Békés Megyei Hírlap, 2002. október (57. évfolyam, 229-242. szám)

2002-10-14 / 240. szám

SPORT 2002. OKTÓBER 14., HÉTFŐ - 15. OLDAL tRÉKÉS MEGYÉI HÍRLAP Magyarbánhegyesen botlott a listavezető A Lancast Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság góllövőlistájának élmezőnye. 9 gólos: Szántó (Vésztő). 7 gólos: Málik (Magyarbánhegyes), Mátyus, Hunya (Gyomaendrőd), Boér (OMTK- Rákóczi). 6 gólos: Karakas (Battonya). 5 gólos: Kiss I. (Magyarbánhegyes), Lovász, Kaliska (Tótkomlós), Kanál (Medgyesegy- háza), Ugrai, Lénád (Gádoros), Ombodi (Szeghalom). 4 gólos: Tolnai, Toldi (Gyo­maendrőd), Jemei, Sindel (Gádoros), Da- rócz (Körösladány), Putnoki (Battonya), Tóth (Szabadkígyós), Moldván (Békés­szentandrás), Szatmári (Mezőhegyes), Sin (OMTK-Rákóczi), Litauszki (Vésztő). 3 gó­los: Gróf, Zsoldi (Mezőhegyes), Fekete, Tóth (Vésztő), Pardi, Szlopóczki (OMTK- Rákóczi), Papp, Fülöp (Tótkomlós), Gub- csó (Medgyesegyháza), Furka, Kovács (Gyomaendrőd), Papp (Méhkerék), Novák, Salánki (Körösladány), Lipták, Ekker (Sza­badkígyós). A., ill. Litauszki, Papp, Rábai, Nagy Z., Jánosi. Nemes László: - Az utolsó pil­lanatban fájó vereséget szenved­tünk. Királyvári Károly: — Nagy küzdeni tudás, helyenként durva játék jellemezte a hazaiak futball- ját. A finisben szerzett szerencsés gólunkkal győztünk. (Tóth La­jos) Békésszentandrás—Sarkad 3-0 (1-0) Békésszentandrás, 200 néző. V.: Sulyok. Békésszentandrás: Tusjak - Gebri (Kovács), Bencsik T., Bordács (Bencsik I.), Chlebik, Molnár, Dankó, Farkas, Bakró, Moldván, Kiss (Légrádi). Edző: Varga László. Sarkad: Ör­kényi - Bali, Alb, Resetár, Pápa, Bagi (Bende), Hajdú, Petruzsán, Tóth, Abrudán (Balogh), Matus (Szűcs). Edző: Himer István. Küzdelmes mérkőzésen a sarkadiakat Örkényi kapus men­tette meg a kiütéses vereségtől. G.: Dankó a 11., a 62., Kiss az 52. percben. Jó: Bencsik T., Bakró, Dankó, Farkas, ill. Örké­nyi (a mezőny legjobbja), Resetár, Papp. Varga László: — Helyzetek sokaságát hagytuk ki, így majd­nem nehéz lett a mér­kőzés. Himer István: - Az első félidőben kihagytuk a helyzete­ket, a második félidő­ben ráadásul még ka­tasztrofálisan játszot­tunk. (V. L.) GÁDOROS- TÓTKOMLÓS! TC 2—3 (1-0) Gádoros, 150 néző. V.: Alberti. Gádoros: Ivanics - Lengyel, Pisont A., Szkalonai, Pisont Z. (Pisont R.), Bencsik (Medvegy), Jernei, Tasi, Sindel, Lénárt, Ugrai. Edző: Kozmer Imre, Pisont András. Tótkomlós: Szabó - Trabak, Bányik, Pásztor L„ Lovász, Pász­tor T., Dobi (Lóvéi), Papp, Karasz, Kaliska, Fülöp. Edző: Kvasznovszky József. Talán a já­tékvezetők felkészültségével is foglalkozni kellene belátható időn belül, mert amit egyesek művelnek, az felháborító! Ezzel együtt 2—O-ról sorozatban har­madjára nem szabad veszíteni! Kiállítva: Pisont A. a 86., Pisont R. (mindketten második sárga lap után) a 87. percben. G.: Lénárt a 17., Sindel a 46., ill. Fülöp az 52., Kaliska a 75., a 82. percben. Jó: Lengyel, Szkalonai, Tasi, Lénárt, ill. Trabak, Bányik, Pásztor L„ Kaliska, Fülöp. Kozmer Imre: - 2-0-ás veze­tésről csak fegyelmezetlenség vagy játékvezetői csalás miatt le­het veszíteni. Nem titok, hogy az utóbbira gondolok. Kvasznovsz­ky József: - A kis Kaliska nagy napja. (Páli István) Medgyesegyháza—Battonyai TK 0-0 Medgyesegyháza, 200 néző. V.: Gyekiczki. Medgyesegyháza: Homik — Pintér, Zsurzsucz, Göcző (Mocsári L.), Holecz, Petruzsán, Vágási, Kanál, Mocsá­ri A., Juhász (Bozsó), Kindel. Edző: Szabó András, Temesvári Csaba. Battonya: Szőke - Oláh, Számfira, Domsik, Fekete, Putnoki, Deák, Kovács (Podina), Karakas (Árgyelán), Sztán (Roczkó), Szabó. Edző: Mákos Árpád. Nagy iramú mérkőzésen a házigazdák kis szerencsével megszerezhették volna a három pontot, így azonban meg kellett elégedniük azzal, hogy megőriz­ték veretlenségüket. Jó: Kindel, Pintér, Holecz, Juhász, ill. Putnoki, Deák, Számfira, Dom­sik, Fekete. Szabó András, Temesvári Csaba: - Csak a gól hiányzott a játékunkból. Igazságos ered­mény született. Mákos Árpád: - Küzdelmes mérkőzésen a csapa­tok csak a kapufákat tudták cé­lozni. Igaz mi eggyel többet rúg­tunk, mint a hazaiak, ám több gólhelyzetet puskáztunk el. A pontosztozkodás igazságos. (Uhrin Pál) Méhkerék—Úkígyós 1—0 (0-0) Méhkerék, 130 néző. V.: Scsitovics. Méhkerék: Patka - Gugolya, Séllei, Hajdú, Barcsai, Cziczeri, Burai, Csotye, Tapasztó, Papp (Stier), Biró K. (Hudák). Edző: Patka György. Újkígyós: Gedó - Karlovszki, Uhrin, Csat­lós, Jakab, Borbély (Palyik), Ekker, Silló, Burkus R., Dobróczki (Lengyel), Nagy (Bur­kus Gy.). Edző: Ecker József. Ki­egyenlített első félidő után a má­sodik játékrészben a méhkeréki­ek tíznél is több ziccert puskáz­tak el. A játék végig az ellenfél te­rületén folyt. Kiállítva: Ekker (szövegelésért) az 50. percben. G.: Lengyel (öngól) a 88. perc­ben. Jó: Gugolya, Tapasztó, Haj­dú, Csotye, ill. Gedó (a mezőny legjobbja). Patka György: - Nem tu­dom, meddig tartogatjuk gólja­inkat, de a helyzetek alapján egy másik csapat már bajnokságot nyert volna. Ecker József: - A helyzetek alapján nem érdemel­tünk vereséget. (Árgyelán Mi­hály) Magyarbánhegyes— Gyomaendrőd FC 3—0 (3—0) Magyarbánhegyes, 200 néző. V.: Suck. Magyarbánhegyes: Jambrik N. — Pécs (Evanics), Bozsár, Fejes, Pálfi, Sajben, Tóth (László), Zsibrita, Kiss, Málik, Pájer (Szlanyinka). Edző: Turcsek Zoltán. Gyoma­endrőd: Szabó - Oravecz (Bóczér), Tímár, Furka, Tolnai, Tanács, Dinya, Kovács, Toldi, Mátyás, Hunya. Edző: Plástyik János. A hazai csapat az idény legjobb játékával magabiztosan győzte le a listavezetőt. Kiállít­va: Dinya (ütésért) a 80. perc­ben. G.: Málik az 5. és a 30., Bozsár a 43. percben. Jó: Zsibrita, Sajben, Málik, Bozsár, ill. Szabó. Turcsek Zoltán: - Az első helyezettet megverni mindig nagy fegyverténynek számít, rá­adásul ezt mi látványos és jó já­tékkal értük el. Plástyik János: - Nem nyilatkozom. (Fejes Mi­hály) Ifjúságiak:OMTK-Rákóczi-Szegha- lom 2-7, Mezőhegyes-Körösladány 7-1, Szabadkígyós-Vésztő 0-4, Bé- késszentandrás-Sarkad 1-1, Gádo­ros-Tótkomlós 1-3, Medgyesegyhá- za-Battonya 1-1, Méhkerék-Újkígyós 5-1, Magyarbánhegyes-Gyomaendrőd FC 2-2. Lancast megyei I 1. Battonya 2. Gyomaendrfid 3. Me.egyháza 4. Vésztő 5. Szabadkígyós 6. OMTK-R. Tótkomlós 8. Szeghalom 9. Mezőhegyes 10. Körösladány 11. Gádoros 12. Méhkerék 13. Bszt.andrás 14. M.bánhegyes 15. Sarkad 16. Újkígyós . osztály 7 2 1 1 2 6 - 2 4 2 állása 25- 8 23 28- 7 22 17- 8 18 26- 16 17 15-10 16 19-17 14 19-17 14 15-14 14 15-13 13 14- 15 12 23-28 12 11-19 15- 20 16- 23 7-35 7-21 A táblázatban nem szerepel az elha­lasztott OMTK-Rákóczi—Tótkomlós mérkőzés eredménye. A Lancast megyei 1. osztályú labda­rúgó-bajnokságban következik. Októ­ber 19., szombat: Gyomaendrőd FC- Medgyesegyháza, 14.30, Battonya- Szabadkígyós, 14.30, Körösladány- Orosházi MTK-Rákóczi, 14.30, Szegha- lom-Gádoros, 14.30, Vésztő-Méhke­rék, 14.30, Újkígyós-Békésszentand- rás, 14.30. Október 20., vasárnap: Tótkomlós-Magyarbánhegyes, 14.30, Sarkad-Mezőhegyes, 14.30. ________■ Kon doros—Harta 1—3 (0—0) Kondoros, 250 néző. V.: Agócs. Kondoros: Adamik - Var­ga T., Jansik (Dián), Sárosi (Hrabovszki), Gombár — Kiszely, Udvari (Palyusik), Lipták, Ben­czúr - Janis, Varga J. Edző: Ha­lász Ferenc. Harta: Badó - Bá­lint, Molnár, Vékony (Mikóczi), Vejtei - Sebestyén, Ispán, Bujáid, Felföldi - Szabó (Mádi), Kovács. Játékos edző: Szauer Tamás. 52. perc: Vejtei 22 méteres sza­badrúgását Adamik kiütötte, és a kipattanó labdát Kovács öt méter­ről a hálóba vágta, 0—1. 57. perc: Varga J. jobb oldali szabadrúgását az ellenfél kapusa a kapufára ütötte, a kipattanó lab­dára Lipták jól érkezett, és közel­ről a kapuba passzolta a labdát, 1-1. 62. perc: Az előretörő Bálintot a hazai védők a 16-oson belül sza­bálytalanul szerelték. A megítélt büntetőt Ispán biztosan értékesí­tette, 1—2. 73. perc: Újabb büntetőhöz ju­tott a vendég együttes, amelyet Ispán ismételten magabiztosan lőtt a kapuba, 1—3. Közepes színvonalú mérkőzé­sen a nagyobb szerencsével bíró Harta együttese két tizenegyessel elrabolta a három pontot a Kon­doros otthonából. Jó: Lipták, Gombár, ill. Molnár, Ispán, Vejtei. Halász Ferenc: - Egyenlő erők küzdelméből a vendégek két tizenegyessel jobbak voltak. Szauer Tamás: - Minden elisme­résem a csapat játékosainak. Ezen a hét végén a küzdőszellem szerencsével is párosult. (K. Gy.) Jamina SE—Szajol 5—1 (3—1) Békéscsaba, 250 néző. V.: Fü­löp Z. Jamina: Kollár - Szabó T. (Zahorán), Pusztai, Varga M„ Nagy M. — Friderikusz (Czina- nó), Cseke, Kurilia, Horváth (Walfisch) - Borbola, Marik. Edző: Zsíros György. Szajol: Fe­hér - Kader, Papp, Pintér, Ger­gely - Babella (Földi), Vasas, Be- se, Vona — Farkas (Szabó N.), Fe­kete. Edző: L. Kiss Lajos. 3. perc: Friderikusz balról be­lőtt labdáját Marik öt méterről a hálóba fejelte, 1-0. 7. perc: Cseke 18 méterről egy csel után a bal alsó sarokba lőtte a labdát, 2—0. 15. perc: Vona hét méterről szépített, 2—1. 20. perc: Cseke bal oldali be­adása után Horváth öt méterről a kapuba bombázta a pettyest, 3-1. 63. perc: Marik lövése után a labda a kapufáról lepattant, Kurilia három méterről a hálóba fejelte azt, 4—1. 70. perc: Marik jobb oldalról középre gurított, Borbola a kapu­ba lőtte a labdát, 5-1. A hazai apat végig nagy kedvvel játsi t, sorra alakította ki a helyzete t és az öt gól mel­lett még négy kálómmal a kapu­fát is telibe t ilta, így győzelme teljesen meg iemelt. Jó: Varga M., Kurilia, ( ;ke, Borbola, Ma­rik, ill. Vasas: intér. Zsíros Gy gy: - A látottak alapján megé emelten győztünk a sportszerű zajoliak ellen. L. Kiss Lajos: - Sok hibával tarkí­tott mérkőzé: í a hazaiak sikere teljesen me rdemelt. (Fülöp Csaba) Békés—Rákó ifalva 1—1 (0—0) Békés, 0 néző. V.: Holczimmer. lékés: Kovács — Farkas, Kubil 's., Pősze, Vadas, Sándor - Szí ti (Kubik T.), Ba­logh (Boda ( , Szarvas - Kar­dos, Kasik. E ő: Fekete Mihály. Rákócziíalva Jlviczki - Major, Kun (Németi Bartusz, Boda J. - Eszes, Luct 5. Tóth, Draskóczi (Csabai) - Pe eki, Kácser. Edző: Gömöri Béla. 75. perc: l :a harcosan meg­szerezte a labt , s egy csel után 15 méterről a bal rokba lőtt, 0—1. 82. perc: K ik a 16-os bal sar­káról bravúré n emelt a kapus fölött a hálóba, 1-1. Fekete edző tanítványai igen elszántan léptek pályára, hiszen minden megszerzett pontra szük­ségük van a veszélyes zóna elha­gyásához. Iramos és helyenként jó mérkőzésen most egy pont si­került egy kifejezetten erős ellen­féllel szemben. Jó: Kovács, Kasik, ill. Luca, Draskóczi. Fekete Mihály: - Remek el­lenfelünk ellen, úgy érzem, föl­nőttünk a feladathoz. Gömöri Bé­la: - Az egyébként szervezetten játszó Békés ellen győzelmi esélyt szalasztottunk el. (Nagy Mihály 'Dhoi) | , jl GyomaendroDi VSB—Karcag 0-2 (0-1) w Gyomaendrőd, 100 néző. V.: Mózes. Gyomaendrőd: Hanyecz J. - Csikós, Hídvégi, Szabó, Far- kasinszki (Kéri) - Göblyös, Osán (Mester), Bakos (Mázán), Feuer­werker - Katona, Ilyés. Játékos edző: Hanyecz János. Karcag: Móga - Orosz, Varga, Ramos (Asztalos), Tóth - Kemecsi, Kese­rű, Balogh, Békési - Fekete (Bá­lint), Babotán. Edző: Varga János. 37. perc: Balogh távoli lövését Hanyecz csak kiütni tudta és a be­robbanó Tóth a hálóba lőtt, 0—1. 38. perc: Hídvégi becsúszó szerelése utárí a játékvezető a pi­ros lapot mutatta fel. 70. perc: Békési 20 méterről nagy gólt lőtt a jobb felső sarok­ba, 0-2. Küzdelmes mérkőzésen a ha­zai csapat a 38. perctől emberhát­rányban játszott, így esélye sem maradt megszorítani a kulturál­tan játszó vendégeket. Jó: Csikós, Katona, ill. Tóth, Kemecsi, Béké­si, Fekete. Hanyecz János: - A kiállítás óriási előnyt biztosított ellenfe­lünk javára. Küzdöttünk, de nem bírtunk a túlerővel. Varga János:- Küzdelmes mérkőzésen végig a mi elképzelésünk érvényesült. Nagyon értékes győzelmet arat­tunk. (Feuerwerker Béla) Hódmezővásárhely—Szarvasi FC 0-1 (0-0) Hódmezővásárhely, 100 néző. V.: Nemes. Hódmezővásárhely: Erdei — Marczinka, Nagy L., Ju­hász, Huszár - Kirschner (Si­pos), Galamb (Tóth), Szűcs, Bor- bás P. - Antal, Borbás Zs. Edző: Rostás Károly, Antal Ferenc. Szarvas: Fábri — Sechna, Szuro- vecz (Paluska), Rónyai, Rohony (Medvegy) - Darida Zs., Kugyela B. (Nagy T.), ifj. Somogyi, Gulyás- Darida P., Kiss M. Edző: Somo­gyi János. 83. perc: Jobb oldali szöglet után a védők röviden szabadítot­tak fel és Gulyás 20 méterről a léc alá bombázott, 0-1. A hat kezdőjátékosát nélkülö­ző vendégcsapat óriási akarással és lelkesedéssel kezdte a mérkő­zést. Az első félidő egyenrangú fe­lek csatáját hozta, a másodikban jobbára a vásárhelyiek támadtak, ám a hajrában egy bombagóllal si­került megszerezni első idegenbe­li győzelmét a Körös-partiaknak. Jó: Marczinka, ill. Fábri, Sechna, Kugyela B„ Gulyás. Rostás Károly: - Ez a labdarú­gás megcsúfolása. Ahelyett, hogy 5-0-ra nyertünk volna, az ellen­fél győzött egy góllal. Somogyi János: - Tartalékos csapatunk szíwel-lélekkel küzdött. Fortuna segítségével sikerült megszerezni a győzelmet. <r További eredmények: Kisújszállás— ■J&zberény 1—0, Szentes-Túrkeve 3- 1, Algyő-Fegyvemek 5-3. Az Alföld csoport állása 1. Szentes 9­i 38- 7 27 2. Karcag 6 2 2 21-11 20 3. Kisújszállás 6 1 3 17- 14 19 4. Algyő 6 1 3 19- 17 19 5. Rákócziíalva 5 3 2 22-13 18 6. Kondoros 5 3 2 20-15 18 7. Jászberény 5 2 3 20- 9 17 8. Jamina 5 2 3 22- 18 17 9. Harta 3 5 2 17-18 U 10. Túrkeve 3 2 5 9-12 11 11. Szajol 2 3 5 21-21 9 12. Hmv.hely 2 3 5 11-18 9 13. Gyomaendrőd 2 2 6 17-25 8 14. Szarvas 2 2 6 17-26 8 15. Békés 1 3 6 8-25 6 16. Fegyvernek 1 9 17-42 3 Következik. Október 19., szombat: Szarvas-Szentes, 14.30, Túrkeve- Algyő, 14.30, Jászberény-Gyomaend- rőd, 14.30, Rákóczifalva-Kondoros, 14.30, Fegyvernek-Kisújszállás, 14.30. Október 20., vasárnap: Harta-Hódme- zővásárhely, 14.30, Karcag-Jamina, 14.30, Szajol-Békés, 14.30. Gólokban gazdag mérkőzésen nyert a sötét mezes Jamina a Szajol ellen a labdarúgó NB lll-ban. Az 5-1-re végződött találkozón öt játé­kos volt eredményes a Békés megyei csapatból, az utolsót az előtérben lévő Borbola Bence szerezte d+otó. lihoczky p*t»r Bravúros idegent)« li szarvasi győzelem Mezőhegyes—Körösladány 4-1 (2-1) Mezőhegyes, 150 néző. V.: Szabó Gy. Mezőhegyes: Bordás - Csordás S., Nagy, Kovács Zs., Kovács R„ Szatmári L„ Varga, Berki, Csordás Cs., Szatmári G. (Faragó), Zsoldi (Saitz). Edző: Matajsz Pál. Körösladány: Kiss - Salánki, Botos L, Novák, Molnár T„ Horváth T. (Botos Z.), Szántó, Horváth I., Keresztes (Nagy), Tal- palló, Tóth. Edző: Borgula János. Két támadó felfogásban futballo­zó csapat régen látott jó mérkő­zést produkált Mezőhegyesen. A hazaiak győzelme nem forgott ve­szélyben. G.: Zsoldi az 5., Varga a 35., Szatmári L. a 48., Berki a 90., ill. Talpalló a 10. percben. Jó: Var­ga (a mezőny legjobbja), Bordás, Kovács Zs., Szatmári L, Zsoldi, ill. Molnár T. Matajsz Pál: — Ladánybene 4! Borgula János: - Sok hibával ját­szottunk, mindkét félidő elején potyagólokat kaptunk, míg a ha­zaiak értékesítették helyzeteiket. 1 A mezőhegyesi győzelem megér­demelt. (Perlaki János) Szabadkígyós—Vésztő 1—2 1 (0—1) Szabadkígyós, 200 néző. V.: j Szabó II. S. Szabadkígyós: Niedermayer - Süli (Majoros), 1 Bozsó Z., Kundia, Bánfi A„ : Lipták, Ekker, Kovács Z. (Holecska), Tóth A., Bozsó A., Bánfi R. Edző: Nemes László. Vésztő: Nagy Zs. - Nagy Z„ Rá- - bai, Szántó, Szőke, Jánosi, ■ Litauszki, Lázár, Tóth Cs„ Papp, 1 Czinanó. Edző: Királyvári Károly. ! A mérkőzés egészében energiku- 1 sabban és célratörőbben futballo- 1 zó Vésztő rászolgált a három baj- 1 noki pontra. G.: Bánfi A. a 72., ill. 1 Nagy Z. a 29., Litauszki a 90. 1 percben. Jó: Niedermayer, Bánfi OMTK-Rákóczi—Szeghalom 2-3 (1-2) Orosháza-Rákóczitelep, 200 néző. V.: Samu. OMTK-Rákóczi: Tóth I. - Csegöldi, Zalai (Striffel), Godár, Székely, Papp, Szűrszabó (Sin), Szlopóczki, Horváth II. A. (Sebők), Kánya, Boér. Edző: Pó­lyák László. Szeghalom: Komá­romi - Nagy, Bihari (Zsombok K.), Zsigovics, Simon, Patai, Ombodi, Sáfián, Barna, Zsombok A., Vámos (Elek). Játékos edző: Zsombok Attila. A büntetőket ka­pott vendégcsapat győzelemre volt ítélve. G.: Szlopóczki a 20., Sin a 66., ill. Ombodi 2 (mindket­tőt 11-esből) a 37., a 61., Zsombok A. a 41. percben. Jó: Godár, Ká­nya, ill. Patai, Ombodi, Zsombok A. Pólyák László: - Borzasztó szerencsétlen körülmények kö­zött kaptunk három gólt, amit a mai napon fejben sem tudtunk korrigálni. A játékban is gyengék voltunk, összességében nem ér­demeltünk vereséget. Zsombok Attila: - Kiss szerencsével, de hoztuk a három pontot korrekt játékvezetés mellett. (Bot Fe­renci Mesterlövészek