Békés Megyei Hírlap, 2002. november (57. évfolyam, 255-279. szám)

2002-11-18 / 268. szám

,. OLDAL - 2002. NOVEMBER 18., HÉTFŐ SPORT Bravúros mezőhegyesi győzelem ANCAST MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG A gyomaendrődiek nyerték a kiesési rangadót Labdarúgó NB III Alföld csoport észt ö—Mezőhegyes 0—4 (0—1) Vésztő, 200 néző. V.: Scsito- cs. Vésztő: Nagy Zs. - Nagy Z„ ínosi, Szántó, Szőke, Fekete, itauszki, Turbucz, Tóth Cs., app, Czinanó E. Edző: Királyvá- Károly. Mezőhegyes: Bordás — róf, Nagy, Kovács Zs., Kovács ., Bélák (Lipták), Berki, Zsoldi lalász), Csordás Cs., Csordás S„ aitz. Edző: Matajsz Pál. Az utób- i időszakban a hazai meccseken ddig is halványan szerepelt a észtői csapat, de a mai napon lég ezt is sikerült túlteljesítenie, legérdemelt vendégsiker szüle­id, G.: Gróf a 30., a 87., a 89., soldi a 60. percben. Jó: Szántó, ekete, ill. Gróf, Nagy, Berki. Királyvári Károly: - Úgy néz ,i, hogy erre a mérkőzésre csak n készültem. Molnár Mihály, a 7észtői SE elnöke: — Köszönjük város támogatását, szurkolóink áztatását. A mai napon történte­iért én nagyon szégyellem ma­jám, remélem, a csapat is. datajsz Pál: - Kivégzésre érkez­ünk, majális lett belőle. (Buz- ;ány Józsefi Körösladány—Szabadkígyós 2-1 (1-0) Körösladány, 150 néző. V.: Benyovszki J. Körösladány: Kiss - Tóth, Horváth T., Botos, Ko­vács, Szántó, Novák, Molnár, Gál (Berta), Horváth I„ Keresztesi Zs. (Keresztesi K.). Edző: Szabados Zoltán. Szabadkígyós: Fekete — Süli, Bozsó Z. (Zatykó), Kundia, Bánfi, Lipták, Majoros, Schnei­der, Tóth A., Bozsó A., Kovács. Edző: Nemes László. Öt vereség után hagyta el újra győztesen a pályát a körösladányi csapat. Si­kerük teljesen megérdemelt. G.: Horváth I. a 9., a 81., ill. Tóth A. (11-esből) a 68. percben. Jó: Kiss, Botos, Horváth L, Horváth T., ill. Bozsó A., Kovács, Majoros. Szabados Zoltán: - Fiatal csa­patunk szíve hevesen dobogott. Köszönjük szurkolóink fantaszti­kus biztatását. Nemes László: - Valamit nyilatkozni kellene, nem teszem. Remélem, mindenki tud­ja, miért. (Ponta Sándor) Békésszentandrás—OMTK- Rákóczi 1—1 (0—1) Békésszentandrás, 200 néző. V.: Bodó. Békésszentandrás: Tusjak - Palotai (Pjevara), Ben- csik T., Bordács, Chlebik, Kovács N. (Bencsik I.), Dankó, Bakró, Farkas (Légrádi), Moldván, Kiss T. Edző: Varga László. OMTK- Rákóczi: Tóth — Csegöldi, Godár, Szlopóczki, Zalai, Szűrszabó, Pardi (Sin), Kruzslicz (Papp), Horváth II. A„ Kánya, Boér. Edző: Pólyák László. Küzdelmes, he­lyenként durva mérkőzésen a ha­zai csapat közelebb állt a győze­lemhez. A játékvezető hagyta a durva játékot. G.: Kiss T. a 72., ill. Kruzslicz a 23. percben. Jó: Ben­csik T., Chlebik, Moldván, Kiss, ill. Tóth, Kruzslicz, Csegöldi. Varga László: - Az osztály leggyengébb csapatától bírói se­gédlettel vitték el az egy pontot. Pólyák László: - Az őszi idény­ben ennyire alattomosan játszó csapattal nem találkoztunk, így még bravúrnak is elkönyvelhet­nénk a pontszerzést. (V. L.) Szeghalom—Battonyai TK 1—0 (0-0) Szeghalom, 200 néző. V.: Munkácsi. Szeghalom: Komáro­mi - Zsombok K., Elek S., Simon, Barna (Nagy K.), Patai (Macsári), Zsigovics, Vámos, Ombodi, Sáfi- án, Zsombok A. (Elek T.). Játékos edző: Zsombok Attila. Battonya: Szőke - Oláh (Podina), Szabó, Pilán, Fekete, Putnoki, Árgyelán (Lovász), Számfira, Karakas, Tur­bucz, Domsik. Edző: Mákos Ár­pád. A végig mezőnyfölényben játszó hazaiak irányították a mér­kőzést, több százszázalékos hely­zet kihagyása után, ha szerencsés góllal is, de megérdemelten nyer­tek. G.: Ombodi a 89. percben. Jó: Sáfián, Zsombok K., Elek S„ Zsigovics, Ombodi, ill. Szőke, Számfira, Domsik. Zsombok Attila: - Amatőr kö­rülmények között profi helytál­lás. Köszönet mindazoknak, akik a csapatot segítették! Mákos Ár­pád: - Alacsony színvonalú mér­kőzésen nagyon gyenge produk­ciót nyújtottunk, nem mondom azt, hogy a Szeghalom megérde­melte a győzelmet, mi azonban azt kaptuk, amit megérdemel­tünk. (Zs. J.) Tótkomlósi TC—Gyomaendröd FC 0—0 Tótkomlós, 200 né­ző. V.: Makay. Tótkom­lós: Szabó - Trabak, Bányik, Pásztor L., Gili- czó (Fazekas), Lovász, Papp, Juhász (Czoller), Kaliska, Fülöp, Lövei. Edző: Kvasznovszky József. Gyomaendröd: Szabó - Vatai, Tímár, Furka, Tolnai, Tanács, Dinya, Kovács, Toldi, Mátyus (Gál), Hunya. Edző: Plástyik János. A végig küzdelmes, he­lyenként kemény ösz- szecsapáson a hazaiak közelebb álltak a győ­zelemhez. Kiállítva: Kovács (második sárga lap után) a 44., ill. Fazekas (utol­só emberként szabálytalanko­dott) a 75. percben. Jó: Bányik, Pásztor, Lovász, Papp, ill. Tolnai, Tanács, Toldi, Hunya. Kvasznovszky József: - Egyenlő erők küzdelmében nagy­szerű hajránknak köszönhetően óriási helyzeteket dolgoztunk ki, amelyek sajnos kimaradtak. Di­cséret illeti a csapatot hozzáállá­sáért. Plástyik János: - Óriási küzdelemben a játék határain be­lül nyerhettünk volna, de a végén ki is kaphattunk volna. (Tóth B. István) Méhkerék—Gádoros 1-0 (0—0) Méhkerék, 215 néző. V.: Ró­zsa. Méhkerék: Patka - Gugolya, Burai, Bíró T. (Stier), Hajdú, Séllei, Tapasztó, Cziczeri, Papp (Bíró K.), Csotye, Barcsay. Edző: Patka György. Gádoros: Berki — Pisont R., Pisont Z„ Szkalonai (Liszkai), Bencsik, Lengyel, Jer- nei, Tasi, Ugrai, Sindel, Pisont A. Edző: Kozmer Imre, Pisont And­rás. A mérkőzés egyperces néma gyászszünettel kezdődött a helyi egyesület játékosa, Tapasztó Gá­bor édesapja halálának emlékére. Az első félidőben kiegyenlített já­ték folyt, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek. A második já­tékrészben viszont többet támad­tak a hazaiak, és a sok helyzetből egyet értékesítettek. G.: Barcsay a 77. percben. Jó: Tapasztó, Csotye, Gugolya, Cziczeri, ill. Berki, Bencsik, Tasi. Patka György: - Köszönöm a csapat minden egyes tagjának a bajnokság során nyújtott hozzá­állást. Azt hiszem, jelesre vizs­gáztak. A mostam meccshez csak gratulálni tudok. Kozmer Imre: - Jó iramú mérkőzést játszot­tunk, a hazaiak egy góllal voltak jobbak. (Árgyelán Mihály) Sarkad—Medgyesegyháza 0—2 (0-1) Sarkad, 120 néző. V.: Szabó Z. Sarkad: Örkényi - Bende (Bagi), Alb, Hajdú, Pápa, Abrudán, Petruzsán B. (Farkas), Resetár, Báli, Balogh (Tóth), Matus. Edző: Balogh István. Medgyesegyháza: Homik - Kuzma, Juhász, Göcző, Zsurzsucz, Gubcsó (Besenyei), Pintér, Kiss, Kanál, Vágási, Petru­zsán. Játékos edző: Szabó And­rás, Temesvári Csaba. Tovább tart a Kinizsinél a gólképtelenség. Ki­állítva: Alb (második sárga lap után) a 85., ill. Pintér (második sárga lap után) a 67. percben. G.: Kanál a 28., a 85. percben. Jó: Ör­kényi, Resetár, Matus, ill. Kuzma, Juhász, Zsurzsucz, Kiss, Kanál. Balogh István: - Fél forduló alatt öt pontot szerezni, nagyon karcsú. Nehéz tavaszi szezon elé néz a Kinizsi. Szabó András, Te­mesvári Csaba: - Jó játékkal sike­rült az őszi szezont megkoronáz­ni. Gratulálunk a játékosoknak tel­jesítményükhöz. (Kiss Gábor) Újkígyós—Magyarbánhegyes 2—0 (0-0) Újkígyós, 200 néző. V.: Ri- schák. Újkígyós: Gedó - Karlov- szki, Palyik, Ancsin, Jakab, Bur- kus R„ Borbély, Ekker (Burkus Gy.), Silló, Dobróczki, Nagy. Megbízott edző: Filó János. Ma­gyarbánhegyes: Jambrik — Jan- tyik (Kovács), Pálfi, Fejes, Sajben, Bozsár, Lévai, Pájer (László), Zsibrita, Kiss, Pécs. Edző: Tűr­ések Zoltán. Csodálatos futball- időben nagyszerű mérkőzést lát­hatott a publikum, amelyen a nagy akarattal küzdő, helyzeteit jobban kihasználó Újkígyós meg­érdemelten diadalmaskodott. G.: Dobróczki a 47., Burkus R. a 65. percben. Jó: Gedó (a mezőny leg­jobbja), Silló, Palyik, Dobróczki, ill. Fejes, Zsibrita. Filó János: — Ha mindig ilyen akarással játszottunk volna, ak­kor nem itt állnánk. Ezzel a győ­zelemmel kívánunk Ecker Józsi­nak jobbulást! Dicséret illeti az egész csapatot. Turcsek Zoltán: — Saját magunkat vertük meg a két tucat gólhelyzet kihagyásával. Más csapat ennyi ziccerből baj­nokságot szokott nyerni. (E. Gy.) Ifjúságiak: Vésztő-Mezőhegyes 0- 0, Körösladány-Szabadkígyós 2-1, Békésszentandrás-OMTK 5-3, Szeg- halom-Battonya 4-2, Tótkomlós- Gyomaendrőd 3-0, Méhkerék-Gá­doros 2-2, Sarkad-Medgyesegyháza 0-1, Újktgyós-Magyarbánhegyes 4-4. A Lancast megyei I. állása 1. Battonya 10 2 3 29-11 32 2. Gyomaendröd 9 4 2 33- 9 31 3. M.egyháza 6 7 2 25-15 25 4. OMTK-Rákóczi 7 3 5 34- 27 24 5. Szeghalom 7 3 S 23-20 24 6. Vésztő 6 4 5 31-26 22 7. Tótkomlós 5 7 3 27-24 22 8. Méhkerék 6 4 5 20-24 22 9. Gádoros 6 3 6 37-35 21 10. Szabadkígyós 5 5 5 19- 16 20 11. M.bánhegyes 6 2 7 25-29 20 12. Mezőhegyes 5 4 6 25-21 19 13. B.szentandrás 5 3 7 24- 27 18 14. Körösladány 4 3 8 19-29 15 15. Újkígyós 2 4 9 14-36 10 16. Sarkad 1 2 12 12-48 5 Fegyvernek—Jamina SE 0—1 (0-0) Fegyvernek, 250 néző. V.: Fülöp Z. Fegyvernek: Bata — Szász, Zsemberi, Kapás, Balázs — Földi, Nahóczki, Csortos, Lukács (Tu- karcs) - Faragó Zs., Faragó A. Edző: Öllé János. Jamina: Czirbus - Szabó, Pusztai, Varga, Frideri- kusz — Czinanó, Cseke (Kertész), Kurilla, Nagy M. — Marik (Vandlik), Borbola. Edző: Zsíros György. 51. perc: Friderikusz bal oldali szabadrúgása után Kurilla a bal alsó sarokba fejelte a labdát, 0—1. 60. perc: Szabót a játékvezető szándékos ütésért kiállította. Az első félidőben álmosan ját­szott a vendégcsapat, a hazaiak előtt több lehetőség is adódott. A második félidőben egy pontrúgás után megszerezte a vezetést a Jamina, ezt követően a hazaiak óriási erőfeszítéseket tettek az egyenlítésért, de a tíz emberrel játszó Jamina jól védekezett. Jó: Csortos, Faragó Zs., ill. Nagy M„ Borbola, Kurilla, Czirbus. Öllé János: - Nyerhető mécs­esét engedtünk ki a kezünkből. Zsíros György: — Roppant feszült hangulatú mérkőzés volt, a hazai csapat lelkes játéka dicséretet ér­demel. Mi rosszul játszottunk, de ilyen a futball, és a végén mi örül­hettünk. (Fülöp Csaba) Gyomaendrödi VSÉ—Békési FKC3-1 (1-1) Gyomaendröd, 150 néző. V.: Agócs. Gyomaendröd: Hanyecz I. — Csikós, Hídvégi (Földi), Sza­bó, Kondacs (Ilyés) - Göblyös, Kéri (Mester), Osan, Bakos - Feuerwerker, Katona. Megbízott edző: Szakálos Ernő. Békés: Ko­vács - Baukó, Kubik Cs. (Balogh 0. I.), Nagy, Kubik T. - Sándor, Szenti (Czinanó), Balogh 0. II., Szarvas — Kardos (Antoni), Va­das. Edző: Fekete Mihály. 16. perc: Egy ellenféltől kapott labdát Vadas helyezett a hálóba 15 méterről, 0—1. 44. perc: Bakos tíz méterről lőtt a hálóba, 1—1. 47. perc: Korszerű támadás vé­gén Bakos labdáját Mester vágta közelről a hálóba, 2-1. 70. perc: Hídvégi pontos be­adását Bakos lőtte tíz méterről a hosszú sarokba, 3—1. Végig a hazai csapat irányította a játékot, óriási helyzetben kiha­gyott lehetőségeit a Békés góllal torolta meg. Összességében meg­érdemelten nyert a hazai csapat, mert játékosai óriási akarással küzdöttek, és rengeteg helyzetet kidolgoztak. Jó: Szabó, Bakos, Feuerwerker, Mester, ill. Kovács, Szenti, Sándor, Vadas. Szakálos Ernő: - Győzel­münk teljesen megérdemelt, emellett három kapufát rúgtunk és rengeteg helyzetet kihagytunk. Fekete Mihály: — A múlt héten pirruszi győzelmet arattunk, sé­rültjeink nélkül ennyire voltunk képesek, Tojás, gyógyulj fel mi­hamarabb! Gratulálunk a hazai­aknak. (Feuerwerker Béla) Kisújszállás—Kondorosi TE 2-2 (0-0) Kisújszállás, 250 néző. V.: Tóth. Kisújszállás: Kui — Csíki, Hegedűs, Majláth, Tamás - Só­lyom (Antal), Iodi, Strimbei (Bog­nár), Kálai - Morauszki (Gu- buez), Kántor. Edző: Csillag Lász­ló. Kondoros: Adamik - Pusztai, Jansik (Hrabovszki), Sárosi, Gombár — Kiszely (Palyusik), Udvari, Lipták, Benczúr - Janis, Varga J. Edző: Halász Ferenc. 47. perc: Kálai egy hosszú in­dítás után 15 méterről, ballal ki­lőtte a hosszú sarkot, 1—0. 70. perc: Jobb oldali beadás után Janis 12 méterről szép moz­dulattal a hálóba rúgta a pettyest, 1-1. 78. perc: A csereként beállt Bognár kapu előtti kavarodás után a rövid sarokba lőtt, 2—1. 87. perc: Egy beívelt labdát Lipták a hosszú sarokba csúszta­tott, 2—2. A mély talajú, irreális pályán nagy küzdelem alakult ki. A ven­dégcsapat jól harcolt, közelebb állt a győzelemhez. Jó: Strimbei, Kántor, Kálai, ill. Jansik, Pusztai, Lipták, Janis. Csillag László: — Küzdelmes mérkőzésen igazságos eredmény született. Halász Ferenc: - Irreá­lis talajú pályán gyenge játékve­zetés mellett a szerencse a hazai­akat segítette. (Kurucz Gyula) Harta—Szarvasi FC 6—0 (3-0) Harta, 100 néző. V.: Nemes. Harta: Bodó (Hirka) - Bálint, Molnár, Vékony, Vejtei - Sebes­tyén (Mádi), Tomoli (Felföldi), Bujáki, Szauer T. — Szabó, Ko­vács. Játékos edző: Szauer Ta­más. Szarvas: Balatoni — Sechna, Kriska, Rónyai, Kugyela Zs. (Szu­rovecz) - Darida Zs. (Rohóny), Kugyela B. (Paluska), Bogdán, Nagy T. — ifj. Somogyi, Kiss. Edző: Somogyi János. 23. perc:- Egy kipattanó labdát Bálint 22 méterről a jobb felső sa­rokba zúdított, 1—0. 24. perc: Kriska megkapta má­sodik sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott. 27. perc: Kovács jobb oldali be­adása után Vejtei öt méterről a léc alá fejelte a labdát, 2—0. 42. perc: Egy előrevágott lab­dára Szauer T. rajtolt a leggyor­sabban és biztosan lőtt a kapuba, 3-0. 63. perc: Kovács középre adá­sa után Szauer T. 11 méterről nö­velte az előnyt, 4—0. 65. perc: Á szarvasi védők sza­bálytalankodtak a 16-oson belül, Balatoni nagy bravúrral kivédte Szabó 11-esét. 70. perc: Szabó 11 méterről a hosszú sarokba gurított, 5—0. 73. perc: Molnár 16 méterről a jobb sarokba lőtte a labdát, 6—0. A négy csatárát nélkülöző ven­dégeket az első harminc percben a játékvezetők „padlóra tették”, és innen a tisztes helytállás ma­radt a szarvasiak számára, de a külső körülmények miatt ez nem valósulhatott meg. Jó: Molnár, Bujáki, Szauer T., ill. Kugyela B., Bogdán. Szauer Tamás: - Az első fél­időben a kiállítás után eldőlt a mérkőzés. Somogyi János: - Saj­nálom, hogy a bajnokság végét így fejeztük be. A csapat újonc­ként 17 pontot szerzett az ősszel, amiért elismerést érdemel. További eredmények: Kar- cag-Szentes 1-1, Szajol-Algyő 1-5, Rákóczifalva-Túrkeve 0-0, Jászberény-Hódmezővásárhély 3-0. Az Alföld csoport állása 1. Szentes 13 1 1 56- 9 40 2. Karcag 9 3 3 31-14 30 3. Algyő 9 1 5 31-23 28 4. Jászberény 8 3 4 29-15 27 5. Kondoros 7 5 3 32-25 26 6. Kisújszállás 7 4 4 27-21 25 7. Jamina 7 4 4 27-24 25 8. Rákóczifalva 5 5 5 24-22 20 9. Harta 5 5 5 28-28 20 10. Túrke ve 5 4 6 17- 17 19 11. Szarvas 5 2 8 24-43 17 12. Szajol 4 3 8 34-39 15 13. Hmv.hely 4 3 8 19-30 15 14. Gyomaendröd 3 3 9 24-36 12 15. Békés 2 3 10 13-38 9 16. Fegyvernek 2 1 12 28-54 7 Sima Fradi-sikerek Budapest Ferencváros—Békéscsabai Előre FC 5—1 (3—0) NB I-es ifjúsági A korcsoportos (U-19) labdarúgó-mérkőzés, Buda­pest, 100 néző. V.: Vida. Békéscsaba: Svartz - Czira, Szenti, Bíró, Stír - Matúz, Zsilák, Germán J., Rubus - Csikai, Ács (Pakot). Edző: Szen­ti Zoltán. Hiába játszott a mezőnyben egyenrangúan ellenfelével a Bé­késcsaba, az egyéni hibák eldöntötték a mérkőzés sorsát. G.: Szendrei 2, Horváth, Béres, Czira (öngól), ill. Csikai. Jó: Szendrei, Ferenczi, Csirinyi, Horváth, ill. Czira. Ferencváros—Békéscsabai Előre FC 8—0 (4—0) NB I-es ifjúsági A korcsoportos (U-17) labdarúgó-mérkőzés, Buda­pest, 50 néző. V.: Korn. Békéscsaba: András - Gyaraki (Komáromi), Pribojszki, Sipka, Juhász - Lengyel, Sztojka, Süli (Becsei) - Csende (Nagy B.), Miklya, Hajdú (Búzási). Edző: Jakab Péter. Egy rövid húsz­perces időszak kivételével végig a Ferencváros akarata érvényesült. G.: Palásti 2, Fülöp 2, Bartha, Kerek, Vida, Csapó. Jó: Fülöp, Palásti, Baloni, Bartha, ill. Sipka, Sztojka, Komáromi. A Totó 46. heti eredményei í. Újpest FC—Debreceni VSC ................ .. . .1-1 X 2. Bayern München—Wolfsburg ......... .. . .1-0 1 3. Cottbus—Bielefeld ............................. .. . .2-1 1 4. Dortmund—1860 München ............. .. . .1-0 1 5. Hannover-Hertha BSC .................... .. . .0-1 2 6. Leverkusen-Mönchengladbach ... ... .2-2 X 7. Nürnberg—Hamburg......................... ... .1-3 2 8. Rostock—VfB Stuttgart...................... ___1-1 X 9. W erder Bremen—Kaiserslautern ... ... .5-3 1 10. AS Roma—Internazionale ................ .. . .2-2 X 11. Como-Lazio........................................ .. . .1-3 2 12. AC Milan-Parma............................... .. . .2-1 1 13. Udinese—Chievo.................................. Plusz egy mérkőzés: ... .2-1 1 14. Bochum—Schalke 04 .....................;. .. . .0-2 2 Mesterlövészek A Lancast Békés megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság góllövőlistájának él­mezőnye. 13 gólos: Boér (OMTK-Rákó- czi). 12 gólos: Lénád (Gádoros). 11 gólos: Szántó (Vésztő), Kanál (Medgyesegyháza). 10 gólos: Málik (Magyarbánhegyes). 8 gó­los: Ugrai (Gádoros), Kaliska (Tótkomlós), Ombodi (Szeghalom), Gróf (Mezőhegyes). 7 gólos: Mátyus, Hunya (Gyomaendröd), Karakas (Battonya), Moldván (Békésszent­andrás), Tóth (Szabadkígyós). 6 gólos: Lo­vász (Tótkomlós), Tolnai, Toldi (Gyomaend­röd), Sin (OMTK-Rákóczi), Papp (Méhke­rék), Sindel (Gádoros). 5 gólos: Kiss I. (Magyarbánhegyes), Szatmári (Mezőhe­gyes), Pardi (OMTK-Rákóczi), Bakró, Kiss (Békésszentandrás), Barcsay (Méhkerék). Az újkígyósiak (csatáruk balra) 2-0-ra nyertek az őszi záró fordulóban a Magyarbánhegye ellen D-FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBE