Békés Megyei Hírlap, 2002. szeptember (57. évfolyam, 204-228. szám)

2002-09-09 / 210. szám

SPORT 2002. SZEPTEMBER 9., HÉTFŐ - 13. OLDAL Csak a Gádoros nyert idegenben Kondorosi bravúr idegenben LANCAST MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG VÉSZTŐ—Körösladány 2—1 (1-1) Vésztő, 350 néző. V.: Gyekicz- ki. Vésztő: Nagy Zs. - Nagy Z. (Fekete), Rábai, Jánosi, Szőke, Szántó, Litauszki, Turbucz, Tóth Cs., Papp, Czinanó E. Edző: Ki­rályvári Károly. Körösladány: Kiss - Salánki, Talpalló, Novák, Molnár, Horváth T., Szántó, Hor­váth I. (Keresztesi), Kovács (Tóth), Darócz, Baliga (Nagy). Edző: Borgula János. A két szom­szédvár rangadóján jó iramú mér­kőzésen a szerencsésebb csapat győzött. G.: Tóth Cs. a 23., Fekete a 84., ill. Darócz a 12. percben. Jó: Nagy Zs., Rábai, Szőke, Turbucz, ill. Talpalló, Molnár, Szántó, Darócz. Királyvári Károly: - Jó játék- vezetés mellett szerencsés győ­zelmet szenvedtünk. Borgula Já­nos: - Az első félidőben a Vész­tőnek volt több lehetősége, a má­sodik játékrészben átvettük a já­ték irányítását, de a helyzeteket kihagytuk. Nem érdemeltünk ve­reséget. (Buzgány József) Battonya—Békésszentandrás 4-1 (2-1) Battonya, 300 néző. V.: Majo­ros. Battonya: Szőke - Szabó, Roczkó, Pilán, Deák (Domsik), Podina (Putnoki), Árgyelán, Számfira, Karakas (Sztán), Tur­bucz, Zsóri. Edző: Mákos Árpád. Békésszentandrás: Tusjak - Bencsik T„ Palotai (Juhász), Chlebik, Bencsik I„ Kovács, Far­kas (Pjevara), Moldván, Bakró, Gebri, Kiss. Edző: Varga László. A jól játszó hazai csapat végig irá­nyította a mérkőzést, és ilyen arányban is megérdemelten nyert a kissé agresszíven játszó vendé­gek ellen. Kiállítva: Számfira, Kiss (kakaskodásért) mindketten az 53. percben. G.: Karakas a 10., Deák a 13., Számfira a 47., Sztán a 75., ill. Moldván az 5. percben. Jó: Árgyelán, Roczkó, Szabó, ill. Moldván, Bakró. Mákos Árpád: - Ismét egy mérkőzés, amelyet önmagunk­nak tettünk nehézzé azzal, hogy helyzeteinket csak a töredékét ér­tékesítettük. Varga László: - Megérdemelt hazai győzelem született, de ha a játékvezető megadja a jogos 11-est részünkre, akkor talán máshogyan alakul a mérkőzés. (Lukács István) Szabadkígyós—Mezőhegyes 0-0 Szabadkígyós, 250 néző. V.: Makay. Szabadkígyós: Sódar — Süli, Bozsó Z., Kundia, Bánfi A„ Lipták, Ekker, Kovács Z. (Ra­gály), Tóth A„ Bozsó A„ Majoros (Bállá). Edző: Nemes László. Me­zőhegyes: Bordás - Csordás, Nagy, Kovács Zs., Kovács R„ Zsoldi, Varga, Berki (Kertmegi), Saitz, Szatmári (Csizmadia), Gróf (Roszkos). Edző: Matajsz Pál. Ideges hangulatú, jogos kiállítá­sokkal tarkított mérkőzésen a meddő mezőnyfölényben futbal­lozó hazaiak képtelenek voltak az elszántan védekező mezőhegye- siek kapujába betalálni. Kiállít­va: Lipták (kakaskodásért) az 53., ill. Varga (reklamálásért), Halász (reklamálásért, a kispadról) mindketten a 30., Saitz (kakasko­dásért) az 53. percben. Jó: Bozsó A., Tóth A., ill. Bordás, Kovács Zs., Nagy. Nemes László: - Helyzetein­ket sorra kihagytuk,, emberelő­nyünket nem tudtuk kihasználni, törvényszerű volt a pontveszté­sünk. Matajsz Pál: - Remélem, hogy a szövetség befejezte a kis­települések felzárkóztatását. (Tóth Lajos) Szeghalom—Sarkadi Kihizsi 4-0 (1-0) Szeghalom, 250 néző. V.: Valach. Szeghalom: Komáromi - Nagy (Simon), Elek S„ Bihari, Barna (Zsombok K.), Zsigovics, Macsári, Vámos, Ombodi, Sáfián, Elek T. (Mészáros). Edző: Zsombok Attila. Sarkad: Örkényi - Bali, Alb, Resetár, Pápa, Deák, Petruzsán (Abrudán), Balogh, Tóth (Bencze), Matus (Bagi), Haj­dú. Edző: Himer István. Kiegyen­lített első félidő után a második játékrészben a hazaiak akarata érvényesült, s ez gólokban is megmutatkozott. G.: Barna a 32., Vámos a 49., Ombodi a 71. és (11- esből) a 80. percben. Jó: Zsigo­vics, Ombodi, Sáfián, ül. Báli, Alb, Resetár. Zsombok Attila: - A mai győ­zelmet Mező Sándornak ajánljuk, aki most búcsúzott az aktív lab­darúgástól. Úgy érzem, sikerünk­höz nem fér kétség. Himer Ist­ván: - Kettő-nulla után összeom­lottunk. (Zsombok János) Gyomaendrőd FC—Méhkerék 4-1 (2-0) Gyomaendrőd, 350 néző. V.: Tóth. Gyomaendrőd: Szabó - Vatai, Béla, Furka, Nagy, Tanács, Dinya, Kovács, Toldi, Mátyus, Hunya. Edző: Plástyik János. Méhkerék: Patka - Gugolya, Bu­rai, Bíró T„ Hajdú, Séllei, Tapasz­tó, Cziczeri, Csotye (Hudák), Bíró K. (Papp), Barcsai. Edző: Patka György. A lendületesen kezdő ha­zaiak a biztos vezetés tudatában lelassították a játékot. A mezőny­ben jól adogató vendégek megfo­gyatkozva is tartani tudták a „viszonylag” szoros eredményt. Kiállítva: Gugolya (durva belépő­ért) a 71. percben. G.: Mátyus a 7., a 67., Toldi a 25., Hunya a 86., ill. Papp a 87. percben. Jó: Toldi, Mátyus, Hunya, ill. Tapasztó, Bí­ró T„ Burai, Cziczeri. Plástyik János: - Ma ugyan nem sziporkáztunk, de ez is elég volt. Patka György: - Inkább cir­kuszba illő volt az, amit a három játékvezető produkált. Úgy gon­dolom, ez elég nagy baj! (Szaba­dos Ferenc) Tótkomlósi TC—Újkígyós 1—1 (0-0) Tótkomlós, 300 néző. V.: Vatai. Tótkomlós: Szabó - Dobi, Bányik, Trabak, Lovász, Pásztor T„ Giliczó, Papp, Karasz (Faze­kas), Lövei, Kaliska. Edző: Kvasz- novszky József. Újkígyós: Gedó - Borbély (Palyik), Uhrin, An- csin, Litauszki, Jakab (Karkus), Ekker, Silló, Karlovszki, Dobrocz- ki, Nagy A. (Burkus). Edző: Ecker József. A második félidőben küz­delmessé vált találkozón a végig támadó hazaiak ellen egy óriási lesgóllal szerezték meg az egy pontot a végig védekező kígyósi- ak. G.: Lovász a 68., ill. Ekker a 80. percben. Jó: Dobi, Trabak, Giliczó, ill. Litauszki, Ekker, Dobroczki. Kvasznovszky József: - Az ínséges időszak tovább tart, tudo­másul kell venni mindenkinek, hogy néha a szerencse is oda sze­gődik, ahol hittel, alázattal és odaadással tesznek érte. Ecker József: — A mai mérkőzés pozití­vuma számunkra, hogy ha sze­rencsével is, de vesztett állásból felálltunk. (Tóth B. István) Magyarbánhegyes—Gádoros 2-3 (0-0) Magyarbánhegyes, 200 néző. V.: György. Magyarbánhegyes: Jambrik Cs. — Tóth, Pálfi, Fejes, Szlanyinka, ifj. Turcsek, Vozár (Sajben), Pájer, Kiss, Málik, Pécs (Jantyik). Edző: Turcsek Zoltán. Gádoros: Berki - Lénáit, Pisont Z„ Szkalonai, Bencsik, Lengyel, Jernei, Pisont R. (Tasi), Ugrai (Hriagyel), Liszkai (Medvegy), Pisont A. Edző: Kozmer Imre, Pisont András. A gádorosi csapat Prozlik Sándor és Maglóczki Já­nos vállalkozók által ajándéko­zott vadonatúj mezben lépett pá­lyára. A vendégegyüttes jobban játszott, mint a hazai, és megér­demelten nyert egy enerváltan, elképzelés nélkül küzdő Bánhe­gyes ellen. G.: Kiss a 67. (ll-es- ből) a 87., ill. Ugrai az 50., a 70., Lénáit az 55. percben. Jó: Pálfi, ill. Szkalonai, Lengyel, Liszkai, Pisont A. Turcsek Zoltán: — Amíg az előző bajnokságban a feljutásért küzdöttünk, ebben a szezonban úgy tűnik, a bentmaradásért kell harcolnunk. Kozmer Imre: — Úgy érzem, jobbak voltunk, meg­érdemelten nyertünk. (Fejes Mi­hály) SZENZÁCIÓS AKCIÓ! Teremcipő csapatoknak, iskolásoknak j650OT* 4500 Ft Sportmez + nadrág 4000 Ft 2800 Ft Gumis cipők _ö50OTT 4500 Ft Eredeti Előre-mezek, -sálak MEGASPORT A labdajátékok szakboltja Békés megyében! Békéscsaba, Rákóczi u. 1. | Tel.: (66) 444-040. Medgyesegyháza—Orosházi MTK-Rákóczi 1-0 (1-0) Medgyesegyháza, 200 néző. V.: Viczián. Medgyesegyháza: Homik (Liszkai) - Kuzma, Kiss I. Á., Kiss II. Á. (Mocsári A.), Petru­zsán, Pintér, Holecz, Kanál, Vágá­si, Gubcsó, Kindel. Edző: Szabó András, Temesvári Csaba. 0MTK-Rákóczi: Kunos (Tóth) - Boér, Zalai (Szlopóczki), Székely, Csegöldi (Striffel), Kánya, Pardi, Papp, Horváth II. A., Sin, Godár. Edző: Pólyák László. Szikrázóan kemény mérkőzésen a hazaiak a tudatosabb játékuknak köszön­hetően teljesen megérdemelt győzelmet arattak. Kiállítva: Hor­váth II. A. (szándékos rúgásért) a Mesterlövészek A Lancast Békés megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság góllövőlistájának él­mezőnye. 6 gólos: Boér (OMTK-Rákóczi), Mátyus (Gyomaendrőd). 5 gólos: Hunya (Gyomaendrőd). 4 gólos: Kiss I. (Magyar­bánhegyes). 3 gólos: Szatmári, Gróf (Mező­hegyes), Szántó (Vésztő), Málik (Magyarbán­hegyes), Pardi, Sin (OMTK-Rákóczi), Fekete (Vésztő), Ombodi (Szeghalom), Ugrai, Lé­nád (Gádoros), Lovász (Tótkomlós), Gubcsó (Medgyesegyháza). 2 gólos: Sindel (Gádo­ros), Bakró (Békésszentandrás), Zsoldi (Me­zőhegyes), Papp L, Pásztor T. (Tótkomlós), Számfira, Roczkó, Karakas (Battonya), Fur­ka, Kovács, Hunya (Gyomaendrőd), Litausz­ki, Fehér, Tóth (Vésztő), Lipták (Szabadkí­gyós), Darócz (Körösladány), Barna (Szeg­halom). 60. percben. G.: Gubcsó a 14. percben. Jó: Pintér, Kuzma, Holecz, Kanál, Gubcsó, ill. Godár, Papp. Szabó András, Temesvári Csaba: - Rangadóhoz méltó ira­mú mérkőzésen kemény ellenfe­let győztünk le. A csapatot na­gyon fűtötte a visszavágási vágy a tavalyi mérkőzésért. Le a kalap­pal a fiúk előtt! Pólyák László: — Hiába egykapuztunk tíz emberrel is, sajnos, a második félidőben nem sok veszélyt jelentettünk az ellenfél kapujára. (Uhrin Pál) Ifjúságiak: Vésztő-Körösladány 3- 0, Battonya—Békésszentandrás 4—2, Szabadkígyós-Mezőhegyes 3-1, Szeghalom-Sarkad 1-2, Gyomaend- rőd-Méhkerék 3-0, Tótkomlós-Újkí­gyós 4-4, Magyarbánhegyes-Gádoros 4-1, Medgyesegyháza-OMTK-Rákó- czi 1-1. Labdarúgó NB III, Alföld csoport Algyö—Jamina SE 3—2 (1—1) Algyő, 300 néző. V.: Mozsár. Algyő: Dénes - Krisztin, Pécsek, Kiszner, Gál - Gábor, Koncz (Merlei), Podonyi (Terhes), Brin- szky — Erhardt, Daróczi (Kraj- czár). Játékos edző: Brinszky Ad­rián. Jamina: Czirbus — Szabó (Pozsár), Pusztai, Varga M. (Vandlik), Nagy M. - Friderikusz (Kerepeczky), Czinanó, Kurilla, Marik - Cseke, Horváth. Edző: Zsíros György. 6. perc: Daróczi jobb oldali be­adása után Erhardt öt méterről a hálóba fejelte a labdát, 1-0. 35. perc: A Horváth buktatásá­ért megítélt 11-est Marik bizto­san értékesítette, 1-1. 50. perc: Cseke labdájával Kurilla ugrott ki, első lövését a kapus még védte, de az ismétlés után a hálóban kötött ki a labda, 1-2. 56. perc: Egy bedobás után Brinszky a hálóba fejelte a pety- tyest, 2—2. 57. perc: Brinszky szabadrúgá­sa után Kiszner az ötösről a ka­puba csúsztatott, 3—2. A vendégcsapat álmos kezdés után hátrányba került. A félidő végén átvette az irányítást a csabai gárda, aminek meg is lett az eredménye. A második félidőben re­mekül kezdtek a ven­dégek, vezetéshez ju­tottak, azonban egy perc alatti két rövid­zárlatuk az algyőiek győzelmét eredmé­nyezte. Jó: Gábor, Bripszky, Erhardt, Daróczi, ill. Kurilla, Marik, Cseke. Brinszky Adrián:- Fordulatos mérkő­zésen biztató játékkal megérdemelten nyer­tünk. Zsíros György:- Kétméteres embere­ink sorozatban rögzített helyze­tekből kapják a gólokat. Félig nyert mérkőzést engedtünk ki a kezünkből. (F. Cs.) Túrkeve—Gyomaendrődi VSE 2-0 (1-0) Túrkeve, 200 néző. V.: Boros S. Túrkeve: Kiss - Kelemen, Fe­kete, Friedrich, Debreczeni - S. Nagy, Ferenczi, dr. Bodó (Szőke), Varga — Kiss L„ Jandó (Sass). Edző: Homoki Károly. Gyoma­endrőd: Hanyecz I. - Csikós, Hidvégi, Mester, Kondacs - Göblyös, Kéri (Farkasinszki), Osan (Ilyés), Bakos - Feuerwer­ker, Katona. Játékos edző: Hanyecz János. 30. perc: Egy jobb oldali táma­dás végén Jandó nyolc méterről, éles szögből kilőtte a hosszú sar­kot, 1-0. A megyei I. osztályban nem bírt egymással a pályaválasztó Szabadkígyós és a sötét mezes Mezőhegyes d-fotó: kovács ERZSÉBET 63. perc: Egy balról belőtt lab­dát Sass vágott közelről a hálóba, 2-0. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen, kritikán aluli pályán a na­gyon lelkes hazaiak megérdemel­ten nyertek a felforgatott gyoma­endrődi csapat ellen. Jó: Varga, dr. Bodó, S. Nagy, ill. Katona, Feuerwerker. Homoki Károly: - Második félidei játékunk alapján, megér­demelten nyertünk, habár a ven­dégeknek is voltak helyzeteik, és a kapufa is velünk volt. Hanyecz János: - Nincs mondanivalóm erről a mérkőzésről. (Feuerwer­ker Béla) Szarvasi FC—Kisújszállás 2-2 (1-1) Szarvas, 300 néző. V.: Fülöp. Szarvas: Balatoni - Nagy, Kugye- la Zs., Nagy T. (Darida Zs.) - Rónyai, Kiss, Somogyi, Bogdán (Kugyela B.), Gulyás - Klimaj, Bencze. Edző: Somogyi János. Kisújszállás: Kui Cs. - Szűcs (Csillag), Kállai, Horváth, Tamás - Hegedűs, Sólyom, Kui T., Kán­tor (Antal) - Csiki (Gubucz), Majláth. Edző: Csillag László. 3. perc: Kui T. beadását Só­lyom a jobb alsó sarokba fejelte, 0-1. 36. perc: Bencze-Gulyás összjáték után az utóbbi kiegyen­lített, 1—1. 50. perc: Klimaj a félpályáról indulva a hálóig szlalomozott, 2- 1. 58. perc: Horváth szögletét Hegedűs a hosszú sarokba csúsz­tatta, 2—2. 82. perc: Kugyela Zs. megrúg­ta ellenfelét, ezért kiállították. 85. perc: Hegedűs is megrúgta az ellenfelét, így őt is kiállították. A hazai csapat úgy kezdett, mint mindig: rögtön a mérkőzés elején gólt kapott. Ez nagyon visszavette a lelkileg amúgy is gyenge lábakon álló társaságot, az ellenfelet pedig felhozta. A 20. percben ajtó-ablak helyzetben a vendégek hibáztak, itt eldőlhetett volna a mérkőzés. Ezután a haza­iak átvették a játék irányítását, de győzni most sem sikerült. így az összeszokottabb csapat megérde­melten vitte el az egyik pontot. Jó: Gulyás, Bogdán, Bencze, ill. Kállai, Horváth, Kántor. Somogyi János: — Elfelejtet­tük a győzelem ízét. Csillag László: — Amíg a helyzeteket nem tudjuk értékesíteni, nyerni sem tudunk. (Kepenyes György) Szentes—Békési FC 4—0 (0-0) Szentes, 300 néző. V.: Pördi. Szentes: Bíró — Márics, Erdei (Fajkusz), Koncz - Pálfi, Kele­men (Törtei), Kerepeczki, Török, Tóth-Kovács - Pálinkó, Juhos. Edző: Bozóki Zoltán. Békés: Ko­vács - Vadas, Sándor, Kubik Cs., Szabó Zs. (Farkas) — Balogh, Szarvas (Horváth), Kasik (Nagy T.), Baukó L. - Kardos, Pősze. Edző: Fekete Mihály. 50. perc: Juhos húszméteres szabadrúgása után a kapufáról pattant a hálóba a labda, 1—0. 58. perc: Szép akció után Ju­hos tíz méterről higgadtan gurí­tott a kapuba, 2-0. 71. perc: Törtei lecsúszott be­adása után a békési kapuban kö­tött ki a labda, 3—0. 85. perc: Török beadását köve­tően Koncz a hálóba bólintotta a pettyest, 4—0. Hét közben edzőváltás történt a békésieknél. Az Előre FC-hez technikai vezetőnek került Oláh Imre helyett az ifjúsági csapat szakvezetője, Fekete Mihály vette át a felnőtt csapat irányítását. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt a pályán. Fordulás után, a hazaiak vezető gólját követően fölénybe kerültek a házigazdák, és megszerezték a győzelmet, bár a helyzetek alapján a gólkülönb­ség túlzott. Jó: Tóth-Kovács, Tör­tei, Juhos, ill. Kovács, Vadas, Kasik. Bozóki Zoltán: - Az első fél­időben néhány ziccerünk volt, de jól védekezett a vendégcsapat. Fordulás után egyértelművé vált a fölényünk. Fekete Mihály: - A csapat a pályán mindent megtett, a gólkülönbséget túlzottnak tar­tom. (Sz. A.) Hódmezővásárhely—Kondorosi TE 1-2 (0-1) Hódmezővásárhely, 300 néző. V.: Kökény. Hódmezővásárhely: Erdei - Marczinka, Nagy, Hu­szár, Sipos - Kirschner (Papp), Tóth, Horváth, Szűcs, Borbás P. - Antal, Juhász. Edző: Rostás Kár­oly. Kondoros: Adamik - Varga T., Jansik (Skorka), Sárosi, Gombár - Kiszely, Udvari, Lipták (Palyusik), Hrabovszki - Janis, Dián (Pusztai). Edző: Halász Fe­renc. 32. perc: Lipták 22 méteres szabadrúgása után a labda meg­pattant a sorfalon, és a hálóban kötött ki, 0-1. 62. perc: Udvari a bal oldalon cselezgetett, majd a 16-os sarká­ról a kimozduló kapus fölött a bal felső sarokba vágta a pettyest, 0- 2. 68. perc: Kapkodtak a vendég­védők, kavarodás után Antal 14 méterről szépített, 1—2. Az első félidő kiegyenlített já­tékot hozott, de a kondorosi akci­ókban több volt a gólveszély. For­dulás után okosan játszottak a vendégek, ők irányították a játé­kot, és megérdemelten nyertek. Jó: Marczinka, Borbás P, ill. Ud­vari (a mezőny legjobbja), Sárosi, Skorka. Rostás Károly: — Gödörben vagyunk, remélem, mihamarabb kimászunk belőle. Halász Fe­renc: - Taktikus játékkal megér­demelten szereztük meg a három pontot a mezővárosban. (K. Gy.) További eredmények: Fegyvernek- Szajol 1-6, Rákóczifalva-Karcag 1-4, Harta-Jászberény 1-1. Az Alföld csoport állása 1. Szentes 5­­19­3 15 2. Kondoros 3 2­13­7 11 3. Rákóczifalva 3 1 1 13­8 10 4. Karcag 3 1 1 11­6 10 5. Algyő 3­2 10­10 9 6. Jászberény 2 1 2 9­6 7 7. Harta 1 4­9­8 7 8. Túrkeve 2 1 2 5­4 7 9. Kisújszállás 2 1 2 7­9 7 10. Szajol 1 2 2 11­12 5 11. Jamina 1 2 2 10­12 5 12. Hmv.hely 1 2 2 5­7 5 13. Szarvas 1 1 3 9­13 4 14. Gyomaendrőd 1 1 3 7­11 4 15. Fegyvernek 1­4 11­17 3 16. Békés­1 4 3­19 1 Az NB IH-as labdarúgó-bajnokság Keleti csoportjában következik. Szep­tember 14., szombat: Kondoros- Szentes, 16.30, Jamina-Túrkeve, 16.30, Jászberény-Rákóczifalva, 16.30. Szep­tember 15., vasárnap: Békés-Algyő, Karcag-Szajol, 16.30, Kisújszállás— Harta, 16.30, Gyomaendrőd-Szarvas, 16.30, Hódmezővásárhely—Fegyver­nek, 16.30. A Lancast megyei 1. osztály állása 1. Gyomaendrőd 4 i­19- 1 13 2. Battonya 4 1 12- 4 12 3. M.egyháza 3 2­10- 5 11 4. Gádoros 3 1 1 13-12 10 5. Szabadkígyós 2 3­7- 4 9 6. OMTK 2 2 1 14- 8 8 7. Mezőhegyes 1 4­10- 6 7 8. Vésztő 2 1 2 12- 14 7 9. M.bánhegyes 1 1 3 8-11 7 10. Körösladány 1 2 2 6- 6 5 11. Szeghalom 1 2 2 8- 9 5 12. Tótkomlós­4 1 9-11 4 13. B.szentandrás 1 1 3 7-12 4 14. Méhkerék 1­4 4-13 3 15. Újkígyós­3 2 6- 14 3 16. Sarkad­1 4 4- 19 1 A Lancast megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokságban következik. Szep­tember 14., szombat. Békésszentand- rás-Gyomaendrőd FC, 16.30, Újkí­gyós—Szeghalom, 16.30, Orosházi MTK-Rákóczi-Szabadkígyós, 16.30, Mezőhegyes-Battonya, 16.30, Gádo- ros-Medgyesegyháza, 16.30. Szeptem­ber 15., vasárnap: Magyarbánhegyes- Vésztő, 16.30, Méhkerék-Tótkomlós, 16.30, Sarkad-Körösladány, 16.30. ■