Békés Megyei Hírlap, 2002. május (57. évfolyam, 101-125. szám)

2002-05-13 / 110. szám

12. OLDAL - 2002. MÁJUS 13., HÉTFŐ SPORT Kárai és Jelinek kategóriagyőztes Ismét negyedik helyen az újonc Ott folytatta Kárai Tamás és Je­linek Zsolt tegnap Orosházán, ahol a nyitó fordulót zárta Deb­recenben: az Orosházi Techni­kai SE autókrosszozói ezúttal is maguk mögé utasították a bajnoki mezőnyt. Az ezzel pár­huzamosan zajló Zóna Trófea Kupában a maroknyi szlovák autós közül a nagy kategóriá­ban Tomy Lackó és Igor Vlasaty gyarapította a szlovák autósok hírnevét, miután ők a nemzetközi megmérettetés­ben a magyarokat megelőzve végeztek az élen. Orosháza Már a szombati időmérő futa­mok során sejteni lehetett, hogy kik viszik majd a prímet az év orosházi versenyén. Igaz, a győz­teseknek csak látszólag volt sima az útjuk a dobogó tetejéig, valójá­ban Kárai Tamás és Jelinek Zsolt szerelői is végigdolgozták az éj­szakát. Az úgynevezett kasznis kocsik közt Kárai Audi S2-je ma már rendkívül értékes négykere­kűnek számít, hiszen csak az ausztráliai márkájú komputerve­zérlése milliós nagyságrendű. Mint Kárai Mátyás elmondta, hajszálra két évvel ezelőtt ült elő­ször a volánhoz fia, és tehetségét jelzi, hogy a 2000. évi bronz és a tavalyi bajnoki ezüst után idénre favorittá lépett elő. Négyen is se­gítik a depóban versenyzését, s ha valakit ki kell emelni, az a komputermester, Venez József. A két orosházi győztes, balról: Jelinek Zsolt és Kárai Tamás iwotó: lehoczky péter „A harmadik körig remekül ment az autó a döntőben, akkor feltehetően egy kontakt megla­zult, és már-már úgy volt, hogy Botka utolér, de aztán egy zökke­nőtől ismét minden rendben volt” - mondta a győztes. A rész­letekre már ne térjünk ki, min­denesetre a szombati időmérő után is jócskán szükség volt a szerelőkre. Jelinek Zsolt a nagy kategóriá­ban arra ügyelt leginkább, hogy Tomy Lackó mögött tartsa magát, hiszen ezúttal a húsz bajnoki pont volt a fontosabb. Végül Botka Krisztián előtt ért célba, és így ő is biztosan vezeti a kategó­ria sorrendjét két forduló után. A győzteseknek és a helyezettek­nek a békéscsabai Bosch márka­bolt képviseletében Vajda Tibor adta át a díjakat. Eredmények. Országos bajnokság, II. forduló. Divisio III/l., 1600 kcm-ig: 1. Ábrahám Károly (Pap Motorsport), Volkswagen, 2. Nagy (Pap Motorsport), Honda, 3. Farkas (Royal Comp SE), Moto. Divisio I., 1400 kcm alatti, kasznis au­tók: 1. Kárai Tamás (Orosházi TSE), Audi S2,2. Botka (Botka Team), Proton Mit, 3. ifj. Somogyi (Orosházi TSE), Audi 80 CO, 4. Rácz (OrosháziTSE), VWGolf. Divisio III/2., 1600-3000 kcm-ig: 1. Jelinek Zsolt (Orosházi TSE), BMW, 2. Botka (Botka Team), Audi, 3. Szerezla (Cuplung SE), Lancia. Juniorok: 1. Makovics Ádám (Pap Motorsport), Hon­da, 2. Hell (Szentlőrinc), Hollos Suzuki, 3. Balta (Botka Team), Honda. Csapat: 1. Orosházi TSE 9, 2. Pap Motorsport 6, 3. Unix Team 4, 5. ASC Dömsöd 3 ponttal. A verseny főbb támogatói: P & A, PIÉTA üzletház, Pergamen Szolgáltató Kft., Rácz János villanyszerelő, Kárai Trans, Rácz János hentes. (FÁBIÁN) * 2 * * * * * 8 Michael Schumacher a hajrában előzött Michael Schumacher nyerte a Forma—l es Osztrák Nagydíjat csapattársa, a brazil Rubens Barrichello és a kolumbiai Juan Pablo Montoya (BMW-Williams) előtt. A maranellói istálló német pilótája pályafutása 58. futamgyőzelmét aratta. macher, M. Schumacher, Monto­ya, Heidfeld, Coulthard. 27. kör: ahogy a biztonsági au­tó elhagyta a pályát, a mezőny közepén Heidfeld megpördült, s a japán Szato Takuma (Jordan- Honda) nagy sebességgel neki­csapódott. Újra beküldték a safe­ty cart! A német versenyzőt gyor­san kiemelték a roncsból, de a ja­pánt az orvosok percekig vizsgál­ták. Szató a televíziós közvetítés szerint infúziót kapott. Nem sé­rült meg komolyabban Szato Takuma, aki a Forma-l-es Oszt­rák Nagydíj 27. körében nagy se­bességgel összeütközött a német Nick Heidfelddel (Sauber-Petro- nas). A japán pilóta már beszél­getett az orvosokkal az Al-Ring kórházában, ahonnan helikopte­ren tovább szállították egy még jobban felszerelt klinikára. A láb­sérülésre panaszkodó Heidfeldet szintén orvosi kezelésre vitték. 40. kör: a kanadai Jacques Villeneuve (BAR-Honda) meg­előzte a tavalyi győztes, de idén küszködő skót David Coulthar- dot, s feljött az 5. helyre. 44. kör: a szigetországi pilóta ________Spielbeo__________ Rajt: az élről kezdő brazil Rubens Barrichello (Ferrari) megőrizte pozícióját, míg csapattársa, a négyszeres világbajnok Michael Schumacher megelőzte öccsét, Ralfot. A BMW-Williams klasszi­sát Heidfeld is elhagyta. 2. kör: Heidfeld picit lelassult, R. Schumacher és a kolumbiai Juan Pablo Montoya (BMW- Williams) is megelőzte. 6. kör: a finn Kimi Ráikkönen (McLaren-Mercedes) motorhiba miatt feladta az Osztrák Nagydí­jat, sorozatban ötödik Forma-l-es futamán kellett idő előtt kiállnia. 10.-20. kör: folytatódott a Fer­rari elképesztő fölénye: a brazil már fél perccel vezetett a BMW- Williams német csillaga előtt. 24. kör: a francia Olivier Panis (BAR-Honda) autója motorhiba miatt megállt az aszfaltcsík köze­pén, kigyulladt, s ezért beküldték a biztonsági autót. Barrichello (11.4 mp) és M. Schumacher (8.2) ezt kihasználva a boxban járt. A safety car mögötti sorrend legjobbjai: Barrichello, R. Schu­kisodródott a pályáról, így az olasz Giancarlo Fisichella (Jor- dan-Honda) is megelőzte. 61. kör: Barrichello 2. boxkiál- lása 6,2 mp-ig tartott, csapattársa vette át a vezetést. 62. kör: a négyszeres világbaj­nok is a boxban járt 6,4 mp-ig, így visszaállt a korábbi sorrend az élen. Cél: a legjobb 6 sorrendje: M. Schumacher, Barrichello, Monto­ya, R. Schumacher, Fisichella, Coulthard. A két ferraris közvet­lenül a cél előtt cserélt helyet. Osztrák Nagydíj végeredménye: 1. M. Schumacher (német, Ferrari) 1:33:51,562 ó, 2. Barrichello (brazil, Ferrari) 0,182 mp hátrány, 3. Montoya (kolumbiai, BMW-Williams) 17,730 mp h., 4. R. Schumacher (német, BMW- Williams) 18,448 mp h., 5. Fisichella (olasz, Jordan-Honda) 49,965 mp h., 6. Coulthard (skót, McLaren-Mercedes) 50,672 mp h. A Forma-l-es világbajnokság állása a hatodik futam után. Pilóták: 1. M. Schumacher (német, Ferrari) 54 pont, 2. Montoya (kolumbiai, BMW-Willi­ams) 27, 3. R. Schumacher (német, BMW-Williams) 23, 4. Barrichello (bra­zil, Ferrari) 12, 5. Coulthard (skót, McLaren-Mercedes) 10, 6. Button (an­gol, Renault) 8. Konstruktőrök: 1. Ferrari 66 pont, 2. BMW-Williams 50, 3. McLaren-Merce­des 14,4. Renault és Sauber-Petronas 8­8, 6. Jaguar 3. _________________■ Every Day Orosháza-Cegléd 24-21 (12-8) NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, rájátszás, az 1-6. helyért, Orosháza, 800 né­ző. V.: Belső, Rózsa. Orosháza: HOD1K - Gúnya 3, OLÁH 4, DAYKA 4, ROSTA I. 4, HARSÁNYI 8 (3), Bajusz 1. Cs.: Pásztor, Czina. Edző: Buday Ferenc. Ceg­léd: Cziráki - NORIS 5, Bendó 4 (2), Buceschi 2, Dávid, HIMER4, Varga 1. Cs.: Erdélyi (kapus), KÖKÉNY 2, Laurencz 3 (2), Lengyel. Edző: Nagy Károly. Kiállítások: 18, ill. 12 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4. hajrája az orosháziaké volt, akik­nél különösen a bal kezes átlövő, Oláh jeleskedett. Szünet után folytatódott a nagy csata, gyakran küldte a játékosokat a kispadra ki­állítás után a két sípmester. A foly­tatásban az orosháziak hétgólos előnyre tettek szert a fiatal Harsányi vezérletével. A közön­ség űzte-hajtotta a kedvenceket, ám az 54. percben Harsányi meg­kapta harmadik kétperces kiállítá­sát és a piros lapot. Ez megzavar­ta a hazaiakat, a ceglédi gárda Orosháza Az orosháziak kezdtek jobban, de gyorsan egyenlítettek a ceglédiek. Mindkét csapat keményen véde­kezett, gyakran szólt a játékveze­tők sípja. A félidő közepén 5-3-as hazai vezetésnél Kökény ember­fogással kísérte a zöld-sárgák irá­nyítóját, Daykát. Az orosháziak ismét előnyre tettek szert, de le­dolgozta hátrányát a Pest megyei gárda. Ekkor Buday edző időt kért, ami használt, és a játékrész megkezdte a felzárkózást. Az utolsó két percben emberfogásra jöttek ki a vendégek, de csak csökkenteni tudták a hátrányt. A küzdelmes, sok kiállítással tarkított mérkőzésen a végig jobb teljesítményt nyújtó orosháziak megérdemelten nyertek, és ezzel a tabella negyedik helyére ugrottak. Buday Ferenc: - A Ceglédet egy magas színvonalú mérkőzé­sen jó teljesítménnyel, tudatos já­tékkal sikerült legyőznünk. Gra­tulálok a fiúknak, örülünk a ne­gyedik helynek. Nagy Károly: — Gyengén védekeztünk, és ez rá­nyomta bélyegét a támadójáté­kunkra is, ezért vesztettük el a negyedik helyet. v.l Mátyás-ünnep, Csendes-könnyekkel fűszerezve Békéscsabai Előre NK-Váci NKK 23-23 (10-12) Békéscsaba NB I-es női kézilabda-mérkőzés, rájátszás a 7-11. helyért, Békéscsaba, 200 né­ző. V.: Láda, Sebők. Békéscsaba: KOVÁCSNÉ - Kovács J. 1, Felegyi, Vass 4, Kovacsicsova, HAJDÚ L. 1, CSENDES 12 (6). Cs.: Szigeti (kapus), Krista 1, Valyuch 2, ANCSIN 2, Lisztóczki. Edző: Tobak Lászlóné. Vác: GRIDNYEVA - ERDŐS 3, Őri 1, Lutz 2, MÁTYÁS 13 (4), Simut, Szentes 1. Cs.: Gergely (ka­pus), Pilmayer í, Hajdú K. 2. Edző: Páll Tibor. Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 5/4. Az eredmény alakulása: 6. perc: 2—2, 14. p.: 6—4, 23. p.: 8—8, 26. p.: 10—11, 33. p.: 12-14, 37. p.: 15-15,48. p.: 20-18, 56. p.: 22-22. után Valyuch gyors gólját követő­en pár perces „flúgos futam” ala­kult ki, sok-sok technikai hibával. A házigazdák a meccs elejéhez ha­sonlóan ismét szigorúbbra fogták a védekezést, ennek köszönhetően viszonylag gyorsan ki is egyenlítet­tek. Ahogy az egész találkozónak, ennek az időszaknak is meghatá­rozó momentuma volt, hogy Hajdú Lívia jóvoltából valamelyest sikerült kikapcsolni a játékból a vá­ciak gólgyárosát, Mátyást. A hazai lányok mindenre elszánt, kétség- beesett rohamait továbbra is Csen­des dirigálta, és ennek az elszánt­ságnak lett az eredménye, hogy a játékrész közepén emberhátrány­ból is sikerült fordítaniuk. Az 51. percben Felegyi Margitot harma­dik kiállítása után végleg elküldték a játéktérről, és ez rányomta bélye­gét a lila-fehérek védekezésére. A találkozó egészére vonatkozó megállapítás: a létszámbeli fölé­A mérkőzés előtt a hét közben el­hunyt egykori békéscsabai kivá­lóságról, Tímár Lászlóné Ancsin Juditról emlékeztek meg. Az első percekben a váciak ra­gadták magukhoz a kezdeménye­zést, a lilák azonban Csendes és Kovács Judit révén gyorsan fordí­tottak. A továbbiakban a hazaiak sokszor csak a kapufát találták, de szigorú védekezésüknek, valamint Kovácsné bravúrjainak köszönhe­tően mégis elléptek ellenfelüktől. A játékrész utolsó öt percében a Mátyás által vezényelt váciak is­mét magukra találtak, miközben a csabaiak főleg a jobb szélen zsi­nórban hagyták ki a helyzeteket, így a Duna-partiak a maguk javára fordították az állást. A sereghajtó hazaiakon ebben az időszakban még az emberelőny és az időkérés sem tudott segítem. A fordulás nyékét a viharsarki alakulat tagjai katasztrofálisan gyengén tudták kihasználni. Az utolsó öt percet már főképpen birkózás és kapko­dás jellemezte, a sors kegyetlen fintora, hogy tíz másodperccel a ta­lálkozó lefújása előtt a mindvégig remek formát mutató Csendes a váci kapu fölé bombázott, s ezzel el is dőlt a meccs végkimenetele. A döntetlen által a csabai csapat sor­sa egyelőre megpecsételődni lát­szik, bár a hazai kézilabdaélet fur­csaságait ismerve, bármikor előfor­dulhat, hogy az élvonal jelenlegi állománya egy az egyben ugyanígy kezdi majd a következő szezont is. Tobak Lászlóné: — Hiába be­széltük meg a védekezésben, hogy Mátyás és a beállós összjátékát megakadályozzuk, ez csak a mér­kőzés bizonyos időszakaiban sike­rült. Egyébként az első játékrész­ben buktuk el ezt a nagyon fontos/' pontot, és számomra többen is csalódást okoztak. Páll Tibor: - Nagyon boldogok vagyunk, hogy a felvállalt feladatunkat sikerült telje­sítenünk, hiszen biztos bentmara- dói vagyunk az NB I-nek, ez azon­ban elsősorban csapatom lelkese­désének, mintsem tudásának kö­szönhető. (ATISPORT - VARSA ATTILA) A második negyedben elúszott... Tatabányai KC-Szarvasi KK 84:75 (7:8, 25:8, 25:24, 27:35) NB I B-s női kosárlabda-mérkőzés, Tatabánya, 100 néző. V.: dr. Virágh, Szitás. Szarvas: Pasek (12/6), Kondacs A. (5), BOBVOS (12), Juhász (1), VIDA (37). Cs.: NYEMCSOK (6), Szabó V. (-), Radics (-), S. Farkas (-), Juhos (-). Edző: Vida Béla. A Tatabánya legjobb dobói: Kormány (30/3), Móricz (24/6), Agonás (22). Tatabánya Mindkét csapat meglehetősen ál­mosan kezdte a mérkőzést, amit az első negyed 15 pontja is mutat. Ekkor ráadásul a csapatok gyenge százalékkal dobtak, de aztán a ha­zai csapat hamar lábra kapott, óri­ási tempót diktálva jelentős előny­re tettek szert, mire a félidő elkö­vetkezett. A Körös-partiaknál ma­radtak a hibák, sok volt az eladott labda, és rengeteg védekezési hi­bát követtek el. A térfélcsere után a szarvasiak agresszívebben kezdtek védekezni, aminek meg is lett az eredménye, hiszen a har­madik negyedben már ők is rend­re betaláltak a kosárba. De még ekkor is a hazaiaknál volt az előny. Végül a küzdelmes mérkő­zésen a negyedik negyedben az alaposan elfáradó tatabányaiak­kal szemben, remek finist kivágva felülkerekedett a szarvasi csapat, de utolérni már nem tudták ellen­felüket. Mégis pozitívnak tűnik, hogy húsz pont különbségnél is felállt a padlóról a Körös-parti együttes, és az utolsó negyedben még benne volt a fordítás lehető­sége is, noha ez már nem sikerült. Vida Béla: - A második ne­gyed 25:8-as hazai győzelme meghatározta a végeredményt is. Ifjúságiak: Tatabányai KC-Szarvasi KK 56:71. ■ Remekelt az újonc MecLgyesegyháza-Mátészalka 32-24 (16-9) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Medgyesegyháza, 200 néző. V.: Kiss, Papp. Medgyesegyháza: LOVAS - KARLOVSZKI 7, Medvegy 2, ZELEI 9, CSIFFÁRY 3, Valaczkai 4, Bacsa 4. Cs.: Lovászné (kapus), Bódi 1, Tóth 2, Gáspár, Ma­gyar. Edző: Papp Lajos. Az ellenfél legjobb dobói: Bánszegi, Huszák 5—5. Kiállítások: 4, ill. 14 perc. Hétméteresek: 10/6, ill. 6/3. ményjelző. Szünet után folytató­dott a hazaiak örömjátéka, zsi­Medgyesegyháza Egész héten komolyan készült a találkozóra a medgyesi csapat, hiszen ha nyernek, a középme­zőny élére ugorhatnak, ha vi­szont kikapnak, a kieső zónába sodródhat az együttes. Remekül védekeztek a találkozó elején a házigazdák, támadásban pedig ügyes akciógólokat szereztek, így a 9. percben már 7-2-re ve­zettek. A folytatásban is a hazai­ak akarata érvényesült, a jó véde­kezés mellett lerohanásokból és átlövésekből szerezték góljaikat a szalkaiak ellen. Az első játék­rész végére hétgólos medgyes- egyházi előnyt mutatott az ered­nórban három gólt szereztek az újonc csapat játékosai, így már tíz gól volt a különbség a két együttes között. A 42. percben to­vább növelte előnyét a medgyesi gárda, ekkor 14 gólos előnyre tett szert, amelyet az 51. percig tarta­ni tudtak (30-16). A cserék is le­hetőséget kaptak a hazaiaknál, így az utolsó kilenc percet a ven­dégek nyerték 8—2-re. Remek já­tékkal megérdemelten nyertek a hazaiak. Papp Lajos: - Örülök, hogy a múlt hetihez képest 180 fokos fordulatot vett a csapat, gratulá­lok a lányoknak! ■ Magabiztos hazai siker Békési FKC-Kiskőrös 31-20 (15-11) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Békés, 400 néző. V.: Bujdosó, Tomecskó. Békés: ÁRDELEÁN P. - Gilan 1, Polgár T. 6, UNYATINSZK1 9, Polgár Z. 2, MOLDOVÁN 9, Korcsok 1. Cs.: Petrovszki (kapus), Gálik, Dögé 3, Gyulavári, Nagy T„ Nyitrai. Játékos edző: Gávai Ferenc. Az ellenfél iegjobb dobói: Nagy I., Gelley 5. Kiállítások: 22, ill. 20 perc. Hétméteresek: 6/3, ill. 4/3. Békés A Felföldit nélkülöző hazai csapat magabiztosan kezdte a játékot. Kitűnő védekezés mellett sorra lőtték góljaikat a házigazdák, így a nyolcadik percben 6-1-re ve­zettek. A tetemes előny birtoká­ban a folytatás kiegyensúlyozot­tabbá vált. Az 5+1-es védekezést alkalmazó hazaiak támadásait a vendégek csak szabálytalanságok árán tudták megakadályozni. A megítélt hétmétereseket azonban rendre kihagyták a békésiek. A 25. percben Moldován kettős em­berhátrányból is betalált, majd egy perccel később Dögé végre büntetőből is eredményes volt (13-9). Fordulás után látványos megoldásokat produkált a Gávai- legénység, hét perc alatt hét hazai gólt láthatott a publikum. A 41. percben már tíz góllal vezettek a békésiek (23-13), miközben kí­nai figurából is betaláltak, és ha­talmas átlövésgólokkal szórakoz­tatták a nézőket. A hajrát köny- nyed játék jellemezte, a hazai csa­pat a közönség maximális kiszol­gálására törekedett. A békési csapat magabiztos, jó játékkal nagy gólarányú győzel­met aratott szétesően játszó el­lenfele ellen, így visszavágott az őszi egygólos vereségért. Gávai Ferenc: - Gratulálok a csapatomnak! ____________■ JÁ TÉK - JÁ TÉK - JÁTÉK A Békés Megyei Hírlap játéka a Békéscsabai Atlétikai Club szupermaratoni rendezvényéhez kapcsolódik. KÉRDÉSÜNK: Kf nyerte a 2001. évi Vitaiadé Nemzetközi Szupermaratont? a) Yiannls Kouros b) Anatolij Kruglikov c) Vozár Attila A helyes válasz betűjelét írják fel egy levelezőlapra! Jeligeként írják rá: Szupermaraton! Beküldési határidő (postán): május 17. (péntek). Cím: Békés Megyei Hírlap, 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. A helyszínen is leadhatják a levelezőlapot május 19-én 16 óráig. Sorsolás: május 19-én, vasárnap 17.30 órakor a városháza előtti színpadon. A helyes választ beküldők között a Békés Megyei Hírlap ajándékait sorsoljuk ki: utazótáska, hátizsák, sportrádió, esernyő, póló. Vitaiadé 5. Nemzetközi Szupermaraton- rnmü =- •'•!•••' Május 18. 9.00 ónkor RAJT a városháza előtt Május 19.11.00 órától A városháza előtt egész napos program a családnak - Penta Drink békéscsabai majális 2002. 11.00 órától Sportversenyek, kulturális és sportbemutatók 18.00 ónkor Sztárvendég: Hevesi Tamás 19.00 ónkor Szupermaraton ünnepi díjkiosztása I I»