Békés Megyei Hírlap, 2002. június (57. évfolyam, 126-150. szám)

2002-06-17 / 139. szám

14. OLDAL - 2002. JÚNIUS 17., HÉTFŐ SPORT Ezüstérmesek a 19 évesek A záró fordulóban elért 2-1-es győzelmükkel az ezüstérmes helyen kötöttek ki a sötétebb mezes Előre FC 19 éves labdarúgó az NB I B-s hazai bajnokság során D-FOTÓ: VERESS ERZSI Békéscsaba Előre FC Békéscsaba—BKV Előre 2-1 (0-1) NB I B-s ifjúsági A (U 19) lab­darúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 50 néző. V.: Albert. Békéscsaba: Váradi - Bíró, Ondrejcsik, Kola- rovszki - Czira, Juhász, Ursz, Matúz (Zsilák) - Csikai (Som- lyai), Jakab, Ács. Edző: Silviu Iorgulescu. A zárófordulóban a második félidőben a hazaiak nagy fölényben voltak, de a jobb- nál-jobb helyzeteket is elpuskáz­ták. Sikerével a békéscsabai együttes ezüstérmes lett. G.: Ja­kab 2. Jó: Jakab, Kolarovszki. A Totó 24. heti eredményei 1. Svédország-Szenegál .................... ...........1-1 X 2. S panyolország—Írország............. ...........1-1 X 3. B ryne—Viking ................................. ...........3-3 X 4. Mo lde—Stabaek ............................. ...........1-0 1 5. M oss—Bodö/Glimt.......................... ...........1-0 1 6. Ro senborg-Sogndal........................ ...........3-0 1 7. S tart-Valerenga............................. ...........2-7 2 8. H elsinki JK—Inter Turku............. ...........1-0 1 9. J aro—Vaasa PS............................... ...........2-1 1 10 . KuPS Koupio—Tampere Utd .... ...........0-1 2 11 . Asane—Sandefjord........................ ...........0-0 X 12 . Skeid-Tromsö............................... ...........1-1 X 13 . Strömgodset-Aalesund............... Pl usz egy mérkőzés: ...........2-0 1 14 . Lyn—Odd Grenland ...................... ...........3-0 i Győzelmével megmenekült a kieséstől az Újkígyós LANCAST MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Medgyesegyháza—Tótkomlós 0—3 (0—2) Medgyesegyháza, 200 néző. V.: Gera. Medgyesegyháza: Relu - Pin­tér, Kiss, Petruzsán (Szabó A.), Temesvári - Borbély (Kuzma), Zsurzsucz, Kanál, Holecz - Kindel, Gubcsó. Edző: Ogrincs Pál. Tót­komlós: Szabó P. - Trabak, Bányik, Pásztor L, Lovász - Fazekas (Zoller), Pardi, Papp, Karasz (Szalai) — Lövei (Kaliska), Giliczó. Edző: Kvasznovszky József. 4. perc: Lövei 16 méterről a bal felső sarokba bombázott, 0—1. 20. perc: Lovász Löveitől remek labdát kapott és 14 méterről a léc alá lőtte a játékszert, 0-2. 80. perc: Lovász ügyesen kilépett a lesre játszó hazai védők között, s beállította a végeredményt, 0-3. Alacsony színvonalú mérkőzésen a kontrára játszó Tótkomlós si­kere megérdemelt. Jó: Pintér, Temesvári, ill. Trabak, Bányik, Lovász. (Uhrin Pál) Vésztő—Mezőhegyes 3—0 (1—0) Vésztő, 250 néző. V.: ifj. Christián. Vésztő: Nagy - Szabó, Rábai, Szántó Cs., Jámbor, Fekete (Hrabovszki), Turbucz, Tóth Cs., Molnár, Papp (Komáromi), Czinanó B. Edző: Királyvári Kár­oly. Mezőhegyes: Szilva — Csiz­madia (Saitcz), Dénes, Roszkos, Kovács, Zsoldi, Varga, Berki (Ná­Mesterlövészek A Lancast Békés megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság góllövőlistájának él­mezőnye. 23 gólos: Darócz (Körösla- dány). 18 gólos: Tapasztó (Méhkerék). 17 gólos: Klimaj (Szarvas), Nagy A. (Sarkad, Újkígyós). 15 gólos: Szántó, Tóth Cs. (Vésztő), Mátyus (Gyomaendrőd). 14 gó­los: Vámos (Szeghatom), Malik (Magyar- bánhegyes), Lovász (Tótkomlós). 13 gólos: Géczi (Battonya), Gróf (Mezőhegyes). 12 gólos: Bogdán (Szarvas), Kanál (Medgyes­egyháza), Toldi (Gyomaendrőd), Kiss (Ma- gyarbánhegyes). 10 gólos: Szabó A. (Med- gyesegyháza), Turbucz, Putnoki (Battonya), Hunya (Gyomaendrőd), ZsombokA. (Szeg­halom), Tolnai (Magyarbánhegyes). 9 gó­los: Göblyös (Mezőberény), Novák (Füzes­gyarmat), Karakas (Sarkad), Orovecz (Gyo­maendrőd), Bencze (Szarvas), Nagy K. (Szeghalom), Lovas (OMTK-Rákóczi), Mla­donyiczki (Újkígyós). dasdi), Gróf, Kolozsi, Szatmári. Edző: Matajsz Pál. Kiegyenlített első félidő után a hazai csapat át­vette a kezdeményezést és a má­sodik játékrészben bebiztosította a győzelmét. G.: Tóth Cs. a 34., Molnár az 57., Hrabovszki a 72. percben. Jó: Nagy, Turbucz, Tóth Cs., Molnár, ill. Kovács, Zsoldi, yarga. (Buzgány József) Újkígyós—Battonya 3—1 (2—0) Újkígyós, 250 néző. V.: Né­meth M. Újkígyós: Héjjas — Karlovszki, Uhrin, Ancsin, Fabu- lya, Litauszki, Nagy A. (Szüágyi), Silló (Palyik), Burkus, Dobróczki, Mladonyiczki (Lengyel). Edző: Ecker József. Battonya: Szőke - Szabó, Roczkó, Pilán, Fekete, Putnoki, Árgyelán (Lovász), Ko­vács Zs., Sztán (Podina), Tur­bucz, Kovács K. (Zsóri). Edző: Mákos Árpád. Németh Mihály 26 évi játékvezetés után fejezte be aktív pályafutását, amelyet a két csapat sportszerű és korrekt játé­kával tett emlékezetessé számára. A hazai csapat nagy akarással küzdött, aminek meg is lett az eredménye. G.: Nagy A. a 12., a 65., Mladonyiczki a 20., ill. Put­noki a 86. percben. Jó: Nagy A. (a mezőny legjobbja), de az egész hazai csapat dicséretet érdemel, ill. Putnoki. (E. J.) Füzesgyarmat—Szarvasi FC 1-4 (0-2) Füzesgyarmat, 100 néző. V.: Viczián. Füzes­gyarmat: Köleséri - Kövér, Bak, Vámos, Kiripóczki, Szabó, Bere, Novák, Varga, Kincses, Csák (Gyá- ni). Edző: Csák Sán­dor. Szarvas: Balato­ni — Darida P., Kris- ka, Somogyi, Kugyela (Kozák), Darida Zs. (Kovács), Klimaj, Bogdán, Gulyás, Ro- hony (Medvegy), Kiss. Edző: Somogyi János. A füzesgyar­mati csapat virággal köszöntötte a már bajnok Szarvast. A nagy melegben-leját­szott mérkőzésen a szarvasi csapat hat perc alatt kétgólos előnyre tett szert, majd a füzesgyar­matiak a mérkőzés további részé­ben nagyon sok gólszerzési lehe­tőséget teremtettek, amelyből csak egyet tudtak kihasználni. G.: Gyáni a 75., ill. Darida Zs. a 2., Klimaj a 6. és az 52., Somogyi a 60. percben. Jó: Vámos, Varga, Kiripóczki, ill. Balatoni, Kriska, Klimaj. (Cs. S.) Méhkerék—Szeghalom 4—2 (3-0) Méhkerék, 205 néző. V.: Valach. Méhkerék: Magda - Ko­csis, Burai, Berényi (Hajdú), Rúzsa, Cziczeri, Séllei, Csotye (Ancsin), Gugolya, Barcsai (Bíró K.), Tapasztó. Edző: Patka György. Szeghalom: Komáromi (Szujó) - Nagy, Elek, Simon, Bar­na, Zsombok K., Macsári, Vámos, Pintér (Kovács), Sáfián, Vígh. Edző: Pálinkás Mihály. Az utolsó bajnoki találkozón a hazaiak az első félidőben remek játékukkal örömet szereztek drukkereiknek és támogatóiknak, már ekkor el­döntötték a három pont sorsát. A második játékrészben a vendégek csak szépíteni tudtak. G.: Csotye az 5., Barcsai a 30., Tapasztó a 35., Rúzsa a 81., ill. Nagy a 61., Zsombok K. a 75. percben. Jó: Rúzsa, Cziczeri, Csotye, ill. Vá­mos, Komáromi, Sáfián. (Árgye­lán Mihály) Mezőberény—OMTK-Rákóczi 1-3 (1-2) Mezőberény, 100 néző. V.: Gyertyás. Mezőberény: Barabás - Benner (Bartyik), Kiss, Wagner, Várhalmi, Benyovszki (Szűcs), Bokor (Vári), Maléth, Göblyös, Kreisz, Kocsor. Edző: Zolnai Pál. OMTK-Rákóczi: Kunos — Csiszár (Szűrszabó), Csegöldi (Striffel), Sebők, Papp, Kánya, Kruzslicz (Kádi), Lovas, Horváth II., Szlo- póczki, Godár. Edző: Pólyák Lász­ló. A lélektelenül játszó hazai csa­pat esélytelen volt az OMTK-val szemben. A hazaiak 0-0-nál li­est hibáztak és az ellentámadás­ból gólt kaptak. G.: Kocsor a 42., ill. Lovas a 31., Kruzslicz a 40., Godár a 75. percben. Jó: Barabás, ill. Papp, Godár, Lovas. (Tímár Zoltán) Magyarbánhegyes— Körösladány 3—1 (1—0) Magyarbánhegyes, 400 néző. V.: Halma. Magyarbánhegyes: Jambrik - Szlanyinka, Evanics, Pálfi, Tolnai (László), Bozsár (Kubik), Tóth, Zsibrita, Kiss L, Málik, Oláh (Kiss Z.). Edző: Turcsek Zoltán. Körösladány: Kiss S. — Tóth, Botás (Nánási), Talpalló, Danó, Horváth T., Szán­tó (Berta), Horváth I. (Gál), Darócz, Ombodi, Kovács. Edző: Borgula János. Nagyszerű mérkő­zésen, közönségszórakoztató összecsapáson a hazaiak sikere megérdemelt. Kiállítva: Evanics (a játékvezető megsértéséért) a 70. percben. G.: Málik a 30., Tol­nai a 75., Kiss I. a 78., ill. Ombodi az 50. percben. Jó: Pálfi, Bozsár, Zsibrita, Kiss I., ill. Botás, Darócz, Kovács. (Fejes Mihály) G yomaendrőd FC—Sarkad 1—2 (1-2) Gyomaendrőd, 200 néző. V.: Pataki. Gyomaendrőd: Fábri - Vinkovics, Dobó, Furka, Orovecz, Nagy I. (Nagy II.), Forgács, Béla (Kéri), Toldi, Mátyus, Hunya. Edző: Durucskó Péter. Sarkad: Kovács - Jantyik, Alb, Schneider, Pápa, Matus (Balogh), Deák F., Magyar, Karakas, Cseke, Abrudán (Mázán). Edző: Hímer István. Alacsony színvonalú mérkőzésen a második félidőre feljavuló haza­iak nem érdemeltek vereséget. G.: Mátyus a 30., ill. Cseke a 11., Ma­gyar a 41. percben. Jó: Toldi, Do­bó, Forgács, ill. Pápa, Alb, Schne­ider, Deák. (Szabados Ferenc) Ifjúságiak: Medgyesegyháza-Tót- komlós 3-4, Vésztő-Mezőhegyes 2—1, Újkígyós-Battonya 0-8, Füzesgyar- mat-Szarvas 0-1, Méhkerék-Szegha- lom 0-6, Mezőberény-OMTK-Rákóczi 3-5, Magyarbánhegyes-Körösladány 3-3, Gyomaendrőd-Sarkad 0-8. A végeredmény 1. Szarvas 18 7 5 64­32 61 2. M.bánhegyes 17 6 7 53— 41 57 3. Gyomaendrőd 15 8 7 63— 37 53 4. Körösladány 15 6 9 56-53 51 5. Tótkomlós 14 6 10 58­38 48 6. Méhkerék 13 9 8 53­39 48 7. Sarkad 11 12 7 48-41 45 8. OMTK 13 5 12 55­48 44 9. Battonya 10 10 10 57­48 40 10. Vésztő 10 8 12 57­46 38 11. Szeghalom 8 10 12 45­56 34 12. M.egyháza 9 6 15 43­68 33 13. Újkígyós 9 4 17 36-56 31 14. Mezőhegyes 8 5 17 40-78 29 15. Mezőberény 7 7 16 38­51 28 16. Füzesgyarmat 1 6 5 19 45-79 23 Az orosháziak egyik gólja a megyebajnokság záró fordulójában D-FOTÓ, VERESS ERZSI Utánpótlás aranyak Egyéni rekordokat értek el Nagy Róbert kettős lábtörése Szervezik a mentőhelikopteres hazaszállítását Debrecen Két helyszínen is bizonyíthattak szombaton a Békéscsabai AC at­létái. Tóth Sándor edző vezeté­sével Debrecenben álltak rajt­hoz néhányan egy nyílt megyei bajnokságon, amelyen az ifjúsá­gi fiú 5 kilométeres gyaloglásban 23:39 perccel első lett Csont At­tila, s hasonlóan az élen végzett a 800 méteres ifjúsági síkfutás­ban Patócs Sándor, aki 1:59,15 perc alatt teljesítette a távot. Mindkét csabai aranyérmes atlé­ta egyéni rekorddal nyert a haj­dúságban. Zalaegerszeg Ugyanebben az időpontban Zala­egerszeg adott otthont az után­pótlás-bajnokságnak, illetve a fel­nőtt vidékbajnokságnak, ahová Kiss Ferenc edző veze­tésével utaztak el a csabaiak, akik közül négyen a dobogóra is állhatták. A felnőttek mezőnyé­ben Bobcsek Emese (felvételün­kön) egyéni csúccsal, 55,52 má­sodperccel lett aranyérmes 400- on, s Lukóczki Nárcisz a súlylö- kők között ért el első helyezést 14,55 méterrel. Az utánpótlás­bajnokságon Laduver Róbert ge­relyhajításban 67,28 méterrel az élen végzett, Laurinyecz Gyöngyi pedig bronzérmes lett a súlylö­késben 12,89-cel. Kiss két győzelme Csak lassan érkeznek a hírek az albán fővárosból, ahol a hét vé­gén rendezték meg a junior sza­badfogású birkózó Európa-baj- nokságot. A 85 kg-os súlycsoport­ban szőnyegre lépett Kiss Ger­gely, az Orosházi MTK verseny­zője, aki a csoportmérkőzések során előbb macedón ellenfelét győzte le 5:2-re, majd egy észt birkózó ellen technikai tussal nyert. Utolsó csoportmérkőzésén egy görög ellenféllel találkozott az orosházi birkózó. Ám erről nem érkezett jelentés Tiranából. Güttler és Risztov csúcsa Risztov Éva, Güttler Károly és Kovács Ágnes győzött Zágráb­ban, előbbi kettő ráadásul orszá­gos rekordot is javított, sőt Risztov a világ idei legjobbját tempózta 200 pillangón (2:08,65). 200 m mellen Kovács nyert (2:27,30). Güttler 28,11-es országos csüccs győzött. ■ Sajnos hamar befejeződött a salakmotoros világbajnoki középdöntő Nagy Róbert szá­mára szombaton délután: harmadik rajthozállása során hátulról beleszálltak és a gyulai versenyző nagyon sú­lyos sérüléseket szenvedett. _______Mmno, Gyula_______ Mint a helyszínen lévő szakágve­zető, Baráth Norbert közölte Szil­ágyi Sándor gyulai klubelnökkel, Nagy Róbert egyelőre nincs gép­kocsival szállítható állapotban, jelenleg a Prága melletti melniki kórházban összecsúszott comb­csontjait igyekeznek kezelni. Az ütközés idején két futamá­ból 3 pontja volt a magyar baj­noknak, és az is biztos, hogy a bukás során kizárt a gyulai ver­senyző felelőssége. Először csak azt állapították meg, hogy bal bo­kája és bal lábszárcsontja törött el, de később kiderült, a jobb combcsontja is. Már intézkednek annak érde­kében, hogy az Országos Mentő- szolgálat helikopterével előbb Budapestre szállítsák, majd on­nan tovább Debrecenbe. Itt ke­zelték ugyanis sikerrel korábbi, Angliában elszenvedett sérülését is. Az nyilvánvaló, hogy a sok­szoros válogatott, háromszoros bajnok hosszú ideig nem ülhet motorra, de a még pontosabb di­agnózisig reménykedünk, hogy nem zárul le végleg a 33 éves sportoló pályafutása. Minden esetre, mielőbbi gyógyulást kívánunk Nagy Róbertnek! F. I. Erdős: fél pont Balatonlelle Balatonlellén folytatódott az U 18-as sakkcsapat Európa-baj- nokság, amelyen 13 utánpótlás­válogatott küzd az érmekért. A harmadik fordulóban a fiúknál a magyar I. csapat nagy csatában 2,5:l,5-re nyert Lengyelország ellen és 8,5 ponttal a második helyen állt. A lengyel válogatott ellen a negyedik táblán sötéttel szerepelt a békéscsabai Erdős Viktor, a Csaba SK és a Makó versenyzője, aki értékes döntet­lent ért el a nálánál idősebb Heberla Bartolomiej ellen. A negyedik fordulóban a lis­tavezető Jugoszlávia ellen ült asztalhoz a magyar csapat és 2,5:l,5-es vereséget szenvedett. Erdős Viktor a negyedik táblán kikapott Predojevic Borkitól. A negyedik forduló után Jugoszlá­via vezet 11,5 ponttal, 2-4. Uk­rajna, Magyarország L, Románia 10-10 ponttal. ______________■ f i i 1 { Elő re FC Békéscsaba-BKV Előre 1-3 (0-0) NB l B-s ifjúsági B (U 17) lab­darúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 50 néző. V.: Salamon. Békéscsa­ba: Pribojszki Ä. - Rubus, Stir, Pribojszki R. (Orosz), Sipka - Komáromi (Hajdú), Germán (Pakot), Cina, Lengyel (Ungor) - Potocska, Sztojka. Edző: Jakab Péter. Fordulás után a fővárosiak szereztek vezetést, amire bünte­tőből válaszoltak a csabaiak, de két bedobás utáni figyelmetlen­ség elég volt a vendégeknek a győzelemhez. G.: Pakot (11-es- ből). Jó: Potocska, Sztojka. _______________________■