Békés Megyei Hírlap, 2002. április (57. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-02 / 76. szám

12. OLDAL - 2002. ÁPRILIS 2., KEDD SPORT Hullatták a pontokat az élen állók LANCAST MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Battonyai TK—Sarkadi Kinizsi 2—1 (1—0) Battonya, 300 néző. V.: Szabó I. S. Battonya: Szőke — Oláh, Roczkó, Pilán (Sztán), Fekete — Putnoki (Kiss B.), Árgyelán, Kovács K. (Lo­vász), Podina — Turbucz, Szabó R. Edző: Mákos Árpád. Sarkad: Ko­vács A. - Magyar (Bende), Alb, Jakab (Hajdú), Pápa (Mázán) - Matus, Deák, Jantyik, Karakas - Cseke, Abrudán. Edző: Himer István. 20. perc: Pilán jó cselekkel tört be a büntetőterületre, és 11 méter­ről a jobb alsó sarokba bombázott, 1—0. 30. perc: Árgyelánt buktatták a kaputól húsz méterre. Az ítélet után Karakas megsértette a játékvezetőt, aki piros lapot mutatott fel a játékosnak. 70. perc: Putnoki cselezte ki a vendégek védelmét, majd Alb csú­nyán felrúgta. A jogos 11-est Turbucz értékesítette, 2-0. 80. perc: Szabadrúgáshoz jutottak a vendégek a hazai kaputól húsz méterre. A szabadrúgást Cseke végezte el, a labda Lovász lábá­ról csörgött a hazai kapuba, (öngól) 2—1. Közepes iramú, de igazán küzdelmes mérkőzést játszottak a csa­patok. A hazai csapat ismét sok helyzetet hagyott ki, így a végén szo­rossá vált a végeredmény. Összességében megérdemelt hazai siker született. Jó: Pilán, Szabó R., Putnoki, Árgyelán, ill. Kovács, Jantyik. (Lukács István) OMTK-Rákóczi—Méhkerék A gyulaiak csak statisztáltak Orosháza FC-Gyulai Termál FC 5-0 (4-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Orosháza, 1000 néző. V.: Vida (L. Tóth, Koszó). Orosháza: Such — Ferenczi, Molnár, Raducu, Kovács T. — Szeverényi, Brlás, Kovács P„ Lévai — Dobi, Hadár. Edző: Fodor Sándor. Gyula: Steigerwald — Papp, Lázok, Fehérvári, Tamási — Resetár, Boruzs, Lapsánszki, Géczi — Nagy Sz., Lábos. Szakmai vezető: Dávid Imre, edző: Szabó Attila. Csere: Fehérvári helyett Gajdács a szünetben, Kovács P. h. Stef az 57., Lapsánszki h. Csúz a 60., Szeverényi h. Baranyai a 70., Géczi h. Tóth a 76., Do­bi h. Dávid a 81. percben. Gólszerző: Kovács P. az 1., Szeverényi (11-esből) a 26., Lévai a 32., Szeverényi a 39., Dobi (11-esből) az 53. percben. Sárga lap: Lázok (buktatásért) a 2„ Hadár (gáncsolásért) a 17., Papp (bukta­tásért) a 35., Resetár (szándékos kezezésért) az 53., Raducu (reklamálásért) a 63., Tamási (ellenfele visszahúzásáért) a 75., Stef (a labda elrúgásáért) a 86., Lévai (gáncsolásért) a 89. percben. Szögletarány: 8:2 (5:1).. 0-1 (O-O) Orosháza, 300 néző. V.: Gyekiczki. OMTK-Rákóczi: Ku­nos - Csiszár, Kádi, Zalai, Sebők, Kánya, Godár (Sin), Szlopóczki, Horváth II. A. (Szatmári), Striffel (Debreczeni), Lovas. Edző: Pó­lyák László. Méhkerék: Magda - Berényi, Burai, Rúzsa, Kocsis, Cziczeri, Séllei, Ancsin (Oláh, Bí­ró), Gugolya, Barcsay, Tapasztó. Edző: Patka György. Egygólos mérkőzésen hatalmas bombagól­lal szerezte meg a három pontot a vendégcsapat. G.: Tapasztó a 64. percben. Jó: Csiszár, Kánya, ill. Magda, Berényi, Burai, Cziczeri, Tapasztó. (Bot Ferenc) Gyomaendrőd—Szarvas 0—0 Gyomaendrőd, 600 néző. V.: Pintér. Gyomaendrőd: Szabó - Vatai, Dobó, Furka, Nagy I. L„ Ta­nács, Forgács, Béla (Orovecz), Toldi, Vinkovics (Szurovecz), Hunya (Kocsis). Edző: Durucskó Péter. Szarvas: Balatoni - Sechna, Kriska, ifj. Somogyi, Kugyela, Darida Zs., Klimaj, Bog­dán, Darida P., Bencze, Kiss. Edző: Somogyi János. Az első fél­időben a hazai csapat gólhelyze­tei alapján eldönthette volna a mérkőzést. Jó: Nagy I. L, Dobó, Szabó, Vatai, Toldi, ill. Balatoni, Kriska. (Szabados Ferenc) Vésztő—Körösiadány 2—1 (1-0) Vésztő, 450 néző. V.: Pintér. Vésztő: Nagy - Czinanó E., Rábai M., Szántó, Jámbor I., Fekete (Pál), Turbucz, Papp, Tóth Cs. (Hrabovszki), Molnár, Czinanó B. Edző: Királyvári Károly. Körös­iadány: Kiss — Salánki, Szabó, Talpalló, Danó, Horváth T., Szán­tó, Keresztes), Darócz, Nagy, Ko­vács (Tóth). Edző: Borgula János. Jól fogalmazott a Körösiadány edzője: Ma Fortuna végig fogta a kezünket, de ez is kevés volt. A hazaiak 13 helyzetből mindössze kettőt értékesítettek, de végül is kiizzadták a győzelmet, ami első­sorban a rendkívül harcosan ját­szó vésztői Szántónak köszönhe­tő. G.: Szántó a 15., a 80., ill. Darócz az 50. percbe. Jó: (Szántó (a mezőny legjobbja), Czinanó E., Czinanó B., ill. Kiss, Darócz. (Buzgány József) Mezőhegyes—Tótkomlós 0—0 Mezőhegyes, 400 néző. V.: Ve­ress. Mezőhegyes: Szilva - Trócsányi, Dénes, Roszkos, Kovács, Faragó (Kolozsi), Varga, Berki, Zsol- di (Sarus), Csizmadia, Dió­szegi (Csordás S.). Edző: Matajsz Pál. Tótkomlós: Szabó - Trabak, Bányik, Pásztor L, Lovász, Pásztor T., Pardi, Papp, Giliczó, Lövei (Fülöp), Fazekas (Dá­vid). Edző: Kvasznovszky József. A játékvezető egy fél­idő után kellemes húsvéti hangulatot teremtett a szép számú közönségnek. Kiál­lítva: Csizmadia (második sárga lap után) a 30., Bányik, Dénes (kakaskodásért) mindketten a 38., Varga P. (beszédért) 45. percben. Jó: Zsoldi (a mezőny legjobbja), Szilva, Berki, ill. Szabó, Pásztor L, Papp. (Perlaki János) Magyarbánhegyesi FC—Füzes­gyarmat 3—3 (0—2) Magyarbánhegyes, 400 néző. V.: Zsurka. Magyarbánhegyes: Jambrik - Szlanyinka, Kondacs, Pálfi (Petrovszki), Tolnai, ifj. Turcsek, Bozsár, Zsibrita, Kiss I., Málik, Méhes. Edző: Turcsek Zol­tán. Füzesgyarmat: Bánfi — Haj­dú, Kövér, Novák, Vámos, Bere, Kiripóczki, Várkonyi, Kincses (Pardi), Boros, Tőkés (Varga, La­katos). Edző: Bánfi Attila. Ellenté­tes félidőt láthattak a nézők. Az elsőben a vendégek játszottak jobban. 3-0-ra elhúztak. Nagy hajrába kezdtek a vendéglátók, és tucatnyi gólhelyzetükből sikerült kiegyenlíteniük. G.: Málik a 75., Kiss I. a 77., ifj. Turcsek a 83., ill. Boros a 20., Kincses a 22., a 65. percben. Jó: ifj. Turcsek, Bozsár, ill. Kövér, Várkonyi, Boros, Tő­kés. (Fejes Mihály) Újkígyós—Szeghalom 1—3(1—1) Újkígyós, 250 néző. V.: Alberti. Újkígyós: Héjjas — Karlovszki, Fabulya, Litauszki, Burkús, Palyik (Uhrin), Ekker (Lengyel), Silló, Mladonyiczki, Dobróczki, Nagy A. Edző: Ecker József. Szeghalom: Komáromi - Elek, Patai, Zsigovics, Simon, Macsári (Pozsgai), Sáfián, Barna (Bihari), Kovács, Nagy K., Zsombok. Edző: Pálinkás Mihály. A mérkőzés előtt egyperces gyászszünettel emlékezett meg a publikum a na­pokban elhunyt volt hazai játé­kos, Sódar László emlékére. Ala­csony színvonalú mérkőzésen a gyengén és elképzelés nélkül ját­szó hazaiak ellen teljesen megér­demelten nyert a vendégegyüttes. G.: Mladonyiczki a 32., ill. Nagy K. a 15., a 70., Zsombok a 61. percben. Jó: Mladonyiczki, ill. Nagy K„ Sáfián, Macsári, Zsigo­vics. (Ecker József) Medgyesegyháza—Mezöberényi FC 1-1 (1-1) Medgyesegyháza, 200 néző. V.: Suck. Medgyesegyháza: Bíró — Pintér, Lipták, Göcző, Holecz, Zsurzsucz Zs., Mocsári L. (Bor­bély), Kindel (Szabó A.), Kanál, Vá­gási, Petruzsán. Edző: Ogrincs Pál. Mezőberény: Barabás - Bereczki, Benyovszki, Kiss, Bartyik (Várhal­mi), Szűcs, Kreisz, Göblyös, Wag­ner (Tollas), Vári, Maléth.vEdző: Zolnai Pál. Alacsony színvonalú mérkőzésen a vendég Mezőberény helyzetei alapján közelebb állt a győzelemhez. G.: Lipták a 31., ül. Szűcs a 7. percben. Jó. Bíró, Vágási, ül. Kreisz, Benyovszki, Szűcs, Göb­lyös. (Uhrin Pál) Ifjúságiak: Battonya—Sarkad 1—1, OMTK-Rákóczi-Méhkerék 5-4, Gyo- maendrőd-Szarvas 0-0, Vésztő-Kö- rösladány 1-1, Mezőhegyes-Tótkom­lós 0-1, Magyarbánhegyes-Füzesgyar- mat 2-1, Ujkígyós-Szeghalom 0-4, Medgyesegyháza-Mezőberény 1-3. A Lancast megyei I. osztály állása 1. Körösiadány 11 5 3 36-26 38 2. Gyomaendrőd 10 7 2 36- 17 37 3. Szarvas 10 6 3 35-20 36 4. Méhkerék 9 6 4 34-18 33 5. M.bánhegyes 9 6 4 31-24 33 6. Sarkad 8 6 5 26-20 30 7. Tótkomlós 8 5 6 31-25 29 8. Battonya 7 7 5 40-32 28 9. Vésztő 6 5 8 33-30 23 10. OMTK 6 4 9 34-35 22 11. Füzesgyarmat 6 4 9 29- 37 22 12. Szeghalom 4 7 8 28- 37 19 13. M.egyháza 5 4 10 30-43 19 14. Mezőberény 4 5 10 28-38 17 15. Mezőhegyes 3 5 11 20-44 14 16. Újkígyós 3 4 12 13-38 13 A Békés megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokságban következik. Április 6., szombat: Körösladány-Mezőhegyes, 16.30. Szeghalom-Vésztő, 16.30. Szarva­si FC-Újkígyós, 16.30. Mezőberény- Gyomaendrőd FC, 16.30. Füzesgyarmat- Medgyesegyháza, 16.30. Április 7., va­sárnap: Méhkerék-Magyarbánhegyes, 16.30. Tótkomlós-Battonya, 16.30. Sarkad-OMTK-Rákóczi, 16.30. ■ Orosháza 1. perc: Resetár lyukat rúgott a vendégek kapuja előterébe, így a labda Hadár elé került, ő két csel után Kovács P. elé gurított, aki nyolc méterről a kapu közepébe lőtt, 1-0. 12. perc: Kovács P. jobb oldali szögletét Lévai az ötösről alig per- dítette a bal kapufa mellé. 26. perc: Dobi indításával Szeverényi tört be a vendégek büntetőterületére, ott a gyulai vé­dők buktatták. A megítélt bünte­tőt a sértett nagy erővel lőtte a ka­pu közepébe, 2—0. 31. perc: Hadár a leshatárról lépett ki, egyedül vezette a labdát a vendégek kapujára, úe óriási helyzetben, 12 méterről a jobb al­só sarok mellé gurított. 32. perc: Szabadrúgáshoz ju­tottak a hazaiak, Szeverényi éle­sen belőtt labdáját Lévai hat mé­terről fejelte a vendégek kapujá­ba, 3-0. 39. perc: Dobi indította a jobb oldalon felfutó Szeverényit, ő ka­pura húzott, és 14 méterről kilőt­te Steigerwald kapujának jobb al­só sarkát, 4—0. 51. perc: Ismét Szeverényi ve­szélyeztette a vendégek kapuját, 25 méteres szabadrúgása centi­méterekkel szállt a kapu fölé. 53. perc: Dobi kapura tartó lö- ! vését Resetár kézzel állította meg. A megítélt büntetőből Dobi lőtte a hazaiak ötödik gólját, 5—0. 60. perc: Stef mesteri labdát tá­lalt a küépő Hadár elé, de óriási zic­cerben a vendégek kapusába lőtt. A nagy érdeklődéssel kísért megyei rangadón a várt küzde­lem elmaradt, mivel ezen a dél­utánon nem volt egy súlycsoport­Győri ETO-Újpest 3-2 (1-1) Győr, 3500 néző. V.: Juhos. G.: Semenik (29.), Szanyó (52.), Nicsenko (74.), ill. Tokody, 43.), Vagner (50.). Haladás-Dunaferr3-1 (1-1) Szombathely, 5000 néző. V.: Ábrahám. G.: Németh T. (34., 52.), Preisinger (89.), ill. Balaskó (43.). Vasas—Sopron 2—2 (1—1) Illovszky-stadion, 4000 néző. V.: Megyebíró. G.: Aranyos (25.), Zrlic (80.), ill. Horváth R. (35.), Bausz (78.). ban a két csapat. Már az első percben a vendégek kapujában táncolt a labda, és ezután is végig a hazaiak irányították a játékot. A vendégek statiszta szerepre kény­szerültek a nagy akarással, lelke­sedéssel és kiválóan játszó hazai­akkal szemben. A második fél­időben a megnyugtató előny bir­tokában kissé kiengedtek az oros­háziak, de a fürdővárosiaknak ek­kor is csak egy-két felvillanása volt. Összességében a minden csapatrészében jobb hazai csapat még ilyen arányban is megérde­melten nyert. Jó: Szeverényi, Ko­vács T„ Kovács P., Lévai, Brlázs, ill. Lábos, Lázok, Csúz. Fodor Sándor: - Az első fél­időben ízekre szedtük a Gyulát, minden tekintetben nagy volt a MTK—Kispest 0—0 Hidegkúti-stadion, 2000 néző. V.: Kiss B. Kiállítva: Torghelle (Kispest, 76.). Debrecen-Zalaegerszeg 1-6 (1-1) Debrecen, 5000 néző. V.: Sza­bó Zs. G.: Böőr (7.), ill. Waltner (15., 90.), Egressy (52.), Nagy L. (69., 72.), Kenesei (80.). Ferencváros—Videoton 4—1 (1-1) Üllői út, 5000 néző. V.: Dubraviczky. Kiállítva: Pomper (Videoton, 51.). G.: Szili (9.), Lip­két csapat között a különbség. Gratulálok játékosaimnak. Dávid Imre: - Összességében jobb tel­jesítményt nyújtottak a hazaiak, gratulálok, és további sikereket kívánok az Orosházának! GUTI FERENC A labdarúgó NB II Keleti csoport további eredményei: Bőcs-Mátészalka 0—3, Tiszaújváros-Szeged 4—1, Deme- cser-Makó 1-0, Jászberény-Baktaló- rántháza 1-0, Nyírbátor-Karcag 3-3. Szabadnapos: Kazincbarcika. Az NB II Keleti csoport állása 1. Demecser 10 3 3 30-24 33 2. Tiszaújváros 8 6 2 32-17 30 3. Makó 8 3 5 27-24 27 4. Orosháza 7 4 5 31-19 25 5. Jászberény 7 4 5 22- 18 25 6. Bőcs 6 6 4 30-25 24 7. K.barcika 6 5 4 26-16 23 8. Mátészalka 6 5 5 23-24 23 9. Nyírbátor 5 3 8 25-31 18 10. Karcag 4 5 6 17-24 17 11. Szeged 3 6 6 15-22 15 12. Gyula 4 1 11 15-31 13 13. B.lórántháza 1 3 11 18- 37 6 Következik. Április 6., szombat: Mátészalka-Kazincbarcika, 16.30. Áp­rilis 7., vasárnap: Gyulai Termál FC- Demecser, 16.30. Baktalórántháza- Orosháza FC, 16.30. Szeged—Jászbe­rény, 16.30. Karcag—Tiszaújváros, 16.30. Makó—Bőcs, 16.30. Szabadna­pos: Nyírbátor. csei (51., 11-esből), Jovic (74.), Vén (78.), ill. Szalai (32.). Az NB I állása 1. MTK Hungárial8 4 5 51-22 58 2. Zalaegerszeg 16 5 6 57-32 53 3. Ferencváros 14 4 9 47-33 46 4. Videoton 10 9 8 33-35 39 5. Újpest 10 6 11 47-49 36 6. Dunaferr 11 8 8 48-31 35 7. Sopron 8 8 11 40-46 32 8. Győri ETO 7 9 11 38- 47 30 9. Debrecen 6 12 9 32-42 30 10. Kispest 7 7 13 36-55 28 11. Haladás 6 9 12 33-52 27 12. Vasas 5 7 15 35-53 22 A Dunaferrtől 6 büntetőpont levonva. Mesterlövészek A Lancast Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság góllövőlistájá­nak élmezőnye. 16 gólos: Darócz (Körösiadány). 13 gólos: Géczi (Batto­nya). 12 gólos: Tapasztó (Méhkerék). 11 gólos: Klimaj (Szarvas). 10 gólos: Szabó A. (Medgyesegyháza), Szántó (Vésztő). 9 gólos: Göblyös (Mezőbe­rény). 8 gólos: Bogdán (Szarvas), Ka­nál (Medgyesegyháza), Vámos, Nagy K. (Szeghalom), Kiss (Magyarbánhegyes). 7 gólos: Baranyai (OMTK-Rákóczi), Má- tyus (Gyomaendrőd), NagyJ. (Körösia­dány), Nagy A. (Sarkad, Újkígyós), Tur­bucz (Battonya), Málik (Magyarbánhe­gyes). Szeverényi (balra) és Lapsánszki harca _________________d-fotó: veress erzsi A labdarúgó NB I-ben történt Idegenben nyert a Kondoros, hazai pályán a Békés Labdarúgó NB III, Alföld csoport Jamina— Kiskőrös 0—3 (0—1) Békéscsaba, 150 néző. V.: Csön­gető. Jamina: Szálkái - Walfisch (Knyihár), Vandlik R„ Pájer, Varga — Kurilla, Pozsár, Friderikusz, Horváth - Sajben (Hrabovszki), Kerepeczki (Mochnács). Edző: Zsíros György. Kiskőrös: Mlinkó - Aszódi, Deli, Fe­kete, Kovács A. (Makriczkij) — Filus, Somlyai, Kovács R, Sindel — Szlo­vák, Füleki. Edző: Szlovák László. 20. perc: A mélységből beinduló Füleki kapott remek labdát a hazai 16-oson belül, s a kiinduló kapus hasa alatt a hálóba gurított a labdát, 0-1. 73. perc: A 16-os és az oldalvonal közötti területről Füleki végzett el szabadrúgást, és labdája a hosszú felső sarokba vágódott, 0—2. 88. perc: Nagy védelmi hiba után Szlovák hét méterről az üresen ma­radt kapuba bólintotta a labdát, 0—3. Nem túl nagy iramú mérkőzésen az első negyedórában felváltva fo­rogtak veszélyben a kapuk. Ebbén az időszakban a csabaiak akár há­romgólos előnyt is szerezhettek vol­na. Fordulás után a vendégek nem sietették a játékot, a hazaiak enyhe mezőnyfölényben játszottak, de a gólszerzéssel csakúgy, mint a tavasz folyamán, hadilábon álltak, hiszen még nem szereztek gólt ebben az évben. Jó: Vandlik R., Varga, Kurilla, ill. Aszódi, Somlyai, Füleki. (Szar­vas András) Kalocsa—Kondoros 1—3 (1—3) Kalocsa, 400 néző. V.: Gombos. Kalocsa: Gojtán - Batta, Farkas, Pá- kolicz, Kovács - Balogh, Posztobá- nyi, Illés (Kökény, Mavos), Práger - Beke (Hatvani), Szabadi. Edző: Al­földi Albert. Kondoros: Adamik - Varga T., Jansik, Sárosi, Gombár - Kiszely, Jánosi, Palyusik (Lipták), Skorka - Janis, Varga J. Edző: Ha­lász Ferenc. 9. perc: Varga T. jobb oldali ha­talmas bedobása után Gombár a rö­vid saroknál megcsúsztatta fejjel a labdát, és a berobbanó Palyusik kö­zelről a hálóba bombázta azt, 0—1. 18. perc: Jánosi a jobb oldalon el­futott, mintaszerű beadása után Jansik jó ütemben érkezett, és a rö­vid sarokba bólintotta a labdát, 0—2. 23. perc: A jobb oldalon Palyusik kiugratta Janist, aki 17 méterről a kifutó kapus fölött a hálóba emelte a labdát, 0—3. 40. perc: Farkas negyven méter­ről végezhetett el szabadrúgást. A védőfal mögé beívelt labdát Kovács szépen levette, és öt méterről a rövid sarokba lőtte, 1—3. A találkozó elején magához ra­gadta a kezdeményezést a vendég­csapat, jó játékkal, szép támadások után az első félóra után háromgólos előnyre tett szert, és ezzel eldöntöt­te a három bajnoki pont sorsát. Jó: Farkas, Kovács, ill. Varga T. (a me­zőny legjobbja), Sárosi, Jánosi, Ja­nis. (K. Gy.) __ Békési FC—Örkény 2—1 (O—O) Békés, 300 néző. V.’: ifj. Berger. Békés: Nagy G. — Sándor M., Czipó, Pécs - Litauszki, Belicza (Marik), Fazekas (Borbola), Lakatos, Nagy Z. (Semjéni) - Vadas, Kané. Edző: Klembucz János. Örkény: Glonczi — Tusa (Surman), Batta (Nagy A.), Kovács, Soós — Farkas, Czigler, Ma­jor, Ozsváth (Békési) — Kucsák, Ka­tona. Játékos edző: Ozsváth Ferenc. 55. perc: Pécs a 16-os bal sarká­ról remek szabadrúgásgólt lőtt a hosszú felső sarokba, 1—0. 56. perc: Katona labdájából Czigler estében, öt méterről a béké­si kapuba továbbított, 1—1. 65. perc: Egy lepattanó labdát a 16-oson belül Borbola csípett el, s a kapu közepébe passzolt, 2—1. 82. perc: Ä kiugró Marikot Glonczi elütötte. A büntetőt Kane a felső lécre vágta. Az első játékrész enyhe békési fölénye nem hozott döntést. A má­sodik játékrészben fokozta a tempót a hazai csapat, és dűlőre vitte a dol­got, bár a hajrában Örkényi helyzete­ket is láttunk. Jó: Sándor M., Litauszki, Marik, Lakatos, ill. Ko­vács, Czigler, Katona. (Nagy Mihály Tibor) Hódmezővásárhely—Gyomaendrö- di VSE 1-1 (1-1) Hódmezővásárhely, 78 néző. V.: Tóth I. Hódmezővásárhely: Bíró — Szűcs, Szrenka, Csató, Huszár — Hóbei, Fazekas (Antal), Nagy, Kato­na - Juhász, Fábián. Edző: Kiss Ti­bor. Gyomaendrőd: Hanyecz I. — Tímár, Hídvégi, Ilyés, Bakos Z. (Papp) - Mester, Farkasinszki, Kodreán (Uhrin), Bakos J. — Feuerwerker, Tóth Zs. Játékos edző: Hanyecz János. 19. perc: Csató jobb oldalról ívelt be szabadrúgást, a visszafejelt lab­dát Katona sodorta a hálóba, 1—0. 26. perc: Tóth Zs. maga elé tett egy indítást, majd 25 méterről óriási gólt ragasztott a jobb felső sarokba, 1-1. Egyenlő erők küzdelmében a gyomaendrődi csapat könnyen még nagyobb meglepetést is szerezhetett volna, mert szinte a teljes védelem sárga vagy piros lapok miatt nem játszhatott. Jó: Szrenka, Csató, ül. Hanyecz I. (a mezőny legjobbja), Mester, Ilyés, Feuerwerker. (Id. Feuerwerker Béla) További eredmények: Szentes— Izsák 2—1, Rákóczifalva- Algyő 1—1. Az NB III Alföld csoport állása 1. Kiskőrös 10 2 3 29-18 32 2. Szentes 9 4 2 27-12 31 3. Algyő 9 2 4 21-11 29 4. Rákóczifalva 7 3 3 22- 18 24 5. Békés 6 3 6 19-21 21 6. Kondoros 6 3 6 17- 19 21 7. Hmv.hely 5 4 4 13- 11 19 8. Izsák 4 5 6 26-30 17 9. Kalocsa 5 1 8 20-20 16 10. Örkény 4 4 7 15- 19 16 11. Gy.endrőd 3 2 9 16-28 11 12. Jamina 2 1 11 12- 30 7 13. Csongrád­0- 0 0 Következik. Április 6., szombat: Kondorosi TE—Szentes, 16.30. Gygma- endrődi VSE—Rákóczifalva, 16.30. Ápri­lis 7„ vasárnap: Örkény-Jamina SE, 16.30. Kiskőrös-Hódmezővásárhely, 16.30. Izsák—Békési FC, 16.30. Szabad­napos: Kalocsa, Algyő.________ ■ J