Békés Megyei Hírlap, 2002. augusztus (57. évfolyam, 178-203. szám)

2002-08-19 / 193. szám

SPORT 2002. AUGUSZTUS 19., HÉTFŐ - 15. OLDAL »BÉKÉS MEGYEI HÍRLÁP Hazai pályán szenvedtek a csapatok LANCAST MEGYEI I. OSZTÁLY Döntetlen a Bessenyei utcai rangadón Az első félidő a kondorosiaké, a második a jaminaiaké volt a labdarúgó NB III hét végi soros fordulójában, ahol végül 2-2-es döntetlen született d-fotói lehoczky pétir NB III Alföld csoport Körösladány—Gyomaendröd FC O—O Körösladány, 300 néző. V.: Pintér. Körösladány: Kiss - Hor­váth I., Molnár, Talpalló, Horváth T„ Salánki, Szántó, Novák, Ko­vács Zs. (Botos Z.), Baliga (Danó), Darócz. Edző: Borgula János. Gyomaendröd: Szabó - Bella, Tímár, Furka, Tolnai, Ta­nács, Dinya, Kovács Gy. (Vatai), Toldi, Mátyus, Hunya. Edző: Plástyik János. Küzdelmes mér­kőzésen igazságos eredmény született. Jó: Talpalló, Molnár, Salánki, Szántó, ill. Dinya, Tolnai, Tanács. Borgula János: - Az első fél­időben többet birtokoltuk a lab­dát, a második játékrész kiegyen­lített játékával rászolgáltunk az egy pontra. Plástyik János: - A helyzeteink megvoltak, de kima­radtak, így maradt a gólnélküli döntetlen. (Ponta Sándor) Szeghalom—Tótkomlós 1—1 (1-0) Szeghalom, 200 néző. V.: Gyekiczki. Szeghalom: Pozsgai - Elek, Sáfián, Zsigovics, Simon, Barna, Zsombok K. (Kiss), Mé­száros (Macsári), Ombodi, Vá­mos, Nagy K. (Bihari). Edző: Zsombok Attila. Tótkomlós: Sza­bó — Dobi, Bányik, Pásztor, Lo­vász, Kvasznovszky (Arató), Fa­zekas (Szalai), Papp, Karasz, Lövei, Czolner. Játékos edző: Kvasznovszky József. Közepes színvonalú mérkőzésen a szám­talan hazai helyzetet kihagyó szeghalmiakkal szemben a nagy lelkesedéssel játszó vendégek pontszerzése megérdemelt. G.: Barna a 41., ill. Lovász az 58. percben. Jó: Pozsgai, Elek, Barna, ill. Lovász, Fazekas, Karasz. Zsombok Attila: - Büntetle­nül nem lehet ennyi helyzetet ki­hagyni. Kvasznovszky József — Annak tudatában, hogy a csapat nagy része edzés helyett az orvo­si rendelőbe járt a héten, a pont­szerzést komoly sikernek tartom. (Zsombok János) Vésztő—Orosházi MTK-Rákóczi 2-5 (1-2) Vésztő, 250 néző. V.: Alberti. Vésztő: Nagy Zs. - Nagy Z., Rá­bai, Szántó, Turbucz, Fekete, Litauszki, Jánosi, Tóth Cs., Papp, Czinanó E. Edző: Királyvári Kár­oly. OMTK: Tóth - Boér, Zalai, Sebők, Csegöldi, Szűrszabó (Papp), Pardi, Kruzslicz (Striffel), Horváth II. A., Kánya (Horváth I. A.), Godár. Edző: Pólyák László. Az igen gyenge napot kifogó ha­zai együttes ellen az orosháziak tetszés szerint érték el góljaikat, főleg a hazai védelem hibái miatt. G.: Szántó a 38., Litauszki a 60., ill. Boér a 15., a 47., Kánya a 42., Pardi a 74., a 81. percben. Jó: Turbucz, Tóth Cs., Czinanó E., ill. Tóth, Boér, Pardi, Horváth II. A., Kánya, Godár. Királyvári Károly: — A nagy­szerűen kontrázó orosháziak re­mekül kihasználták védelmünk hibáit, megérdemelten nyertek. Pólyák László: - Örülök annak, hogy a múlt heti döntetlen után, Milánó Ronaldo, a világbajnok brazil lab­darúgó-válogatott legnagyobb csil­laga néhány napon belül szerző­dést köt a Real Madriddal. Ezt Alexandre Martins, a játékos me­idegenben is nyerni tudtunk, ez­zel a tavaszi vidéki eredményes játékunkat idéztük újra. (Buz- gány József) Békésszentandrás— Magyarbánhegyes 3—2 (1—1) Békésszentandrás, 300 néző. V.: Paróczai. Békésszentandrás: Tusjak - Gebri, Bencsik T„ Bordács, Chlebik, Molnár (Ben­csik I.), Kovács, Bakró, Farkas (Dankó), Moldván, Kiss T. (Ju­hász). Edző: Varga László. Ma­gyarbánhegyes: Jambrik - Pécs, Jantyik, Bozsár, Fejes, Pálfi, ifj. Turcsek (Bagyinka), Tóth, Zsibri- ta, Kiss I., Málik (Bájer), Sajben. Edző: Turcsek Zoltán. A korai ll­es a hazai csapatot kissé megfog­ta, de sikerült kiegyenlíteniük a félidő végén. A második játékrész fergeteges hazai rohamokkal in­dult, máris 3-1 lett az eredmény, a vendégek csak szépíteni tudtak a hajrában. G.: Moldván a 44., Kiss T. az 55., Bakró (11-esből) az 57., ill. Kiss I. (11-esből) a 11., Sajben a 76. percben. Jó: Gebri, Kovács, Bakró, Moldván, Kiss T„ ill. Bozsár, Zsibrita, Sajben. Varga László: - A második félidő elején 15 perc alatt remek játékkal elhúztunk, úgy érzem, sikerünk megér­demelt. Turcsek Zol­tán: - Saját ma­gunkat vertük meg a sok kiha­gyott helyzet miatt, igaz, a já­tékvezető ítéle­teivel rendre a hazaiakat segí­tette. (V. L.) Mezőhegyes- Gádoros 5—1 (1—0) Mezőhegyes, 250 néző. V.: Bartucz. Mezőhegyes: Bordás — Csordás, Kovács Zs., Nagy, Ko­vács R. (Saitz), Faragó (Zsoldi), Varga, Berki, Szatmári L., Szat­mári G. (Roszkos), Gróf. Edző: Matajsz Pál. Gádoros: Ivanics - Lénáit (Debreczeni), Pisont Z„ Szkalonai (Pisont R.), Bencsik, Lengyel, Jenei, Tassi (Berki), Ugrai, Sindel, Pisont A. Edző: Kozmer Imre, Pisont András. Sportszerű mérkőzésen a vendé­gek kapusa hibázott, kiállították, utána a hazaiak tetszés szerint ér­ték el góljaikat. Kiállítva: Ivanics (utolsó emberként szabálytalan­kodott) a 26. percben. G.: Gróf a 6. a 63., Zsoldi a 17., a 64., Szat­mári L. a 88., ill. Sindel (11-esből) az 55. percben. Jó: Kovács Zs., Varga, Szatmári G., Zsoldi, ill. Ugrai. Matajsz Pál: — Köszönöm a fi­úknak a hozzáállást, számomra nagyon fontos volt, hogy Gádorost legyőzzük. Kozmer Imre: - Az új mez nem hozott szerencsét, de ezért köszönet a Varga pékségnek. Remélem, időben jött ez a pofon a csapatnak. (Perlaki János) Méhkerék—Medgyesegyháza 1-4 (1-2) Méhkerék, 180 néző. V.: György. Méhkerék: Kocsis - Bu­rai, Hajdú, Hegedűs (Ungor), Bí­ró K„ Tapasztó, Stier, Cziczeri, Papp, Barcsai, Csotye. Edző. Patka György. Medgyesegyháza: Homik - Kuzma, Kiss I. A., Kiss II. Á. (Pintér), Holecz, Gubcsó, Szabó (Mocsári), Besenyei, Ka­nál, Vágási, Petruzsán. Edző: Sza­bó András és Temesvári Csaba. Az igen tartalékos hazai együttes játékán az edzéshiány is megmu­tatkozott. A helyzetek kialakítá­sáig eljutottak, de a befejezések nem sikerültek. G.: Barcsai a 24., nedzsere mondta a La Gazzetta dello Sport olasz napilapnak. Massimo Moratti, az Intemaziona- le elnöke eredetileg 100 millió dol­lárt kért a csatárért, a spanyolok ennek kevesebb mint a felét, 48 milliót ajánlottak. Brazil sajtóérte­ill. Szabó a 11., Kanál a 42., a 89., Gubcsó a 71. percben. Jó: Bar­csai, ill. Holecz, Gubcsó, Kanál, Petruzsán. Patka György: - A gyengén játszó ellenfelünk győzött egy igen mérsékelt egyéni teljesít­ményt nyújtó hazai csapat ellen. Szabó András, Temesvári Csa­ba: - Nagyon akartunk nyerni, ez sikerült is. (Árgyelán Mihály) Újkígyós—Szabadkígyós 1—1 (1-0) Újkígyós, 500 néző. V.: Rózsa. Újkígyós: Gedó - Karlovszki, Uhrin, Ancsin, Jakab, Borbély (Palyik), Litauszki, Silló (Burkus Gy.), Dobróczki, Burkus R., Nagy A. , Ecker G. Edző: Ecker József. Szabadkígyós: Sódar - Kovács Z. (Ragály), Bánfi A., Bozsó A., Süli, Bozsó Z„ Majoros (Hőgyes), Ekker A., Bánfi R., Lipták, Tóth A. Edző: Nemes László. Küzdelmes mérkőzésen az első félidőben a hazaiak, a másodikban a vendé­gek játszottak jobban. Az 1-1 el­lenére a második játékrészben mindkét kapu előtt adódtak hely­zetek. G.: Dobróczki a 7., ill. Bánfi R. a 65. percben. Jó: Gedó, Uhrin, Karlovszki, Ancsin, Nagy A., ill. Bánfi A., Bozsó A., Bánfi R., Ekker A., Lipták. Ecker József: - Elfáradó csa­patunk ellen megérdemelten sze­reztek pontot a vendégek. Nemes László: - A korán bekapott gól után végig futottunk az eredmény után. A második félidő játéka alapján megérdemelten egyenlí­tettünk. (E. J.) Sarkadi Kinizsi—Battonyai TK 1-4 (1-1) Sarkad, 150 néző. V.: Lauro- vics. Sarkad: Örkényi - Bali, Alb, Resetár, Pápa (Bagi), Hajdú, Petruzsán B., Balogh (Bende), Tóth, Matus (Magyar), Abrudán. Edző: Himer István. Battonya: Szőke — Szabó, Roczkó, Pilán (Hedvig), Deák Sz.,‘ Fekete, Ár­gyelán, Számfira, Karakas, Tur­bucz, Tóth. Edző: Mákos Árpád. Az erősen megfiatalított hazai csi­kó csapattól csak ennyire tellett. G.: Tóth a 8., ill. Roczkó a 44., a 90., Számfira az 58., a 62. perc­ben. Jó: Alb, Resetár, Petruzsán B. , Balogh, ill. Roczkó, Deák Sz„ Árgyelán, Turbucz. Himer István: - Pápa és Matus sérülés miatti kiválását nem bírta el a csapat. Mákos Ár­pád: - A helyzetek sokaságát ki­hagyva, ilyen arányban is megér­demelten nyertünk. (Kiss Gábor) Ifjúságiak Körösladány-Gyomaend- rőd FC 3-2, Szeghalom-Tótkomlós 6- 1, Vésztő-Orosházi MTK 5-4, Békés- szentandrás-Magyarbánhegyes 5—0, Mezőhegyes—Gádoros 1—5,_ Méhke- rék-Medgyesegyháza 1-5, Újkígyós- Szabadkígyós 0—1, Sarkadi Kinizsi— Battonyai TK 7-1. Az I. osztály állása 1. Battonya 2­5- 1 6 2. Mezőhegyes 1 1 8- 4 4 3. OMTK 1 1­8- 5 4 4. Gyomaendröd 1 1­3- 0 4 5. Szabadkígyós 1 1­4- 2 4 6. M.egyháza 1­4- 1 3 7. M.bánhegyes 1 1 5- 3 3 8. B.szentandrás 1 1 5- 6 3 9. Gádoros 1 1 5- 7 3 10. Tótkomlós­2­5- 5 2 11. Újkígyós­1­1- 1 1 12. Körösladány­1 1 O- 1 1 13. Vésztő­1 1 6- 9 1 14. Szeghalom­1 1 1- 4 1 15. Sarkad 2 2- 7­16. Méhkerék­2 1- 7­A Lancast megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokságban következik. Au­gusztus 24., szombat: Gyomaendröd FC-Sarkad, 17.00, Battonya-Újkígyós, 17.00, Szabadkígyós—Méhkerék, 17.00, Gádoros-Orosházi MTK-Rákóczi, 17.00, Vésztő—Szeghalom, 17.00. Au­gusztus 25., vasárnap: Tőtkomlós- Körösladány, 17.00, Medgyesegyháza- Békésszentandrás, 17.00, Magyarbán- hegyes-Mezőhegyes, 17.00. ■ előtt sülések szerint azonban mindkét fél hajlandó engedni. A spanyol média már csütörtö­kön azt adta hírül, hogy csak órák kérdése és a vb-gólkirály aláír a Bajnokok Ligája-győztes klub­hoz. ■ Fegyvernek—Békési FC 7—0 (7-0) Fegyvernek, 250 néző. V.: Csöngető. Fegyvernek: Tasi - Bohács, Szász, Balázs, Zsemberi - Lukács (Tukacs), Lehoczki (Gulyás), Faragó A., Földi - Csortos (Gyáni), Faragó B. Edző: Munkácsi József. Békés: Nagy G. (Kovács) - Farkas (Boda), Kubik, Szarvas, Szalai — Pősze, Baukó, Kasik, Szabó (Nagy) - Kardos, Vadas. Edző: Oláh Imre. 4. perc: Földi húsz méterről a bal felső sarokba bombázott, 1-0. 7. perc: Bal oldali szögletből egy visszafejelt labdát Faragó B. fél méterről a hálóba kotort, 2—0. 20. perc: Földi húszméteres lövése a kapu jobb alsó sarkában kötött ki, 3-0. 29. perc: Faragó A. 16 méter­ről a felső sarokba ívelt, 4—0. 37. perc: Faragó A. egy védel­mi hibát kihasználva higgadtan gurította a bal sarokba a labdát, 5- 0. 40. perc: Bohács egy bedobás után a hosszú sarokba csavart, 6- 0. 45. perc: Egy röviden kifejelt szöglet után a visszaemelt labdát Balázs a hosszú oldalról bólintot­ta a hálóba, 7—0. Az első félidőben jól eltalált lö­vés megadta a hangot a hazai csa­pat támadókedvéhez, ezek után egy szabálytalan góllal növelték előnyüket, a következő tíz perc­ben a vendégcsapat két szabályos találatát érvénytelenítette Csön­gető játékvezető, ezek után a ki­nyíló békési védelem minden hi­báját góllal büntette a hazai gár­da, így tetemes előnnyel térhetett pihenőre. A második játékrész­ben a hazai csapat továbbra is a támadásra helyezte a hangsúlyt, de a vendégcsapat ekkor már jól megszervezte védelmét, és még maradt ereje támadásokra is, de gólt egyik csapatnak sem sikerült elérnie. Jó: Balázs, Szász, Lukács, ill. Boda. Munkácsi József: — Az első félidőben minden gólszerzési le­hetőségünket kihasználtunk, a második félidőben már egyen­rangú ellenfelek küzdöttek a já­téktéren. Oláh Imre: — Az első félidő­ben tragikomikusán játszott csa­patom, a második félidőben meg­fogadták tanácsaimat, tejesen egyenrangú ellenfelei voltunk a Fegyvernek gárdájának. (Sz. A.) Jamina SE—Kondoros 2—2 (0-2) Békéscsaba, 400 néző. V.: Kö­kény. Jamina: Czirbus - Szabó (Kerepeczky), Pozsár, Varga M„ Nagy — Pusztai Z., Czinanó (Friderikusz), Kurilla, Marik — Cseke, Horváth (Kertész). Edző. Zsíros György. Kondoros: Adamik - Varga T„ Hrabovszki, Sárosi, Gombár - Kiszely, Udva­ri, Lipták, Benczúr (Pusztai Zs.) - Janis, Varga J. (Palyusik). Edző: Halász Ferenc. 41. perc: Varga T. hatalmas be­dobását röviden mentették a ha­zai védők, és Varga J. 15 méterről a kapuba bombázott, 0—1. 44. perc: Az elalvó hazai véde­lem mellett Lipták lépett ki, s a hálóba emelte a pettyest, 0-2. 65. perc: Pusztai okosan lefe­jelt labdáját Cseke nyolc méterről a jobb alsó sarokba helyzete, 1-2. 80. perc: Cseke kényszerítő­zött Kerepeczkyvel, és 18 méter­ről a jobb felső sarokba lőtte a labdát, 2—2. A mérkőzés fő támogatója: FÜLÖP GÁBOR Egyéni Vállalkozó Bábolna Takarmányipari Kft. 1. számú márkaképviselet Az első félidőben a szél által támogatott vendégek birtokolták többet a labdát, és kétgólos előnyre tettek szert. A második félidőben a hazaiak mindent egy lapra feltéve rohamoztak, és meg­érdemelten egyenlítettek. Jó: Cseke, Kurilla, Nagy, ill. Gombár, Varga J., Janis. Zsíros György: - Az első fél­időben aludtunk, a másodikban felébredtünk. Halász Ferenc: - Az első fél­időben jó játékkal két gólt sze­reztünk, a második játékrész ele­jén kimaradtak a lehetőségeink, és ez a feltámadó hazaiak ellen megbosszulta magát. (Fülöp Csaba) Gyomaendrödi VSE—Hódmező­vásárhely 1—2 (1—2) Gyomaendröd, 350 néző. V.: Mozsár. Gyomaendröd: Hanyecz J. — Csikós, Hídvégi, Szabó, Kondacs - Mester (Ilyés), Kéri, Osan (Farkasinszki), Bakos — Feuerwerker, Katona (Papp). Já­tékos edző: Hanyecz János. Hód­mezővásárhely: Erdei ­Marczinka, Nagy, Huszár, Sipos — Kirschner, Tóth (Király), Fábi­án (Papp), Borbás P. — Antal, Borbás Zs. (Kovács) Edző: Rostás Károly. 5. perc: Kéri szögletét Osan öt méterről bólintotta a hálóba, 1-0. 25. perc: Egy szabadrúgásból lepattanó labdát a késlekedő Hanyecz J. mellett Nagy csúsztat­ta a hálóba, 1—1. 30. perc: Egy kavarodásból le- csorgó labdát ismét Nagy lőtt a hálóba közelről, 1-2. A mérkőzés góllal kezdődött. A hazai csapat 1—0 után három százszázalékos helyzetet hibá­zott. A vendégek fegyelmezetten futballoztak, és találtak két gólt. Összességében megérdemelten nyertek a széteső, fáradtnak tűnő hazaiakkal szemben. Jó: Kéri, ill. Sipos, Antal, Nagy, Kirschner. Hanyecz János: — Helyzetein­ket kihagytuk, kiábrándítóan ker­gettük a labdát. Rostás Károly: - Küzdelmes, hajtós mérkőzés végén megérde­melten nyertünk. (Feuerwerker Béla) Szajol—Szarvasi FC 3—2 (2-1) Szajol, 300 néző. V.: Tóth I. Szajol: Fehér - Földi A., Kácser, Papp, Pintér - Fekete, Szabó (Farkas), Gergely (Földi L.) - Babella (Bese), Vasas, Vona. Edző: L. Kiss Lajos. Szarvas: Ba­latoni — Rónyai, Kriska, ifj. So­mogyi, Kugyela Zs. (Darida P.) - Nagy L, Klimaj (Nagy T.), Bog­dán, Darida Zs. (Gulyás) - Bencze, Kiss M. Edző: Somogyi János. 2. perc: Vona 25 méteres sza­badrúgása után a labda megpat­tant a sorfalon, és a hosszú sarok­ba hullott, 1—0. 26. perc: Bencze bal oldali be­adása után ifj. Somogyi levette a labdát, majd kicselezte a kapust, és nyolc méterről az üres kapuba gurította, 1—1. 33. perc: Ügyes kényszerítő után Babella a jobb felső sarokba vágta a pettyest, 2—1. 81. perc: Papp jobbról belőtt labdáját Vona levette, és a bal sa­rokba helyezte, 3-1. 84. perc: Bogdán átadása után Nagy T. a kapu bal oldalába lőtte a játékszert, 3—2. 87. perc: Bogdán húszméteres bombája a felső lécen pattant. Közepes színvonalú mérkőzé­sen az újonc vendégcsapat meg­érdemelte volna az egy pontot. Jó: Földi A., Papp, Babella, Vona, ill. Kriska, ifj. Somogyi, Nagy L., Bogdán. L. Kiss Lajos: - Egy agresszív csapat ellen sikerült kiharcolni a győzelmet. Somogyi János: - Csak sajnálni tudom magunkat, úgy érzem ismét, hogy nem érdemeltünk vereséget. Küzdünk tovább tisztességgel. További eredmények: Kar- cag-Túrkeve 2-1, Kisújszállás— Szentes 1—4, Jászberény-Algyő 4-2, Rákóczifalva-Harta 1-1. Az Alföld csoport állása 1. Szentes 2 ­6- 1 6 2. Jamina 1 1 6- 3 4 3. Harta 1 1 4- 3 4 Szajol 1 1 4- 3 4 Rákóczifalva 1 1 4- 3 4 6. Fegyvernek 1 ­1 9- 3 3 7. Jászberény 1 ­1 4- 4 3 8. Karcag 1 ­1 2- 2 3 9. Kisújszállás 1 ­1 3- 4 3 Algyő 1 ­1 3- 4 3 11. Hmv.hely 1 ­1 2- 3 3 12. Kondoros- 2­4- 4 2 13. Gyomaendröd- 1 1 3- 4 1 14. Túrkeve- 1 1 2- 3 1 15. Szarvas- ­2 4- 6 16. Békés- ­2 1-11 Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában következik. Augusztus 24., szombat: Szarvas— Karcag, 17.00, Túrkeve-Jászberény, 17.00, Algyő—Kisújszállás, 17.00, Kon­doros-Békés, 17.00, Fegyvernek—Rá- kóczifalva, 17.00. Augusztus 25., va­sárnap: Harta-Szajol, 17.00, Szentes- Gyomaendrőd, 17.00, Hódmezővásár- hely-Jamina, 17,00, ____________■ Me sterlövészek A Lancast Békés megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság góllövőlistájának élmezőnye. 4 gólos: Boér (OMTK-Rákóczi). 3 gólos: Szat­mári, Gróf (Mezőhegyes), Szántó (Vésztő), Málik (Magyarbánhegyes). 2 gólos: Sindel (Gádoros), Bakró (Békésszentandrás), Pardi (OMTK-Rákó­czi), Zsoldi (Mezőhegyes), Papp L. (Tótkomlós), Számfira, Roczkó (Battonya). Ronaldo aláírás