Békés Megyei Hírlap, 2002. április (57. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-22 / 93. szám

14. OLDAL - 2002. ÁPRILIS 22., HÉTFŐ S P ŐRT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Nagyon fontos győzelem Békéscsabai Előre NK-Vasas 30-26 (18-12) Vereség idegenben Neptun VSC-Békéscsabai VSC 9-4 (3-1, 1-1, 3-1, 2-1) NB I-es női kézilabda-mérkőzés, rájátszás a 7-11. helyért, Békéscsaba, 300 né­ző. V.: Herczeg, Südi. Békéscsaba: KOVÁCSNÉ - KOVACSICSOVA 6, Felegyi 3, CSENDES 12 (5), HAJDÚ 1, Valaczkai, KOVÁCS J. 5. Cs.: Szigeti (kapus), Ancsin 2 (1), Valyuch 1, Lisztóczki. Edző: Tobak Lászlóné. Vasas: MÁTYÁS — Mezőségi 3, Prok 3 (1), Csernus 1, PÁSZTOR 4, Laczó 1, Koroknai 3. Cs.: Csenki 6 (4), Németh, Kovásznai 3, Bárdos, Andrási 2. Edző: Köstner Vilmos. Kiállítások: 14, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 6/5. Az eredmény alakulása: 7. perc: 4-2,16. p.: 8-7, 25. p.: 12-12,37. p.: 22-13, 43. p.: 22-17, 50. p.: 29-23. Békéscsaba Adott volt a kérdés, hogyan sikerül majd pótolni a házi gólkirálynő ta­lálatait. Rögtön az első percben Ancsin lévén a hazaiak indították be a gólgyártást, sőt remek játék­kal a hetedik percre már kétgólos­ra növelték az előnyt (5—3). Sokat vállalt a rutinos Csendes, aki em­berhátrányból és hétméteresből is gólt szerzett egymás után, de jeles­kedtek a többiek is, ennek köszön­hetően a 11. percben 7-4 az ered­mény. Köstner edző nem nagyon tűrte játékosai hozzáállását, a vo­nal mellől biztatta a piros-kékeket és a magassági fölényben lévő ven­dégek elkezdtek araszolgatni az ezt követő időszakban. A volt bé­késcsabai Mezőségi első góljával egygólosra csökkentették a hát­rányt (9-8), sőt a 25. percre Csenki góljával ki is egyenlítettek (12—12). Tobakné időkérése vi­szont a fordulópontot jelentette és az első játékrész maradék idejében Csendes vezérletével csak a Csaba szerzett gólt. Fordulás után az egyébként jól játszó Pásztor na­gyon nehéz helyzetbe hozta csapa­tát, hiszen a reklamálását követő­en négy percre kiállították, ennek köszönhetően a harminchetedik percre már kilenc (!) góllal vezetett a hazai együttes. Az ezt követő hat­perces időszakban a felébredni lát­szó fővárosiak zsinórban öt gólt szereztek, de a békéscsabai együt­tes ettől sem ijedt meg túlságosan, a csapategység továbbra is reme­kül működött, s ha kellett, tudato­san lassították a já­tékot, vagy éppen gyors indításokból gólokat lőttek. A mérkőzés vége felé még az is belefért, hogy zsinórban több ízben ember- hátrányba kerültek, a Vasas ennek elle­nére sem tudta kér­désessé tenni a ha­zai győzelmet. Az egyetlen egy győzelmet hozó taktikát választotta Tobak Lászlóné a hazai csapatnak ezen a mérkőzé­sen, mégpedig a gyors lerohanást, hiszen a Vasas já­tékosai átlagosan „két fejjel” nőttek a csabai lányok fö­lé. Tobak Lászlóné: - Nagyon jól védekeztünk, az első félidőben jól csináltuk a lerohanásokat, ami miatt a második félidőre egy ki­csit elfáradtunk ugyan, de a csa­pat mindkét kapusa kiemelkedőt nyújtott, így átsegítették a holt­pontokat. Kiemelném még a csa­pategységet és azt, hogy a bírók nagyon jól vezették a találkozót. Köstner Vilmos: — Megérdemel­ten nyert a sokkal harcosabban játszó Békéscsaba. Nálunk renge­teg ziccer kimaradt, s ez meg­bosszulta magát SZEGEOI ZSOLT Csendes (lövés közben) motorja volt a csapatnak D-FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET Örömünnep a lefújás után Every Day Orosháza-Dunaferr SE 24-21 (11-11) NB 1-es férfi kézilabda-mérkőzés, rájátszás az 1-6. helyért, Orosháza, 700 né­ző. V.: Cserepes, Jancsó. Orosháza: HODIK - Gúnya 2, Németh 2, DAYKA 2, ROSTA I. 4(1), HARSÁNYI 8 (3), Ambrus. Cs.: Szikora (kapus), Pásztor, Ba­jusz 1, OLÁH 5, Czina. Edző: Buday Ferenc. Dunaferr: StochI — KERTÉSZ 3, Marcinkevicius 2, Rosta M. 1, Kemény, Décsi 1, Bene 1. Cs.: SZATMÁRI (ka­pus), Mocsai 1, MOHÁCSI 10 (6), Tóth, Törő, Tombor 1 (1), Császár 1. Edző: Ökrös Csaba. Kiállítások: 6, ill. 14 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 8/7. Az eredmény alakulása: 6. perc: 2-2,11. p.: 3-6,17. p.: 6-6, 22. p.: 7-10, 35. p.: 11-13,41. p.: 15-14,49. p.: 17-18, 55. p.: 20-19, 58. p.: 21-21. __ Orosháza ____ Eg yperces gyászszünettel kezdő­dött a találkozó a napokban el­hunyt orosházi klubtulajdonos és elnök, Árpási Csaba elhunyt édesapja emlékére. Az első tíz percben keményen védekezett a Dunaferr, a hazaiak nem találták az ellenszert a magas védőfallal szemben és támadás­ban gyakran hibáztak, így az egy­kori békéscsabai válogatott Moh­ácsi góljaival háromgólos előnyre tett szert a vendégcsapat. Ekkor Buday edző időt kért, rendezte a sorokat és egyenlített a félidő kö­zepén a hazai gárda. A folytatás­ban Ökrös edző is kikérte az idejét és ez használt az újvárosiaknak, hiszen ismét háromgólos előnyre tettek szert. A félidő hajrájában a játékvezetők több érdekes ítélete borzolta a kedélyeket, ennek elle­nére sikerült az egyenlítés az orosháziak számára. Fordulás után ismét kétgólos előnyhöz ju­tott a rutinosabb vendégcsapat, majd a jól játszó Harsányit leütöt­ték, aki ápolásra szorult szépítő gólja után. A másik oldalon a vá­logatott szélső, Bene maradt lent a földön egy ütközés után, felrepedt a szemhéja, hosszasan ápolták és csak a hajrában tért vissza. A 39. percben Kemény piros lapot ka­pott egy ütésért és a 41. percben először vezetett Bajusz góljával a hazai gárda. A szurkolók űzték- hajtották a kedvenceket, rendkí­vül keményen védekezett a Duna­újváros, amit nem minden eset­ben büntettek a sípmesterek. A 44. percben Marcinkevicius is pi­ros lapot kapott, miután össze­gyűjtötte harmadik kétpercesét. Az 50. percben Buday edző időt kért egygólos hátránynál, az oros­háziak remekül játszottak ebben az időszakban, Hodik bravúrosan védett, támadásban pedig a csere­ként beállt Oláh jeleskedett. Az utolsó két percben az ember­előnyben lévő házigazdák meg­szerezték a győzelmet, amiért percekig ünnepelte őket a lelkes publikum. A küzdelmes, jó színvonalú mérkőzésen a látottak alapján a hallatlan lelkesedéssel játszó orosháziak sikere megérdemelt. Buday Ferenc: — Ha csak egy­szer győzünk le egy neves ellen­felet, arra nem biztos hogy odafi­gyelnek, most a fiúk megfogad­ták, hogy ismét nyernek. Remek védekezésünknek, s kiváló kapusteljesítményünkek, vala­mint lelkes szurkolóinknak kö­szönhetjük a győzelmet. Ökrös Csaba: — Nagy küzdelem volt, derekasan harcoltunk, de sok hi­bával játszottunk, így az oroshá- ziak sikere megérdemelt. ____ill OB 1 B-s férfi vízilabda-mérkőzés, Budapest, Szőnyi út, 100 néző. V.: Madarasi, Fekete. Békéscsaba: dr. Máté — Lukácsi, dr. Szlávik 1, Dávid 1, Latorczai 1, Pásztor A., Laczó P. 1, Berki, Méhes, Balázs. Játékos edző: dr. Szlávik Győző. Az ellenfél dobói: Max 4, Nagy L. 2, Nagy D. 1, Wolf 1, Csatári 1. Gól emberelőnyből: 5/1, ill. 7/1. Négyméteresek: 0/0, ill. 1/1. Budapest Egy nagyon egységes Neptun ott­honába látogatott a békéscsabai csapat, amely úszástudásban alulmaradt ellenfelével szemben. A fővárosiak amint labdát szerez­tek, rendre egyöntetűen megin­dultak a csabai kapu felé, a ven­dégek szinte csak a lábvizüket lát­ták ilyenkor ellenfelének. Ha vi­szont utolérték őket, és felállt vé­delemmel szemben játszott a fő­városi csapat, akkor nem tudta bevenni a csabai kaput. A gyilkos úszótempótól elő­ször a békéscsabaiak fáradtak el, ekkortól kezdve a Neptun végig szoros emberfogással igyekezett megakadályozni a vendégek ki­bontakozó támadását, aztán az utolsó negyedre a neptunosok is elfáradtak, így a finisben már egy alacsony színvonalú mérkőzés­nek lehettek szemtanúi a nézők. Összességében az úszástudása révén múlta felül a fővárosi csa­pat ellenfelét, és nyert a közép­mezőnyben tanyázó Neptun a ki­esés elkerüléséért harcoló Békés­csabával szemben. ■ Az elején elaludtak Szarvasi KK-TFSE 67:74 (16:18, 11:23, 17:12, 23:21) NB 1 B-s női kosárlabda-mérkőzés, Szarvas, 100 néző. V.: Görgényi, Gorka. Szarvas: Pasek (10/6), Kondacs A. (5), BOBVOS (8), Juhász (6), Vida (19). Cs.: Nyemcsok (-), RADICS (12/6), Szabó V. (7/3), S. Farkas (-). Edző: Vida Béla. Az ellenfél legjobb dobói: Muraközi (20/3), Magyar (18/6), Gitta (16). Szarvas Igencsak elaludtak a hazaiak az első félidőben, azon belül is külö­nösen a második negyedben. Ek­kor sok hibával játszott a két csa­pat, ennek ellenére a fővárosiak szorgalmasan gyűjtötték a ponto­kat. A harmadik negyedben úgy tűnt, föl tudnak zárkózni a hazai­ak, egyre közelebb kerültek ellen- felükhöz, de a TFSE egy idő után minden kosárra kosárral vála­szolt. A záró negyedben a Körös-par­tiak mindent egy lapra téve egészpályás letámadásra álltak át. Jó húzásnak bizonyult a fiatal Radies Anna beállítása, aki reme­kül fogta össze a csapatot, sőt még pontokat is szerzett. Az utol­só percben teljesen nyílttá vált a találkozó, miután 67:70-re Radics hárompontosával fölzárkóztak a házigazdák, de aztán a finisben jobban koncentrált a TFSE és is­mét gólokat dobott. Vida Béla: — Későn ébred­tünk, ez okozta vesztünket. ■ Tihanyi nyerte a második „menetet” „Is-is!” — mondta az „elégedett-e?” kérdésre Nagy Róbert, akit a gyulai 2. fordulóban is másodikként intettek le a salakmotorosok szombati, gyulai bajnoki viadalán. Minden dicséret illeti a másik gyulai, Hell Csabát is, aki három futamgyőzelmet is aratott. Együtt alkotják majd a fürdővárosi duót az idén újra kiírt páros ob-n. versenyez majd a bajnokságban. Tihanyi érthetően boldog volt, rendkívül gyors GM-masinája tit­káról pedig elárulta; hogy speciá­lis vezérlőműtengelyt és gyűrűt használ. „Remélem, hogy 1999 után szeretnék ismét bajnok len­ni, de ellentétben a híresztelések­kel, nem búcsúzom az év végén.” Nagy Róbert: „Azért választot­Gyula A végére a kezdetben kissé elége­detlenkedők is megbékéltek az „új” pályával, amelyre 13 kami­onnyi vörös salakborítás került. A kezdetben kissé puha küzdőtéren emiatt el is csúszott Hell, majd Fekete és Magosi is. A tetemes pá­lyaberuházás azonban sokat je­lent a jövőre nézve, hiszen tech- nikásabb motorozást egyben több izgalmat kínál, hiszen egy rossz ívvel pillanatok helycsere alakulhat ki a felek között. Mint erre számos példát látott az ezer szurkoló szombaton délután is. A leggyorsabb a 13., tehát még alapfutamban, Tihanyi volt - 68 másodperces négy körrel, ezzel is bizonyítva kiváló formáját. A döntőben is ő robbant ki elsőnek, de Stefáni 30 méternél elesett, ezért újra indulhattak, közte Stefáni is. Most is a legutóbb bronzkoszorús debreceni volt a leggyorsabb és Nagy előtt végig megtartva előnyét övé lett a 17 pontot érő forduló-elsőség. Dicsé­retes Hell Csaba negyedik helye és ezek után nem meglepő, az őt támogató ifj. Gyepes Barnabással meg is állapodott a végén Szilágyi Sándor, a Gyulai Speedway Club elnöke, Nagy és Hell gyulai páros tam a sárga, vagyis külső pályát, mert nem akartam közvetlenül Tihanyi mellől indulni... Eredmények. 2. forduló. 1. Tihanyi (Simon és Wolf) 17, 2. Nagy R. (Gyulai Sp. Club) 14, 3. Stefáni (Nagykálló) 12, 4. Hell (Gyepes Team) 10, 5. Vida (Haj­dú Volán ) 9, 6. Magosi (H.V) 7 pont. A bajnokság állása: 1-2. Stefáni, Ti- ; haoyPÍ9-ü9,i}. Nagy R. 28 pont:gomoc (FÁBIÁN) A verseny támogatói: Városi Önkor­mányzat, Lengyel zárszaküzlet, Benkő és Fia Kft. Csorvás, Csizmadia és Társa Bt. Sarkad, Várfürdő Kft., Megóv Biz­tonsági Szolgálat Kft., Közüzemi Kft., Rádió-1, Szuperinfo. A remekül motorozó és negyedik helyen végzett, balról látható Hell Csaba (Gyepes Team) lesz Nagy Róbert társa a páros bajnokságban. Ebben, vagyis a 8. futamban a későbbi for­duló-győztes Tihanyit is legyőzte Hell d-fotó: lehoczky péter Remek játékkal Tartalékos vendégek Rangadót vesztettek Medgyesegyháza-Tököl 36-23 (15-13) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Medgyesegyháza, 150 néző. V.: Láda, Se­bők. Medgyesegyháza: LOVAS - Karlovszki 4, Medvegy 7, ZELEI 8, Csiffáry 1, Valaczkai 7, BACSA 5. Cs.: LOVÁSZNÉ (kapus), Gáspár, Tóth 4, Magyar, Bódi. Edző: Papp Lajos. Az ellenfél legjobb dobói: Csuk 9, Garai 6, Erdei 4. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 11/6. Nyíregyháza-Újkígyós Csaba KC 25-18 (16-7) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Nyíregyháza, 150 néző. V.: Csorba, Dobos. Újkígyós Csaba: Ecker Zs. — KATONA 5, FEKETE 6, Vörös A., Hovanyecz, Ha­rangozó B. 1, Harangozó V. 5. Cs.: Kopányi (kapus), Dócs Gy., Oláh 1, Balogh. Edző: Csulik Pál, szaktanácsadó: Skaliczki László. Az ellenfél legjobb dobói: Nagy Z. 6, Kiss, Bartha, Tarnavölgyi 5—5. Kiállítások: 14, ill. 14 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 6/4. Nyíregyháza Tiszaföldvár-Békési FKC 22-20 (14-12) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Tiszaföldvár, 500 néző. V.: Fábri, Kovács. Békés: Árdeleán P. — Nyitrai 1, Gilan 1, Polgár Z. 1, Nagy T. 2, Moldován 5, Dögé. Cs.: Petrovszki (kapus), POLGÁR T. 4, KORCSOK 4, Unyatinszki, Gálik 2, Felföldi, Gyulavári. Játékos edző: Gávai Ferenc. Az ellenfél legjobb dobói: Berkó 10, Tóth 5, Bagdi 4. Kiállítások: 12, ill. 14 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 3/2. Medgyesegyháza Idegesen kezdett mindkét csapat, hiszen nagy volt a tétje az össze­csapásnak, aki győz, a középme­zőny élére ugorhat. A hazaiak higgadtak le korábban és 3-0-ás vezetésre tettek szert. A vendé­gek az idegenlégiós Csuk Eleonó­ra góljaival - akit követő ember­fogással kísértek - próbálták tar­tani a lépést a házigazdákkal. Az orosz légiós a szaggatottról sza­baddobásokból talált be legtöbb­ször a hazai kapuba. Az első já­tékrész végén kétgólos medgyes- egyházi előnyt mutatott az ered­ményjelző. Fordulás után jól kezdtek a hazaiak, zsinórban há­rom gólt szereztek. A folytatás­ban állandósult a medgyesiek fö­lénye, gyors indításokból szerez­ték góljaikat a nagytestű tököli- ekkel szemben. A 45. percben tízgólosra nőtt a medgyesi előny (27-17), s az utolsó negyedórá­ban már a cserék is lehetőséget kaptak a hazaiaknál, akik méltán kaptak vastapsot a lefújáskor. Második félidőbeli kiváló játé­kával megérdemelten győzött a hazai együttes és ezzel megerősí­tette helyét a középmezőnyben. Papp Lajos: — Még ilyen kü­lönbséggel is megérdemelten nyertünk a tavaszi szezonban jól szereplő Tököl ellen. Gratulálok a lányoknak. ■ Az elmúlt héten megsérült Greksza nélkül utazott egy tarta­lékos fiatal csapattal a kígyósi gár­da a Nyírségbe. A nyolcadik perc­ben 4-3 volt az állás, amikor Ka­tona hétméterest hibázott. Hat perccel később, 6-4-nél_ Fekete büntetőjét a korábban Újkígyó­son is szerepelt Pereverzia kapus bravúrral hárította. Ezt követően a nyírségiek kihasználták a ven­dégek megingásait, fokozatosan elhúztak. A 23. percben Harango­zó Balázs begyűjtötte harmadik kétperces kiállítását, így piros la­pot kapott. Ennek köszönhetően a félidő végén kilenc góllal veze­tett a Nyíregyháza. Szünet után összeszedte magát a vendégcsa­pat, Ecker Zsolt jó teljesítményt nyújtott a kapuban, támadásban pedig igyekeztek gólig játszani a vendégek. A félidő közepén fel­zárkóztak a kígyósiak hat gólra (45. perc: 20-14). A játékrész hajrájában is jól tartotta magát a vendéggárda, így a második fél­időben 11— 9-re nyerni tudott. A tartalékos vendégcsapat a második félidőben helytállt a ta­bella élmezőnyében tanyázó szabolcsiak otthonában. Csulik Pál: - Húsz perc előnyt adtunk a hazaiaknak. ■ TISZAFÖLDVÁR Polgár Z. második percben lőtt góljával először és utoljára veze­tett a mérkőzés folyamán a Bé­kés. A folytatásban a hazaiak 3- 1-re fordítottak. Eladott labdák, ziccerek kihagyása jellemezte a békésiek játékát. A másik olda­lon Berkó megoldhatatlan feladat elé állította a vendégeket. Gávai kapust cserélt, s ennek is köszön­hető, hogy a félidő végére két gól­ra felzárkózott a vendég gárda. Fordulás után tovább folytató­dott a küzdelem a két csapat kö­zött. A hazaiak gyakorlatilag ki­használták minden gólszerzési lehetőségüket, a vendégek pedig nehezen birkóztak meg a jól mű­ködő hatos fallal és a bravúrosan védő Oross kapussal. A 43. perc­ben már hét góllal vezetett a Földvár (21-14). A békésiek mozgósították erőtartalékaikat, három gólra feljöttek, de a követ­kező percben Polgár Zoltánt pi­ros lappal büntették a játékveze­tők. Az izgalmas végjátékban Gálik még szépített, ám Korcsok óriási ziccerben hibázott, így a tabella harmadik helyén álló ha­zaiak nyerték a rangadót és beér­ték pontszámban a békésieket. Gávai Ferenc: - Gratulálok a csapatomnak. ______________■