Békés Megyei Hírlap, 2002. május (57. évfolyam, 101-125. szám)

2002-05-27 / 121. szám

SPORT 2002. MÁJUS 27., HÉTFŐ - 13. OLDAL Ötöst kapott a Magyarbánhegyes Battonyán LaNCAST MEGYEI I. OSZTÁLY Vésztő—Gyomaendrőd FC 1—2 (1—0) Vésztő, 300 néző. V.: Kurucz. Vésztő: Nagy — Czinanó E„ Rábai, Szántó, Hrabovszki (Pál) - Fekete, Turbucz, Papp, Tóth - Molnár, Czinanó B. Edző: Királyvári Károly. Gyomaendrőd: Szabó - Vatai, Dobó, Furka, Vinkovics - Tanács (Forgács), Orovecz, Béla, Toldi (Hornok) - Mátyus, Hunya. Edző: Durucskó Péter. 15. perc: Szántó középen lefutotta a vendégvédelmet, elhúzta a kapus mellett is a labdát, és az üres kapuba gurított, 1—0. 47. perc: Egy ártalmatlan gyomai támadás során Czinanó Egon egy pillanatig szabálytalanul akadályozta a vendégek csatárát, aki tovább­vitte a labdát, majd lőtt, de lövése a felső lécen csattant. A játékveze­tő 11-est ítélt, amit Toldi értékesített, 1—1. 52. perc: A hazai védelem hathatós segítségével Hunya 16 méter­ről a hálóba vágta a labdát, 1—2. A helyzetek alapján a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna, sőt ha a hazaiak csak az 50 százalékát belövik, bőven nyernek. Jó: Turbucz, Papp, ill. Dobó, Hunya, Szabó. (B. J.) A Karcag szeretne visszaelőzni Gyulai Termál FC-Karcag 4-1 (2-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Gyula, 200 néző. V.: Nyekita (Kovács B., Vé­kony). Gyula: Steigerwald - Lázok, Resetár, Futaki — Papp, Gajdács, Tamá­si, Nagy, Czifrák — Lapsánszki, Boruzs. Edző: Szabó Attila. Karcag: Szabó L. — Orosz, Kelemen, Békési, Bujdosó — Bálint, Balogh, Trencsényi, Móra — Szabó K„ Szabó J. Edző: Jankovics Sándor. Csere: Boruzs helyett Tóth a szünetben, Czifrák h. Csúz a 66., Móra h. Hor­váth a 74., Lapsánszki h. Fehérvári a 80., Horváth h. Marsi a 85. percben. Sárga lap: Resetár (Balogh felvágásáért) a 22., Bujdosó (Gajdács akasztásá­ért) a 47. percben. Szögletarány: 5:2 (3:0). Koleszámak elment a kedve a nyilatkozattól Kazincbarcika-Orosháza FC 1-1 (1-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Kazincbarcika, 600 néző. V.: Saskőy (Török, Szalai). Kazincbarcika: Nagy — Hanász, Bányai, Poiiák, Hanócz — Engi, Fe­kete, Deák, Szögedi — Szamosi, Dávid Z. Edző: Koleszár György. Orosháza: Such - Ferenczi, Raducu, Molnár, Kovács T. — Brlázs, Szeverényi, Dávid Zs., Kiss L. — Belvon, Hadár. Edző: Fodor Sándor. Csere: Kiss L. helyett Pozsár, Belvon h. Lévai mindkettő a szünetben, Deák h. Kerekes az 57., Hanász h. Bényei a 67., Szeverényi h. Stef a 86. percben. Sárga lap: Fekete (reklamálásért) a 4., Bányai (buktatásért) a 67., Dávid Zs. (gáncsolásért) a 85., Bényei (műesésért) a 90., Stef (nem engedte a szabadrú­gást elvégezni) a 92. percben. Szögletarány: 3:4 (0:2). Kazincbarcika OMTK-Rákóczi—Újkígyós 1—0 (O-O) Orosháza-Rákóczitelep, 250 né­ző. V.: Gulyás. OMTK-Rákóczi: Kunos - Zalai (Szűrszabó), Csi­szár, Godár, Horváth II., Papp (Ká- di), Kruzsücz (Striffel), Szlopócz- ki, Sebők, Kánya, Lovas. Edző: Pó­lyák László. Újkígyós: Héjjas - Karlovszki, Uhrin, Litauszki (Palyik), Ancsin, Burkus, Silló, Fabulya, Dobroczki (Mladonyicz- ki), Ekker, Nagy. Edző: Ecker Jó­zsef. Küzdelmes mérkőzésen egy szerencsés góllal győzött a hazai csapat, így Orosházán nem szüle­tett meglepetés. G.: Kádi a 66. percben. Jó: Kunos, Kánya, Godár, Horváth II., ill. Litauszki, Burkus, Silló. (Both Ferenc) Battonyai TK—Magyarbánhe- GYES 5—1 (2—0) Battonya, 300 néző. V.: Majo­ros. Battonya: Szőke - Szabó, Roczkó, Pilán (Fekete), Kovács K„ Putnoki, Árgyelán, Kovács Zs„ Sztán (Podina), Turbucz, Zsóri (Czakó). Edző: Mákos Árpád. Magyarbánhegyes: Jambrik - Oláh (Szlanyinka), Evanics, Pálfi, Tolnai, Kubik (László), Tóth (Kiss Z.), Zsibrita, Kiss L, Málik, Pozsár. Edző: Turcsek Zoltán. Az egyre érettebben játszó fiatal ha­zai csapat látványosan és végre eredményesen, gólhelyzeteit ki­használva, megérdemelten győz­te le a jó erőkből álló vendégeket. G.: Sztán az 5., a 12., Putnoki a 47., Turbucz az 55., Podina a 75., ill. Málik a 85. percben. Jó: Árgyelán (a mezőny legjobbja), Szabó, Roczkó, Putnoki, Kovács Zs., Sztán, ill. Evanics, Pálfi, Bozsár. (Lukács István) Körösladány—Mezőberényi FC 0-2 (0-0) Körösladány, 250 néző. V.: Si­mon J. Körösladány: Kiss - Nagy Cs„ Szabó, Talpalló, Danó, Salánki (Kovács Zs.), Keresztesi, Ombodi (Nánási), Szántó, Hor­váth T. (Berta), Nagy J. Edző: Borgula János. Mezőberény: Ba­rabás - Bereczki, Kiss Z„ Pojendán (Vári), Várhalmi, Benyovszki, Bo­kor (Bartyik), Maléth, Göblyös, Wagner, Kocsor. Edző: Zolnai Pál. Sorrendben az ötödik vereségét elszenvedő hazai csapat ellen a lel­kes vendégek megérdemelten vitték el a részük­re igen értékes há­rom pontot. G.: Wagner a 61., Bartyik a 75. perc­ben. Jó. Szabó, Talpalló, Keresz­tesi, ill. Barabás, Bokor, Göblyös, Wagner, Kocsor. (Ponta Sándor) Szeghalom—Szarvasi FC 0—1 (0-1) Szeghalom, 200 néző. V.: Föl­di. Szeghalom: Komáromi - Me­ző, Elek, Simon, Barna (Sáfián), Zsigovics, Macsári, Vámos, Patai, Zsombok A. (Pozsgai), Zsombok K. Edző: Pálinkás Mihály. Szar­vas: Balatoni - Sechna, Kriska, ifj. Somogyi (Darida P.), Kugyela Zs., Darida Zs., Klimaj (Kugyela B.), Bogdán, Gulyás (Kajtár), Bencze, Kiss. Edző: Somogyi Já­nos. Színvonalas, küzdelmes mérkőzésen a jobb helyzetki­használás döntött. G.: Gulyás a 32. percben. Jó: Komáromi, Me­ző, Elek, Macsári, Patai, ill. Bala­toni, Sechna, Gulyás, Bencze. (Zsombok János) Mezőhegyes—Medgyesegyháza 8-2 (4-1) Mezőhegyes, 300 néző. V.: Ve­res. Mezőhegyes: Szilva (Balogh) - Zsoldi, Dénes, Roszkos, Ko­vács, Faragó (Saitz), Varga, Berki, Gróf, Kolozsi (Sarus), Szatmári. Edző: Matajsz Pál. Medgyesegy­háza: Homik — Kuzma (Pintér), Temesvári, Göcző, Holecz, Zsur- zsucz, Szabó (Borbély), Kindel, Kanál, Vágási, Petruzsán (Kiss). Edző: Ogrincs Pál. A jól játszó ha­zaiak már az első félidőben el­döntötték a mérkőzést. G.: Gróf a 14., a 33., a 40., az 58. (mesterhár­mas), Berki a 44., a 89., Kolozsi a 62., Varga a 87., ill. Kindel (mind­kettőt 11-esből) a 46., a 74. perc­ben. Jó: Gróf (a mezőny legjobb­ja), Varga, Berki, Kolozsi, Gróf, ill. Kindel. (Perlaki János) Tótkomlósi TC—Füzesgyarmat 6-1 (3-1) Tótkomlós, 250 néző. V.: Fe­hér. Tótkomlós: Szabó (Gellai) - Trabak, Bányik, Pásztor L., Lo­vász, Pásztor T., Pardi, Papp, Giliczó (Coller), Lövei, Fülöp (Karasz). Edző: Kvasznovszky Jó­zsef. Füzesgyarmat: Köleséri — Kövér, Szabó, Novák, Vámos, Bere, Pardi Zs., Kiripóczki, Kin­cses, Tőkés, Csák (Balati). Edző: Csák Sándor. Közepes iramú mér­kőzésen a képzettebb labdarú­gókból álló, technikásabb komló- siak megérdemelten nyerték a ta­lálkozót. G.: Fülöp az 5., Lovász a 30., Pásztor T. (11-esből) a 38., Papp a 64., Lövei a 65., a 77., ill. Bere a 21. percben. Jó: Trabak, Pásztor L., Pásztor Ti, Pardi, ill. Novák, Bere, Kincses. (Tóth B. István) Sarkai»—Méhkerék 1—1 (0—1) Sarkad, 600 (!) néző. V.: Hege­dűs. Sarkad: Kovács — Deák F. (Schneider), Alb, Hajdú, Pápa, Matus, (Balogh), DeákSz. (Tóth), Magyar, Karakas, Cseke, Abru- dán. Edző: Himer István. Méhke­rék: Patka - Berényi, Ancsin, Rú­zsa, Kocsis, Séllei, Tapasztó, Czi- czeri, Gugolya, Barcsai, Bíró K. (Hudák). Edző: Patka György. Szép számú nézőközönség előtt a szomszédvárak csatájából csak döntetlenre futotta az állófocit ját­szó, gyenge napot kifogó sarkadi- aknak. G.: Balogh a 75., ill. Cziczeri a 23. percben. Jó: Hajdú, ill. Berényi, Séllei, Tapasztó. (Kiss Gábor) Ifjúságiak: Vésztő-Gyomaendrőd 0- 1, OMTK—Rákóczi-Újkígyós 1-2, Bat- tonya-Magyarbánhegyes 4-2, Körösla- dány-Mezőberény 3—1, Szeghalom- Szarvas 4-2, Mezőhegyes-Medgyes- egyháza 4-3, Tótkomlós-Füzesgyar- mat 1-1, Sarkad-Méhekrék 5-1. A Lancast megyei I. osztály állása 1. Szarvas 15 7 5 57-30 52 2. Gyomaendrőd 14 8 5 52-32 50 3. M.bánhegyes 14 6 7 44-37 48 4. Tótkomlós 13 6 8 53-34 45 5. Körösladány 13 6 8 48-46 45 6. Méhkerék 11 9 7 45-33 42 7. Sarkad 10 12 5 43-34 42 8. OMTK 11 5 11 49-44 38 9. Battonya 9 10 8 54-43 37 10. Vésztő 9 8 10 52-42 35 11. Mezőhegyes 8 5 14 38- 61 29 12. Mezőberény 7 7 13 37-46 28 13. Szeghalom 6 10 11 38-50 28 14. M.egyháza 7 6 14 40-64 27 15. Füzesgyarmat 6 5 16 40-67 23 16. Újkígyós 6 4 17 26-53 22 Következik. Június 2., vasárnap: Gyomaendrőd FC-Mezőhegyés, 17.00. Újkígyós-Vésztő, 17.00. Füzesgyar- mat-Körösladány, 17.00. Méhkerék- Tótkomlós, 17.00. Magyarbánhegyes- Sarkad, 17.00. Medgyesegyháza-Batto- nya, 17.00. Szarvasi FC-OMTK-Rákó- czi, 17.00. Mezőberény FC-Szeghalom, 24. perc: Szamosi kapott jó indí­tást, ő elhúzta a labdát a kapujából kilépő Such, majd a visszarohanó vendégvédők mellett is, és öt mé­terről a kapu közepébe lőtt, 1-0. 52. perc: Pozsár pontos labdá­val indította Hadárt, ő 14 méter­ről Nagy kapujának jobb alsó sar­kába lőtte a vendégek egyenlítő gólját, 1-1. Nagy lendülettel kezdte a mér­kőzést a hazai csapat, jobbára a vendégek térfelén folyt a játék. Az első nagy gólszerzési lehető­ség végül is a viharsarkiak előtt adódott, amikor a kilépő Hadár elől a hazaiak kapusa kapujából messziről kifutva fejjel hárított. A sorozatos hazai támadásoknak a 24. percben egy szép egyéni telje­sítmény után meg is lett az ered­ménye. A második játékrészre egy harcosabb, támadóbb szelle­mű vendégcsapat jött ki a pályá­ra, sorra dolgozták ki kecsegtető helyzetüket Nagy kapuja előtt, és az 52. percben egy szép Hadár­gól után sikerült is az egyenlítés. Az egyenlítés után a hazaiak is­mét fölénybe kerültek, szinte ál­landóan ostrom alatt tartották a vendégek kapuját, de a vendég védők mindent hárítani tudtak. A látottak alapján a magas színvonalú, küzdelmes mérkőzé­sen a pontosztozkodás igazsá­gosnak mondható. Jó: Fekete, Szamosi, Dávid Z„ ill. Such, Raducu, Ferenczi, Brlázs, Pozsár. Koleszár György: - Nem nyi­latkozom. Fodor Sándor: - Két magas színvonalon játszó csapat mérkőzésén igazságos döntetlen SZÜletett. OUTI FERENC További eredmények: Baktalóránt- háza-Szeged 2-0, Mátészalka-Nyír- bátor 2-1, Demecser-Jászberény 2-0, Bőcs-Tiszaújváros 3-3. Szabadna­pos: Makó. A NB II Keleti csoport állása 1. Demecser 14 3 6 44-35 45 2. K.barcika 11 8 ’ 4 44-22 41 3. Tiszaújváros 11 7 S 44-30 40 4. Makó 11 7 5 44-31 40 5. Bőcs 9 9 5 47-34 36 6. Mátészalka 10 6 7 40-33 36 7. Orosháza * 11 5 7 40-26 34 8. Jászberény 9 4 9 27-30 31 9. Szeged 8 é 9 27-32 30 10. Nyírbátor S 3 12 34-43 27 11. Gyula 6 4 14 25-43 22 12. Karcag S s 13 22-47 20 13. B.lórántháza 2 3 18 23-58 9 * - Évi össz eredményéből négy büntetőpont levonva. Következik. Június 2., vasárnap: Orosháza FC-Demecser, 17.00. Kar- cag-Baktalórántháza, 17.00. Nyfrbá- tor-Makó, 17.00. Tiszaújváros-Máté- szalka, 17.00. Jászberény-Bőcs, 17.00. Szeged-Kazincbarcika, 17.00. Sza­badnapos: Gyulai Termál FC. ■ 17,00, A világosabb mezes gyomaendrődi vendégek a második félidőben megfordították a mérkőzést Vésztőn d-fotó! lehoczky peter Mesterlövészek A Lancast Békés megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság góllövőlistájának élmező­nye. 20 gólos: Darócz (Körösladány). 15 gó­los: Tapasztó (Méhkerék), Klimaj (Szarvas), Szántó (Vésztő). 13 gólos: Géczi (Battonya), Tóth Cs. (Vésztő), Mátyus (Gyomaendrőd). 12 gólos: Vámos (Szeghalom), Bogdán (Szarvas), Lovász (Tótkomlós). 11 gólos: Kanál (Medgyesegyháza), Málik (Magyarbánhegyes), Gróf (Mezőhegyes). 10 gólos: Szabó A. (Medgyesegyháza). 9 gólos: Göblyös (Mezőberény), Novák (Füzesgyarmat), Karakas (Sarkad), Turbucz (Battonya), Toldi (Gyomaendrőd). 8 gólos: Nagy K. (Szegha­lom), Kiss, Tolnai (Magyarbánhegyes), Lovas (OMTK-Rákóczi), Zsombok A. (Szeghalom), Nagy J. (Körösladány), Nagy A. (Sarkad, Újkí­gyós), F’utnoki, Podina (Battonya), Kolozsi (Me­zőhegyes). 7 gólos: Baranyai (OMTK- Rákóczi), Orovecz (Gyomaendrőd), Bencze (Szarvas), Kincses (Füzesgyarmat), Wagner (Mezőberény), Papp (Tótkomlós), Balogh (Sar­kad). Bizonyítottak a gyomaendrődi fiatalok Labdarúgó NB III Rákóczifalva—Jamina 5—0 (1—0) Rákóczifalva, 100 néző. V.: Hol- czimmer. Rákóczifalva: Ulviczki — Eszes (Szeberényi), Csabai, Bar- tusz, Boda - Szokolai, Luca (Papp), Fazekas, Draskóczi — Peszeki, Kácsér (Kun). Edző: Gömöri Béla. Jamina: Kollár — Szabó, Pusztai, Vandlik (Walfisch), Varga B. - Mochnács, Nagy M., Varga M. (Hra­bovszki), Friderikusz (Zahorán) - Kurilla, Kerepeczky. Edző: Zsíros György. 2. perc: Boda beívellését Luca a jobb alsó sarokba vágta, 1—0. 48. perc: Bal oldali szabadrúgás után Bartusz két méterről passzolta a kapuba a pettyest, 2—0. 53. perc: A vendégvédőkről le­pattant labdát Szokolai továbbította a kapuba, 3—0. 59. perc: Fazekas visszagurított labdáját Draskóczi 14 méterről a bal felső sarokba vágta, 4—0. 63. perc: Formás hazai támadás után Papp a hálóba kotorta a pety- tyest, 5—0. A gyors hazai gól után a vendé­geknek 25 percre volt szükségük, hogy magukhoz térjenek. A máso­dik félidőben az újabb gyors hazai gól után szétesett a Jamina, és ne­gyedóra alatt tovább növelte előnyét a Rákóczifalva. Jó: Szokolai, Faze­kas, Draskóczi, ill. Mochnács, Varga B., Kurilla. (Szarvas András) Gyomaendrőd—Izsák 3—1 (2—0) Gyomaendrőd, 200 néző. V.: ifj. Tóth S. Gyomaendrőd: Hanyecz I. — Illyés, Mester, Dinya, Nagy T. — Farkasinszki, Kodreán, Feuerwer­ker, Papp (Tóth Cs.) — Uhrin, Kato­na. Játékos edző: Hanyecz János. Izsák: Berta — Márics, Jávorka, Bo- nea, Kurucsai — Török, Márton, Horváth, Bankes — Mezei (Tóth Cs.), Gréczi. Játékos edző: Gréczi Gábor. 30. perc: Farkasinszki beadását Feuerwerker nyolc méterről bólin­totta a hálóba, 1—0. 45. perc: Papp hatalmas bombát zúdított a kapura, amit Berta kiütött. Nagy Tibor érkezett, és a hálóba passzolt, 2—0. 60. perc: Feuerwerker 25 méter­ről, szabadrúgásból nagy gólt rúgott a hosszú sarokba, 3—0. 80. perc: Bonea beadását Kurucsai fejelte kapura, a keresztbe futó Mester még belestukkolt, de a labda így is a saját kapujába került, öngól, 3—1. A sárga lapok, sérülések miatt hét játékos nem játszhatott a hazai csapatban. Hiányukat óriási lelkese­déssel és akarattal pótolta a megfia­talított hazai csapat. A mezőnyben Izsák futballozott, de VSE kontrái mindig gólszagúak voltak. Az ifjúsá­gi játékosok minden dicséretet meg­érdemelnek. Jó: Mester, Dinya, Uhrin, Feuerwerker, ill. Gréczi, Ku­rucsai. (Id. Feuerwerker Béla) Algyő—Kondoros 3—1 (1—0) Algyő, 400 néző. V.: ifj. Berger. Algyő: Halász — Rau, Kazán, Angeli, Krajczár (Podonyi) — Gábor, Koncz, Kothencz, Pálinkó — Kiszner, Varga R. Edző: Takács Zol­tán. Kondoros: Adamik — Varga T., Jansik (Zöldi), Sárosi, Kiszely (Pusztai) — Gombár, Jánosi, Lipták (Kollár), Benczúr — Janis, Palyusik. Edző: Halász Ferenc. 42. perc: Pálinkó jókor érkezett, és öt méterről a hálóba lőtt, 1—0. 49. perc: Szöglet után Gábor kö­zelről a hálóba csúsztatott, 2—0. 50. perc: Ide-oda pattogott a lab­da az algyői kapunál, majd Janis 12 méterről a hálóba bombázott, 2—1. 56. perc: Bal oldali szabadrúgást követően Pálinkó nyolc méterről a hosszú sarokba bólintott a játék­szert, 3—1. A mezőnyben kiegyensúlyozott játék folyt, a vendégek rendre elpus­kázták a helyzeteket. Fordulás után a hazaiak kihasználták a vendégek védekezési hibáit, és megérdemel­ten nyertek. Jó: Kiszner, Pálinkó, Kazán, ill. Varga T., Jánosi, Lipták. (K. Gy.) További eredmények: Kiskőrös- Örkény 3-2, Kalocsa-Hódmezővásár- hely 0-1. Szabadnapos: Békés, Szentes. Az NB 111 Alföld csoport állása 1. Algyő 15 2 4 34-13 47 2. Kiskőrös 13 3 5 39-25 42 3. Szentes 12 4 5 41-20 40 4. Rákóczifalva 12 4 5 38—26 40 5. Hmv.hely 10 6 5 25-16 36 6. Kondoros 8 5 8 23-24 29 7. Izsák 7 6 8 36-37 27 8. Békés 7 5 10 24-41 26 9. Örkény 6 4 10 23- 27 22 10. Kalocsa 7 1 13 26- 34 22 11. Cy.endrőd 5 2 13 22-38 17 12. Jamina '3 2 17 17-44 11 13. Csongrád ... 0—00 Következik. Június 2., vasárnap: Hódmezővásárhely-Rákóczifalva, Izsák-Kiskőrös, Kondoros-Gyoma- endrőd, Szentes-Algyő, Örkény-Kalo- csa, mind 17.00. Szabadnapos: Jamina SE, Békési FC. ■ Két vereség Kecskemét—Előre FC Békés­csaba 2—0 (0-0) NB I B-s ifjúsági A (U 19) labdarúgó- mérkőzés, Kecskemét, 100 néző. V.: Fülöp. Békéscsaba: Váradi — Ondrejcsik (Zsilák) — Szenti, Bíró — Matúz (Piatkó), Kolarovszki, Ju­hász, Czira — Somlvai, Jakab, Ács (Csikai). Edző: Silviú lorgulescu. A hazai együttes, játékvezetői segédlettel szerezte meg a há­rom pontot a több helyzetet el­puskázó lila-fehérek ellen. Jó: Kolarovszki. Kecskemét—Előre FC Békés­csaba 3—2 (1—2) NB I B-s ifjúsági A (U 17) labdarúgó­mérkőzés, Kecskemét, 50 néző. V.: Kovács 1. Békéscsaba: Harmann — Rubus, Stfr, Pribojszki R. (Gonda), Sipka - Nagy M., Lengyel (Hajdú), Germán, Cina, Márkus (Gyaraki) — Potocska, Sztojka. Edző: Jakab Péter. Jó iramú, változatos mérkő­zésen kétszer is vezetett a Bé­késcsaba, és legalább egy pontot megérdemelt volna. G.: Potocs­ka, Sztojka. Jó: Pribojszki R„ Potocska, Sztojka. _____________■ i 4 > ki maradt. Ezt követően a vendé­gek is elhitték egy rövid időre, hogy van keresnivalójuk. A to­vábbiakban azonban a hazai gó­lok megváltoztatták ezt a helyze­tet. A második félidőben annak ellenére, hogy talált a vendégcsa­pat egy gólt, szinte csak a gyulai­ak voltak a pályán, és meggyőző volt a két csapat közötti különb­ség. Jó: Tamási, Lázok, Papp, ill. Trencsényi. Szabó Attila: - Helyenként jó játékkal ilyen arányban is megér­demelten nyertük a mérkőzést. Jankovics Sándor: - Tovább tart a Karcag vesszőfutása, a jövő hé­ten azonban igyekszünk meg­nyerni az utolsó mérkőzést, hogy a szabadnapos Gyulát meg tud- juk előzni. jene. kAlmAn Gyula 35. perc: Boruzs szögletét Tamá­si magasra felugorva, nyolc mé­terről a kapuba fejelte, 1-0. 44. perc: Futaki indításából Papp egy ügyes csel után laposan a hosszú sarokba lőtt, 2—0 . 48. perc: Gajdács Lapsánszki- hoz továbbított, aki a bal kapufa közeléből lőtt a hálóba, 3-0. 84. perc: Balogh egy 22 méte­res szabadrúgást a gyulai kapu jobb oldalába csavart, 3—1. 87. perc: Fehérvári önzetlenül továbbított a százszázalékos helyzetben lévő Tóth elé, s a csa­tár nem hibázott, 4-1. A hazai csapat az első félidő elején gyorsan eldönthette volna a mérkőzést, de két nagy helyzet