándor. Csere: Dobi helyett Baranyai a 60., Pozsár h. Lovas a 75. percben. Gólszerző: Belvon a 92. percben. Sárga lap: Kiss (lerántásért) a 28., Ferenczi (buktatásért) a 32., Baranyai (le­rántásért) a 85. percben. Szögletarány: 5:8 (3:3). _____________Makó ___________ 92 . perc: Szögletet végeztek el az orosháziak a jobb oldalról, a be­ívelés után kifejelték a labdát a védők, amit Lovas visszalőtt a ka­pu elé, Belvon lecsapott a labdá­ra, és 11 méterről, az elmélázó védők között a hálóba helyezte, 0-1. Nagy érdeklődés kísérte a ta­bella második helyén álló Makó és az ötödik Orosháza összecsa­pását. Mindkét csapat tartott egy­mástól, így az első félidő ki­egyenlített játékot hozott. A ka­puk előtt több helyzet adódott mindkét oldalon, de azok rendre kimaradtak. A második félidőben folytatódott a nagy küzdelem, a kontrára játszó orosháziak több­ször veszélyeztettek, fölényüket szögletek jelezték. A hosszabbí­tásban megszerezte a győztes gólt az orosházi együttes a ruti­nos Belvon szemfülessége révén. A küzdelmes, nagy iramú dél­alföldi rangadón a higgadtabban, taktikusabban játszó vendégcsa­pat megérdemelten nyert. Jó: Varga, Dálnaki, Sümeghy, ill. Such, Serban, Kiss, Belvon. Kolozsvári János: — A szeren­csésebb csapat nyerte a két jól felkészített együttes rangadóját. Fodor Sándor: - Győzelmi ha­gyományaink folytatódtak a hagyma fővárosában. ■ Büntetőt hibáztak Gyulai Termál FC-Mátészalka 0-1 (0-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Gyula, 250 néző. V.: Sápi (Szabó II. J., Bodnár). Gyula: Steigerwald — Hóbei, Semjéni, Géczi, Papp — Tamási, Zöld, Gajdács, Czifrák — Boruzs, Bunea. Edző: Szabó Attila. Mátészalka: Nagy - Unchiás, Ricsei, Ésik, Kígyósi - Balogh Gy., Balogh J., Sipos, Popan — Ádámszki, Illés. Edző: Kozma László. Csere: Boruzs helyett Lázok, Zöld h. Tóth A. mindkettő az 57., Popan h. Szen- der a 71., Papp h. Dobray, Balogh Gy. h. Pikács mindketten a 84., Ádámszki h. Szemán a 91. percben. Gólszerző: Popan a 47. percben. Kiállítva: Czifrák (megsértette az asszisztenst) a 72. percben. Sárga lap: Lázok (buktatásért) a 69. percben. Szögletarány: 3:1 (1:1). Gyula 26. perc: Buneát buktatták a 16- oson belül. A jogos büntetőt Czif­rák azonban a jobb kapufára lőtte. 47. perc: Popan húszméteres lövése megpattant az önfeláldozó- an elvetődő Semjénin, és a jobbra mozduló Steigerwald mellett a labda a bal sarokba hullott, 0-1. A találkozó elején a gyulaiak rögtön támadóan léptek föl, amely az első félórában helyze­tekben is megmutatkozott. A büntető kihagyása sem szegte kedvét a hazaiaknak, tovább szőtték akcióikat. A második fél­idő elején kapott váratlan találat azonban már megzavarta a gyu­laiakat, és egy ideig nem találták a helyüket a pályán. Czifrák kiál­lítása után - annak ellenére, hogy emberhátrányban futbal­loztak a gyulaiak -, nagy erőket mozgósítottak az egyenlítő gól megszerzése érdekében. Ezeket azonban nem koronázta siker, így a találkozó hajrájára betömö- rülő mátészalkaiak mind a há­rom bajnoki pontot elvitték a für­dővárosból. A játék alapján a döntetlen igazságosabb lett vol­na. Jó: Steigerwald, Géczi, ill. Nagy, Unchiás, Balogh J. Szabó Attila: - A helyzeteket be kell rúgni. Kozma László: — Egyenlő erők küzdelmében úgy érzem, egy góllal jobbak voltunk. További eredmények: Tiszaújvá- ros-Ózd 0-7, Szeged-Nyírbátor 3-1, Bőcs-Baktalórántháza 3-0, Kazinc- barcika-Nyíregyházi Kertváros 5-2. ■ Prekopék bizakodnak Békéscsaba Nemzetközi porondon már egyál­talán nem mondható rutintalan- nak Prekop Győző, hiszen a tava­lyi pozsonyi vívó Világ Kupa után (itt harcolta ki a válogatott keret­tagságot) az antalyai kadét és ju­nior világbajnokságon, valamint a korosztályos Európa-bajnokságon is pástra léphetett. A Békéscsabai Vívó Sport Egyesület kitűnősége újabb hatalmas feladat előtt áll: néhány nap múlva, egészen pon­tosan szerdán az olaszországi Colegianóban sorra kerülő junior kontinensbajnokságon kellene mindent megtennie a minél sike­resebb szereplés érdekében. A kö­zelmúltban kisebb sérüléssel, idegbecsípődéssel bajlódó ifjú bi­zakodva várja a megmérettetést.- Úgy érzem, hogy sikerült visszanyernem az Alsóörsön mu­tatott formámat, ahol megnyertem a versenyt - mondta lapunknak a békéscsabai párbajtőröző. - Ha jól kezdek, akár a tizenhat-, de a nyolcas döntőbe is bekerülhetek. Csapatverseny? Tavaly Antalyá- ban még tartalékként szerepeltem, most a Balaton VK versenyzője, Rédli Tamás mögött a második ember vagyok, tehát úgy tűnik, benne vagyok az alapfelállásban. Jómagam éremesélyesnek tartom a válogatottat. A világbajnokságon még nagyon izgultam, de azóta már szereztem némi rutint. Pusztai Péter tanítványához hasonlóan nagy reményekkel várja az Eb-t.- Győző előkelő helyet foglal el a világranglistán. Huszonhar- madik, ha csak ez alapján néz­nék az esélyeket, akkor bekerül­het a legjobb tizenhat közé. Sze­rencsére már teljesen kiheverte az Alsóörsön összeszedett sérü­lését. Az utolsó három hétben már nyugodtan, zökkenőmente­sen tudtunk készülni. Malmunk­ra hajthatja a vizet, hogy idén sok nagy név kikerült a nemzetközi junior elitből. A teljesen más is­kolát követő franciák és az ola­szok mind utánpótlás-, mind fel­nőtt szinten nagyon elhúztak a nemzetközi élmezőnytől, velük nehéz lesz felvenni a versenyt. Ha Győző bekerülne a legjobbak közé - mivel jó versenyzőtípus - ott véleményem szerint végig tud menni, s akkor bármi előfor­dulhat. A szombaton kezdődő csapatversenyben esélyesnek tar­tom a válogatottat a legjobb négybe kerülésre, ahol „összejö­het” egy bronzérem. Persze eh­hez nagyon keményen kell majd küzdenie a Prekop és Rédli mel­lett a flesses Bartos Bálint össze­állítású triónak. A Pusztai-Prekop kettős ma reggel a Budapesti Kongresszusi Központ előtt találkozik a váloga­tott küldöttségével, amely busz- szal azonnal útra kel a Milánó mellett elterülő városba. Prekop az Eb után még nem tér haza, hi­szen vasárnap a luxemburgi juni­or Világ Kupán is harcba száll majd. ______________________________I GAJDÁCS) Me gtört a békéscsabai átok Békéscsabai Előre FC-Zalaegerszegi TE 3-1 (1-0) Békéscsaba 4. perc: Tóth György meglódult a jobbösszekötő helyén, akár kapu­ra is húzhatott volna, de egy rossz gondolattól vezérelve át akart gu­rítani a túloldalra Keresztúri elé, ám Urbánban elakadt a labda. Vélemények NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 2500 néző. V.: Saskőy (Veres L., Vígh). Békéscsaba: Fekete 6 — Lapsánszki 6, Grujics 7, Szilveszter 7 — Szeverényi 5, Bánföldi 7, Gavrilovics 6, Vincze Z. 6 — Keresztúri 9 — Tóth Gy. 6, Miculescu 7. Edző: Garamvölgyi Lajos. Zalaegerszeg: Túri 6 — Kocsárdi 5, Urbán 6, Budisa 4, Szamosi 5 — Babati 5, Molnár 6, Balog Cs. 5, Egressy 5 — Faragó 4, Kenesei 5. Edző: Simon Antal. Csere: Babati helyett Sabó (-) a 67., Faragó h. Koplárovics (-) a 75., Miculescu h. Hoffmann (-) a 88., Gavrilovics h. Megyesi (-) a 90., Keresztúri h. Szabó S. (-) a 91. percben. Gólszerző: Keresztúri a 38., Egressy az 50., Keresztúri (11-esből) az 59., Ke­resztúri a 82. percben. Sárga lap: Egressy (megrúgta Lapsánszkit) a 27., Szamosi (Miculescut buktat­ta) a 81. percben. Szögletarány: 2:5 (1:1) lalt, aki Faragót hozta helyzetbe, ám a zalaegerszegi támadó nyolc méterről, a balösszekötő helyéről, ballal a bal kapufa mellé lőtt. 56. perc: Vincze Zoltán legurí- tását Bánföldi 25 méterről, nagy erővel meglőtte, a vetődő Túri szögletre tolta a labdát a léc alól. 59. perc: Kereszt­úri balról belőtt a za­laegerszegi kapu elő­terébe Miculescunak, akit Budisa nyolc mé­terre a saját kapujától fellökött — 11-es. A büntetőt Keresztúri ballal a jobbra vetődő Túri mellett, laposan a bal alsó sarokba lőt­te, 2-1. 68. perc: A zalai védőkről a vendégek 16-osa előtt Kereszt­úrihoz pattant a lab­da, aki rávezette a ki­mozduló Túrira, majd tíz méterről lőtt, a labda elsuhant az üres kapu és Mi­culescu előtt. 76. perc: Koplárovics került helyzetbe 14 méterre a csabai ka­putól. A balösszekötő helyéről a csereként beállt támadó első érin­tésre a kapu felé meglőtt labdája Gavrilovicsról perdült szögletre. Simon Antal, a Zalaegerszeg vezetőedzője a mérkőzés előtt: - Tisztában vagyunk a hazai­ak nehéz helyzetével, de számunkra csak a győzelem az elfogadható. Garamvölgyi Lajos, a Békéscsaba vezető­edzője: - Az eddiginél csak jobb jöhet. Sipos Aladár (Flóri bácsi), a Békéscsaba törzsszurkolója: - 2-O-ra győznek a lila-fehé­rek. Túri Géza, a ZTE kapusa: — Győzelmet várok a sereghajtó ellen. Vincze Zoltán, a Békéscsaba középpályá­sa: — Feledtetni szeretnénk az eddigi gyenge sorozatot. Egressy Gábor, a ZTE csatára a szünet­ben: - Nyerni fogunk a második félidőben. Zolnai Lajos, a Békéscsaba pályaedzöje: ­Jó lenne megtartani az előnyt. 8. perc: Keresztúri Urbántól el­vette a labdát a zalai térfél köze­pén, néhány lépés után átlőtt a jobbösszekötő helyén feltűnő Miculescunak, aki 15 méterről, kapásból, jobb lábbal megcélozta a jobb alsó sarkot, de Túri vetőd­ve hárított. 10. perc: Kocsárdi óriási önbi­zalmára vall, hogy harminc méter­ről, jobbal megtűzte a labdát, ami viszont legalább nyolc méterrel a kapu fölött hagyta el a játékteret. 22. perc: Egy hosszan előrevá­gott labdát Kenesei a 11-es pont­ról kapásból, félfordulattal, jobbal erősen meglőtte, a labda Gavrilo- vicson megpattant, erejét vesztet­te, így Fekete könnyedén és ve­tődve megfogta a jobb alsó sarok előtt. 23. perc: Szamosi ívelt fel egy labdát, ami átszállt a védők és Kenesei fölött, jobbról érkezett Babati, aki elöl Vincze Z. akart felszabadítani, rosszul, mert a labda a saját kapuja bal sarka felé suhant, de Fekete időben érke­zett, és kiütötte a labdát. 26. perc: Keresztúri a bal oldal­vonaltól a kapu elé ívelt, Micules­cu a jobbösszekötő helyén érkez­ve lefejelte a labdát Gavrilovics elé, aki öt méterről lőtt, de a kive­tődő Túri nagy bravúrral hárított. 32. perc: Balog Cs. huszon­négy méterről, ballal megcélozta a csabai kaput, a labda centiméte­rekkel suhant el a jobb kapufa mellett. 38. perc: Miculescu a jobb olda­lon, a 16-os vonalon lehúzott egé­szen az alapvonalig, ahonnan oko­san visszagurított a támadással együtt tartó Keresztúri elé. Az egy­kori válogatott négy méterről a kapu jobb alsó sarkába pörgetett, 1-0. 43. perc: Tóth György Micules­cu elé emelt, aki jobbról beadás­szerű lövést hajtott végre, a labda elsuhant a védők és két csabai tá­madó előtt, végül a zalaegerszegi­ek szögletre mentettek. 46. perc: Tóth György a jobb oldalon elviharzott, a kapus rossz ütemben futott ki elé, a csabai tá­madó átemelte fölötte a labdát, ami az üres kapu felé hullott, de a visszaérkező Budisa egy lépéssel a gólvonal előtt fejjel mentett. 48. perc: Keresztúri beadását Tóth György jobbal lőhetett a ki­váró Budisa mellett, ám a kivető­dő kapus remek ütemben hárított. 50. perc: Kenesei balról szögle­tet végzett el, a belőtt labdába Egressy bal lábbal belepiszkált, és a labda a bal alsó sarokban kö­tött ki, 1-1. 51. perc: Molnár Egressyhez tá­nosabb középpályásaik révén jól adogattak, Molnár Balázs sokat futott a középpályán, Balog Cs. és Egressy ügyesen irányított. A za­lai fölényt jelezte, hogy a 23. perc­ben Feketének bravúrra volt szüksége ahhoz, hogy megment­se kapuját a góltól. A csabai véde­lem közepén az először ezen a poszton szereplő Grujics jól helytállt, de Szilveszter is megtet­te a magáét. Kiegyenlített küzde­lem folyt a pályán, a félidő utolsó harmadában mindkét kapu több­ször is veszélybe került, de gól nem született egészen a 38. per­cig, amikor az egyre jobb formába lendülő volt válogatott Keresztúri vezetéshez juttatta csapatát. A hazai gól után támadásban ma­radtak a lila-fehérek, és újabb gólt is szerezhettek volna, ám a ven­dég védők menteni tudtak több alkalommal is a veszélyesen tá­madó hazai csatárok elől. Fordulás után két nagy helyze­tet hagytak ki a lila-fehérek, és ek­kor a lelátón egy öblös hang meg­jegyezte: - Ezt nem lehet büntet­lenül csinálni... Igaza lett, hiszen az 50. percben, szöglet után egyenlítettek az egerszegiek, sőt két perccel később Faragó óriási helyzetben hibázott. Mint később kiderült, ez volt a mérkőzés for­dulópontja, hiszen a békéscsabai­ak néhány perccel később Ke­resztúri 11-eséből újabb gólt sze­reztek. Simon Antal mindent megpróbált az egyenlítés érdeké­ben, előbb a román légiós Radu Sabót hozta be, s ettől kezdve há­rom csatárral támadtak a vendé­gek. A folytatásban a Manchester United elleni Bajnokok Ligája-ta- lálkozón győztes gólt szerző Koplárovics Béla is pályára lépett a zalaiaknál, ám ezúttal ő sem se­Keresztúri (szemben) egyik legszebb születésnapját ünnepelte három góljával D-FOTÓi VERESS ERZSI 82. perc: Bánföldi szabadrú­gásból begurította a labdát a telje­sen egyedül hagyott Keresztúri­nak, aki 14 méterre a kaputól rá­fordult Túri kapujára, és bal láb­bal a bal alsó sarokba rúgta a lab­dát, 3-1. A találkozó előtt két órával Ud­vari Szabolcs telefonált Garam­völgyi edzőnek, hogy megfázott, így nem tudja vállalni a játékot. Ez újabb átszervezést jelentett az amúgy is tartalékos csabai véde­lemnek, hiszen Gabala három sárga lap, Braga pedig sérülés mi­att nem szerepelhetett a bajnok elleni összecsapáson, így Gavrilo­vics került a középpályán a csabai együttesbe, Szilveszter pedig hát­ra ment a védelembe. A találkozó előtt egy perces gyászszünetet tartottak a Halottak napja alkal­mából. Az első percekben a hazaiak irányítottak, és a negyedik perc­ben ha Tóth György ügyesebb, akár a vezetést is megszerezhet­ték volna a házigazdák. A folyta­tásban feljöttek a vendégek, ruti­gíthetett, hiszen a lila-fehérek hal­latlan lelkesedéssel játszottak, a védelemben Szilveszter és Grujics mindig jókor érkezett, a középpályán pedig Bánföldi ügyesen szedte össze a labdákat, elöl pedig Tóth Gy., Miculescu és Keresztúri mindig gólveszélyt je­lentett Túri kapujára. A hajrában Keresztúri újabb gólt szerzett, s ezzel a volt válogatott csatár vég­leg eldöntötte a három pont sor­sát. A zalaiak meggyőződés nél­kül mentek előre, de támadásaik­ban nem volt elég átütő erő, míg a védelmük, különösen a légiós Bu­disa többször is hibázott, amit jól használtak ki a lila-fehérek. Régen várt jó játékot mutatott be a tavalyi bajnok Zalaegerszeg ellen a Békéscsaba. A játékosok ezúttal küzdeni tudásból jelesre vizsgáztak, mindent megtettek a siker érdekében. S hogy milyen a szurkoló? Egy-egy csabai becsú­szás után már tapsoltak a lelátón, s amikor pedig a vendégek hálójá­ba került a labda, önfeledten örül­tek. A lefújás után pedig hossza­Következik Az NB l-es labdarúgó-bajnok­ságban következik. Novem­ber 8., péntek: Ferencváros- Békéscsabai Előre FC (Tv: m2), 18.00. November 9., szom­bat: Zalaegerszeg-Matáv Sop­ron, 13.00. Debrecen—MTK, 15.00, Siófok-Kispest, 15.00. Győr—Dunaferr, 18.00, Újpest- Videoton, 18.00. san éltették Keresztúriékat, meg­köszönve ezzel nekik a régen várt sikert. Garamvölgyi Lajos: — A hely­zetek és a lelkesedés alapján meg­érdemelten győztük le a tavalyi bajnokot, amiért minden játéko­sunk elismerést érdemel. Boldog vagyok, hogy végre örömet sze­reztünk szurkolóinknak. Simon Antal: - Az első félidőben gyen­gén kezdtünk, fordulás után úgy tűnt az egyenlítést követően, hogy győzhetünk, ám Faragó ki­hagyta a ziccert, míg a másik ol­dalon 11-esből vezetést szerzett a Békéscsaba, és ezután már nem tudtunk újítani. Lelkesedésben felülmúlt bennünket a hazai csa­pat, megérdemelten győzött. További eredmények Videoton—Siófok 2—4 (1—2) Székesfehérvár, 1500 néző. V.: Dubraviczky. Kiállítva: Tímár (Videoton, 62.). G.: Dvéri (30.), Tóth M. (49.), ill. Fülöp (25., 91.), Schultz (34.), Filipovics (64). Dunaferr—DVSC 2-2 (0-1) Dunaújváros, 1000 néző. V.: Ábrahám. G.: Kiss Gy. (54.), Búzás (82.), ill. Kiss Z. (42.), Máté (94.). Sopron—Győri ETO 0—0 Sopron, 3000 néző. V.: Arany. MTK—Újpest 1-0 (0-0) Hidegkúti-stadion, 3000 néző. V.: Juhos. G.: Ferenczi (85.). A labdarúgó NB I állása 1. MTK Hungária 10 1 2 30-13 31 2. Ferencváros 8 2 2 24— 9 26 3. Győri ETO 7 3 3 25-15 24 4. Debrecen 6 5 2 30-23 23 5. Újpest 7 1 5 28-20 22 6. Siófok 6 3 4 20-18 21 7. Zalaegerszeg 5 3 5 24-23 18 8. Sopron 3 4 6 16-21 13 9. Dunaferr 3 4 6 20-26 13 10. Videoton 2 5 6 12-22 11 11. Kispest-Honvédl 3 8 15-32 6 12. Békéscsaba 2 - 11 18-40 6 A tabellában nem szerepel az elha­lasztott Ferencváros—Kispest mérkő­zés eredménye. Budapest Kispest-HFC—Békéscsabai Elő­re FC 2-0 (2-0) NB I-es ifjúsági A korcsoportos (U- 19) labdarúgó-mérkőzés, Budapest, 100 néző. V.: Balpataki. Békéscsaba: Svartz - Czira, Szenti, Bíró, Matúz, Potocska, Zsilák (Csikai), Piatko (Stír), Rubus (Germán), Ács, Somlyai. Edző: Szenti Zoltán. A kispestiek két gyors góllal már az első félidőben biztos előnyre tettek szert. Fordulás után nagyon akartak a csabaiak, de még szépítésre sem tellett tőlük. G.: Rajz, Bárdi. Jó: Rajz, Zana, ill. Bíró. Kispest-HFC—Békéscsabai Elő­re FC 3-0 (0-0) NB I-es ifjúsági B korcsoportos (U-17) labdarúgó-mérkőzés, Budapest, 100 né­ző. V.: Téglási. Békéscsaba: Harman - Radnóti, Pribojszki (Balogh), Gyaraki, Fabulya, Csende (Búzási), Hajdú, Gönda, Lengyel, Miklya, Pakot. Edző: Jakab Péter. A tartalékosán felálló bé­késcsabaiak jól tartották magukat, de a második félidőben elfáradtak és nem tudtak újítani. G.: Tvaruska 2, Kovács. Jó: Tvaruska, Kovács, Lakatos, ill. Harman, Gyaraki, Fabulya. Az NB II Keleti csoport állása 1. Nyíregyháza 10 2. Makó 3. K.barcika 4. Bőcs 5. Orosháza 6. Szeged 7. Ózd 8. Gyula 9. Nyírbátor 10. Mátészalka 11. B.lórántháza 12. Tiszaújváros 10 1 8 3 8 1 3 4 3 1 2 1 6 1 1 12 39- 13 32 31-14 31 35- 16 27 30-30 25 27-21 24 23-19 22 40- 23 21 15-22 19-27 19-33 12-28 9-53 Az NB II-ben következik. November 9„ szombat: Baktalórántháza-Oroshá- za, 13.00, Nyírbátor-Makó, 13.00, Ózd—Gyula, 13.00, Bőcs—Tiszaújváros, 13.00. November 10., vasárnap: Kertvárosi FC Nyíregyháza-FC Szeged, 13.00, Mátészalka FC-Kazincbarcikai SC, 13.00. ■