Békés Megyei Hírlap, 2002. szeptember (57. évfolyam, 204-228. szám)

2002-09-03 / 205. szám

SPORT 2002. SZEPTEMBER 3., KEDD - 15. OLDAL Zuhanórepülésben a BÉKÉSNET II. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Ötvenhét gól született a két csoportban BÉKÉSNET III. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Sarkadkeresztúr—Csabacsüd 0-1 (0-0) Sarkadkeresztúr, 200 néző. V.: Egeresi. Sarkadkeresztúr: Cser­háti D. - Rózsa, Ancsin Z„ Rúzsa (Miklya), Zimbrán, Bállá, Beré- nyi, Molnár, Erdei, Szabó, Zsol­dos. Edző: Cserháti István. Csa­bacsüd: Kondacs - Valencsik, Nagy (Banár), Csicsely, Fekécs, Radics (Janecskó), Urbancsok, Gombár, Jancsó, Mizik, Kővágó (Farkas). Edző: Gombár György. Irányítója nélkül a hazai csapat csak küszködött. Ráadásul a 43. percben 11-est is hibáztak a ke­resztúriak. A vendégek egyetlen helyzetüket kihasználva vitték el a három pontot. G.: Radics a 78. percben. Jó: Cserháti D„ ill. Ra­dics, Kondacs, Valencsik, Urban­csok, Gombár. Cserháti István: - Gyengén játszottunk, a kihagyott 11-es után görcsössé vált játékunk és ahogy az lenni szokott, kontratá­madásból gólt kaptunk. Gombár György: - Csak állok és ámulok. Minden elismerésem a játékoso­ké, folytatjuk a megkezdett mun­kát és bízunk a sikeres folytatás­ban. (Bakucz Péter) Gyula Köröstáj MSE—Kunágo- ta 2-1 (1-0) Gyula, 100 néző. V.: Iványi. Köröstáj: Monori — Cseke, Bá­nyai P., Tar, Kovács L, Vincze, Oláh (Kakas), Szelei, Gimesi, Ko­vács K„ Bányai T. (Gergő). Edző: Bagi Tibor. Kunágota: Csomós - Pócsik, Laczkó, Bíró, Multyán Zs„ Multyán L, Samu, Multyán Cs„ Kovács, Jeszenszki, Dómján. Edző: Szilágyi János. Gyenge színvonalú játék, csak a küzde­lem dicsérhető. G.: Bányai P. a 25., Tar az 55., ill. Bíró (11-esből) 57. percben. Jó: Monori, Bányai P„ Oláh, ill. Multyán Cs„ Je­szenszki. Bagi Tibor: — Alacsony szín­vonalú mérkőzésen két pontrú­gást sikerült értékesíteni, így megvan a számunkra nagyon fontos három pont. Szilágyi Já­nos: - Két gyenge csapat közül a szerencsésebb nyert. (Alberti Já­nos) Füzesgyarmat—Mezöberény FC 0-3 (0-0) Füzesgyarmat, 100 néző. V.: Domokos. Füzesgyarmat: Bánfi - Várkonyi G. (Szabó), Latyák (Kövér), Várkonyi I., Vámos, Bakk, Csák, Szilágyi, Varga, Kin­cses (Pardi), Kiripóczki. Edző: Csák Sándor. Mezöberény: Ba­logh - Bereczki, Gézárt, Kiss (Berner), Benyovszki, Barabás, Wagner, Bokor (Pecze), Győri, Kocsor, Vári. Edző: Ramos János. Alacsony, gyenge színvonalú mérkőzésen megérdemelten nyert a mezőberényi csapat a haj­rában elért három góljával. Jó já­tékvezetés. G.: Bokor a 80., Pecze a 82., Vári a 87. percben. Jó: Var­ga, iÚ. Bokor, Benyovszki, Wag­ner. Csák Sándor: - Remélem, hogy a játékosaim átértékelik tel­jesítményüket és bocsánatot kér­nek azoktól, akik még kitartanak mellettük. Ramos János: - Az eredmény önmagáért beszél, én bízom a további jó folytatásban. (Cs. S.) Tarhos—Mezőkovácsháza 3—5 (1-3) Tarhos, 150 néző. V.: Tóth M. Tarhos: Dominik (Vári) - Fodré (Tótfalusi), Mészáros, Püski, Provosinszki, Fekete, Nagy, Ró­zsavölgyi, Gézárt, Méhes, Djab- bar (Szűcs). Edző: Zsigmond Kár­oly. Mezőkovácsháza: Vígh - Zsótész, Catalin, Márkus (Sipos), Marócsik (Szűcs), Zábrák, Hús- véth, Kopócs, Balázs, Koncz, Sza­bó (Besenyei). Edző: Szabó Fe­renc. Fordulatos, jó iramú mérkő­zésen a vendégek jobb helyzetki­használásuknak köszönhetően három ponttal távoztak. G.: Mé­hes a 35. és a 65., Provosinszki a 70., ill. Szabó a 15., a 25., 85., Kopócs a 80., Balázs a 85. perc­ben. Jó: Méhes, Provosinszki, Nagy, Rózsavölgyi, ill. Szabó, Koncz, Balázs. Zsigmond Károly: - Jól ját­szottunk, nagyobb szerencsével, odafigyeléssel akár győzhettünk is volna. Szabó Ferenc: - Jó ira­mú mérkőzést játszottunk a sportszerű hazai csapat ellen, a gólhelyzeteinket százszázaléko­san kihasználtuk. (Zs. K.) CsanádapAca—Doboz 2—0 (1-0) Csanádapáca, 150 néző. V.: Suck. Csanádapáca: Hajdú V. - Furák A., Fábián, Szekeres Cs., Nagy M. (Deák), Szekeres T. (Bónus), Hajdú G., Szilágyi (Dobák), Elekes, Harmati, Ke- resztély. Megbízott edző: Gellény István. Doboz: Szabó S. — Szabó J„ Szűcs M„ Skumáth, Gyarmati (Szűcs M.), Komlósi, Vantara, Krátki (Fe­hér), Furák L, Petrina (Tóth), Lip- ták. Játékos edző: Szűcs Mihály. Végig küzdelmes találko­zón a hazai csapat megérdemelten gyűj­tötte be a kötelező három pontot. G.: Szekeres T. a 20., Elekes a 68. percben. Jó: Haj­dú V„ Furák A., Fábián, Szekeres T., ill. Szabó J., Komlósi. Gellény István: - Ügyesen al­kalmazkodott a csapat az ellenfél játékához, ahol mindenki megtet­te a magáét, így győzelmünkhöz nem férhetett kétség. Szűcs Mi­hály: - Hatvan percig fölényben játszottunk, sajnos kapura nem sok veszélyt jelentettünk. Gratu­lálok nősülő labdarúgónknak és annak a nyolc játékosnak, aki nem jött el a mérkőzésre, remé­lem, jól szórakoztak. (Tóth B. Ist­ván) Csorvás—Kaszaper 3—0 (1—0) Csorvás, 150 néző. V.: Fehér. Csorvás: Farkas - Ladnyik (Sütő Zs.), Sitkéi, Ancsin (Lábos), Fa- bulya, Krámli, Benyovszki J., Ivanics, Orvos, Kaszai (Sütő N.), Botyánszki. Edző: Bugyik János. Kaszaper: Jakab — Kőszegi J„ Kun, Somogyvári, Kinyó (Deák), Kőszegi T. (Kocsor), Forgó Sz„ Forgó Z., Toncseff (Pongrácz), Szabó, Kiss. Edző: Sajtos Tibor. Az első félidei „langyos” játsza­dozás után a második félidőben Lábos vezérletével fölényes győ­zelmet aratott a hazai gárda. G.: Benyovszki J. a 22., Lábos a 46. és a 80. percben. Jó: Sitkéi, Lábos, Fabulya, Benyovszki J., ill. Kőszegi J., Forgó Sz. Bugyik János: — Nehezen in­dult, a vége magabiztos lett. Gra­tulálok minden játékosnak. Saj­tos Tibor: - Ha ez a gödör alja, akkor még van remény, de ha még nem vagyunk ott, akkor na­gyon nagy baj van. (Evanics Ist­ván) Kamut—Dévaványa 5—1 (2—0) Kamut, 150 néző. V.: Szabó. Kamut: Jakab - Gál (Bondár), Sajben, Gyebnár, Szűcs, Gilik, Knapp, Gera, Rácz (Koszta), Fe­jes, Gubucz (Botyánszki). Edző: Krcsmarik Tibor. Dévaványa: Gál — Czakó I., Csatári (Adamecz), Pesztránszki, Zeller (Pálfi), Tóth K., Farkas, Borbíró, Czakó L., Tóth Zs., Nagy (Szakács). Edző: Barna Sándor. A két kiállítás és a Kunágota sok sárga lap ellenére sportszerű, de alacsony színvonalú mérkő­zést játszott a két csapat. A haza­iak győzelme nem forgott ve­szélyben. Kiállítva: Czakó L. (utolsó emberként szabálytalan­kodott) a 19., Tóth Zs. (a játékve­zető megsértéséért) az 58. perc­ben. G.: Szűcs a 20., a 72., a 74. (mesterhármas), Fejes a 15., (11- esből) a 80., ill. Adamecz a 83. percben. Jó: Szűcs, Gyebnár, ill. Czakó I., Tóth K„ Borbíró, Far­kas. Krcsmarik Tibor: - A kiállítá­sok miatt a mérkőzés komolyta­lanná vált, ennek ellenére időn­ként felháborító dolgokat művel­tünk. Barna Sándor: - Kilenc emberrel is becsületesen küzdöt­tünk. (Szlancsik János) Elek—Nagyszénás 2—2 (1—1) Elek, 100 néző. V.: Vidiczki. Elek: Pataki - Sarkadi, Popucza, Lakatos, Márk, Nagy Z., Gyulai, Puskás, Bíró, Kapcsán, Lénárt. Edző: Kiss Tibor. Nagyszénás: István - Pusztai (Osgyin), Gyöm- rei, Horváth Z. (Gyuris), Boros, Faragó, Takács, Szabó (Lakatos), Baki, Horváth Zs., Uhljár. Edző: Füredi János. Jó iramú, küzdel­mes mérkőzésen rengeteg hazai helyzet kimaradt, a nagy lelkese­déssel játszó vendégek kis sze­rencsével vitték el az egyik pon­tot. G.: Márk az 5„ Sarkadi a 90., ill. Szabó a 12., Osgyin a 70. perc­ben. Jó: Sarkadi, Popucza, Márk, Nagy Z., ill. Horváth Z., Boros, Szabó, Horváth Zs. Kiss Tibor: - Szerintem na­gyon jó mérkőzésen reális ered­mény született. Be kell lőni a helyzeteket és akkor nyugodtan lehet focizni. A játékvezetőnek biztosan lesz jobb napja is. Füre­di János: - Újra a kilencvenedik percben kaptuk a gólt és ezzel ott hagytunk két pontot. (Hotya Mi­hály) Ifjúságiak: Sarkadkeresztúr—Csaba­csüd 1-1, Gyulai Köröstáj MSE-Kuná- gota 13-2, Füzesgyarmat-Mezőberény 7-0, Tarhos-Mezőkovácsháza 1-7, Csanádapáca-Doboz 0-5, Csorvás- Kaszaper elmaradt, Kamut-Dévaványa 7-2, Elek-Nagyszénás 6-2. A BékésNet II. osztály állása 1. Mk.háza 3 1­12­6 10 2. Csanádapáca 3 1­10­4 10 3. Kamut 3­1 11­4 9 4. Mezöberény 2 2­8­3 8 5. Csorvás 2 2­7­3 8 6. S.keresztúr 2 1 1 9­6 7 7. Tarhos 2­2 13­10 6 8. Nagyszénás 1 3­9­8 6 9. Csabacsüd 2­2 9­10 6 10. Elek 1 2 1 7­8 5 11. Füzesgyarmat 1 1 2 5­8 4 12. Gyulai K.táj 1 1 2 4­7 4 13. Doboz 2 2 2­9 2 14. Dévaványa 1 3 6­13 1 15. Kaszaper 1 3 5­12 1 16. Kunágota­4 5­11­A BékésNet megyei II. osztályú lab­darúgó-bajnokságban következik. Szeptember 9., szombat: Kunágota- Elek, 16.30. Nagyszénás-Füzesgyar- mat, 16.30. Dévaványa—Gyulai Körös­táj, 16.30. Doboz—Csorvás, 16.30. Szeptember 8., vasárnap: Mezőbe- rény-Tarhos, 16.30. Mezőkovácsháza- Sarkadkeresztúr, 16.30. Csabacsüd- Csanádapáca, 16.30. Kaszaper-Kamut, 16.30.' ÉSZAKI CSOPORT Csárdaszállás—Okány 3—2 (1-0) Csárdaszállás, 150 néző. V.: Boldoczki. Csárdaszállás: Ko­vács A. - Geszti J„ Szabó, Hor­váth, Csejtei, Kovács I., Burai, Ba­logh, Tóth, Varga, Bartyik. Edző: Halmosi József. Okány: Sajti, Szabó L, Komáromi, Pál, Pardi, Mohácsi, Buka, Rácz, Mártha, Szabó S., Jámbor. Edző: Király Endre. Küzdelmes mérkőzésen a győzelmet jobban akaró csapat nyert. G.: Tóth, Burai, Varga, ill. Rácz, Szabó S. Jó: Szabó, Hor­váth, Varga, ill. Pardi, Mohácsi, Rácz. Halmosi József: - Egy jól fel­készített csapatot nehezen sike­rült legyőznünk. Király Endre: - Nem érdemeltünk vereséget. (Gulyás István) Kötegyán—Zsadány 4—0 (3-0) Kötegyán, 50 néző. V.: Makra. Kötegyán: Dobi - Deák (Ujj Zs.), Somogyi, Herczeg (Miklya), Tóth (Czirle), Ujj L, Papp, Gajdács, Kodreán, Iszáka, Berényi. Edző: Gurzó Sándor. Zsadány: Czudor - Eszenyi, Muntyán, Vakarcs, Gombos, Szabó, Kovács (Bagdi), Kutasi (Kiss B.), Mészár, Vásárhe­lyi, Ürmösi. Edző: Nagy Róbert. Fegyelmezett, jó játékkal rukkol­tak ki a hazaiak, sikerük megér­demelt. G.: Kodreán 2, Berényi, Czirle. Jó: Ujj L, Kodreán, Iszá­ka, Berényi, ill. Eszenyi, Vakarcs. Gurzó Sándor: - Remekül ját­szott az egész csapat, győzel­münk megérdemelt. Nagy Ró­bert: - Gyengén játszottunk, a hazaiak megérdemelten tartották otthon a három pontot. (Nagy La­jos) Szarvasi LSZK—Mezöberény- Berény-Color 1—5 (0—3) Szarvas, 50 néző. V.: Viczián. Szarvas: Kókai — Petrovics, Ru­mi, Hajduch, Bakulya, Gagos, Hovány, Koszti, Bohók, Kincsesi T„ Závoda. Játékos edző: Rumi György. Mezöberény: Bein- schróth - Balogh, Zolnai (Som­vári Z.), Szabó, Schaffer, Bondár, Burai (Gál), Gurbai, Ábelovszki, Somvári M., Nyeste. Játékos edző: Gál András. A mérkőzés nagy részében az emberelőnyben lévő vendégek határozottabbak voltak, ez döntött. Kiállítva: Bo- hó (szövegelésért). G.: Závoda, ill. Somvári M. 2, Ábelovszki, Nyeste, Schaffer. Jó: Koszti, Závo­da, ill. Szabó, Bondár, Somvári M. Rumi György: - Úgy érzem, akik a pályán voltunk, becsülete­sen küzdöttünk. Gál András: - Ilyen arányban is megérdemelten nyertünk. (Kepenyes György) Kétsoprony—Gerla 0—3 (0—1) Kétsoprony, 100 néző. V.: Bar­na. Kétsoprony: Petrovszki I. P. - Petrovszld II. P, Tóth (Ancsin), Laurinyecz (Szenczi), Kovács, Szász, Kerekes R„ Kerekes A., Ancsin G. (Petrovszki Zs.), Petrovszki A., Viczián. Játékos edző: Kerekes Róbert. Gerla: Szalai - Orodán, Laukó, Bodzás (Csiernyik), Andó, Hankó (Ha­lász), Bíró, Szilágyi, Diószegi, Tobai, Mlinár. Edző: Koszecz László. A gyenge játék tükrözte a felkészülés hiányosságait a Kétsopronynál. G.: Szilágyi 2, Csiernyik. Jó: Petrovszki I. P, Ke­rekes R., ill. Laukó, Bodzás Szil­ágyi­Kerekes Róbert: - A végére el­fáradtunk a jól játszó vendégek ellen. Koszecz László: - Akado­zó játékkal is sikerült elvinnünk a három pontot. (Laurinyecz Já­nos) Békéscsabai MÁV—Bucsa 8—1 (5-1) Békéscsaba, 100 néző. V.: Walter. MÁV: Magda - Lovas, Prekop, Szarka Z., Szarka F., Kohanyecz K„ Nouas (Török), Tóth, Galovicz, Kohanyecz T. (Méhes), Mladonyiczki. Edző: Braun Attila. Bucsa: Zagyva - Nagy J„ Nagy S., Csurka, Szöllő- si, Szabó, Főző (Bányai), Kovács, Tóth (Nagy F.), Nagy G„ Vad (Szoboszlai). Edző: Bányai Ist­ván. A mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődött a nyá­ron elhunyt MÁV elnökségi tag, Galovicz György emlékére. Az új­jászervezett hazaiak végig nagy fölényben játszottak és ilyen arányban is megérdemelten nyer­tek. G.: Tóth a 2., Szarka (11-esből) a 6., Nouas a 16., Kohanyecz T. a 20., Galovicz a 28. és (11-esből) a 70., Mladonyiczki a 60., Lovas a 76., ill. Vad a 9. percben. Jó: Galovicz, Szarka F„ ill. Szabó. Braun Attila: - Külön öröm, hogy a nyolc gólon hét játéko­sunk osztozott. Bányai István: - A mérkőzést a jobb vasutasok már az első félidőben eldöntöt­ték. (B. A.) DÉLI CSOPORT Telekgerendás—Kétegyháza 2-0 (2-0) Telekgerendás, 250 néző. V.: Klembucz. Telekgerendás: Lesz- kó — Nagy, Ránkli, Szabó, Vidéki, Kántor (Tóth L.), Béliczá, Hra- bovszki J„ Szalai, Valyuch (Fu­tó), Sipiczki (Lukács). Játékos edző: Gajdács Tibor. Kétegyhá­za: Szél - Mészáros (Grósz), Csumpilla Cs„ Búkor, Dila, Ár- gyelán, Isztin (Uhrin, Bledea, Csumpilla N., Szelezsán, Csobán, Szegedi. Edző: Negye Zoltán. Kö­zepes iramú és színvonalú mér­kőzésen már az első félidőben ki­alakult a végeredmény. A máso­dik játékrész feledhető játékot, sok kimaradt helyzetet hozott. G.: Valyuch, Belicza. Jó: Szabó, Kántor, Valyuch, Szalai, Belicza, ill. Dila, Csobán. Gajdács Tibor: - Talán nem nagyképűség, de ha a helyzeteink felét értékesítjük, nagy arányú győzelmet arathattunk volna a fi­atalokból álló, lelkesen küzdő kétegyházi csapat ellen. Negye Zoltán: - Megérdemelt hazai győzelem született a mérkőzé­sen. A nagyobb összeszokottság és a jobb kondíció döntött. (He­gedűs József) Békéssámson—Békéscsaba Elő­re FC (U-16) 9-0 (5-0) Békéssámson, 150 néző. V.: Laurovics. Békéssámson: Döme - Kancsó (Fári), Kerekes, Kraj- csovics, Katona, Hotorán (Kuli­ma), Csenki, Gojdár, Zsigovics, Abonyi, Gulyás. Edző: Kerekes György. Békéscsaba: András - Hajdú, Gál, Becsei, Búzási (Csen- ke), Nagy (Takács), Germán, Ba­logh, Dózsa, Javati, Fabulya. Edző: Jakab Péter. A nagybánhe- gyesi csapat visszalépése miatt a Békéscsabai EFC U- 16-os korosz­tályú labdarúgócsapata volt a vendég. A hazaiak edzőjellegű ta­lálkozón megérdemelt győzelmet arattak a lelkesen küzdő fiatalok ellen. G.: Zsigovics 4, Kerekes 2, Csenki 2, Gulyás. Jó: Döme, Zsigovics, Kerekes, ül. Takács, Gál. Kerekes György: - Nem té­veszt meg bennünket ez a győze­lem, még nagyon sokat kell tenni azért, hogy jó csapattá váljunk. Jakab Péter: - Csapatunk a mai mérkőzésen nem volt egy súly­csoportban az ellenféllel. Nekünk nem küzdeni, hanem játszani kellett volna a fizikai fölénnyel szemben. (Kutasi Ferenc) Gerendás—Lökösháza 0—9 (0-4) Gerendás, 100 néző. V.: Ko­vács. Gerendás: Tóth - Lehocz- ki, dr. Nagy, Zatykó, Zsiga, Szala- csi, Botyánszki P., Kun, Nikora, Mezőfi, Adamik. Edző: Lengyel József. Lökösháza: Uller - Zina, Szántó, Stir A., Lévai, Stir M. (Ko­vács), Gúg, Szincsák, Murvai, Farkas (Csala), Bartók (Bauer). Edző: Varga István. A tartalékos hazaiak ellen a fiatal lökösiek győzelme megérdemelt. G.: Mur­va 3, Lévai, Gúg, Szántó, Szin­csák, Bauer, Csala. Jó: Tóth, dr. Nagy, ill. Szántó, Murvai, Farkas, Gúg. Lengyel József: - Ellenfelünk belőtte helyzeteit. Varga István: - Szimpatikus, sportszerű csapa­tot győztünk le. CTóth B. István) Medgyesegyháza II.— Pusztaföldvár 4—1 (2—0) Medgyesegyháza, 100 néző. V.: Halma. Medgyesegyháza: Relu — Szűcs S., Pintér, Göcző, Kovács, Temesvári, Gyarmati, Csete, Mocsári A. (Hajdú), Szűcs Zs. (Valyuch), Gubcsó (Liszkai). Edző: Gellény Ferenc. Puszta- földvár: Farkas - Vokanics, Bús (Bereznyai), Fekete, Kvak, Javora (Holecska), Fülöp, Klembucz, Kurucz, Gulácsi, Nagy (Kormá­nyos). Megbízott edző: Kormá­nyos Antal. A fiatal vendégek, amíg bírták, tartották az iramot a rutinos hazaiakkal szemben, akik a második félidő elejére teljesen felőrölték őket. G.: Gubcsó 2, Mo­csári, Kovács (11-esből), ill. Klembucz. Jó: Csete, Pintér, Gub­csó, ill. Klembucz. Gellény Ferenc: - Szezon ele­ji játékunk biztató a jövőre nézve, győzelmünk még ilyen arányban is megérdemelt. Kormányos An­tal: - Megérdemelt hazai győze­lem született. (Uhrin Pál) További eredmény: Kardos- Örménykút-Dombegyház 1-4 (0-0). A BékésNet III. osztály állása Északi csoport I. Gerla 2 ­10­1 6 2. Csárdaszállás 2 ­­6­2 6 3. Bcs. MÁV 1 ­­8­1 3 4. Mezöberény II. 1 ­­5­1 3 5. Okány 1 ­1 6­4 3 6. Kötegyán 1 ­1 5­7 3 7. Zsadány 1 ­1 4­6 3 8. Szarvas- ­2 3­9­9. Kétsoprony- ­2 1­7­10. Bucsa Déli csoport 1 1­11 ' 1. Lökösháza 2 ­­11­1 6 2. Dombegyház 2 ­­9­1 6 3. Telekgerendás 1 1­5­3 4 4. Békéssámson 1 ­1 10­2 3 5. M.egyháza II. 1 ­­4­1 3 6. Kétegyháza 1 ­1 2­3 3 7. Pusztaföldvár- 1 1 4­7 1 8. Kardos- ­2 2­6­9. Bcs. Előre U-16 - ­1 0­9­10. Gerendás- ­2 0-14­A BékésNet megyei III. osztályú lab­darúgó-bajnokságban következik. Szeptember 7., szombat. Északi csoport: Zsadány-Kétsoprony, 16.30. Bucsa- Mezőberény II., 16.30. Szarvasi LSZK- Kötegyán, 16.30. Déli csoport: Pusz- taföldvár-Békéssámson, 16.30. Nagy- bánhegyes-Gerendás, 16.30. Kardos- Örménykút—Telekgerendás, 16.30. Szep­tember 8., vasárnap. Északi csoport: Okány-Békéscsabai MÁV, 16.30. Gerla- Csárdaszállás, 16.30. Déli csoport: Két- egyháza-Medgyesegyháza II., 16.30. Lö- kösháza-Dombegyház, 16.30. ________■ El eki „gyűrűben” a nagyszénási támadó. A megyei másodosztályban nem bírt egymással a két csapat, 2-2 lett a végeredmény D-FOTÓi LEHOCZKY PÉTER Mesterlövészek A Békésnet-megyei II. osztályú labdarú­gó-bajnokság góllövőlistájának élmező­nye. 9 gólos: Méhes (Tarhos). 5 gólos: Csák (Füzesgyarmat), Urbancsok (Csaba­csüd), Szűcs (Kamut), Szabó (Mezőkovács­háza). 4 gólos: Szekeres T. (Csanádapá­ca), Fejes (Kamut). 3 gólos: Kapocsén (Elek), Kora, Erdei (Sarkadkeresztúr), Cza­kó L (Dévaványa), Bokor (Mezöberény. 2 gólos: Zsoldos (Sarkadkeresztúr), Forgó Z., Zádori (Kaszaper), Elekes, Keresztély (Csanádapáca), Gulyás, Horváth Zs. (Nagy­szénás), Vári (Mezöberény), Kopócs, Zsó­tész (Mezőkovácsháza), Ladnyjk, Lábos (Csorvás), Djabbar (Tarhos), Bíró (Kunágo­ta).