Békés Megyei Hírlap, 2001. december (56. évfolyam, 280-303. szám)

2001-12-22 / 298. szám

16. OLDAL - 2001. DECEMBER 22., SZOMBAT S P O R T k®. Nagy gólkülönbségű és könnyű győzelem Magyarország-Szlovákia 34-21 (17-9) Nemzetek közötti férfi kézilabda-mérkőzés, Békés, 600 néző. V.: Pripas, Plesa (románok). Magyarország: SZENTE - Bendó 1, MOCSAI6, Rosta M. 2, BUDAY 4, Décsi 4, PÁSZTOR 5 (2). Cs.: Gerháth (kapus), Mohácsi 5 (1), Iváncsik G. 2, Rosta I., Berta 2, Székely 2, Bene 1, Katzirz. Szövetségi kapitány: Skaliczki László. Szlovákia: Stochl — Stránovsky, Polakovic 1, SULC 6, Hlavtur 1, Zatko 2, Schmiedt. Cs.: Melus (kapus), JUSTUS 8 (3), Saloka 1, Pékár, Kozák 1, Servátka 1. Szövetségi kapitány: Katusák Stefan. Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3. Az eredmény alakulása: 6. perc: 3—3, 12. p.: 7—3, 22. p.: 12—5, 28. p.: 16—8, 33. p.: 19-9,40. p.: 23-12, 49. p.: 28-16, S4. p.: 31-17. Békés Skaliczki László, az újkígyósról in­dult egykori játékos, majd edző a juniorválogatott szövetségi kapitá­nyaként néhány évvel ezelőtt ép­pen Békésen búcsúzott a válogatott edzősködésétől és tegnap tért visz- sza, most már mint a felnőtt váloga­tott szövetségi kapitánya. Tény, egyelőre egy meglehetősen foghíjas magyar válogatottal kellett debütál­nia, hiszen számtalan sérült és be­teg jelezte, hogy nem tud részt ven­ni az első válogatottbeli összetartá­son. Persze, a vendégek sem a leg­jobb csapatukkal érkeztek, hiszen néhány légiósuk továbbra is kül­földön dobálja a gólokat. Tavaly karácsony tájékán a magyar válogatott Tiszaújváros- ban legyőzte Szlovákiát. Most is ez volt az elvárás velük szemben. A találkozót Buday „avatta föl”, ugyanis ő dobta az első gólt, ami­re viszonylag gyorsan jött a vá­lasz, hiszen Justus hamar beta­lált. Mint várható volt, a vendégek öt plusz egyet védekeztek, ám za­varójuk nem sok vizet zavart. Ugyanis 3-3 után a magyarok megkezdték a gólgyártást. Hamar négygólos előnyre tettek szert, amibe belefért az is, hogy Décsi emberhátrányból bevegye a szlo­Nincs jegy Mint Zsilák Ádám, a Mester Csarnok építője, tulajdonosa el­mondta, a mai visszavágó mér­kőzésre is minden jegy elővétel­ben elkelt. vák kaput. Eközben a vendégek hat percig egyáltalán nem találtak be, köszönhető Szente kapus re­mek teljesítményének. Ezzel pár­huzamosan feljavult a hazaiak vé­dekezése, így aztán a szlovákok egy újabb hétperces periódusban nem leltek gólt. Az első játékrész finiséhez tartozik, hogy a 24. percben Hlavtur megsérült, soká­ig ápolták és már vissza sem tér­hetett a pályára. A szünetben a Hungarotel TC Békéscsaba válogatott kerettag tornásznői tartottak nagy sikerű bemutatót. Fordulás után min­den ott folytatódott, ahol az első játékrészben abbamaradt. Iván­csik Gergő és Rosta Miklós góljai után első ízben volt tíz a különb­ség a két csapat között. Miközben a magyarok egyre dinamikusab­ban játszottak, a szlovákok egyre kevésbé tudták feltörni a falat a túloldalon. Ezért 23—12-nél Katu­sák kapitány időt kért, de még ezt követően sem változott a vendé­gek játéka. A magyarok is átálltak az 5+1-es védekezésre, és ebben a variációban is jól muzsikáltak. Az 50. percben Szente lejött a kapu­ból, teljesítményét óriási vastaps­sal jutalmazta a helyi közönség. 28-17 után újabb újoncokat ava­tott Skaliczki edző, közülük Szé­kely rögtön két góllal mutatkozott be. Összességében a harcosabb és gyorsabb magyar válogatott megérdemelten nyert még ilyen tartalékos felállásban is. A nemzetközileg is jegyzett ro­mán játékvezető páros kitűnően dirigálta a mérkőzést, jól alkal­mazták az emberelőnyös helyze­teket. Skaliczki László: — Minden győzelem jól jön egy olyan csa­patnak, amelyik éhes a sikerre. Egy munka elején vagyunk, és egy még hosszabb folyamat vár ránk, de az első lépések megfele­lőek. Ha ilyen marad a játékunk, úgy vélem, akkor jó lesz a követ­kező időszak is. Katusák Stefan: - A magyarok jobbak voltak, megérdemelten nyertek. Nálunk hét játékos hi­ányzott, remélem a világbajnoki selejtezőkre a csapat rendelkezé­sére állnak és kiharcoljuk a to­vábbjutást. A magyaroknál tet­szett a kapus teljesítménye és vé­dekezésben is határozottak vol­tak a hazaiak. Bendó bevetödve lő, Stochl kapus (12) mellett, jobbra a szlovák Schmiedt (6) D-FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER Ismét Pásztor a kispadon ___ ______Békéscsaba Mi nt korábban írtunk róla, több edzőjelölttel is tárgyaltak az Előre FC Békéscsaba NB 1-es labdarúgócsapatának tulajdonosai az elmúlt héten. Tegnap délután viszont már döntés is született: egyhangú sza­vazással Pásztor József mellett tették le voksukat. Kerekes Györgyné, a klub ügyvezetője elmondta: - 2002. január 1-jével másfél éves szerződést'kötöttünk Pásztor Józseffel. Célunk továbbra is az, hogy az őszi szezon után jelentős előnnyel élen álló csapatunk nyárra feljusson az első osztályba. Pásztor József egyébként csütörtökön vizsgázott a fővárosban, ahol megszerezte az A-licenszes minősítést. így aztán semmi akadá­lya annak, hogy felvigye a csapatot a legmagasabb osztályba.- Nagy megtiszteltetés, egyben nagy kihívás számomra, hogy ismét engem bíztak meg az Előre FC vezetői — mondta az újdonsült mester, aki nem mellesleg harmadszor ül le a csabá kispadra. Az egykori válo­gatott középpályás egyébként, mint emlékezetes, egykoron bronzérmes csapatot kovácsolt az NB 1-ben, ahová korábban is ő vitte föl a gárdát. ■ E^iNE, HAGYJA! KI! Örflisir^zze megírni rejtőzikp GlobÖNet iTaraSon jaSlatt! Ajánlataink közül Tffií^nkiijSlál^ár^rafic^Sv^t!^ gOOjijrdecém bér 5|tól| bevezetett Újü I a ij^u^fe?] t?er el t ** fj|| ^ninaltltel^onTesjlnterm na i n kVmagu i<e ^ űeszeiM A'. |VÄRJÜk<QNTd ISfAT» . 1N m R rttÄW®Sl\K3NÄIf Már havi bruttó 1|SZ/e5 PGrtól, ami két óra, napszaktól független Internetezést tartalmaz. Például: 12 óra bruttó 4 500 Ft kedvezményes időszakban Már havi K«! + áfától. (Az ár a távközlési és Internet tarifát is tartalmazza) Békéscsaba. Szent István tér 1. • Orosháza, Thököly u. 4/f. • Szarvas, Széchenyi u. 2, Salgótarján. December 8. tér 4. • Pásztó, Fő u. 54. • Szécsény, Dugonics u. 1 KJjCQjil Pápa, Major u. 2. Sárvár. Ady Endre u. 1. • Celldömölk, Sági út 3/a. Demetrius és a gladiátorok december 24. MN Jézus l.-ll. december 25-26 Éjféli mise december 24. MP> MAGYAR EL f V i 2 1