Békés Megyei Hírlap, 2001. december (56. évfolyam, 280-303. szám)

2001-12-10 / 287. szám

12. OLDAL - 2001. DECEMBER 10., HÉTFŐ SPORT Minden idők legjobb mérlege Ökölvívó országos bajnokság a baranyai székhelyen Magabiztos hazai siker Medgyesegyháza-Jászberényi TK DSE 30-20 (17-11) Pécs Az elmúlt hét végén négy napon át a baranyai megyeszékhely adott otthont az idei felnőtt ököl­vívó magyar bajnokságnak, ame­lyen hat békési öklöző lépett kö­telek közé. Maczik Pál tanítvá­nyai minden idők legjobb mérle­gét tudhatják magukénak, hiszen összességében egy arany, három ezüst, egy bronzérmet nyertek és egy ötödik helyezést. A legkisebb súlycsoportban Nagy Tamás az első körben a nyíregyháziak junior magyar baj­nokát, Medvét kapta ellenfélül, a nyíregyházi fiú a második menet­ben döntő fölénnyel nyert, így Nagy ötödik lett. A 60 kg-osok mezőnyében Antoni az első körben 27:13 ará­nyú pontozásos győzelmet ara­tott az újpesti Szerényivei szem­ben, majd következett a kecske­méti Pekanov, akit 21:16-os pon­tozással győzött le. A fináléban a junior világbajnok Káté Gyulát kapta, akivel viszont nem bírt a békési legény, a második menet­ben Káté döntő fölénnyel győ­zött, így Antoni ezüstérmes lett. Korábbi években elért bronzér­meihez képest ez is előrelépés. A 63,5 kg-ban ketten próbáltak szerencsét. Surmann az első kör­ben a kőszegi Szilivel öklözött, s a dunántúli fiú a harmadik me­netben feladta a kilátástalannak tűnő harcot. Ezt követően Bocs­kai (Kokó Gym) következett, akit 24:12 arányú pontozással győzött le. A másik ágon eközben Maczik Róbert a mezőkövesdi Baloghot döntő fölénnyel nyerte már a har­madik menetben, majd a Vasas­ból Tomcsányi következett, akit 28:12 arányú pontozással vert. A sors fintora, hogy ezt követően Maczik és Surmann akadt össze egymással a döntőbe jutásért. Nos, ezúttal Maczik a harmadik menetben döntő fölénnyel nyert, így Surmann bronzérmes lett. A fináléban Maczik azzal a szegedi Gerebecz-cel vívta az arany csatát, akivel néhány héttel ezelőtt egy bemutató mérkőzé­sen már találkozott, és könnye­dén nyert. Most sem okozott problémát a békési fiúnak Gere- becz legyőzése, hiszen a negye­dik menetben már döntő fölényt hirdettek ki, így Maczik arany­éremmel térhetett haza. A 91 kg-osok között Varga Ba­lázs az első körben Darit (Kokó Gym) verte, aki a negyedik menet­ben feladta a harcot, majd követ­kezett a pécsi Sárközi, akit 34:19- es pontozással győzött le. A dön­tőben a zuglói Garai Emillel hozta össze a sors, és itt Garai bizonyult jobbnak, aki hét pont különbség­gel nyert Varga Balázzsal szem­ben, így az utóbbi ezüstérmes lett. A +91 kg-osok között Kurtucz döntő fölénye a harmadik menet­ben már megvolt a paksi Marko- viccsal szemben. Még gyorsab­ban elintézte a folytatásban a pé­csi Cservenkát, akit az első me­netben gyomron vágott, így nem is folytatta ellene a pécsi fiú. A döntőben a keszthelyi Kiss Zol­tánnal hozta össze a sors, és itt vi­szont Kiss bizonyult jobbnak 14:7-re, ami azt jelenti, hogy Kurtucz is ezüstérmes lett.- Nagyon elégedett és büszke vagyok, hogy ilyen emberek edzője lehetek — mondta Maczik Pál, a békési ökölvívók trénere. - Rendkívül jól összeszedte magát minden fiú az év utolsó és legna­gyobb eseményére, hozták magu­kat, amikor éppen kellett. A vezetőedző azt is elárulta, hogy a most bronzérmes Sur­mann ezzel befejezte amatőr pá­lyafutását, és profinak áll. Oly­annyira, hogy e hét pénteken, 14- én már kötelek közé is lép egy lengyel öklözővei szemben, s ha jól mutatkozik be, akkor a Polis Box Club (ez Kótai klubja is), szerződteti a békési fiút. Sőt, so­kat sejtetően azt is elárulta Maczik Pál, hogy esetleg fia, Robi és Varga Balázs is előbb-utóbb profinak állhat. _____________■ Ha nem lettek volna tartalékosak... NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Medgyesegyháza, 250 néző. V.: Zrinszki. Medgyesegyháza: LOVÁSZ- NÉ - Karlovszki 4, VALACZKAI 5, Zelei 3, Magyar 3, MEDVEGY 8, Bacsa 3. Cs.: Lovas (kapus), BÓDI, Tóth I. 4, Csiffáry, Fekete, Juhász, Gáspár. Edző: Papp Lajos. Az ellenfél legjobb dobói: Ábrahám 7, Erős, Viczián 4—4. Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméte­resek: 8/7, ill. 6/4. Medgyesegyháza Zrinszki játékvezető egyedül ve­zette az összecsapást, mivel tár­sa, Ungvári nem érkezett meg a találkozó helyszínére. Az elmúlt heti fiaskó után fogadkoztak a medgyesegyháziak, hogy kikö­szörülik a csorbát. Az első perctől kezdve lendületesen játszottak a hazaiak, és már a találkozó elején két-háromgólos előnyre tettek szert. A folytatásban is a medgye- siek akarata érvényesült, táma­dásban szinte ziccerig játszották akcióikat, így fokozatosan nőtt az előnyük. A félidő hajrájában már öt-hat góllal vezettek. Fordulás után tovább nőtt a különbség, egyre inkább kidomborodott az újonc hazaiak nagyobb tudása. A második félidő közepétől a jász­berényi főiskolások gyakran rek­lamáltak, erőtlen akciókat vezet­tek, így Papp Lajos edző a cserék­nek is lehetőséget biztosított, akik nem okoztak csalódást. A második félidő végén zsinórban négy gólt szereztek a medgyesi- ek, így tíz gólra nőtt a két csapat közötti különbség. Valaczkai (lövés közben) öt góllal járult hozzá a medgyesegyháziak győzelméhez A játék minden elemében jobb teljesítményt nyújtó hazai együt­tes könnyű győzelmet aratott a vendégek ellen, amiért méltán D*OTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET kapott vastapsot szurkolóitól. Papp Lajos: — A megfontolt, taktikus játék megérdemelt győ­zelmet eredményezett. ■ Miskolci EAFC—Békéscsabai RSE 3:1 (23, 23, -17, 23) NB Il-es női röplabda-mérkőzés, Mis­kolc, 100 néző. V.: Zalán, Gyenesi. Bé­késcsaba: Rozsnyai, GYEBNÁR, Mező, FÁBIÁN, Széplaki, Kazár. Cs.: Nóránd. Játékos edző: Kazár Krisztina. Miskolc Igencsak tartalékos csapattal uta­zott a békéscsabai együttes a bor­sodi megyeszékhelyre, hiszen Kolarovszki, Tóth Éva, Nagy Eszter és Bucsi különböző okok miatt nem állt a csapat rendelkezésére. Ennek ellenére győzelmi esélye is volt a vendéggárdának, hiszen va­lamennyi miskolci győztes szett­ben csak két ponttal maradtak alul, amelyikben pedig nyertek, ott nyolc volt a különbség, így összes­ségében 94:92 volt a pontarány­győzelem a békéscsabaiak javára, ám mivel a leosztás másképp ala­kult, így a miskolciak nyertek egy óra 13 perc alatt. A sok hiányzó mi­att furcsa szerkezetben játszott a csabai együttes, kényszerből Mező Enikő is ütőt játszott, és egy feladó­val, Fábiánnal vitézkedtek a vendé­gek. Még így is ütőerőben felvették a versenyt, centerben, mezőnyben olykor jobbnak is bizonyultak, és a sáncmunkában sem volt szégyen­kezni valójuk. Juniorok. Miskolci EAFC— Békéscsabai RSE 3—0. ■ Helytálltak a bajnokesélyes ellen Szarvasi KK—Simi GYSEV-Ringa 76:88 (16:21, 19:30, 15:26, 26:11) NB I B-s női kosárlabda-mérkőzés, Szarvas, 100 néző. V.: Kékesi, Győrffy. Szarvas: Kondacs E. (13), Pasek (20/3), Kondacs A. (10), Bobvos (12/9), Vida (17/3). Cs.: JUHÁSZ (4), Radics (-), Nyemcsok (-), S. Farkas (-), Kakuk (-). Edző: Darida Károly. Az ellenfél legjobb dobói: Horváth (24/9), Zsovár (23), István (19). Darida Károly: - Tisztes ered­ményt értünk el és helytálltunk a bajnokesélyessel szemben fiatal csapatunkkal. Szarvas Egyértelműen a mérkőzés esélye­se a tavalyi bajnok és az idei lista­vezető soproni csapat volt, amellyel szemben megpróbálta felvenni a versenyt a szarvasi gár­da. Ez több-kevesebb sikerrel össze is jött, de mivel a házigaz­dáknak a győzelemre minimális volt az esélyük, ezért Darida edző minden fiatalnak játéklehetősé­get adott. Közülük leginkább Ju­hász élt a felkínált lehetőséggel. Az utolsó negyedben aztán a sop­roniak' is a még fiatalabbakat ve­tették harcba a tartalékos szarva­siakkal szemben, de összességé­ben megérdemelten nyert a jobb játékerőt képviselő, magasabb és sok remek utánpótlás korú játé­kost is felvonultató vendégcsapat. Darida Károly edző (jobbra) megpróbálja serkenteni a lányokat d-fotó: kovács Erzsébet Békési FKC-Nyíregyháza 26-22 (15-12) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Békés, 500 néző. V.: Horváth, Marton. Bé­kés: ÁRDELEÁN P. - Nyitrai 3, GILAN 5, DÖGÉ 6, Polgár Z. 3, FELFÖLDI 3, Korcsok 1. Cs.: Petrovszki (kapus), Unyatinszki 3, Gálik, Nagy T. 2, Gávai, Pol­gár T., Gyulavári. Játékos edző: Gávai Ferenc. Az ellenfél legjobb dobói: Ke­mény, Tóth, Déváid, Fekete 4—4. Kiállítások: 14. ill. 8 Dere. Hétméteresek: 5/4. ill. 8/5. nos játékosaik révén a 40. perc­ben két gólra felzárkóztak (19- 17). Kiegyensúlyozott időszak kö­vetkezett ismét, kimaradt vendég hétméteresekkel. Mindkét hazai kapus büntetőt hárított, egyet pe­dig a kapufára vágtak a vendégek. A mérkőzés hajrájában ismét a hazaiak akarata érvényesült, a 60. percben Gilan gólja magabiztossá tette a békésiek sikerét. A jó iramú, színvonalas talál­kozón a nagy becsvággyal küzdő hazai csapat - amelynek minden tagja dicséretet érdemel - maxi­málisan kiszolgálta lelkes szurko­lótáborát. Gávai Ferenc: - Gratulálok csapatomnak! _______________■ Gy enge teljesítményt nyújtottak Gyöngyösi Főiskola-Újkígyós Csaba KC 36-22 (18-11) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Gyöngyös, 200 néző. V.: Horváth, Marton. Újkígyós Csaba: Ecker G. — Katona, Fekete 7, Greksza, Hovanyecz, VÖRÖS Á. 12, Harangozó V. 1. Cs.: Ecker Zs„ KOPÁNYI (kapusok), Dócs, Vörös A., Rácz 1, Oláh. Edző: Ruck László, Vörös Árpád. Szaktanácsadó: Skaliczki László. Az ellenfél legjobb dobói: Kovács 10, Nigrinyi 8, Vass 7. Kiállítások: 8. ill. 8 nerc Hétméterpspk- 2/2. ill 7/fi pád és Fekete tartotta a lépést a hazaiak gólgyárosaival, Kovács­csal valamint az NB I-et is megjárt Nigrinyivel és Vassal. Az utolsó tíz percben a cserék is lehetősé­get kaptak a kígyósiaknál, akik nem okoztak csalódást. A végig jobb teljesítményt nyújtó hazaiak megérdemelten győztek a gyengén játszó vendé­gek ellen. Vörös Árpád: - Ezen a napon semmi sem sikerült, a Békés ellen megpróbálunk javítani. _______■ A To tó 49. heti eredményei 1. Cottbus—Kaiserslautern.......... ................0-2 2 2. D ortmund—Hamburg.............. ................1-0 1 3. M önchengladbach—Rostock .. ................0-2 2 4. S t. Pauli—Bremen.................... ................0-3 2 5. V fB Stuttgart—1860 München . ................0-1 2 6. S chalke 04—Hertha BSC.......... ................0-0 X 7. F reiburg-1. FC Köln .............. ................0-0 X 8. P iacenza—Bologna.................. ................2-0 1 9. B rescia—Internazionale.......... ................1-3 2 10 . Chievo—Lecce.......................... ................2-1 1 11 . Lazio—Fiorentina.................... ................3-0 1 12 . Parma—Roma.......................... ................1-2 2 13 . Torino—Atalanta .................... Pl usz egy mérkőzés: ................1-2 2 14 . AC Milan—Juventus lapzártakor tartott Ezüstérem Romániából NAGY CSATÁBAN NYERTEK A magyar női kézilabda-vá­logatott egyetlen góllal győ­zött Románia ellen az olasz- országi világbajnokság B- csoportjának ötödik, záró fordulójában. Magyarország—Románia 27— 26 (12-15) Merano, 300 néző, V: Forbord, Jorstadt (norvégok). Magyarország: Farkas A. — Pálffy 4, Borók 6, Siti E. 7, Kulcsár 3, Deli 1 (1), Kirsner 1. Cs.: Sugár (kapus), Pigniczki 1, Kindl, Siti B., Farkas Á. 4. Rengeteget hibáztak a csapa­tok, csak a kapusokat illeti dicséret. A magyar együttes a keddi nyolcaddöntőben 18 órá­tól Trentóban Kínával méri ösz- sze erejét. _ A hét végén a romániai Nagy- szentmiklóson négycsapatos nemzetközi női kézilabdator­nán lépett pályára az NB I-es Békéscsabai Előre NK együt­tese. A kétnapos viadalon a vi­harsarkiak három ponttal a második helyet szerezték meg._____________________ Nagyszentmiklós Békéscsabai Előre NK-Nagy- szentmiklós (romániai) 33—29 (15-16) Nagyszentmiklós, 400 néző. Békéscsa­ba: Szigeti - Kovacsicsova 8, Felegyi 1, Krista 1, Hajdú, Vass 11, Kovács 8. Cs.: Kovácsné (kapus), Valyuch 2, Lisztócz- ki 1, Mahler 1, Such, Szöllősi, Deák. Edző: Szabó Károly. A csabaiak öt perccel a találko­zó kezdete előtt érkeztek a hely­színre. A Valaczkait, Kurgyist, Ancsint, Bacsát nélkülöző vendé­gek nagy küzdelemben, a szélsők és Vass gólerősségének köszön­hetően győztek a román II. ligás hazaiak ellen. Békéscsabai Előre NK—Déva (romániai) 24—30 (9—15) Nagyszentmiklós, 400 néző. Ld.: Vass 7, Felegyi 5, Valyuch 4. A román I. liga harmadik he­lyén álló dévaiak megérdemelten nyertek. Békéscsabai Előre NK-Te- mesvár (román) 30—30 (15—12) Nagyszentmiklós, 300 néző. Ld.: Kova­csicsova 8, Vass 5, Valyuch 4. Az első félidőben a fiatalok is lehetőséget kaptak a csabaiaknál, akik nem okoztak csalódást, a hajrában háromgólos hátrányból egyenlített a román II. liga éllova­sa ellen a lila-fehér gárda. Szabó Károly: - Erős ellenfe­lekkel szemben játszottunk ide­genben, s végül megérdemelten szereztük meg a második helyet a tornán. Mivel az idén háromszor játszunk idegenben a bajnokság­ban és a Magyar Kupában, így mindenképpen jól szolgálta a fel­készülést ez a kétnapos megmé­rettetés. A torna végeredménye: 1. Dé­va 6, 2. Békéscsaba 3, 3. Nagy- szentmiklós 2,4. Temesvár 1. ■ a junior válogatott Árdeleán Péter parádézott. A félidő utolsó tíz per­cében négy perc alatt tetemes előnyre tettek szert a viharsarkiak (22. p.: 12-7). Aztán a hazai pub­likumot kihozta béketűréséből, amikor a 26. percben Korcsokot a játékvezetői kettős végleges kiállí­tással sújtotta, ziccerben lévő el­lenfele ellökéséért. Fordulás után hazai góloknak tapsolhatott a publikum (33. p.: 18-13). A ta­valy még*NB I-ben szerepelt szabolcsiak nem adták fel, és ruti­Békés A vendégcsapat a fiatal, hatalmas termetű Csaba Attila góljával szer­zett vezetést, és ekkor volt a talál­kozón utoljára az előny a nyírsé­gieknél. Gyors hazai három góllal válaszoltak Felföldiék, ami meg­adta a közönség számára a han­gulatot. A folytatásban kiegyensú­lyozott periódus következett, a békésiek tartották két-háromgó- los előnyüket. A rutinos Dögé re­mekül irányított, a kapuban pedig sa, akik sok technikai hibát vétet­tek, támadásban pedig ziccereket hibáztak. Az utolsó öt percben hat gólt lőttek, amire a kígyósiak csak egy góllal válaszoltak. Szü­net után nem tudott újítani a vendég együttes, így fokozatosan növelte előnyét a gyöngyösi gár­da. A vendégeknél csak Vörös Ár­Gyöngyös A két rutinos játékosát (Pocsai, Sándor) nélkülöző vendégek a ta­lálkozó elején jól tartották magu­kat, felváltva estek a gólok. A 23. percben 9-8 volt az állás a főis­kolások javára. Ezt követően el­kezdődött a vendégek vesszőfutá-