Békés Megyei Hírlap, 2002. november (57. évfolyam, 255-279. szám)

2002-11-27 / 276. szám

SPORT 2002. NOVEMBER 27., SZERDA - 15. OLDAL A második félidő elején eldőlt Magyarország-Románia 22-16 (11-11) Hiába játszottak fölényben Matáv Sopron-Békéscsabai Előre FC 1-0 (1-0) A magyar csapatból Pál Gergely (kezében a labda) volt a legeredményesebb hat góllal, felvételünkön a román Giotoiu (9) mellett lő el D-FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER Békéscsaba Nemzetek közötti ifjúsági fiú kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, Mester csar­nok, 200 néző. V.: Nagy F., Túróczy. Magyarország: Kovács J. — Boda 2, Ko­vács Gy. 1, Grebenár 4, Schuch, Pál 6, Nagy M. 2. Cs.: Kovács P. (kapus), Sutka 1, Csorba, Bakos S, Kazári, Péter-Szabó 1, Haag. Vezető edző: Imre Vilmos. Ro­mánia: Popescu - Ghionea 2, Manea 1, Rohozneanu, Giotoiu 6, Soldanescu 3, Ciubotaru. Cs.: Badiu (kapus), Sania 1, Saulescu, Nemenco 2, Pop, Tcaciuc 1, Cojocaru. Vezető edző: Risnita Lucian. Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 8/3, ill. 9/4. Az eredmény alakulása: 5. perc: 1—2,20. p.: 9-8. 37. p.: 15—11,49. p.: 19—13. tok, és nemcsak ziccerek marad­tak ki, hanem sok volt az eladott labda is. Fordulás után hat-nyolc perc alatt eldöntötte a találkozó sor­sát a magyar válogatott, amikor zsinórban négy gólt dobtak, míg a román fél csak a második rész nyolcadik percében tudta be­venni a remekül védő magyar portás kapuját. Innentől kezdve Nehezen lendültek játékba a csa­patok, ami a gólok számán is megmutatkozott. Az első félidő­ben szinte fej-fej mellett estek a találatok, egyik fél sem tudott egy gólnál nagyobb előnyre szert ten­ni, ráadásul a túloldalon azonnal jött a válasz. Ebben az időszak­ban rengeteget hibáztak a csapa­már nem volt veszélyben a pi- ros-fehér-zöldek győzelme, oly­annyira, hogy negyedóra után már állandósult a hatgólos elő­nyük. Az viszont feltűnő volt, hogy mindkét oldalon nagyon rossz hibaszázalékkal lőtték a büntetőket, s mindkét csapat ötöt elhibázott. Összességében a magyar válo­gatott a második félidőben nyúj­tott jobb teljesítménye révén rá­szolgált a győzelemre. A mai napon kerül sor a vissza­vágóra: ugyancsak a békéscsabai Mester csarnokban méri össze tu­dását a két csapat, de ezúttal 11 órai kezdettel. ■ Ha Ön 2002. november 11. és december 20. között K&H Megtakarítási Életbiztosítást köt, választása szerint egy ingyenes, 1 éves, 1 millió forint szolgáltatású baleset- biztosítást vagy egy társasjátékot* kap ajándékba! Gondoljon a holnapra, és keresse fel a K&H Bank fiókját! Befektetési vonal: 06 40 444 888 • www.khb.hu VÁLASZA JÖVŐRE Békéscsaba, Andrássy út 7. Tel.: (66) 520-410. Sz. István tér S. Tel.: (66) 453443. Gyula, Megyeház u. 1. Tel.: (66) 562-340. Orosháza, Szabadság tér 1. Tel.: (68) 413-144. Mezökovácsháza, Árpád u. 160. Tel.: (68) 590-320. Szarvas, Szabadság tér 30. Tel.: (66) 514-240. Szeghalom, Szabadság tér 2. Tel.: (66) 371-155. * A társasjátékot a készlet erejéig ajándékozunk. Az akció részletes feltételeit a bankfiókokban elhelyezett Hirdetményben találja meg. Osztozzon velünk sikereinkben! Most Ön is tagja lehet a békési SPAR szupermarket sikercsapatának! Felvételre keresünk: hentest A munkakör betöltésénél szakirányú végzettség szükséges. Jelentkezés fényképpel ellátott szakmai önéletrajzzal a boltvezetőnél! | Cím: Békés, Szarvasi u. 1. Érdeklődni lehet a 66/413-612-es telefonszámon. UJKIGYOSI l.iiiFrl TÜZÉP Újkígyós, Gyulai út 25/1. Tel.: (66) 256-206. Fax: (66) 256-200. EV VÉGI AKCIÓK! EE»Ö CSEREPEK -Tangó, csárdás natúr 134 Ft helyett 110 Ft/db > !- Polka, Keringő natúr 140 Ft helyett 117 Ft/db i EEB5H9 CSEREPEK- Crlstal 188 Ft helyett 158 Ft/db Maditenán ANTIK CSERÉP 265 Ft helyett 188 Ft/db P0R0THERM, KÖRÖS téglák /gjárTár' (16 db/m!) alatty Állványfák 4-5-6 m-es 23 800 Ft/m1 GARÁZSAJTÓK 55 500 Ft helyett 47 800 Ft BETONGERENDÁK 1) kedvezménnyel. Araink az áfát tartalmazzák ^ és a készlet erejéig érvényesekI Magyar Kupa nyolcaddöntő labdarúgó-mérkőzés, Sopron, 900 néző. V.: Szar­ka Z. (Boda, Szabó P.). Sopron: Farkas B. — Csiszár - Fehér, Horváth R. — Pin­tér, Majoros, Bausz, Horváth A., Tóth I. — Javrouian, Tóth M. Edző: Komjáti András. Békéscsaba: Fekete — Lapsánszki, Grujics, Udvari, Bujáki — Kovács N., Bánföldi, Gavrilovics, Vincze Z. - Hoffmann, Keresztúri. Edző: Garamvölgyi Lajos. Csere: Lapsánszki helyett Cseke a szünetben, Bausz h. Lubomir az 55., Javrouian h. Sira az 57., Horváth A. h. Szabados a 71., Gavrilovics h. Szoboszlai, Hoffmann h. Megyesi mindkettő a 84. percben. Gólszerző: Majoros a 24. percben. Sárga lap: Csiszár (a kiugró Hoffmannt buktatta) a 15., Bánföldi (Majoros buktatásáért) a 35., Pintér (Udvari lerántásáért) az 59., Vincze (Majoros buk­tatásáért) a 67., Szabados (Hoffmann buktatásáért) a 73. percben. Szögletarány: 5:6 (3:4). Sopron 15. perc: Hoffmannt Csiszár hátul­ról buktatta, ám a labda a kiugró Keresztúrihoz került, aki már csak a kapussal állt szemben, amikor Szarka játékvezető megállította a játékot, nem alkalmazta az előny- szabályt, ezzel meghiúsította a Bé­késcsaba gólszerzési lehetőségét, majd sárga lapot adott Csiszárnak. 18. perc: Csiszár 25 méteres lö­vését védte bravúrral Fekete. 24. perc: Javrouian futott el a jobb oldalon, az ötös magasságá­ból laposan belőtte középre a lab­dát, amely a védők között elsu­hant, és a jókor érkező Majoros az ötösről a kapu jobb oldalába passzolt, 1-0. 32. perc: Hoffmann ugratta ki Gavrilovicsot, aki betört a 16- oson belülre, majd futtából, mint­egy tíz méterről a jobb oldali ka­pufa mellé lőtt. Nagy egyenlítési lehetőség volt. 40. perc: Bánföldi vezette a labdát a soproni kapu felé, majd mintegy 25 méterről, futtából lőtt, Farkas óriási bravúrral tolta a léc fölé a bal felső sarokba tartó labdát. 42. perc: Bánföldi passzolt Hoffmannhoz, aki egyből kapura lőtt, Farkas ismét nagy bravúrral hárított. 43. perc: Vincze vezette kapu­ra a labdát, a 16-oson belül két csel után a 11-es pontnál a labda fölé rúgott, s odalett az újabb egyenlítési lehetőség. 51. perc: Cseke ugratta ki Ke­resztúrit, akinek nagy lövését védte Farkas. 54. perc: Cseke jobbról lőtt ka­pura, majd a védőkről hozzá visz- szapattanó labdát átívelte a bal ol­dalra, ahol az ötös sarkáról Hoffmann ollózva lőtt a jobb alsó sarok irányába, de nem volt sze­rencséje és a labda a kapufáról vágódott a mezőnybe. 65. perc: Pintér adott be jobb­ról, Majoros a léc fölé fejelt. 66. perc: Bánföldi ugrott ki a védők közül, már a 16-oson belül jár, amikor a rátámadó Fehér és Farkas kapus közrefogta. Bánföl­di ekkor a földre került, de Szarka játékvezető a soproniak javára ítélt szabadrúgást kifelé. . 68. perc: A kaputól húsz mé­terre Bánföldit buktatták. Ennek ellenére a labda Keresztúri elé ke­rült, aki már csak a kapussal állt szemben, s lőni készült, mikor megszólalt a bírói sípszó, és sza­badrúgás következett húsz mé­terről az vendégek javára! 75. perc: Cseke végzett el sza­badrúgást a jobb oldalról, az alap­vonaltól öt méterre, belőtt labdá­ját Grujics fejelte centiméterekkel a bal felső sarok mellé. 79. perc: Bánföldi szerzett lab­dát a soproni térfél közepén, megindult vele a kapu felé, majd futtából, mintegy 25 méterről ha­talmas lövést eresztett meg, ám a labda centiméterekkel a léc fölött hagyta el a játékteret. Mindkét csapat nagyon óvato­san kezdett, arra lehetett követ­keztetni, hogy a játékosok lélek­ben már a hét végi sorsdöntő baj­noki mérkőzésekre készülnek. Tíz perc eltelte után kezdett el fel­pörögni a játék, ekkor erősödött a soproniak mezőnyfölénye, ennek ellenére a Békéscsaba szerezhette volna meg a vezetést. Aztán vá­ratlanul szerzett vezetést a Sop­ron, majd utána percekre fölény­be került, ám nem sokkal később fokozatosan átvette a játék irányí­tását a Békéscsaba, és tíz perc le­forgása alatt három nagy gólszer­zési lehetősége is volt, amelyek közül egyet sem tudott értékesíte­ni. így maradt a szünet utánra az egygólos soproni vezetés. A szünetben cserére szánta el magát Garamvölgyi mester, az addig sokat bizonytalankodó Lapsánszki helyére Csekét küldte a pályára. Úgy tűnt, ez a csere jót tett a csapatnak, még pörgősebbé vált a lila-fehérek játéka, egyre- másra vezették a veszélyes táma­dásokat, de a szerencsével hadilá­bon álltak. A második félidő nagy részében lényegesen jobban ját­szottak, mint vendéglátóik, de nem tudták legyőzni a túlerőt. A rendkívül rossz felfogásban bírás­kodó Szarka ítéleteivel inkább a hazai csapatot támogatta. Hiába játszott nagyon jól az Előre, ezen a mérkőzésen úgy tűnt, nem nyerhetett. A mérkőzés pozitívu­ma: az Előre nemcsak jól játszott, hanem teljes erőbedobással végig küzdötte a 90 percet. Jó: Farkas B. (a mezőny leg­jobbja), Csiszár, Majoros, ill. Fe­kete, Kovács N„ Bánföldi, Hoffmann, Keresztúri. Komjáti András: - Gyenge já­tékkal szerencsés körülmények közt tudtuk megszerezni a győ­zelmet, amely a továbbjutást is je­lenti. Egy nagyon jól játszó Bé­késcsaba ellen sikerült kivívnunk a sikert. Garamvölgyi Lajos: - Gratulálok a Sopronnak a tovább­jutáshoz! A bajnoki mérkőzés után most a kupamérkőzésen sem sikerült legyőznünk őket an: nak ellenére, hogy ezen a mérkő­zésen fölényben játszottunk, s csapatom jó teljesítményt nyúj­tott, de ma nem sikerült semmi. ____ ___ KÖNCZÖL LÁSZLÓ Az idény leggyengébb játékával Every Day Orosháza-Dunaferr 15-32 (5-18) Orosháza NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, Orosháza, 800 néző. V.: Cserepes, Jancsó. Orosháza: Szikora A. — Gúnya 1 (1), Oláh 2, Dayka, Árpási 1, Czina 3, Amb­rus 2. Cs.: Szabó L. (kapus), Harsányi 4 (3), Pásztor, Patocskai 1, Bajusz 1, Né­meth Z. Edző: Ökrös Csaba. Dunaferr: SZATMÁRI - KERTÉSZ 6 (1), Marcinkevicius 2, ROSTA M. 4, Kemény, KATZIRZ 6, BENE 6. Cs.: StochI (ka­pus), Krivokapics 3 (1), Kuzmicsov 1, Németh A. 1, Császár 3 (1), Sándor, Dé­nes. Edző: Buday Ferenc. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2. Az eredmény alakulása: 7. p.: 1—5, 11. p.: 2—6, 18. p.: 2—11, 24. p.: 4-14, 38. p.: 7-21,45. p.: 10-23, 53. p.: 13-28. csendet tört meg Harsányi talála­ta. A hajrá a vendégeké volt, a több hazai és külföldi válogatottat felvonultató újvárosiak remek kombinációk után szerezték újabb góljaikat, miközben a házi­gazdák ismét hétméterest hibáz­tak. Ezúttal Gúnya büntetőjét há­rította a vendégek kapusa. Szünet után felváltva estek a gólok, a hazaiak védekezése vala­mit javult, de a Duna-partiak könnyedén tartották 12-14 gólos előnyüket. Szatmári továbbra is remekül védett, így az utolsó ne­gyedórában a fiataloknak is lehe­tőséget adott Buday Ferenc edző, Krivokapics góljára Ambrus még válaszolt a másik oldalon, de ez­után fokozatosan húzott el a ven­dégcsapat, miközben az orosházi támadók nem bírtak az újvárosi­ak magas védőfalával. Ökrös edző a kilencedik percben már időt kért, és beküldte a kapuba Szabó Leventét Szikora helyére. Ez sem használt, előbb Ambrus hibázott ziccerben, majd Oláh hétméteresét hárította Szatmári kapus. A folytatásban Kertész há­romszor is betalált a hazai kapu­ba, majd tízperces orosházi gól­akik éltek is ezzel, hiszen Császár például háromszor is betalált az orosházi kapuba. Az idény leggyengébb játékát nyújtotta az orosházi csapat, kü­lönösen az első félidőben mutat­kozott meg mindez. Fordulás után már valamit javult a házigaz­dák teljesítménye. A rutinos válo­gatottak egész sorát felvonultató Dunaferr pedig jól használta ki ezt. Az orosházi B-középnek ha­talmas csalódást okozott a keddi teljesítmény - summázta egyik vezérszurkolójuk. Ökrös Csaba: - Mélyponton a csapat, remélem, szombaton javí­tani tudunk. Buday Ferenc: — A cél az volt, hogy a győri szoro­sabb mérkőzés után jobb játékot nyújtsunk. Ez sikerült. Jól szol­gálta a találkozó a felkészülést a nemzetközi és hazai megmérette­tésre. _________________________V. L. Ni ki Lauda megy is, nem is? London Menesztették Niki Laudát, a Forma-1-es Jaguar csapatfőnö­két. A vezetők azzal indokolták döntésüket, hogy a jövőben egy angol mérnököt szeretnének az istálló élén látni. A pilótaként há­romszoros világbajnok osztrák szakember tavaly februárban szerződött az oxfordi együttes­hez, kontraktusa eredetileg há­rom idényre szólt. Niki Lauda higgadtan vette tu­domásul menesztését: - Meglep a döntés, főleg az, hogy egy éjszaka alatt határoztak. A szigetország­ban azonban máshogy őrölnek a malmok — mondta az 53 éves osztrák legenda, akit hétfőn ren­deltek vissza Angliába Barceloná­ból, a kedden kezdődött tesztelés helyszínéről. - Úgy érzem, hogy nem követtem el hibákat. A veze­tők azt szeretnék, hogy jobb ered­ményeket érjen el az istálló, s úgy gondolják, egy mérnök irányítá­sával erre nagyobb esély van. A Jaguar a várakozásoknál gyengébben szerepelt az október­ben befejeződött idényben: nyolc ponttal a 11 csapatos mezőny he­tedik helyén zárt. Azóta mindkét pilóta távozott, jövőre az északír Eddie Irvine és a spanyol Pedro de la Rosa helyett az ausztrál Mark Webber és a brazil Antonio Pizzonia ül majd az autókban. Egy fél nappal későbbi keltezésű hír szerint: a kedden reggel me­nesztett csapatfőnöknek, Niki Laudának mégsem kell távoznia a Jaguartól, ha a jövőben hajlandó lesz tehetségkutatással foglalkozni. Richard Parry-Jones, az istállót birtokló Ford-csoport alelnöke bí­zik abban, hogy az egykori három­szoros Forma-l-es világbajnok el­fogadja a felkérést. Lauda egyelőre gondolkodik, legalábbis így nyilat­kozott az osztrák rádiónak. ■