Békés Megyei Hírlap, 2001. október (56. évfolyam, 229-254. szám)

2001-10-08 / 235. szám

12. OLDAL - 2001. OKTÓBER 8., HÉTFŐ SPORT • H0Ü> MB.VLI HÍRLAP A Rákóczi csatát nyert a Ladány ellen Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Orosházi MTK-Rákóczi—Körösladány 5—2 (3—1) Megyei I. osztályú labdarúgó-mérkőzés, Orosháza, 350 néző. V.: Hegedűs. Rákóczi: Tóth 1. - Zalai, Csiszár, Dobi, Kovalik - Skorka, Szűrszabó (Kánya), Kruzslicz (Sebők), Horváth — Baranyai (Striffel), Lovas. Edző: Pólyák László. Körösladány: Kiss - Nagy Cs., Szabó, Danó (Kovács), Talpalló - Horváth T„ Szántó, Keresztesi, Darócz - Nagy I, Ombodi (Tóth J.). Edző: Borgida János. 12. perc: Baranyai 22 méterről fejelt(!) a kapu bal felső sarkába, 1-0. 14. perc: Nagy J. átívelt a kifutó Tóth felett, a labdát Darócz jobb oldalról a kapuba emelte, 1—1. 18. perc: Baranyai nagyszerű átadása után Lovas közelről a háló­ba lőtt, 2-1. 40. perc: Baranyait egyéni akciója után a 16-oson belül felvágták. A megítélt büntetőből Dobi nagy erővel a kapu bal oldalába lőtt, 3— 1. 55. perc: A védők közül kilépő Baranyai először a kapufára lőtt, majd a visszapattanó labdát a kapuba helyezte, 4—1. 65. perc: A középpályán buktatásért második sárga lapját kapta meg Szabó L, ezért a játékvezető kiállította. 66. perc: Kruzslicz erőből belőtt szögletét négy méterről Lovas a jobb felső sarokba fejelte, 5-1. 79. perc: Darócz 25 méterről eltalált lövése a léc alá vágódott, 5­2. 89. perc: Striffelt az ötösön belül buktatták, a megítélt 11-esből Do­bi a jobb felső kapufára rúgta a pettyest. A hazai csapat közönségszórakoztató, nagyszerű játékkal örven­deztette meg szép számú, lelkes közönségét, ilyen arányban is meg­érdemelten nyertek. Jó: Zalai, Dobi, Skorka, Kánya, Lovas, Baranyai, ill. Darócz, Talpalló, Szabó. (Bot Ferenc) Battonyai TK—Mezöberényi FC kőzésen a helyzeteket jobban ki- 1—1 (1—1) használó vendégek megérdemel­Battonya, 300 néző. V.: Pintér, ték a győzelmet. Kiállítva: Zsó- Battonya: István - Szabó R., tész (második sárga lap után) a Roczkó, Kovács Zs„ Kovács R„ 75. percben. G.: Novák az 50., Putnoki, Árgyelán, Kovács K., Pardi a 76., Várkonyi a 88. perc­ben. Jó. Szilva, ill. Bere, Mesterlövészek A Békés megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság góllövőlistájának élmezőnye. 7 gólos: Géczi (Batto- nya), Baranyai (OMTK-Rákóczi), Da­rócz (Körösladány). 6 gólos: Klimaj, Bogdán (Szarvas), Szabó A. (Med- gyesegyháza), Mátyus (Gyoma), Göb- lyös (Mezöberény), Tolnai (Magyarbán- hegyes). 5 gólos: Putnoki, Turbucz (Battonya) Kiss (Magyarbánhegyes), Nagy A. (Sarkad), Tapasztó (Méhke­rék), Vámos (Szeghalom). Vámos, Novák, Várkonyi. (Perlaki János) Vésztő—Méhkerék 1—1 (O-O) Vésztő, 250 néző. V.: Kálé. Vésztő: Nagy - Ko­máromi (Jámbor B.), Rá­bai M., Szántó, Jámbor L, Pardi, Turbucz, Papp, Tóth Cs., Czinanó E., Pál (Rácz). Edző: Királyvári Károly. Méhkerék: Patka - Berényi, Burai, Séllei, Kocsis, Ancsin, Tapasztó, Cziczeri, Csotye, Bíró K. (Coita), Oláh (Rúzsa) 0- Edző: Patka György. A mérkőzé­sen a hazai együttes lényegesen többet kezdeményezett, azonban Géczi, Turbucz, Zsóri (Podina). Edző: Mákos Árpád. Mezőberény: Kohut — Bereczki, Zolnai, Kreisz, Pántya, Kiss, Wagner (Burai), Bo­kor (Pecze), Göblyös, Somvári, Vá­ri (Bartyik). Edző: Zolnai Pál. Ala­csony színvonalú mérkőzésen a lelkesen játszó, eredményesen vé­dekező vendégek ellen tehetetlen­nek bizonyult a hazaiak támadójá­téka. G.: Turbucz a 45., ill. Göblyös a 15. percben. Jó: Szabó R„ Kovács R„ ill. Turbucz, Zolnai, Wagner. (Lukács István) Mezőhegyesi SE—Füzesgyarmat 0-3 (0-0) Mezőhegyes, 200 néző. V.: ifj. Tóth. Mezőhegyes: Szilva — Saitz, Dénes, Csordás Cs. (Zsó- tész), Paksi, Faragó (Szatmári G.), Szatmári L., Farkas (Merlák), Zsoldi, Kolozsi, Zsigovics. Edző: Matajsz Pál. Füzesgyarmat: Köleséri - Hajdú, Bakk, Novák, Vámos, Bere, Kincses (Kiripócz- ki), Várkonyi, Varga, Tőkés (La­katos), Kövér (Pardi). Edző: Bánfi Attila. Alacsony színvonalú mér­a helyzetkihasználással továbbra is gond van. G.: Szántó a 64., ill. Rúzsa a 70. percben. Jó: Szántó, Jámbor I., Papp, ill. Berényi, Bu­rai, Rúzsa. (Buzgány József) Gyomaendröd— Medgyesegyháza 3—0 (1—0) Gyomaendröd, 400 néző. V.: Domokos. Gyomaendröd: Szabó- Tanács, Dobó, Furka, Nagy I., Kocsis (Nagy II.), Forgács (Hor­nok), Mátyus, Toldi, Zsombok (Orovecz), Béla. Edző: Durucskó Péter. Medgyesegyháza: Homik- Kuzma, Pintér, Zsurzsucz, Holecz, Mocsári, Petruzsán (Gyo- vai), Szabó A. (Kindel), Kanál, Vágási, Szabó Zs. (Göcző). Edző: Ogrincs Pál. A gólhelyzeteit sorra elhibázó hazai csapat nehézzé tette magának a mérkőzést. G.: Bela a 23., a 81., Toldi a 68. perc­ben. Jó: Dobó, Bela, ill. Kuzma, Zsurzsucz. (Szabados Ferenc) Tótkomlós—Szeghalom 4—2 (3-1) Tótkomlós, 300 néző. V.: Né­meth. Tótkomlós: Szabó — Balázs, Godár, Pásztor L, Giliczó (Mészá­ros), Pásztor T„ Pardi, Papp, Ju­hász, Bányik (Karasz), Fülöp (Trabak). Edző: Kvasznovszky Jó­zsef. Szeghalom: Komáromi - Zsombok, Elek, Simon, Barna (Macsári), Patai, Bihari, Vámos, Vígh, Kovács Gy. (Kovács R.), Nagy. Edző: Pálinkás Mihály. Kö­zepes iramú, sok hibával tarkított mérkőzésen a kapura veszélye­sebb hazaiak megérdemelten gyűj­tötték be a számukra kötelező há­rom pontot. G.: Juhász a 26., Giliczó a 30., Pásztor L. a 34., Fü­löp a 60., ill. Vámos a 44. és a 46. percben. Jó: Giliczó, Pásztor T„ Ju­hász, Fülöp, ill. Komáromi, Elek, Vámos, Vígh. (Tóth B. István) Újkígyós—Magyarbánhegyes 0—3 (0-1) Újkígyós, 200 néző. V.: Hajdú A. Újkígyós: Héjjas - Karlovszki, Fabulya, Ancsin, Bánszki, Bor­bély (Szilágyi), Palyik, Silló, Dobroczki, Burkus (Mladonyicz- ki), Ronyecz (Uhrin). Edző: Ecker József. Magyarbánhegyes: Jambrik — Tóth, Marócsik, Pilán, Ekker (Litauszki), Szlanyinka (ifj. Turcsek), Zsibrita, Kubik (Bíró), Tolnai, Kiss, Málik. Edző: Tur­csek Zoltán. A sokat hibázó haza­iak ellen még ilyen arányban is megérdemelt a vendégsiker. Kiál­lítva: ifj. Turcsek (két sárga lap miatt) a 81. percben. G.: Málik a 34., Tolnai az 59., Kiss a 88. perc­ben. Jó: Fabulya, Silló, ill. Zsibri­ta, Tolnai, Málik. (E. J.) Sarkad—Szarvas 3—1 (0—0) Sarkad, 350 néző. V.: Frey. Sar­kad: Szőke - Mázán, Alb, Deák E, Schneider (Abrudán), Klem- bucz (Báli), Deák Sz„ Magyar, Matus, Nagy, Balogh. Edző: Moós János. Szarvas: Balatoni - Gu­lyás, Kriska, Kozák, Kovács, Darida, Klimaj, Bogdán, Sechna, ifj. Somogyi, Kiss. Edző: Somogyi János. A két veretlen csapat küz­delméből a hazaiak kerültek ki győztesen, igaz a vendégek a 20. perctől Kovács (szándékos utánrúgás) kiállítása miatt ember- hátrányban játszottak. G.: Magyar a 60., Balogh a 85., Matus a 89., ill. Gulyás az 50. percben. Jó: Mázán, Deák F„ Matus, ill. Kriska, Klimaj, Bogdán. (Kiss Gábor) Ifjúságiak: OMTK-Rákóczi-Körösla- dány 1-2, Battonya-Mezőberény 1-2, Mezőhegyes-Füzesgyarmat 4-1, Vész­tő-Méhkerék 6-1, Gyomaendrőd- Medgyesegyháza 6—1, Tótkomlós- Szeghalom 0—0, Újkígyós—Magyarbán­hegyes 1-0, Sarkad-Szarvas 1-4. A megyei I. osztály állása 1. M.bánhegyes 6 2 1 20­-14 20 2. Gyomaendröd 5 3 1 22­-12 18 3. Körösladány 5 3 1 19­-14 18 4. Battonya 5 2 2 25­•15 17 5. Sarkad 4 5­14­• 7 17 6. Szarvas 4 4 1 21­-16 16 7. Méhkerék 4 3 2 17­12 15 8. Füzesgyarmat 4 1 4 16­15 13 9. Vésztő 3 2 4 17­-15 11 10. Tótkomlós 3 2 4 16­-16 11 11. OMTK-R. 3 1 5 25­-23 10 12. Szeghalom 1 4 4 14­20 7 13. Újkígyós 2 1 6 5­20 7 14. Mezőhegyes 1 3 5 12­26 6 15. Mezöberény 1 2 6 13­-19 5 16. M.egyháza 1 2 6 16­-28 5 A Békés megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokságban következik. Októ­ber 13., szombat: Szeghalom-Körösla- dány, 15.00. Mezöberény FC-Sarkad, 15.00. Szarvasi FC—Tótkomlós, 15.00. Füzesgyarmat-Battonya, 15.00. Gyo­maendröd FC—Orosházi MTK-Rákóczi, 15.00. Október 14., vasárnap: Méhke­rék-Mezőhegyes, 15.00. Magyarbánhe- gyes-Vésztő, 15.00. Medgyesegyháza- Ujkígyós, 15.00. A gyomaendrődiek első gólja, amelyet Béla helyezett a hiába nyújtózkodó medgyesegyházi Homik kapujába wotó: lehoczky péteb Nyírbátori rövidzárlat Orosháza FC-Nyírbátor 2-1 (2-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Orosháza, 700 néző. V.: Harsányi (Filus, Ko­vács). Orosháza: Such — Raducu, Brlázs, Dávid, Ferenczi — Antal, Szeverényi, Belvon, Stef — Dobi, Hadár. Edző: Pásztor József. Nyírbátor: Sza­kács — Szegedi, Lengyel, Unciás, Cselovszki — Gubacsi, Csapos, Szabó, Lőrincz — Tóth, Szarka. Edző: Németh Károly. Csere: Dobi helyett Majchrovics a 65., Tóth h. Széplaki a 79., Stef h. Negrau a 81., Hadár h. Laurinyecz a 88. percben. Gólszerző: Szeverényi (11-esből) a 8., a 11., Tóth a 62. percben. Sárga lap: Gubacsi (buktatásért) a 8., Stef (sípszó előtt elrúgta a labdát) a 39., Szarka (Belvon lerántásáért) az 50., Szeverényi (ellenfele visszahúzásáért) a 60. percben. Szögletarány: 9:4 (2:2). Orosháza 8. perc: Stef nagyszerű labdával indította a vendégvédők közül ki­lépő Belvont, ő betört a büntető- területen belülre, ott Gubacsi buktatta, a jogosan megítélt bün­tetőt Szeverényi biztosan értéke­sítette, 1—0. 11. perc: Szeverényi futtatta a bal oldalon előretörő Hadárt, aki lefutotta védőjét, majd középre adott és a támadást jó ütemben kísérő Szeverényi 10 méterről a kapu közepébe vágta a labdát, 2-0. 62. perc: Szegedi labdájával Tóth futotta le a hazai védőket, el­húzta a labdát a kapujából kifutó Such mellett és éles szögből az üres kapu közepébe gurított, 2—1. Enyhe orosházi fölénnyel kez­dődött a mérkőzés, a gyorsan el­ért két hazai gól után a megzava­rodott vendégcsapat ellen sorra dolgozta ki a helyzeteket a Pász­tor-legénység, de csatáraik a leg­nagyobb lehetőségeket is elpus­kázták. Ha ekkor csak a helyze­tek töredékét értékesíti a hazai csapat, több gólos előnyre tehe­tett volna szert. A második félidő­ben egy harcosabb vendégcsapat folytatta a játékot és a 62. perc­ben elért szépítő góljuk után mindent egy lapra feltéve táma­dásban maradtak, de az orosházi védelem jól verte vissza a táma­dásokat. Összességében egy könnyűnek indult mérkőzést sa­ját magának tett nehézzé a hazai együttes. Jó: Dávid, Szeverényi, Stef, ill. Szabó, Tóth. Pásztor József: — Könnyű győzelem helyett sikerült ismét egy nagy szenvedést végignéz­nünk. Németh Károly: - A mér­kőzés eleji háromperces rövid­zárlatunkat könyörtelenül ki­használta a hazai csapat, a máso­dik félidőre minden energiánkat mozgósítottunk, de ez is csak a szépítésre volt elég. _________ GUTI FERENC Jo bb volt a Barcika Kazincbarcika-Gyalai Termál FC 3-1 (1-0) NB 11-es labdarúgó-mérkőzés, Kazincbarcika, 600 néző. V.: Farkas Gy. (Kujbus, Nyilas). Kazincbarcika: Nagy — Pozder, Bányai, Hanász, Engi — Szögedi, Kovács R., Deák, Mogyoródi — Fekete, Dávid. Edző: Kádár Zsolt. Gyula: Steigerwald — Kiss — Lábos, Tamási — Papp, Ekker, Boruzs, Gajdács, Kovács P. — Fehérvári, Czifrák. Edző: Szentléleki Béla. Csere: Engi helyett Bercsényi a 60., Gajdács h. Csúz a 68., Deák h. Pollák a 70., Dávid h. Darók a 87. percben. Gólszerző: Deák a 8., Fekete az 55. Szögedi a 85., Boruzs a 87. percben. Sárga lap: Fekete (reklamálásért) a 45., Ekker (rúgásért) a 75. percben. Szögletarány: 6:3 (2:2). Kazincbarcika 8. perc: Deák elé csúsztattak egy labdát, aki futtából ballal kilőtte a bal alsó sarkot, 1—0. 55. perc: Dávid a középen tisz­tán álló Fekete elé adott, aki nyolc méterről nem hibázott, 2-0. 85. perc: egy hazai tűzijáték után Fekete lövését Steigerwald nagy bravúrral védte, a kipattanó labdát Szögedi közelről a hálóba pörgette, 3-0. 87. perc: Papp remek átadása után Boruzs kicselezte Nagy ka­pust, majd közelről a hálóba gu­rította a labdát, 3—1. Az első félidőben a hazaiak kezdtek jobban és már a nyolca­dig percben vezetést szereztek. A folytatásban is a barcikaiak irá­nyították a játékot, ám a gyulai­aknak is volt néhány veszélyes akciójuk. Fordulás után, a kitá­madó vendégcsapat ellen a haza­iak újabb gólokat szereztek, így megérdemelten nyerték az össze­csapást. Jó: Bányai, Kovács R., Deák, Fekete, ill. Steigerwald, Kiss, Papp, Boruzs. Kádár Zsolt: — A három pont mindennél fontosabb, bár akado­zott a játékunk, győzelmünk megérdemelt. Szentléleki Béla:- Az első félidőben kiegyensú­lyozott játék folyt a pályán, a má­sodik játékrészben fölénk kere­kedtek a házigazdák, így megér­demelten nyertek. Néhány játé­kosunk kritikán aluli teljesít­ményt nyújtott. K. L. A labdarúgó NB II Keleti csoportjá­nak további eredményei: Bőcs-Karcag 2-0, Jászberény-Tiszaújváros 0-0, Makói FC-Baktalórántháza 2-1, Mátészalka—Szeged pos: Demecser. 1-1. Szabadna­Az NB II állása 1. Bőcs 5 2 2 19- 11 17 2. Demecser 5 2 1 16- 9 17 3. Tiszaújváros 4 4 20- 6 16 4. Makó 5 1 3 16- 16 16 5. Orosháza 3 4 1 15- 9 13 6. K.barcika 3 3 2 16-10 12 7. Jászberény 3 3 2 11- 8 12 8. Nyírbátor 3 1 4 12-15 10 9. Mátészalka 2 3 4 11- 18 9 10. Szeged 1 5 2 6- 8 8 11. Karcag 2 2 4 7-13 8 12. Gyula 1 1 7 4- 17 4 13. B.lórántháza 3 5 10-23 3 A Jamina SE nyerte a Békés megyei NB III-as rangadót Labdarúgó NB III Jamina SE—Békési FC 2—0 (O-O) Békéscsaba, 500 néző. V.: Wittman. Jamina: Kollár - Ivá- nyi, Pusztai, Oláh, Botyánszki - Mochnács (Mircea), Kurilla, Cse- ke, Nagy M. - Pozsár (Lipták), Horváth (Pájer). Edző: Zsíros György. Békés: Sándor Cs. - Szenti (Pécs), Sándor M„ Nagy Z., Czipó P. - Semjéni (Bíró), Li­tauszki, Marik, Lakatos - Belicza, Kané. Edző: Fodor Sándor. 64. perc: Egy jobb oldali bedo­bást Horváth szelídített meg, jól gurított az érkező Iványi elé, aki 17 méterről a bal sarokba lőtte a labdát, 1—0. 74. perc: Oláh jobb oldali szög­lete után Horváth tíz méterről, a bal kapufa segítségével juttatta a hálóba a pettyest, 2—0. , Alföld csoport _______ Jó idő, szép számú szurkoló várta a megyei NB III-as rangadó résztvevőit a Bessenyei utcában. Kitűnő talajú pályán az iramos mérkőzés első félórájában a csa­baiak irányították a játékot, majd az utolsó negyedórában átvette a kezdeményezést a békési együt­tes. Fordulás után is a vendégek kezdtek jobban, de a megérde­melt jaminai vezető gól után a vendégek minden erejüket moz­gósították az egyenlítés érdeké­ben, ám újabb gólt kaptak, s ezzel eldőlt a találkozó. A békésiek be­csületesen hajtottak, de csak ka­pu előtti helyzetekig jutottak. Összességében a jó iramú találko­zón megérdemelten nyertek a bé­késcsabaiak. Jó: Iványi, Pusztai, Botyánszki, Horváth, ill. Sándor Cs. (Sz. A.) Rákóczifalva—Kondorosi TE 3-0 (O-O) Rákóczifalva, 350 néző. V.: Gera. Rákóczifalva: Ulveczki - Szeberényi (Erdélyi), Csabai, Bartusz, Luca - Nász, Fazekas, Szokolai, Draskóczi - Peszeki, Kácser. Edző: Gömöri Béla. Kon­doros: Adamik - Gombár, Kurucz, Dián, Jánosi (Kollár) — Benczúr, Kiszely (Jansik), Varga J., Pusztai (Trnyik) - Janis, Osan. Edző: Halász Ferenc. 50. perc: Szöglet után a román légiós, Luca nyolc méterről a bal alsó sarokba fejelte a labdát, 1—0. 57. perc: Egyéni alakítás után Luca újabb gólt szerzett, 2—0. 61. perc: Luca egyedül vezette a kapura a labdát, elfektette Adamikot és közelről a hálóba he­lyezte azt, 3—0. Az első félidőben még jól tar­totta magát a tartalékos vendég­együttes. A kondorosiak Sárosit, Varga Tamást, Skorkát és Liptákot nélkülözték a szombati összecsa­páson. Fordulás után tíz perc alatt eldöntötte a három pont sorsát a román légiós gólerőssége a házi­gazdák javára. Jó: Luca (a me­zőny legjobbja), Csabai, Draskó­czi, Kácser, ill. Gombár. (K. Gy.) Kalocsa—Gyomaendrődi VSE 2-0 (1-0) Kalocsa, 100 néző. V.: Samu. Kalocsa: Gojtán - Pákolicz D., Farkas, Fuszenecker, Kovács J. - Balogh, Illés (Bata), Bolvári, Gombkötő - Beke (Pákolicz Á.), Szabadi. Edző: Alföldi Albert. Gyomaendröd: Hanyecz J. - Tí­már (Palyusik), Csikós, Dinya, Bélteki — Mester, Tóth (Farka- sinszki), Sólyom, Kovács — Uyés (Hídvégi), Bakos Z. Edző: Plástyik János. 17. perc: Kovács J. betört a 16­oson belülre, beadását Illés lőtte a hálóba, 1—0. 65. perc: Szabadi 11-esét Hanyecz hárította. 70. perc: Hídvégi reklamált egy meg nem adott 11-esért, a jáékvezető azonnal kiállította. 72. perc: Farkas utánarúgott Farkasinszkinek, a játékvezető őt is kiállította. 83. perc: Balogh kilépett az el- alvó védők között és 10 méterről a tehetetlen Hanyecz mellett a háló­ba lőtt, 2—0. Egyenlő erők küzdelméből, gusztustalan játékvezetés mellett megérdemelt hazai győzelem született. Jó: Pákolicz D., Szaba­di, Kovács J., ill. Hanyecz, Bélteki, Kovács. (Feuerwer Béla) További eredmények: Hódmezővásár- hely-Szentes 0-0, Csongrád-Izsák 0- 6, Algyő—Kiskőrös 0-1. Szabadnapos: Örkény. Az NB III Alföld csoport állása 1. Kiskőrös 6 1 i 18- 8 19 2. Rákóczifalva 5 1 i 19- 9 16 3. Szentes 4 4 i 13- 6 16 4. Békés 4 3 2 12- 8 15 5. Algyő 4 1 3 13- 7 13 6. Hmv.hely 3 3 2 12- 6 12 7. Kondoros 3 3 3 10-13 12 8. Örkény 3 2 3 11- 9 11 9. Gy.endrőd 3 1 4 10- 12 10 10. Kalocsa 3­5 14-12 9 11. Izsák 2 3 3 19- 18 9 12. Jamina 2­6 10- 17 6 13. Csongrád­8 3-39 : Az NB IlI-ban következik. Október 13., szombat: Kondoros-Csongrád, 15.00. Jamina-Kalocsa, 13.00. Október 14., va­sárnap: Békési-Hódmezővásárhely, 15.00. Kiskőrös-Gyomaendrőd, 15.00. Örkény-Algyő, 15.00. Szentes-Rákóczi- falva, Í5.00. Szabadnapos: Izsák. Az NB II-ben következik. Október 13.. szombat: Jászberény-Kazincbarci- ka, 15.00. Tiszaújváros-Orosháza, 15.00. Nyírbátor—Demecser, 15.00. Szeged-Makó, 15.00. Baktalóránthá- za—Gyula, 15.00. Október 14., vasár­nap: Karcag-Mátészalka, 15.00. Sza­badnapos: Bőcs. __________■