Békés Megyei Hírlap, 2001. október (56. évfolyam, 229-254. szám)

2001-10-29 / 252. szám

SPORT 2001. OKTÓBER 29., HÉTFŐ —11. OLDAL A Körösladány győzelmével listavezető lett LANCAST MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Gyomaendrödi FC—Vésztő 0—0 Megyei I. osztályú labdarúgó-mérkőzés, Gyomaendrőd, 350 néző. V.: Daj­ka. Gyomaendrőd: Fábri - Vatai, Dobó, Furka, Nagy I. - Tanács, Forgács (Mátyus), Béla, Toldi (Orovecz) — Zsombok, Hunya. Edző: Durucskó Pé­ter. Vésztő: Nagy — Komáromi, Rábai, Szántó (Jámbor B.), Jámbor I. — Fe­kete, Pardi, Papp, Tóth — Molnár, Czinanó (Rácz). Edző: Királyvári Károly. 20. perc: Szántó lépett ki a védők közül, s nyolc méterről a lécet találta telibe. 63. perc: Zsombok húszméteres bombája csattant a felső lécen. Helyzetei alapján a hazai csapat közelebb állt a győzelemhez. Jó: Vatai, Dobó, Tanács, ill. Jámbor I., Molnár, Komáromi. (Szabados Ferenc) Méhkerék—Sarkad 2—1 (1—0) Méhkerék, 500 néző. V.: Hanyecz I. Méhkerék: Patka — Ko­csis, Burai, Rúzsa (Ancsin), Gugolya, Cziczeri, Oláh, Séllei, Csotye (Coita), Tapasztó, Bíró K. Edző: Patka György. Sarkad: Szőke - Mázán, Alb, Vass, Deák F., Deák Sz., Balogh (Abrudán), Nagy, Ma­gyar (Báli), Matus, Karakas. Edző: Moós János. A szomszédvárak talál­kozóján a szép számú közönség egy igen látványos és küzdelmes mér­kőzést láthatott. A mérkőzés leg­jobbjának, Csotye Zsolt jóvoltából megérdemelt hazai győzelem szüle­tet. G.: Csotye a 34., a 63., ill. Deák Sz. a 61. percben. Jó: Csotye (a me­zőny legjobbja), Cziczeri, Tapasztó, ill. Matus, Alb. (Árgyelán Mihály) Füzesgyarmat—Tótkomlósi TC 3-0 (2-0) Füzesgyarmat, 150 néző. V.: Né­meth. Füzesgyarmat: Kölesén — Hajdú, Vámos, Kövér, Bere, Várko- nyi, Kincses, Boros, Varga (Csák), Pardi (Lakatos), Novák. Edző: Bánfi Attila. Tótkomlós: Szabó — Balázs (Kaliska), Godár (Karasz), Pásztor, Lovász, Trabak, Pardi, Papp, Ju­hász, Bányik, Lövei. Edző: Kvasz- novszky József. Alacsony szinvona­Mesterlövészek A Békés megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság góllövőlistájának él­mezőnye. 11 gólos: Géczi (Battonya). 8 gólos: Klimaj (Szarvas). 7 gólos: Baranyai (OMTK-Rákóczi), Darócz (Körösladány), Bogdán (Szarvas), Kiss (Magyarbánhegyes), Szabó A. (Med- gyesegyháza). 6 gólos: Podina (Batto­nya), Nagy A. (Sarkad), Mátyus (Gyo- ma), Göblyös (Mezőberény), Tolnai (Magyarbánhegyes), Vámos (Szegha­lom), Tapasztó (Méhkerék), Novák (Fü­zesgyarmat). 5 gólos: Nagy J. (Körös- ladány), Putnoki, Turbucz (Battonya), Málik (Magyarbánhegyes), Kanál (Medgyesegyháza), Balogh (Sarkad), Orovecz (Gyomaendrőd), Kolozsi (Me­zőhegyes). 4 gólos: Nagy K. (Szegha­lom), Gróf (Mezőhegyes), Molnár, Szántó (Vésztő), Toldi (Gyomaendrőd), Lovas (OMTK-Rákóczi), Bányik (Tót­komlós), Keresztesi (Körösladány). lú, küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat az első félidő hajrájában döntötte el a mérkőzés sorsát. G.: Boros a 38., Novák a 40., Lakatos a 72. percben. Jó: Vámos, Kövér, Bere, Boros, ill. Szabó, Godár. (Bánfi Attila) Szarvasi FC—Szeghalom 2-0 (1-0) Szarvas, 200 néző. V.: Lászlai. Szarvas: Balatoni - Sechna, Darida Zs„ Kugyela Zs., Kriska, Kiss, Ben- cze (Kovács), Bogdán, Kozák (Bé­ni), Klimaj, Darida P. (Kugyela B.). Edző: Somogyi János. Szeghalom: Komáromi — Patai, Elek, Zsigovics, Bihari, Simon, Macsári (Kovács), Barna (Tóth), Zsombok, Vámos, Nagy K. Edző: Pálinkás Mihály. A mérsékelten játszó hazaiak na­gyobb arányú győzelmét a jól védő Komáromi és a saját rossz helyzet- kihasználásuk akadályozta meg. G.: Darida P. a 43., Klimaj a 69. perc­ben. Jó: Kugyela Zs., Kriska, Kiss, ill. Komáromi, Zsigovics. (Kepe- nyes György) Újkígyós—OMTK-Rákóczi 0-0 Újkígyós, 250 néző. V.: Enyedi. Újkígyós: Héjjas - Karlovszki, Uhrin, Ancsin, Bánszki, Palyik (Bor­bély), Fabulya (Becsei), Silló, Dob- róczki, Burkus, Mladonyiczki (Szil­ágyi). Edző: Ecker József. Rákóczi: Tóth — Zalai, Kádi, Sebők, Kovalik, Skorka, Szűrszabó, Horváth, Dobi (Kruzslicz), Lovas (Szatmári), Bara­nyai (Kenyeres). Edző: Pólyák Lász­ló. Alacsony színvonalú, küzdelmes mérkőzésen igazságos pontosztoz­kodás született. Jó: Karlovszki, Uhrin, Mladonyiczki, Silló, ill. Tóth, Kádi, Zalai. (E. J.) Medgyesegyháza—Mezőhegyes 2-0 (0-0) Medgyesegyháza, 250 néző. V.: Mihálik. Medgyesegyháza: Bíró — Kuzma, Pintér, Göcző, Holecz, Zsurzsucz, Szabó A. (Temesvári), Kindel, Mocsári L, Vágási, Petruzsán (Gyovai). Edző: Ogrincs Pál. Mezőhegyes: Szilva - Saitz, Zsódi, Roszkos (Egeresi), Paksi, Faragó, Szatmári A., Csiz­madia, Zsigovics (Mellák), Kolozsi (Sopsics), Szatmári G. Edző: Matajsz Pál. A vé­gig óriási mezőnyfölény­ben játszó hazaiaknak a második félidő elején tíz perc elég volt, hogy eldönt­sék a mérkőzést. Kiállítva: Pintér (két sárga lap után) a 64. percben. G.: Szabó A. az 53., Kindel a 62. perc­ben. Jó: Göcző, Holecz, Kindel, Mocsári L., ill. Szil­va, Paksi, Szatmári A., Zsigovics. (Uhrin Pál) Magyarbánhegyes— Battonyai TK 1-1 (0-0) Magyarbánhegyes, 400 néző. V.: Majoros. Magyar­bánhegyes Jambrik — Szlanyinka (ifj. Turcsek), Evanics, Tóth, Tolnai, Kubik, Marócsik, Zsibrita, Kiss, Málik (Bíró T.), Pilán (Bozsár). Edző: Turcsek Zoltán. Battonya: István — Szabó, Roczkó, Kovács Zs. (Podina), Kovács R., Putnoki, Árgyelán, Kovács K., Gé­czi, Turbucz, Zsóri. Edző: Mákos Árpád. Rangadóhoz illő mérkőzé­sen két jól felkészített csapat össze­csapása pontosztozkodással zárult. A hazaiak valamivel közelebb álltak a győzelemhez. Kiállítva: Árgyelán (utánrúgásért) a 78., Bíró (reklamá­lásért) a 90. percben. G.: Kiss az 52., ill. Podina a 87. percben. Jó: Szla­nyinka, Evanics, Kiss, Pilán, ill. Sza­bó, Putnoki, Kovács K„ Zsóri. (Fe­jes Mihály) Mezőberény—Körösladány 1—4 (0-2) Mezőberény, 250 néző. V.: György. Mezőberény: Kohut (Guth) — Benyovszki, Kiss Z., Kre- isz, Várhalmi, Maléth, Bartyik, Bo­kor, Göblyös, Wagner (Burai), Zolnai (Vári). Edző: Zolnai Pál. Körösladány: Kiss S. - Nagy, Sza­bó, Tóth, Talpalló (Nánási), Hor­váth T. (Horváth L), Szántó, Keresz­tesi, Darócz, Ombodi, Danó. Edző: Borgula János. A két csapat tábláza­ton elfoglalt különbsége meglát­szott a mérkőzésen. A ladányiak lendületét még az sem törte meg, hogy Talpalló súlyosan megsérült az első félidő hajrájában. G.: Bokor a 77., ill. Horváth T. a 8., Talpalló a 12., Keresztesi a 64., Szántó a 73. percben. Jó: Benyovszki, Kiss Z., Kreisz, ill. Keresztesi, Horváth T„ Darócz. (Tímár Zoltán) Ifjúságiak: Gyomaendrőd-Vésztő 1-1, Méhkerék-Sarkad 1-4, Füzesgyar- mat-Tótkomlós 0-6, Szarvas-Szegha- lom 5-1, Újkígyós-OMTK-Rákóczi 2- 1, Medgyesegyháza-Mezőhegyes 2-2, Magyarbánhegyes-Battonya 1-1, Mezőberény-Körösladány 6-0. A Lancast Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság állása 1. Körösladány 8 3 1 26- 15 27 2. Gyomaendrőd 7 4 1 26-13 25 3. M.bánhegyes 7 3 2 24-16 24 4. Battonya 6 4 2 32- 19 22 5. Szarvas 6 4 2 27-19 22 6. Méhkerék 5 5 2 20-14 20 7. Sarkad 5 5 2 18-12 20 8. Füzesgyarmat 6 1 S 23- 21 19 9. Tótkomlós 4 2 6 23-23 14 10. Vésztő 3 4 5 18-19 13 11. M.egyháza 3 3 6 20-29 12 12. OMTK-R. 3 2 7 25-25 11 13. Szeghalam 2 4 6 15-24 10 14. Újkígyós 2 2 8 6-24 8 15. Mezőhegyes 1 4 7 13-28 7 16. Mezőberény 1 2 9 15-30 5 A Békés megyei 1. osztályú labdarú­gó-bajnokságban következik. Novem­ber 3., szombat: Mezőhegyes-Gyoma- endrőd FC, 13.00. Vésztő-Újkígyós, 13.00. Szeghalom-Mezőberény FC, 13.00. Körösladány-Füzesgyarmat, 13.00. Battonya-Medgyesegyháza, 13.00. Orosházi MTK-Rákóczi— Szarvasi FC, 13.00. November 4., va­sárnap: Tótkomlós-Méhkerék, 13.00. Sarkad-Magyarbánhegyes, 13.00. Az NB II állása 1. Demecser 7 2 2 22-17 23 2. Jászberény 6 3 2 19- 9 21 3. Makó 6 2 3 19-18 20 4. Tiszaújváros 5 4 2 25-15 19 5. Orosháza 5 4 2 20-10 19 6. Bőcs 5 3 3 21- 15 18 7. K.barcika 4 3 4 19-13 15 8. Karcag 3 4 4 11- 16 13 9. Mátészalka 3 4 4 15-21 13 10. Szeged 2 5 4 10-14 11 11. Nyírbátor 3 2 6 15-20 11 12. Gyula 2 1 9 9-23 7 13. B.lórántháza 1 3 7 15-29 6 Az NB Il-es labdarúgó-bajnokság Keleti csoportjában következik. November 3., szombat: Baktalóránthá- zi SE-Karcagi SE, 13.00. Bőcsi KSC- Jászberényi Vasas, 13.00. Kazincbar­cikai FC-FC Szeged, 13.00. November 4., vasárnap: Demecseri FC-Orosháza FC, 13.00. Makói FC-Nyirbátori SE, 13.00. KSE Mátészalka—Tiszaújvárosi FC, 13.00. Szabadnapos: Gyulai Termál FC. m Gólzáporos békési győzelem Labdarúgó NB Hl, Alföld csoport Jamina SE—Rákóczifalva 1—2 (0-1) Békéscsaba, 100 néző. V.: Gera. Jamina: Kollár — Iványi, Pusztai, Oláh, Botyánszki — Friderikusz (Mochnács), Cseke (Pájer), Kurilla, Nagy M. - Hor­váth, Pozsár. Edző: Zsíros György. Rákóczifalva: Ulviczki - Szeberényi, Csabai, Bartusz, Má­riusz - Nász (Szokolai), Eszes (Fazekas), Kun (Papp), Draskóczi- Peszeki, Kácser. Edző: Gömöri Béla. 33. perc: Egy vendég kontratá­madás futott a jobb oldalon, Kun észrevette Nászt a 16-oson belül, pontosan elé tálalt, aki egy szép levétel után higgadtan gurított a hazaiak kapujába, 0—1. 57. perc: Kurilla lőtt 16 méter­ről Ulviczki kapujára, akiről ki­pattant a játékszer, és az érkező Nagy Márk közelről egyenlített, 1-1. 80. perc: 22 méterre a hazai kaputól a vendégek jutottak sza­badrúgáshoz, aminek Máriusz futott neki, és a kapu jobb oldalá­ba lőtte a labdát, 1-2. Az ideális futballidőben leját­szott találkozón a hazai csapat az első húsz percben szépen és kor­szerűen futballozott; három óriá­si gólhelyzetet dolgozott ki, a vendégeknek ekkor még momen­tumai sem voltak. Ezek után fo­kozatosan kiegyenlítettebbé vált a játék, és egy jó helyzetfelisme­résnek köszönhetően a vendégek jutottak vezetéshez. A második játékrészben a jaminaiak min­dent megtettek az egyenlítésért, több helyzetet is sikerült kidol­gozniuk, igaz, az egy-két vendég kontratámadás is gólve­széllyel fenyegetett. Az egyenlítés után érezni lehetett, a mérkőzésen döntetlen eredmény nem fog születni, mind­két fél győzelemre ját­szott, s ezt a találatot sajnos a vendégeknek sikerült elérniük. Jó: Pozsár, Botyánszki, ill. Ulviczki, Máriusz, Nász, Peszeki. (Sz. A.) Kondoros—Algyő 0— 2(0-0) Kondoros, 400 néző. V.: Pataki. Kondoros: Adamik - Varga T., Kurucz Sárosi, Gombár- Varga J., Jánosi, Lipták, Benczúr - Ja­nis, Pusztai (Osan). Edző: Halász Ferenc. Algyő: Halász - Krisz­tin, Kazán, Ádelhardt, Krajczár — Gábor, Koncz, Kothencz, Pálinkó - Erhardt, Kiszner. Edző: Takács Zoltán. 57. perc: Egy előre­ívelt labdát a kondorosi védők között Pálinkó a levegőben megpöckölte, és a ki­mozduló kapus fölött a hálóba pottyant a pettyes, 0—1. 78. perc: Az ellenfél 16-osánál a hazai csapat elvétette a labdát, az Algyő nagyon gyors kontrával sakk-matt helyzetből, Pálinkó ré­vén megszerezte második gólját, 0-2. A látottak alapján megérde­melt vendégsiker született. Jó: Osan, ill. Kazán, Pálinkó, Ádel­hardt. (Kurucz Gyula) Izsák—Gyomaendrödi VSE 3—2 (2-0) Izsák, 100 néző. V.: Gombos. Izsák: Molnár - Horváth, Kuru- csai, Bonea, Jávorka - Török, Márton, Bankes, Király — Mezei, Gréczi. Játékos edző: Gréczi Gá­bor. Gyomaendrőd: Hanyecz - Tímár, Csikós (Bakos), Dinya, Bélteki - Kondacs, Palyusik, Só­lyom, Ilyés - Mester, Tóth. Edző: Plástyik János. 40. perc: Egy jobbról belőtt szabadrúgás után Kurucsai kö­zépről, öt méterről a hálóba lőtt, 1-0. 44. perc: Jobb oldali támadás végén Gréczi öt méterről, éles szögből a hálóba lőtte, 2—0. 60. perc: Egy bal oldali szöglet után Bankes kapura fejelt, Dinya kirúgta a labdát. A játékvezető továbbot intett, Samu partjelző beintésére mégis gólt adott, 3-0. 70. perc: Formás támadás vé­gén három érintésből Palyusik— Sólyom-Tóth volt a labda útja. Az utóbbi 14 méterről', kapásból óriási gólt lőtt, 3-1. 85. perc: Tímár nagyszerű lab­dájával Tóth a kapuig vitte a lab­Két ellentétes félidőt láthatott a publikum, de a gyomaendrödi csapatnak úgy látszik, nincs sze­rencséje Samu játékvezetői aszí- szisztenssel. Jó: Kurucsai, Gréczi, Bankes, ill. Hanyecz, Sólyom, Tóth. (Feuerwerker Béla) Békés—Csongrád 9—0 (3—0) Békés, 200 néző. V.: Szabari. Békés: Sándor (Nagy G.) - Nagy Z„ Pécs, Semjéni, Czipó P. - Sán­dor M., Belicza, Litauszki, Vadas (Lakatos) - Kané (Kasik), Marik. Edző: Fodor Sándor. Csongrád: Révész — Lovas, Muskó, Bencze, Kocsis - Túri, Palásti (Farkas), Tar, Póth - Szeri, Szólik. Edző: Keller Mihály. 13. perc: Litauszki, szögletét Belicza hét méterről a bal sarok­ba fejelte, 1—0. 38. perc: Litauszki fejese ki­pattant Révészről, másodszorra azonban a kapuba lőtt, 2—0. 44. perc: Belicza lövése vissza­jött a lécről, és Marik a kapuba helyezett, 3—0. 55. perc: Semjéni beadását Kasik fejjel a bal sarokba csúsz­tatta, 4-0. 58. perc: Az ellenféltől kapott labdát Belicza 16 méterről a bal sarokba lőtte, 5-0. 61. perc: Nagy Zoltán beadását Czipó P. higgadtan gurította a há­lóba, 6—0. 63. perc: Marik éles szögből lőtt a kapuba, 7-0. 75. perc: Semjéni beadását Marik lőtte tíz méterről a kapu­ba, 8—0. 80. perc: Kasik beadásából Belicza lőtt gólt, 9—0. A mérkőzés előtt köszöntötték Szabari Miklós játékvezetőt, aki ezzel a mérkőzéssel befejezte ak­tív játékvezetői pályafutását. A lelkes, de tapasztalatlan vendé­gekkel szemben tetszés szerint érte el góljait a hazai csapat. Ilyen arányban is megérdemelt a béké­si győzelem. Jó: Sándor M. (a me­zőny legjobbja), Czipó P., Beli­cza, Marik, ill. Palásti. (Nagy Mi­hály Tibor) További eredmények: Örkény- Kiskőrös 1-1, Hódmezővásárhely- Kalocsa 1-0. Szabadnapos: Szentes. Az NB III Alföld csoport állása 1. Kiskőrös 7 2 2 22- 12 23 2. Szentes 6 4 1 22- 6 22 3. Rákóczifalva 7 1 2 23- 12 22 4. Algyő 7 1 3 19- 8 22 5. Hmv.hely 6 3 2 17- 7 21 6. Békés 5 3 4 22- 13 18 7. Örkény 4 3 4 14-12 15 8. Kondoros 4 3 4 14-15 15 9. Kalocsa 4 1 6 18- 15 13 10. Izsák 3 3 4 22-22 12 11. Gy.endrőd 3 1 7 12- 18 10 12. Jamina 2 1 8 12-21 7 13. Csongrád­­10 3-59­Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Al­föld csoportjában következik. Novem­ber 3., szombat: Rákóczifalva VLCSE- Hódmezővásárhelyi FC, 13.00. Gyoma­endrödi VSE—Kondorosi TE, 13.00. No­vember 4., vasárnap: Kiskőrösi FC— Izsáki SSE, 13.00. Algyői SK-Szentesi TE, 13.00. Csongrádi FC-Jamina SE, 13.00. Kalocsai FC-Örkényi SE, 13.00. Szabadnapos: Békési FC. ____________■ dá t, 3-2. Kané fejéről leszedi a labdát a csongrádi kapus, Révész. Békés-Csongrád 9-0 d-fotó: lehoczky Péter A hajrában dőlt el a pontok sorsa Orosháza FC-Kazincbarcika 1-0 (0-0) Nem érdemeltek vereséget Karcag-Gyulai Termál FC 1-0 (1-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Orosháza, 500 néző. V.: Bendik (Nyilas, Vé­kony). Orosháza: Such — Laurinyecz, Dávid, Molnár, Ferenczi — Belvon, Szeverényi, Lévai, Dobi — Hadár, Pozsár. Edző: Pásztor József. Kazincbarcika: Nagy — Pozder, Bányai, Hanász, Kovács — Harnócz, Bercsényi, Szögedi, Mo­gyoródi — Fekete, Szamosi. Edző: Kádár Zsolt. Csere: Pozsár helyett Stef az 58., Hadár h. Antal a 64., Belvon h. Brlázs a 73., Bercsényi h. Engi a 81., Szögedi h. Deák a 87. percben. Gólszerző: Dávid a 87. percben. Sárga lap: Pozder (Dobi buktatásáért) a 26., Hadár (gáncsolásért) a 4L, Ferenczi (buktatásért) a 62. percben. Szögletarány: 3:2 (1:1). Orosháza 87. perc: Szabadrúgáshoz ju­tottak a vendégek. A letett labdát Stef ívelte a vendégek kapuja elé, és az előrehúzódó Dávid nyolc méterről a kapu bal oldalába fe­jelte a labdát, 1-0. Nagy lendülettel kezdte a mér­kőzést a haza csapat, percekig a kapujához szegezték ellenfelüket, de csatáraik sorra hibázták el a jobbnál jobb gólszerzési lehetősé­geket. A 25. percben egy váratlan ellentámadás után kis híján a Barcika szerezte meg a vezetést, amikor is a labda már túljutott az elvetődő Suchon, de Ferenczi a ka­pu torkából fel tudott szabadítani. A második játékrészben a hazai csapat játéka visszaesett, és az ed­dig jobbára csak a védekezéssel tö­rődő barcikaiak rendre vezették ve­szélyes támadásaikat Such kapujá­ra. Már-már úgy tűnt, hogy pont- osztozkodással végződik a mérkő­zés, amikor egy szép fejes góllal, ha szerencsés körülmények között is, de megérdemelten szerezte meg a győzelmet a hazai csapat. Jó: Dá­vid, Such, ill. Nagy, Bányai, Kovács. Pásztor József: - Az első húsz percben jól játszott a csapat, utá­na fokozatosan feljött az ellenfél, de végül is ha nem is jó játékkal, de szerintem megérdemelten nyertünk. Kádár Zsolt: - Balsze­rencsés vereséget szenvedtünk. OUTI FERENC Következik. November 3., szombat: Baktalórántháza-Karcag, Bőcs-Jász- berény, Kazincbarcika-Szeged, No­vember 4., vasárnap: Demecser- Orosháza, Makó-Nyírbátor, Mátészal- ka-Tiszaújváros, mind 13.00. Szabad- napos: Gyulai Termál FC. ___________■ NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Karcag, 250 néző. V.: Veres L. (Veres A., Ko­csis). Karcag: Tarjáni — Orosz, Fehér, Varga, Trencsényi — Keserű, Bálint, Bé­kési, Binder — Tamás, Bujdosó. Edző: L. Kiss Lajos. Gyula: Steigerwald — Papp, Resetár, Kiss, Tamási — Csúz, Kulcsár, Lázok, Kovács P. — Boruzs, Czifrák. Edző: Szentléleki Béla. Csere: Tamási helyett Gajdács, Csúz h. Fehérvári mindkettő a szünetben, Fe­hér h. Czibi a 67., Bujdosó h. Szatmári a 76., Papp h. Tóth a 82., Bálint h. Ke­lemen a 88. percben. Gólszerző: Binder a 45. percben. Sárga lap: Bujdosó (gáncsolásért) a 36., Czifrák (akasztásért) a 43., Tamás (sípszó után elrúgta a labdát) az 56., Papp (gáncsolásért) a 69. percben. Szögletarány: 5:6 (3:4). Karcag 40. perc: Binder ballal nagy lö­vést eresztett meg, a labda a jobb kapufán csattant. 45. perc: Binder a 16-os vona­lán beforgatta védőjét, majd bal­lal a kapu bal oldalába vágta a labdát, 1—0. 62. perc: Papp beadása után Boruzs a felső lécre fejelte a lab­dát. Az első félidő 40. percéig tapo­gatózó játék folyt a pályán, mind­két együttes igyekezett kipuhatol­ni ellenfele gyengéit. A harmadik percben Czifrák hatalmas hely­zetben hibázott, míg a másik ol­dalon Binder kapufája veszélyez­tetett. A játékrész hajrájában a hazaiak nagy fölénybe kerültek, kapujukhoz szegezték a vendége­ket, és a 45. percben megszerez­ték a vezetést. Fordulás után, a cseréket követően nagyobb se­bességre kapcsoltak a vendégek, átvették az irányítást, veszélye­sebben támadtak, de egy kapufán kívül még több nagy lehetőséget elpuskáztak, ám nem tudtak a hálóba találni. A látottak alapján a küzdelmes mérkőzésen a vendégek nem ér­demeltek vereséget, legalább az egy pontra rászolgáltak volna. Jó: Trencsényi, Békési, Binder, ill. Steigerwald, Czifrák, Lázok. L. Kiss Lajos: - Szervezett, jó csapat ellen a kötelező három pontot ha nehezen is, de begyűj­töttük. Szentléleki Béla: - Az el­ső félidő utolsó percében kap­tunk egy gólt, ezután végig me­zőnyfölényben játszottunk, de nem tudtuk bevenni a hazaiak kapuját. __________________ill. u »