Békés Megyei Hírlap, 2002. május (57. évfolyam, 101-125. szám)

2002-05-06 / 104. szám

SPORT 2002. MÁJUS 6., HÉTFŐ - 13. OLDAL tBÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Meglepetések fordulója A békésiek nyerték a rangadót LaNCAST MEGYEI I. OSZTÁLY Szarvasi FC—Sarkad 2—2 (1—1) Szarvas, 300 néző. V.: Gyertyás. Szarvas: Balatoni - Darida Zs. (Zsig­mondi, Sechna, Kugyela Zs. - Bogdán - Kiss, Somogyi (Rohony), Bencze, Kugyela B. (Kozák) - Klimaj, Gulyás. Edző: Somogyi János. Sarkad: Kovács — Alb — Pápa, Deák Z., Deák F. - Abrudán, Magyar, Cseke - Hajdú, Matus (Jantyik), Karakas. Edző: Himer István. 23. perc: Bal oldali beadás után a hazai védők nem tudtak felsza­badítani, így Karakas pár lépésről megszerezte a vezetést, 0—1. 37. perc: Benczét a 16-os vonalán belül fellökték, a megítélt bünte­tőből Bogdán kiegyenlített, 1—1. 58. perc: Egy megszerzett labdával Cseke végigszlalomozott a fél­pályán, és mintegy tíz méterről a bal sarokba gurított, 1-2. 86. perc: Gulyás jobb oldali beadása átjutott a tömörülő védőkön, és a bal oldalon helyezkedő Sechna kiegyenlített, 2-2. Egyperces gyászszünettel emlékeztek a labdarúgók és a nézők a közelmúltban elhunyt Gáspár Istvánra, aki az '50-es évek végén a Szarvas meghatározó labdarúgója volt. Az első félidőben a vendégcsapat sokkal többet mutatott a labda­rúgásból, mint a hazaiak. Labdabiztosabbak voltak, többet mozog­tak, gólhelyzeteik is voltak. Szünet után ismét vezetést szerzett a Ki­nizsi, sőt a 80. percig az történt a pályán, amit a Sarkad akart. A ha­zaiak ekkor hajrát nyitottak, de ez már csak az egyenlítésre volt elég. A vendégcsapat pontszerzése nem meglepetés. Jó: Bogdán, Kiss, ill. Magyar, Cseke, Karakas. (Kepenyes György) Szeghalom—Tótkomlós 3—2 (1-2) Szeghalom, 300 néző. V.: ifj. Christián. Szeghalom: Komáro­mi - Nagy, Elek, Simon (Pozs- gai), Barna, Zsigovics (Sáfián), Macsári, Vámos, Patai, Zsombok A., Zsombok K. Edző: Pálinkás Mesterlövészek A Lancast Békés megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság góllövőlistájának élme­zőnye. 20 gólos: Darócz (Körösladány). 15 gólos: Tapasztó (Méhkerék), Klimaj (Szar­vas). 13 gólos: Géczi (Battonya), Szántó (Vésztő). 12 gólos: Mátyus (Gyomaendrőd). 11 gólos: Bogdán (Szarvas), Tóth (Vésztő). 10 gólos: Szabó A. (Medgyesegyháza), Malik (Magyarbánhegyes), Vámos (Szegha­lom), Lovász (Tótkomlós). 9 gólos: Göblyös (Mezőberény), Kanál (Medgyesegyháza), Novák (Füzesgyarmat). Mihály. Tótkomlós: Gellai - Fa­zekas (Karasz), Bányik, Pásztor L, Lovász, Pásztor T., Pardi, Papp, Giliczó, Lövei, Kaliska (Czolner). Edző: Kvasznovszky József. Nagyvonalú, korrekt já­tékvezetés mellett, színvonalas mérkőzésen a hazaiaknak sike­rült nyolc hónapos nyeretlenségi sorozatukat megszakítani a sportszerűen játszó vendégek el­len. G.: Vámos az 5., Zsombok A. a 46., a 65., ill. Lovász a 3., Papp a 35. percben. Jó: Elek, Barna, Vámos, Zsombok A., Zsombok K., ill. Bányik, Pásztor T., Lövei. (Zsombok János) Mezőberény—Battonya 0—0 Mezőberény, 100 néző. V.: Kurucz. Mezőberény: Barabás — Bereczki, Kiss, Szűcs (Pojendán), Várhalmi, Benyovszki, Bartyik (Pántya), Wagner, Göblyös, Ko- csor (Kreisz), Vári. Edző: Zolnai Pál. Battonya: Szőke - Oláh, Roczkó, Pilán (Fekete), Szabó, Put- noki, Árgyelán, Kovács I. (Lovász), Podina (Kovács II.), Turbucz, Zsóri. Edző: Mákos Árpád. Igazsá­gos eredmény született. Jó: Be­reczki, Kiss, ill. Árgyelán, Turbucz. (Tímár Zoltán) Körösladány—OMTK-Rákóczi 0-1 (0-1) Körösladány, 200 néző. V.: Al­berti. Körösladány: Kiss - Tóth, Szabó, Talpalló, Danó, Salánki, Keresztesi, Ombodi, Szántó, Darócz, Nagy. Edző: Borgula Já­nos. OMTK-Rákóczi: Kunos - Csegöldi, Zalai, Csi­szár (Szűrszabó), Hor­váth II. A., Kánya (Striffel), Kruzslicz, Szlopóczki, Godár (Horváth I. A.), Sebők, Lovas. Edző: Pólyák László. A mélyen a tu­dásuk alatt játszó ha­zaiak csak gólhelyze­tekig jutottak, 11-est is hibáztak, a lelkes ven­dégek megérdemelten nyertek. G.: Lovas a 24. percben. Jó: Salán­ki, Keresztesi, ill. Ku­nos, Zalai, Horváth II. A„ Szlo­póczki, Lovas. (Ponta Sándor) Füzesgyarmat—Mezőhegyes) SE 2-3 (2-1) Füzesgyarmat, 100 néző. V.: Szabó II. S. Füzesgyarmat: Bánfi - Bak, Vámos, Kövér, Bere, Novák, Szabó, Tőkés, Varga L, Kincses, Pardi. Edző: Bánfi Attila. Mezőhegyes: Szilva — Diószegi, Szatmári, Roszkos (Garan), Ko­vács, Faragó, Varga (Halász), Ber­ki, Gróf, Kolozsi (Saitz), Zsódi. Edző: Matajsz Pál. A hazai csapat az első félidőben eldönthette vol­na a három pont sorsát, de végül a jól kontrázó vendégek megérde­melten nyerték. G.: Bere a 15., Kincses a 20., ill. Berki a 35., Zsó­di a 49., Szatmári az 55. percben. Jó: Bere, ill. Kovács, Varga, Gróf. (Bánfi Attila) Méhkerék—Vésztő 2—2 (1—1) Méhkerék, 235 néző. V.: Dajka. Méhkerék: Patka - Rúzsa, Gugo- lya, Berényi, Séllei, Cziczeri, Haj­dú, Ancsin, Tapasztó, Barcsai (Bí­ró K„ Stier), Csotye. Edző: Patka György. Vésztő: Nagy - Jámbor, Czinanó E„ Czinanó B„ Rábai, Turbucz, Papp, Molnár, Tóth, Fe­kete, Szántó (Hrabovszki). Edző: Királyvári Károly. Nyílt sisakkal játszott mindkét együttes, végül is a gólokban gazdag találkozón a helyzetek alapján igazságos ered­mény született. G.: Csotye a 2., Stier a 68., ill. Tóth az 5., Fekete a 75. percben. Jó: Berényi, Séllei, Tapasztó, ill. Czinanó B„ Rábai, Papp. (Árgyelán Mihály) Magyarbánhegyesi FC—Újkí­gyós 2-1 (1-1) Magyarbánhegyes, 300 néző. V.: Scsitovics. Magyarbánhe­gyes: Jambrik - Oláh, Kondacs, Pálfi (Szlanyinka), Tolnai, ifj. Turcsek, Bozsár, Tóth, Zsibrita, Kiss Z. (László) . Evanics. Edző: Turcsek Zoltán. Újkígyós: Héjjas - Karlovszki, Uhrin (Szilágyi), Ancsin, Fabulya, Palyik (Burkus), Litauszki, Silló, Mladonyiczki, Ekker, Nagy (Dobróczki). Edző: Ecker József. A vendégcsapat egyenrangú partnere volt az él­mezőnyben tanyázó hazaiaknak. Fordulás után a bánhegyesiek diktálták az iramot, szinte egykapuztak, de a sok helyzetből csak egyet tudtak értékesíteni. G.: Evanics a 45., Bozsár a 70., ill. Litauszki a 32. percben. Jó: Jambrik, Oláh, Kondacs, Bozsár, ill. Litauszki, Mladonyiczki, Ekker. (Fejes Mihály) Medgyesegyháza— Gyomaendrőd FC 1—1 (0—0) Medgyesegyháza, 200 néző. V.: Gombos. Medgyesegyháza: Homik — Göcző, Kuzma, Vágási, Holecz, Petruzsán, Mocsári L. (Borbély), Zsurzsucz, Kanál (Pin­tér), Kindel, Lipták (Szabó A.). Edző: Ogrincs Pál. Gyomaend­rőd: Fábri - Szurovecz, Dobó, Furka, Vinkovics (Hunya), Ta­nács, Vatai, Béla, Toldi, Mátyus, Nagy L. Edző: Durucskó Péter. A hazai csapat végig irányította a já­tékos, bár helyzetei igazán a ven­dégeknek voltak, végül is reális eredmény született. G.: Borbély a 76., ill. Toldi a 62. percben. Jó: Göcző, Holecz, Zsurzsucz, ill. Dobó, Toldi, Mátyus. (Uhrin Pál) Ifjúságiak: Szarvas-Sarkad 1-1, Szeghalom-Tótkomlós 3-3, Mezőbe- rény-Battonya 2-3, Körösladány- OMTK-Rákóczi 4-2, Füzesgyarmat- Mezőhegyes 1-3, Méhkerék-Vésztő 2-3, Magyarbánhegyes-Újkígyős 0-6, Medgyesegyháza-Gyomaendrőd 0—7. A Lancast megyei I. osztály állása 1. Szarvas 13 7 4 52­27 46 2. M.bánhegyes 13 6 S 41­29 45 3. Körösladány 13 6 5 46-39 45 4. Gyomaendrőd 12 8 4 46­26 44 5. Méhkerék 11 7 6 44­29 40 6. Tótkomlós 11 6 7 44­30 39 7. Sarkad 8 11 5 37­31 35 8. Vésztő 8 8 8 47­36 32 9. OMTK 9 5 10 43­40 32 10. Battonya 7 9 8 44­40 30 11. Szeghalom 5 10 9 36-45 25 12. M.egyháza 6 6 12 33­51 24 13. Füzesgyarmat 6 5 13 36­53 23 14. Mezőhegyes 6 5 13 27­58 23 15. Mezőberény 5 7 12 32­43 22 16. Újkígyós 4 4 16 19­50 16 Következik. Május 11., szombat: Battonya-Füzesgyarmat, OMTK-Rákó- czi-Gyomaendrőd, Körösladány­Szeghalom, Vésztő—Magyarbánhegyes, Mezőhegyes-Méhkerék. Május 12., vasárnap: Újkígyós-Medgyesegyháza, Sarkad-Mezőberény, Tótkomlós- Szarvas, mind 17.00. ■ Labdarúgó NB III Kondorosi TE—Rákóczifalva 3-0 (2-0) Kondoros, 300 néző. V.: Tóth. Kondoros: Adamik - Varga T„ Jansik (Skorka), Sárosi, Gombár- Kiszely, Jánosi, Lipták (Palyu- sik), Benczúr - Janis, Varga J. Edző: Halász Ferenc. Rákóczifal­va: Ulveczki — Szeberényi, Csa­bai, Bartusz, Boda (Németh) - Eszes (Bársony), Luka M., Faze­kas, Szokolai - Peszeki, Kácser, Edző: Gömöri Béla. 16. perc: Varga J. bal oldali be­ívelése után Jansik jó ütemben érkezett, és nyolc méterről a hosszú sarokba bólintotta a pety- tyest, 1-0. 28. perc: Lipták kitűnő labdá­jával Jánosi lépett ki, magabizto­san a kimozduló kapus mellett a hálóba ívelte a labdát, 2—0. 80. perc: Janis cselezgetett a félpályánál, majd a kirobbanó Já­nosit kitűnő ütemben indította, aki a kifutó kapus mellett elhúzta a labdát, majd az üres kapuba gu­rította azt, 3—0. A mai napon a KOTE megmu­tatta, hogy egy jó képességű Rákóczifalvát ilyen arányban is képes legyőzni. Jó: Jánosi (a me­zőny legjobbja), Sárosi, Varga T., ül. Boda. (Kurucz Gyula) Gyomaendrödi VSE—Kalocsa 2-0 (0-0) Gyomaendrőd, 150 néző. V.: Csöngető. Gyomaendrőd: Ha- nyecz I. - Tímár, Hídvégi, Dinya, Csikós - Mester (Kovács), Nagy, Ilyés (Farkasinszki, Tóth), Bakos- Feuerwerker, Katona. Játékos edző: Hanyecz János. Kalocsa: Gojtán - Bata, Farkas, Bolvári, Kovács J. - Balogh, Sári, Poszto- bányi, Práger (Pálinkás) - Hatva­ni, Szabadi (Maros). Edző: Alföl­di Albert. 43. perc: Csikóst visszahúzá­sért a második sárga lap után ki­állította a játékvezető. 85. perc: Jobb oldali szabadrú­gást Kovács csavart a kapu elé, Bakos gyors mozdulattal a háló­ba bólintotta a pettyest, 1—0. 87. perc: Bakos tört kapura, lö­vését Gojtán védte, Tóth ismételt, Bolvári kézzel kiütötte a hálóba tartó labdát, a visszapattanó lab­dát Bakos a hálóba gyötörte, 2-0. 87. perc: Az esetnél Tóth elra­gadtatta magát, ezért a játékveze­tő őt is kiállította. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a félidőig emberhátrányban játszó hazaiak óriási lelkesedés­sel, tíz emberrel szerezték meg a három pontot. Csöngető játékve­zetőben ismét nem „csalódtunk”. Jó: Dinya, Bakos, Hanyecz I., ill. Kovács, Balogh, Bata. (Feuerwer­ker Béla) Békési FC—Jamina SE 2—1 (1-1) Békés, 200 néző. V.: Holczim- mer. Békés: Nagy G. - Pécs, Semjéni, Czipó P. — Lakatos, Bor- bola (Bíró), Belicza, Litauszki, Marik - Kané, Vadas (Fazekas). Edző: Klembucz János. Jamina: Kollár - Szabó (Kovács), Vandlik, Varga, Páder (Pozsár) - Pusztai, Friderikusz, Kurilla, Sajben — Kerepeczky, Horváth (Kertész). Edző: Zsíros György. 11. perc: Litauszki bal oldali szögletét Vadas látványos fejessel juttatta a Jamina kapujába, 1-0. 25. perc: Sajben szerzett lab­dát a támadóharmadban, átadá­sát Kerepeczky könnyedén gurí­totta a kapuba, 1—1. 70. perc: Litauszki gurított az ötös jobb sarkáról középre és Ma­rik közelről a hálóba továbbított, 2-1. Szemerkélő esőben kezdődött a két szomszédvár ütközete. Iga­zán jó játékot nem láthattunk, de heves küzdelmet annál inkább. Végig a hazai csapat vitte a prí­met, de nem volt könnyű dolga a lelkes csabai fiatalok ellen. A bé­kési győzelem megérdemelt. Jó: Semjéni, Litauszki, Marik, Vadas, ill. Vandlik, Kurilla. (Nagy Mi­hály Tibor) További eredmények: Kiskő- rös-Algyő 0-2, Szentes-Hód- mezővárhely 0-2. Szabadnapos: Örkény, Izsák. Az NB III Alföld csoport állása 1. Szentes 12 4 4 40- 16 40 2. Algyő 12 2 4 28- 11 33 3. Kiskőrös 10 3 5 31-23 33 4. Rákóczifalva 10 3 5 27-23 33 5. Kondoros 8 5 7 22-21 29 6. Hmv.hely 7 6 5 19-15 27 7. Izsák 7 6 6 34-32 27 8. Békés 7 4 9 22-36 25 9. Örkény 5 4 9 18-23 19 10. Kalocsa 6 1 11 24-30 19 11. Gy.endrőd 4 2 11 18-32 14 12. Jamina 3 2 14 16-35 11 13. Csongrád­0- 0 0 Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában következik. Május 11., szombat: Gyomaendrödi VSE—Kiskőrös, 17.00. Algyő-Örkény, 17.00. Rákóczifalva-Szentes, 17.00. Május 12., vasárnap: Kalocsa-Jamina SE, 17.00. Hódmezővásárhely-Békési FC, 16.00. Szabadnapos: Kondorosi TE, Izsák. Az NB II Keleti csoport állása 1. Demecser 13 3 4 39- 27 42 2. Tiszaiijváros 10 6 4 37-24 36 3. K.barcika 9 7 4 36-21 34 4. Makó 9 7 5 38-29 34 5. Bőcs 8 8 5 40-30 32 6. Jászberény 9 4 7 25-21 31 7. Mátészalka 8 6 7 31-32 30 8. Orosháza * 9 4 7 34-22 27 9. Szeged 7 6 7 22-26 27 10. Nyírbátor 7 3 10 29-35 24 11. Karcag 5 5 10 20-32 20 12. Gyula 4 4 13 18-38 16 13. B.lórántháza 1 3 16 21-54 6 * = Évi ossz eredményéből négy büntetőpont levonva. Békésen is padlót fogott a Jamina: Békés-Jamina SE 2-1 - a labdarúgó NB lll-ban D-FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET A bírókat nem tudták legyőzni Nyírbátor-Orosháza FC 2-1 (0-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Nyírbátor, 300 néző. V.: Kormos (Vigh, Vé­kony). Nyírbátor: Pók - Szegedi, Kocsis, Lengyel, Czeruia - Balázscsik, Erdei I., Szabó, Lőrincz — Tóth, Szécsi. Edző: Németh Károly. Orosháza: Such — Dá­vid, Raducu, Molnár, Kovács T. — Dobi, Brlázs, Kovács P., Lévai — Belvon, Hadár. Edző: Fodor Sándor. Csere: Dávid helyett Ferenczi a 62., Balázscsik h. Unciás a 65., Kovács P. h. Kiss a 68., Tóth h. Gubacsi a 68., Szegedi h. Erdei II. a 90. percben. Sárga lap: Dávid (gáncsolásért) a 3., Szabó (a labda elrúgásáért) az 55., Had­ár és Czeruia (kakaskodásért) az 58., Kovács T. (gáncsolásért) a 60. percben. Kiállítva: Lévai és Szécsi (dulakodásért) a 63. percben. Szögletarány: 3:7 (3:3). Nyírbátor Szabó hangja elment, a kedve nem Gyulai Termál FC—Kazincbarcika NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Gyula, 350 néző. V.: dr. Bendik (Kocsis, Ta­kács). Gyula: Steigerwald — Futaki, Resetár, Lábos — Czifrák, Tamási, Papp, Géczi — Fehérvári, Boruzs, Lapsánszki. Edző: Szabó Attila. Kazincbarcika: Nagy — Hanász, Bányai, Harnócz, Engi — Fekete, Szögedi, Pollák — Deák, Sza­mosi, Dávid. Edző: Koleszár György. Csere: Fehérvári helyett Gajdács az 50., Deák h. Kerekes az 53., Engi h. Ber­csényi a 65., Papp h. Számfira a 70., Lapsánszki h. Lázok a 75., Szamosi h. Bényei a 87. percben. Sárga lap: Hanász (Lapsánszki elhúzásáért) az 50., Gajdács (Pollák buktatá­sáért) az 57., Szögedi (Számfira akasztásáért) a 90. percben. Szögletarány: 0:5 (0:2j. Gyula 52. perc: Szabó középre adott és a kapu torkában lesen álló Tóth a hálóba lőtte a labdát. A játékveze­tő meglepetésre gólt adott, 1—0. 63. perc: Lévai szabálytalanul szerelte Szécsit, a hazai játékos megütötte ellenfelét, a játékvezető érthetetlen módon mindkét játé­kosnak a piros lapot mutatta fel. 67. perc: Lőrincz lefutotta a bal oldali vendégvédőket, éles szögből leadott lövése után a lab­da a jobb oldali kapufáról vágó­dott a hálóba, 2—0. 80. perc: Lengyel a büntetőterü­leten belül lerántotta Hadárt, a meg­ítélt 11-est Dobi értékesítette, 2—1. Nem úgy kezdődött a mérkő­zés, hogy a vendégcsapat veszte­sen hagyja el a pályát, már az el­ső játékrészben is sorozatosan dolgozták ki a gólhelyzeteket. A 26. percben Belvon beadása után Hadár szabályos gólt fejelt, de a végig indiszponáltan működő já­tékvezető érvénytelenítette a sza­bályos találatot. A második fél­időben is jobbára a vendégcsapat irányította a játékot, de az 52. percben megadott lesgól kissé visszavetette harci kedvüket. Ösz- szességében a jól és szervezetten játszó vendégcsapat győzelmet érdemelt volna. Jó: Pók, Kocsis, Szegedi, Lő­rincz, ill. Brlázs, Raducu, Belvon, Dobi, Molnár. Németh Károly: - Nagyon jól és szervezetten futballozó ellen­felet sikerült szerencsés körülmé­nyek között legyőzni. Fodor Sán­dor: - Elnézést a kifejezésért, de gusztustalanul elbántak velünk. Csapatunk lefutballozta az ellen­felét, de a három feketeruhást nem tudta legyőzni, oun ferenc 36. perc: Lapsánszki egyedül tört a vendégek kapujára, a tisz­tázni akaró védőkről ismét a gyu­lai csatár elé pattant a labda, amit az futtából lőtt a kapu jobb alsó sarkába, 1—0. 74. perc: Bercsényi 30 méter­ről ívelt a gyulai kapu elé, ahol Dávid ugrott fel a labdára és a rosszul kifutó Steigerwald felett a hálóba fejelt, 1—1. Az első félidőben a Kazincbar­cika azt a játékot mutatta, amit vártunk tőle. A fiatal csapat moz­gékony játékkal mezőnyfölényt harcolt ki. Ennek ellenére a haza­iak egy kontra eredményeként megszerezték a vezetést. A máso­dik félidőben változott a játék és a gyulaiak kerültek fölénybe. Eb­ben a játékrészben annak ellené­re, hogy a vendégek egyenlíteni tudtak, a hazaiaknak legalább há­rom százszázalékos helyzetük is 1-1 (1-0) volt, de azt vagy elhibázták vagy Nagy kapus mentette bravúrral. Jó: Futaki, Géczi, Lapsánszki, ill. Nagy, Harnócz, Dávid. Szabó Attila: - A hangom el­ment, de a kedvem nem. Sajná­lom az elvesztett két pontot. Koleszár György: - Nehezen tudtuk az ellenfél lesgólját ki­egyenlíteni. JENEI KÁLMÁN További eredmények: Karcag-Bőcs 0-3, Baktalórántháza-Makó 1-7, Tiszaújváros-Jászberény 2-1, Sze- ged-Mátészalka 3-2. Szabadnapos: Demecser. Következik. Május 11., szombat: Mátészalka-Karcag, 17.00. Május 12., vasárnap: Kazincbarcika-Jászberény, 17.00. Orosháza FC-Tiszaújváros, 17.00. Demecser-Nyírbátor, 17.00. Makó-Szeged, 17.00. Gyulai Termál FC—Baktalórántháza, 17.00. Szabadna- pos: Bőcs. ___________________■