Békés Megyei Hírlap, 2002. október (57. évfolyam, 229-242. szám)

2002-10-07 / 234. szám

SPORT 2002. OKTÓBER 7., HÉTFŐ - 15. OLDAL A dobogón a helyzet változatlan Szomszédvárak döntetlenje LaNCAST MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Gyomaendröd FC—Gádoros 4-1 (2-0) Gyomaendröd, 350 néző. V.: Gyertyás. Gyomaendröd: Szabó - Béla, Tímár (Orovecz), Furka, Tolnai, Tanács, Dinya, Kovács, Toldi, Mátyus (Bóczér), Hunya. Edző: Plástyik János. Gádoros: Ivanics - Lénáit, Pisont Z. (Med- vegy), Szkalonai, Bencsik, Len­gyel, Jernei, Tassi, Ugrai (Pisont R.), Sindel, Pisont A. Edző: Kozmer Imre, Pisont András. Vé­gig küzdelmes, változatos mérkő­zésen a vendégek a játék egyes időszakában kulturáltan, jól fut­balloztak. Összességében a sikert jobban akaró hazaiak megérde­melten nyertek. G.: Toldi a 15., Kovács a 44., Hunya a 62., a 85., ill. Ugrai a 61. percben. Jó: Dinya, Hunya, Tolnai, ill. Ugrai, Bencsik. Plástyik János: - Görcsös já­tékkal megérdemelten győztünk. Kozmer Imre: - Az első félidő­ben eldönthettük volna a mérkő­zést, ha nem játszunk ilyen hite- hagyottan. (Szabados Ferenc) Mesterlövészek A Lancast Békés megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság góllövőlistájának élme­zőnye. 9 gólos: Szántó (Vésztő). 7 gólos: Mátyus, Hunya (Gyomaendröd), Boér (OMTK-Rákóczi). 6 gólos: Karakas (Batto- nya). 5 gólos: Kiss I. (Magyarbánhegyes), Lovász (Tótkomlós), Kanál (Medgyesegyhá- za), Ugrai (Gádoros). 4 gólos: Málik (Magyar­bánhegyes), Tolnai, Toldi (Gyomaendröd), Lénáit, Jemei (Gádoros), Darócz (Körösla- dány), Putnoki (Battonya), Tóth (Szabadkí­gyós), Moldván (Békésszentandrás). 3 gó­los: Szatmári, Gróf (Mezőhegyes), Fekete, Litauszki, Tóth (Vésztő), Pardi, Sin (OMTK- Rákóczi), Ombodi (Szeghalom), Lénáit, Sindel (Gádoros), Kaliska, Papp (Tótkomlós), Gubcsó, Kanál (Medgyesegyháza), Furka, Kovács (Gyomaendröd), Papp (Méhkerék), Novák, Salánki (Körösladány), Lipták, Ekker (Szabadkígyós). Szeghalom—Mezőhegyes 0—1 (0-1) Szeghalom, 200 néző. V.: Pata­ki. Szeghalom: Komáromi - Nagy, Simón, Bihari, Barna (Zsombok A.), Zsigovics, Mező (Vígh), Vámos, Patai (Mészáros), Sáfián, Elek T. Játékos edző: Zsombok Attila. Mezőhegyes: Bordás - Szatmári L, Nagy, Ko­vács Zs., Kovács R„ Csordás (Saitz), Varga, Berki, Zsoldi, Szat­mári G. (Halász), Gróf (Faragó). Megbízott edző: Rédli Tamás. A gyenge napot kifogó sárréti csa­pat nem boldogult a nagy lelkese­déssel küzdő vendégekkel, akik­nek nagyobb arányú győzelmét a kitűnően védő Komáromi akadá­lyozta meg. G.: Kovács R. a 20. percben. Jó: Komáromi (a me­zőny legjobbja), Zsigovics, ill. Bordás, Varga, Szatmári G. Zsombok Attila: - A vendég­csapat rászolgált a győzelemre. Rédli Tamás: - Fegyelmezett, lelkes játékunk megérdemelt si­kert hozott. (Zsombok János) Battonyai TK—Magyarbánhe­gyes 3—1 (1—1) Battonya, 300 néző. V.: Szeke­res. Battonya: Szőke - Szabó, Számfira, Pilán (Oláh), Fekete (Domsik), Putnoki, Árgyelán, Ko­vács K„ Karakas, Turbucz, Zsóri (Sztán). Edző: Mákos Árpád. Magyarbánhegyes: Jambrik N. - Szlanyinka (Jantyik), Bozsár, Fejes, Pálfi, Sajben, Tóth, Pájer (László), Kiss, Málik, Pécs. Edző: Turcsek Zoltán. A vendég bánhe- gyesi csapat a talált gól után kizá­rólag a védekezésre összpontosí­tott, így a hazai csapat ha nehe­zen is, de az utolsó félórában meg tudta fordítani a mérkőzést. Kiál­lítva: Szabó (második sárga lap után) a 75., ill. Fejes (második sárga lap után) a 70. percben. G.: Árgyelán a 44., Turbucz a 60., Sztán a 75., ill. Pájer az 5. perc­ben. Jó: Szőke, Árgyelán, Tur­bucz, ill. Pálfi, Sajben, Pécs. Mákos Árpád: - A minősíthe­tetlen játékvezetés mellett lezaj­lott mérkőzésen a végig csak a vé­dekezéssel és a játék tördelésével törődő vendégek megnehezítet­ték dolgunkat. Turcsek Zoltán: - Hetven percig nagyon fegyel­mezetten játszottunk, s ha nincs a jogtalan kiállítás, a forduló meg­lepetését okozhattuk volna. (Lukács István) Körösladány—Békésszentand­rás 2-1 (1-1) Körösladány, 200 néző. V.: Ró­zsa. Körösladány: Kiss - Botos, Mol­nár, Danó, Horváth T„ Szántó, Talpalló (Nagy), Tóth, Salánki, Novák, Kovács (Keresztesi Zs.). Edző: Borgula János. Békés­szentandrás: Tus­jak - Bencsik T., Gebri, Chlebik, Molnár (Kovács), Bencsik I., Farkas, Moldván (Kiss), Bakró, Bordács, Dankó (Légrádi). Edző: Varga Lász­ló. Három hazai döntetlen után küzdelmes mérkő­zésen nyerni tudott a Körösladány együttese. G.: Sa­lánki a 14., a 85., ill. Moldván a 4. percben. Jó: Salánki; Botos, Novák, Danó, ill. Bencsik T., Bordács, Moldván, Molnár. Borgula János: - Nagyon kel­lett a csapatnak a három pont, mert először önmagunkat kell le­győzni, hogy azután mérkőzést is tudjunk nyerni. Varga László: - Nem érdemeltünk vereséget. (Ponta Sándor) Vésztő—Újkígyós 2—0 (0—0) Vésztő, 200 néző. V.: Gulyás Vésztő: Nagy Zs. - Nagy Z„ Rá bai, Szántó, Szőke, Jánosi Litauszki T., Turbucz, Tóth Cs. Papp, Czinanó E. (Nagy S.) Edző: Királyvári Károly. Újkí gyós: Gedó - Karlovszki Litauszki Z., Ancsin, Jakab Palyik (Lengyel), Borbély, Burkus (Rövid), Dobroczki, Ekker, Nagy A. Egyesületi elnök: Ecker György. A hazaiak lényegesen többet birtokolták a labdát, hely­zetek sokaságát alakították ki, ám a kihasználással baj volt. A ven­dégeknek csak felvillanásaik vol­tak. A látottak alapján a vésztői győzelem nagyobb arányú is le­hetett volna. G.: Szántó az 51., Turbucz az 59. percben. Jó: Rá­bai, Szőke, Jánosi, Litauszki T„ ill. Litauszki Z. Királyvári Károly: - Csak a három pontnak örülhetünk. Ecker György: - Amíg erővel bír­tuk, lelkesen, fegyelmezetten ját­szottunk. Az egész csapatot di­cséret illeti. (Buzgány József) Szabadkígyós—Medgyesegyhá­za 0—0 Szabadkígyós, 230 néző. V.: Rácz Zs. Szabadkígyós: Sódar - Süli, Bozsó Z. (Bánfi R.), Kundia, Bánfi A., Lipták, Ekker, Schneider (Kovács Z.), Tóth A., Bozsó A., Majoros (Holecska). Edző: Ne­mes László. Medgyesegyháza: Homik - Pintér, Zsurzsucz, Gö- cző, Mocsári L. (Kiss), Gubcsó, Mocsári A. (Szabó), Kindel, Ka­nál, Vágási, Petruzsán. Edző: Sza­bó András, Temesvári Csaba. Könnyen felejthető találkozón a tabellán elfoglalt helyezésük alapján mindkét csapat adós ma­radt a jó játékkal. Jó: Bozsó A., ill. Mocsári L, Kanál, Mocsári A., Gubcsó. Nemes László: - Igazságos eredmény született. Szabó And­rás, Temesvári Csaba: - Ki­egyenlített mezőnyjáték folyt a pályán, komolyabb helyzeteink nekünk voltak. A minimális célt ismét elérte a gárda. (Tóth Lajos) Sarkad—Méhkerék 1—1 (0—1) Sarkad, 400 néző. V.: Majoros. Sarkad: Örkényi - Báli, Hajdú, Resetár, Pápa, Bagi, Bende (Szűcs), Petruzsán B„ Tóth, Ab- rudán, Matus. Edző: Himer Ist­ván. Méhkerék: Patka - Hajdú, Burai, Kocsis Z. (Stír), Séllei, Cso- tye, Cziczeri, Bíró K„ Bíró T„ Bar­csai (Hudák), Hegedűs. Edző: Patka György. A Méhkeréknek kis partjelzői segítséggel sikerült pontot rabolnia Sarkadról. G.: Petruzsán B. a 65., ill. Barcsai a 2. percben. Jó: Hajdú, Resetár, Petruzsán B., ill. Bíró T„ Barcsai, Cziczeri. Himer István: - Lelkesen küz­döttünk, jól is játszottunk, mégis értékes pontot vesztettünk. Patka, György: A kofán rúgott gól után egy kicsit visszavettünk az iramból, ezzel magunkra hoztuk az ellenfelet. Két kezdő játéko­sunk ismételten hiányzott. (Kiss Gábor) A Tótkomlós-OMTK-Rákóczi mérkőzést a két csapat megegye­zése alapján később rendezik. Ifjúságiak: Gyomaendrőd-Gádoros 1-0, Szeghalom-Mezőhegyes 1-2, Battonya-Magyarbánhegyes 3-1, Körösladány-Békésszentandrás 2-3, Vésztő-Újkígyós 3-0, Szabadkígyós- Medgyesegyháza 2-1, Sarkad- Méhke­rék 5-1. Lancast megyei I. osztály állása Labdarúgó NB III Alföld csoport 1. Gyomaendröd 7 1 1 28­• 4 22 2. Battonya 7 1 1 25­• 8 22 3. M.egyháza 4 5 17­■ 8 17 4. Szabadkígyós 4 4 1 14­■ 8 16 S. Vésztó 4 2 3 24­-15 14 6. OMTK-R. 4 2 2 17­-14 14 7. Körösladány 3 3 3 13­-11 12 8. Gádoros 3 3 3 21­-25 12 9. Tótkomlós 2 5 1 16­-15 11 10. Szeghalom 3 2 4 12­-12 11 11. Mezőhegyes 2 4 3 11­-12 1U 12. Méhkerék 2 2 5 10-19 8 13. Bszt.andrás 2 1 6 12­-20 7 14. M.bánhegyes 2 1 6 13­23 7 15. Sarkad 1 2 6 7­-32 5 16. Újkígyós­4 5 7­-20 4 A táblázatban nem szerepel az elha­lasztott OMTK-Rákóczi—Tótkomlós mérkőzés eredménye. A Lancast megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokságban következik. Októ­ber 12., szombat: Szabadkígyós- Vésztő, 15.00, Mezőhegyes-Körösla- dány, 15.00, Békésszentandrás-Sar- kad, 15.00, Gádoros-Tótkomlósi TC, 15.00, Orosházi MTK-Rákőczi-Szegha- lom, 15.00. Október 13., vasárnap: Medgyesegyháza-Battonyai TK, 15.00, Magyarbánhegyes-Gyomaendrőd FC, 15.00, Méhkerék-Újkígyós, 15.00. ■ „Beleszaladtak” a kicsik Győr Győri ETO FC—Békéscsabai Előre FC 2-1 (1-0) NB I-es ifjúsági A korcsoportos (U-19) labdarúgó-mérkőzés, Győr, 100 néző. V.: Kovács. Bé­késcsaba: Schvarcz - Szenti, Bí­ró, Czira, Komróczki, Potocska, Somlyai (Vajgely), Zsilák (Nagy M.), Germán (Stir), Csikai (Má­kos), Ács. Edző: Szenti Zoltán. A jól játszó Békéscsaba közel állt a meglepetéshez a listavezető Győr otthonában. G.: Laki, Mohi, ill. Márkus. Jó: Török, Imrik, ill. Czira, Bíró. Győri ETO FC—Békéscsabai Előre FC 14-0 (6-0) NB l-es ifjúsági B korcsoportos (U-17) labdarúgó-mérkőzés, Győr, 50 néző. V.: Károly K. Bé­késcsaba: Harman (András) — Radnóti (Balogh), Komáromi (Miklya), Pribojszki, Juhász, Csende, Gonda, Süli, Gyaraki, Pakot, Sztojka (Varga). Edző: Ja­kab Péter. A brillírozó győriek már az első félidőben eldöntötték a három bajnoki pont sorsát. G.: Szabó Zs. 7, Mörtel 3, Dorogi 2, Nyári, Gál. Jó: Szabó Zs., Mörtel, Tóth D., ill. senkit sem lehet ki­emelni. Szarvasi FC—Kondorosi TE 3-3 (1-0) Szarvas, 300 néző. V.: Mozsár. Szarvas: Litauszki - Rónyai, Sechna, Kugyela Zs. - Kriska, Kiss - Darida Zs., Somogyi (Ku­gyela B.), Bogdán - Gulyás, Dari­da P. Edző: Somogyi János. Kon­doros: Adamik - Gombár, Sárosi, Dián - Skorka (Szabó), Varga T„ Pusztai (Trnyik), Hrabovszki (Palyusik), Varga J. - Janis, Lipták. Edző: Halász Ferenc. 44. perc: Darida Zs. a félvonal­tól végigverekedte magát az alap­vonalig, beadása túlszállt a védő­kön, és a jókor érkező Gulyás a jobb alsóba fejelt, 1—0. 61. perc: Lipták-Hrabovszki volt a labda útja, és a tovább pasz- szolt labdát Janis a kapuba bom­bázta, 1-1. 64. perc: Varga T. jobb oldalon szöktette Liptákot, akinek beadását Hrabovszki a hálóba lőtte, 1-2. 72. perc: Egy bal oldali beadás­nál Sechna szabálytalankodott a vonalon belül. A megítélt bünte­tőből Janis megszerezte a ven­dégcsapat harmadik gólját, 1-3. 76. perc: A vendégkapu előtti kavarodásnál szabálytalanság történt, ismét 11-es. Ezt Bogdán értékesítette, 2-3. 81. perc: Darida P. a jobb oldal­ról élesen belőtte a labdát, Bog­dán mindenkit megelőzve a léc alá lőtt, 3-3. Szép számú vendégpublikum előtt az első félidőben úgy tűnt, mindkét csapat kivárásra játszik. A hazaiak többet birtokolták a labdát, bár Varga balról lőtt be­adásai zavart okoztak Litauszki kapuja előtt. Gólt - egy korszerű támadás végén - mégis a hazaiak szereztek. Szünet után jó negyed­óráig úgy tűnt; mintha a hazaiak az öltözőben maradtak volna. Ek­kor a vendégek nagyon beszorí­tották a Szarvast. Sőt, tetemes előnyhöz jutottak. Amire igye­keztek ráülni, de egy jó hajrával a hazaiak megérdemelten szerez­tek egy pontot. A látottak alapján az eredmény igazságos. Jó: Lita­uszki, Rónyai, Bogdán, ill. Sárosi, Varga T. Somogyi János: - Remélem, ez az eredmény erőt ad a sikere­sebb folytatáshoz. Halász Fe­renc: - Ma mélyen tudásunk alatt játszottunk, s örülhetünk, hogy ilyen játékkal pontot szerez­tünk. (Kepenyes György) Rákóczifalva—Jamina SE 3—1 (1-1) Rákóczifalva, 200 néző. V.: Tóth S. Rákóczifalva: Ulviczki - Major, Csabai (Németh), Bartusz, Boda - Sándor, Luca, B. Tóth, Draskóczi - Peszeki, Kácser. Edző: Gömöri Béla. Jamina: Czir- bus - Szabó T. (Pozsár), Pusztai, Varga (Vandlik), Nagy M. - Hor­váth (Friderikusz), Kurilla, Cse­ke, Czinanó - Borbola, Marik. Edző: Zsíros György. 19. perc: Cseke labdájával Borbola lépett ki, és a kifutó ka­pus felett a hálóba emelt, 0-1. 33. perc: Egy szöglet után fel­pörgő labdát Major a hálóba fe­jelt, 1-1. 62. perc: Egy jobb oldali be­adás után Luca az ötösről a kapu­ba pörgette a labdát, 2-1. 91. perc: Egy hazai kontra után B. Tóth a jobb alsó sarokba gurí­tott, 3—1. Az első félidő kiegyenlített já­tékot hozott, ez megmutatkozott az eredményben is, a második já­tékrészben felpörgette a ritmust a hazai csapat, és megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Jó: Ma­jor, Draskóczi, Sándor, Luca, ill. Kurilla, Varga, Borbola. Gömöri Béla: - Nagy erőfeszí­tések árán fordítottunk, egy fe­gyelmezetten és szervezetten ját­szó vendégcsapat ellen. Zsíros György: - Sportszerű mérkőzé­sen megérdemelt hazai győzelem született. (Fülöp Csaba) Harta-Békési FC 1-0 (0-0) Harta, 300 néző. V.: Nemes. Harta: Badó - Bálint, Molnár, Is­pán, Vékony (Mücóczi) - Tomo- lik, Bujáki, Felföldi (Mádi), Ko­vács - Szabó, Sebestyén. Játékos edző: Szauer Tamás. Békés: Ko­vács - Farkas (Balogh II.), Sán­dor, Szarvas, Kubik Cs. - Boda, Vadas, Balogh I„ Pősze (Kubik T.) - Kasik, Kardos. Edző: Fekete Mihály. 65. perc: Szabó maradt üresen a vendég 16-oson belül, s tíz mé­teres gurításába Kovács csak bele­ütni tudott, 1-0. A Duna-parti találkozón az el­ső negyedórában a hazaiak aka­rata érvényesült, fnajd a békésiek átvették* a jkték irányítását. A má­sodik félidőben lüktető volt a já­ték, enyhe hartai fölénnyel. Egy védelmi hibát kihasználva, a há­rom pontot is sikerült nekik meg­szerezni. Összességében a két ka­pufát, valamint a három nagy helyzetet kidolgozó vendégek nem érdemeltek vereséget, de ameddig ezeket a lehetőségeket nem tudják gólra váltani, addig pont nélkül maradnak. Jó: Badó, Tomolik, Bujáki, ill. Kubik Cs., Boda, Szarvas, Kasik. Szauer Tamás: - A helyzetek alapján megérdemelten nyer­tünk, de mivel ezekből sokat hi­báztunk, ezért hiányérzetem van. Fekete Mihály: - Kiénekelték a sajtot a szánkból. (Sz. A.) Szajol—Gyomaendrödi VSE 6—3 (4—1) Szajol, 250 néző. V.: Samu. Szajol: Fehér - Földi, Kader, Papp, Pintér - Farkas T., Fekete, Gergely, Babella (Márkus) - Va­sas, Bese. Edző: L. Kiss Lajos. Gyomaendröd: Hanyecz J. - Csi­kós, Katona, Hídvégi, Szabó (Far- kasinszki) - Kéri (Ilyés), Göb- lyös, Osan, Bakos - Feuerwerker, Mester. Játékos edző: Hanyecz János. 8. perc: Egy eladott labdát Bese rúgott tíz méterről a hálóba, 1-0. 12. perc: Vasas szabadrúgását Bese pöckölte egy méterről a há­lóba, 2—0. 28. perc: Bakost buktatták a 16-oson belül. A büntetőt is ő lőt­te a hálóba, 2-1. 32. perc: Bese egyéni játék után a hálóba pöckölt, 3-1. 42. perc: Mestertől Földi ellop­ta a labdát, és a tehetetlen Hanyecz J. mellett a hálóba lőtt, 4-1. 55. perc: Göblyös beadását Osan lőtte közelről a hálóba, 4-2. 60. perc: Mester remek cselso­rozat után a hálóba lőtt, 4-3. 75. perc: Vasas 30 méteres szabadrúgása a jobb felső sarok­ban kötött ki, 5-3. 88. perc: Egy kontratámadás végén Bese lőtt ismét a hálóba, 6-3. Végig a vendégcsapat irányítot­ta a játékot, de fegyelmezetlen vé­delme és egy nagyon gyenge ka­pusteljesítmény miatt ilyen arányban is megérdemelten nyert a hazai együttes. Jó: Vasas (a me­zőny legjobbja), Bese, Földi, ill. Hídvégi. L. Kiss Lajos: - Sok hibával tarkított mérkőzésen egy igen jó csapattól sikerült elvennünk a há­rom pontot. Az eredmény fordí­tott is lehetett volna. Hanyecz Já­nos: - Ha átalusszuk az első fél­idő első felét, nem is számítha­tunk jobb eredményre, futnunk kell az eredmény után, és így a ki­nyílt védelmünk mellett a Csajágaröcsöge is szerezhet eny- nyi gólt. (Feuerwerker Béla) További eredmények: Fegyvernek- Jászberény 0-6, Karcag-Kisújszállás 2-0, Túrkeve-Hódmezovásárhely 2- 2, Algyö-Szentes 1-3. Az Alföld csoport állása 1. Szentes 8­1 35­6 24 2. Kondoros 5 3 1 19­12 18 3. Jászberény 5 2 2 20­8 17 4. Rákóczifalva 5 2 2 21­12 17 5. Karcag 5 2 2 19­11 17 6. Kisújszállás 5 1 3 16­14 lí, 7. Algyő 5 1 3 14­14 16 8. Jamina 4 2 3 17­17 14 9. Túrkeve 3 2 4 8­9 11 10. Harta 2 5 2 14­17 11 11. Szajol 2 3 4 20­16 9 12. Hmv.hely 2 3 4 11­17 9 13. Gyomaendröd 2 2 5 17­23 8 14. Szarvas 1 2 6 16-26 5 15. Békés 1 2 6 7­24 5 16. Fegyvernek 1 8 14­37 3 Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában következik. Ok­tóber 12., szombat: Jamina SE-Szajol, 15.00, Kondorosi TE-Harta, 15.00, Algyó-Fegyvemek, 15.00. Október 13., vasárnap: Hódmezővásárhely- Szarvasi FC, 15.00, Kisújszállás-Jász- berény, 15.00, Gyomaendrödi VSE- Karcag, 15.00, Békési FC-Rákóczifalva, 15.00, Szentes-Túrkeve, 15.00. Gólokban gazdag döntetlent hozott a labdarúgó NB III Békés megyei rangadója, a Szarvas-Kondoros összecsapás. A szomszédvárak derbije után - érthetően - nem mindegyik edző volt maradéktalanul elégedett csapata teljesítményével D-FOTÓ: VERESS ERZSI