Békés Megyei Hírlap, 2002. május (57. évfolyam, 101-125. szám)

2002-05-13 / 110. szám

14. OLDAL - 2002. MÁJUS 13., HÉTFŐ SPORT Megmaradt a hatpontos előny Gyenge teljesítménnyel BKV Előre-Előre FC Békéscsaba 3-1 (1-0) Békéscsabai VSC-Bertók Szentes SC 2-9 (1-2, 0-0, 0-3, 1-4) NB I B-s labdarúgó-mérkőzés, Budapest, 200 néző. V.: Szarka (Arany, Kovács Z.). BKV: Lippai — Kovács N., Kovács A., Varga — Tóth Cs., Disztl, Herczku, Vincze Z. — Kozma, Bene, Medgyesi. Edző: Urbányi István. Békéscsaba: Feke­te — Balog, Fehér, Gabala, Bujáki — Simon, Szoboszlai, Bánföldi, Udvari — Hoffmann, Tóth Gy. Edző: Pásztor József. Csere: Varga helyett Lóczi a 31., Bene h. Ruzic az 51., Tóth Gy. h. Ursz, Bujáki h. Toldi mindketten a 63., Bánföldi h. Futaki a 71., Kozma h. Bánka a 73. perc­ben. Gólszerző: Medgyesi a 20., Hoffmann az 56., Disztl az 57., Medgyesi (11-esből) a 66. percben. Sárga lap: Varga (Tóth Gy. buktatásáért) a 4., Kovács N. (labdaelrúgásért) az 50., Bánföldi (buktatásért) a 60., Simon (ütközésért!) a 90. percben. Szögletarány: 4:5 (2:3). uhlsport Bánföldi Zoltán UHLSPORT MATRIX Gabala Krisztián UMBRO SPECIAL Udvari Szabolcs UHLSPORT PHANTOM Keresd a cipőket a Meeasoortban.' Budapest 20. perc: A csabai védelem bal ol­dalának hibáját Bene úgy hasz­nálta ki, hogy a megszerzett lab­dát középre lőtte, és a jó ütemben érkező Medgyesi tíz méterről a léc alá bombázott, 1—0. 56. perc: Szoboszlai a jobb ol­dalról átívelte a labdát a balra, és Hoffmann az ötös sarkáról a ka­pu bal oldalába fejelte a labdát, 1-1. 57. perc: Disztl ugrott ki a még mindig ünneplő békéscsabai vé­dők közül, és a kapujából kimoz­duló Fekete mellett a bal alsó sa­rokba gurított, 2—1. 66. perc: Simon ütközött a 16- oson belül Vincze Z.-vel, aki el­esett, Szarka azonnal, habozás nélkül a büntetőpontra mutatott. A megítélt 11-est Medgyesi a bal alsó sarokba lőtte, 3—1. 87. perc: Hoffmann fordulás­ból, mintegy 28 méterről kapura lőtt, a labda a keresztléc tetejét súrolva hagyta el a játékteret. A mérkőzést megelőzően egy­perces gyászszünetet tartottak a móri tragédia áldozatai emlékére. Nagy lendülettel kezdte a játé­kot a csabai együttes, szinte azon­nal beszorította kapuja elé a ha­zaiakat, ám a góllövés többszöri próbálkozás ellenére sem sike­rült. A későbbiek során a vendé­gek egy kissé kieresztettek, en­nek az lett a következménye, hogy a házigazdák egyre gyak­rabban jutottak el a lila-fehérek kapuja elé. Egy ilyen váratlan szi­tuációból szerezték meg a vezető góljukat is, amely után a viharsar­kiak óriási offenzívába kezdtek, de a helyzeteknél a koncentráló képességük nagyon hiányosnak bizonyult, ezért nem sikerült gólt elérniük. A hazaiak vezetésük birtokában csak vaktában vagdal­ták előre a labdákat a felezőnél tartózkodó, nagyon gyors Bene felé — abban bízva, hogy ha jó ütemben kerül hozzá a labda, ak­kor le tudja futni a csabai védőket és újabb gólt szerez. A mérkőzé­sen hangulatot csak a mintegy 150 békéscsabai, nagyon lelkes fi­atal biztosította. A fordulás után tovább tartott a csabai játékosok lendülete, ám a sikertelenség következtében na­gyon hamar le is lohadt, így a kezdeményezés átkerült a főváro­siakhoz. Az volt a vendégek sze­rencséje, hogy a BKV játékosai nem hitték el rögtön, hogy ellen­felük padlót fogott. A második ha­zai gólt követően tovább romlott a békéscsabaiak játéka, amit ezen a mérkőzésen produkáltak, az mélyen a tudásuk alatti volt. Az erősen vitatható 11-esből szerzett harmadik fővárosi gólt követően újra nekiveselkedett a lila-fehér egylet, de a 16-osnál elfogyott minden tudományuk, így képte­lenek voltak a kapuba találni. Szinte végig érezhető volt, hogy ezen a mérkőzésen a Békéscsaba képtelen megismételni korábbi jó játékát, és csakis vereséggel tá­vozhat a pályáról. Nem lehet mentség számukra az sem, hogy Szarka játékvezető ismét hozta korábbi, békéscsabai mérkőzé­sekre jellemző „kiváló formáját”. Óriási lehetőséget szalasztott el a vendégcsapat ezzel a vereségé­vel, de mivel legnagyobb vetély- társa, a Diósgyőr is vereséget szenvedett a fővárosban, maradt A Békéscsabai Előre FC sportfelszerelés-szállítója. KIZÁRÓLAGOS FORGALMAZÓ Megasport, Békéscsaba, Rákóczi u. 1. (66) 444-040. A 2002-es Előre-sportmezek, szabadidőruhák, széldzsekik, pólók korlátozott darabszámban megvásárolhatók. . A márkák tárháza. Umbro, Diadora, Kelme, Patrick. Nike,- Asics, Penalty sportfelszerelések. Gumis cipők 4500 Ft-tól Mez + nadrág 2800 Ft-tól a hatpontos előny. Amennyiben a csabaiak csak egy pontot is sze­reztek volna, már bajnokként ün­nepelhetnék magukat, fgy ezzel a vereséggel elodázták a bajnoki cím megszerzését, amelyet jövő héten Békéscsabán kell megsze­rezniük az a Csepel ellen, amely most móresre tanította a Diós­győrt. Jó: Lippai, Disztl, Bene, Medgyesi, ill. Hoffmann. Urbányi István: - A mérkőzés előtt az eltiltás és a sérülések mi­att nehéz helyzetben voltunk. Minden elismerésem a fiúké. Ezen a mérkőzésen is születhe­tett volna hat gól... Pásztor Jó­zsef: — A csapat teljesen padlót fogott. Remélem, a jövő héten jobb játékkal rukkolunk ki, és be­biztosítjuk a bajnoki címet. KÖNCZÖL LÁSZLÓ A labdarúgó NB I B Keleti csoport felsőházának további eredményei: Csepel AT-Diósgyőri VTK 3-2, Szolnoki MÁV-REAC a 32. percben vihar miatt félbeszakadt Az NB I B felsőház állása 1. Békéscsaba 18 5 7 63-38 59 2. Diósgyőr 16 5 9 55-34 53 3. Csepel 15 5 10 62-50 50 4. Szolnok 12 9 8 52-36 45 5. REAC 11 8 10 49-36 41 6. BKV Előre 10 8 12 48-58 38 A táblázat nem tartalmazza a félbe­szakadt Szolnok—REAC mérkőzést. Az NB I B-s labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásában következik. Május 18., szombat: Előre FC Békéscsa- ba-Csepel, 17.00. REAC-DVTK, 17.00. Szolnok-BKV Előre, 17.00. ■ Maczik sikere _______Dubnica_________ Máso dik alkalommal lépett köte­lek közé a békési Maczik Róbert szlovák légiósként a Dubnica szí­neiben, amely a hét végén Inter Liga csapatbajnoki forduló során a cseh Ustí nad Labem gárdáját fogadta. A szlovákok kérésére Maczik ezúttal nem a 63,5 ha­nem a 67 kilóban szerepelt. Mér­legeléskor 64,5 kg-ot nyomott a súlya, így nem volt akadálya, hogy összemérje tudását a cseh Karol Horvattal. Szombaton késő délután találkozott egymással a két öklöző, és a cseh fiú az első percben néhány bal horoggal meglepte Maczikot, aki viszont hamar rájött, hogyan tudja meg­állítani ellenfelét. Nagyon takti­kusan harcolt, és a második menenttől kezdve már ő irányí­totta a találkozót, végül változa­tos ütései mellett gyorsasága eredményezte azt, hogy a négy­Szlovákiában menetes csatában Maczik Róbert 21:8 arányban diadalmaskodott. A másik magyar légiós, a 75 kg- os Balzsai Károly viszont negatív meglepetést hozott, ugyanis kika­pott. Pedig erre a két pontra nagy szüksége lett volna a Dubnica csa­patának, hiszen ha Balzsai nyer, akkor a csapat is győzött volna az Ústí nad Labem ellen. A jövő héten Pécsett, a Baranya Kupán lép kötelek közé Maczik Róbert, itt már a 63,5 kilogramm­ban, valamint további két junior korú békési bunyós, a 71 kilós Sós Endre és a +91 kilós Szabó Zoltán. Hír még a békésiek háza tájáról, hogy a profinak szegődött Surman Zoltán hatnapos edzőtáborba uta­zott tegnap Ukrajnába, Lvovba. Amint onnan hazaér, négy nap múlva a fővárosban ismét össze­méri tudását a cseh Flakbarttal, akit nem is olyan régen úgy győ­zött le, hogy a cseh fiú a második menetben megsérült. _________■ Az NB I-ben történt Haladás-Győri ETO 0-0 NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Szombathely, 5000 néző. V.: Makai. MTK Hungária—Zalaeger­szeg 2—4 (1—1) Hidegkúti-stadion, 1000 né­ző. V.: Megyebíró. Kiállítva: Bu- zsáky (MTK, 64.). G.: Zavadszky (28.), Juhász (91.), ill. Lju- bojevic (44.), Horváth L. (öngól, 59.), Egressy (61.), Róth (87.). Sopron—Kispest-Honvéd 3-3 (1-1) Sopron, 3000 néző. V.: Kas­sai. G.: Javrujan (17.), Bausz (47.), Sira (55.), ill. Torghelle (43.), Faragó (74.), Sasu (92.). Újpest—Dunaferr 1—2 (1—1) Megyeri út, 3000 néző. V.: Solymosi. G.: Poljakovic (5.), ill. RósaH. (42.), Tököli (53.). Videoton—Ferencváros 1—2 (1-1) Székesfehérvár, 9000 néző. V.: Juhos. Kiállítva: Dragóner (FTC, 69.). G.: Tímár (21.), ill. Lipcsei (44., 11-esből), Penksa (54.). Debrecen—Vasas 6—3 (2—1) Debrecen, 2500 néző. V.: Sza­bó Zs. G.: Nenadic (9., 44.), Kiss Z. (56.), Böőr (58., 88.), Szeke­res (92.), ill. Bükszegi (30., 86., 90.). Az NB I állása 1. Zalaegerszeg 20 7 8 71-43 67 2. Ferencváros 20 5 10 61-35 65 3. MTK 20 4 11 58-39 64 4. Dunaferr 16 8 11 65- 41 56 5. Videoton 13 10 12 48-50 49 6. Újpest 12 8 15 60-61 44 7. Sopron 10 12 13 52-56 42 8. Debrecen 8 16 11 42-50 40 9. Győr 9 13 13 47-59 40 10. Kispest 10 10 15 45-68 40 11. Haladás 8 13 14 43-64 37 12. Vasas 6 10 19 47-73 28 A Totó 19. heti eredményei í. Arsenal—Everton ............................. .........4-3 1 2. Bl ackburn—Fulham......................... .........3-0 1 3. C helsea—Aston Villa ....................... .........1-3 2 4. Leeds—M iddlesbrough.................... .........1-0 1 5. L eicester—Tottenham....................... .........2-1 1 6. Li verpool—Ipswich........................... .........5-0 1 7. M anchester United—Charlton .... .........0-0 X 8. S outhampton'-Newcastle................ .........3-1 1 9. Su nderland—Derby County........... ...........1-1 X 10 . West Ham—Bolton........................... ...........2-1 1 11 . Cosenza—Napoli................................ ...........1-1 X 12 . Como—Empoli .................................. ...........2-0 1 13 . Salernitana—Reggina....................... Plusz egy mérkőzés: ...........1-2 2 . 14. Schalke 04—Leverkusen.................. ...........4-1 1 A szentesi Czirok veszi tűz alá a kaput, Latorczai Balázs igyekszik blokkolni, hátul dr. Máté Attila kapus emelkedik. A csabaiak ezen a na­pon nem nyújtottak valami fényes teljesítményt d^otói lehoczky péter OB I B-s vízilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Horváth. Békéscsaba: dr. Máté — dr. Szlávik, Dávid, Latorczai 1, Pásztor A., Laczó P. 1, Borsos, Ber­ki D., Méhes, Balázs. Játékos edző: dr. Szlávik Győző. Az ellenfél dobói: Piti 4, Czirok, Melkun 2-2, Bíró. Gól emberelőnyből: 4/0, ill. 5/2. Négyméteresek: 0. Békéscsaba Némi meglepetésre csak egy játék­vezető érkezett Békéscsabára, rá­adásul Szentesről (!) Becsületére legyen mondva, nem rajta múlott, hogy vereséget szenvedett a hazai csapat, ugyanis ezúttal még egye­dül is jól vezette le a találkozót. Az első negyedben még megle­hetősen álmosan kezdtek a csa­patok, a mezőnyben is csak las­san fordultak és úsztak a másik kapuja elé, ott pedig álló háború alakult ki, a kevés mozgás miatt maximum centerezni tudtak a csapatok, de ezeket a labdákat a második védők könnyedén elha­lászták a center elől. A második negyedben aztán fölgyorsult a tempó, egyre inkább úszóssá vált a mérkőzés, és a sátor alatti me­leg, oxigén nélküli levegő alapo­san próbára tette a játékosokat. Ebben a negyedben nem is szüle­tett gól. A térfélcsere után viszont a szentesiek állva hagyták a csabai­akat, akik ezúttal is meglehető­sen tartalékosán léptek pályára, hiszen újabb játékos, Lukácsi Sándor vált ki, aki a legutóbbi bajnoki találkozón való kiállítása miatt a szentesiek ellen vízre se szállhatott. Ekkor a vendégek né­hány nagyon szép megoldást mu­tattak be, ami érthető, hiszen csa­patukban három egykori OB I-es vízilabdázó is szerepelt, akik nem csak rutinból, hanem örömből is játszottak. A házigazdák nem is tudták fölvenni a ritmust, miként a negyedik játékrészben sem, így aztán fokozatosan elhúzott a Kurca-parti együttes, és végül ma­gabiztosan és megérdemelten győzött az idény leggyengébb já­tékát produkáló Békéscsabával szemben. ■ LIFE&PENSIONS A Winterthur és a Credit Suisse egyesítették erőiket, és létrejött a Credit Suisse Life&Pensions, amely több mint 125 év biztosítási tapasztalatát ötvözi a világ egyik vezető pénzügyi intézményének tekintélyével. Kölcsönös befek­tetéseink eredményeként a pénzügyi szolgáltatásokban nagyobb választékot, biztonságot és szabadságot kínálunk ügyfeleinknek, mint eddig bármikor. És ezek az előnyök indokolhatják, hogy bizalmat fektessen belénk. Mert mi tudjuk, hogy az élet a legjobb befektetés. Winterthur >!'