Békés Megyei Hírlap, 2002. április (57. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-29 / 99. szám

SPORT 2002. ÁPRILIS 29., HÉTFŐ — 15. OLDAL Csak a Kondoros szerzett pontot A Szarvas átvette a vezetést Labdarúgó NB III, Alföld csoport Jamina SE—Szentes 0—3 (Ú-D Békéscsaba, 150 néző. V.: Rácz B. Jamina: Kollár — Vandlik (Szabó T.), Pusztai, Pájer (Walfisch), Varga M. - Sajben, Horváth (Kovács P.), Pozsár, Kurilla - Nagy M„ Kerepeczky. Edző: Zsíros György. Szentes: Vratjan - Erdei, Major, Fajkusz, Mészáros (Jemei) — Kerepeczki, Koncz (Ludasi), Tóth, Pálfi - Ju­hos (Nana), Török. Edző: Verebélyi József. 32. perc: Koncz jobb oldali szabadrúgása után a jó ütemben érkező Török tíz méterről csúsz­tatta fejjel a jobb sarokba a lab­dát, 0-1. 78. perc: Nagy M. reklamálá­sért a kiállítás sorsára jutott. 80. perc: Szép vendégkontra végén Ludasi lőtt bombagólt, 0— 2. 85. perc: Egy gyors szentesi kontra végén Nana öt méterről fe­jelte a jobb sarokba a pettyest, 0— 3. Az első félidőben nagy megle­petésre a hazai csapat irányította a játékot a listavezető ellen, nem látszott meg a két együttes tabel­lán elfoglalt helye közötti különb­ség. Az iram és színvonal nagy­szerű volt. Fordulás után fokoza­tosan átvette az irányítást a baj­nokaspiráns, és a hajrában a tíz emberre fogyatkozott hazaiak el­len megérdemelten nyert. A já­tékvezetés nem ütötte meg a ta­lálkozó színvonalát. Jó: Kollár, Kurilla, Kerepeczky, ül. Vratjan, Major, Koncz, Török. (Szarvas András) Algyő—Gyomaendrödi VSE 2-0 (0-0) Algyő, 150 néző. V.: Berger. Algyő: Halász - Pécsek, Kazán, Angeli, Krajczár (Rau) - Gábor, ftoncz, Konthencz, Kiszner (Ádelhardt) - Krisztin, Varga. Edző: Takács Zoltán. Gyomaend- rőd: Hanyecz I. — Tímár, Hídvégi, Dinya, Csikós — Mester, Nagy, Feuerwerker, Bakos — Kovács (Tóth), Ilyés (Beinschrot). Játé­kos edző: Hanyecz János. 50. perc: Mester elhúzta a kitö­rő Kiszner lábát. A megítélt bün­tetőt Kothencz mellé lőtte. 82. perc: Óriásit hibáztak az endrődi védők, és Koncz beadá­sát Rau tizenkét méterről a háló­ba bombázta, 1-0. 87. perc: Egy hazai kontratá­madás után a kitörő Varga tíz mé­terről a hosszú sarokba lőtt, 2—0. Egyenlő erők küzdelméből a második félidőre feltámadt szél a hazaiakat győzelemre segítette. Jó: Gábor, Krajczár, Varga, ill. Csikós, Mester, Bakos. (Feuer­werker Béla) Kalocsa—Békési FC 3—0 (3-0) Kalocsa, 300 néző. V.: Gom­bos. Kalocsa: Gojtán - Bata (Ma­ros), Farkas Z„ Bolvári, Pákolicz Á. - Balogh, Posztobányi, Pákolicz D., Práger - Beke (Hat­vani), Szabadi. Edző: Alföldi Al­bert. Békés: Nagy I. G. — Nagy L„ Semjéni, Nagy II. G„ Czipó P. - Sándor M., Belicza, Litauszki, Sallai - Marik, Farkas F. Edző: Klembucz János. 10. perc: Bal oldali hazai szög­let után Balogh Farkas Zoltán­hoz továbbított, aki megszerezte a vezetést a hazaiaknak, 1—0. 39. perc: Jobb oldali beadást követően Farkas Z.-Beke kény­szerítőzés után utóbbi a hálóba lőtte a pettyest, 2—0. 44. perc: Balogh—Beke akció végén Farkas Z. tette fel az „i”-re a pontot, 3—0. Különböző okok miatt egy csa- patnyi játékosát nélkülözte a bé­kési együttes. Az ifjúsági csapat hathatós segítségével derekasan helytállt a vendégegyüttes a mér­kőzésen, amelyet a rutinosabb házigazdák megérdemelten nyer­tek. Jó: Farkas Z., Balogh, Pákolicz D., Beke, ill. Nagy II. G„ Semjéni, Sallai, Sándor M„ Ma­rik. Hódmezővásárhely—Kondorosi TE 0-0 Hódmezővásárhely, 400 néző. V.: Varga. Hódmezővásárhely: Bíró - Hóbei, Csató J„ Borbás Zs., Szűcs - Fazekas, Szrenka, Molnár (Huszár), Borbás P. - An­tal, Katona. Edző: Szobonya Ta­más. Kondoros: Adamik - Dián (Varga J.), Kurucz, Sárosi, Gomb­ár - Kiszely, Jánosi (Skorka), Lipták (Jansik), Benczúr - Palyusik, Varga T. Edző: Halász Ferenc. Végig enyhe vásárhelyi me­zőnyfölényben zajlott a mérkő­zés, de a lelkesen játszó és jól vé­dekező kondorosi kontrák min­dig veszélyt jelentettek a hazai kapura, így akár a három pontot is elyihette volna a vendégcsapat. Jó. Fazekas, Szrenka, ül. Adamik, Sárosi, Jánosi. (K. Gy.) További eredmény: Rákóczi- falva-Izsák 1-2. Szabadnapos: Kiskőrös, Ör­kény. Az NB III Alföld csoport állása 1. Szentes 12 4 3 40- 14 40 2. Algyő 11 2 4 26-11 35 3. Kiskőrös 10 3 4 31-21 33 4. Rákóczifalva 10 3 4 27-20 33 5. Izsák 7 6 6 34-32 27 6. Kondoros 7 5 7 19-21 26 7. Hmv.hely 6 6 5 17-15 24 8. Békés 6 4 9 20-35 22 9. Kalocsa 6 1 10 24-28 19 10. Örkény 5 4 9 18-23 19 11. Gy.endrőd 3 2 11 16-32 11 12. Jamina 3 2 13 15-33 11 13. Csongrád 0- 0 0 Az NB III-as labdarúgó-baj­nokság Alföld csoportjában kö­vetkezik. Május 4., szombat: Kondorosi TE-Rákóczifalva, 17.00, Gyomaendrödi VSE-Kalo- csa, 17.00. Május 5., vasárnap: Szentes-Hódmezővásárhely, 17.00, Békési FC-Jamina, 17.00, Kiskőrös-Algyő, 17.00. Szabad­napos: Örkény, Izsák. Az NB II Keleti csoport állása 1. Demecser 13 3 4 39-27 42 2. K.barcika 9 6 4 35-20 33 3. Tiszaújváros 9 6 4 35-23 33 4. Jászberény 9 4 6 24-19 31 5. Makó 8 7 5 31-28 31 6. Mátészalka 8 6 6 29-29 30 7. Bocs 7 8 5 37-30 29 8. Orosháza * 9 4 6 33-20 27 9. Szeged 6 6 7 19-24 24 10. Nyírbátor 6 3 10 27-34 21 11. Karcag 5 5 9 20-29 20 12. Gyula 4 3 13 17-37 15 13. B.lórántháza 1 3 15 20-47 6 * = Évi összeredményéből négy büntetőpont levonva. A világosabb mezes szentesiek könnyedén nyertek a Jamina otthonában a labdarúgó NB Ill­ban D-FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER LANCAST MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Gyomaendröd FC—Magyarbánhegyes FC 1—2 (1—1) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Szabari. Gyomaendröd: Szabó - Szurovecz, Dobó, Furka, Vinkovics - Tanács, Forgács (Homok), Béla, Toldi — Mátyus (Kéri), Hunya. Edző: Durucskó Péter. Magyarbán­hegyes: Jambrik — Oláh, Kondacs, Pálfi, Tolnai — Turcsek, Tóth, Zsibrita, Kiss (Bozsár) - Málik, Kubik (Evanics). Edző: Turcsek Zoltán. 11. perc: Béla remek cselsorozat végén higgadtan gurított a háló­ba, 1-0. 31. perc: Málik futtából lőtte a jobb alsó sarokba a labdát, 1-1. 73. perc: Tolnai húszméteres jól eltalált szabadrúgása után a jobb felső sarokba vágódott a pettyes, 1—2. A jól kezdő gyomaendrödi csapat a vezetése után teljesen vissza­esett, s hazai pályán nyújtott eddigi leggyengébb teljesítményével vesztette el hazai veretlenségét. Jó: Toldi, ill. Jambrik, Kondacs, Tol­nai, Málik. (Szabados Ferenc) Battonya—Szarvas 2—4 (0—2) Battonya, 300 néző. V.: Csön­gető. Battonya: Szőke — Oláh (Putnoki), Roczkó, Pilán, Fekete (Kovács K.), Szabó, Árgyelán, Ko­vács Zs., Sztán (Lovász), Turbucz, Zsóri. Edző: Mákos Ár­pád. Szarvas: Balatoni - Sechna, Kriska, Darida P. (Kugyela B.), Kugyela Zs. (Nemcsényi), ifj. So­mogyi (Rohony), Klimaj, Bogdán, Gulyás, Bencze, Kiss. Edző: So­mogyi János. Az első félidőben harmatgyengén játszó hazaiak el­len akár nagyobb különbséggel is vezethetett volna a vendégcsapat. A második félidőben felébredt ugyan a Battonya, de ez kevés volt a pontszerzéshez. G.: Putno­ki az 50., Zsóri a 85., ill. Klimaj a 15., a 40., a 70. (mesterhármas), Bencze a 75. percben. Jó: Putno­ki, Árgyelán, ill. Kriska, Klimaj, Gulyás, Bencze. (Lukács István) Vésztő—Füzesgyarmat 7—2 (2-1) Vésztő, 250 néző. V.: Gyekicz- ki. Vésztő: Nagy - Czinanó E„ Rábai, Szántó, Jámbor (Szabó), Fekete (Pál), Turbucz, Papp, Tóth Cs., Molnár, (Hrabovszki), Czina­nó B. Edző: Királyvári Károly. Fü­zesgyarmat: Bánfi - Kövér, Bak, Novák, Varga, Bere, Pardi, Várko- nyi, Kiripóczki (Kincses), Boros (Lakatos), Tőkés. Edző: Bánfi At­tila. Kiegyenlített első félidő után a második játékrészben a hazaiak hatalmas fölénye már gólokban is megmutatkozott. G.: Turbucz a 9., Papp a 18., az 52., Szántó a 49., a 68., Fekete a 69., Czinanó E. a 77., ill. Varga az 5., Novák a 46. percben. Jó: Czinanó E„ Rábai, Turbucz, Papp, ill. Bere, Kiri­póczki. (Buzgány József) OMTK-Rákóczi— Medgyesegyháza 3—0 (2—0) Orosháza, Rákóczitelep, 250 néző. V.: Iványi. OMTK-Rákóczi: Kunos - Csegöldi, Csiszár, Go- dár, Horváth II. A., Kánya (Hor­váth I. A.), Szűrszabó (Sin), Szlo- póczki, Sebők (Kruzslicz), Strif- fel, Lovas. Edző: Pólyák László. Medgyesegyháza: Bíró - Göcző, Vágási, Pintér, Holecz, Kindel, Zsurzsucz, Borbély, Petruzsán, Mocsári, Szabó (Gubcsó). Edző: Ogrincs Pál. Az elején jól játszó vendégcsapat lendületét egy ki­dolgozott helyzet utáni szép gól megtörte, és utána a hazaiak aka­rata érvényesült. Az orosháziak biztos győzelmet arattak. G.: Csi­szár a 42., az 51. (11-esből), Szlo- póczki a 20. percben. Jó: Godár, Horváth II. A., Csiszár, Szűrsza­bó, Szlopóczki, ill. Bíró, Pintér. (Bot Ferenc) Újkígyós—Méhkerék 1-2 (0-0) Újkígyós, 250 néző. V.: Laurovics. Újkígyós: Héjjas - Karlovszki, Uhrin, Ancsin, Fabulya, Palyik (Szilágyi), Lita­uszki (Burkus), Silló, Mladonyiczki, Ekker, Nagy A. Edző: Ecker Jó­zsef. Méhkerék: Patka — Berényi, Burai, Rú­zsa, Csotye (Hajdú), Séllei, Cziczeri, Gugo- lya, Tapasztó, Barcsai (Ungor), Bíró K. (Stír). Edző: Patka György. Közepes színvonalú, küzdelmes mérkőzé­sen a hazai csapat ismét önmagá­nak köszönheti a vereséget. G.: Ekker a 89., ill. Barcsai a 75., Séllei a 86. percben. Jó: Uhrin, Litauszki, Mladonyiczki, ill. Beré­nyi, Csotye, Séllei. (Ecker József) Sarkad—Szeghalom 2—2 (2—0) Sarkad, 300 néző. V.: Sztano- jev. Sarkad: Kovács A. — Deák F„ Alb, Hajdú, Magyar (Tóth), Matus, Deák Sz„ Jantyik (Jakab), Karakas, Cseke, Abrudán (Petru­zsán B.) Edző: Himer István. Szeghalom: Komáromi - Nagy, Simon, Elek, Barna, Patai, Macsá- ri (Zsombok K.), Vámos, Vígh (Zsigovics), Zsombok A., Pozs- gai. Edző: Pálinkás Mihály. Ismét sikerült a hazai csapatnak biztos félidei vezetés után a pontvesztés a lelkesen játszó, szerencsés Szeghalom ellen. A sarkadiak a két gól meüett három kapufát is lőttek. G.: Abrudán a 39., Karakas a 44., ül. Zsombok A. a 46., a 62. percben. Jó: Deák F., Matus, Ka­rakas, ül. Komáromi, Elek, Barna, Zsombok A. (Kiss Gábor) Tótkomlós—Körösladány 7—1 (5-0) Tótkomlós, 250 néző. V.: György. Tótkomlós: Gellai - Trabak, Bányik, Pásztor L., Lo­vász, Pásztor T„ Pardi (Kaliska), Papp (Dávid), Giliczó, Lövei (Fü- löp), Fazekas. Edző: Kvasznov- szky József. Körösladány: Hor­váth I. - Salánki (Nánási P.), Tóth, Talpalló, Danó (Nánási Z.), Horváth T., Kovács, Keresztesi, Darócz, Ombodi, Nagy J. Edző: Borgula János. A lendületesen, szellemesen játszó hazaiak hely­zeteiket jó kihasználva, kiütéses győzelmet arattak a listavezető ellen. Kiállítva: Horváth T. (utol­só emberként szabálytalanko­dott) a 70. percben. G.: Lövei a 4., Lovász a 12., a 30., Pásztor T. a 25., a 43. (11-esből), Fazekas a 74., Kaliska a 77., ill. Talpalló a 64. percben. Jó: Bányik, Lovász, Pásztor T., Giliczó, Lövei, Faze­kas, ill. Salánki, Talpalló. (Tóth B. István) Mezőhegyes—Mezöberényi FC 1-0 (1-0) Mezőhegyes, 1500 (!) néző. V.: Scsitovics. Mezőhegyes: Szilva - Diószegi, Dénes, Roszkos, Ko­vács, Zsoldi, Varga, Berki (Csiz­madia), Gróf (Halász), Kolozsi (Trocsányi), Szatmári. Edző: Matajsz Pál. Mezőberény: Bara­bás - Bereczki, Kiss, Kocsor, Vár­helyi, Benyovszki, Bartyik (Bo­kor), Maléth, Göblyös, Kreisz, Vá­ri. Edző: Zolnai Pál. Igazi kiesési rangadót játszottak a csapatok, melyet a gyors gól után a nagy számú közönség a hazaiaknak ki­szurkolt. G.: Gróf a 2. percben. Jó: Dénes, Varga, Szatmári, ill. Kiss, Benyovszki. (Perlaki Já­nos) Ifjúságiak: Gyomaendrőd-Magyar- bánhegyes 9-0, Battonya-Szarvas 3- 3, Vésztő-Flizesgyarmat 5-3, OMTK- Rákóczi-Medgyesegyháza 3-1, Újkí­gyós-Méhkerék 0-6, Sarkad-Szegha- lom 1—2, Tótkomlós—Körösladány 2— 0, Mezőhegyes—Mezőberény 5—2. A Lancast megyei I. osztály állása 1. Szarvas 13 6 4 50-25 45 2. Körösladány 13 6 4 46-38 45 3. Gyomaendrőd 12 7 4 45­25 43 4. M.bánhegyes 12 6 5 39­28 42 5. Méhkerék 11 6 6 42­■27 39 Tótkomlós 11 6 6 42­27 39 7. Sarkad 8 10 5 35— 29 34 8. Vésztő 8 7 8 45­34 31 9. Battonya 7 8 8 44— 40 29 10. OMTK 8 5 10 42­40 29 11. Füzesgyarmat : 6 5 12 34­50 23 12. M.egyháza 6 5 12 32­50 23 13. Szeghalom 4 10 9 33­43 22 14. Mezőberény 5 6 12 32­43 21 15. Mezőhegyes 5 5 13 24­56 20 16. Újkígyós 4 4 15 18­48 16 A Lancast megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokságban következik. Má­jus 4., szombat: Füzesgyarmat-Mező- hegyes, 17.00. Szeghalom-Tótkomlós, 17.00. Szarvasi FC-Sarkad, 17.00. Me­zőberény FC-Battonya, 1700. Körösla- dány-OMTK-Rákóczi, 17.00. Május 5., vasárnap: Méhkerék-Vésztő, 17.00. Magyarbánhegyes-Újkígyós, 17.00. Medgyesegyháza-Gyomaendrőd FC, 1700. ■ Mesterlövészek A Lancast Békés megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság góllövőlistájának él­mezőnye. 20 gólos: Darócz (Körösla­dány). 15 gólos: Tapasztó (Méhkerék), Kli­maj (Szarvas). 13 gólos: Géczi (Battonya), Szántó (Vésztő). 12 gólos: Mátyus (Gyo­maendrőd). 10 gólos: Szabó A. (Medgyes­egyháza), Bogdán (Szarvas), Málik (Ma­gyarbánhegyes). 9 gólos: Göblyös (Mező­berény), Vámos (Szeghalom), Kanál (Med­gyesegyháza), Tóth (Vésztő), Novák (Füzes­gyarmat), Lovász (Tótkomlós). 8 gólos: Nagy K. (Szeghalom), Kiss (Magyarbánhe­gyes), Turbucz (Battonya). A jó védekezésnek köszönhetően Makói FC-Gyulai Termál FC 0-0 NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Makó, 500 néző. V.: Harsányi (Rácz B., Nagy Zs.). Makó: Kovács — Varga, Dálnaki, Magyar, Görög — Mádi, Gyenes, Sümeghy, Szegedi — Kiss, Bagi. Edző: Kolozsvári János. Gyula: Steigerwald — Futaki, Resetár, Tamási, Papp Cs. — Gajdács, Géczi, Czifrák, Boruzs — Tóth A., Fehérvári. Edző: Szabó Attila. Csere: Görög helyett Brakszatórisz az 59., Szegedi h. Krucsó a 66., Gyenes h. Papp I. a 75., Fehérvári h. Számfira a 86. percben. Sárga lap: Papp Cs. (felvágásért) a 32., Boruzs (buktatta Szegedit) a 35., Sze­gedi (hátulról beleszállt Gajdácsba) az 59. percben. Szöglet: 6:5 (3:5) Makó Az NB I-ben történt A hazaiak kezdtek jobban, de a folytatásban a fürdővárosiak is feljöttek, a 17. percben Futaki ígé­retes helyzetben fölé fejelte a lab­dát. Kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, a gyulaiak jól védekez­tek, és veszélyes kontrákat vezet­tek. Egy ilyen akció után a 35. percben Géczi visszafejelt labdá­ját Boruzs 16 méterről kapura lőt­te, Kovács kapus szépen hárított. A félidő hajrájában a makóiak is veszélyeztettek, Magyar tíz mé­terről, senkitől sem zavartatva a kapu mellé bólintotta a pettyest. Fordulás után még inkább a véde­kezésre összpontosítottak a ven­dégek, ennek ellenére Resetár jó lövését védte a makói kapuvédő. A hajrában Steigerwald nagy bra­vúrral hárította Magyar lövését. A látottak alapján a küzdelmes mérkőzésen a védekezésben jó teljesítményt nyújtó fürdővárosi- ak megérdemelten szereztek egy pontot a tabellán jóval előrébb ál­ló makóiak otthonában. Jó: Mádi, Bagi, ill. Steigerwald, Futaki, Ta­mási, Resetár, Czifrák. Kolozsvári János: - Tragédia volt, amit a mai mérkőzésen nyújtottunk. Szabó Attila: - A taktikai elképzeléseinket maxi­málisan betartották a fiúk, de a tá­madójátékunkon még akad javí­tanivalónk. Végig jól küzdött a csapat. További eredmények: Bőcs-Szeged 1-2, Mátészalka—Baktalórántháza 2— 1, Jászberény-Nyírbátor 1-0, Deme- cser-Karcag 2-1, Kazincbarcika- Tiszaújváros 3-0. Szabadnapos: Oros­háza FC. Következik. Május 5., vasárnap: Gyulai Termál FC—Kazincbarcika, 17.00, Karcag-Bőcs, 17.00, Szeged- Mátészalka, 1700, Baktalórántháza- Makó, 17.00, Tiszaújváros—Jászberény, 17.00, Nyírbátor—Orosháza FC, 17.00. Szabadnapos: Demecser. __________■ Ké t mérkőzés hat pont ESMTK-Szent István—Előre FC Békéscsaba 1—3 (1—1) NB I B-s ifjúsági A (U 19) korosztá­lyos labdarúgó-mérkőzés, Budapest, 50 néző. V.: Selmeczi. Békéscsaba: Váradi — Ondrejcsik — Szenti, Bíró — Matuz, Juhász, Kolarovszki, Czira - Ács, Jakab, Komróczki (Csihai). Edző: Silviu Iorgulescu. A Békéscsaba magabiztos já­tékkal győzött Jakab mesterhár­masával a listavezető otthonában. G.: Jakab 3. Jó: Jakab (a mezőny legjobbja), Kolarovszki, Juhász. Monor—Előre FC Békéscsaba 0-1 (0-1) NB I B-s ifjúsági B (U 17) korosztá­lyos labdarúgó-mérkőzés, Monor, 50 néző. V.: Szíjjártó. Békéscsaba: Pri- bojszki Á. - Radnóti (Gonda), Rubus, Stír, Pribojszki R. - Nagy, Mátyás M., Zsilák, Germán, Mátyus - Potocska, Orosz (Ungor). Edző: Jakab Péter. Sok helyzetet dolgozott ki a mezőnyfölényben játszó Békés­csaba, de ezekből két kapufára és csak egy gólra futotta. G.: Orosz. Jó: Orosz, Zsilák, Ger- mán, Pribojszki R. _________■ MT K Hungária—Ferencváros 0-1 (0-1) Hidegkúti-stadion, 3000 né­ző. V.: Kassai. G.: Horváth P. (11.). Győri ETO FC-Vasas 2-1 (0-0) Győr, 2500 néző. V.: Szabó R. Kiállítva: Aranyos (Vasas, 63.). G.: Nicsenko (60., 63.), ill. Tóth N. (88.). Debreceni VSC—Matáv- Sopron 0—0 Debrecen, 2000 néző. V.: Vilá­gi- , Újpest—Videoton 2—3 (2—1) Megyeri út, 2500 néző. V.: Bukovics. G.: Vagner (27.), Tokody (44.), ill. Sorato (43., 60.), Szalai (79.). Zalaegerszeg—Haladás 2—2 (0-1) Zalaegerszeg, 8500 néző. V.: Ábrahám. G.: Kenesei (82.), Waltner (46.), ill. Leandro (34.), Alex (57.). Kispest-Honvéd—Dunaferr 0-3 (0-0) Bozsik-stadion, 1000 néző. V.: Juhos. G.: Tököli (51.), Rósa D. (55.), Jaki (88.). A labdarúgó NB I állása 1. MTK Hungária20 4 9 56-34 64 2. Zalaegerszeg 18 7 8 65-40 61 3. Ferencváros 18 5 10 58-34 59 4. Dunaferr 15 8 10 62-38 47 5. Videoton 12 10 11 45-47 46 6. Újpest 12 8 13 58- 57 44 7. Sopron 10 10 13 47-51 40 8. Győri ETO 9 11 13 45-57 38 9. Kispest 10 8 15 40-63 38 10. Debrecen 7 15 11 34-45 36 11. Haladás 8 11 14 41-62 35 12. Vasas 6 9 18 42-65 27 A Dunaferrtől 6 büntetőpont levonva. ■ 4 4 h.