Békés Megyei Hírlap, 2002. szeptember (57. évfolyam, 204-228. szám)

2002-09-16 / 216. szám

14. OLDAL - 2002. SZEPTEMBER 16., HÉTFŐ SPORT »békés megyei hírlap Utolsó helyen a lila-fehérek Matáv Sopron-Békéscsabai Előre FC 3-1 (2-1) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Sopron, 2200 néző. V.: Kassai (Mészáros, Erős). Sopron: Farkas B. 6 — Horváth R. 5, Szabados 6, Tóth A. 4 - Orabinec 5, Csi­szár 5, Pintér 5, Somogyi 7, Tóth 1.5 — Tóth M. 7, Tiber 4. Edző: Komjáti And­rás. Békéscsaba: Fekete 8 — Valentényi 5, Gabala 6, Grujics 4, Udvari 5 — Szeverényi 5, Szilveszter 4, Fehér Zs. 5, Megyesi 6 — Miculescu 5, Gavrilovics 4. Edző: Garamvölgyi Lajos. Csere: Grujics helyett Cseke (6) a szünetben, Tiber h. Sira (6) az 56., Tóth 1. h. Perger (5) a 60., Orabinec h. Fehér Z. (-) a 70., Megyesi h. Vincze Z. (-) a 80. percben. Gólszerző: Tóth M. a 17., Megyesi (11-esből) a 24., Somogyi (11-esből) a 27., Sira a 90. percben. Sárga lap: Megyesi (Somogyit buktatta) a 72. percben. Szögletarány: 6:7 (2:3). Sopron 6. perc: Szilveszter adott be jobb­ról, Megyesi mintegy 18 méterről kapásból lőtt Farkas B. bravúrral hárított. 13. perc: Miculescu kapott jó átadást Szeverényitől, rávezette a labdát a kapujából kifutó Farkas B.-re, majd kicselezte őt kétszer is, végül eléggé gyatrán lőtt kapu­ra és a befutó védők szögletre há­rítottak. 17. perc: hazai bal oldali táma­dásnál Somogyi ívelte át a labdát a jobb oldalra, s az üresen, jó ütemben érkező Tóth M. kapás­ból, mintegy 10 méterről a tehe­tetlen Fekete mellett a kapu köze­pébe bombázott, 1—0. 19. perc: Tóth M. a csabai tér­fél közepén szerzett egy labdát, majd két lépés után nagy erővel a bal felső sarok mellé lőtt. A csabaiak egyetlen góljának szerzője, Megyesi László D^OTÓ: LEHOCZKY PÉTER 24. perc: Gavrilovics a hazaiak ötösén indult volna a labda után, ám Szabados megrántotta és ezért a földre került. Kassai játék­vezető azonnal a büntetőpontra mutatott. A büntetőrúgást Megyesi a kapu bal oldalába bombázta, 1—1. 27. perc: Grujics ütközött a csabai büntetőterületen belül Csi­szárral, aki elesett, ezért is bünte­tőrúgást ítélt Kassai játékvezető. A büntetőből Somogyi lőtte a jobb alsó sarokba a labdát, 2—1. 41. perc: Tóth M. egy hosszú indítással vezette a csabai kapu felé a labdát, a védők lemaradtak róla, s már a 16-oson belül járt, amikor a kapujából kifutó Feke­te nagy bravúrral, elvetődve SPORT első a sportban ütötte el a labdát a támadó lába elől. 50. perc: Tóth I. futott el a bal oldalon, középre lőtte a labdát, Tóth M. a védők között nyolc mé­terről a léc fölé fejelte a labdát. 54. perc: a bal oldalról beívelt szögletet röviden mentették a csa­bai védők, a kipattanó labdát Orabinec mintegy 20 méterről ka­pásból kapura lőtte, ám Fekete is­mét nagy bravúrral hárított. 60. perc: Miculescu hosszú vágta után középre ívelt, Szaba­dos csak szögletre tudta fejelni a labdát Fehér Zs. elől. A beívelt sa­rokrúgást követően Fehér Zs. megcsúsztatta a labdát, sajnos Miculescu centiméterekkel ma­radt le róla. Nagy egyenlítési lehe­tőség volt. 70. perc: Szilveszter ugratta ki Csekét, akitől a labda elpattant, így Farkas B. könnyedén tudott hárítani. Ismét egyenlítési lehető­séget szalasztott el az Előre. 90. perc: Tóth M. és Sira össz- játékkal közelítették meg a ven­dég csabaiak kapuját, majd Sira a teljesen kiszolgáltatott Fekete mellett a bal alsó sarokba lőtte a labdát, 3—1. A mérkőzés előtt Komjáti And­rás arról beszélt, hogy szorult helyzetükben ezen a mérkőzésen nem is lehet más a céljuk, mint a három pont bezsebelése. Garamvölgyi Lajos a tőle megszo­kott nyugodt hanggal mondta: az­zal a célkitűzéssel utaztak Sop­ronba, hogy a vereséget elkerül­jék. Győzelemre játszanak, de ak­kor sem lesz nagyon elkeseredve, ha netán döntetlennel végződne a találkozó. Azt kérte a játékosok­tól, hogy fegyelmezett, odaadó já­tékkal igyekezzenek a megbe­szélt taktikát megvalósítani. Az első percekben hatalmas elánnal kezdett a Sopron, beszorí­totta a vendégeket a kapuja elé, ám gólveszélyes helyzetet nem tudtak teremteni. Jó pár perc el­telte után a Békéscsaba egyre fel­szabadultabban kezdett játszani Következik Az NB 1-es labdarúgó-baj­nokságban következik. Szeptember 20., péntek: Kispest-MTK, 18.00. Szep­tember 21., szombat: Sop- ron-Videoton, 16.00, Békés­csaba— Dunaiéit, 16.00. Szeptember 22., vasárnap: Zalaegerszeg—Győr, 16.00, Siófok-Újpest, 18.00. Szep­tember 23., hétfő: Ferenc- város-Debrecen, 18.00. és két gyors kontrából megsze­rezhették volna a vezetést, de a befejezésnél hiba csúszott a játék­ba. A védekezésben nagyon jó volt az összhang a játékosok kö­zött, ám amikor a Matáv-kapu kö­zelébe léptek, egyre több átadás akadt el egy-egy soproni játékos lábán. Az Előre a hazai vezetést követően sem adta fel a küzdel­met, hanem tovább hajtottak, űz­ték ellenfelüket, amelynek aztán meg is lett az eredménye és sike­rült egyenlíteni. Egy-egy után na­gyon gyorsan jött a Sopron újabb vezetést jelentő gólja, majd ismét a csabaiak birtokolták többet a labdát, támadásaikban rendre benne volt a gólveszély, de vala­hogy az összpontosítással gon­dok voltak. A fordulást követően az esőfe­lelős úgy döntött, hogy az első félidőben jégesővel tarkított pár perces felhőszakadás nem volt elég, ezért a Lővérek felől újabb felhőket küldött a pálya felé, hogy azt jó alaposan eláztassa. Hiába cserélt a szünetben Garamvölgyi mester, az első fél­időben gyengébben teljesítő Grujics helyett Csekét hozta be, aki némi színt vitt a játékba. Saj­nos, a középpálya a második fél­időre teljesen szétesett, a ha a soproniakhoz került a labda, azok könnyedén tudtak áthatol­ni rajta. A csapat valamennyi pá­lyán lévő tagja csupán a lelkese­déséért dicsérhető, a játék foko­zatosan szürkült el, ám ennek ellenére ekkor is meg voltak a gólok szerzésének a lehetőségei. Ismételten abba a hibába estek a játékosok, hogy mindig egyel többet toltak a labdán és csak utána passzoltak a társukhoz, ám ekkor már könnyedén tudtak közbelépni a soproni játékosok. Az igazsághoz tartozik, hogy amennyiben az Előre legjobb já­tékosa nem Fekete Róbert ezen a mérkőzésen, akkor lényegesen több góllal utazhatott volna haza a viharsarki gárda. Sajnos, a ki­váló irányítója, Keresztúri And­rás nem tudta vállalni a játékot, s ez nagyon rányomta bélyegét a csapat összmunkájára. Az elmúlt hetek viharsarki ese­ménye által következett zűrzavar a fejekben kissé lassan tisztul, és van rá remény, hogy hamarosan minden rendeződni fog és ez az együttes kilábal a hullámvölgyből és megkezdi a biztos felzárkó­zást, amelynek következtében nyugodtabb tavasz elé nézhetnek majd. Komjáti András: - Az ered­mény nem tükrözi hűen a mérkő­zést. Nagy küzdelemben sikerült megnyernünk a találkozót egy nagyon lelkesen és jól küzdő Bé­késcsabával szemben. Szerencsé­re játékosaim betartották a meg­beszélteket és a csabaiak pedig többet hibáztak a kelleténél. Garamvölgyi Lajos: - Most is­merkedem a csapattal, sajnos nem oldották meg teljes mérték­ben a megbeszélt taktikát. Gratu­lálok a Sopronnak a győzelem­hez, sajnos a védelmünk néha kissé kinyílt és ekkor kaptuk a gó­lokat, támadóink pedig nem kon­centráltak kellő mértékben a sop­roniak kapuja előtt. Humorosan mondhatnák azt, hogy a második félidőben az eső elmosta a közép­pályánkat. Bízom abban, hogy nagyon gyorsan talpraáll az együttes. KÖNCZÖL LÁSZLÓ Az NB I-ben történt Debrecen—Zalaegerszeg 2—1 (2-0) Debrecen, 5000 néző. V.: Hajdó. Kiállítva: Flávio (19.), ill. Csóka (68.). G.: Vincze G. (5.), Dombi (15.), ill. Egressy (65.). Videoton—Győri ETO FC 1—4 (0-1) Székesfehérvár, 1500 néző. V.: Megyebíró. G.: Hamar (60.), ill. Hucika (8.), Baumgartner (53.), Peric (76., 91.). Dunaferr—Kispest Honvéd 1— 3 (1-3) Dunaújváros, 3000 néző. V.: Hanacsek. G.: Alex (20.), ill. Torghelle (2.), Herczegfalvi (4.), Piroska (39.). MTK Hungária—Siófok 1—0 (0-0) Budapest, Hidegkúti-stadion, 1000 néző. V.: Saskőy. G.: Redlic (?0.). Újpest FC—Ferencváros 3—0 (0-0) Budapest, Megyeri út, 5000 néző. V.: Szabó Zs. G.: Kovács Z. (61., 85.), Rósa H. (68.). Az NB I állása 1. MTK 6­1 14- 6 18 2. Győr 5 1 1 15- 7 16 3. Ferencváros 4 1 2 12- 6 13 4. Siófok 4 1 2 11- 7 13 5. Debrecen 4 1 2 15- 15 13 6. Újpest 3 1 3 14-12 lü 7. Videoton 1 3 3 8-12 6 8. Kispest 1 3 3 8-15 6 9. ZTE 1 2 2 9-11 5 10. Dunaferr 1 2 4 12- 16 5 11. Sopron 1 1 4 6-10 4 12. Békéscsaba 1­5 8-15 3 Németország: brémai siker a rangadón Judo- és utcai harc toborzó A kapus Tomislav Piplica öngóljá- gyar”-rangadóját Cottbusban. A tián egyformán végigjátszotta a ta­vai a Werder Bremen nyerte a né- hazaiaknál Miriuta Vasile és Lőw lálkozót. A Bundesliga harmadik met labdarúgó-bajnokság „ma- Zsolt, a vendégeknél Lisztes Krisz- magyar érdekeltségű csapata, a Ki­rály Gáborral és Dárdai Pállal fel­álló Hertha BSC az újonc Arminia Bielefeld otthonából hozta el a há­rom pontot. A bajnok Borussia Dortmund és a kupagyőztes Schalke 04 rangadója döntetlen­nel ért véget, míg a az előző idény­ben ezüstérmes és BL-döntős Bayer Leverkusen hazai pályán kapott ki a újonc Hannover 96-tól. Eredmények: Energie Cottbus- Werder Bremen 0-1 (0-0) 1. FC Nürnberg-Bayern München 1-2 (1-1) 1860 München—VfL Wolfsburg 2—2 (0-0) Borussia Dortmund-FC Schalke 04 1-1 (0-0) Arminia Bielefeld-Hertha BSC 0-1 (0-0) Borussia Mönchengladbach-VfB Stuttgart 1—1 (0—0) Bayer Leverkusen—Hannover 96 1—3 (1-1) ■ A Totó 37. heti eredményei 1. Dunaferr—Kispest-Honvéd...........................1-3 2 2. Újpest-Ferencváros.....................................3—0 1 3. MTK Hungária—Siófok ..............................1—0 1 4. Videoton—Győri ETO...................................1—4 2 5. Sopron—Békéscsaba.....................................3—1 1 6. Bielefeld—Hertha BSC ................................0-1 2 7. Cottbus—Bremen ........................................0—1 2 8. Dortmund—Schalke 04 ..............................1—1 x 9. Leverkusen—Hannover ..............................1—3 2 10 . Mönchengladbach—VfB Stuttgart..............1—1 x 11 . 1860 München—Wolfsburg ........................2—2 x 12. Nürnberg-Bayern München......................1-2 2 13 . Bochum-Rostock.........................................0-1 2 Pl usz egy mérkőzés: 14. Hamburg—Kaiserslautern..........................2—0 1 Bék éscsaba Az utánpótlás biztosítása érde­kében judótoborzót szervez a Békés Megyei Kano, Judo Egye­sület a 8 és 18 év között fiatalok­nak, fiúknak és lányoknak. Je­lentkezni kedden (17.30 órától), szerdán (16.30 órától) lehet a békéscsabai Kemény Gábor Szakközépiskola tornatermében Gyáni János edzőnél, akitől tele­fonon is kérhető bővebb felvilá­gosítás a (20) 9170-498-as szá­mon. Ugyancsak toborzót rendez Gyáni János az utcai harcosok­nak, amelyről a már említett te­lefonszámon kaphatnak szintén felvilágosítást, jelentkezni pedig a békéscsabai városi sportcsar­nokban lehet hétfőn, csütörtö­kön 15, pénteken pedig 17 órá­tól. ■ Sok fiatallal Sopron Matáv Sopron-Békéscsabai Előre FC 4-2 (2-1) NB l-es junior bajnoki labda­rúgó-mérkőzés, Sopron, 100 né­ző. V.: Demeter. Békéscsaba: Matkó (Tímár) - Futaki (Ma- túz), Czipó R, Popol (Szenti) - Szabó S., Lapsánszki, Kolarovsz- ki, Juhász, Ursz - Jakab, Okos (Tóth R.). Edző: Silviu Iorgules- cu. Több mint hét és fél órás bu­szozás után lépett pályára a csa­bai együttes és már a 17. másod­percben gólt kapott, sőt rövide­sen újabb soproni gól született. A vendégek nem adták fel, kiegyen­lítetté tették a játékot és az első félidőben sikerült a szépítés. For­dulás után is kiegyenlített volt a játék, de a soproniak fizikai fölé­nye is nagyobb tudása kidombo­rodott a jórészt ifjúsági korú lab­darúgókat szerepeltető lila-fehé­rek ellen. G.: Okos, Lapsánszki. Jó: Czipó P„ Lapsánszki, Jakab. Erős volt az MTK Békéscsaba Békéscsabai Előre FC—MTK Hungária 0—2 (O—O) NB I-es ifjúsági A korcsoportos (U-19) labdarúgó-mérkőzés, Bé­késcsaba, 100 néző. V.: Rózsa. Békéscsaba: Svartz — Matúz — Zsilák (Nagy), Potocska (Guti), Bíró, Szenti, Csipái, Czira (Rubus), Somlyai, Stír, Piatkó. Edző: Szenti Zoltán. MTK: Sütök - Benke - Répási, Lakatos, Kecs­kés — Zsidai, Busa, Csépe (He- gyesi), Szűcs (Ruzicska), Hege­dűs (Berecz), Kemson. Edző: Do- monyai László. A technikai fö­lényben játszó MTK rászolgált a győzelemre, a remekül küzdő Békéscsaba ellen. G.: Kemson, Benke. Jó: Bíró, Matúz, Szenti, ill. Bende, Kecskés, Hegedűs. Békéscsabai Előre FC—MTK Hungária 0—6 (0—4) NB I-es ifjúsági B korcsoportos (U-17) labdarúgó-mérkőzés, Bé­késcsaba, 50 néző. V.: Simon. Bé­késcsaba: Harman - Radnóti (Lengyel), Pribojszki R., Takács, Juhász G. - Csende (Süli), Hajdú (Gonda), Gyaraki, Csejtei — Ba­kot, Lakatos (Miklya). Edző: Ja­kab Péter. MTK: Gulácsi (Kovács I.) - Ambrus, Sütő, Telegdi (Mol­nár), Melczer - Szőke, Veres, Fa­ragó (Csengő) - Ladóczki, Sipos, Balogh B. (Vadász). Edző: Salkovics Gábor. Már a második percben gólt értek el a vendégek, mi több, a 13. percben már 3-0- ra vezettek, ami alaposan meg­fogta a hazaiakat. A fordulás után magához tért a Békéscsaba, de ártalmatlannak tűntek támadá­sai, míg az MTK a finisben újabb találataival eldöntötte a mérkő­zést. G.: Sipos 2, Melczer, La­dóczki, Szőke, Vadász. Jó: Pri­bojszki R., ill. Sütő, Faragó, La­dóczki, Sipos. a Hell egy pontra az A-döntőtől Debrecenben 350 érdeklődő volt kíváncsi az országos sa- lakmotoros-bajnokság 4. for­dulójára szombaton délután. A versenyt magabiztosan Stefáni Attila nyerte és ezzel 40-40 ponttal állnak az élen Tihanyival. Hell Csaba (Gye­pes Team) kis szerencsével döntős lehetett volna. Debrecen A végeredmény arra utal, hogy nagyon érdekes lesz a bajnokság két utolsó fordulója, a szeptem­ber 28-ai gyulai és az október 12- ei debreceni menet. Ami a mostani pontvadászatot illeti, Hell Csabának egy pont kel­lett volna, hogy harmadszor is fi- nálés legyen az idén. Az alapfuta­mokban 10 pontot gyűjtött, épp­úgy, mint a későbbi győztes Stefáni Attila, de a szabályok sze­rint ilyenkor az kerül a döntőbe, aki az előző fordulóban eredmé­nyesebb volt. Hell egyébként ko­moly motorhibákkal küszködött, emiatt a B-döntőben részt sem tudott venni. Eredmények. 4. forduló. 1. Stefáni Attila (Nagykálló) 17, 2. Tihanyi (Si­mon & Wolf) 16, 3. Szatmári (Simon & Wolf), 4. Magosi (H.Volán) 10. Összesftésben: Stefáni és Tihanyi 60-60, 3. Szatmári 40, 4. Hell 36, 5. Magosi 34, 6. Nagy R. (Gyulai Speed­way Club) 28 pont. F.l. Sporthírek innen-onnan KERÉKPÁR. A hazai közönség előtt szereplő Pablo Lastras nyer­te a spanyol kerékpáros körver­seny 9. szakaszát. Összetettben továbbra is honfitársa, Oscar Se­villa vezet. RÖPLABDA. Az olasz válogatott nyerte a németországi női röp­labda-világbajnokságot, miután óriási csatában, 3—2-re legyőzte az Egyesült Államok csapatát. ÖKÖLVÍVÁS. Oscar Da La Hoya Las Vegasban Vernando Vargas legyőzésével nemcsak megvédte WBC világbajnoki címét, hanem megszerezte a WBA övét is és 14 millió dollárt keresett a nagyvál­tósúlyú profi ökölvívó mérkőzé­sen. Vargas a 11. menetben egy megrendítő ütés után került a padlóra, a mérkőzésvezető ez­után beszüntette a küzdelmet. ÖKÖLVÍVÁS. Dariusz Michal- czewski 22. alkalommal védte meg a Boksz Világszervezet (WBO) félnehézsúlyú övét a Braunschweigben rendezett pro­fi gálán. A 34 éves lengyel ökölví­vó a 10. menetben technikai k.o- val győzött a jamaicai Richard Hall ellen. LABDARÚGÁS. Tizenkét szur­kolót állított elő csoportos garáz­daság bűntette miatt a IV. Kerü­leti Rendőrkapitányság a szom­bati Újpest-Ferencváros (3-0) NB I-es labdarúgó mérkőzés so­rán. LABDARÚGÁS. A reflektorok meghibásodása miatt a 44. perc­ben félbeszakadt a Betis—Real Madrid mérkőzés a spanyol lab­darúgó-bajnokság 2. fordulójá­ban. A találkozó a világítási prob­lémák miatt 20 perc késéssel kezdődött. Az 52 500 néző előtt a hazaiak a 36. percben Capi góljá­val megszerezték a vezetést, de az újabb technikai hiba után a csapatok az első félidőt sem tud­ták befejezni. Az esélyesek közül a címvédő Valencia, a tavalyi má­sodik Deportivo La Coruna, vala­mint a Barcelona is biztosan győ­zött. ATLÉTIKA. Kálovics Anikó nyer­te az ausztriai Kremsben rende­zett félmaratoni futóversenyt. A szombathelyi atléta 1:10:27 órá­val győzött, ez minden idők má­sodik legjobb magyar eredmé­nye. Ugyanitt Zatykó Miklós má­sodik lett. MOTOKROSSZ. Az 500 kcm-es kategóriában a spanyol Javier Vico nyerte a motokrossz- világbajnokság záró, oroszországi futamát Moszkvában. Összetett­ben a belga Stefan Everts győzött. A 125 kcm-esek között a belga Steve Ramon végzett az első he­lyen, a vb-elsőséget a francia Micka:el Maschio szerezte meg.