Békés Megyei Hírlap, 2002. június (57. évfolyam, 126-150. szám)

2002-06-03 / 127. szám

SP O R T 2002. JÚNIUS 3., HÉTFŐ — 13. OLDAL Nagy a versenyfutás a bajnoki címért LANCAST MEGYE« I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Szarvasi FC—Orosházi MTK-Rákóczi 2—1 (1—0) ’ Szarvas, 300 néző. V.: ifj. Christián. Szarvas: Balatoni — Sechna — Darida Zs., Kriska, Kugyela Zs. — Bencze, Somogyi (Medvegy), Bog­dán, Darida P. (Kugyela B.) - Klimaj (Rohony), Gulyás. Edző: Somo­gyi János. OMTK-Rákóczi: Kunos - Zalai - Csegöldi, Csiszár, Hor­váth II. - Godár, Kruzslicz (Papp), Szlopóczki (Szűrszabó), Sebők (Horváth I.) - Lovas, Kánya. Edző: Pólyák László. 20. perc: jobb oldali beadást a védők röviden mentették, a labda Gulyás elé került, aki 16 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1—0. 53. perc: Darida P. lövésszerű beadása után kavarodás Kunos ka­puja előtt, Bencze ébredt a leghamarabb és a hálóba lőtt,. 2—0. 90. perc: az előretörő Csiszárt a 16-os előtt fellökték, a megítélt szabadrúgásból Zalai szépített, 2—1. A vendég Rákóczi jól megszervezte védelmét, a középpályásai idő­ben zártak vissza, ezzel a taktikával a hazaiak nehezen boldogultak. A vezető találat után a listavezető már felszabadultabban játszott, de csak gólhelyzetekig jutott. Szünet után a vendégek behúzódtak a ka­pujuk elé és ellentámadásokra építettek. Ekkor a Szarvas többet bir­tokolta a labdát, ismét gólt szerzett. Ez megfogta a vendégcsapatot. A hazaiak ekkor növelhették volna előnyüket, de gólhelyzeteik ismét kimaradtak, csak kapufáig jutottak. Míg a vendégek egy jól eltalált szabadrúgásgóllal végül szorossá tették az eredményt. Jó: Kriska, Bogdán, Darida P„ Gulyás, ill. Zalai, Kánya. (Kepenyes György) Újkígyós—Vésztő 2—1 (1—0) Mezőberényi FC—Szeghalom Újkígyós, _ 150 néző. V.: 0-1 (0-0) Maginyecz. Újkígyós: Héjjas - Karlovszki, Uhrin, Ancsin, Fabu- lya, Mladonyiczki, Ekker (Szil­ágyi), Silló, Burkus (Palyik), Dob­róczki, Nagy A. Edző: Ecker Jó­zsef. Vésztő: Nagy - Czinanó E., Mesterlövészek A Lancast Békés megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság góllövőlistájának élmezőnye. 22 gólos: Darócz (Körösladány). 16 gólos: Ta­pasztó (Méhkerék). 15 gólos: Klimaj (Szarvas), Szántó (Vésztő), Nagy A. (Sarkad, Újkígyós). 14 gólos: Tóth Cs. (Vésztő), Mátyus (Gyomaend- rőd). 13 gólos: Géczi (Battonya), Málik (Ma- gyarbánhegyes). 12 gólos: Vámos (Szegha­lom), Bogdán (Szarvas), Lovász (Tótkomlós), Kanál (Medgyesegyháza), Gróf (Mezőhegyes), Toldi (Gyomaendrőd). 10 gólos: Szabó A. (Medgyesegyháza), Kiss (Magyarbánhegyes). Rábai, Szántó, Jámbor, Fekete (Hrabovszki), Turbucz, Papp, , Tóth, Molnár, Czinanó B. Edző: j . Királyvári Károly. A hazaiak több : gólhelyzetet dolgoztak ki, de ezekből csak egyet sikerült érté­kesíteniük. A második játékrész­ben a vendégek rengeteg gólszer­zési alkalmat elügyetlenkedtek, s . a vendéglátók az utolsó percben lőtt szerencsés góllal győztek. G.: Nagy A. a 43., Dobróczki a 90., ill. Tóth a 68. percben. Jó: Héjjas, Karlovszki, Uhrin, Dobróczki, ill. Rábai, Czinanó B. (Ecker József) Medgyesegyháza—Battonyai TK 1-0 (0-0) Medgyesegyháza, 150 néző. V.: Garas. Medgyesegyháza: Homik - Pintér B. (Pintér F.), Kiss, Göcző, Petruzsán, Holecz, Borbély (Mocsári L), Kindel, Ka­nál, Gubcsó, Temesvári. Edző: Ogrincs Pál. Battonya: Szőke - Lovász, Roczkó, Pilán, Kovács K„ Putnoki, Árgyelán, Kovács Zs., Sztán, Turbucz, Fekete. Edző: Mákos Árpád. Egyenlő erők küz­delmében Kanál jól eltalált sza­badrúgásgólja döntött a hazaiak javára. G.: Kanál a 65. percben. Jó: Kindel, Kiss, Holecz, Temes­vári, ill. Turbucz, Putnoki, Ko­vács Zs., Árgyelán (Uhrin Pál) Mezőberény, 250 néző. V.: Korim. Mezőberény: Barabás - Bereczki, Kiss, Pojendán (Bar- tyik), Várhalmi, Benyovszki, Bo­kor (Vári), Maléth, Göblyös, Wag­ner (Kreisz), Kocsor. Edző: Zolnai Pál. Szegha­lom: Komáromi - Nagy, Elek, Simon (Zsombok A.), Var­ga, (Vígh), Zsigo- vics, Mező, Macsá- ri, Sáfián, Patai, Zsombok K. Edző: Pálinkás Mihály. Alacsony színvona­lú mérkőzésen, a győzelmet jobban akaró csapat nyert. G.: Zsombok Á. a 86. percben. Jó: Bereczki, Kiss, ill. Zsigovics, Me­ző, Patai. (Tímár Zoltán) Füzesgyarmat—Körösladány 2-4 (2-2) Füzesgyarmat, 250 néző. V.: Petrovszki. Füzesgyarmat: Sár­közi — Bak, Kövér, Novák (Tő­kés), Vámos, Bere, Pardi (Laka­tos), Kiripóczki, Kincses (Varga), Csák, Szabó. Edző: Csák Sándor. Körösladány: Kiss - Kovács, Szabó, Danó, Talpalló, Horváth T., Szántó, Keresztesi, Darócz, Tóth A., Nagy (Berta). Edző: Borgula János. A hazaiak kétszer is vezettek, de még sem sikerült nyerniük. G.: Bere (11-esből) a 10., Csák a 20., ill. Szántó a 12., Talpalló a 21., Darócz a 70. és a 80. percben. Jó: Vámos, Bere, Csák, ill. Talpalló, Szántó, Da­rócz. (Csák Sándor) Gyomaendrőd FC—Mezőhegyes 9-1 (4—1) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: ifj. Ágócs. Gyomaendrőd: Fábri - Vatai, Dobó, Furka, Szurovecz (Nagy II.), Orovecz (Kéri), For­gács (Hornok), Béla, Toldi, Mátyus, Hunya. Edző: Durucskó Péter. Mezőhegyes: Szilva - Saitz (Csizmadia), Szatmári, Roszkos, Diószegi, Faragó, Varga, Berki, Gróf, Kolozsi (Sarus), Zsol­di. Edző: Matajsz Pál. Mindkét csapat értékesítette helyzeteinek ötven százalékát, mely teljesen megérdemelt, óriási fölényű ha­zai győzelemhez vezetett. G.: Hunya a 23., a 30. és a 4L, Toldi a 48., a 68. és a 73., Orovecz a 44., 63., Mátyus az 50., ill. Gróf a 33. percben. Jó: Hunya, Mátyus, Tol­di, Dobó, Vatai, ill. Varga, Berki. (Szabados Ferenc) Méhkerék—Tótkomlós 2—1 (0-0) Méhkerék, 200 néző. V.: Sala­mon. Méhkerék: Patka - Berényi, Ancsin, Rúzsa, Séllei, Burai, Cziczeri, Kocsis (Csotye), Tapasz­tó, Gugolya, Barcsai (Bíró K.). Edző: Patka György. Tótkomlós: Szabó - Pásztor L., Pardi, Trabak, Pásztor T., Papp, Fazekas, Lovász, Giliczó, Lövei (Karasz), Kaliska. Edző: Kvasznovszky József. Mindkét csapat nagyon akarta a győzelmet. Ä második játékrész­ben nagyot javult a színvonal, s a jó teljesítményt nyújtó hazaiak vé­gül is megérdemelten nyertek. G.: Csotye az 57., Tapasztó a 87., ill. Papp a 79. percben. Jó: Berényi, Cziczeri, Tapasztó, ill. Pásztor L, Pardi, Papp. (Árgyelán Mihály) Magyarbánhegyes—Sarkad 4-2 (3-0) Magyarbánhegyes, 300 néző. V.: Iványi. Magyarbánhegyes: Jambrik Cs. - Szlanyinka, Eva- nics, Pálfi, Oláh, Bozsár, Tóth, Zsibrita (László), Kiss, Málik, Ku- bik. Edző: Turcsek Zoltán. Sar­kad: Kovács - Deák (Bali), Alb (Hajdú), Schneider, Pápa, Matus, Jantyik, Magyar (Balogh), Kara- kas, Cseke, Abrudán. Edző: Himer István. Rangadóhoz illő, kemény, küzdelmes mérkőzésen a hazaiak sikere megérdemelt. Kiállítva: Pá­pa (két sárgalap után) a 85. perc­ben. G.: Kiss (11-esből) a 20., a 40., Málik a 43., a 89, ill. Abrudán az 53,, Hajdú a 65. percben. Jó: Evanics, Pálfi, Kiss, Málik,. ill.. Dér ák, Hajdú, Cseke. (Fejes Mihály) Ifjúságiak: Szarvas-OMTK-Rákóczi 7—0, Újkígyós—Vésztő 1—7, Medgyes- egyháza-Battonya 1—5, Mezőberény— Szeghalom 2-3, Füzesgyarmat—Körös­ladány 1—3, Gyomaendrőd—Mezőhe­gyes 7—0, Méhkerék—Tótkomlós 2—3, Magyarbánhegyes-Sarkad 1-7. A Lancast megyei I. osztály állása 1. Szarvas 16 7 5 59­-31 55 2. Gyomaendrőd 15 8 5 61­-33 53 3. M.bánhegyes 15 6 7 48­-39 51 4. Körösladány 14 6 8 52­-48 48 5. Tótkomlós 13 6 9 54­-36 45 6. Méhkerék 12 9 7 47­-34 45 7. Sarkad 10 12 6 45­-38 42 8. OMTK 11 5 12 50­-46 38 9. Battonya 9 10 9 54­-44 37 10. Vésztő 9 8 11 53­-44 35 11. Szeghalom 7 10 11 39­-50 31 12. M.egyháza 8 6 14 41­-64 30 13. Mezőhegyes 8 5 15 39­-70 29 14. Mezőberény 7 7 14 37­-47 28 15. Újkígyós 7 4 17 28­-54 25 16. Füzesgyarmat 6 5 17 42­-71 23 Következik. Június 9., vasárnap: Körösladány-Méhkerék, Sarkad-Med- gyesegyháza, Battonya-Gyomaendrőd, Mezőhegyes-Újkígyós, OMTK-Rákó- czi-Vésztő, Szeghalom-Füzesgyar- mat, Szarvas-Mezőberény, Tótüom- lós-Magyarbánhegyes, mind 17.00. ■ Legyőzték a bajnokot Orosháza FC-Demecser 4-1 (2-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Orosháza, 200 néző. V.: Kompi (Vad II. I., Zámbó). Orosháza: Such — Ferenczi, Molnár, Raducu, Kovács T. — Brlázs, Ko­vács P., Szeverényi, Dobi — Hadár, Pozsár. Edző: Fodor Sándor. Demecser: Tuza — Balogh, Székely, Hómann, Dudnik — Kovács I., Herczeg, Minyin, Se­res — Czipf, Szabó. Edző: Rozsnyai Béla. Csere: Hadár helyett Belvon a 48., Seres h. Kozma az 51., Dudnik h. Gégény a 60., Tuza h. Petranics a 61., Kovács P. h. Lévai a 65., Kovács T. h. Laurinyecz a 75. percben. Sárga lap: Dudnik (gáncsolásért) a 43. percben. Szögletarány: 3:2 (1:0). ________ Orosháza_________ 23. p erc: Dobi indította Kovács P.-t, aki két szép csellel tisztára játszotta magát, majd 16 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtt, 1— 0. 27. perc: Pozsár nagyszerű in­dításával Szeverényi lépett ki a védők közül, majd elhúzta a lab­dát a kapujából kifutó Tuza mel­lett és nyolc méterről az üres ka­pu közepébe gurított, 2-0. 50. perc: Belvon remek labdá­val indította a védők közül nagy­szerű ütemben kilépő Dobit, aki rávezette a labdát a vendégek ka­pujára, majd 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 3-0. 60. perc: Dobi kapott indítást a bal oldalon, kicselezte a rárohanó védőket, majd a kifutó Tuzát is, és éles szögből kilőtte a bal alsó sarkot, 4—0. 71. perc: Czipf indítása után Gégény 14 méterről lőtt Such ka­pujának jobb alsó sarkába, 4-1. A mérkőzés megkezdése előtt a csapatok és a nézők a közel­múltban elhunyt Mátrai Sándor emléke előtt tisztelegtek, akinek labdarúgó-pályafutása Oroshá­zán kezdődött. Ezután a hazai csapat játékosai virággal köszön­tötték a bajnokságot nyert ven­dégcsapatot. A kezdést követően rögtön a hazai csapat lépett fel támadólag, sorra vezették szebbnél szebb ak­cióikat a vendégek kapujára. A nyírségiek csak egy-egy Czipf- megmozdulással vétették észre magukat, jobbára az történt a pá­lyán, amit a hazaiak akartak. A második játékrész két gyors Do­bi-góllal kezdődött, ezután kissé kiengedtek a hazaiak, aminek kö­Nyári focitábor Békéscsaba A Szokolay Focisuli nyári napkö­zis tábort szervez a megyeszék­helyen a MÁV SE füves pályáján. Várják a 6-12 éves korú, a sport­ág iránt érdeklődő gyerekek je­lentkezését. Három turnust szer­veznek, amelyek időpontja: júli­us 15-19, július 22-26 és július 29-augusztus 2. A tervezett napi program 8-17 óráig tart, napi két edzéssel és három étkezéssel. Jelentkezni és érdeklődni le­het a táborral kapcsolatban júli­us 10-éig folyamatosan Szokolay Sándornál a (20) 497-2442 vagy az esti órákban a (66) 443-514-es telefonon. ■ vetkeztében feljött a vendégcsa­pat, de erejükből csak szépítésre futotta. A látottak alapján a haza­iak még ilyen arányban is megér­demelten nyertek a bajnok ellen. Jó: Dobi, Such, Szeverényi, Kovács R, Brlázs, Ferenczi, ill. Czipf, Szabó. Fodor Sándor: — Látványos és eredményes játékot mutattunk be, és ezzel a csapat bizonyította, hogy ebben az osztályban komo­lyan kell számolni vele. Köszö­nöm mindenkinek az elmúlt idő­szakban nyújtott segítségét. Rozsnyai Béla: - Megérdemel­ten nyertek a hazaiak, gratulálok nekik. A labdarúgó NB II Keleti (Szabolcs-Gabona) csoport további eredményei: Karcag— Baktalórántháza 1—3, Jászbe- rény-Bőcs 2-5, Szeged-Kazinc- barcika 0-2, Nyírbátor-Makó 1-2, Tiszaújváros-Mátészalka 0-0. Szabadnapos: Gyulai Ter­mál FC. A labdarúgó NB II Keleti csoport végeredménye 1. Demecser 14 3 7 45-39 45 2. K.barcika 12 8 4 46-22 44 3. Makó 12 7 5 46-32 43 4. Tiszaújváros 11 8 5 44-30 41 5. Bőcs 10 9 5 52-36 39 6. Orosháza * 12 5 7 44-27 37 7. Mátészalka 10 7 7 40-33 37 8. Jászberény 9 4 10 29-35 31 9. Szeged 8 6 10 27-34 30 10. Nyírbátor 8 3 13 35-45 27 11. Gyula 6 4 14 25-43 22 12. Karcag 5 5 14 23-50 20 13. B.lórántháza 3 3 18 26-59 12- Évi összeredményéből négy Gun Ferenc büntetőpont levonva. Dobi Róbert két góllal járult hozzá csapata győzelméhez, amelyet a bajnok ellen vívtak ki az orosháziak o-fotó, kovács Erzsébet A Totó 22. heti eredményei 1. Paraguay—Dél-Afrika .................... .............2-2 X 2. A nglia—Svédország...................... .............1-1 X 3. S panyolország—Szlovénia........... .............3-1 1 4. B ari-Ternana................................. .............2-1 1 5. Ca gliari—Vicenza.......................... .............2-2 X 6. C ittadella—Pistoiese...................... .............2-1 1 7. Crotone— Messina.......................... .............1-2 2 8. E mpoli—Cosenza.......................... .............1-2 2 9. M odena—Salernitana.................... .............5-2 1 10 . Napoli—Como................................. .............1-2 2 11 . Palermo-Ancona.......................... .............2-3 2 12 . Reggina-Genoa............................. .............2-2 X 13 . Sampdoria—Siena ........................ Pl usz egy mérkőzés: .............0-1 2 14 . Argentína-Nigéria............................. .............1-0 1 A hazaiak nyerték a megyei rangadót Labdarúgó NB Hl, Alföld csoport Kondoros—Gyomaendrődi VSE 1-0 (0-0) Kondoros, 500 néző. V.: Varga T. Kondoros: Adamik - Zöldi (Kollár), Kurucz (Jansik), Sárosi, Gombár - Kiszely (Palyusik), Já­nosi, Lipták, Benczúr — Janis, Varga T. Edző: Halász Ferenc. Gyomaendrőd: Hanyecz I. - . Ilyés, Hídvégi, Dinya, Nagy (Papp) - Farkasínszki, Mester, Feuerwerker, Bakos J. - Uhrin, Katona. Játékos edző: Hanyecz János. 71. perc: a kondorosiak sza­badrúgáshoz jutottak a vendégek kapujától mintegy 18 méterre, amelyből Lipták remek érzékkel a bal alsó sarokba vágta a labdát, 1-0. A találkozó előtt a kondorosi ■ klub vezetői elbúcsúztatták az aktív játéktól visszavonuló Ku­rucz Gyulát, aki éveken át volt a hazai együttes erőssége. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt a pályán, a vendégek döntően a kontrákra építették taktikájukat, ám a kapuk ritkán kerültek veszélybe. Fordulás után enyhe mezőnyfölénybe ke­rültek a hazai kondorosiak, ami­nek egy idő után meg is lett az eredménye, ugyanis a félidő kö­zepén Lipták egy remek szabad­rúgás góllal megszerezte a három pontot csapata számára a labda­rúgó NB III záró fordulójában. A látottak alapján a házigazdák győzelme megérdemelt. Az NB III—as bajnokságban hatodik he­lyen végzett újonc hazai csapat minden tagja dicséretet érdemel egész éves teljesítményéért. Jó: Jánosi, Benczúr, Sárosi, ill. Mes­ter, Uhrin, Hidvégi. (K. Gy.) További eredmények: Izsák- Kiskőrös 2-2, Szentesi FC-Algyő 1-1, Örkény-Kalocsa 3-2, Hód­mezővásárhelyi LC-Rákóczifalva 1-2 Szabadnapos: Békés FC, Bé­késcsabai Jamina SE. A labdarúgó NB III Alföld cso­port végeredménye 1. Algyő 15 3 4 35-14 48 2. Kiskőrös 13 4 5 41-27 43 3. Rákóczifalva 13 4 5 40-27 43 4. Szentes 12 5 5 42-21 41 5. Hmv.hely 10 6 6 26-18 36 6. Kondoros 9 5 8 24-24 32 7. Izsák 7 7 8 38-39 28 8. Békés 7 5 10 24- 41 26 9. Örkény 7 4 10 26-29 25 10. Kalocsa 7 1 14 28-37 22 11. Gy.endrőd 5 2 14 22-39 17 12. Jamina 3 2 17 17-44 11 13. Csongrád­­­0- 0 0 Kettős győzelem Előre FC Békéscsaba— ESMTK-Szent István 2—1 (0-1) NB I B-s ifjúsági A (U 19) labdarú­gó-mérkőzés, Békéscsaba, 50 néző. V.: Viczián. Békéscsaba: Váradi — Szenti, Ondrejcsik, Koiarovszki — Matúz, Juhász, Czira, Somlyai, Ursz - Jakab, Ács (Csikai). Edző: Silviu Iorgulescu. Küzdelmes mérkőzésen a má­sodik félidőben jobban játszó li­la-fehér fiatalok megfordították a találkozót. G.: Ács, Somlyai. Jó: Koiarovszki, Ursz, Juhász. Előre FC Békéscsaba—Monor 3-1 (1-0) NB I B-s ifjúsági A (U 17) labdarú­gó-mérkőzés, Békéscsaba, 50 néző. V.: Simon J. Békéscsaba: Pribojszki Á. — Radnóti, Stir (Nagy M.), Rubus, Sipka (Ungor) — Hajdú, Cina (Pakot), Gonda, Márkus — Orosz (Potocska), Gyaraki. Edző: Jakab Péter. A hazaiak sok helyzetet ki­dolgoztak, de csak háromszor voltak eredményesek. G.: Gya­raki 2, Potocska. Jó: Nagy M., Gyaraki, Potocska. __________■ Ha todikok lettek a csabaiak Budapest A Magyar Iskolai Labdarúgó Szö­vetség és a „Győzelemért Simon Gyerekfoci Alapítvány” szervezé­sében zajlott 204 iskola 612 csa­patával a Nike Iskolai Focitoma 6-12 éveseknek. A tavalyi orszá­gos bajnoki cím után idén is a szegedi Madách Imre Általános Iskola nyerte meg az országos döntőt a Fradi-pályán. A békés­csabai Madách Utcai Általános Is­kola együttese a hatodik helyen végzett. A csabaiak eredményei: Békéscsaba-Kazincbarcika 1-6, -Téglás 6-2, -Szeged 5-6. A helyosztó mérkőzést a hatodik helyért a békéscsabaiak a székes- fehérváriakkal vívták, ott 5-4-re kikaptak. Két békéscsabá labda­rúgó különdíjat is kapott. Az 1989-90-es évfolyamúak között a legjobb játékos Serák László lett. A Simon Tibor-emléktoma legküzdőbb játékosa pedig az 1993-94-es korosztályban a csa­bai Ancsin László lett. 16. Esti Kupa Békéscsaba Békéscsaba polgármesteri hivatalának oktatási, közművelődési és sportirodája 16. alkalommal újra megszervezi az Esti Kupa kispályás labdarúgótornát. Az első fordulót augusztus elsején rendezik. A mér­kőzéseket a Békési út melletti Tréning Center pályán rendezik, a részletes versenykiírást a közeljövőben készítik el. ______ú f