Békés Megyei Hírlap, 2002. augusztus (57. évfolyam, 178-203. szám)

2002-08-27 / 199. szám

2002. augusztus 27., kedd - 13. oldal S P Q R T Nincs már százszázalékos gárda A nyitányon két mérkőzés elmaradt A Kunágota labdarúgócsapata még pont nélküli BÉKÉSNET II. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Doboz—Sarkadkeresztúr 1—1 (O-O) Doboz, 250 néző. V.: Viczián. Doboz: Szabó S. - Szabó J., Szűcs, Skumáth, Petrina (Tóth), Szatmári, Balog, Vantara, Furáik (Fehér), Bodó, Fekete (Krátki). Játékos edző: Szűcs Mihály. Sarkadkeresztúr: Cserháti - Ró­zsa, Berényi, Fábián, Zimbrán, Bállá (Miklya), Molnár, Szabó, Erdei I., Kóra, Zsoldos. Edző: Cserháti István. Nagy iramú mér­kőzésen a remekül játszó ellen­féllel szemben a hazai csapat ott­hon tudta tartani az egyik pontot. G.: Bodó az 55., ill. Erdei a 74. percben. Jó: Szabó S., Balog, ill. Berényi, Zimbrán, Szabó, Erdei. Szűcs Mihály: - Jó csapat el­len küzdelmes mérkőzésen re­mekül helytálltunk. Cserháti István: - Többet bir­tokoltuk a labdát, kis szerencsé­vel nyerhettünk volna. (Skumáth Attila) Kunáoota—Nagyszénás 2—3 (2-1) Kunágota, 150 néző. V.: Makay. Kunágota: Csomós - Pócsik, Bíró, Dómján, Körösi, Lóié (Méreg), Multyán L, Jeszenszki, Varga, Multyán Zs., Multyán Cs. Edző: Szüágyi János. Nagyszénás: István — Pusztai, Gyömrei, Horváth Z„ Uhljár, Fa­ragó (Gyuris), Takács, Ozgyin (Lakatos), Baki, Horváth Zs., Gu­lyás. Edző: Füredi János. Sport­szerű, iramos mérkőzésen a ha­zaiak ajtó-ablak helyzetből sem tudtak betalálni. A vendégek két pontrúgásból és egy távoli lövés­ből, akciógól nélkül tudtak nyer­ni a tartalékos hazaiak ellen. G.: Varga a 37., Multyán Cs. a 4L, ill. Gulyás a 7., a 68., Horváth Zs. az 56. percben. Jó: Bíró, Dómján, Körösi, Varga, ill. István (a me­zőny legjobbja), Gulyás, Uhljár, Horváth Z. Szilágyi János: - Tartalékos csapatom amíg erővel bírta he­lyenként jól játszott, és csak a rossz helyzetkihasználás miatt nem győzött. Füredi János: — Végre megtört egy átok, és újra rúgtunk három gólt Kunágotán, de most ezzel nyertünk is. (Sz. J.) Kiss Tibor: - Reális eredmény született, bár a két csapat rém gyengén játszott. A játékvezető döntéseivel mindkét csapatban feszültséget okozott, ami közre­játszott az eredmény alakulásá­ban. (Tímár Zoltán) Mezőkovácsháza— Füzesgyarmat 2—0 (2—0) Mezőkovácsháza, 250 néző. V.: Valach. Mezőkovácsháza: Vígh - Zsótész, Dumitriu, Már­kus, Marócsik, Zábrák (Sipos), Husvéth, Kopócs (Szűcs), Balázs (Besenyei), Koncz, Szabó. Edző: Szabó Ferenc. Füzesgyarmat: Dávid - Várkonyi G., Latyák, Várkonyi I., Vámos, Kövér, Csák (Bakk), Kincses L„ Varga, Kin­cses G. (Gyáni), Szilágyi. Edző: Lázár István. Szikrázóan kemény összecsapáson a zöldben kezdő, de a mérkőzés végére szinte telje­sen besárgult hazai csapat lenul­lázta az ellenfél kapujára veszély­telen gyarmatiakat. G.: Szabó G. a 13., Zsótész a 45. percben. Jó: Dumitriu, Husvéth, Zsótész, Marócsik, ill. Varga. Szabó Ferenc: - Az első fél­időben nagy iramot diktáltunk, de sajnos, a mai mérkőzésen a já­tékvezetőnek valamiért nem tet­szett a játékunk. Lázár István: - Megérdemelt hazai győzelem, a 90 perc alatt egy helyzetet sem tudtunk kialakítani. (Szabó Lajos) Kaszaper— CSANÁDAPÁCA 1 — 1 (1-0) Kaszaper, 200 né­ző. V.: Bíró. Kasza­per: Jakab - Kőszegi J., Kun, Somogyvári, Kőszegi T. (Kinyó), Deák (Pongrácz), Forgó Sz„ Forgó Z., Zádori (Kiss), Halász, Szanda. Edző: Sajtos Tibor. Csanádapáca: Hajdú V. — Furák, Fá­bián, Szekeres, Rakonczás, Nagy (Molnár), Dóka (Zsibrita), Hajdú G., Harmati, Tóth (Deák), Elekes. Edző: Oláh Imre. Nagy iramú, ke­mény mérkőzésen a hazai csapat az első félidőben eldönthette vol­na a mérkőzést. Kiállítva: Halász (megrúgta ellenfelét) az 58., Ra­konczás (beszédért) a 88. perc­ben. G.: Kiss a 28., ill. Hajdú G. az 50. percben. Jó: Jakab, Kőszegi J., Kun, Szanda, Somogyvári, ill. Fábián, Hajdú G„ Hajdú V. Sajtos Tibor: — A gólhelyzet­kihasználásunk katasztrófális, és amíg ez így marad, ne is várjunk jobb eredményt. Oláh Imre: - Az első félidei gyenge játék után a második já­tékrészben lehetőségünk lett vol­na a három pont megszerzésére a szikrázóan kemény mérkőzésen. (S.T.) SPORT! első a sportban Barna Sándor: — Teljesen reá­lis a döntetlen, pozitívum, hogy végre pontot tudtunk szerezni. Bugyik János: - Sok helyzetet kihagytunk, ezért igazságos az eredmény. Gyula Köröstáj MSE—Kamut 0-2 (0-1) Gyula, 150 néző. V.: Benyov- szki. Gyula: Veres - Bányai R, Kovács K. (Kakas), Cseke (Kiss), Tar (Hankó), Kovács I., Vincze, Szelei, Gyimesi, Mihucz, Bányai T. Edző: Bagi Tibor. Kamut: Kohut - Gilik, Gyebnár, Szűcs, Urda, Koszta, Sajben, Gubucz, Fejes, Botyánszki, Gál. Edző: Krcsmarik Tibor. A hazai csapat méltó partnere volt a jó játékerőt képviselő Kamutnak. G.: Szűcs a 9., Fejes a 75. percben. Jó: Cseke, Bányai P„ Bányai T., Vincze, ill. Gubucz. Bagi Tibor: - Egy potyagól és egy játékvezetői tévedés megpe­csételte a sorsunkat. Ha helyzete­inket értékesítjük, győztesen jö­hettünk volna le a pályáról. Krcsmarik Tibor: - Rossz tel­jesítményt nyújtottunk, csak a második félidőtől tudtunk takti­kusan játszani. (Alberti János) Csabacsüd—Tarhos 3—2 (2—0) Csabacsüd, 220 néző. V.: Deme. Csabacsüd: Kondacs — Valencsik, Mizik, Nagy, Jancsó, Csicsely, Gyulai, Pillár (Radics), GombáÉr Cs., Kővágó, Urbancsok. Edző: Gombár György. Tarhos: Vári - Szűcs (Djabbar), Mészá­ros, Gézárt, Fodré, Fehér (Feke­te), Méhes, Tóthfalusi, Püski, Ró­zsavölgyi, Nagy. Edző: Zsigmond Károly. Az első félidőben a hazai­ak egyértelmű fölényben voltak, a másodikban a kitámadó vendé­gek csak a csabacsüdi támadók­nak köszönhetik tisztes vereségü­ket. Kiállítva: Gyulai (második sárga lap után) a 84. percben. G.: Kővágó az 5., Urbancsok (11-es- ből) a 23., a 73., ill. Djabbar a 84., Méhes a 92. percben. Jó: Kon­dacs, Valencsik, Gyulai, ill. Püski, Nagy. Gombár György: - Javuló vé­dőmunkánknak köszönhetjük el­ső győzelmünket, helyzetkihasz­nálásunk viszont még hagy kí­vánnivalót. Zsigmond Károly: — A mérkő­zés elején nagyon elaludtunk, a második félidőben végig mi irá­nyítottunk, bár játékunkat a ha­zaiak sokszor durva módon aka­dályozták. (G. Gy.) Ifjúságiak: Doboz-Sarkadkeresztúr 6-1, Kunágota-Nagyszénás 8-6, Mezőberény—Elek 8—1, Mezőkovács­háza—Füzesgyarmat 2—5, Kaszaper— Csanádapáca 2-0, Dévaványa-Csorvás 2-6, Gyula Köröstáj MSE-Kamut 8-3, Csabacsüd-Tarhos 8-0. Mesterlövészek A Békésnet-megyei II. osztályú labdarú­gó-bajnokság góllövőlistájának élmező­nye. 7 gólos: Méhes (Tarhos). 5 gólos: Csák (Füzesgyarmat), Urbancsok (Csabacsüd). 3 gólos: Kapocsén (Elek), Kóra, Erdei (Sarkadkeresztúr), Czakó L. (Dévaványa), Szekeres T. (Csanádapáca). 2 gólos: Zsoldos (Sarkadkeresztúr), Forgó Z., Zádori (Kaszaper), Keresztély (Csanádapáca), Gulyás, Horváth Zs. (Nagyszénás), Bokor (Mezőberény), Sza­bó, Zsótész (Mezőkovácsháza), Ladnyik (Csorvás), Szűcs, Fejes (Kamut), Djabbar (Tarhos). Mezőberény FC—Elek 1—1 (0-1) Mezőberény, 300 néző. V.: Vereska. Mezőberény: Barabás — Bereczki, Gézárt, Kiss, Győri, Pántya, Bokor, Benyovszki (Pecze), Vári (Pojendán), Wag­ner, Kocsor. Edző: Ramos János. Elek: Pataki — Sarkadi, Domu- cza, Lakatos, Mócz, Tereszán, Gyulai, Puskás (Rábai), Nagy (Kapocsán), Lénárt (Márk), Bíró. Edző: Kiss Tibor. Alacsony szín­vonalú mérkőzésen igazságos döntetlen született. Kiállítva: La­katos (második sárga lap után). G.: Bokor (11-esből), ill. Lakatos (11-esből). Jó: Barabás, ill. Laka­tos, Domucza, Tereszán. Ramos János: - Mélyebbre süllyedtünk, mint Nagyszénáson. Remélem, hogy az a pár játékos, aki éjszaka kimaradt, elgondolko­zik egy kicsit. Dévaványa-Csorvás 1—1 (O-O) Dévaványa, 200 néző. V.: Mihálik. Dévaványa: Gál - Czakó I., Csatári (Pálfi József), Pesztránszki F., Nagy (Szakács), Tóth K„ Farkas, Adamecz (Fűzi B.), Czakó L„ Tóth Zs., Pálfi Já­nos. Edző: Barna Sándor. Csor­vás: Farkas — Krámli (Sütő), Sit­kéi, Varga, Orvos, Kun, Botyán­szki, Benyovszki, Ladnyik, Iva- nics (Pogonyi), Korcsmáros. Edző: Bugyik János. Színvonalas mérkőzésen mindkét csapat elhi­bázott néhány gólszerzési lehető­séget, a döntetlen reális. Kiállít­va: Pálfi János (reklamálásért) a 80. percben. G.: Tóth Zs. a 48., ill. Ladnyik a 63. percben. Jó: Gál, Tóth K., Czakó L, ill. Farkas, Sit­kéi, Benyovszki. AII. osztály állása 1. S.keresztúr 2 1 9­5 7 2. Csanádapáca 2 1­8­4 7 3. Mk.háza 2 1­7­3 7 4. Tarhos 2­i 10­5 6 5. Kamut 2­i 6­3 6 6. Mezőberény 1 2­5­3 5 7. Nagyszénás 1 2 7­6 5 8. Csorvás 1 2­4­3 5 9. Füzesgyarmat 1 1 i 5­4 4 10. Elek 1 1 i 5­6 4 11. Csabacsüd 1 2 8­10 3 12. Doboz­2 1 2­7 2 13. Dévaványa­1 2 5­8 1 14. Kaszaper­1 2 5­9 1 15. Gyulai Köröstáj ­1 2 2­6 1 16. Kunágota­3 4­9­A Békésnet II. osztályú labdarúgó­bajnokságban következik.Augusztus 31., szombat: Sarkadkeresztúr-Csa- bacsüd, 17.00, Csanádapáca-Doboz, 17.00, Füzesgyarmat-Mezőberény FC, 17.00, Tarhos-Mezőkovácsháza, 17.00, Kamut-Dévaványa, 17.00, Gyula Kö­röstáj MSE-Kunágota, 17.00, Csorvás SK-Kaszaper, 17.00. Szeptember 1., vasárnap: Elek-Nagyszénás, 16.30. H Békésnet III. osztályú labdarúgó-bajnokság ÉSZAKI CSOPORT Okány— Kétsoprony 4—1 (0-1) Okány, 80 néző. V.: Nagy L. Okány: Sajti - Silling, Komáro­mi, Pardi (Márta), Sújtó, Pál (Ber­talan), Jámbor, Szabó S„ Szabó L. (Mohácsi), Rácz, Buka. Edző: Király Endre. Kétsoprony: Lauri- nyecz P. - Petrovszki R„ Szász, Kovács, Kerekes, Kékesi, Tóth, Petrovszki A., Ancsin, Viczián, Matusek. Játékos edző: Kerekes Boldoczki. Zsadány: Czudor — Eszenyi, Muntyán, Vakarcs, Gom­bos, Ürmösi, Kutasi, Kovács, Fábi­án (Kiss B.), Kiss P. (Mészár), Vá­sárhelyi. Edző: Nagy Róbert. Szar­vas: Wéber - Hajduch, Petrovics, Rumi, Gábor, Hován (Bohrát L), Koszti, Bohát, Kincsesi (Bohrát P), Závoda (Terhes), Molcsán. Já­tékos edző: Rumi György. Ki­egyenlített első félidő után a máso­dik játékrészben a lelkesen és időnként jól játszó hazaiak sikere A megyei III. osztályban a Kétegyháza (sötét nadrágban) nagy csatában nyert 2-1-re a Kardos-Örménykút ellen d-fotó. veress erzsi Róbert. Az első félidő meddő ha­zai fölényét, a másodikban pará­dés okányi gólok követték. G.: Buka 2, Rácz, Szabó S., ill. Ancsin. Jó: Silling, Buka, Szabó S., Komáromi, ill. Ancsin, Lauri- nyecz P. Király Endre: - Az első félidő felért egy rémálommal. Minden elismerésem a fiúké, akik a máso­dik félidőben úrrá tudtak lenni a saját hibáikon. Kerekes Róbert: - Erősen tartalékos csapatunkkal nem tudtunk helytállni. (Fekete Zoltán) Bucsa—Csárdaszállás 0—3 (O-O) Bucsa, 80 néző. V.: Kecskemé­ti. Bucsa: Tóth L. - Kovács, Nagy J., Csurka, Szöllősi, Nagy G., Vad (Budai), Főző (Boros), Tóth F„ Bányai (ifj. Bányai), Nagy S„ Já­tékos edző: Bányai István. Csár­daszállás: Kovács A. — Geszti J., Szabó (Karsai), Farkas (Bokor), Csejtei, Kovács 1., Bartyik, Ba­logh, Tóth, Varga, Burai. Edző: Halmosi József. Kiegyenlített első félidő után az elfáradó hazaiak el­len megérdemelt a vendégsiker. G.: Bartyik, Tóth, Csejtei. Jó: Tóth L. (a mezőny legjobbja), Nagy J., Csurka, Nagy G., ill. Kovács A., Csejtei, Bartyik, Balogh. Bányai István: - Látszott a csapat játékán az összeszokott­ság hiánya. Lesz ez még jobb is. Halmosi József: - Nehezen tör­tük fel a lelkesen játszó hazaiak védelmét. Zsadány—Szarvasi LSZK 4—2 (1-1) Zsadány, 100 néző. V.: megérdemelt. G.: Ürmösi, Kiss P, Mészár, Kincsesi (öngól), ill. Hován 2. Jó: Czudor, Ürmösi, Kutasi, Kovács, ill. Koszti. Nagy Róbert: - Nagy akarás­sal játszó csapatunk sikere meg­érdemelt. A végeredmény a ven­dégcsapatra nézve hízelgő. Rumi György: — Első félidei jól játszó csapatunkat a cserék megzavar­ták, viszont 2-1-nél még nem lett volna szabad feladnunk. (Mun­tyán Sándor) Gerla—Kötegyán 7—1 (4—0) Gerla, 80 néző. V.: Simon. Gerla: Szalay — Carutasu, Bodzás (Halász), Andó, Laukó, Mlinár, Hankó, Tobai, Szilágyi (Kacsán), Diószegi, Bíró. Edző: Koszecz László. Kötegyán: Dobi - Her- czeg (Deák), Kodreán, Ujj, Somo­gyi, Miklya (Torzsa), Papp, Gajd­ács, Belanka, Berényi (Stok), Iszáka. Edző: Gurzó Sándor. Az eredmény önmagáért beszél. G.: Tobai 3, Szilágyi 2, Bíró, Mlinár, ill. Kodreán. Jó: Laukó, Tobai, Szilágyi, Diószegi, Bíró, ill. Dobi. Koszecz László: - Könnyed játékkal sima győzelmet arat­tunk. Gurzó Sándor: - A jobb csapat megérdemelten nyert. Mezőberény-Berény Color— Békéscsabai MÁV elmaradt, ké­sőbb játsszák. DÉLI CSOPORT Pusztaföldvár—Telekgerendás 3-3 (3-3) Pusztaföldvár, 100 néző. V.: Fehér. Pusztaföldvár: Kozma - Vokanics, Bús, Fekete, Kvak, Mol­nár (Javara), Sinka (Holecska), Klembucz, Kurucz (Bereznyai), Gulácsi, Nagy R. Megbízott edző: Kormányos Antal. Telekgeren­dás: Leszkó - Nagy Z„ Tóth, Vi­déki, Kántor (Kovács), Szabó (Lu­kács), Belicza, Valyuch, Sipiczki, Hrabovszki, Kiss. Edző: Gajdács Tibor. A Pusztaföldvár lelkesedé­sével rászolgált az egy pontra, kis szerencsével nyerhetett volna. G.: Gulácsi 2, Nagy R„ ill. Belicza 2, Valyuch. Jó: Gulácsi, Kvak, Nagy R., ill. Belicza, Kovács. Kormányos Antal: - Az aka­rat és a csapatszellem jól műkö­dött, és ez meghozta az ered­ményt. Gajdács Tibor: - Sajnos, el kell ismernem, a hazai együttes rászolgált az egy pontra. (Zalai Antal) Kétegyháza—Kardos- Örménykút 2—1 (1—1) Kétegyháza, 100 néző. V.: Enyedi. Kétegyháza: Széli - Mé­száros, Csumpilla Cs., Szelezsán, Gilan, Csumpilla N., Árgyelán, Grósz, Bledea, Szegedi, Szabó. Edző: Negye Zoltán. Kardos- Örménykút: Galáth - Uhljár, Opauszki, Sonkoly, Csicsely, Vas­kor, Kóródi, Tímár, Sztvorecz, Varga, Kondacs. Edző: Galáth Pál. A fiatal kétegyházi tehetségek a nézők örömünnepe közepette megérdemelt győzelmet arattak. G.: Csumpilla N., Szegedi, ill. Tí­már. Jó: Szelezsán, Csumpilla Cs., Grósz, Csumpilla N„ Szege­di, ill. Uhljár, Opauszki, Kóródi. Negye Zoltán: - A győzni aka­rás és a fiatalos lelkesedés hozta meg a három pontot. Galáth Pál: - A lelkesebb és a győzelmet job­ban akaró hazai csapat megérde­melten nyert. (Bencze László) Lökösháza—Békéssámson 2—1 (0-1) Lökösháza, 120 néző. V.: Mikula. Lökösháza: Uller — Flen- der, Szántó, Stír A„ Farkas, Mur­va (Laczkó), Zima, Stir M„ Bar- tók (Borsi), Csug, Szincsák. Edző: Vaga István. Békéssám­son: Döme — Csenki, Kerekes Cs., Krajcsovics, Katona, Gojdár, Zsigovics, Hotorán, Kancsó, Abo- nyi, Csordás (Kulik). Edző: Kere­kes György. A megfiatalodott ha­zai csapat döcögős első félidő után óriási becsvággyal játszva, megérdemelten fordította a maga javára a mérkőzést. G.: Murvai, Szincsák, ill. Csordás. Jó: Uller, Szántó, Fakas, Murvai, Szincsák, ill. Döme, Csenki, Kerekes Cs., Katona. Varga István: - A rossz elője­lek ellenére a második játékrész­ben már mutattak valamit a játék­ból ezek a fiatal srácok. Kerekes György: - Az első félidőben el- dönthettük volna a mérkőzést. A második játékrészt jobban bírták erővel a hazaiak, (-a -n) Dombegyház—Gerendás 5—0 (2-0) Dombegyház, 100 néző. V.: Sztanojev. G.: Dohor 2, Gyüre 2, Szilágyi. Nagybánhegyes—Medgyesegy­HÁZA II. ELMARADT, KÉSŐBB JÁTSSZÁK. A Békésnet III. osztályú labdarúgó­bajnokságban következik. Augusztus 31., szombat. Északi csoport. Csárda- szállás-Okány, 17.00, Kötegyán-Zsa- dány, 17.00, Szarvasi LSZK-Mezőbe- rény-Berény-Color, 17.00. Déli csoport. Kardos-Örménykút—Dombegyház, 17.00. Szeptember 1., vasárnap. Észa­ki csoport. Békéscsabai MÁV SE- Bucsa, 15.00, Kétsoprony-Gerla, 16.30. Déli csoport. Telekgerendás-Két- egyháza, 15.00, Gerendás-Lökösháza, 16.30, Békéssámson-Nagybánhegyes, 16.30, Medgyesegyháza II.—Pusztaföld­vár, 16.30. ■ Győzött a Red Devils Nvolc csaoat kisvdlvás labdarmótomáia Orosháza Orosházán rendezték meg a Pol­gári Hagyományőrző Kupa kispá­lyás labdarúgótornát, amelyen nyolc csapat lépett pályára. A végső győzelmet a Red Devils együttese szerezte meg, miután a döntőben 3-1-re verte a Favorit gárdáját. A 3. helyet az AKG Rt. csapata szerezte meg, amely 2-0- ra győzött az FC Lion együttese ellen. Végeredmény: 1. Red Devüs, 2. Favorit, 3. AKG Rt., 4. FC Lion. Kü­löndíjasok. A torna legjobb kapu­sa: Majoros Gergő (Red Devils). Gólkirály: Boros Bálint (Red Devils) 6 góllal. Támogatók: Evangélikus ált. isk., Orosfarm Szövetkezet, Csizma- dia pékség, Julcsi büfé. ________■